Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) Jackal2 válasza szacsee (#23400) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem, szépen ki fog stabilizálni. Nekem olyan is volt, hogy beakadt a lába egy fűcsomóba és akkor is kistabilizálta magát pedig bebillent, mint állat. Annyi, hogy ha próbálgatsz propellereket, akkor majd érdekel, mire jutottál.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23402) molnigee válasza Jackal2 (#23401) üzenetére


molnigee
aktív tag

Persze, felszállásnál nyomsz egy kövéret is kihúzza magát, de ha nagyon beakad, akkor fel tud borulni.
Leszállásnál meg ha magas a fű, akkor könnyen felborul. maga=20cm+ :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23403) csmat válasza molnigee (#23348) üzenetére


csmat
senior tag

Hogy viszonylag olcsó, brusshless, van benne gps és fpv. Tudom ti hatótáv megszállottak IS vagytok, de én még sose merészkedtem el szerintem 50m-nél messzebb :B

Szerintetek a nyáron lesz még valami nagyobb akció? vagy ősszel? vagy meg kéne várni a karácsonyi időszakot?

(#23404) molnigee válasza csmat (#23403) üzenetére


molnigee
aktív tag

De érted, 50méterre minek gps? Vagy pont azért hogy el merj menni 300ra?
Fpv van benne, de fixen néz, az annyira nem jó csapatáshoz.
Persze attól függ mit szeretnél, lehet jól lehet venni körözgetni, izgalom nélkül. 70ezer ugye? :(

Akció mindig van :D
9.hó 9. szülinap gb vagy bg nem tudom, pont tegnap néztem :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23405) Teréz Atya válasza molnigee (#23404) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Tavaly volt 9 eves a BG. 9. ho 9-en csinaltak is nagy felhajtast, nagyobbat mint fekete penteken. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#23406) tibibi válasza csmat (#23403) üzenetére


tibibi
őstag

Karácsonyra mindent fel áraznak!

Szacsee Én a vége felé mindig kézbe szálltam le ,mert akkor volt inkább hajlamos felborulni ,mert nem mindig oda szállt le ahonnan fel .(Bár ezt csak gyakorlás után ajánlom !)

[ Szerkesztve ]

(#23407) molnigee válasza Teréz Atya (#23405) üzenetére


molnigee
aktív tag

Hát akkor idén meg 10 évesek, minimum mindenre 10% kedvezmény :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23408) qqzs válasza molnigee (#23404) üzenetére


qqzs
őstag

Had szoljak bele mert en is pont azzal szemezek.
A nekem eleg ha a gpst a follow me meg a helyben tartas miatt rakjak bele.

Ezt miert irjak bruseless dronhoz?
This RC drone is equipped with coreless DC motors, continuous using with different batteries is not suggested.

Most vettem eszre hogy a hubsan taviranyito oldalan van video glass socket. az milyen kimenet akar lenni es mit erdemes radugni?

Eladó: GTS450

(#23409) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,

Kezdő Drónnak a JXD 509-es megteszi szerintetek? 39,99 USD áron egy prómóba itt megvehető, de valamiért nem azon az áron linkeli be.
Kamera nem nagy szám, kérdés, hogy akár egy gopro-t elbír-e...

(#23410) molnigee válasza qqzs (#23408) üzenetére


molnigee
aktív tag

Miért akarsz helyben állni egy drónnal? Azzal menni kell nem? ;]
Follow me oké, tegye fel a kezét aki látott már follow me-s videót, vagy aki használ ilyen funkciót! Futsz majd a drón elől? és ha jön egy akadály? egy fa? :P

Másikat én se értem, lehet elírás :)

Hubsan video glass

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23411) Teréz Atya válasza qqzs (#23408) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Vigyazat:
coreless != brushless
coreless = nincs vasmag a tekercsben
brushless = nincs szenkefe es altalaban tobbfazisu

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#23412) molnigee


molnigee
aktív tag

Kezdő drónnak: syma x5hc cuponnal 42$ -> Ft12,296

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23413) medvegy


medvegy
aktív tag

Valakinek van már XK X100-a? Ez menne az X251 távjával, nem? Erősen gondolkodom, hogy lecseréljem a H8 Mini 3D-t az X100-asra...

