Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) szacsee válasza Teréz Atya (#22398) üzenetére


szacsee
nagyúr

Bocs, nem akartam bele kotnyeleskedni, de nekem máig tud ittbent meglepit okozni a mini. 😳

(#22402) mgy válasza szacsee (#22401) üzenetére


mgy
senior tag

Én se szerettem... :-(
De legalább nem kell sajnálni! :)

(#22403) Jackal2 válasza VViktor1990 (#22397) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én nem vennék Parrotot, különösen nem kezdőként. A kérdés az, mennyit akarsz rá költeni és mik a paraméterek? Mekkora legyen és mit tudjon?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22404) molnigee


molnigee
aktív tag

Napi Mi, Seby Docky-nál a cucc a heti newsban, hamarosan teszteli.

H8 mini tényleg nehéz, viszont olcsó, strapabíró, x5c is jó, csak ha azzal kezd, jó az esély a fára vagy a byby reptetesre. :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#22405) Allien


Allien
veterán

Amúgy, ma vettem át a GB-ről rendelt XK X251-t! Rendelést június elsején adtam le. 4-n már valahol kínában úton volt. 14-n érkezett az országba! :Y .07.08-n került postán letétbe (nem tudtam átvenni aznap, éppen ugye AZON a napon utaztam el nyaralni). :DDD Vámolással volt 8600 forint (kb), szerencsére GB-sek rugalmasan kezelték a számla írását is, mert persze a vámos nem fogadta el a 20 dolláros számlát, mert csak annyi volt rá írva: RC TOYS. :B
Ja, és a csomagból hiányzik a töltő! :((( Maga a tápegység benne van. :DDD Ja, és a csomag NEM csomagként jött, hanem levél küldeményként, és a postás kisasszony lábainál volt, mert ugye normális helyre nem tudták elrakni... (mint levélküldemény) ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#22406) molnigee válasza Allien (#22405) üzenetére


molnigee
aktív tag

Nem kell egy töltő meg gyár aksi?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#22407) Allien válasza molnigee (#22406) üzenetére


Allien
veterán

:DDD Van 4 turnigy-m, meg a gyári. van egy HK-s egyszerű töltőm is, de ha úgy alakul, beszélhetünk róla. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#22408) VViktor1990 válasza Jackal2 (#22403) üzenetére


VViktor1990
csendes tag

Igazából az élő kép amit szeretnék, a többiben totál kezdő vagyok.. találtam ar2 parrot-ot 35k-ért, illetve tudnék venni egy micro drone 3.0-át is kb ebben az árban... ez a kettő, ami tudja az élőképet, és viszonylag ismerem ebben a kategóriában... Egyéb méret/stb/elvárásaim nincsenek... Sorry, tudom, hogy nehéz eset vagyok, de totál laikusként kezdek bele.... még annyi, hogy nem feltétlenül szeretnék szerelgetni egyenlőre, csak repkedni... :D :D

(#22409) FID válasza VViktor1990 (#22408) üzenetére


FID
őstag

Van itt nálad rosszabb! (Én) :B

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#22410) Jackal2 válasza VViktor1990 (#22408) üzenetére


Jackal2
senior tag

A Parrot márka, olyan mint a DJI vagy a Blade, szóval minden drága lesz hozzá és nem fogod tudni a kínai webáruházakból beszerezni. Az AR drone-t mindenki utálta, kicsi a hatótávja és nem jó irányítani, ráadásul, bár a gyártó honlapján brushless motort ír, milyen brushless motor az, ami áttétel fogaskereken forgatja a propellert? Az FPV WIFI-n keresztül megy át, óriási lag és kis hatótáv.

