Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) Jackal2 válasza KaiotEch (#42188) üzenetére


Jackal2
senior tag

Van ket elado 3s tattu akkum gyakorlatilag ujak;) nem repulok veluk...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42202) Jackal2 válasza Baku (#42189) üzenetére


Jackal2
senior tag

Azert mert ez tenyleg 'dron' nem egy repulo kamera;) viccet felre teve a nyomatek kidolgozza az ivet, es nem is egy pontra mutat az optika.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42203) AMDaZERG_1 válasza Teréz Atya (#42199) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Akkor nem nyúltam mellé, és jól gondoltam, hogy nem az EV800D-re van szükségem! :D
Már berendeltem a DVR-t is (postás felakasztja magát :D ), de ez a videó alapján szeretném a DVR-t bekötni, viszont nem értem a videót nézve a kapcsoló jelentőségének. Kihagynám, ha tudnám nincs nagy jelentősége.

(#42200) varadigabor
Na, ez jó! Bár jobb lenne a szemüveg nélkül, mert valószínűleg néhányszor a földön fogja végezni...

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#42204) varadigabor válasza AMDaZERG_1 (#42203) üzenetére


varadigabor
senior tag

Cyclops 1 vagy 2 rendeltél? A kettőn van egy kimenet amire simán rá lehet kötni. Nekem az van, csak nincs még dvr-em.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#42205) fape válasza AMDaZERG_1 (#42203) üzenetére


fape
senior tag

Azért kell mert a DVR, főleg felvétel közben, elég nagy lagot tud hozzá adni. A kapcsolóval választasz, hogy dvr-en keresztül nézd a képet vagy sem. Sztem max csak akkor lehet kihagyni a kapcsolót, ha nem kell a playback/dvr osd-s kép. Általában egyszer kell beállítani az dvr-t utána úgy is csak start/stop rec gombot nyomkodja az ember.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#42206) AMDaZERG_1 válasza varadigabor (#42204) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Cyclops V2. Nagy szám lenne, ha úgy működne!

(#42205) fape
Köszönöm! Így már értem.

(#42186) NightLord
Ja, aztán meg lezuhanok, mint Teréz Atya propellertörés miatt... Gondolom azért számít a súly a propellernek.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#42207) varadigabor válasza AMDaZERG_1 (#42206) üzenetére


varadigabor
senior tag

Annyival jobb mint a sima hogy van rajta RX out meg AV in , Gondolom nem kell forrasztani, tudsz rá rakni másik recievert meg dvr-t ,de nem tudom hogy működik pontosan.

Amúgy most jöttem rá hogy Banggoodon a "ToySho" kupon minden RC cuccra le vesz 8%-ot kb :D.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#42208) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Banggoodról milyen FPV kamerát érdemes venni? Foxeer, runcam? Adót is ajánljatok már kérlek, nem ismerem a csatlakozókat sem. Vagy ez mind szabvány?

(#42209) Neoka válasza Teréz Atya (#42198) üzenetére


Neoka
aktív tag

Köszönöm akkor nem kell másikat rendelnem.
megnyugtattál :)

ha megérkezik a Flysky X6B vevő, akkor kérhetnék segítséget?
Még sosem vettem így külön - külön ilyet.

MIt és hogyan kell tennem, hogy repülni is tudjak vele?

előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#42210) Peaceliker válasza wyattthoearp (#42208) üzenetére


Peaceliker
őstag

1/3as szenzor legyen benne. ezt már érdemes megvenni, ez ugyan az a 1177 mint a nevesebbek, csak gagyibb a háza, de meg úgy is megéri.
nekem ami szimpi kamerákban az azok amiben van beépített osd, méri a feszt...bár ma már lassan csak az escekben nincs osd. :DD

vtx sztem bmi jó kb, de olyan érdemes nézni, ami ad 5v ot. pl ez

"Oh my Goa'uld!"

