Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) mpo válasza Ł-IceRocK-Ł (#48950) üzenetére


mpo
veterán

De korán van!
Firefoxot használok Noscript-tel.
Itt egy kép a Chrome+umatrix-ról, mit kell engedélyezni.
[kép]

Adobe Flash Player nincs a gépemen, ezért ha más oldal igényli, akkor Chrome vagy Edge kell hozzá, de a digionline-hoz nem kell.
Ha egy oldal frame-et használ, akkor megint Edge-re van szükség, többnyire streamnél.

Ha érted, akkor már elavult.

(#48952) kismanobkv


kismanobkv
tag

Sziasztok!

KAON NA HD1000 beltéri egységem van.
Hogyan lehet rá élő tv adást felvenni?
Láttam,hogy van rajta USB port.
Pendrive elég?

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#48953) Varszegig válasza mpo (#48937) üzenetére


Varszegig
veterán

Milyen szerencse, vagy hozzáértés? Megvettem, bedugtam, használom. Samsung egyébként.

(#48954) Multibit válasza kismanobkv (#48952) üzenetére


Multibit
veterán

Ha felvevős a készülék, akkor egy kellően gyors pendrive jó lehet háttértárnak felvétel céljára. Itt a gyorson van a hangsúly.

(#48955) kismanobkv válasza Multibit (#48954) üzenetére


kismanobkv
tag

Pontosan nem tudom,hogy felvevős-e! Abból gondolom,hogy a távirányítón rec,stop,play,pause gombok vannak!
Azt sem tudom,hogy gyors-e a pendrive!

(#48956) Watt25 válasza kismanobkv (#48955) üzenetére


Watt25
veterán

Roppantul meglepő módon a Digi honlapján megtalálható a box kezelési utasítása... A trükk az, hogy el kell olvasni... :) (Mellesleg ebből kiderül, hogy itt offtopic a kérdésed, mert műholdvevőről van szó... De láttam, beírtad a másik topicba is... Csodás..)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48957) zsolt501 válasza kismanobkv (#48952) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem van ilyen BOX-om, és próbáltam is a felvétel funkcióját is, és én kűlső HDD-re rögzítettem, de maga a készülékben lévő szoftver igen buta, ráadásul képes elfelejteni a beállított felvételt és így nem vette fel a beállított anyagot, a másik probléma hogy be szokta kapcsolni eléggé hektikus időközönként a HDD-t és olyan mintha ellenőrizné vagy rögzítene rá pedig semmi nincs olyankor beállítva, olyan is volt hogy bekapcsolta a HDD-t és addig pörgette és használta míg ki nem kapcsoltam a készüléket teljesen, ezt többször is eljátszotta és úgy voltam vele, hogy inkább elfelejtem ezt a műsor rögzítést ezzel a BOX-al míg ki nem nyírja a HDD-t...
Ráadásul amit a készülék rögzített anyagot a PC-n nem lehetett megnyitni sem, a PC nem látott semmi anyagot a HDD-n, ez is az irányba terelt hogy felejtsem el az egész KAON box-os rögzítést.
Egy dologra jó a BOX és semmi másra, az az hogy adásokat nézzen az illető vele, na meg gyors vele a csatorna váltás.

Watt25 Nem off topic teljesen mert ebből létezik DVB-C -s verzió is nekem az van, szoftverileg csak a tuner vezérlésben van különbség minden másban megegyezik a két készülék.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#48958) kismanobkv válasza zsolt501 (#48957) üzenetére


kismanobkv
tag

Nagyon köszönöm az értelmes,alapos választ!!!!
:R

(#48959) istnag válasza zsolt501 (#48957) üzenetére


istnag
addikt

Nekem tökéletesen megy a felvétel, KAON boxon. Nem felejti el, nem áll le. A HDD -t meg nyaggatja, ugyanúgy, mint a tv-k is.
Szerinted miért nem lehet PC-n megnézni a felvett anyagot? Ha tv-ről veszel fel, ami tudja azt a funkciót, azt sem tudod megnézni PC-n. Nem szeretnék, ha könnyen terjeszteni lehetne a felvett anyagot, ezért nem olyan könnyű. Le is kell formázni a HDD-t vagy a pendrive-t a box-al.