Szóval a helyzet az, hogy ennyiért (a 35K gondolom egy használt gép) kismillió 5.8 FPV-s gépet lehet kapni. Én nem nagyon hiszek ezekben az olcsó gépekben, de ha mindenképpen ilyen összegben gondolkodsz:
- XK X250 Alien 5.8 FPV, 15-20K-ért ki lehet fogni akcióban és fel tudod tuningolni a repülési képességeit kb. 40%-kal ha veszel hozzá egy JJRC Tarantula távot
- JXD 510 G 5.8 FPV asszem 100 dollár alatt van és szeretik a népek (bár a képe jellos, egy csomó dolgot tud, magasságot tart meg hasonlók)
- 35 körül vannak már Phantom méretű brushed gépek is: Kai Deng K70, Syma X8HC, MJX 102H (vagy valami ilyesmi, a nevét sosem tudom ennek), JJRC Tarantula X6 (van hozzá FPV szett)
- van brushless is, JJRC X1, XK X251 (bár ezt kezdőként nem ajánlom)

És még száz opció, ha nem feltétlenül kell az élőkép (mert rá fogsz jönni, hogy ebben a méretben használhatatlan, de nem akarom lerombolni az illúzióidat).

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22411) Jackal2


Jackal2
senior tag

Megjött az EKEN H8R. Mondom, mekkora szar a képe, aztán rájöttem, hogy bepállott a tokja, kivettem, mondom de jó képeket csinál:D Szóval a 70ből 60 képet kukázhatok ki:P

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22412) VViktor1990 válasza Jackal2 (#22410) üzenetére


VViktor1990
csendes tag

Köszönöm, ezeket átnézem. :) A Micro Drone 3.0-ról mi a véleményed?

(#22413) Jackal2 válasza VViktor1990 (#22412) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez a közösségi finanszírozású cucc, tehát ez?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22414) VViktor1990 válasza Jackal2 (#22413) üzenetére


VViktor1990
csendes tag

Igen. :)

(#22415) Pikachu24 válasza VViktor1990 (#22414) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Iszonyatosan drága, ezekről le kéne mondanod. először vegyél valami olcsó kopter(u807, h8 mini, syma x5) és utána meg vegyél valami komolyabbat(brushlesst) amire már rakhatsz élőképet.

Vagy ha nagyon vonzanak ezek a kis sz@* kopterek akkor vegyél egy u807-et/syma x5-öt és vegyél mellé kb 50 dodóért egy fpv szettet.

Az ezzel a bajunk hogy megveszed 50-60 ezerért és 1 héten belül tönkre megy. Akkor mit csinálsz?

[ Szerkesztve ]

(#22416) VViktor1990 válasza Pikachu24 (#22415) üzenetére


VViktor1990
csendes tag

Ezt kb 30-ért tudnám megvenni, kb 10 használattal... ahogy néztem az árakat, fpv szettel 20-25 körül jönnének ki azok is, amiket te ajánlottál, nem?

Update : És ezért is gondolkozok ilyenben, újonnan persze, hogy nem ezzel kezdeném... egyébként van egy ilyenem : http://www.jofogas.hu/budapest/Syma_X3_Pioneer_Drone_elado_a_legjobb_aron__52340288.htm?first=1 (Nem reklámként), ennek már egész jól megy az irányítása... kb hasonlóra számíthatok a Microtól is? (vagy egy parrottól, bár tudom, hogy nem ajánljátok)

[ Szerkesztve ]

(#22417) Allien válasza Jackal2 (#22410) üzenetére


Allien
veterán

MJX X102H, és talán majd valamikor megjelenik hozzávaló 5,8-s fpv szet is... :B Bár az alján már ott a kamera tartó bak. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#22418) Pikachu24 válasza Allien (#22417) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Hmm... Az F450-emet át kéne építenem úgy hogy lefelé nézzenek a motorok :D

Több esély lenne a tengely görbülésre. :D

(#22419) tibibi válasza VViktor1990 (#22416) üzenetére


tibibi
őstag

Szerintem vedd meg a micrót ne hallgass senkire, nem értenek hozzá csak félrevezetnek :K :DDD

