Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) maximilian4 válasza molnigee (#42450) üzenetére


maximilian4
addikt

Van, ha fennakad. Idő kb mint a csájná poszt. Lehet 1,5 hét de lehet 1 hónap is.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#42452) Peaceliker válasza molnigee (#42450) üzenetére


Peaceliker
őstag

Vám most sok mindenre van, amire nem szokott arra is. Ez posta típus független. :-\

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#42453) Jackal2 válasza varadigabor (#42445) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen, ezt említettem is, hogy drága. Az alap ötlet az akkuk teljesítménye kapcsán az alábbi:
- JB tesz rá egy nagyobb fogyasztót, és megnézi, hogy 60A terhelés esetén mennyi ideig tart, míg az akku max töltöttségről 14V-re esik. Ez a max gázat szimulálja kicsiben
- ha megtörtént, kikapcsolja a fogyasztót, hagyja hogy visszakússzon a feszültség, majd utána újra csinálja és addig ismétli, míg 14V fölé már nem megy vissza

Az első a longest burst: értelemszerűen minél tovább kitartja az akksi a 60A-t annál jobban terhelhető. Volt akksi ami 86!!! mp-ig tudta de az átlag valahol 5-10 mp körül volt
A második szám az ismétlések száma ez fordított arányban van az elsővel. Vagyis ha 5 mp alatt beszakad, akkor gyorsabban és magasabbra kúszik vissza, és többször ismételhető, viszont kevesebb ideig is tartja ki a terhelést

Az egész procedúra után Farenheitben megmérte a melegedést, mert abból indult ki, hogy amelyik magas hőmérsékleten fejezi be a tesztet, az sokkal hajlamosabb a saját celláit elpusztítani. Ő azt mondta, ami 125 Farenheit (kb. 51 fok) alatt marad az már tűrhető, de a 120 F az igazi (kb 49 fok).

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42454) Peaceliker válasza Jackal2 (#42453) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem egyszerűbb egy belső ellenállás mérés? :-) mind terhelhetőség mind melegedési hajlam ebből következtethető.

"Oh my Goa'uld!"

(#42455) üszök


üszök
őstag

HK-n vannak akciós akksik ha valakit esetleg érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#42456) AMDaZERG_1 válasza Zoty4 (#42421) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

A súly többlet miatt érdemes a 3S? Teljesítményt az x7 tudja lejjebb venni, ha az ember akarja. 3S akkut meg később úgysem nagyon használnám.

Magi István írása nagyon nagy segítség a táv megismerése.
Megnéztem milyen akku jön az x220s mellé, de egyszerűen nem találtam a felsorolás között. Mert, hogy nem is adnak :W
Ezzel ki is apadt minden keretem, mert még 2db Giant Power Dinogy 4S 1500mAh 65C,vagyis gyengébb akkut voltam kénytelen venni, és ezzel nem számoltam. Valahogy úgy emlékeztem adnak 1 akkut...

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#42457) _X10Dead_ válasza Peaceliker (#42454) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A belső ellenállás mérés 2000USD-s technika alatt nem több vajákolásnál, és még ott is kismillió paramétertől függ, hogy amit látsz, az mire is vonatkozik.

Gyakorlati haszna nincs azon túl, hogy két - papíron - egyforma akku közül ki tudd választani, hogy melyik van jobb állapotban

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#42458) Peaceliker válasza _X10Dead_ (#42457) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azt hallottam hogy nem egyszerűen dolog, de azt bevallom, hogy nem mentem utána mekkora technológia kell hozzá, így akkor valóban nem jó ötlet. Amit tud töltőm az tuti nem pontos de látszólag mindig ugyan azt hozza, az arra nekem jó hogy lássam ha vmelyik akku kezd fáradni.

"Oh my Goa'uld!"

(#42459) Zoty4 válasza _X10Dead_ (#42457) üzenetére


Zoty4
őstag

isdt-n nálam realisat sokott mutatni, volt olyan cella ami kissé sérültnek látszott és máris 3-4x több volt az ellenállás mint a többinek, volt majdnem halott cellám ami 40ohm felett volt

(#42460) Allien válasza grimm2015 (#42448) üzenetére


Allien
veterán

Most viccelsz? Ha nem tetszik, ott a Hubsan, az is tud kb ilyeneket. De most tényleg. A szemek egy dolog, de mibő áll le matt cicázni? Külső antennás, nem árnyékolod le... ;] Ja, és milyen 360 fokos fordulót akarsz? Idézet:
" 4 Channel which can do ascend, descend, forward, backward, left sideward fly, right sideward fly and rolling 360°."
Csak ugye még nem elérhető... :O

