Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42551) Neoka válasza Teréz Atya (#42217) üzenetére


Neoka
aktív tag

Szia,

Ma megérkezett a vevő is. (x6b)
Sajnos tényleg nem értek ehhez.

Kérhetnék segítséget, hogy hogyan kell összekötni és életre kelteni a v tial 210-et a vevővel és a távval?

Gép: v tial 210
táv xrangex i6x
vevő flysky x6b

Köszönöm előre ha valaki tudna segíteni.

(#42552) kimista válasza kimista (#42525) üzenetére


kimista
aktív tag

Írtam h osszetortem a vtail hátulját. Nos, életre keltettem, bolt két zmr kar, pici modosotassal ramegy a végére. Újra repül :D

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#42553) Teréz Atya válasza LógaGéza (#42550) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A syma X5C lényegében a leglajhárabb kopter, még a játékgépek közül is. Egy U807 és egy 1S kefés racernek nem gond a 20 - 25km/h szél. Egy 2S kefés racernek meg cca 40km/h a határ.
De pl. az Emax Babyhawk csak 85mm, aztán mégiscsak lehet vele csapatni.

Persze, elhiszem, hogy nagy géppel akarsz kezdeni, de fpv-zni, brushless gépben, acro-ban? Ez három külön lépés. Ha egyben akarod, akkor vegyél még egy gépet cserének és jó nagy nyitott helyen gyakorolj, távol mindenkitől.

De az én véleményem már leírtam itt:
Megfontolandó atyai tanácsok kezdő racer pilótáknak

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42554) Teréz Atya válasza _X10Dead_ (#42548) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hehe, ezen már túl vagyunk. ;) Mint láthattad kettővel a hsz-ed fölött elég sok dolog belefoádzik ebbe a képletbe.

@koko 959 - ez tök egyszerű és egyben zseniális módszer. Hogy a fenébe nem jutott az eszembe? Hnap kipróbálom. :D

A távból viszont nem fogom kikapni az antennákat. Minden mással faszányosan működik, nem hiszem, hogy az A8S lenne jól hangolva, minden más meg nem. De az ezer sebből vérzik, pl nagyobb gáznál is leesik a hatótávja. Úgy el van baszcsizva, ahogy kijött a gyárból. Pl. az RC Groups ezen fórumtémájában már a Flysky szóvivője magyarázkodik a feldühödött népnek.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42555) Teréz Atya válasza Neoka (#42551) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Vevő felrakásához itt írtam egy általános összefoglalót. Hogy a gépeden pontosan hol, milyen UART port van, abban a többiek majd segítenek.

A gép levegőbe emelése előtt viszont olvasd el a Cleanflight gyorstalpalómat.
A betaflight, iNAV is egykutya, ugyanez az alapja. Ha egyet megtanultál konfigolni, a többi már röhögve menni fog. ;)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42556) varadigabor válasza Teréz Atya (#42555) üzenetére


varadigabor
senior tag

Neoka (#42551)
Elég jó Manualja van V-tailnak abban meg találod. Simán megtalálod hova kell dugni. (Nekem még nincs meg a gép de 2x átnéztem:D)
Bindelni meg csak össze sikerül a távval. Pid tunningot meg egyéb dolgokat szerintem ez alapján csináld meg, ő azért kicsit jobban ért hozzá:D

Teréz atya: amúgy a flysky vevőknek nincs manuáljában hatótáv írva?
Radiolinknél mindegyiknek van. r12ds-nél pl 4km, r6dsmn-él meg 600 méter. Kíváncsi leszek mi lesz igaz ebből.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#42557) kriszbon válasza Neoka (#42551) üzenetére


kriszbon
őstag

A vevőbe csak bedugod(PPM csatlakozóba) a gépen szabadon hagyott vezetéket és bindeled az 1-ik gombbal(a másik reset gomb).
A polaritásra figyelj, mert nem esküdnék meg rá hogy nem kellett-e felcserélni a vezetékeket.
Jahh.. jut eszembe a végén a csatlakozó nem a vevőhöz való, így a vezeték végére varázsolnod kell olyant ami jó.
Valahol visszább linkeltem képeket, ott látszik az a csatlakozó amibe be van dugva.
[Itt is van]

A hatótávjáról meg lett irkálva hogy egyáltalán nem a legjobb, volt hogy 100m-en belül földhöz verte magát, nem engedelmeskedett már.
Most raktam rá másik antennákat, próba talán hétvégén.

