Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) Pikachu24 válasza Teréz Atya (#22250) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Jó, de neki phantomra kell és azt szerintem csak nem használja úgy mint te az NH-ot, vagy de?

(#22252) medvegy válasza Teréz Atya (#22250) üzenetére


medvegy
aktív tag

Hát nekem az esés nem paraméter, ui. kameraplatformra lesz az antenna :)

Minstrel: 600 m már egész baráti. Lehet bérem az occsójánossal aztán majd lássuk mi lesz :D

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#22253) koko 959


koko 959
csendes újonc

Üdv Urak! Kamera vásárlásban gondolkodom az x251-hez. Ugyanis hiába csináltam a jelenleg q5c kamerának rezgés csillapító felfogatást továbbra is hullámzik a kép. Jól gondolom hogy a rezgést nem tudtam kiszűrni és ezért csinálja. A mobius és a runcam között hezitálok mivel fedélzeti felvételi lehetőség van sd kártyára és van analóg videojel kimenete ami 1 fpv adót meghajthat. S mivel a saját rezgés csillapításban nem bízok ezért talán a mobius-nál láttam rezgés csillapiós fix felfogtást s azt venném meg. Mi a véleményetek a elgondolásomról?

(#22254) Pikachu24 válasza koko 959 (#22253) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Esetleg valahogyan nem kéne a propikat palanszolni?

(#22255) Dinter válasza Pikachu24 (#22249) üzenetére


Dinter
addikt

http://m.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_366866.html

És ez? Akksinál elég nézni hogy ugyanakkora legyen a feszültsége?

(#22256) Pikachu24 válasza Dinter (#22255) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ezt nem ismerem, esetleg majd valaki más tudja hogy ez mennyire jó. Akkunál még a tömeget(meg a Mah-t, ez minél nagyobb annál többet lehet a levegőben. Dew viszont a nagyobb mah akkuknak nagyobb a tömegük is és emiatt nem lesz sokkal több a rep idő.) kell néni mert ezek a játék drónok nem bírnak sokat.

(#22257) Minstrel válasza medvegy (#22252) üzenetére


Minstrel
senior tag

Na közben megkerestem, ilyenek voltak vevő, adó. Kicsit tévedtem, az adó drágább volt. :)

Pár hete vettem rcmodell aprón újakat, egy fórumtag csinálja őket és azzal sokkal tisztább a kép, még a gagyi, olcsó kamerámmal is olyan élénk, szép színek vannak, hogy az állam leesett. :)

(#22258) Pikachu24 válasza Minstrel (#22257) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Esetleg linket kaphatunk(/ok)? Ha ide nem lehet priviben is jó lesz.

(#22259) mgy válasza Minstrel (#22257) üzenetére


mgy
senior tag

Én se spórolnék az antennán, nem sokkal több egy pár rendes, mint a gagyi. A linkelt 15 dolláros aomway pl teljesen rendben van, nekem csak azért kell újra rendelnem belőle, mert agyongyötörtem az elsőt.
Ahogy elmúlik a rossz idő, feltekerem az újszerzemény spironeteket, na az mondjuk már annyira nem ócsó cucc, bírnia kell majd a strapát. :-F

(#22260) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!

Villámkérdés, bocs, ha lerágott, sajnos nincs időm visszaolvasni...

Kezdőnek, játszani, könnyen irányítható kamerás drónt vásárolunk. Eddig ezek jöttek szóba:
Syma X5C - kamerával
JJRC H8C
Syma X8C
Tarantula x6

A teljesítmény, akrobatika, stb nem fontos, inkább a könnyen irányíthatóság, hogy viszonylag nehezen törjön (ok, tudom, hogy mind könnyen törik), és legyen hozzá pótalkatrész.
Az X8C ára már a határ fölött van, de ha jelentősen jobb...

Melyiket ajánlanátok? Esetleg valami más?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#22261) Pikachu24 válasza Alabástrom (#22260) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

6-7 hsz-el feljebb linkeltem: [link]

Az X8 általában úgy ajánlott kamerázni hogy külön akciókamerával.

[ Szerkesztve ]

(#22262) Alabástrom válasza Pikachu24 (#22261) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszönöm, és még egyszer elnézést, hogy nem olvastam vissza... :R

És mondjuk az X8C és X5C között mik a főbb különbségek?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#22263) medvegy


medvegy
aktív tag

Összeállt a költséghatékony FPV szettem. Még mielőtt mindent megrendelnék, megosztom veletek véleményezésre. Kamera platformhoz lesz (P1.1.1 + Eachine Light 2D gimbal + SJ5000X), tehát a hatótáv (szeretnék kb. 1 km-t) fontos szempont.

