Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) molnigee válasza Jackal2 (#23148) üzenetére


molnigee
aktív tag

Így hamar leszel közutálat tárgya :DD
Ha kapnál mondjuk egy falcon 250 prot is tőlük, akkor szívesen átveszem beszerzési áron :D

Egyébként írhatnál cikket arról, milyen racert érdemes venni :D
Most falcone 180,210,250 pro-k között vacilálok. Jó lenne végre döntenem, mert lassan winter is coming :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23152) Jackal2 válasza molnigee (#23151) üzenetére


Jackal2
senior tag

Azért annyira ne irigyelj, mert pl. múltkor beszoptam emiatt a vámot+a DHL árát, plusz elég sok munka és kötelezettség jár ezekkel (ami tök jó lenne egy 50 rongyos gépnél, de egy 7000-nél annyira nem nagy business:D).

Sok mindenről lehetne cikket írni, de vannak olyan dolgok, amik már hónapok óta a fiókban fekszenek és nem haladok velük. Racerekről azért nem akarok írni, mert egy csomó prekoncepcióm megdőlt amióta a Falcon és a Nighthawk megvan és az újakat meg egyáltalán nem ismerem.

De én azt mondom, hogy:
- RTF-ben Kingkong GT 210-et venném
- ARF-ben meg a Nighthawk Pro valamelyikét

A Falcon Pro-k egyébként sem kaphatóak és nincs róluk még elég infó.

vagy vegyél egy Storm TBS editiont Powercubbal 600 dollárért:P

Jah egyébként akarok építeni valami akadálypályát kis és nagy gépek számára, kellenének ötletek, hogy miből csináljam meg. Bútorok, hullahop karika, hinta ilyesmiben kéne gondolkodni, mert már unom a saját videóimat is, ami azt jelenti, hogy mások már 10x annyira unják:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23153) szacsee


szacsee
nagyúr

X380 szoftvere nem akar indulni. Mi lehet a baj? Drver fent van w10 64-bit. NI szoftvercsomag is kell?

(#23154) tibibi válasza Jackal2 (#23152) üzenetére


tibibi
őstag

Maláj k.rv.k? Szépen sorban aztán kerülgetheted őket ;]

(#23153) szacsee Azzal én is kínlódtam ,de feladtam :B youtubon fent van ,hogy kell telepíteni :U de sok értelmét nem láttam szóval hagytam a francba. Rakd fel inkább az új firmware annak van értelme .

[ Szerkesztve ]

(#23155) czanga


czanga
őstag

Esetleg ha hiányozna valakinek.

(#23156) molnigee válasza szacsee (#23153) üzenetére


molnigee
aktív tag

A progi nem indul vagy csatlakozni nem tudsz a copterrel?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23157) elszabi válasza czanga (#23155) üzenetére


elszabi
tag

Nem én voltam! :)

(#23158) tibibi válasza czanga (#23155) üzenetére


tibibi
őstag

Magyarázkodhat a gazdája :(

(#23159) Jackal2 válasza tibibi (#23154) üzenetére


Jackal2
senior tag

Azok nincsenek, de kaptam az RDS csapattól ígéretet arra, hogy vagy 6-7 JJRC-t tesztelhetek, ha le tudok menni hozzájuk, plusz a fórum kedves közönsége is felajánlott már mindenfélét (ezúton is köszönöm), csak képtelen vagyok úgy összeszervezni az életemet, hogy el tudjak a dolgokért menni, de nagyon lelkes és rendes a közösség, ami szerintem nagyon pozitív:D

Egyébként ha megyek ki valamikor repülni és viszek ki valami érdekességet, szívesen veszem, ha más is kijön, akár dumálni, akár csak együtt repülni:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23160) FID válasza Jackal2 (#23159) üzenetére


FID
őstag

Vasárnaponként én ráérek. Most vasárnapra is összelehetne hozni valamit. Pálya kapunak meg olcsó sátor merevítőt tudok elképzelni. Az hajlik is könnyű és leszúrható. Vagy drót az még olcsóbb és könnyen kezelhető.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#23161) Tegla80 válasza Jackal2 (#23150) üzenetére


Tegla80
addikt

Koszonom :R

Sony® & PlayStation®

(#23162) szacsee válasza molnigee (#23156) üzenetére


szacsee
nagyúr

Progi nem indul.