(#42558) syler123: Raksz rá egy [MinimOSD-t] és már meg is van oldva az a rész. :D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42558) syler123 válasza Teréz Atya (#42541) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, igen, valószínűleg azt már kigyomláltam :D Majd manual alapján próbálom kilesni, melyik megy a ch6-ra.

Más: Omnibus FC-ekről mi a véleményetek? F3, F4.

Mondjuk egy sp racing f3-hoz viszonyítva milyen? Árban nem sokkal több az omnibus, de van osd alapból.

(#42559) kriszbon válasza kimista (#42552) üzenetére


kriszbon
őstag

Képet és "műszaki dokumentációt leírást" kérhetünk a módosításról? :F :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42560) Teréz Atya válasza kriszbon (#42557) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mimimimimimimi? X6B 100m-en földhöz veri magát??? Naneee!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42561) varadigabor válasza kriszbon (#42557) üzenetére


varadigabor
senior tag

Azért Uart-servo kábelt adnak hozzá nem?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#42562) sketchifun


sketchifun
senior tag

Uraim, a Syma x12S nano nem játék.

Egy távolról való visszahozás közben kicsit elvettem a gázt, hogy ne 10 m magasan menjen el fölöttünk. Csak elfelejtettem, hogy elemet cseréltem a távban, és a gyári beállításai szerint teljesen feltolt jobb joystickal marad egyhelyben, épp csak kúszik előre. Cserébe hátra gyorsan jön, csak rengeteget veszít a magasságból.

Mellkason talált, az ért ez a kis vacak nagyot üt ám. Vigyázzatok magatokra.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#42563) molnigee


molnigee
aktív tag

Gyerekek nekem egy szerelem első látásra... Kingkong FlyEgg100

Illetve másodikra is Kingkong FlyEgg130

--> http://dronearena.hu/ <--

(#42564) KaiotEch válasza syler123 (#42558) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Megy mint a busz. Időnként kimarad 1-2 járat... ;]

(#42565) kriszbon válasza Teréz Atya (#42560) üzenetére


kriszbon
őstag

[Ez biztosan] ezen van a 23mm-es antenna, és Flysky távval simán volt vagy 3x jelvesztésem, ahol a legnagyobb távolság vagy 150m volt.
Keresgéltem is a nyakig érő gazban, bozótban.
Volt hogy jóformán le is tudtam volna dobni a gépet, úgy is elment a jel, egyszerűen nem kanyarodott már, csak ment neki a domboldalnak(akkor törött a láb).
Erről a vevőről firkáltam hogy 23mm-es az antennavég. :F
A videót én is láttam ahol több mint 2km volt a távolság, de ahogy láttam talán másmilyen, máshogy elhelyezett antennával(a deszka platformos vidi).

(#42561) varadigabor:
Mármint mihez hogy adnak-e kábelt?
Ha a géphez, akkor ahhoz nem kapsz semmi kábelt, mivel minden be van dugva a helyére.

Ja és erről a vevőről írtam hogy másnak is volt ilyesmi gondja [link]

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42566) mobbo


mobbo
senior tag

hello hello, kihagytam pár hónapot a topikból, elnézést hogy nem olvasom el a 3472 hozzászólást ami született azóta :D

lecseréljem a p3a egy spark flymore combora? erre valaki mondjon valamit, esetleg van valakinek már spark itt?

thx

[ Szerkesztve ]

(#42567) Patics


Patics
tag

Sziasztok!

A gearbest az eus, vagy nem? Vagyis van vám-áfa vagy nincs? Vagy ha nem, akkor melyik az?

Konkrétan szemcsit keresek, pl. ezt.

Tudtok valamit mellette, ellene? A Capri félét használom és már nagyon kellen egy jobb, már csak azért is mert beszereztem egy NTSC kamerát amit a mostani szemcsim nemigen szeret.