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#23414) Teréz Atya válasza medvegy (#23413) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Minek cserelned le. Szerezz egy vazat vagy csinalj hurkapalcabol es csereld le a motorokat chaoli 0720-ra. Nekem eddig az ESC-ek siman birjak. Amugy nagyon gondolkozom h a dragasagomra ranyomok egy par grammos FPV adot. Hat milyen kiralysag mar egy szobaracer!!! :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#23415) qqzs válasza Teréz Atya (#23411) üzenetére


qqzs
őstag

Szuper mert ezt pont a hubsan alatt lattam Hubsan-H501S ami elvileg brushless, de az is van irva. Akkor most az milyen ?

Eladó: GTS450

(#23416) qqzs válasza molnigee (#23412) üzenetére


qqzs
őstag

milyen kuponnal?

Eladó: GTS450

(#23417) Jackal2 válasza medvegy (#23413) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen, én is ezt akarom, láttam binding videót youtuebon.

Terezatya: mert akkor nem kell szarakodni vele és teljesen jó acro módja van.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23418) SpydeR3412 válasza Teréz Atya (#23414) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ezek erosebb motorok?
En valami MMW-t olvastam, hogy arra cserélték.
Nagyon nagy móka lehet. Alig varom h rendelhessem a minikameraadókombót. :DD

(#23419) medvegy válasza Jackal2 (#23417) üzenetére


medvegy
aktív tag

Pontosan ezért! A két csapatos gépem így egy távról mehetne. Azt a binding videót be tudnád linkelni?
Kicsit sokallom a 8k-t (BG pontokkal) a BNF-ért, lehetne valami flash sale-ben picit olcsóbban...

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#23420) molnigee válasza qqzs (#23416) üzenetére


molnigee
aktív tag

Bocsi az lemaradt :)
Szóval a cupon kód: bgx5hc

Jaj már megint akciós, vagy még mindig? a falcon 180... 47 guriga...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23421) tibibi


tibibi
őstag

Phantom 3 Advanced 799,99 USD 2 800,13 USD
1 Year Warranty & Free Shipping
GeekBuying.com

csodás akció :D

[ Szerkesztve ]

(#23422) Jackal2 válasza medvegy (#23419) üzenetére


Jackal2
senior tag

ez az.

Seby ezt írja:
"I reeived the BNF version of the XK X100. The RTF version comes with the basic X4 radio supporting the S-FHSS protocol. With this latter, no easy real possibility to change some setting. XK have also two other transmitter, i.e. the X6 which comes with last Deluxe helicopters & X350, X380, X500 and the X7 with an extra channel which come with the XK X251."

Tehát elvileg megy az X6 távval is, az a heli táv, de szerintem az X8-al is kéne, csak nem tudom, ott van-e binding, mert nincs belső menüje.

Seby binding videó

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23423) Jackal2 válasza tibibi (#23421) üzenetére


Jackal2
senior tag

2800 sose volt:D De a 800 nem rossz, azért 225-ért ritkán lehet behorgászni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23424) Pikachu24 válasza Teréz Atya (#23414) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Köszi, valszeg. ez jó lesz téli pénz költésnek. :D [link] Valami ilyen mocik+ h8 mini fc az akku még kérdéses.

(#23425) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek vasárnappal hogy állunk? :)

(#23426) csmat


csmat
senior tag

Bocsi hogy már megint ezzel jövök, de
Szerintetek a Hubsan H501S elbír pluszba egy gimbalt meg egy akciókamerát? bár hogy hogy lenne az áramellátása a gimbalnak..??
ezalapján akár működhet?

(#23427) gonger válasza molnigee (#23412) üzenetére


gonger
senior tag

A Jxd 509 nem tud többet? Landolás gomb nem hasznos kezdőknek?
Syma esetében a Fehér vagy a kék látható jobban?

(#23428) Pikachu24 válasza csmat (#23426) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Hát ha ez rendes 2D gimbal lenne...

(#23429) Klaymen válasza KaiotEch (#23425) üzenetére


Klaymen
tag

Ott vagyunk már? :)

Én benne vagyok, bár velem nem nagyon vagytok előrébb, csak jövök megnézni, hogy csinálják a nagyok. :)
Nekem Budapesten gyakorlatilag bárhol jó, Buda előnyben, de dél-Pest vagy Káposztásmegyer is belefér.

