Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) _X10Dead_ válasza Teréz Atya (#41200) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Ezekben elvileg ATMEL kellene legyen, de inkább az érdekel, hogy másolat másolatának a másolatai közül készül-e még valami ortodox hardverrel

G.T. POWER A6-10 200W
IMAX B6
IMAX B6AC 80W
Turnigy A-6-10 200W
Turnigy Accucel-6 50W
Turnigy Accucel-8 150W
Turnigy MEGA 400Wx2

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#41202) Bornie127 válasza _X10Dead_ (#41201) üzenetére


Bornie127
senior tag

A nuvoton egy kalap sz@r. E-cigikbe is gyárt uc-t, meg is halt az enyében 42 naposan. Lehetőleg szvsz. kerülni kell, amennyiben lehetséges.

(#41203) maximilian4 válasza Teréz Atya (#41185) üzenetére


maximilian4
addikt

Köszi :D

Maxi

(#41204) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Megjött a racer 130 és a vevő is, de nem tudom összehozni a távirányítóval, kis segítséget kérnék. Ibus-on használnám, a táv egy fs-i6s, kimenet i-bus-ra állítva, a bindelés megvolt, leírásnak megfelelően a zöld led a vevőn konstans világít ahogy bekapcsolom a távirányítót.

Cleanflighttal és Betaflighttal is próbáltam, portoknál uart2 serial rx-re állítva, configuration menüben szintén a serial receiver és ibus kiválasztva. A távirányító menüben nem reagál a karok mozgatására, mintha nem is lenne rajta vevő. Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#41205) Teréz Atya válasza Kris87 (#41204) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A bal hátsó portba kell rakni, nem a jobb hátsóba, mert Eachine-ék elbaszarintották a bekötési rajzot.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#41206) Jackal2 válasza KaiotEch (#41187) üzenetére


Jackal2
senior tag

+1 a Freeridernek: a hangja ratyi, de élethű, a grafika is jó, elég jól beállítható, reális a kapuzás, erdőzés, viszont egy csomó dolog hiányzik belőle: PID, más drónok, szerelhetőség stb. A Recharged nagyon jól néz ki, csak rámentek a grafikára és nem ad semmi pluszt, inkább ilyen free ride jellegű a cucc.

Liftoff: tök jó lenne, ha a drón nem akarna felragadni mindenre, meg nem lenne ez a fura durability dolog, hogy pusztul a drón de még indig repül. Plusz ez az ütközés kezelés is szar, illetve nekem a sebességérzet fura még. Elvileg lassan megyek, mégis rohadt gyorsnak érezni. VIszont van multi meg hasonlók

Hotprops: minden értelemben szar, tróger hangok, zene, rossz fizika

DRL: egy bugos szeméthalmaz. Folyamatosan kiakad, fagy, pályák random úrjakezdődnek stb.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#41207) Jackal2 válasza Teréz Atya (#41190) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem is elég arcade, de a Freeridernek is. Érdekes, de a versenyzők Liftoffoznak...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#41208) KaiotEch válasza Jackal2 (#41206) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Te használsz hangot? Nálam mindenhol ki van kapcsolva, csak akkor kapcsolom be, ha filmet nézek :D Kb 10 éve nem játszottam hanggal semmilyen játékot. Igaz kb 5-6 éve nem is nagyon játszom semmivel.

(#41209) SpydeR3412 válasza Teréz Atya (#41205) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ez most komoly?
Nem olvastam sehol, és nálam is összebindelődött a jobb portban. :F
Csak nekem az fc gyárilag halott, igy kipróbálni nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#41210) Kris87 válasza Teréz Atya (#41205) üzenetére


Kris87
aktív tag

Nagyon köszönöm! :)

(#41211) syler123


syler123
veterán

Van már Wizard 220s ARF. Lényegesen olcsóbb, mint az RTF. 10%-os kupon is van rá.

(#41212) Zoty4 válasza syler123 (#41211) üzenetére


Zoty4
őstag

nincs, ki van fogyva

(#41213) syler123 válasza Zoty4 (#41212) üzenetére


syler123
veterán

Úgy értettem az oldalon, eddig nem volt fent, így az árát sem tudtuk.

(#41214) molnigee válasza syler123 (#41211) üzenetére


molnigee
aktív tag

pff, akkor ha kupon árral számolunk, 36K a sima és 44K a S. :C

--> http://dronearena.hu/ <--

(#41215) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Az FAA elkezdett vizsgálódni végre Casey után. Tudjátok, ő az a youtuber hülyegyerek, aki úgy csinált review-t a Mavicról, hogy nem tudta, hogy kell vele fókuszálni. Most meg már DJI Spark-ot sem eregethet New Yorkban. ;]
xjet / Bruce mindjárt a videója elején beszél róla. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#41216) varadigabor válasza molnigee (#41214) üzenetére


varadigabor
senior tag

Simára nem enged kuponozni mert promoban van.