(#22420) molnigee válasza VViktor1990 (#22416) üzenetére


molnigee
aktív tag

Had kérdezzem már meg, minek az élőkép?
Kezdőként örülsz majd, ha 2 percig nem zuhansz, nem hogy élőképet nézegess.
Ha meg belejösz akkor ezek a gépek nagyon hamar eladásra kerülnek.
Szóval véleményem szerint teljesen felesleges az élőkép, vegyél a fent emlitettekből valamit.
Én a syma x5(h)c-t ajánlom, olcsó, strapabíró, EU raktáron is szokott lenne.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#22421) VViktor1990 válasza tibibi (#22419) üzenetére


VViktor1990
csendes tag

Köszi, nem hülyegyerek vagyok, csak arra vonatkoznak a kérdéseim, hogy 60e ft-ért nem éri meg, mert szétcseszem, vagy ha ugyanannyiért meg tudom szerezni, mint az említett droneokat, akkor se ezt vegyem, mert rosszabb/gyengébb mint a többi...

(#22422) Pikachu24 válasza molnigee (#22420) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

A hc-vel szerintem az a baj hogy nem 5.8 ghz-s fpv van és telefonon nézed.

Ezzel az a baj hogy ugyan azon a frekin van a köt cucc, nem biztos hogy bezavar, de én nem használnám egy ilyennél.

Amúgy én teszteltem a kopteren a kamera wifi-t, és nagyon kicsi a hatótávja és rettentően sokat késik = használhatatlan!!!!

(#22423) molnigee válasza Jackal2 (#22410) üzenetére


molnigee
aktív tag

Azóta amúgy a kai dengből meh a tarantulából is kijott az altitude hold verzió :)
Régen úgy vártam a kai denget, nagyon tetszett, de mire megjelent, már nem kellett :)
Egyébként az x251et be lehet ám úgy állítani, hogy olyan komótos legyen mint egy x5c :)

Ma reptettem és egész jól bírja a szelet is. Nem kis szél volt pedig...
Így kb 50 kirepult aksi után azt kell mondjam jó kis gép ez, a lába letört, 7db prop elhajlott, de semmi más, pedig kapott rendesen.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#22424) tibibi válasza VViktor1990 (#22421) üzenetére


tibibi
őstag

Egy olcsó gépet vegyél ,mert lehet 2 repülés után rájössz ,hogy nem is érdekel annyira mint hitted. Egy 9-10 ezres gépet elveszteni vagy egy 30 ezrest nem ugyanaz az érzés :B

(#22425) TromF


TromF
tag

Megvannak az elso aldozatai a Nighthawk reptetesemnek; vevo csap-antennak zsugorcsovei megtortek, meghajlott a fenyhid es elhagytam az elhagyas elleni csipogot :)

Az ado FS-ia6b, lehet ehhez pot antennat venni?
Mivel gyakran landolok fejjel lefele, mi lenne ha az antennakat nem vezetnem ki, csak rakotoznem a karokra? LOS-ban repulok, nem kell nagy hatotav.

(#22426) molnigee válasza Pikachu24 (#22422) üzenetére


molnigee
aktív tag

Az x5hc-n nincs fpv, az a hw amire te gondolsz. És ahogy írtam, ezekre szerintem felesleges fpv...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#22427) Pikachu24 válasza TromF (#22425) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Szólj a csipogónak hogy csipogjon. ;] ;] ;]

(#22428) Jackal2 válasza VViktor1990 (#22421) üzenetére


Jackal2
senior tag

A Kickstarter projekteket nem ismerjük, de gyakorlatilag nincs értelme megvenni őket. Egyedi konstrukció, semmi nem kompatibilis semmivel, nincs alkatrész utánpótlás, csomószor eltűnnek a cégek, nincs support, nincs bolt ahova fordulni lehet etc etc.

A WIFI FPV hülyeség, max 50 méter, 1 mp-s késések. Szobadrón hülyeség, bohóckodásra való, nekem is vannak ilyenek, arra jó, hogy kidobjam, ha eltörik benne valami, mert 3-4000 Ft. Ha felmész a blogomra (aláírásban a link) egy tonnányi ilyet elolvashatsz, én már ezeket helyetted végigszoptam:D

Ha mindenképpen márkás gépet akarsz venni, akkor DJI, ez az, ami úgy kezdődik hogy 170.000. Ha csak gyakorolni, akkor én ezt csinálnám:
- vennék egy alapgépet: Nihui U807, XK X250 Alien, Syma X5/Syma X8, JJRC Tarantula X6 (ezekhez biztosan van FPV szett),
- vennék hozzá egy FPV szettet, Syma vagy Tarantula FPV szettként árulják Banggoodon és repülnék, amíg szét nem hullik.