Eachine Racer 250 7 Inch FPV monitor
CNC monitor tartó a Phantom távhoz
Műanyag napellenző a monitorhoz
Eachine TS840 40CH 600mW adó
1 pár occsójános 5 dBi gomba antenna
Videókábel az adó és az SJ5000X összekötéséhez (vagy ez is szóba jöhet)

Asszem más nem kell. Ez így nagyjából 23k, ha a BG pontokat leszámolom.
Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#22264) Teréz Atya válasza Alabástrom (#22262) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Meret, emelokepesseg. Az elso sokkal jobban faj, ha fejbe kolint.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#22265) Alabástrom válasza Teréz Atya (#22264) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi. Ezekért pont nem adnék plusz pénzt. :)
Ezek szerint nem könnyebben irányítható az X8C.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#22266) Alabástrom válasza Alabástrom (#22265) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nah, most már utolsó kérdés (remélhetőleg):
X5C vs X5SC (illetve ugyanezek -1 változata?).
Azt olvastam, hogy az X5SC-ben van headless mód (ami nagyon jó lenne), de durvább az irányítása és a szelet nem nagyon tolerálja.
Ez utóbbiak mennyire "súlyosak"? Érdemes ezek miatt lemondani az SC-ről? Vagy nem olyan vészes?

Köszi!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#22267) FID


FID
őstag

Ez lenne jó az x1-re is? Kacérkodtam a gondolattal, de elég gány a minőség a videókban: JJRC H16 X6 Tarantula fpv kamera monitorral

Bár egyenlőre rendesen leamortizáltam a kis x1-et :DD A proppok olyanok mint a fűrész. -1 prop védő. Szerencsére a váz nagyon jól bírja a kiképzést. Rendeltem mindenből pótalkatrészt. Szerencsére nem drága.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#22268) molnigee válasza Alabástrom (#22266) üzenetére


molnigee
aktív tag

Vegyél x5-hc-t, abban van magasság tartás, ha már a könnyű irányíthatóság a lényeg.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#22269) Alabástrom válasza molnigee (#22268) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi! :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#22270) Jackal2 válasza Alabástrom (#22260) üzenetére


Jackal2
senior tag

Pont most tesztelek egy magasságtartós Syma X8-at. Az X5-nél annyival jobb, hogy ez Phantom méret (értsd elsőre ku*va nagynak fogod érezni:) tehát ha valaha akarsz váltani, akkor jobban meg lehet vele tanulni, hogy hol fér el, plusz elbír normális kamerát is.

A Tarantula törik mint a ropi és hullanak a motorjai, egyébként olcsón fenntartható, az is elbír kamerát. A JJRC H8-at én kerülném, mechanikailag szeret gyorsan elkókadni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22271) Nestor16 válasza molnigee (#22268) üzenetére


Nestor16
senior tag

Az enyémben (JJRC H22) vajon van? :B
Még mindig nem az igazi az irányíthatósága, még mindig húz egy kicsit és yt-n a srácnak simán megáll a levegőben egy helyben, nekem nem. Hogyan lehet?

Viszont az meg pozitívum, hogy 10-15 perc után már világít a piros pont a töltés során, hogy feltöltött. Elvileg tele van ilyen hamar, bár nem tudom hogyan, amikor 45 perc van megadva.

Üdv, Dávid

(#22272) Jackal2 válasza Alabástrom (#22266) üzenetére


Jackal2
senior tag

Az X5C-nek meg az egész X5 szériának szar a szélállósága, de mindegyiknek az, ami 120 gramm. Headless mód nem ér semmit, szerintem csak a potenciális elrepülés veszélyét növeli. Mindegyiket könnyű irányítani, még a 200.000 Ft-os kamera platformokat is (sőt azt könnyebb).

Amíg nem racert nyomnak a kezedbe, ne parázz, ha meg addig eljutsz, úgy is zsákszámra veszed majd az alkatrészt:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22273) Pikachu24 válasza Jackal2 (#22270) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nekem a H8C pár napig volt jó :(((

Elintézed tibibi-nek hogy ne adja el a Tarantulát? ;]

(#22274) Pikachu24 válasza Nestor16 (#22271) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Esetleg próbáld meg trimmelni.

(#22275) Jackal2 válasza Pikachu24 (#22273) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem kell intézni, már egy ideje nem tudja:P

Egyébként fel kell tenni a jófogásra, ott minden elmegy:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22276) kimista


kimista
aktív tag

Hk all Frame 1 usd+szallitas.. Már be is taraztam :)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#22277) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák ez árban egész jó nem? 20A-es BLHeli ESC, SP3 racing vezérlő, EMAX 2204-es motorok.

(#22278) mgy válasza kimista (#22276) üzenetére


mgy
senior tag

Milyet vettél? Végignéztem párszor, de nekem nem nagyon adta semmi.

