Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) Teréz Atya válasza TromF (#23865) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Semmi hack, gyarilag 10 csatorna. Ugyanugy, ahogy valamelyik nemet ceg 8 csatornaskent mellekeli az rtf gepehez. Rcg kapcsolodo forumaban van tobb info errol a 8 csat verziorol, meg talan regen en is linkeltem. De a 10 csatornasat nem talalom, mert nem flysky marka alatt aruljak.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#23902) molnigee


molnigee
aktív tag

Újra repül az x380, mai bemelegítő, teszt videó, atyaég 1 hónapja nem repültem vele :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23903) Patics


Patics
tag

Ma több izgalom volt a repítésben mint az előző 2 hónapban ... :Y

Elöször a videó jel ment el, eredményeképpen átrepültem egy nyárfa lombján.. ami kiállt az le is törött... mármint a racerből. Igaz csak a könyebben törhetű műanyagok...

Helyben összefoltoztam, hiszen még csak az első aksinál tartottam és jöttek a szabad szemes szaltók, repkedések... Az utolsó aksinál volt egy kis elsodródás, kb 400 méter, az út és a házak fölé... :Y

Volt bepánik... jel megszűnt.. majd lassan visszajött, de még nem hallottam a csipogást, mikor az egyik erkélyről mutogattak, a parkoló autók közé... ott feküdt szegény, mint egy törött lábú sólyom...

Talpraállítottam, armoltam és repültem vissza... :C

Azért most jön megint 2-3 nap karbantartás.

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#23904) Darahian


Darahian
tag

Helló mindenki!

Reménybeli elsődrónozóként röptetnék szerény hajlékomban (esetleg - a kollégáim örömére - a munkahelyemen... :DDD ), úgyhogy törhető / pótolható árkategóriában érdekel az általatok preferált madár típusa, 25-30 eFt magasságáig.

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#23905) molnigee válasza Darahian (#23904) üzenetére


molnigee
aktív tag

Mik az elvárások? Csak bent repülnék vagy ki is vinnéd pl?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23906) Darahian válasza molnigee (#23905) üzenetére


Darahian
tag

Amíg megtanulom az alapokat, addig bent, maximum ...csarnokban...? :D Na jó, esetleg kiskertben.

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#23907) Teréz Atya válasza Teréz Atya (#23901) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nida, Flysky-ek kerdezik h mit kivan a nep. [link]
Valaki mar mondta a hivatalos 10ch firmwaret. No, mentem bumpolni. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#23908) molnigee válasza Darahian (#23906) üzenetére


molnigee
aktív tag

Igazából csak átmásolom a bevezetőből :)
DHD D1 Drone
Cheerson CX-10
FQ777-124
Eachine H8 Mini

Kezdésnek ne költs rá többet, h8 mini pl 3000Ft, szobába tök jó, bár nem könnyű azért irányítani, de tanulni jó.
Utána syma x5c, u807 stb, majd ha ott tartasz ajánlgatunk :)

Ja, ás szerintem mindből találsz itt is használtat olcsón, hisz mi is ezekkel kezdtük :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23909) Zsee75 válasza Darahian (#23906) üzenetére


Zsee75
tag

Én is pár hete kezdtem. Bentre rendeltem egy syma x11-et pici könnyű szívós kis gép. Lehet vele gyakorolni se benne se másba nem tudsz kárt okozni vele. Nagyon stabilan repül. A másik egy x5sw, a kamerát nem rakom rá fel mert azt mondják bezavarja az irányitást ugyhogy lehet jobb választás mondjuk egy x5c. Szinte törhetetlen nagyon megbizhato jo kis gép ezt már lehet kint is röptetni max kis szélben.