Olyan kellene amivel rögzíteni is lehet a repülést és lehet dioptriát is állítani, ha jól látom, a linket éppen ilyen... Köszi...

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#42568) KaiotEch válasza Patics (#42567) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. Nem EU-s, csak aminél külön fel van tüntetve. Szerintem most egy pár hónapig ne rendeld meg. FatShark Dominator V2-től már szinte bármelyiket veheted, mind tudja amire szükséged van.

(#42569) duc válasza kriszbon (#42565) üzenetére


duc
aktív tag

Sajnos a Flysky hatótáv csak papíron annyi amennyi. Eddig egy kopter mínusz, meg egy csomó esés. Frsky szakadt antennával is messzebb megy biztonsággal. Én felszámoltam a Flysky cuccaimat, távok már mentek, még van egy marék vevő eladó lesz ha kell valakinek.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#42570) Neoka


Neoka
aktív tag

kriszbon, varadigabor, Teréz Atya: Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem én nem gondoltam végig mibe fogok ezzel, hogy külön külön veszem. :) Még emésztem az olvasottakat és az írottakat. aztán meglátjuk mi lesz. Egyelőre túlzás lenne azt mondani, hogy mindent értek :)

(#42571) molnigee


molnigee
aktív tag

sziasztok!
Szombaton indulok egy versenyen, amit a borsodimodellrc szervez, úgyhogy első körben mérettetem meg magam, ami nem lesz egyszerű, lévén még igazi pályán is csak egyszer mentem, az is két kapu volt :D
A mai nap próbáltam kicsit rágyúrni még, raktam fel pár körre hd camot is, hogy legyen mit megmutatni .D
Szóval így megy most nekem kb, így 220 aksi után acroban :) A kapu kb 1,5 méter magas és széles.
Gyakorlás az első versenyemre ólalalá

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#42572) Arti1 válasza mobbo (#42566) üzenetére


Arti1
aktív tag

Szerintem ezalatt az idő alatt nem született dji-s hozzászólás :)
A Spark még lutri, mi a cél? Ha fotózni/videózni, és jó képet akarsz, akkor a méret meg a súly is befolyásolja, hogy mennyi szelet bír, nem lesz soha phantom minőség. Ha csak csapatni kell, akkor nem biztos, hogy dji-t vennék. De legalább kicsi, és talán a bűvös súlyhatár alatt is marad...
Off: mondtam már, hogy beköltözött hozzám egy funthomas? :D Köszönöm Marciart-nak a jótanácsokat, meg hogy hősiesen állta a nyaggatást :R

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#42573) varadigabor válasza kriszbon (#42565) üzenetére


varadigabor
senior tag

én nem RTF-ben vettem hanem ARF-ben, SBUSon akarom majd összekötni a vevővel.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#42574) Zotyafpv válasza LógaGéza (#42545) üzenetére


Zotyafpv
csendes tag

Moat kezdtem en is. Esc ket elfüstöltem :) :( bütykölök tesztelek, hasonló cipőben mint te is és sokan mások itt. De en olyan alapot akartam ami jo kiindulópont de nem kell lekukázni mindent. Igaz 600$nal.jarok de minden megvan :) aztán majd jön a jobb vtx meg stb stb.... :C

A kezdők elszállhatnak maguktól :)

(#42575) kriszbon válasza varadigabor (#42573) üzenetére


kriszbon
őstag

Szerintem minden ugyan azt vettük.
Minek is adnának hozzá +kábeleket, mikor a vevőn kívül mindent benne hagytak, de a kábelt ott hagyták.
Ami kábel van hozzá a csomagban az 1+ kamera kábel.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42576) Teréz Atya válasza Zotyafpv (#42574) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Én éves szinten beletekerek 1500-2000$-t. De nekem annyi gépem van, hogy lassan már saját légibázist nyithatnék és nem szívesen válnék meg egyiktől sem. :D
Egyedül az átalakított X1-et adtam volna el, de azt egyszer összeszámoltam, és olyan bukó jött ki, hogy inkább hagytam a fenébe. Aztán el is veszett. Ha meg valami félhülye elkezdett volna okoskodni, akkor felszúrom a seggébe. Persze keresztben, felrakott propokkal. Aztán ráindítok. ;]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42577) kriszbon válasza kriszbon (#42575) üzenetére


kriszbon
őstag

Bocsánat kicsit tévedtem kábel ügyileg, előkerestem a csomagot és van benne +kábel ami a 3 pines DSM csatlakozóba megy.
Na meg van 1 kábel a Bluetooth modulhoz ami szintén a csomagban volt(mire is való az?). :B