(#48960) zsolt501 válasza istnag (#48959) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy nálam problémás a BOX, a felvett anyagot se feszegessük, mert a Digi esetén a Technisat box nem tiltja a pc-s lejátszást sem, de szabad forgalomban több olyan box is kapható ami megint nem tiltja.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#48961) klaczi válasza kismanobkv (#48958) üzenetére


klaczi
aktív tag

Értelmesnek és alaposnak tűnik. De! Azért pörög a winchester mert automatikusan van időcsúsztatás. Amit vagy ki lehet kapcsolni vagy nem. Mi hasznosnak tartjuk. A vinyó pedig nem cukorból van, bírnia kell mert azért van ráakasztva.
A felvételeket meg lehet nézni, de Pécén archiválni nem lehet. Olyan Samsung formátumnak tűnik. Felvétel még sosem veszett oda, bár rikán veszünk fel boxra. Arra pécét használunk.
Amúgy a boxot csak azért tarjuk, hogy probléma esetén a Digi lelkesen megoldja.
Szabad forgalomban azt hiszem semmilyen box nem tiltja amelyik TS formátumban rögzít.

[ Szerkesztve ]

(#48962) Ł-IceRocK-Ł válasza mpo (#48951) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Megnézem majd edge-el is.
Amit sajnálok hogy nem jegyzi meg a csatornabeállítást, ahányszor váltok mindig át kell állítani alul.
Egy kisebb montiron nézném, a fő monitoron mást csinálok.
Ez lehet gond?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#48963) zsolt501 válasza klaczi (#48961) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az időcsúsztatás ki van kapcsolva a menüben, amúgy kikapcsolt készülékkel csinálta ezt úgy hogy nem volt semmi beállítva felvételre, de mint írtam csak úgy magától egyszer csak bekapcsolta a HDD-t,és több órán keresztül piszkálta addig amíg nem áramtalanítottam a készüléket.
Az eset óta nincs rádugva a boxra adathordozó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#48964) mpo válasza Ł-IceRocK-Ł (#48962) üzenetére


mpo
veterán

Az átváltásnál a felbontásra gondolsz?
Ott van auto is.
Két monitor van a gépeden?
Akkor először próbáld ki az elsődleges és jobb felbontású monitoron.
A második monitornak nem igazán a mérete, hanem a felbontása számít, mert van HD adás is.
Ha két monitor van, akkor a másodikon YT próba és ha ott is akadozik, akkor állítanod kell valamit a gépen.

Ha érted, akkor már elavult.

(#48965) Ł-IceRocK-Ł válasza mpo (#48964) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Csatornaváltás, oldalt a "görgőpályán", mindig a legalacsonyabbra veszi, minden egyes csatornaváltáskor be kell állítani hogy hd - ba vegye.
Megnézem nagynomitoron is, de pont az lenne a lényeg hogy ott a kicsin tudjam nézni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#48966) mpo válasza Varszegig (#48953) üzenetére


mpo
veterán

Aki pórul járt, az ár alapján döntött, webes rendeléssel szerezte be.
Azt feltételezem, hogy a "megvettem" előtt szántál kis időt a kiválasztásra és nem csak úgy beugrottál egy boltba és amit találtál megvetted. Erre gondoltam, hozzáértés alatt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#48967) mpo válasza Ł-IceRocK-Ł (#48965) üzenetére


mpo
veterán

Ha a legalacsonyabbra veszi, akkor a monitor felbontása gyenge.
Nálam 23"-os FHD monitoron, ha tudja HD-ba teszi, ha az adás gyöngébb (tévén se HD) akkor HQ-ba és ott nincs is lehetőség HD-ra tenni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#48968) Ł-IceRocK-Ł válasza mpo (#48967) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nagymontirnál is ugyanez van, hiába veszem HD-ra indig, elváltok csatornát, vissza, és kisablakba megy rossz minőséggel. Szerintem ez eleve ilyen szarul van megcsinálva.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#48969) istnag válasza Ł-IceRocK-Ł (#48968) üzenetére


istnag
addikt

Melyik böngészővel nem áll meg az adás?, ez engem is érdekelne. Köszönöm.

(#48970) mpo válasza Ł-IceRocK-Ł (#48968) üzenetére


mpo
veterán

Ezt szerintem, nem csináltad meg (bal oldalt).
[kép]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#48971) Ł-IceRocK-Ł válasza istnag (#48969) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Chrome.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#48972) snekszercsab


snekszercsab
csendes tag

Sziasztok
Kis segítségre lenne szükségem.
Fót körzetében van optikai kábeles digitv-m családi házban.
Az analóg csatornák rettentően szemcsések, a digitálison folyamatosan kockásodik a gép a gyenge jel erősség miatt. A digi szerelője már 2x járt itt, de nem lett jobb a helyzet.
A kérdés az lenne, hogy lehetséges-e valamilyen módon erősíteni a jelet, ha igen milyen erősítőt javasoltok.
Válaszokat előre is köszönettel: Csaba

(#48973) mpo válasza snekszercsab (#48972) üzenetére


mpo
veterán

Szerintem a Digi dolga, nem a tiéd.
Amiért fizetsz, azt kell kapnod jó minőségben.
A szerelőnek meg ki kell töltenie a munkalapot, amit aláírat veled.
Ha nem tudta megcsinálni, azt írod alá.