Tibibi: Megvolt, de ránéznék. Ha lehet állítani benne értelmes dolgokat akkor már megérte.

[ Szerkesztve ]

(#23163) qqzs


qqzs
őstag

Mi van akkor ha tinydealnel olyan sokaig fizetek hogy lemaradok az akciorol de megis kifizetem, most masodszor fordul elo hogy fizetest felbeszakitotta egy telefon es mikor folytatnam megnezem azert van e meg belole es elfogyott tegnap meg ma is igy jartam ezzel a wltoysos akcioval. De mi van ha nem neznem meg hanem elfogyna fizetes kozben. Jart mar valaki igy?

Eladó: GTS450

(#23164) KaiotEch válasza czanga (#23155) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezek is hülyék, rendőrségen leadták...

(#23165) elszabi válasza FID (#23160) üzenetére


elszabi
tag

Én is támogatom a most vasárnapi találkozót! Csak akkor a helyszínt még be kéne belőni.

Ami kiesett: Hajógyári (nagyon készülnek a Szigetre), Városliget (sokan vannak)
Ami még maradt: Infopark, Közvágóhíd, Tabán környéke v. fent a Sánc utcánál a park...

További ötletek is jöhetnek. Nekem végül is bárhol jó.

(#23166) Jackal2 válasza elszabi (#23165) üzenetére


Jackal2
senior tag

A Sánc utcai parkot ne, az nagyon kicsi és körben forgalmas utak veszik körül. A Gellért hegy oldalában mennyien vannak? Gondolom rogyásig van turistával. Tabán egy fokkal jobb, de nem elég nagy az sem. Vágóhíd utca az jó, csak oda kell dzsumbizni:D

Aquincumi modell reptér is játszhat pl. de ott amikor legutóbb voltam, rohadt nagy volt a fű, szóval az sem éppen ideális.

A Duna vonalától kb. 5-8 km-re pesten nem tudok egyetlen jó helyet sem, ahol lehet repülni. A Hajógyárira egyáltalán nem lehet bemenni? Mert ott van több placc is.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23167) qqzs


qqzs
őstag

Errol volt mar szo vagy tapasztalat?
Hubsan H501S X4 FPV
video
Ez most tenyleg tud mindent 70ezer korul vagy el van benne a kuyta asva? :)
Brushles, gps, fvp, follow me, 1080p

Eladó: GTS450

(#23168) szacsee válasza KaiotEch (#23164) üzenetére


szacsee
nagyúr

Talált tárgyat ott szokás leadni, ráadásul ha 1 hónapig nem megy érte senki akkor a megtalálóé lehet. Ezt ebben a topikban olvastam emlékeim szerint.

(#23169) Jackal2 válasza qqzs (#23167) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem van valamennyi, feltöltöttem két napja róla egy videót, de a youtube megette a hangot, ezért nem publikáltam. Egyik olvasómnak van, egész jó, nem jellos, pedig fix a kamera. Ha lesz ma időm, feltöltöm újra és belinkelem.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23170) szacsee


szacsee
nagyúr

Gps borítást keresek bn-880-hoz. Legolcsóbb hk-n walkera runner féle, ami szállítással annyi, mint a bg-s. Egyiket mókolni kell, a másikba nem fér bele ránézésre. Nem láttatok valahol normális áron? Esetleg csináljak egyet spray kupakokból?

[ Szerkesztve ]

(#23171) molnigee válasza qqzs (#23167) üzenetére


molnigee
aktív tag

Ezt régen néztem, hogy milyen faja, de most ennek 300m a hatótávja? Mer akkor megint mire jó a gps benne?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23172) qqzs válasza molnigee (#23171) üzenetére


qqzs
őstag

helyben tartasra meg follow me-re gondolom

Eladó: GTS450

(#23173) szacsee válasza molnigee (#23156) üzenetére


szacsee
nagyúr

Leírom, hátha másnak is tanulságos lehet.

