Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) Flashget válasza DarkGubi (#33049) üzenetére


Flashget
félisten

Javaslom nyomtasd ki az ÁSZF módosítást 8abban egy szó sincs arról, hogy régi vagy új ügyfél) továbbá a fb-on a Digi által beírt szöveget, hogy új szerződés kötéskor.
minden csomag emelés vagy visszalépés eleve új szerződés.

Realme GT Master Edition

(#33052) Flashget válasza Because (#33050) üzenetére


Flashget
félisten

Azt kell eldöntened szükséged van az 5GHz-re vagy elég a 2,4 is.
TL 1043ND V2/V3 csak 2,4-et tud a 3600 vagy más asus beszerzése az ajánlott az 5GHz-re.

TÉ 1043 V2 nálam simán hozza a 940-et is ha olyan ip-t kapok vagy a terheltségtől függően.
ezt tudja most.900-940 között ingázik általában. persze hét végén leesik 850-re is.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33053) DarkGubi válasza Flashget (#33051) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Áfsz-t vinni is akartam, de nincs nyomtatóm, így tableten nyomom az orra alá. Majd legfeljebb letörlöm a taknyát (és könnyét) a képernyőről ha végeztem. ;]
Én sem találtam az áfsz-ben utalást a régi előfizetőkre, csak annyit, hogy a Diginet 200-asok 200-A-t kapják, illetve a TopNet-esek (ez én lennék) Diginet 200-A-t, ideiglenesen pedig diginet 100 pro-t.
Szóval néhány óra múlva kiderül.
To be continued...

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#33054) Flashget válasza DarkGubi (#33053) üzenetére


Flashget
félisten

Oks.
sok sikert. :)

Realme GT Master Edition

(#33055) PeterPH válasza Flashget (#33039) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nincs az ÁSZF-ből kivéve semmi, sőt a július 9-től érvényesben is benne van, hogy a régi árú csomagok június 1-től nem igényelhetőek.

(#33056) Flashget válasza PeterPH (#33055) üzenetére


Flashget
félisten

Én nem ezt írtam...

Realme GT Master Edition

(#33057) kevinium válasza Because (#33050) üzenetére


kevinium
aktív tag

Azt mondtad, hogy 100mbites neted van. Ahhoz szerintem felesleges egy annyival drágább routert venni. Azért a pár mbitért. A tlwr841nd is átviszi wifi-n a 60-80mbitet 150mbites ellenoldallal. (tl-wn722n) 300-as van az egyik laptopban az hozza a 92mbitet internet-felé.

Gigabites lanhoz pedig elég lehet egy használt gigabites switch otthonra.

http://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_1

De enélkül is meg lehet lenni, hacsak nem minden nap nagy fájlokat akarsz másolni a gépeid között.

(#33058) Flashget válasza kevinium (#33057) üzenetére


Flashget
félisten

és meddig lesz 100-as nete? akkor vegyen megint egy újat, ha ő lép feljebb vagy a Digi megint emel 1 év múlva?

Realme GT Master Edition

(#33059) llacee válasza Flashget (#33058) üzenetére


llacee
őstag

Emelni? Hová? :D

Szerintem is egy használt TP-Link 1043 V1.2 azt jóvan' :K

(#33060) kevinium válasza Flashget (#33058) üzenetére


kevinium
aktív tag

Majd azt ő eldönti, hogy melyik lehetőséget választja.

Valószínűleg fel tudja mérni, hogy mire van szüksége és az alapján fog választani, hogy hogyan szeretné használni. Lehet, hogy nem jövőbarát megoldás volt, de azért pár évig csak kihúzná ezzel valahogy. ;]

(#33061) DonMaster válasza kevinium (#33060) üzenetére


DonMaster
addikt

francokat , jövöévben valoszinüleg a digi megint fog emelni és nem 100-as lesz a elgkiseb comag, vegyén egyböl 1043 v2v3-mat azzal jövöre is biztosan jo lesz, és othhoni hálozata is gép-gép közöt sokkal gyorsabban fog másolni stb, meg akár okos tv-n filmezni is , 100-as routert szerintem akinek digis netje van az ne vegyen plusz a 100-as router a 120/56-os legkisebb digi netböl is csak 96/56-ot lát már csak ezért sem éri meg meg veni a 100-as routert az 1000-re s elenében, másik meg 1x rááldoz 12ezer foritnot és akro téynelg jopár évig nem lesz baja vele , mitn hoyg most vesz 600 ért egy 100-ast és jövöre meel a digi vehet egy ujat 12e ért

nah emg ha jövöre a digi nem si emel, de ö fenébb vált akor mivan? pont ahopgy Flashget irta

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#33062) Flashget válasza llacee (#33059) üzenetére


Flashget
félisten

Digi hálózatra V1?? minek költeni?
V2/V3

Realme GT Master Edition

(#33063) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valóban,digi hálózatra V1-et venni pénzkidobás.