Aztán ha már ráéreztél és tudod, mit szeretnél igazán, vehetsz normális, élőképes gépeket, de az új ára minimum 150.000 itt kezdődik a játék, vagy 80.000 körül használtam (ajánlott oldal rcmodell.hu). Tudom, hogy lesz egy haverod, aki majd azt mondja, ez hülyeség, mert ő tud okosban/kamionról lelökve/használtan de megbízható forrásból bla bla. 30-ért, de nincs normális gép, ami ennyibe kerül.

Ha ezt el tudod fogadni, meg azt, hogy bohóckodásra valók a nem brushless gépek, akkor élvezni fogod ezt a hobbyt.

+1: vagy veszel egy XK X100-at, leszarsz mindent, élőképet, meg egyéb úri hóbortot, szétvered vele a szobában a növényeket de közben halálra röhögöd magad :D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22429) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nem tűnik rossznak az új jövevény.

Apropó erre tud vki okosságot? :R

[ Szerkesztve ]

(#22430) Teréz Atya válasza VViktor1990 (#22421) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat, mint mondtam, az Ar.Drone potalkatreszei dragak. Pl a [link]motor egybe van epitve az ESC-el. Lesd meg a linket. Egen, 50 dodo. Ha elhajlik a motor tengelye, nagyon nehezen talalsz cseret, mert ez inrunner brushless, mindenki mas meg outrunnert hasznal. Es mit csinalsz, ha leeg az ESC? Nem lehetetlen, sot. Tehat egy crash utan, ha nincs eleg penzmagod ott fog lesni a szekreny tetejen. En 100 dolcsi korul vettem egy versenygepet, de mar ennyit bele oltem. Pedig nekem egy moci csak 16 dollar.
Taviranyitonak a legertelmesebb az Nvidia Shield lehet, mivel annak vannak analog pockei. Hamar rajossz, h a mobilos gyros vagy tapizos iranyitas bena.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#22431) Pikachu24 válasza Jackal2 (#22428) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Kár hogy itt a ph-n nincsen like gomb meg dislike :D

Adok egy like-ot :D

Teréz Atya De amúgy az ar kakinak mi ez a kis kzar motorja? Ez szerintem nem is lehet brushless. Persze lehet az csak nem hiszem el hogy sokkal jobb mit a brushed...

[ Szerkesztve ]

(#22432) Jackal2 válasza Pikachu24 (#22431) üzenetére


Jackal2
senior tag

Köszi:D

Tervezem, hogy télre beújítok egy XK X100-at, szerintem őrült nagy poén lehet:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22433) Beca1990 válasza Beca1990 (#22286) üzenetére


Beca1990
senior tag

esetleg valaki?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#22434) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Szerintetek [Ezt a töltőt] érdemes lenne ennyiért megvenni 2S aksikhoz?
Vagy van jobb ajánlat ennyiért?
Gondolom PC tápot lehet használni hozzá?
Köszönöm a válaszokat. :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#22435) Tegla80 válasza Jackal2 (#22428) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Kb 2-3 napja kovetem a topikot...... voltak elkepzeleseim amiket a porba dongoltel,de megkimeltel x e ft kiadastol.
......"Ha csak gyakorolni, akkor én ezt csinálnám: - vennék egy alapgépet: Nihui U807, XK X250 Alien, Syma X5/Syma X8, JJRC Tarantula X6 (ezekhez biztosan van FPV szett), - vennék hozzá egy FPV szettet, Syma vagy Tarantula FPV szettként árulják Banggoodon és repülnék, amíg szét nem hullik."....
Asszem mar latom a helyes iranyt es a helyes osszeget.
Szoval :R (es plusz egy like ize :D )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22436) Pikachu24 válasza kriszbon (#22434) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ez fake. Ez az eredeti.