(#23910) mobbo válasza DJGABI (#23893) üzenetére


mobbo
senior tag

semmit nem rendeltem hozzá, ajándék lesz ;)

(#23911) vandor01 válasza Darahian (#23906) üzenetére


vandor01
őstag

kezdésnek...? szerintem:
kiskert nem elég! minimum egy focipálya de inkabb nagyobb lehetőleg:
- frissen vagott fű
- bokrok fak nélkül
- hazaktol, parkoloktol távol 50m

vegyel egy [link]
8euért elhozhato! +1-2 db extra aksi es propeller! max 15eu!
de akar rendelhetsz 2gépet is!? lesz tarcsi aksi propi (16eu) :D
azt mehet a moka és tanulás! (ha kell az akcios mailt átküldöm)

ne engedd messzire csak terelgesd magadkörül 10-30méterre különben
elgépészkedett aztan jön a pánik majd elszall megsemmisül... moka vége!
ha mar tul van 30-50méteren huzd le! inkabb essen le!
ez piros szinű kicsit konyebb a zöldben megtalalni mint a feketét!

2hét aztán jöhet a nagyobb de NE a 10-15e ft-os kategoria! :DD
ha csak nem veszik el idő elött! enyémet a cimbik
az elsőt 75sec a másidikat 25sec alatt elhajtottak mekkába....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#23912) Darahian válasza molnigee (#23908) üzenetére


Darahian
tag

...én meg az "összefoglaló kinyitása" opció...

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#23913) Darahian válasza vandor01 (#23911) üzenetére


Darahian
tag

Te nem tudod most mit tettél... :D

Mindenkinek köszönet a tanácsokért, ha én is meg a repülős kedvem is túléljük a betanulást, jelentkezem!

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#23914) DJGABI válasza vandor01 (#23911) üzenetére


DJGABI
addikt

vagy ha nem gyűjtögeti a pontokat everbuyingon megint akcijós: [link] RCfloureon kuponnal 8,99$ de új regisztrációval, meg a pontokkal még jön le belőle valamennyi, asszem talán 2$

és igen, én is inkább kettőt vennék belőle alkatrészek helyett.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#23915) Klaymen válasza Darahian (#23906) üzenetére


Klaymen
tag

Én is nemrég kezdtem, de legalább keveset fejlődtem, azt is lassan.

Szerintem bentre h8 mini, kintre pedig u807.

Tapasztalataim szerint a nagyobbat sokkal könnyebb irányítani, jobban látni stb.

Szélcsendes időben keress nagy helyet, állj a közepére és nyomd a gázt. Ha bármi gond van, elveszed a gázt, leesik, sétálsz, kezded újra. Hamar bele fogsz jönni.

Amikor meg nincs idő, lehetőség kimenni, akkor a kicsivel lehet nyomni a szobában.

A nagyhoz mindenképpen vegyél több akksit, a kicsihez nem feltétlenül kell. Haa már kimegy az ember, akkor ne egy akksit tudjon repülni és haza, hanem legyen pár darab. A kicsivel otthon játszik az ember, tud mást csinálni, amíg feltöltődik.

Tartalékba jól jöhet pár prop, ha van akcióban egy-egy motor, a többi meg majd ha fogy.

(#23916) Zoty4 válasza qqzs (#23885) üzenetére


Zoty4
őstag

Qqzs es Jackal2 koszi

[ Szerkesztve ]

(#23917) mobbo


mobbo
senior tag

fb-on írta Török Sándor egy poszthoz:

"De jó lesz, ha végre életbe lép az új dronokra vonatkozó törvény! Abban benne lesz, 30 m alatt kell a terület tulajának az engedélye, de 30m felett az sem kell és a vizsgád függvényében 30-50 vagy 30-120 m között átrepülhetsz magántulajdonok felett is!"

Kérdés:
"Mik a vizsgafeltételek, ki végzi a vizsgáztatást?"

Török Sándor:
"Nem nagyon mondhatok semmit, ígéretet tettem! De talán annyit elmondhatok, hogy nem kell nagyon aggódni!"