(#33064) goop


goop
őstag

Pécs, digi üfsz, 3 perc sorban állás, 3 perc ügyintézés, fél éves okos csomagos digi500 -ról bővítés diginet 1000-re. Mondta az ügyintéző, hogy az okos csomagos 30% lejön majd az 5000 Ft-os lista árból, és holnaptól él a módosítás. Szóval ennek így kellene mennie mindenhol. :D

(#33065) DarkGubi válasza Flashget (#33054) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Na megjöttem az ügyfélszolgálatról.
Nem jelenthetem ki, hogy 100% siker, bár átváltottam a gigabitesre. Bent az üfsz-ben sem tudták mi van ilyenkor és azt is mondták nem ez az első eset. Mindenesetre amikor felhívnak a bekötés miatt (átkötés, kell a ZTE modem/router a telefon miatt), majd akkor tudják megmondani a végleges árat. Utána meglátjuk mi lesz.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#33066) llacee válasza Flashget (#33062) üzenetére


llacee
őstag

4eFTért már van használtan. Gbit a LAN portja és birja a százat, ami megfelelt neki.ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#33067) DonMaster válasza DarkGubi (#33065) üzenetére


DonMaster
addikt

aláirtál 1 szerzödést? mert azon rajta van az ár és a csomag is modositásnál 1 mezei papir szerzödés modisitási cimmel, alján csomag és ár is szerepel

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#33068) DarkGubi válasza DonMaster (#33067) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Igen, habár azon a régi ár (6700 Ft.) szerepel, de azt mondta, ez egyáltalán nem biztos, hogy ezt az árat kapom. Telefonon még egyeztetnek velem ezzel kapcsolatban.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#33069) xray_ válasza DarkGubi (#33065) üzenetére


xray_
tag

Én most jöttem a székesfehérvári ügyfélszolgálatról. Szintén a régi listaárat tudják csak adni, azt mondta az ügyintéző egy (valakivel - feltételezem felettessel történt) telefonos egyeztetés után. Arra a kérdésemre, hogy a hatályos ÁSZF nem tesz semmilyen kikötést arra vonatkozólag, hogy a most listaáron (4700) fizetett hűség nélküli digi net 200a-ról DigiNet 200-ra (4000) miért nem válthatok nem tudott válaszolni ellenben egyből kézségesen a kezembe nyomta a panaszbejelentő nyomtatványt, amit nem voltam rest kitölteni. Legkésőbb 30 nap múlva megtudjuk a választ :-) Azt feltételezem, hogy nem én voltam az első ilyen problémával mert egyből a kezembe nyomta a panaszbejelentő nyomtatványt...Semmi féle okos csomagom nincs csak internet és Digi mini kábel TV.

A panaszbejelentőben leírtam, hogy a régi listaáron ajánlott csomag nem is értékesíthető 2015.06.01-től ellenben azt az árat tudta ajánlani az ügyintéző viszont ez csak nem passzol a hatályos ÁSZF-el.

[ Szerkesztve ]

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#33070) Greenbook válasza DonMaster (#33017) üzenetére


Greenbook
tag

Voltam bent ügyfélszolgálaton.
Rejtély megoldva!
Amikor TopNetből áttettek (és jöttek másik kábelt behúzni) a sebesség cincogásom miatt, akkor a csomagváltáskor ( névileg 200-A lett ) elfelejtették az okos csomag miatti kedvezményemet beállítani a netre.
A túlfizetést a jövő hónaptól írják jóvá. ( 4 hónapot, mert csak most vettem észre)

Köszönet az ötletelésért!

:R

http://csatlakozok.atw.hu

(#33071) Keksz válasza Greenbook (#33070) üzenetére


Keksz
senior tag

Legalább téged már átraktam Topnet-ből Digi 200-ba.
Én még mindig topneten vagyok papíron, és most Digi 100 Pro lett a sebesség.
De papíron még mindig Topnet, 4700-ért
Tervezzük h bemegyünk
Csak nem az én nevemen fut és nem olyan egyszerű

(#33072) DonMaster válasza Greenbook (#33070) üzenetére


DonMaster
addikt

akkor joljártál :)

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#33073) Flashget válasza DarkGubi (#33068) üzenetére


Flashget
félisten

akkor minden más csak rizsa...sajna ennyit fogsz fizetni.

Realme GT Master Edition

(#33074) Flashget válasza Keksz (#33071) üzenetére


Flashget
félisten

az nem jelent semmit, hogy nem a te neveden fut. letöltöd a "Meghatalmazás" formanyomtatványt, kitöltitek és máris intézheted.
én is többször intéztem így már csak a legutóbbi emelést nem, időhiányában.