(#42211) wyattthoearp válasza Peaceliker (#42210) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Köszönöm, az 5v az mire kell? Azt adnak a pdb-k is általában, de továbbra sem tudom minek. Valami osd-s kamerát mutass már, arra rámennék. :D

(#42212) molnigee válasza Peaceliker (#42210) üzenetére


molnigee
aktív tag

az a cam IR sensitive nem baj az? nappali repüléshez ir blocked kell.
Meg 2.8-as lencse, vehet bele egyből gopro 2.5-öt :) És akkor árban már lassan ott van mint egy swit 2, arrow 3, ami ugye már OSD-s is, meg jobb mindenben.

VTX bármi jó, ami eachine az meg szór mindenfele, szóval ami jó az nem eachine :) Ettől függetlenül mindenkinek eachine van, aki nem unta még meg hogy nem is olyan jó :)
Az 5V out jó, de ha jobb camot vesz, akkor tökmindegy, mert gyakorlatilag a betápra is kötheti :)

Szóval a válasz sosem olyan egyszerű, milyen minőséget akar, mennyi pénze van rá, ott kellene kezdeni lehet :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#42213) wyattthoearp válasza molnigee (#42212) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Most akartam venni egy komplett fpv racert, mert szeretném kipróbálni. De mivel néhány hasznos hozzászólás segített beindítani amit építettem, így most sok maradt a kincstárban. Felfejlesztem apránként, egyelőre olcsó alkatrészekből van, számítva a törésekre.

(#42214) Baku


Baku
aktív tag

(#42215) Peaceliker válasza wyattthoearp (#42211) üzenetére


Peaceliker
őstag

a vtx szűrt 5v ot ad, esélyes hogy jobb mint ami pdb ből jön ki...nekem legalábbis így jobb volt.

(#42212) molnigee

igen, mondják ezt az ir dolgot, de annyira nekem semmi nem tűnt fel, nappal is szuperül működik :)
lencse az ízlés kérdése, de valóban kellhet hozzá, arra nem is gondoltam...de amikor még én vettem ezt olcsóbb vt így is pár ezressel, spórolást én meg sosem vetem meg...lehet túlzásba is viszem néha :) /HC fillérkufircoló vagyok :DDD /

kisebb fesszel kevess a hő, és ha akku betápot kap akkor esélyesebb a csíkozódás...aztán ez vagy jelentkezik vkinél vagy nem, de én így kötöttem be, biztos ami biztos. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#42216) kriszbon válasza molnigee (#42195) üzenetére


kriszbon
őstag

"Ja és 20K... ennyiért milyen hd cam + fpv camo combót kapsz?"

Én már írtam egyet, igaz nem annyira jó mint az, de ehhez adtak egy szinte komplett "Racer" jellegű gépet, jó kis motorokkal+egyebekkel. :D :P

Bár én tudnám a felét csak annak amit te tudsz művelni azzal a masinával. :B :R

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42217) Teréz Atya válasza wyattthoearp (#42208) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Én 7végén próbáltam a filléres Eachine 1000TVL-es CCD kamot, és meglepődve tapasztaltam, hogy nagyon nem rossz, sőt, szerintem kimondottan kellemes.

@Neoka - X6B-m nem volt, de nem nagyon különbözhet a többitől. :P

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42218) Teréz Atya válasza syler123 (#42196) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem lehet, hogy a 12V-ot adó 7812-es regulátort sikerült leamortizálnod? Ha igen az nem baj, mert bármelyik elektronikai üzletben kapsz cserét még otthhon is fillérekért.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42219) syler123 válasza Teréz Atya (#42218) üzenetére


syler123
veterán

Nem, jó lett végül. Le sem írom mi volt a gond, mert ez már vicc amit alkottam :D

Persze a fekete csíkok még megvannak, de legalább minden megy eredeti állapotában.