Am én 3 gép között gondolkozok:
Eachine Wizard x220 140 dollár(jó kezdőknek, de pár dolgot cserélni kell rajta)
Eachine Wizard x220s 160 dollár (ez jobb mint a sima, még nem ismeri senki , nem tetszik a 4 in 1 esc)
Furibee Fuuton 200 169 dollár(dicsérik, de félek hogy az egybe váz ha törik drága, illetve hogy túl erős gép lesz kezdésnek)

(#41215) Teréz Atya Ferrárival nyomja,meg DJI cuccok, mindjárt meg sajnálom szegényt:D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#41217) syler123 válasza Teréz Atya (#41215) üzenetére


syler123
veterán

Amúgy ez a Spark elég durva, milyen képminőséget tol a méretéhez képest, ráadásul milyen stabil. Hát... Kár hogy 500$ :D

(#41218) maximilian4 válasza varadigabor (#41216) üzenetére


maximilian4
addikt

Én ezek közül biztos a Fuutont választanám. Kezdésnek amúgy is mind a 3 nagyon erős.

Napi WTF!

Május 16-án rendeltem egy 1100 ft-os lencsét kínai raktárból banggodról. Ma hozta a postás.
Május 17-én rendeltem a gopro lencsét majd 4000 ft-ért, EU raktárból, sehol...

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#41219) varadigabor válasza maximilian4 (#41218) üzenetére


varadigabor
senior tag

Majd nem nyomom neki:D Nem ez lesz az első gép, csak az első normális racer.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#41220) Kris87


Kris87
aktív tag

Az miért lehet, hogy a vízszintes pozíció gyakran elállítódik? (Még mindig 130-as racer) Angle módban próbálgattam a gépet, néhány disarm után feltűnt, hogy húznom kell valamerre a kart, hogy egyenesen maradjon, rádugtam a gépre és látom betaflightban, hogy totál nem vízszintes, sőt előfordult, hogy vagy fejjel lefelé, vagy 90 fokkal elforgatva érezte magát.

(#41221) Teréz Atya válasza Kris87 (#41220) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Azért, hogy rákényszerítsen acro-ban repülni! ;]
Viccet félretéve, Naze rev6 alapú a vezérlő, annak meg bajai vannak a stabmóddal. Egyszerűen egy repülési session előtt nyomj a táv karjaival accelero és gyro resetet, aztán mehet a banzáj. A stick commandokról itt írtam.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#41222) shaddam válasza Teréz Atya (#41215) üzenetére


shaddam
aktív tag

És semmi érték nem veszett el. Egy videós aki képtelen a fókuszos dologra, de arra képes hogy hülyebiztos drónokat elveszítsen meg törjön inkább emberek közé se menjen

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#41223) Zotyafpv


Zotyafpv
csendes tag

csajom beleolvasgatott mi az istenről irogatunk itt ennyit :D mondom néha és se értem :D de majd megértem lassan

A kezdők elszállhatnak maguktól :)

(#41224) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Leteszteltem a Gaoneng 350mAh-s aksiját.
Ugyan eléggé fújt a szél, de így is megállapítható volt, hogy kakaó van benne. :DDD
A 160c-t mondjuk nem véltem felfedezni, de olyan 90-100ra saccolom. :))

(#41225) maximilian4 válasza SpydeR3412 (#41224) üzenetére


maximilian4
addikt

Videól alapján is elég jó akkuknak tűnik. Sokan dicsérik, én is ki fogom próbálni.

Maxi

(#41226) sketchifun válasza SpydeR3412 (#41224) üzenetére


sketchifun
senior tag

Rettenetes, a neve is igazi bazári kínai.

Van, amelyikre ráírják, hogy 110/220 C. Az hogy lett annyi mégis?

Meh...

ESC maximális árama hogyan függ össze egy motor KV értékével??

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#41227) Teréz Atya válasza sketchifun (#41226) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Elvileg nem rossz akkuk. Joshua is tesztelte a nagyokat, és meg volt elégedve.
BTW itt van egy majd 2 órás videó a tesztekről. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#41228) sketchifun válasza Teréz Atya (#41227) üzenetére


sketchifun
senior tag

De az analógiát akkor se értem. Ha tudnak gyártani egy egyébként nem rossz akkut, akkor minek írnak rá ekkora marhaságot???