Realme GT Master Edition

(#33075) TeeJay válasza xray_ (#33069) üzenetére


TeeJay
félisten

válts 500-as csomagra akkor új szerződés és már új ár mivel június 1-től megszűntek a régiek.
nekem ment 5perc alatt másokkal meg kiszúrnak? ÁSZF ott van világosan, ha ettől eltérnek nagy bünti várhat rájuk márpedig a fejetlenséggel ezt kockáztatják...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33076) xray_ válasza TeeJay (#33075) üzenetére


xray_
tag

Ugyanaz volt a válasz. Ha le ha fel akkor is a régi listaár. Ezért írtam meg a panaszt.

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#33077) tgbrfv válasza xray_ (#33076) üzenetére


tgbrfv
tag

A digisek hogy lehetnek ennyire hülyék?
Egy listaár van. A régi listaár a régi csomagokra vonatkozik, amik már nem is választhatóak.

(#33078) front3r válasza tgbrfv (#33077) üzenetére


front3r
őstag

Mintha a DIGI és az ügyfélszolgálat két külön világ lenne. :D A főnökeik sincsenek tisztában az ÁFSZ-el, nem is értem hogy lehetnek ilyen pozícióban.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#33079) knuckle válasza xray_ (#33076) üzenetére


knuckle
aktív tag

miért nem kérdezted meg, hogy a boltban mi történik akkor, ha két ugyanolyan terméket két különböző áron adnak?
ha ez a hasonlat sem működik, akkor marad a panaszlevél, illetve be lehet dobni az NMHH rövidítést, ami általában azonnal megoldja a dolgokat.
sokan, köztük én is lefutottuk ezt a kört, és simán váltottak át az új csomagra új áron, pedig hűségidős vagyok, okoscsomagban.

de amúgy meg nem értem, az ügyfélszolgálatos mit nem tud értelmezni azon a mondaton, hogy:
"...a régi csomagok június 1 után nem forgalmazhatóak..."
tehát a régi árak sem :)
melyik kerületben van ez?

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#33080) bolic


bolic
őstag

Hát még mindig top 600-ban vagyok, korábban top 300-ban voltam mikor még TOP net-es voltam és akkor megdögölhet a korábbi routerem és passzív kapcsolatra vált az utorrentben (piros felkiáltó jelre vált az ablak jobb alsó sarokban). Ugyanis előbb-utóbb kiürülhet a tárhely a szerveremben, akkor visszacsúszhat top 6000-be. :U :DDD

Még mindig nálam van a régi Pentium 1-es AMD K6-2 266 Mhz konfig (tuningoltan eladótól kaptam, 300Mhz), a többi nemtom melyik ramom, hdd-em van, akkor az ideje alatt osztottam meg a DHCP-es IP-et, internetet is ott osztottam meg annak idejében, borzasztóan nem volt QoS támogatás, így mindig összeomlott az egyik gép forgalma. :DD 10MBites BNC volt a hálózat, uhh az nagyon szar volt. :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#33081) Egon


Egon
nagyúr

Ma voltam az Újhegyi úti ügyfélszolgálaton, csomagmódosítási célzattal. Eddig a 3.700,- Ft-os, 100/50-es (újabban 100/100-as) csomagban voltam (március 1-től váltottam lefelé TopNet-ről, mivel meguntam a várakozást), most felfelé váltottam (300 Ft-ot megér nekem a történet).
Elővigyázatosan vittem magammal az ÁSZF-módosítás kinyomtatott példányát, de nem volt rá szükség: szó nélkül a 4.000,- Ft-os új csomagot kaptam... Nem értem, hogy máshol miért szívóznak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33082) Vakegérke válasza Egon (#33081) üzenetére


Vakegérke
veterán

És még azt mondják, hogy Kőbánya prolinegyed...

Nem újhegyi út, hanem Harmat utca...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33083) Dot válasza Flashget (#33024) üzenetére


Dot
őstag

És szolgáltatáskiesés illetve +költségek tekintetében? :)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#33084) Flashget válasza Dot (#33083) üzenetére


Flashget
félisten

Nincs semmi.
Régit lemondod, újat megkötöd..ahogy tették mások is.

Realme GT Master Edition

(#33085) Flashget válasza Egon (#33081) üzenetére


Flashget
félisten

Nem értem, hogy máshol miért szívóznak.

Főleg ott ahol már többünknek is kötöttek újat hűség alatt...majd most meg nem.