Neked is nagyon melegszenek a Falkon 180 pdb-n azok a fekete téglap alakú (nem tudom mi, gondolom az felel a 12V-okért), amiből 2 van, középen bal oldalon, az fc alatt? Persze ezek az elejétől kezdve melegszenek.

[ Szerkesztve ]

(#42220) molnigee válasza kriszbon (#42216) üzenetére


molnigee
aktív tag

Tudom írtad, várom a minta videót mit vesz fel ;) mennyi a delay? Stb stb.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#42221) Teréz Atya válasza syler123 (#42219) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jaja, melegszenek azok a kockák. Ezek a 12V és 5V lineáris regulátorok 7812 ill. 7805. Ezeket váltotta újabban az UBEC ami már kapcsolóűzemű, így nem melegszik annyira, de az olcsóknak nem olyan sima a kimenete, ezért jobban kell szűrni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42222) syler123 válasza Teréz Atya (#42221) üzenetére


syler123
veterán

Valószínűleg pont ezért csíkoz be a kamera a motorok felpörgése miatt, mert szűrni kellene. De valami miatt a Banggood-os lc filter nem csinál semmit, csak szépen világít :D
Lehet ubec kellene nekem is, de azt meg nem nagyon tudom hova kötni, mert oda kellene egy üres forrpad, gondolom nem a 12V-ra kellene kötni.

Na mindegy annyira nem zavaró, együtt tudok vele élni.

[ Szerkesztve ]

(#42223) sketchifun válasza syler123 (#42222) üzenetére


sketchifun
senior tag

Annyit még megtehetsz, hogy beiktatsz egy kondenzátort.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#42224) syler123 válasza sketchifun (#42223) üzenetére


syler123
veterán

:R

Ezt már Fape is ajánlotta.

Ilyen kell nekem?

Van egy kismillió féle :D

A lényeg annyi hogy nem kell nekem 100db, de a kína nekem jó, mert ráérek.

Tegyem oda, ahol az xt60 csatlakozik?

[ Szerkesztve ]

(#42225) KaiotEch válasza syler123 (#42224) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Vegyél itthon valami minőségibben: CapXon(középkat), Panasonic

(#42226) syler123 válasza KaiotEch (#42225) üzenetére


syler123
veterán

Ezzel csak az a baj hogy a közelemben, a semmi közelében, ahol a távolban is a nagy semmi köszön vissza, itt nincsenek ilyen üzletek, ahol ilyet kapni lehet. 1000ft-os szállítással meg nem akkora vétel :D
Mi a különbség a minőségi és ezek az alisak között? Lehet nem is vennék észre semmit, biztos ebben is van minőségi.

A semmitől ezek is jobbak (ártani nem használ).

[ Szerkesztve ]

(#42227) dalamarrr válasza syler123 (#42224) üzenetére


dalamarrr
csendes tag

Elvileg "LOW ESR" kondenzátor kell, JB taglalta egy videóban, hogy nem midegy milyen sorozatszámút veszel bizonyos márkákból. [Ez a videó]

Rendeltem anno BG ról ilyet: [link]
Az akksi betápra forrasztottam, de nem változott semmi, csíkok maradtak.
A VTX egy Eachine TS5828L volt. Ez]
Nem ajánlom senkinek.
Közben rendeltem még kondikat a JB videó segítségével ebayről, illetve BG-ről egy másik VTX-et.

Kondik:

[link]

[link]

[link]

VTX:

[FT48X]

Ebben van LC filter.

A VTX előbb megjött, mint a kondik, a csíkozás teljesen eltűnt, később azért az esetleges áramtüskék miatt beforrasztottam egy 1000mF-os Panasonicot.
Tökéletesen boldog vagyok ezzel a VTX-szel, már a másodikat fogyasztom, az elsőnek egy crashnél letörött a csatlakozója, ami fel is szakította a nyáklapot, nem tudtam működésre bírni.

Ha gondolod, küldök neked egy-egy kondit abból a 3 fajtából, amit rendeltem, hátha megoldja nálad a dolgot...