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#42461) AMDaZERG_1 válasza kriszbon (#42387) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Milyen antennát érdemes a helyére tenni? Szerintem sem bírja a háton fekvést.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#42462) Jackal2 válasza Peaceliker (#42454) üzenetére


Jackal2
senior tag

Macerás, és neked az érzet kell, nem az, hogy 50 ohm. Bár van két ilyen töltőm is, szóval egy tesztet lehet megér:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42463) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Szerintetek, ha banggoodon egy rendeléshez elfelejtettem biztosítást kötni, de szeretnék. Valahogy van náluk erre lehetőség? A rendelést nem akarom újra kezdeni, mert preorder és lehet így a sorban hátra kerülnék, vagy ez hülyeség?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#42464) KaiotEch válasza AMDaZERG_1 (#42463) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ha már feladták akkor mind1, de mivel ez vásárlás utáni "reklamáció", így nem tudod chatbe(bár próbáld meg), mail-be meg lassan válaszolnak. Bár szerintem ezt már ők sem tudják korrigálni, csak refundoltatni és újra megrendeled.

(#42465) Peaceliker válasza Jackal2 (#42462) üzenetére


Peaceliker
őstag

Macerás? Cél szerszámmal egyszerű... De mint már tudjuk az drága. :-)
Töltő (pl isdt) meg írja minden töltesz alatt, néha rá nézek. Mondjuk pararell töltés esetén csalás ugye. :-) De vettem elő régi 700as 2s akkut, felvesz elég sokat, de látom, hogy belső ellenállás 60-80mohm szal "C" már nem nagyon van benne. Szemcsi be jó lesz vagy ilyesmi. :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#42466) Zoty4


Zoty4
őstag

Banggoodos akciók van köztük pár jó cucc

(#42467) Teréz Atya válasza Peaceliker (#42458) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Van eredeti B6 minim meg iSDT. Fogalmazzunk úgy, hogy ők mérnek valamit belső ellenállás alatt aminek persze semmi köze ahhoz h a másik mit mért, vagy amit önmaguk mértek fél órával azelőtt és az ég tudja mi köze a valós belső ellenálláshoz. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42468) _X10Dead_ válasza Zoty4 (#42459) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nem vitatom, hogy "reális" értéket mutat, de az biztos, hogy nem a "valós"-at látod
A kérdés: mihez képest? ;-)

Az egyes cellák belső ellenállását konkrétan nem tudod mérni. Ahhoz szét kellene szedni az akkut.
Aztán a "reális" érték erősen függ (többek között) a cella töltöttségétől, a terhelés nagyságától, időtartamától, a külső, illetve a telep hőmérsékletétől, a felhasznált vezetékek/csatlakozók tulajdonságaitól stb...
A fentieken túl a telep kapacitása direkt módon befolyásolja a mért értéket, így pl egy 500mAh-s telep kapcsán kapott értéket semmi értelme összevetni egy 1500-assal még akkor sem, ha ugyan azzal a készülékkel mérted.

Szóval, a semminél valóban több, összehasonlításra - korlátozottan - használható, de az, hogy "40ohm" felett volt, önmagában semmit nem jelent. Joshua sem viccből bohóckodik a custom setuppal...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#42469) AMDaZERG_1 válasza KaiotEch (#42464) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Még nem adták fel. Június 25 legkorábban. X220s rizikós biztosítás nélkül?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#42470) Allien válasza Zoty4 (#42466) üzenetére


Allien
veterán

De van jópár, amely akció előtt is ugyan ennyibe került. :C A szokásos humbuk... :(

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#42471) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#42469) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha nyomkövetős akkor sztem nem. Bár plusz pár forint maga a biztosítás szal szoktam rá rakni. De sosem kellett még (kopp kopp)

"Oh my Goa'uld!"

(#42472) FingR86


FingR86
őstag

a tegnapi nap folyamán rendeltem egy ideafly f210-et GB-ről expedited shippinggel, ~4USD szállítási költséggel és 20-25 munkanapos szállítási idő volt mellé írva. Az előbb meg kaptam sms-t a DPD-től, hogy 2-5 munkanapon belül kézbesítenek nekem nemzetközi csomagot. Már tracking is van hozzá, de az oldalon még csak packed a státusz. Egyik ismerősöm aki elég sokat szokott rendelni külföldről, azt mondta a DPD-vel nagy mákom van, mert jó eséllyel nem fog bekerülni vám alá. Vkinek tapasztalat DPD-vel?