Szóval XK Detect X380 szoftvere nem akaródzott elindulni, alkalmazáshibával leállt Error 0xc0000142 hibaüzenettel.

Telepítettem az SI labs drivert is, kínomban az NI szoftvercsomagot is letöltöttem, de akkor sem indult.
A végén bemásoltam a hibakódot a gugliba, mert a barátom és az első találatra ezt találtam:

" I decompressed the files and got that error because of the chinese characters, rename the subdirectory with no chinese characters and should work, tested on win10" -forrás rcgroups

Szóval a könyvtár nevéből száműztem jobbra-ballra dőlő házakat @ kínai karakter és egyből jó lett. :))

(#23174) qqzs válasza Jackal2 (#23169) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi, talaltam par videot en is es epp a remegesmentesseg miatt gondolkodtam el rajta aztan nezem a tobbit mint szem szajnak ingere :) ukba kijon 93ezerbol

Eladó: GTS450

(#23175) KaiotEch válasza szacsee (#23168) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ahaaa a rendőrség pont arról híres, már rég a főnök játszik vele :D

(#23176) qqzs


qqzs
őstag

van egyebkent ennek a Hubsan H501S X4 FPV-nek alternativaja ami mindezt tudja?
1080p, gps, brushless, fvp

Eladó: GTS450

(#23177) SpydeR3412 válasza Jackal2 (#23166) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Amikor voltam a Hajógyárin csütörtökön, akkor a nagy ret mögötti kis rész még szabad volt (mögöttünk, ahol szintén raceresek szoktak játszani).
Az még jo lehet, csak előtte vkinek ke kene csekkolni a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#23178) Jackal2 válasza SpydeR3412 (#23177) üzenetére


Jackal2
senior tag

Kimész megnézni?:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23179) szacsee válasza SpydeR3412 (#23177) üzenetére


szacsee
nagyúr

Waypoint repmódban elküldtök egy drónt csekkolni, legalább a bemelegítés is meglesz.

(#23180) elszabi válasza Jackal2 (#23166) üzenetére


elszabi
tag

A Gellért nagyon forgalmas hétvégén. Nagyon sok a gyerek meg a turista. Nem csak fent a szobornál, hanem lentebb is - mivel van játszótér meg mindenféle dolog.

A Hajógyárin személyesen nem voltam mostanában, de SpydeR3412 felmérte a terepet és hát elég nagy a kordonozás.

Az Aquincumi nem tudom, merre van, de akár lehet az is. Majd viszünk néhány bozótvágót, hogy legalább fel lehessen szállni. :)

A Közgávóhíd is elvadult helyenként, de ott van aszfaltozott rész is, ahol fel lehet szállni fixen.

Ez amúgy mennyire aktuális? [link]

szacsee: Tőlem indítva legfeljebb csak odaútra lenne benne elég nafta, vissza már nem jönne. De lehet, hogy már a Kossuth téren lekapnák a magasból. :)

Jackal2: Csak, ha beesik és be kell menni érte. Tudom, akkor meg megy a rescue drone. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23181) Jackal2 válasza elszabi (#23180) üzenetére


Jackal2
senior tag

Egy kordon probléma egy drónnak?:P

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23182) foka válasza KaiotEch (#23175) üzenetére


foka
aktív tag

Nincs annyi eszük, nem is gondolják, hogy lehetne megoldani a táv hiányát. Hacsak nem arra gondoltál, hogy brümmög neki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#23183) foka válasza Jackal2 (#23181) üzenetére


foka
aktív tag

Ha lesüllyedsz a szintjére rendesen leárnyékol. Írta is itt valaki.

Üdv: Fóka

(#23184) KaiotEch válasza foka (#23182) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ráállította az IT-t :D

Ez mennyire frankón néz ki, csak az ára és a súlya sok.

(#23185) SpydeR3412 válasza Jackal2 (#23178) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Szacsee megoldotta. :DDD
Ha lesz tali, akkor megprobalom megnezni szombaton.
Az aqimkuminal az a baj, hogy allitolag van valami reptér a közelben és agyonvagja az fpv-t.
Legalábbis nalam alig adott valami kepet a kamera.
A fuvet szerintem levagtak (mint mindenhol a környéken).