(nem tudom ki a Török Sándor pontosan, de a DOE-hez van köze talán)

(#23918) Allien válasza mobbo (#23917) üzenetére


Allien
veterán

De ez nagyon nem érdekli a többséget, mert a lényeg, hogy NE kelljen ésszerűtlen engedélyekhez kötni, céget alapítani, egy hónappal előre bejelenteni, hogy szeretnék egy hobby drónt fél méterre a földtől reptetni. :(((
Kint a senki földjén, ahol efektive, de SENKIT se zavar, max pár katica bogarat, és szöcskét. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#23919) Jackal2


Jackal2
senior tag

WLtoys V911 Pro videó, sérült röpsúllyal. Ez az EKEN H8R mekkora szar videót csinál, jesszus...Rosszabb mint a H9, komolyan.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23920) medvegy válasza mobbo (#23917) üzenetére


medvegy
aktív tag

Hát remélem ez a vizsga dolog nem a lehúzást fogja szolgálni...

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#23921) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Szerintetek elbírna még 1-1 led rákötést az X251 [ESC Board]?
Előre tenném ezeket ha lehet, a két első csatlakozót terhelve vele.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#23922) FID válasza Tszkr (#23882) üzenetére


FID
őstag

Köszi! Eddig nagyjából tiszta volt a dolog. Úgy gondoltam, hogy mi mire jó? Pl Ha átnyomom 3D-be akkor átfordul ilyenkor gondolom magától. És invert lesz az irányítás is? A gyro kikapcsolás gondolom a trükközéshez kell. Majd elmagyarázzátok élőbe :)) X1 után ez uber :K

Japp! Ha jól emlékszem mondtátok, hogy balance csatin lassabb a töltés, és a gyári azon tölti.. De mivel az x1hez imax b6 is járt mire állítsam azt? Akku 2200/3s/50c A volt az oké, hogy 11,1 De mennyire toljam a kakaót? Vagy felismeri magától mikor ellenőrzi?

Arányok x1 vs x350

Sokkal könnyebb vele a raktárban mint az x1el, Bár lehet, hogy csak azért mert van már némi gyakorlat.

Valami itthoni boltot tudtok javasolni akku vásárlás céljából? Kéne vagy még 2.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#23923) FID válasza FID (#23922) üzenetére


FID
őstag

Megvan! Ezt kerestem [link] Holnap lezúzom :DD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#23926) Zsee75 válasza FID (#23923) üzenetére


Zsee75
tag

Egész jól irányítod már :)

(#23927) DJGABI válasza Zsee75 (#23926) üzenetére


DJGABI
addikt

meg megtanult kínaiul is :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#23928) Jackal2 válasza FID (#23922) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nah, akkor egy kis fejtágítás, elméletben.

Jobb felső vállon: Throttle hold, vagyis motor ki. NINCS ARM SZEKVENCIA az XK-n, ezért figyelj oda, mert veszélyes gép, ha belenyúlsz el tudja törni az ujjad, ez nem az X1, ez egy 3 cellás gép 1400KV motorral
Bal felső váll: 6CH/Idle: a 6 ch a stabilizált mód, mindig. Általában a másikat 3CH-nak hívják vagyis csak accelerométer van, nem stabilizál vissza. Az IDle ugye tétlen vagy várakozást jelent, de nem tudom itt mit csinál
bal felső szemből: ez a fenti 6ch 3CH, ez teszi acroba a gépet, ez kell a 3D átforduláshoz
jobb felső: nem tudom mi, lehet, hogy csak be van forrasztva, de nem csinál semmit.

A többi viszonylag egyértelmű, ugyan az, mint más gépeken.

Két 3D átfordulási "rendszer" is létezik, a forgószárny típusa különbözteti meg. A fixed pitch vagyis a fix szögállású forgószárny, és a variable pitch vagyis változó szögállású forgószárny, utóbbi a helikopter, de jellemzően ezek mind a helikopterezésből jönnek.

