Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) Tegla80 válasza KaiotEch (#22947) üzenetére


Tegla80
addikt

Alkatresz van hozza ,pljjrc h11 cumo
Sztem berendeltetem haverral. (En abban sem vok szaki :D )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22952) KaiotEch válasza elszabi (#22949) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hajógyári jó lehet, ott utoljára gyerekként jártam, de bármelyik másik is jó, ha más azt preferálja inkább. Nagy tömeg viszont nem lesz jó nekünk. A jövő hét vasárnap nekem jó egyelőre, mert akkor úgy tervezek.

(#22951) Tegla80: Valaki egyébként írta, emlékeim szerint, hogy volt neki H11-e és nagyon nem szerette.

Egyébként neked a logód a kockás fülű nyúl feje, beleültetve egy PS2 kontrollerbe? ;]

[ Szerkesztve ]

(#22953) Teréz Atya válasza Tegla80 (#22951) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

H11-et ne! Valami 15m a hatotavja.

@kriszbon - amikor bekapcsolod a brushless gepet, akkor az ESC zenel inicializalaskor. No, a hangot nem az ESC, hanem a motor tekercse adja ki.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#22954) BullZeye


BullZeye
veterán

H101 kérdés

Múltkorit cserélték, az új működik, 1-2x használtam, működött. Aztán kanapéra ráesett kb 50 centiről, és lesett 3 propeller. Visszaraktam ahogy kell A-B-A-B, viszont nem emelkedik el, inkább felborul max sebességen mintsem felszálljon. Minden rotor pörög elég gyorsan.

Van valami tipp, hogy mitől lehet ez? Vagy hogy mit lehet vele kezdeni?

(#22955) KaiotEch válasza BullZeye (#22954) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kalibráció volt?

(#22956) Jackal2 válasza molnigee (#22936) üzenetére


Jackal2
senior tag

A mai vv brn benne lesz az info:)

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22957) SpydeR3412 válasza KaiotEch (#22952) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A Hajógyári jó lenne, csak már nagyon készülnek a 'sziget're. :((( De talán marad egy-két terület szabadon.
Varosliget felejtős a tomeg miatt.

FID: Köszönöm! Ahogy elnezem, maradok a gyári hangnál,vagy gerilla feltöltő leszek. ;]

(#22958) kriszbon válasza Teréz Atya (#22953) üzenetére


kriszbon
őstag

Értem, köszönöm. :R
Egyébként lehetne valamit kezdeni azzal, hogy ne olyan későn jelezze az X251 ha alacsony az akku fesz?
Csak mert az utolsó pillanatokban jelez, és ha távol van a gép nem is veszi észre az ember.
Az meg nem igazán jó ha az időt kell kb. nézegetni.
A [Low Voltage Alarm Indicator] nem igazán használható semmire sem, mert mikor már lemerült azt aksi, akkor is csak a középső zöld led világít, meg egy piros villog.
Ha lent a gép a földön, én is tudom hogy nincs kakaó az aksiban.
Jó ez valamire egyáltalán? :F

Mod.
Bezzeg a JJRC H12C jóval előbb jelez, még utána megy vagy jó 1 percig.
Nem értem miért nem lehet úgy megcsinálni a többit is.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#22959) SpydeR3412 válasza kriszbon (#22958) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Van rajta egy gomb. Azzal kiválasztod a kívánt feszt, amikor jelezzen. Sípolnia kéne.

(#22960) kriszbon válasza SpydeR3412 (#22959) üzenetére


kriszbon
őstag

Amit linkeltem, azon én semmiféle kapcsolót, nyomógombot nem találok, tehát továbbra is kérdéses mire is való? :F :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#22961) medvegy válasza molnigee (#22950) üzenetére


medvegy
aktív tag

Vámmal se vészes még. Pontokkal valami 96-97 dodó volt a gép, de vámolás után is megállt 35k körül. Szóval érdemes szerintem is rárepülni a 99 dodós ajánltra Kínából a 140 dodós EU raktár helyett...