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#41229) Teréz Atya válasza sketchifun (#41228) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Valszeg hülye volt a marketinges. Ne csináljunk úgy, mintha a nagy nyugaton nem ülne 1-2 kretén nem megfelelő helyen. Ugye, Ábel? ;]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#41230) sketchifun válasza Teréz Atya (#41229) üzenetére


sketchifun
senior tag

Jó, ezt tudjuk, de ettől még nem értem. Az infinitynek is van egy jó akkuja, azt írja rá, ami, és annyian veszik, hogy nem tud eleget gyártani.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#41231) SpydeR3412 válasza sketchifun (#41228) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Szerintem arra pont jó (bár nem túl etikus), hogy néhány ember megveszi amiatt, amit ráírtak. Aztán videókon, teszteken, fórumokon, társaságban, stb., elkezd terjedni a híre. És szép lassan elkezdik veszegetni az emberek. Amúgy meg, mint emlitetted is, soha nem vennél GAONENG aksit, mert túl kínaiul hangzik.
De aztán ki tudja, milyen a valós c értéke. Én nem mértem meg, csak hasonlítani tudtam a Turnigy 260, meg 300 hoz.
Turnigy 260mAh/35-70c/7.6g
Turnigy 300mAh/20-40c/8.2g
Gaoneng 350mAh/80-160c/11.3g
Annyi viszont bizonyos, hogy jobban megindul vele, mint a 260as Turnigyvel, a plusz súly ellenére is.

(#41232) sketchifun válasza SpydeR3412 (#41231) üzenetére


sketchifun
senior tag

Egy szóval sem mondtam, hogy kételkedem a teljesítményében.

Ott az Einhell, mint márka. Egyszerre vettem egy akkus csavarozót, meg egy flexet. A csavarozó rég lehalt, a flexet nem tudom tönkretenni. Pedig próbálom, elhiheted.

A mostani, drónos keretemet kimerítettem, de ha a következő rendelésnél nem felejtem el, rendelek szívesen egy ilyen hibetetlen specifikációval megáldott valamit, és lemérem laborműszerrel, mit is tud.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#41233) vandor01


vandor01
őstag

Én is vettem Gaoneng -et es azért mert ami ra van irva 25-50C [link]
azert vettem mert a Turnigybol ilyent hasznalok es teljesen jo mar féléve!

De ez a gagyifos Gaoneng még csak alulrol meg sem kozeliti Turnigy-t! :W :W

megtanultam a lecket Gaoneng hazugsagát el kell osztani 3-al es akkor vagyok az igazsag közelében.... venni kell 80-160C-t es megkapod amit szerettel volna 25-50C-t!
és raadasul baszott draga is! valamint kinyabol 3het!
mikor a turnigy joval olcsobb es EU raktarbol megkapom 3 nap alatt
de en vagyok a hulye mas meg helikopter :D :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#41234) SpydeR3412 válasza sketchifun (#41232) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Pedig nekem úgy tűnt az "ekkora marhaságot" fényében. ;]
Ellenben nem védeni akarom őket, vagy rábeszélni bárkit bármire. Csak leírtam a véleményemet. :)
De van itt olyan fórumozó is, aki vett 4db GNB aksit (400mAh/25-50c - szürke matricás) és csak 1 percet tudott repülni velük, holott kb 4et kellett volna. Majdnem le is beszélt róla, hogy vegyek, de végül nem hagytam magam. :DDD
Az jó volna, ha le tudnád mérni a teljesítményét, kíváncsi vagyok rá.

Vandor: beelőztél... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41235) vandor01 válasza SpydeR3412 (#41234) üzenetére


vandor01
őstag

rendeltem ennek ellenere ilyent 2db-ot [link]
probacseresznye... itt van mar a kanyarban malmoben :DDD
de turnigy felebe kerul..... ha 10db-ot venni? akkor HK!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#41236) Zotyafpv


Zotyafpv
csendes tag

Sracok ebből melyik tipust kell rendelnem a wizard x220 hoz?
https://www.banggood.com/Realacc-5_8G-5dBi-50W-Omnidirectional-Omni-FPV-Flat-Panel-Pagoda-Antenna-SMARP-SMA-p-1140659.html?rmmds=mywishlist[link]

A kezdők elszállhatnak maguktól :)

(#41237) Zoty4 válasza Zotyafpv (#41236) üzenetére


Zoty4
őstag

meg kell nézni a vtx milyen csatlakozós, de 90% hogy rp-sma
legalábis az eachine vtx-ek rp-sma-sok

(#41238) molnigee válasza Zotyafpv (#41236) üzenetére


molnigee
aktív tag

RP-SMA kelk a wizihez ;)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#41239) KaiotEch válasza SpydeR3412 (#41224) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

90(31,5A)-100C(35A)? Még a nagy prémium akkuk sem tudják! Jó lesz az 60-nak is. :K

(#41240) Allien: Már rég kifutott modell, nagy is, csak 8 csatorna, nem ér ennyit sem már. FT48 helyette viszont 5k körül nagyon is jó!

