Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) szabogabor10 válasza Watt25 (#48800) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ráadásul egyik nagy szolgáltató se rakta még be...
A Tarr igen, hát ég és föld a különbség csak.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48802) trec12 válasza nfsu17 (#48768) üzenetére


trec12
addikt

Más szolgáltatónál ahol látom a Discovery-t ott semmivel sem jobb. :(

(#48803) Samott válasza shtirley (#48798) üzenetére


Samott
addikt

Miert kodolna ujra? Szerintem csak a nyomorult iptv es a mindigtv kodolja ujra, mert ok mpeg4-ben adnak. Ahol van mpeg2 (pl. digi, upc kabel) az csak beemeli a jelet a sajat rendszerebe. Semmi ertelme ujrakodolni, csak romlik a minoseg, savszelesseg meg kabelen van eleg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48804) shtirley válasza Watt25 (#48799) üzenetére


shtirley
tag

Hidd el, van rálátásom a mai televíziós technikára.
Minden csatorna átmegy a saját encoderükön, nem is lehetne másképp csinálni, hiszen multiplexálniuk kell a jelet frekvenciánként. Ott pedig paraméterezni kell, hogy melyik csatorna mennyi sávszélt kap. Ergo újra van kódolva.
Azon lepődöm meg, hogy ez egyáltalán felmerül mint kérdés.

(#48805) shtirley válasza shtirley (#48804) üzenetére


shtirley
tag

Gondolj csak a kábeles és műholdas lehetőségek különbözőségeire. Műholdra teljesen más sávszélt kell biztosítani a feszítettebb frekvenciaárak miatt. Nyilván az a jel még durvábban újra van csomagolva.

(#48806) Watt25 válasza shtirley (#48804) üzenetére


Watt25
veterán

Továbbra is fura. Azt mondod, van rálátásod, de mégis olyan dolgokat mondasz, amit mindenki tud, hogy nem igaz. Ahhoz, hogy multiplexálják, nem kell újratömöríteni. Persze, ha nem fér bele a sávszélbe, akkor úgy kell beállítani... De a kábeles Digi muxain általában megabit/s fölött van a szabad sávszél... (Van ahol 7-8Mbit/s szabad...)
Egyszerűen nincsen szükségük rá. Még egy olyan technikai indokot sem mondtál, ami igaz lenne...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48807) Watt25 válasza shtirley (#48805) üzenetére


Watt25
veterán

Műholdra teljesen más sávszélt kell biztosítani a feszítettebb frekvenciaárak miatt.
Ez így van. Azonban ennek semmi köze a kábeltévéhez.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48808) shtirley válasza Watt25 (#48806) üzenetére


shtirley
tag

Ehh, hagyjuk a francba. Igazad van, hazudtam. Hisz mindenki tudja. :N

(#48809) Watt25 válasza shtirley (#48808) üzenetére


Watt25
veterán

Nem. Nem tudja. Mondj egy valós technikai indokot. Én is tudni akarom az igazságot, de még nem mondtál olyat, ami nem cáfolható meg. (És az elég fura, egymás után mondod a különböző indokot, ami mind cáfolható. Ez olyan, "jó, akkor, ha ez nem, akkor majd az". Döntsd már el, hogy melyik...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48810) Samott válasza shtirley (#48808) üzenetére


Samott
addikt

Nem hazudtal, csak tevedtel. Van ilyen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48811) levin70


levin70
tag

-megszunik-egy-hazai-tevecsatorna-tv

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#48812) Pityu89 válasza levin70 (#48811) üzenetére


Pityu89
senior tag

Digi szinte tudja, hogy mit ne rakjon be, vagy vegye ki idő előtt. Lásd Universal Channel. :)

(#48813) tupijani


tupijani
tag

Ha van olyan érdi (rajtam kívül), akinek nem jön be az M4/M5 (HD), azoknak ajánlom a manuális keresést:
Digitális kábel
Frekvencia: 136.00 MHz
Moduláció: 256 QAM
Jelszint: 6000
Hyundai tv-m van, és a digi ügyfél-szolgálatától kapott tanácsoknak megfelelően végigpróbáltam a német, finn, stb régiókat, de nem hozott eredményt.
A digi oldalán lévő csatorna kiosztások pedig nem felelnek meg a valóságnak nálam. Minden frekvencia érték felfelé lett kerekítve (pl.: Duna HD 125,50 MHz helyett 126,00 MHz).
Azért írtam ezt le, mert CSAK ez alapján tudtam manuális kereséssel megtalálni a két csatornát, automatikus keresés, illetve hálózat keresés esetén nem. Hátha más is jár így!