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#22962) Jackal2


Jackal2
senior tag

Asszem beszart az EKEN H8-om, megszűnt rajta a WIFI, kezdem az anyázást a BG-vel:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22963) medvegy válasza Jackal2 (#22962) üzenetére


medvegy
aktív tag

Az igen... Akkor nem sokat bírt :(

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#22964) üszök válasza BullZeye (#22954) üzenetére


üszök
őstag

Biztos jól raktar fel a rotorokat? Akkor szokott nekem ilyet csinálni ha nem jól van feltéve,vagy húzd ki az aksit és párosísd újra a távval. Jártam már így aksi csere után is.

Szerk: közben megnéztem nem jól tetted A-B B-A ha előlről hátra felé nézzük.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#22965) Jackal2 válasza medvegy (#22963) üzenetére


Jackal2
senior tag

Most akartam leírni, milyen jó az app, mondom na, akkor bekapcsolom, mondom bekapcsolom, mondom bekapcsolom. Na bazzeg, szoftver update, semmi, akksi ki, semmi, reset, kártya formázás, semmi.

De a remote controller megy, na akkor ezt hogy?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22966) elszabi válasza Jackal2 (#22962) üzenetére


elszabi
tag

Ez gyorsan ment. :( Esetleg vmi hard reset v. firmware újrapakolás?

(#22967) Jackal2 válasza elszabi (#22966) üzenetére


Jackal2
senior tag

A gombbal van a baj, a menüben sem működik, hardveres gond...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22968) mobbo


mobbo
senior tag

phantom 3 standard tulaj lettem, minden tanácsot tippet örömmel fogadok, akár privátban is

viszont vennék egy valamit hancúrozni, valami kis akármit, ha valakinek van eladó megbízható jó állapotban lévő stb. drónja (mini nem!) akkor szóljon, előre is köszi :R

(#22969) elszabi válasza Jackal2 (#22967) üzenetére


elszabi
tag

Akkor hamarosan lesz szétszerelős videó is? A Youtube-on eddig csak a H9-ről van. Szóval hiánypótló lehetne. :)

mobbo: Grat! :) Visszatérési magasságra figyelj mindig. Nekem emiatt volt komolyabb gondom egyszer. :B Legutóbb pedig vmi programhiba(?) lehetett az app-ban, mert ellenőrizni akartam repülés közben és nullát írt ki! Le is hoztam gyorsan manuálban és gép meg szoftver újraindítás után küldtem csak fel újra.

(#22970) BullZeye válasza üszök (#22964) üzenetére


BullZeye
veterán

A manualjában van egy kép aszerint raktam össze, VISZONT az nem jó, szóval cserélgettem

manual szerint, ezzel pont fordítva megy.
AB
BA

amivel fel is száll:
BA
AB

Köszi a tippet.

(#22971) mobbo válasza elszabi (#22969) üzenetére


mobbo
senior tag

köszi
figyelek majd, de még csak most megy bele az első töltés, aztán csak az udvaron lebegek meg ismerkedek kicsit

viszont a töltés dolog nem tiszta, lemerített állapotban vagy feltöltve kell elpakolni a gépet? ha holnap reggel is repkedni fogok akkor is? mennyit bír ki egy aksi?

(#22972) KaiotEch válasza SpydeR3412 (#22957) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De csak aug 10-17 alatt lesz sziget, az még 3 hét, vagy ennyivel korábban nekiállnak már? Bár lehet, van ott meló. Hát akkor mi marad? :D

Megpróbáltam GB app-al, ott valóban ingyenes az EU-s szállítás, de ugye nem tudom kifizetni. A fene az egészbe, lehet Isten se akarja azt nekem. Azért van annak is hibája.