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#42229) dalamarrr válasza KaiotEch (#42228) üzenetére


dalamarrr
csendes tag

Ezt nem tudtam. :(
A melegragasztót meglépem, köszi.
Nekem meg van egy TS5828L eladó :):):) Csak viccelek, nem adnám senkinek.

(#42230) Teréz Atya válasza dalamarrr (#42229) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem van TS5828S TS5823S és semmi bajom vele.
A csíkok nem vízszintesek és fehérek? Ha igen, azon semmi kondi nem segít, mert amikor az antenna közepe valamiért megtörik, dettó ugyanezt produkálja. Vagy pl. amikor nekem 70-el földbe állt a KGB project, akkor bizony lepörcent az antennához vezető forraszpont a VTX felső nyák-jából. A magasfrekis jel átmászik a levegőhézagon, de amikor bekapcsolom a motorokat, jön a csíkozás. Ez helyére ment a TS5828S TS5823S és semmi gond.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42231) syler123 válasza dalamarrr (#42227) üzenetére


syler123
veterán

Köszi! Valamelyiket berendelem.

Igen, biztos vagyok benne hogy a gyári VTX egy hulladék, de ha 1 dolláros kondival kiküszöbölhető, akkor én erre a gépre már nem költök többet, inkább a kövire.

Teréz Atya: nálam fekete csíkok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#42232) KaiotEch válasza syler123 (#42231) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem azt mondtad, hogy nem lesz több gép? ;] ;]

(#42233) dalamarrr válasza Teréz Atya (#42230) üzenetére


dalamarrr
csendes tag

Vízszintes fehérek(?), motorbekapcsra megjelennek, gázadásra jönnek nagyon-nagyon.
[Ezen a videón láthatóak]

(#42234) syler123 válasza KaiotEch (#42232) üzenetére


syler123
veterán

A kövi gép még csak esetleg, talán, lehet státuszban van :D

Amúgy nem semmi hogy mennyi indokolatlan mennyiségű hulladékot halmoztam fel a drone-ozás miatt. Mostmár van multimeter, forrasztó páka, ezerféle csavar, fpv kamerák, tartalék váz, tele 2 fiók aprósággal, aminek lehet fele már nem is kellene. És itt csak aprósággal van tele, ebbe nem számolom a töltőket, drone-okat, fpv szemüveget, akkukat.

Én már nem is merném összeadni hogy ez mennyibe fájt, mert ugye nem egy összegben vettem, hanem folyamatosan rendelgettem.

[ Szerkesztve ]

(#42235) Teréz Atya válasza dalamarrr (#42233) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Bezony-bezony, ez szinte ugyanaz, amit a KGB project produkált. A 2. pinnél szimatolj körbe, ott lesz valami szakadás vagy az antennánál rossz csatlakozás, etc.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42236) KaiotEch válasza syler123 (#42234) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ne is add össze. Az a baj, hogy az ember az elején a minőségibb cuccokra sajnálja a pénzt, persze, csak a szarból meg veszel többet, mert a 2000Ft-os páka szar, akkor veszel 5-ért az is szar és ott tartasz, hogy utána megveszed 10-15-ért a minőségit. Pont privibe is ezt írtam dalamarrr-nak, hogy sajnos ebben a hobby-ban az a drága, hogy mindenből legalább 1 tartalék kell legyen és sok kicsi összeadódik.

(#42237) dalamarrr válasza Teréz Atya (#42235) üzenetére


dalamarrr
csendes tag

Köszi a tippeket, jelenleg a FT48X-szel rendben üzemelek, de meg fogom nézni az Eachine-t.

(#42238) Jackal2 válasza Peaceliker (#42210) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nos, nem ugyanaz. Nekem ilyen van a Fuutonon és Foxeer a 3B gépemen. Gondolhatod, melyik a jobb:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42239) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Eredeti imax b6 minivel ha 2700mah 2S 10c akksit töltök akkor milyen értékeket kéne használjak?