Ha valakinek van olyan fpv set kéznél, amit elbír egy u807, hozza, hátha beleszeretek. :)

(#23430) KaiotEch válasza Klaymen (#23429) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ahogy nézem egyelőre én is csak U807-et tudok hozni, nem jött meg a másik :(

(#23431) SpydeR3412 válasza KaiotEch (#23425) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én még mindig benne vagyok. Jackallal fel is dobtunk néhány helyszínt. :)
Nekem az infopark kicsinek tűnik.
De itt van még két hely. A bal oldali, egy nagy puszta (szántóföld) villanyvezetékekkel. A jobb oldali kicsit kissebb, 2 részből áll, focipálya nagyságúak. Az egyiken kb. 3db kis fával, a másikon 8-al. De ennek a legeslegnagyobb előnye, hogy nagyon közel van hozzám. :DDD
De azt sem ártana tudni, hogy hányan mennénk. Asszem kb. 4-5 ember jelezte eddig.

Nekem meg 2 akksim behalt. :(((
Így maradt 2db 1500asom összesen. De megpróbálom akkor összedobni még a 2200-at.
Valamelyik nap találtam itthon egy rooter antennát, összedobtam a lefejezett lóherével és nagyon pöpec lett. Elég stabil képet ad.

[ Szerkesztve ]

(#23432) molnigee válasza gonger (#23427) üzenetére


molnigee
aktív tag

Hát nem tudom, kezdőként a landolás nekem zuhanás volt, ha kicsit is belejösz, akkor meg le tudod rakni úgyis... Főleg egy ilyen olcsó kis képnél, fé-1 méterről elveszed a gázt azt leesik, baja nem lesz :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23433) KaiotEch válasza SpydeR3412 (#23431) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Óóó nekem mind2 hely tökéletes lenne. Döntsetek Ti melyik az a hely, ahova a legtöbben el tudnának jönni. :K

(#23434) Klaymen válasza SpydeR3412 (#23431) üzenetére


Klaymen
tag

Az sem baj, ha autóval meg lehet állni, de a nagy placcok szélén ez nem szokott gond lenni.
Ha egy közért is van a közelben, egye fene, elviseljük. :)
Mikorra tervezzük a buli kezdetét?
Reméljük nem fog esni, mert akkor csak egy gép bemutatóját nézhetjük ;)

Gellért-hegy, Sánc utca - kis hely, sok ember - elvetve
Infopark - kicsinek tűnik, pár hete láttam ott valami építkezést, lehet hogy a ponthatáros bulira készültek
Hajógyári sziget - kizárva, lezárva
Dél-pesti reptető - jónak látszik, bár sokaknak kiesik gyalog (Jackal, tudunk szervezkedni autó ügyben, szerintem nem lakunk messze egymástól)
Káposztásmegyer - jónak látszik, bár néhány embernek az is messzinek tűnik
Káposztásmegyer 2 (amit most linketél) - szintén jónak látszik
Budakalász (M0-11 kereszteződés) - szintén jónak látszik

Másoljátok a listát, egészítsétek ki újabb ötletekkel, észrevételekkel.

(#23435) FID


FID
őstag

Nekem is mindegy! Csak ne essen!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#23436) Klaymen válasza Klaymen (#23434) üzenetére


Klaymen
tag

Gellért-hegy, Sánc utca - kis hely, sok ember - elvetve
Infopark - kicsinek tűnik, pár hete láttam ott valami építkezést, lehet hogy a ponthatáros bulira készültek
Hajógyári sziget - kizárva, lezárva
Dél-pesti reptető - jónak látszik, bár sokaknak kiesik gyalog (Jackal, tudunk szervezkedni autó ügyben, szerintem nem lakunk messze egymástól)
Káposztásmegyer - jónak látszik, bár néhány embernek az is messzinek tűnik
Káposztásmegyer 2 (amit most linketél) - szintén jónak látszik
Budakalász (M0-11 kereszteződés) - szintén jónak látszik
XVI. Rákospalotai határút - nagy hely, Lidl az út túloldalán, viszont nem a belváros

(#23437) qqzs


qqzs
őstag

ugy nez ki megmarad a jxd 509g mert visszakuldes koltseg macera kb ugyanannyi mint egy 5.8g camera bangoodon :)

Eladó: GTS450

(#23438) TromF válasza Klaymen (#23434) üzenetére


TromF
tag

Mi regen a Polus center moge jartunk ki reptetni. Az a 7es busz vegallomasa, parkolo is akad, ingyen. Par eve meg nem volt beepitve, nem tudom most mi a helyzet, esetleg egy utanajarast megerhet.