Akkor fix, amikor nincs szervómotor, ékszíj, meg mechanikai rudazat, ami átfordítsa a szárnyat, ilyenkor a propeller szimmetrikus és egybefüggő, neked is ilyened van. Ebben az esetben, az ESC fordítja meg a forgásirányt a motoron, ezért esik át a gép fejjel lefele

Ha változó szögállású, akkor a propeller oldalak egy mechanikai rudazattal (swash plate) szögállást váltanak, ilyen az Assault Reaper, meg a Stringray, ezek gyakorlatilag 4 motoros helikopterek X4 elrendezésben.

(de ha nem, majd Allien kijavít:D)

Mivel neked az első van, ezért neked az elektronika "átdobja" a gépet a holtponton és megfordítja a forgásirányt, ez ugye idő és magasságvesztés, tehát kell neki a magasság és a hely. Ezért van az, hogy ha nézed a Stunt videókat, akkor amikor valaki elrontja az átfordítást, akkor földhöz is veri a gépet, illetve van egy törés a mozdulatban.

Az XK Stunt-re az X100-al szoktak egyébként gyakorolni:P mert az csak 10.000 Ft és egy kicsit könnyebb.

Jó gép a Stunt, de elég brutális.

Gyorsan ki is raktam egy helikopteres cikket a blogra, ennek örömére:D, videóval:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23929) Márton válasza Jackal2 (#23928) üzenetére


Márton
nagyúr

"Throttle hold, vagyis motor ki."
Nem tartás? Még értéket is be tudok neki programozni, és akkor gázkartól függetlenül azt küldi (pl. lebegés)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23930) csmat válasza Jackal2 (#23919) üzenetére


csmat
senior tag

Ezer éve keresek egy kicsi, fix pich de élethű helikoptert. Nem kell h brusshless legyen, mert úgy is főleg azobában tanulnék vele. (Jó az aláfestő zene ;) )

(#23932) Jackal2 válasza Márton (#23929) üzenetére


Jackal2
senior tag

Visszatartás akar szerintem lenni. Általában throttle holddal jelölik, amikor nem forog a motor, legalábbis én ezt már láttam élőben távon. De mindenfélének hívják, arm/disarm cut off meg ilyenek. Ez a butább verzió.

Mint a Headless, az is IOC meg még ki tudja, ki minek nevezi el.

Viszont, ha van programozható érték (távon progzod vagy szoftveresen?) akkor az az arm utáni forgási sebesség. Raceremen nekem is meg van egy picit emelve a fordulat arm után, hogy minden motor beinduljon.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23933) Jackal2 válasza csmat (#23930) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez elég jó, csak most kicseréltem rajta a mechanikai elemeket és valami baja van, köröz, valahogy a flybar nem azt csinálja, amit kéne, de nem értek hozzá, csak kísérletezem vele:D Heliben noob vagyok:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#23934) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Mi a neve annak az elosztó kábelnek, amivel h8mini akkuját tudom ketté osztani?

Linket is elfogadok. :DDD

(#23935) Márton válasza Jackal2 (#23932) üzenetére


Márton
nagyúr

A "hold" tartást jelent.
Beállítható értéken tartja a gázkart. Nekem 1500-on, így lebeg, bárhogy áll a kar.
Helinél nem tudom mit jelent, valószínű onnan indul ki.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23936) Allien válasza csmat (#23930) üzenetére


Allien
veterán

Elvileg, az MJX F47-t ajánlanám, de már nem nagyon kapható. Talán az Alamodelnél még kapható. De, sokkal nagyobb a tábora a V911 típusnak. Persze, abból is van jópár verzió, érdemes a legutolsó verzsünt választani. De, vannak hibái. A "balance bar" hírtelen mozdulatoknál bele csap a kabinba. De, orvosolható. :K
V911 pro,

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#23937) csmat


csmat
senior tag

Csak ez nem élethű, scale szerű. Nekem sajnos nem teszik az ilyen fajta, pedig tudom hogy jobb mert könnyebb szerelni pl, de inkább lasabban mennék vele, de lássam milyen szép ;)