2.0A és 7.4V (2S) jó lehet, vagy 2.0A hamar tönkreteszi az akksit?

(#42240) Peaceliker válasza Jackal2 (#42238) üzenetére


Peaceliker
őstag

bármit olvastam a neten, a hw ugyan az. :) ugyan olyan lencsével és ugyan olyan beállítással nézted?

(#42239) m4rk.89

1C vel tölthetsz nyugodtan szal 2.7A belefér

"Oh my Goa'uld!"

(#42241) syler123 válasza Peaceliker (#42240) üzenetére


syler123
veterán

Akkor én vagyok csak aki írtó lassan tölti az akkukat? :D

Én 2,8A-el töltök 2db 1300-as és 1db 1600mah-s akkut.

(#42242) Baku válasza syler123 (#42241) üzenetére


Baku
aktív tag

Ha jól tudok számolni, akkor az 4.2A- rel mehetne simán ....

(#42243) Jackal2 válasza Peaceliker (#42240) üzenetére


Jackal2
senior tag

Gyári beállításokkal használtam, semmit nem módosítottam, de a HS1177-nek sokkal jobbak pl. a színei.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42244) Jackal2 válasza syler123 (#42241) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem nem. Én 1 C-vel töltök és mindig 80-90 perc. Csak én egyszerre többet töltök, és mindig balanszolva.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42245) syler123 válasza Baku (#42242) üzenetére


syler123
veterán

Igazából így-is gyorsan megvan a töltés, nem szaladok sehova. Amikor majd igen, akkor rápakolom a lovakat :D

Jackal2: Én 3-at töltök egyszerre, még 1C sincs amivel töltök, szintén balanszolva. Ez a töltési időt tudom még tartani +1-2 akkuval ha veszek és feljebb viszem a töltési sebességet.

De nem kapni sem Infinity 1300mah akkut, sem pedig RTF akkut Banggood-on, már több mint 1 hónapja várok rá hogy egyáltalán legyen készleten...

Huh pont most van 1300, végre.

[ Szerkesztve ]

(#42246) Peaceliker válasza Jackal2 (#42243) üzenetére


Peaceliker
őstag

Gyári beállítás kaki valóban, érdemes kicsit macerálni ;-)

"Oh my Goa'uld!"

(#42247) KaiotEch válasza m4rk.89 (#42239) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ha csak 1 akku akkor 2S 2,7A-el töltsd, az 1C-s töltés. Ha bír többet, akkor mehet többel is.

(#42248) Teréz Atya válasza syler123 (#42245) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Azannya! Reggel néztem és még nem volt. De mostmár van 550mAh 3S 70C infinity a Racer 130-ba is. Rendelek is gyorsan, mert megint lemaradok!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42249) fape válasza Teréz Atya (#42235) üzenetére


fape
senior tag

Fehér csíkok nekem akkor szokott jönni amikor VTX körül nem oké valami. A legtöbbször pl egy esés miatt "kicsit kilazult csati a vtx-en" okozza. Ráhatok kézzel és már jó is lesz.

más: Kondi téma:
Low esr kondi táblázat, melyik a jó, + a részletes leírás ahonnan a táblázat is jön.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#42250) syler123 válasza Teréz Atya (#42248) üzenetére


syler123
veterán

Én is így voltam vele, gyorsan meg is rendeltem, mert mindig lemaradok. Most vagy keveset rendel be a Banggood vagy ekkora igény van rá, de kb a héten tuti elfogy és megint nem lesz 1 hónapig.
RTF-et szerettem volna venni, de inkább veszek most Infinity, mert RTF lehet még hónapokig nem lesz.

fape: Az a baj ezzel a táblázattal, hogy linkek nincsenek, plusz a kínai hamisít is, tehát biztos van eredeti jó minőségű kínából is, csak meg kell keresni a megfelelőt. Én majd bújom picit a netet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.