Realme GT Master Edition

(#33086) worxland válasza Egon (#33081) üzenetére


worxland
addikt

Jó, holnap megyek, 1000/200 a cél.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#33087) TeeJay válasza Flashget (#33085) üzenetére


TeeJay
félisten

neked is nekem is engedték a Kispesti irodában, vicces is lenne ha 2hétre rá meg már nem engednék :D
nálam ott a szerződés 1000/200 és 5ezres ár, kétlem hogy azon már változtatni mernének
viszont akiknek meg nem engedik módosítani azok nagyon nagy balhét csaphatnak :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33088) DonMaster válasza TeeJay (#33087) üzenetére


DonMaster
addikt

kispestin váltottma én is, zárora elöt kell menni amikor nincs ott senki akkor engedik biztosan szeirntem amikor tömeg van akkor nem mert lehet hoyg pár öreg is átváltana vagy mi akik bent vannak nem tudom , godnolom ök azért nem tudnak szeirntem nicnsenek informálv hoyg lehetne sporolni evvel lehet ez az oka de kitudja .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#33089) gyuribácsi88

Telefont is kértem a net meg a tv mellé, a sima tp-link router tudja kezelni a telefont is? Vagy a telefon az az ont elosztóból jön majd közvetlenül, vagy hogy van ez.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#33090) Flashget válasza TeeJay (#33087) üzenetére


Flashget
félisten

Lehet ma már nekem se tennék meg és neked sem. Vagy más volt az üfsz-es.
Akár vicces akár nem, már pedig elküldték a cimbit azzal, hogy az új ár csak új előfizetőknek jár, pedig neki még hűsége sincs. 200-ról akart 1000-re váltani.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33091) Flashget válasza gyuribácsi88 (#33089) üzenetére


Flashget
félisten

Az ONT-ből megy a telefonkábel szerintem már írták korábban.

Realme GT Master Edition

(#33092) Lin3Lord


Lin3Lord
tag

Mostanában nincs sok időm, de nem tűntem el, hálózatot érintő digis kérdéseitekkel keressetek nyugodtan ahogy eddig is :)

akkountvadasz

(#33093) wwenigma válasza Flashget (#33090) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nana, ha hűség nélkül bemegyek, az aktualis csomagokbol választhatok... ellenben a mobilszolgáltatókkal, ahol uj elofizetőknek kedvezményt adnak a listaárból, igy kivédve hogy a régieknek olcsóbb legyen.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#33094) Flashget válasza wwenigma (#33093) üzenetére


Flashget
félisten

Ez így van, még sem hajlandóak új áron adni régi ügyfélnek, ott ahol korábban megtették.
Jelenleg amit az üfsz-ek művelnek felemás....nincs egységes álláspont, lehet lassan az NMHH is foglalkozni fog a dologgal, ha bejelentik.

ellenben a mobilszolgáltatókkal, ahol uj elofizetőknek kedvezményt adnak a listaárból,

ez Diginél nincs másképp mobilszolgáltatás nélkül is csak alap követelmény a 3 kábeles szolgáltatás megrendelése.

Realme GT Master Edition

(#33095) worxland válasza worxland (#33086) üzenetére


worxland
addikt

Ma reggel bementem, a hölgy, aki intézi, 5-8 percig nem foglalkozott egy ügyféllel sem, csak nézett ki a fejéből meg talán cseresznyét mosott, de utána 5 perc alatt lepapírozta, nem kellett mondani semmit, 5000/hó szerepel a szerződésen. 30 napra vállalták.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#33096) TeeJay válasza worxland (#33095) üzenetére


TeeJay
félisten

ez egyre nagyobb kabaré lesz :-) hamarosan népvándorlás lesz egyes Digi irodákba ahol engedték a váltást... ki kell nyomtatni az ÁSZF-et és elkuldeni az NMHH-nak hogy vizsgálja meg a Digit...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33097) worxland válasza TeeJay (#33096) üzenetére


worxland
addikt

Már jó régóta kabaré. Amikor először piacra dobták az 1000/100-at tavaly, akkor jelentkeztem a weboldalon megadott linken, hogy érdekel a dolog, adjanak tájékoztatást. Soha nem jött semmi válasz. Majd egy hónapja, szintén a weboldalon beadtam a csomagmódosítási igényt, arra jött szabvány levél, hogy 15 napon belül értesítenek. Több mint 3 hét és 2 email +1 telefon után se jött semmi válasz. Ha el akarsz intézni valamit, be kell menni az ügyfélszolgálatra, mert ez a Digi sajnos nagyon is analóg.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#33098) llacee válasza worxland (#33097) üzenetére


llacee
őstag

"mert ez a Digi sajnos nagyon is analóg." ezen jót röhögtem :D

[ Szerkesztve ]

(#33099) DonMaster válasza worxland (#33097) üzenetére


DonMaster
addikt

mivel alákell írnod kötelezően egy papírt amit digitálisan nem tudsz kivitelezni más szolgáltatónál sem .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#33100) worxland válasza DonMaster (#33099) üzenetére


worxland
addikt

Inkább olvasd el még egyszer, mit is írtam.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.