(#23938) FID válasza Jackal2 (#23928) üzenetére


FID
őstag

Király! Már sokkal lógok! Tegnap jött a főtámogatóm (Asrock) Mutattam neki a gépet. Megfogtam a közepén és full gáz. Aztán ott visított, hogy elvágja az eremet :D Szokatlan az ereje, de sokkal kezesebb mint az X1

És ez már fordul rendesen! Ma megröptetem kint a raktár előtt, de lefognak lőni a lakók :D

Még két kérdés:

A távon miért van adapter csati? (Akkusra is lehet csinálni?) Ennél is érdemes kikapcsolni a wifit, ha teszek rá egy sportkamot?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#23940) molnigee


molnigee
aktív tag

Ha szimulátorozni akarok, akkor ez a kábel kell nekem Flysky i6-hoz? Van olcsóbban, vagy használtan valakinek?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23941) szacsee válasza molnigee (#23940) üzenetére


szacsee
nagyúr

http://www.banggood.com/FlySky-Data-Cable-USB-Download-Line-For-FS-i6-FS-T6-Transmitter-Firmware-Update-p-982289.html

Ez ugyanaz nem?
Teréz Atya írta, hogy s-video kábel vége kell és mono jack kábel szimezéshez. ☺
A linkelt pedig fw frissítéshez.

(#23942) mgy válasza FID (#23938) üzenetére


mgy
senior tag

Ma megröptetem kint a raktár előtt, de lefognak lőni a lakók :D

Múltkor keresgéltem a gépet, mert mert kicsit elment. Előbb a VTX, aztán a gép. A nagy keresésben találkoztam egy kedves asszonnyal, mondom neki, mit akarok, s kábé merre. Mutatja a helyes irányt, aztán azért hozzáteszi, legalább már tudják, hogy nem forma-1 autókkal versenyeznek a fák között mert azt úgyse értették. :D Mondtam neki, hogy bizony szóljanak, ha zavarok, de legyintett, a fiai is csinálják. :D
És még a gép is meglett, nélküle nem biztos, hogy sikerült volna, nem volt elég a néha előbukkanó telemetria (a bukfenc majd nullára vágta a vevő antennáit is.).

(#23943) molnigee válasza szacsee (#23941) üzenetére


molnigee
aktív tag

Ja f@szom, de a másiknál ott van hogy szimulátorozáshoz, még kommentekben is ott van. Alin is találtam, ott meg ki van emelve hogy csak fw frissítéshez, szimulátorhoz nem...

És egy ilyen , meg egy sima jackes kábel?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#23944) Zsee75 válasza mobbo (#23887) üzenetére


Zsee75
tag

mobbo, DJGABI lassan itt a gép? a követő azt írja a késmárk utcai dpd rakiba tart a cucc tegnap már ausztriába volt. juhhhéééjjj remélem holnap kihozzák

[ Szerkesztve ]

(#23945) szacsee válasza molnigee (#23943) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az jó és egy mono jack apa-apa kábel.

(#23946) DJGABI válasza Zsee75 (#23944) üzenetére


DJGABI
addikt

bizony-bizony.

akksi témához?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#23947) Zsee75 válasza DJGABI (#23946) üzenetére


Zsee75
tag

én nem rendeltem hozzá. gondolom azért egy van benne (ha nem is írták a tartozék listába) de nekem van otthon 3db 780mAh-ás. meglátjuk milyen ez a gép aztán talán

(#23948) DJGABI válasza Zsee75 (#23947) üzenetére


DJGABI
addikt

ja hát egy persze, biztos van. csak az édeskevés. elvileg ilyen 5-7 perc a repülési idő, nagyobb akksikkal duplájára tornázható

nekem is van pár, de az a baj syma csatis, meg csak 600mah,

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#23949) mobbo válasza Zsee75 (#23944) üzenetére


mobbo
senior tag

igen enyém is HU-ban van már

(#23950) Zsee75 válasza DJGABI (#23948) üzenetére


Zsee75
tag

Egyémek is symak. Más a csatiju? O bakker

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.