(#22973) mobbo


mobbo
senior tag

új mi drone (2k) videó, malagai filmes cég csinálta
[link]
vagy szarul játsza le nálam a yt vagy nem szép a rajzolata a kamerának
nemtom

plusz azt írja a srác hogy ha nem lát elég gps műholdat a mi, akkor nem hajlandó felszállni (pl. indoor)

[ Szerkesztve ]

(#22974) Jackal2 válasza elszabi (#22969) üzenetére


Jackal2
senior tag

Kiposztoltam az EKEN H8 tesztet, nos nem vagyok vele maradéktalanul elégedett, még úgy sem, hogy eltekintek a WIFI gomb beszarásától.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22975) Samott válasza mobbo (#22973) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem keves volt a feny a kameranak, azert ilyen a kep.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#22976) faresz5 válasza Jackal2 (#22974) üzenetére


faresz5
senior tag

akarsz tesztelni turnigy 2k-t?

(#22977) FID


FID
őstag

Mai szerzemény:

Hazafelé kértem az Icy Box-tól egy ilyen töltőt franc vár órákat. Mindent ami usb-s hamar feltölt!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#22978) mobbo


mobbo
senior tag

megvolt az első felemelkedés a p3-mal:
"uhh, ez ilyen hangos???" :D

ez minden proppal ilyen hangos? kb mint egy elektromos fűnyíró :D

(#22979) jony77 válasza mobbo (#22973) üzenetére


jony77
tag

Meg néhol olyan mintha ferde lenne a kamera!De amúgy szép videó,csak a minőség szerintem.....
Bent amúgy meg nem ajálatos használni a gps-t eggyik drónnál sem! A falban lévő árnyékolás miatt bezavarhatja a gps-t ,és adhat a vezérlőnek téves parancsot.Nekem például annyira leárnyékol a bérházban,hogy 3-4 müholdnál nem is talál többet(M8n gps) :(
Ezért találták ki az apm-hez és a dji-hoz (Phantom4) is a kamera senzort, ami pontosabb pozítció tartást ad mint a gps,persze csak 3m magasságig azt hiszem.
Tegnapi vidim:
[vidim]

(#22980) mrpet


mrpet
tag

Sziasztok! Syma x8c vs Sjcam Sj4000 téma. A kérdésem továbbra is az hogy a wifis sj4000 miképpen viselkedik a dronon. Mennyi ideig tartja a jelet, hány méterig vezérelhető Wifin keresztül, illetve a frekvencián nem e akad össze a drón távirányítójaval. Köszönöm a válaszokat előre is. Üdv.

(#22981) jony77 válasza mrpet (#22980) üzenetére


jony77
tag

Nekem volt egy sj4000 clónom, földön volt ,hogy 50m-ig küldte a jelet ,de 30m-t irnak papiron!
De sajnos nem ajánlatos hasznáni drónon,sőt erőssen ajánlott kikapcsolni a wifit a kamerán!!!
Most ugró kódós távom van ,de ennél sem próbálnám ki pedig ezzel biztos nem akadna össze!

(#22982) Jackal2 válasza mrpet (#22980) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia max 50 és 1 mp késés a minimum, plusz zavarod vele az irányítást.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22983) Telda


Telda
addikt

Hali!

Az X380 távjában mi célt szolgál a két wifi antenna, vagy inkább drót?
Egy megy a műanyag antennába, másik a headlock fölé.

(#22984) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

BG, GB-éknek ilyen sokba kerülne áthozni EU WH-ba a drágább gépeket? Vagy nem is nagyon akarnak foglalkozni velük? :F

(#22985) szacsee válasza Telda (#22983) üzenetére


szacsee
nagyúr

A headlock fölötti szolgálja a random zuhanást, ha elereszt a takony és a rézhüvely összezárja az érintkezőket... na ez csak vicc, de én biztonság kedvéért adtam egy kis adagot még takonypisztollyal neki.
Szerintem ugyanaz mint a jobb vevőknél, hogy a holtteret csökkentik vele.