Ha érted, akkor már elavult.

(#48974) mpo válasza snekszercsab (#48972) üzenetére


mpo
veterán

Most reggel jutott eszembe, nézd meg a szomszédoknál, milyen a minőség, mert így a hiba helye könnyebben behatárolható.
Ha már a bejövő kábelen is gyenge a jel, az nem a te dolgod, hanem a Digié, ha a lakásban elosztót használsz (több tévé) az is lehet hibaforrás (nem 1000 MHz-es) és a rosszul szerelt csatlakozó vagy kábel is.
Amikor bekötötték jó volt a tévé jele és az internet is?

Ha érted, akkor már elavult.

(#48975) #29810560 válasza snekszercsab (#48972) üzenetére


#29810560
törölt tag

TV(-k)/SetTopBox(ok) gyártója, típusa?

Belső koax kábelhálózat:
- TV készülékek/SetTopBoxok száma?
- hossza?
- elágazások száma, kötések?
- koax kábel árnyékolása?

[ Szerkesztve ]

(#48976) #29810560 válasza mpo (#48973) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DIGI az ún. átadási pontig felel a szolgáltatásért.

TV szolgáltatás esetén - jelen esetben - az átadási pont az ONT RF kimenete. (Bérelt DIGI Set Top Box esetén a szolgáltatói Set Top Box HDMI ill. SCART kimenete.)

[ Szerkesztve ]

(#48977) mpo válasza #29810560 (#48976) üzenetére


mpo
veterán

Ugyanazt mondjuk mindketten.
De a szerelő kétszeri látogatás után sem oldotta meg, pedig kideríthette volna, hol a hiba.
Mit írhatott a munkalapra?

Ha érted, akkor már elavult.

(#48978) Ablakos


Ablakos
őstag

Set Top boxhoz adott kártya használható más eszközhöz tv-hez? Vagy regisztrált az DIGI saját eszközéhez? (Sony Bravia tv-be jó a kártya méret.)
Sajnos a kódolt csatorna nem megy a tv-n. Boxban jó.

[ Szerkesztve ]

(#48979) mpo válasza Ablakos (#48978) üzenetére


mpo
veterán

Nem, mert a két kártya különböző.
A tévébe CI+ kártya kell, ügyfélszolgálatnál kapsz.
Ha tévednék, elnézést, régen volt boxom.
De a 1272 ingyenes, ha van vonalad.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#48980) Watt25 válasza Ablakos (#48978) üzenetére


Watt25
veterán

Pontosan le van írva ez a téma is a téma összefoglalóban.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48981) zsolt501 válasza mpo (#48979) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Valamit nagyon rosszul tudsz, mert nem a kártya a CI+-os, hanem a modul amibe a kártya belemegy...
Az már más kérdés hogy a kártyának is támogatnia kell a CI+-os rendszer, de a kártya lehet Nagra, CryptoWorks, Irdeto, Viaccees, Conax és még sorolhatnám milyen kódolású.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#48982) #29810560 válasza Ablakos (#48978) üzenetére


#29810560
törölt tag

Jelenleg a DIGI kétféle CAM eszközt ad.

1. CI+ SmartCAM + Smart Card kombó. (Ez esetben a CAM és a kártya párosítva van, tehát elválaszthatatlanok egymástól, viszont a CAM kártyával együtt bármely CI+ CAM fogadóval rendelkező vevőkészülékbe átrakható.)

2. CI+ SmartCAM amiben nincs kártya, mert fel van rá programozva a "kártya" (virtuális kártya). (Ez szintén áttehető bármely CI+ CAM fogadóval rendelkező vevőkészülékbe.)

[ Szerkesztve ]

(#48983) mpo válasza zsolt501 (#48981) üzenetére


mpo
veterán

Sajnos igazad van. :(((

Ha érted, akkor már elavult.

(#48984) pjen válasza #29810560 (#48982) üzenetére


pjen
félisten

Nem teljesen.Haza hoztam,be tettem a Tv be működött,kivettem,bele tettem Amikó 8265+ box ba működik,de most már a Tv hibát ír.