(#42473) Zoty4 válasza AMDaZERG_1 (#42469) üzenetére


Zoty4
őstag

biztosítás nélkül van minimális esélyed az áfa meguszására, biztosítással 100% az áfa

nem tudom mit görcsölsz ezzel a biztosítással, én soha nem kötöttem és már vip 5 közeláben vagyok egy hajszállal

Alien: azért pl az xsr 17$-ért jó vétel, vagy swift

[ Szerkesztve ]

(#42474) syler123 válasza FingR86 (#42472) üzenetére


syler123
veterán

Futárcégeknél általában pont az van, hogy garantált az hogy vám + áfa + kezelési költség. Legalábbis DHL-nél így van, gyanítom hogy a DPD-nél is így van. A posta az, ahol van esély hogy átcsúszik valami.

(#42475) Peaceliker válasza syler123 (#42474) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én is így tudom, futár cégek maguk vamolnak általában. ... De hogy pont melyik és melyik nem azt nemtom.
De mostanság mindig rá kell számolni, egyre sűrűbben akad fenn egyre több cucc.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#42476) FingR86 válasza syler123 (#42474) üzenetére


FingR86
őstag

pontosan ezt említette, hogy a DHL-nél mindig 100%-os hogy megy VÁM-ra, a DPD-re meg azt mondja ő sem érti, hogy hogyan, de ők vhogy "megkerülik".

[ Szerkesztve ]

(#42477) Zoty4 válasza Peaceliker (#42475) üzenetére


Zoty4
őstag

+ a posta 2500ért vámol a dhl 6000 felett amit szintén nekünk kell megfizetni

(#42478) Baku válasza grimm2015 (#42448) üzenetére


Baku
aktív tag

Amikor már 10m magasan van, minden quadcopter egyforma ... :DD

(#42479) Allien válasza syler123 (#42474) üzenetére


Allien
veterán

Azért én jól megszívattam a DHL-t! Gyorspostát kértem, igaz, a service pontra, Szabadság tér-nél (asszem Arany János utca), és nem tudtak rá rakni plusz költséget, mert a cucc volt asszem 15 dolcsi! Már, a valóságban volt ennyi. ;] A gyrosposta meg kb 10 dolcsi. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#42480) KaiotEch válasza AMDaZERG_1 (#42469) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez egy racer. Amúgy milyen biztosítást szeretnél?

(#42481) kimista válasza KaiotEch (#42480) üzenetére


kimista
aktív tag

trackingra gondol sztem.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#42482) Jackal2 válasza Peaceliker (#42465) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen, ez így igaz, de az is, amit XDead mond. Egy ideális világban a pedantomán drón reptetők megmérik minden töltés előtt az ellenállást.

Akkor elvileg lenne egy kiindulási pont, ami X, míg tíz töltés után X+Y lenne, ami egy tök jó viszonyszám, mert lehet azt mondani hogy mondjuk 20-ról 60-ra nőtt.

Viszont akkor kéne tudni azt is hogy a 20 ohmnál aztaaa de megy, a 60-nál meg áááá ez már nem is megy:DDD

Nekem egyébként amit Mgy csinált a DRH topicban Facebookon, az tetszik. Kiment, nyomott egy full gázt, és megnézte hány másodperc telik el 14V-ra esésig. Amelyik tovább bírta, az a jobb akku. Tök egyszerű megcsinálni és megvan a "leszakad a fejed ez úgy húz". Egyszerű, viszonylag objektív és nem kell hozzá érteni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42483) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#42468) üzenetére


Jackal2
senior tag

Bakker, mire végignéztem minden akksi vidóját JB-nek, komolyan elfáradtam fejben:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42484) virbo


virbo
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy ISDT Q6+ (14A kimenete van elvileg).

Namost ehhez kellene tápot nézzek. Ahogy nézem a 12V/sokamper tápok vannak elterjedve, de úgy okoskodom hogy annak a feszkója kevés a 4s akksikhoz...
Jól sejtem hogy inkább magasabb feszültségűeket (19V, 24V stb) nézzek? Logikai csavarként ezek kimeneti árama ritkán van 14A környékén, jellemzően 150W körüliek amik emberi áron van.

A töltőben van DC-DC konverter ami feltornázza a 12V-os tápágat, vagy mindenképp a töltendő akksiknál nagyobb feszültségű táp kell neki? (Terepen hogy működik ez, 4-5s akksikkal töltötök, vagy 2 autóakksi sorba?)