(#22986) mgy


mgy
senior tag

Mennyiért lehet szerintetek egyes, vagy kettes phantomot venni? Hibás, picit sérült lenne jó (karok a helyükön azért!), de semmi nem kell az elektronikából. Motorok, vezérlés, kamera semmi.

(#22987) Telda válasza szacsee (#22985) üzenetére


Telda
addikt

A te ötleted alapján és is odaragasztottam, illetve a kapcsoló érintkezőit is leragasztottam szigszalaggal.
Azért kérdezem, mert van itthon egy rossz router nagy antennával, érdemes lenn-e rárakni, vagy nincs értelme?

(#22988) mobbo válasza mgy (#22986) üzenetére


mobbo
senior tag

épp bontódik egy p2, jófogáson
[link]

(#22989) foka válasza mrpet (#22980) üzenetére


foka
aktív tag

Na csináltam képeket, a wifi táv próba várat magára (pontosna mi hogy viselkedik a határon és a jelvesztéskor).
Syma X8C SJ4000 WiFi-vel:

Látható, a kamera tartót eltolva raktam fel, a gépet nem zavarja a súlypont eltolása, viszont így egyik nagy Phantom láb se lóg bele a képbe.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#22990) szacsee válasza foka (#22989) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hu bakker olyan P2/3 klón vázat akartam venni anno, csak elvetettem az ötletet pár dolog miatt. (vagy benéztem volna?)
Alin halásztad ~30$ körül? Mennyire stabil? Cuccok is lennének hozzá, csak jobbnak láttam olyan kacatra építeni amihez kartörés esetén nem kell vázhoz nyúlni. Majd ha pro szintig eljutok lehet be merem vállalni az egybevázat, addig fosok tőle.

[ Szerkesztve ]

(#22991) foka válasza szacsee (#22990) üzenetére


foka
aktív tag

:F

Ez egy Syma X8C, raktam rá magas Phantom lábakat ebay-ről, meg ezt a fix kamera gimbalt.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#22992) szacsee válasza szacsee (#22990) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az egy P2 a syma mellett? Vázra azt hittem klón...

(#22993) mgy válasza mobbo (#22988) üzenetére


mgy
senior tag

Köszi!

(#22994) foka válasza szacsee (#22992) üzenetére


foka
aktív tag

Nem-nem, eredeti P2 V2.

Meg az X525 X8, meg a ZMR250 (bontódik mert Robocat vázba költözik), meg a Quanum Venture, meg a Tarot Ironman 650 X8.

Üdv: Fóka

(#22995) vandor01 válasza foka (#22994) üzenetére


vandor01
őstag

pattogatott kuki mennyiiiii? :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#22996) foka


foka
aktív tag

Na Crysis 3, úgyhogy egy darabig nem látok semmit.

vandor01 gyerekek készülnek az esti játékra (nézik mit csinálok), fejenként egy adag jár hozzá :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#22997) vandor01 válasza foka (#22996) üzenetére


vandor01
őstag

na ja...
kukorica benyom gépet nem fogdosni! olajos kéznyomokbol lebuknak a lurkok! :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#22998) tibibi válasza mobbo (#22973) üzenetére


tibibi
őstag

Azóta már azt is írta ,hogy átverték ,mert 4k verziót rendelte :U

(#22999) mobbo


mobbo
senior tag

60 méter magasan elveszti a jelet a p3
kertvárosi környezet
ez oké?

gondolom ce verzió, de majd megnézem, ha az, ki tud segíteni fcc-t csinálni belőle?
a wifi antennát érdemes lecserélni? ha igen mire?
:R

(#23000) elszabi válasza mobbo (#22999) üzenetére


elszabi
tag

Rálátás volt? Antenna biztosan merőlegesen állt a géphez képest? Én még nem próbáltam magasság tesztet, de 300 méterig azért gond nélkül felmegy (szerk: a p3a). Csak akkor már teljesen vízszintesbe rakom az antennákat. Holnap csinálok hozzá windsurfert is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.