Jackal: bizony, problémás a kordon.
Ok, hogy epp szar az adó antennám, de a kerítés közelében mar bezavarja.
Ha mögé repülök, akkor meg halál.
Mashol nincs ilyen problémám ezzel az antennával.
Ha most néznél bele egy repülésembe, elszörnyednėl, hogy milyen képpel repülök. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23186) csmat válasza qqzs (#23176) üzenetére


csmat
senior tag

Talán az x380 , ahhoz van gimbal is, de én nem értek hozzá..

(#23187) csmat válasza elszabi (#23180) üzenetére


csmat
senior tag

Bozót vágót ? Minek?
Ott vannak a dronok! Alacsonyan, nagy lendülettel, esetleg karbon propokkal ? Vagy ha nem elég balanszolás helyett borotvapenge ?

(#23188) Jackal2 válasza SpydeR3412 (#23185) üzenetére


Jackal2
senior tag

A hátsó mező nem szabad? Lehet kiugrom valamikor és ránézek.

vagy valaki repüljön már arra és vegye fel:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23189) Jackal2 válasza elszabi (#23165) üzenetére


Jackal2
senior tag

Az infópark az melyik? ami a petőfi híd mögött van? Vagy a Grafisoft park? (ide úgy sem engednek be:D).

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23190) elszabi válasza Jackal2 (#23189) üzenetére


elszabi
tag

Igazából az Infopark mögött. Az új egyetemi épületeknél.

[link]

Itt az első pár perc. [link]

[ Szerkesztve ]

(#23191) Jackal2 válasza elszabi (#23190) üzenetére


Jackal2
senior tag

És itt nincsenek nagyon sokan hétvégén?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23192) elszabi válasza Jackal2 (#23191) üzenetére


elszabi
tag

2x voltam hétvégén. Teljesen kihalt volt szinte. Csak pár ember lézengett.

(#23193) Jackal2


Jackal2
senior tag

Front mounted 3 axis gimbal van? Csak 2 axist találok.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23194) Zsee75


Zsee75
tag

ez is egy jó hely (volt) az a rész nem volt megnyitva régen parkolónak, csak a külső rész. lehet most sincs csak a googlen látszik ki tudja mikori. budakeszi

[ Szerkesztve ]

(#23195) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

(#23196) mgy


mgy
senior tag

Megjött az első adag egycentes prop. Hát, ezt a kavalkádot, nem sok értelmes szett jön ki belőle... :D
Meglátjuk, ahogy ideér a többi, melyekből lesz használható mennyiség.
---

Beraktam a csomagba még két lihv akksit is, csak kíváncsiságból. Épp most nincs repképes madár, így csak ránézésre tudok nyilatkozni. Pont egy méretel nagyobbak, mint a sima társaik (850=1000, 1300=1500). Nem annyira tetszik...
Itt is majd a reptetés mondja meg, milyenek is valójában. Beért az országba egy Alis 100C-s csoda is, lesz mit próbázgatni. És elkezdtem összerakni újra a zmrt úgy, hogy 5s akksival is elmenjen. Ha már... :D

(#23197) Klaymen válasza Zsee75 (#23194) üzenetére


Klaymen
tag

Most már a bevezető úton, a játszótér előtt belépőt szoktak szedni csúcsidőben, a parkoló meg tele szokott lenni. Az a hátsó rész nem mindig van megnyitva, de szerintem az első felszállás után 2 perccel tele lesz gyerekkel.

Lehetne lassan börzét is csinálni, kinek milyen cucca van eladó, hátha beleszeret valaki. :)

(#23198) mobbo


mobbo
senior tag

voltam ma mediamarktban,
elképesztő milyen szar drónokat árulnak pl. 50ezer ft-ért

(#23199) Zsee75 válasza Klaymen (#23197) üzenetére


Zsee75
tag

belépőt? mi ez az új hülyeség? itt van placc rendesen, gyerek és belépő nuku

(#23200) Teréz Atya válasza KaiotEch (#23195) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Cho, en F3-al epitem ujra. :D Amugy RCG-n "alanmac" neven talalod meg. Tok jofej, segitokesz srac.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.