[ Szerkesztve ]

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#48814) nfsu17 válasza tupijani (#48813) üzenetére


nfsu17
veterán

szerintem ez benne van az összefoglalóban

(#48815) dh66e válasza levin70 (#48811) üzenetére


dh66e
veterán

Eddig sem néztem. :N
Viszont jön a Vau Tv meg a Nyamm tv na azok lesznek igazán nézettek. ;]

(#48816) tupijani válasza nfsu17 (#48814) üzenetére


tupijani
tag

És valóban. Egy röpke mondatot nem vettem észre, elnézést 😊Nekem csak az a furcsa, hogy eddig jól működött, és egyszerre nem tudtam használni az M4/M5 csatornákat. Erre a fél MHz-es csúsztatásra nem gondoltam, viszont a szerelő fiatalember sem szólt róla egy árva szót sem, mint lehetőségre. Így utólag bagatel dolog, de hidd el többször is olvastam az összefoglalót, mégsem vettem észre, elkerülte a figyelmem ez a rész. Tapasztalatnak legalább jól jött!

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#48817) shtirley válasza Watt25 (#48809) üzenetére


shtirley
tag

Akkor a tények (csak hogy stilszerű legyek):
A TV2 csoport csatornái - ebből tíz van, csak hogy jó nagy legyen a mintaállomány - kétféleképpen kerülhetnek a Digihez. Az egyik a saját TV2-be telepített eszközük, ami egy SDI-optikai konverter (ugye nem kell külön részletezni a sávszélességét), a másik pedig a BIX-ből, ahová pedig a UPC juttatja. Nos a UPC-nek is van encodere a TV2-nél, az viszont 8Mbites mpeg 2 TS-t csinál, az megy a BIX-ig. Ha helyesen logikázok, a Digi saját eszköze lehet a fő jelút, a BIX-es pedig a tartalék.
Hogy otthonra ki milyen sávszélt kap, azt ugye tudjuk, hisz az mindenkinél otthon mérhető.

(#48818) shtirley válasza shtirley (#48817) üzenetére


shtirley
tag

Ja, azt elfelejtettem, hogy ez az SD jelút, a HD az külön megy.

(#48819) shtirley válasza Samott (#48810) üzenetére


shtirley
tag

Szerintem nem tévedtem, de konkrétumot csak akkor tudtam írni, miután utánajártam.

(#48820) sumsang válasza tupijani (#48813) üzenetére


sumsang
aktív tag

Mecool Ki pro Tv Box-ra raktam a Digi csatornákat, de sajna elég keservesen jött csak össze :(
Mint köztudott, hogy a jelerősség nagyon erős a Diginél. Ezért nálam is csillapítók berakásával kezdődött 13 dB-el lehetett optimalizálni.
Felmentem 25 dB-ig, de a közszolgálati adókat csak nem sikerült elővarázsolni. Végül az alacsony (114,5-135,5 Mhz) frekvencia tartományokban, ahol a közszolgáltató csatik vannak, a jelsebességet 6000 ksps-re kellett lecsökkenteni, hogy jó legyen,
Azért írtam le, hogy más ne tököljön ezzel, ha ilyen problémába fut bele.

[ Szerkesztve ]

(#48821) shtirley válasza sumsang (#48820) üzenetére


shtirley
tag

Ez a jelsebesség-dolog nem olyan mint a csillapítás a jelerősségben, hogy ha nem elég a 6 dB, akkor kipróbálom a 12-t. A jelsebesség a digitális jel egyik fontos jellemzője, ha nem pontosan állítod be, akkor nem képes a tuner venni az adást. Szóval pontosan kell megadni.
Egyébként a topicösszefoglalóban ez pontosan le van írva, tökölés helyett ajánlott elolvasni. :)