Más: be állítottam 6 óra elöttre az ébresztőt :P

[ Szerkesztve ]

(#22437) Jackal2


Jackal2
senior tag

Lol:D EKEN H8R vízállóság teszt:DDD

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22438) tibibi


tibibi
őstag

És ha nem akarsz sokat költeni és 3-4 hetet várni van gyors megoldás :))
Na ajánlom magamat ! ;)

(#22439) tibibi válasza Jackal2 (#22437) üzenetére


tibibi
őstag

De hol a kamera ennek akkor lenne értelme ha azt meg beledobnád a pohárba ;]
Na megyek aludni reggel találkozunk a hk-n :DDD veszünk akcijóó kamerát

(#22440) molnigee válasza tibibi (#22439) üzenetére


molnigee
aktív tag

Holnap propokat akciózzák nem?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#22441) Plasticbomb válasza Pikachu24 (#22394) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem, nem, ez black screen, csak a reboot segít visszahozni a képet.

Nagyon bassza a csőröm, mi lehet az NH-mal, miért nem adott képet...

Fene essen bele a HKba, hogy eltalálta azt a napot, amikor még nincs nálam a pénzmagom, minek adtam kölcsön.. (baráti szeretetből).

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#22442) kriszbon válasza Pikachu24 (#22436) üzenetére


kriszbon
őstag

:R
PC táp meghajtás?

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#22443) elszabi


elszabi
tag

A Légügyi Hivataltól legutóbb azt a levelet kaptam, hogy csak telefonon adnak tájékoztatást a hobbicélú UAV reptetés szabályairól. Szóval várhatóan visszahívnak és úgy szívesen elmondják, mi a helyzet.

A tippem az lesz, hogy nem foglalkoznak velünk jelenleg, de ezt törvényileg semmi nem garantálja. Így amíg nem böki senki csőrét a reptetésünk, addig szabad a pálya. Na, de ez még csak találgatás... Bővebbet hamarosan. Ami viszont kicsit rossz hír: Hivatalos papír tuti nem lesz róla, hogy legális mondjuk a belvárosban reptetni. Pedig ebben reménykedtem, hogy legalább szerzek egy papírt, amit meglobogtathatok, ha odajön valaki fontoskodni.

[ Szerkesztve ]

(#22444) szacsee válasza kriszbon (#22442) üzenetére


szacsee
nagyúr

Arról megy nálam is. 4,4-4,5A-ig jó 3S-nél. Felette 15-18V-os betáp kell.
Kerüld a sok csatlakozást, mert fesz. esés esetén 11,5V alatt kb. letilt a töltő.
Én pár molex kábelt közösítettem és úgy tápolom.

Xk X380-hoz milyen propellert használtok?

[ Szerkesztve ]

(#22445) KaiotEch válasza Pikachu24 (#22436) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez a töltő tud egyszerre tölteni különböző mAh rendelkező 1$ akkukat is? 7500-ért lehet megvenném. Plusz kell hozzá még JST elosztó, mert ahogy látom ez nem tud egyszerre tölteni 5-öt pl.

[ Szerkesztve ]

(#22446) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Látom már más is bekészült. :D

LOL le van fagyva az oldal :D

[ Szerkesztve ]

(#22447) tibibi válasza Pikachu24 (#22446) üzenetére


tibibi
őstag

Vicc baszki felnőtt emberek lennénk :DDD bár mondjuk amúgy is melóba vagyok ....
most megy...de nova van akcióban :U

[ Szerkesztve ]

(#22448) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

START!

Szerk.: Még semmi

[ Szerkesztve ]

(#22449) Jackal2 válasza Pikachu24 (#22448) üzenetére


Jackal2
senior tag

azta alig tölt be.D

Zed is dead:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22450) Pikachu24 válasza Jackal2 (#22449) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nekem még nincs semmi. Megvárják hogy mindenki felkeljen. ;]

NA betöltött de a főoldalon nincs még semmi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.