(#48985) klaczi válasza zsolt501 (#48963) üzenetére


klaczi
aktív tag

Igen! Csinál ilyesmit. Fura, de nem érdekel. Kell az időcsúsztatás. Az egészben az ér a legtöbbet. Ugyanaz a wichester legalább három éve rajta van. Bírja.
Felvenni pécén szoktunk.

(#48986) #29810560 válasza pjen (#48984) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ott más gond lesz. A CAM nincs eszközhöz kötve, mert nincs az eszköznek (TV, Set Top Box) semmi azonosítása amihez köthető lenne. (Csak a kártya a CAM-hez.)

Egyszerűen fogalmazva a CAM nem tudja mibe dugták.

Itt csereberéltem annak idején a 4 tuner között. Mindegyikben ment mindegyik. (Nekem az egyik kártyás a másik nem.)

[ Szerkesztve ]

(#48987) pjen válasza #29810560 (#48986) üzenetére


pjen
félisten

Igazad van.Elfelejtettem,hogy Philips.Be teszem,kijön egy táblázat,hogy hitelesítés,aztán kiírja:error,várok fél percet és működik.Lg be berakom semmi gond.Viszont az Amikó kétszer is kiírja egy piros csíkban:irdetó kártya inicializálás,aztán megy.

[ Szerkesztve ]

(#48988) pjen válasza pjen (#48987) üzenetére


pjen
félisten

Ha értesz hozzá Segíthetnél,én csak használom,lehet nem jól.
Irdeto Accese 1
Promt
Authenticstion process in progress.

Irdeto Access 1
Aúthentication Success

Ezek után működik.Ez csak az Amiko box nyűgje.

(#48989) #29810560 válasza pjen (#48988) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ha értesz hozzá Segíthetnél,én csak használom,lehet nem jól."

Ezt saját magadnak írtad vagy nekem? :F

Amúgy mit segíthetnék még? Egyszerű mint a faék, nem lehet "nem jól használni" főleg a kártya nélküli verziót. Bedugod a CAM-et az eszközbe (TV, Set Top Box). Megvárod míg lezajlik az azonosítás folyamata. (Ez eszköztől függően eltérő ideig tart.) Miután befejezte az eszköz a folyamatot nézheted a kódolt adásokat.

(A folyamat feltételezi, hogy kártyás verzió esetén a párosítás folyamata már megtörtént, de ez már egy másik történet.)

[ Szerkesztve ]

(#48990) pjen válasza #29810560 (#48989) üzenetére


pjen
félisten

Gondoltam,hátha Tudsz valami egyszerűbb indulást.

(#48991) MDanny


MDanny
senior tag

"Hiánypótló" Epic Drama HD a helyén Budapesten, még ismeretlen csatornaként. Az EPG pedig a jelek szerint nem működik egyik csatornán sem.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#48992) pjen válasza MDanny (#48991) üzenetére


pjen
félisten

Nálam Bp.nincsen Epic,viszont működik a műsor ujság.

(#48993) csiki52


csiki52
tag

Budapest rendben megy az Epic drama HD 346 MHZ a teljes képujság rendben és az uj csatorna is már a saját nevén van

(#48994) pjen válasza pjen (#48992) üzenetére


pjen
félisten

Megjött a 42 es csatornán,van logó és EPG is.

(#48995) MDanny válasza csiki52 (#48993) üzenetére


MDanny
senior tag

Valóban, a 42-es helyet kapta. És neki is van EPG-je, ez újonnan bekerülő csatornánál rekord. :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#48996) szemcsi65


szemcsi65
csendes tag

Hello!Érdeklődök.BP XVII.ker Újakadémia lakótelepen köttettett be Valaki Digi kábelTvt+1000net+telót

(#48997) Watt25 válasza csiki52 (#48993) üzenetére


Watt25
veterán

Érd lakótelepen is (ami Százhalombattáról kapja a jelet), a 346-on van.
Jól látom, hogy SD verzió nincs?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48998) #20221952 válasza Watt25 (#48997) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én azt kérdezem, hogy a DIGI set top box-on miért nem találom meg?

(#48999) Pityu89 válasza #20221952 (#48998) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ha SD a box, nem fogja behozni a HD adást. Az SD adások MPEG2 kódolásúak, a HD MPEG4, a box meg csak az előbbit tudja.

(#49000) #20221952 válasza Pityu89 (#48999) üzenetére


#20221952
törölt tag

HD box, még sem találja meg... :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.