[ Szerkesztve ]

(#41240) Allien


Allien
veterán

Most akkciós az ImmersionRC Raceband 5.8GHz 200mW AV Transmitter!
US$ 15.99US $44.44
A kérdéses akkuk "C" értéke meg nem kérdés. JÓL írják rá az értéket! Csak éppen Celsiust értenek alatta, nem kapacitást, vagy mittoménmit. ;]

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#41241) Teréz Atya válasza Allien (#41240) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A C érték csak annyit jelent, hogy a névleges kapacitás hányszorosát képesek leadni károsodás nélkül. Namost ezt minden gyártó maga határozza meg. Mi a belső ellenállásból tudnánk rá következtetni, de a töltők azt mérnek amit akarnak, szinte semmi relevanciája nincsen. Max annak a megállapítására jók, hogy tudjuk, egy cella végleg döglött.

@sketchifun - van laborműszered???????? :D Gondolom nem Pozsonyban laksz.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#41242) Zoty4 válasza Allien (#41240) üzenetére


Zoty4
őstag

ez jó vtx, csak nagyon nagy,hasonlitsd össze a méretét pl: Kaio által javasolt ft48-val
kis 250 alatti gépbe ez az immersion túl nagy

(#41243) kimista válasza Allien (#41240) üzenetére


kimista
aktív tag

nem véletlenül van akciózva (egyébként lassan fél éve akciós ilyen árral)
ez kb 1-2 éves adó (ami alapjában nem baj), böhöm nagy, 8 csatornát tud, gondolom nem túl hatékony szórásban sem, tekintve h 2 éves modell.

az ft helyett én ezt ajanlom még.

[ Szerkesztve ]

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#41244) dudicukrasz válasza dudicukrasz (#41198) üzenetére


dudicukrasz
tag

Mindegy köszi a semmit fiúk,pedig pár ezer embernek aktuális lesz,méghozzá hamarosan.

(#41245) molnigee válasza dudicukrasz (#41244) üzenetére


molnigee
aktív tag

Googli a barátod, pl itt van egy: biztosítás.

Amúgy általában valamilyen egyesületen keresztül lehet jelenleg biztosítást kötni, ami mellesleg kb semmire sem jó, azon kívül hogy van. Ha meg kijön a törvény, gondolom úgyis lesz több ajánlat, addig én tuti nem fogok kötni, meg utána sem valószínű...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#41246) maximilian4


maximilian4
addikt

Gopro lencsével repülni megváltás. Végre látok.

Maxi

(#41247) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Foxeer Arrow V3-t próbálta már valaki? 1177-nek a háza nagyon szar. Állandóan kirázkódik és egy idő után már csak házcsere. :R

(#41248) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Sziasztok!

FPV kezdéshez, szerintetek mit érdemes vásárolni? Drónoztam régebben, de nagyobbakat vezettem csak, inkább kamera platformokat.
Olyan kellene, ami 50-60 ezer ft-nál nem kerül többe, nem kell semmit küzdeni a párosítással meg a flight controllerrel. Csak kiveszem feltöltöm és repülök. Képernyőm van, amin látom az élőképet, szemüveg majd később, ha kicsit belejöttem.
Mit javasoltok? Eachine racer? :)

(#41249) KaiotEch válasza wyattthoearp (#41248) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. Hát az a nagyon nem kell csinálni semmit olyan nem létezik, de ezekkel a papraméretekkel: Eachine Wizard X220 RTF. A kamera szar az cserés, VTX-et lejjebb kell rakni a vázba, meg 1-2 beállításnak utána kell állítani, de lefedi az igényeidet. Hamarosan kapható az S változat, az kicsit fel van turbózva, igaz drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#41250) maximilian4 válasza KaiotEch (#41249) üzenetére


maximilian4
addikt

Ehhez az 55k-hoz jobb ha hozzákalkulálja az áfát +vámot, ami kb. 16k + vámköltségek.

Maxi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.