(#42485) Teréz Atya válasza Jackal2 (#42483) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Én a felénél feladtam és rendeltem Infinity 90C Race spec-et. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42486) Teréz Atya válasza virbo (#42484) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

12V miért lenne kevés, az iSDT-ben van step-up és step-down konverter.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42487) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Megszoktam, hogy FT 20$ felett már automatikusan adja a tracket.
Megjött a Quanum Cyclops V2. Szerencsére nem lepett meg, hogy elég gagyira sikerült a fókusz csúszka, de azt gondoltam csak túlzás, hát nem az :W
Amúgy belenézve és egy DVD lejátszó bejelentkező képét nézve szerintem nem lesz gond olvasószemüvegesként szemüveg nélkül használni.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#42488) dalamarrr válasza fape (#42347) üzenetére


dalamarrr
csendes tag

Úgy hagytam, a hátrakötött antennákkal, tegnap kipróbáltam, nem nagyon repültem 100 méternel messzebbre, de nem tapasztaltam semmi anomáliát eddig. Egy darabig így hagyom, majd egy kevésbé fenyőfás helyen kipróbálom messzebbre küldeni, meglátom tudja-e az általam eddig repült "felálló" antennás legnagyobb távolságot.

(#42489) molnigee válasza dalamarrr (#42488) üzenetére


molnigee
aktív tag

egyébként én is hátsó kar mögé fogattam fel az antennákat, gondom nem volt még vele,a videó jel hamarabb elmegy úgyis.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#42490) virbo válasza Teréz Atya (#42486) üzenetére


virbo
csendes tag

Na ez az amit eddig nem tudtam, csak sejtettem. :)

De akkor is talán logikusabb a nagyobb feszültségű kisebb áramú táp ha a teljesítménye azonos...

(#42491) varadigabor válasza AMDaZERG_1 (#42487) üzenetére


varadigabor
senior tag

Ja arra kell celluxot ragasztani:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#42492) dalamarrr válasza molnigee (#42489) üzenetére


dalamarrr
csendes tag

Igazad lehet a videójellel kapcsolatban, erre nem gondoltam. Mondjuk a vevőm egy x6b, aminek nem biztos, hogy alapból olyan nagy a hatótávja, mint egy ia6b-nek. Neked az van, vagy rosszul emlékszem? :)

(#42493) molnigee válasza dalamarrr (#42492) üzenetére


molnigee
aktív tag

Igen az van, amúgy most teljesen ellent mondok majd magamnak, mert JB pont egy nem régi videójában mondja hogy milyen rossz is ez a felfogatás, bár ő is úgy mondja, hogy ha versenyzel, ilyen 100m távban teljesen jó, de amúgy rémes megoldás, és mutatja ő hogy rakja az antennát.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#42494) Peaceliker válasza molnigee (#42493) üzenetére


Peaceliker
őstag

Többeknek potyogtak gépek ilyen hátsó kar mögé fogatas miatt, azért szóltam, hogy sztem nem érdemes, nem bonyolultabb egy tuti jó módszer. Nekem amúgy ami még bevalt korábban. Az a felső lap szélére való vízszintesen fogatas két oldalt.

"Oh my Goa'uld!"

(#42495) molnigee válasza Peaceliker (#42494) üzenetére


molnigee
aktív tag

Hát annyi erővel az sem jobb, 90 fokban kell felfogatni, az meg párhuzamos akkor :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#42496) maross


maross
veterán

Vámhatár alatt most melyik drón ajánlott? Floureon h101 tavaly még mukodott, most megmakkant 3 perc alatt, pont most mire a gyerek már akkora lett hogy nem ijed meg tole...az sincs kizarva, hogy az akksi kb 0 energiat kepes tarolni. ha felszall es megall a levegoben lebegve, mar teljesen elegedett vagyok, semmi mas figura nem kell :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#42497) varadigabor válasza maross (#42496) üzenetére


varadigabor
senior tag

Ez elég törhetetlen, nekem bevált. Euból jön.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#42498) Teréz Atya válasza virbo (#42490) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A FB falamon ebben a posztban, ami a Power Genius PS350-el kezdődött olvashatsz nagyon jó ötleteket mivel lehetne meghajtani egy jobb töltőt.
Én vettem egy Raytronic P25-öt, amiről itt posztoltam. Na, ezt eszedbe se jusson, mert egy zsák trágya is hasznosabb.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42499) Peaceliker válasza molnigee (#42495) üzenetére


Peaceliker
őstag

A szög egy dolog, a takarás mentesség volt a szempont. :-)
Nekem az bevalt, kár mögé sosem raktam, de azzal többek szenvedek mostanság. Felül gyorskotozo l viszontlátásra mindenkinél jó, eddig nekem is :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#42500) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

No, kiraktam a cikkem a Falcon 180 átalakításáról. Jó szórakozást!

@Peaceliker - a képen látott módon mountolt antennával sokkal nagyobb a hatótávom, mint amikor nem voltak ennyire kihúzva a gép törzsétől, de tökéletes 90 fokban álltak.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.