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42578) Teréz Atya válasza kriszbon (#42577) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Gondolom olvasták a cikkemet a Bluetoothról. :D
PID tuningnál jön jól Ez-GUI-val kombinálva. Sokan szeretik az OSD-ben mászkálást, de mire ott kikeresel egy értéket én már addigra kipróbáltam és az új értéket állítom. ;) 10-20m hatótáv, de nem ezért szeressük.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42579) kriszbon válasza Teréz Atya (#42578) üzenetére


kriszbon
őstag

Sajnos teljesen nem, mert még nem volt szükségem ilyen infókra. :B :R
Most elolvastam, és nem biztos hogy jelenleg kell nekem ilyesmi a gépemhez, nem vagyok olyan gyakorlott hogy így állítgassak valamit.
Örülök ha annyit sikerül összehozni hogy repüljön a tragacs, azt meg alapból is tudja. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42580) kimista válasza kriszbon (#42559) üzenetére


kimista
aktív tag

Íme a csodagep. Vtail osszetort hatsoval, két db zmr karral kiegeszitve, immár normál quad modellként.
Zmr karok minimális reszelessel ramentek. De sajna karonként csak két csavar tartja. Motorkabeleket kellett picit meghosszabitani. 255mm m2m távolság :)
Meg persze a motor irányokat visszaallitani (vtailen minden fordítva)

[ Szerkesztve ]

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#42581) Jackal2 válasza kimista (#42580) üzenetére


Jackal2
senior tag

És így még szebb is lett:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42582) Bornie127


Bornie127
senior tag

Erre a toldóra/összekötőre, hogy keressek rá?

[ Szerkesztve ]

(#42583) Zoty4 válasza Bornie127 (#42582) üzenetére


Zoty4
őstag

servo cable

[ Szerkesztve ]

(#42584) Jackal2 válasza LógaGéza (#42545) üzenetére


Jackal2
senior tag

Azt lehet, hogy megveszed a Fuutont, egy Flysky távot, egy vevőt, meg 4-5 akkumulátort. Az FPV szemüveg lehet drága, de itt 10-150,000 között bármennyit el lehet költeni.

És mielőtt repülsz vele, egy 50 órányit szimulátorozol, illetve amikor kimész, viszel magaddal valakit, aki segít.

De még így is necces. Amit Terézatya írt, azzal kb. egyet értek, csak ne az Eachine Tiny QX80-at vedd, mert az egy fosrakás:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42585) mobbo válasza Arti1 (#42572) üzenetére


mobbo
senior tag

a súlyhatár nincs meg sajna, 300gr a spark :(
a méret miatt lenne jó, olyan pici és halk hogy senki észre se veszi, de a hatótávja táv nélkül kb 70m, távval max 2km FCC, ami olyan kevésnek tűnik (CE hatótáv 300m lol?)

[ Szerkesztve ]

(#42586) Zoty4


Zoty4
őstag

Foxeer 1177
FSD618 kuponnal (-20%) elég jó áron

(#42587) AMDaZERG_1 válasza virbo (#41751) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Omnibus F4 lapon neked nem lehet, hogy a PPM-re van állítva a jumper? PPM/SBUS PIN mögött van egy JUMPER (forrasztás) nem lehetséges, hogy PPM-re van forrasztva?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#42588) mobbo


mobbo
senior tag

oroszok meghekkelték a dji fw, nincs magasság limit
[coptersafe]

ami pluszba érdekes a videóban az az emelkedés/süllyedés sebessége,
ha jól számolom 7-10m/s :U

(#42589) Zoty4 válasza mobbo (#42588) üzenetére


Zoty4
őstag

nem véletlen van magassághatár beállítva.
Hőmérsélet, nyomás a felett már nem igazán kedvez a gépeknek