(#22279) kimista válasza mgy (#22278) üzenetére


kimista
aktív tag

Qualcom 180 frame 1+2dodo
Az volt a legolcsobb. Meg egyet 11 körül. Kamerának keresek még, de egyelőre várok

Holnap is lesz vmi, kivi leszek

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#22280) Teréz Atya válasza KaiotEch (#22277) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat, 2205 a motor, majd Jackal megmondja, nem lesz-e keves nekik az ESC. Ha valodi Emax moci, akkor kb oke az ar. De figyelj ra h ebben meg nincs se kamera, se ado, vevo, semmi. Ha a tavot raszamolod ugyanilyen aron van a KingKong 210GT, ami komplett szett.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#22281) mgy válasza kimista (#22279) üzenetére


mgy
senior tag

Remélem ákcióznak majd töltőket, méginkább tápokat is! :D

(#22282) shaddam


shaddam
aktív tag

Ránézek az 1 dodós frémekre, mondom ez is kell ez is meg ez is, aztán posta :'( Az ebayes ingyenposta eléggé elrontott e téren. Meglátom hogy alakul a racer újraépítés, aztán szerintem berántok egy hobbyking nightwalrust. Pár hete majdnem vettem, most meg kijött az erősített vázas, beépített ledes karácsonyfa kiadás :DD Fura lesz úgy repülni hogy nem berreg a motor

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#22283) mgy válasza shaddam (#22282) üzenetére


mgy
senior tag

Nagyon javaslom, hogy a hk-ról ne válasszátok az olcsó, követés nélküli postát!
Elveszett egy 20$ körüli csomagom, leszarták. Annyit tudott mondani az idomított majom az ügyfélszolgálaton, hogy várjak türelemmel, míg csoda nem történik. Általában türelmes vagyok velük, de itt nem sok kellett, hogy elküldjem a fenébe. Végülis lezártam a dolgot, írtam, meglátjuk a paypal mit tud tenni ezügyben.
Hát mindent. :) Simán visszakaptam a zsét, a hk meg elmehet...
És igen, el vagyunk kényeztetve az olcsó kínai ingyenpostás, azonnal refundoló webshopok által, de ez van.

(#22284) Pikachu24 válasza shaddam (#22282) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Esetleg linkelnétek őket?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22285) elszabi válasza mgy (#22283) üzenetére


elszabi
tag

60 napot általában minden boltnál ki kell várni, utána foglalkoznak érdemben az üggyel. tőlem a paypal is kérte már, h várjam ki ezt az időt.

(#22286) Beca1990


Beca1990
senior tag

Tarantula Spider 1505
Mennyire ajánlott kezdő drónnak?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#22287) Plasticbomb válasza Pikachu24 (#22284) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Kössz a linket. 1 eur+ szállításért ez a HobbyKing™ Totem Q450 Hexacopter Kit jó is lesz. Kíváncsi leszek, mit lehet belőle kihozni majd. (Csakis Kamera mókának nézem, van itt nekem jóféle racerem.:) )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#22288) Allien válasza shaddam (#22282) üzenetére


Allien
veterán

Az a baj, hogy EU raktárban már csak a HobbyKing FPV250 V4 ledes vázaik vannak. A kb értelmesek mind elfogytak. :B :O

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#22289) mgy válasza elszabi (#22285) üzenetére


mgy
senior tag

kivártam, nem tudom miből gondoltad, hogy nem.

(#22290) popi1987 válasza medvegy (#22211) üzenetére


popi1987
csendes tag

Esetleg ez Gearbest-ről?
Én ilyen gondoltam rendelni, mert van benne mindkét féle.
[JST]

(#22291) TromF válasza mgy (#22289) üzenetére


TromF
tag

hogy viselik a lipo akksik az 50-60 fokos meleget? Napon all a kocsim, es most jutott eszembe hogy benne vannak a gepek.

(#22292) mobbo


mobbo
senior tag

na itt már normális áron van (lesz) a mi drone
geekbuying

várhatóan máshol is ennyi lesz,
persze kérdés eu-ban mennyi lesz az ára :(

(#22293) cris78


cris78
őstag

Volt már? [link]

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#22294) mgy válasza TromF (#22291) üzenetére


mgy
senior tag

Van valamilyen kapcsolat a belső ellenállás és a hőmérséklet között, de nem emlékszem pontosan. Azt hiszem magasabb hőmérsékleten csökken az értéke. De nyilván ez nem az a terület, ahol szívesen focizunk! Amikor leveszed a gépről amúgy is meleg szokott lenni, nem? :D
Szerintem ne aggódj, vidd be a szobába, aztán annyi.

(#22295) Teréz Atya válasza Jackal2 (#22275) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ejj, elkezdett konkuralni a PH is. ;) Leteszteltek egy jatek Parrot-ot.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#22296) Telda


Telda
addikt

Hali!
A banggood EU raktár az milyen országot jelent, honnan jön a csomag?

(#22297) Teréz Atya válasza Telda (#22296) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

UK

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#22298) Jackal2 válasza Teréz Atya (#22280) üzenetére


Jackal2
senior tag

A 2205 Red bottom LIHV az 31.2A a tesztek szerint, 5045-el ha jól emlékszem, szóval én most a 20/30 A Emax Lightingot venném, már csak a súlya miatt is:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22299) Telda válasza Teréz Atya (#22297) üzenetére


Telda
addikt

:R

(#22300) Jackal2 válasza Teréz Atya (#22295) üzenetére


Jackal2
senior tag

Akkor már csak 216 cikket kell írniuk és már be is értek. Ja meg egy 120K oldalletöltést:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.