Van tapasztalat dron kezipoggyaszkent valo szallitasarol, repulon? A gep nie gondolnam hogy problemat okozna a security checken, de az akku sanszosan megbukna.

[ Szerkesztve ]

(#23439) gonger válasza qqzs (#23437) üzenetére


gonger
senior tag

Mi volt vele a gáz? Nálam ez most még pont versenyben van

(#23440) qqzs válasza gonger (#23439) üzenetére


qqzs
őstag

hibas cameraval erkezett, de ez ukbol jott ismeros hozta igy ukba nekem kene visszakudeni ezert gondoltam rendelek inkabb egy kamerat ami annyi mint a visszakuldes

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#23441) qqzs


qqzs
őstag

Bangood es Gearbest meg Tinydealen kivul mi van meg amikor vadasztok alkatreszre?

Eladó: GTS450

(#23442) foka válasza qqzs (#23441) üzenetére


foka
aktív tag

Nekem még ebay is, én az ebay, banggood, aliexpress szentháromságot használom csak. A buyincoins.com már elvesztette a varázsát, elégé le vannak maradva mindennel.

Üdv: Fóka

(#23443) qqzs válasza foka (#23442) üzenetére


qqzs
őstag

Es az alin hog ykeres az ember egy jxd 509g camerat? merthogy felhoz nekem 200 elado dront kb 05 fele aron

Eladó: GTS450

(#23444) DJGABI válasza csmat (#23426) üzenetére


DJGABI
addikt

az az FPV óra nagyon menő :D

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#23445) Pikachu24 válasza foka (#23442) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nekem meg az ebay, az ali és az xt-xinte-com a szent háromság(ezek szerint).

(#23446) PNP válasza TromF (#23438) üzenetére


PNP
őstag

Tapasztalatom nincs, és mindenki mást mond, de ha jól tudom, akkut csak kézipoggyászban vihetsz. Távirányítót, propokat meg fel kell adni.

(#23447) molnigee válasza PNP (#23446) üzenetére


molnigee
aktív tag

Facebook írták, Drónpilóták Országos Egyesülete csoportban:
Egy friss információ a nyárra! Köszönjük Csabának!

Üdvözlök mindenkit! Mészáros Csaba vagyok. Nem rég próbálom követni ezt a világot. Magam is a lelkes kezdők közé tartozom. Ferihegyen dolgozom biztonságiként és egy újabb szigorításra szeretném felhívni a figyelmeteket. A NKH ajánlására reagálva a reptér 2016,05,25.-i dátummal nem engedélyezi a drónok kézipoggyászban történő szállítását. Az ajánlás nem tér ki a méret, súly, vagy egyéb tényezőkre. Mind a magam munkáját, mind a drónnal utazók életét megkönnyítve szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy semmilyen módon nem fogják beengedni a gépek fedélzetére a drónokat csak a raktérbe. Feladott poggyászként ajánlatos alaposan becsomagolni és a pultnál törékeny jelzést kérni...

Én is olvastam ok mindent, hogy csak az aksikat nem engedik fel, meg a távot meg ez meg az, a legegyszerűbb ha felhívja őket az ember és elmondják, de a fenti elég egyértelműnek tűnik.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23448) szacsee válasza Jackal2 (#23401) üzenetére


szacsee
nagyúr

Oké jelzem.
Turnigy propokat rendeltem gemfanokat küldtek, de a BG-s rendelésem érdekesebb lesz. Gondolom emiatt felesleges köröket futni a hk-val.

(#23449) mgy


mgy
senior tag

Teréz Atya, megint jövök egy sörrel, ez a pákahegy tisztító rézgombolyag a legnagyobb találmány a kerék óta! :)
Ha egyszer valamikor Bp. környékén járnál...

(#23450) qqzs


qqzs
őstag

JXD 509G vel emelnek 100grammot 14 grammos sajat kamera helyett
lehet akkunak baja attol hogy erolkodik a gep vagy csak siman hamarabb lemerul?

Eladó: GTS450

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.