(#42590) FingR86


FingR86
őstag

kicsit előre gondolva, ha megérkezik a grasshopper, vennék hozzá 1-2 akksit, mert kb brushless téren 0 alkatrészem van. Ez jó lesz hozzá röpködni? Giant Power RTF 14.8V 4S 1350mAh 65C Lipo Battery XT60 Plug for RC Models

(#42591) Teréz Atya válasza FingR86 (#42590) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Persze. Meg is lepődtem h ezek ilyen olcsóak.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42592) kriszbon válasza kimista (#42580) üzenetére


kriszbon
őstag

Egész pofás lett így is, olyan átlaggép kinézetű most már. :D
Az hogy 2 csavar fogja hátul ne zavarjon, mert az első karokat is csak 2db 2,5-es csavar fogja, ráadásul egész ki van téve a szélére, ami egy vicc. :(

Amit mutattam visszább hogy más első lábakat raktam, ott annak a lábnak a két belső csavarja még pluszban fogja az első karokat.

Más:

Na halljátok az utóbbi időben minden nagyobb küldeményt megfogna, így azt hiszem befejezem az ilyen rendeléseket, legyen bármilyen jó vétel is az akciók miatt.
Ráadásul annyira hosszadalmas az egész procedúra, hogy az már hihetetlen. :( :W

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42593) Wheex


Wheex
csendes tag

Ezt übereljétek:

2017-06-23 06:41 Postal forwarding resumed
2017-06-21 08:31 Vámkezelési indítvány NAV részére elküldve
2017-05-26 09:30 Processing customs documents
2017-05-18 10:54 Addressee contacted
2017-05-15 12:33 Under postal customs procedure
2017-05-08 06:37 Processed in the destination country
2017-05-02 17:24 Item sent abroad
2017-05-02 12:15 Item sent abroad
2017-04-28 15:46 (Hong Kong), Item accepted by postal operator

(#42594) KaiotEch válasza FingR86 (#42590) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nézd meg a méreteket, a gyáritól max kicsivel hosszabb fér be!

(#42595) syler123 válasza KaiotEch (#42564) üzenetére


syler123
veterán

??????????? :D

F4-ről hallottam, hogy indokolatlanul melegszik, de az F3 omnibus-ról nem olvastam még rosszat.

(#42596) KaiotEch válasza syler123 (#42595) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem ami van teszi a dolgát(Revo F4 CC3D), hogy melegszik-e nem tudom nem szoktam nézegetni, F4-nek a gyro-ja kényesebb, ezért ajánlatos soft mountolni, bár nekem fixen volt, de nem volt semmi gondja.

(#42597) kimista válasza kriszbon (#42592) üzenetére


kimista
aktív tag

Posta reply:

Az elmúlt időszakban ugrásszerűen megemelkedett a vámeljárás alá vont küldemények darabszáma a NAV ellenőrzések következtében. Ennek egyik fő oka, hogy a beérkezett küldeményeken feltüntetett érték és tartalom megnevezése nem fedi a valóságot, illetve azt a vámhivatal nem fogadja el. A vámkezelési folyamat csak a szükséges dokumentumok maradéktalan beérkezése után kezdődik meg.

A teljes vámeljárás időigénye megnövekedett, jelenleg egy küldemény vámkezelése, az ehhez szükséges dokumentumok rendelkezésre állásától számítva 10-12 munkanap.

Természetesen a kialakult helyzet mielőbbi megoldására törekszünk, a vámkezeléssel kapcsolatos folyamatok fejlesztése folyamatban van.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#42598) Teréz Atya válasza KaiotEch (#42596) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Omnibus F4-el azért vannak gondok - íme Joshua vidije.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42599) Jackal2 válasza Teréz Atya (#42591) üzenetére


Jackal2
senior tag

Pedig a híres Giant Power...:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42600) Jackal2 válasza kimista (#42597) üzenetére


Jackal2
senior tag

A nagy szart, nekem három hete van a vámon két csomagom, egyik 22 dollár alatti. Küldtem Paypal számlát de le se szarnak, csak várok és várok. Hiába telefonálsz semmi...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.