(#48822) ptom77


ptom77
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémám merült fel. Digikábel, Debrecen, Wesselényi lakótelep.
2 TV, Samsung a nappaliban, Vortex a hálóban. Box nincs egyiknél se.
Az utóbbi időben a közszolgálati HD adók (M4 sport, M5, ill. M1, M2, Duna, DunaW) kockásodnak, szétesnek, különösen az M4 sport és M5, ez a kettő gyakorlatilag nézhetetlen. Előtte évekig minden ok volt.
Megnéztem a jelinformációkat, és a Samsungon pl. az M4-nél a jelerősség 91, de a jelminőség csak 23 körül volt, ill. a bithibaarány is magas. Az M1-nél picit jobb a helyzet, a jelerősség 91, jelminőség 45, a bithibaarány minimális. A másik tv-n is hasonló a helyzet.
Az összes többi adó tökéletes, a jelerősség és minőség is 100, vagy közel 100.
Olvastam az összefoglalót, a kábelezésben nem változott semmi, nem nyúltunk hozzá, nem pakoltunk, stb. Eddig évekig jó volt, nem hiszem hogy ott lenne a hiba.
Érdemes kihívni a Digi-t, hogy esetleg a lépcsőházi elosztóban lehet hiba? Ha esetleg nem találnak semmit mi a teendő? Mennyi a kiszállási díjuk, ha azt mondják nem az ő rendszerükben van a hiba?
Köszi előre is az ötleteket.

(#48823) #20221952 válasza ptom77 (#48822) üzenetére


#20221952
törölt tag

Szerintem hívd ki őket (bár nekem meg van a véleményem a hozzáállásukról), ha nem náluk van a hiba (értsd: az előfizetői készülékekkel van gond), akkor tudomásom szerint 2500,- forint a kiszállási díj.

(#48824) #29810560 válasza sumsang (#48820) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Végül az alacsony (114,5-135,5 Mhz) frekvencia tartományokban, ahol a közszolgáltató csatik vannak, a jelsebességet 6000 ksps-re kellett lecsökkenteni, hogy jó legyen,
Azért írtam le, hogy más ne tököljön ezzel, ha ilyen problémába fut bele.
"

Nem kell vele "tökölni". A DIGI hivatalos honlapján és jelen fórum összefoglalójában is le van írva a szükséges beállítás.

A DVB-C digitális kábeltévé szolgáltatásunk kézi beállításhoz szükséges paraméterei:

Symbol rate: 6900

Digitális közszolgálati csomagunk csatornáinál: 6000

(#48825) Samott válasza shtirley (#48819) üzenetére


Samott
addikt

Ha jol emlekszem a Discovery-t reklamaltad, azt ki osztja el hogy kerul a digihez? Tippelhetek? Muholdrol jon es minden normalis szolgaltato onnet veszi es rakja be a csomagba. Azert tragya mert az eredeti elosztas is tragya.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48826) wwenigma válasza ptom77 (#48822) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha a te rendszeredben van a hiba az átadási pont után akkor 2500ft viszont amennyiben a lépcsőházban talál problémát, lehet arra hivatkozni hogy alapból rossz volt a bejovő jel így nem fizeted ki. Korabban én leveleztem velük erről mert azt mondták, digitális jelre nem vállalnak garanciát csak ha bérlek tőlük eszközt és azon rossz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#48827) #20221952 válasza Samott (#48825) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ez lehet, de - ha jól tudom - nemcsak egy helyről vehető el, igaz?

(#48828) Samott válasza #20221952 (#48827) üzenetére


Samott
addikt

En ugy tudom hogy altalaban egy elosztoja van, es attol tartok a magyar Discovery azert olyan tragya a UPC-nel es a Diginel is mert az eredeti elosztas hasznal ennyire alacsony bitratat. Egyszeruen nincs jobb forras, azert vacak mindenhol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48829) #20221952 válasza Samott (#48828) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én nem tudom, lehet, hogy igazad van, de én ezt találtam:

https://www.lyngsat.com/tvchannels/us/Discovery-Channel-Hungary.html

(#48830) Samott válasza #20221952 (#48829) üzenetére


Samott
addikt

Igen, de ebben mar muholdas szolgaltatok sajat feladasai is benne vannak (upc direct, digi muholdas es a telekom fele). Es persze az is siman lehet hogy valamelyik szolgaltatoval szerzodtek az elosztasra es a tobbi onnet veszi (tiipem a upd direct).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48831) shtirley válasza Samott (#48825) üzenetére


shtirley
tag

Nem én reklamáltam, viszont arra reagálva mondtam, hogy a szolgáltató is tehetne többet a szolgáltatás javításáért. Egyébként a Discovery-t szerintem is műholdról osztják el, ezzel együtt nem minden szolgáltatónál ilyen fos a minősége.

(#48832) szabogabor10 válasza Samott (#48828) üzenetére


szabogabor10
veterán

Van már Discovery Channel HD, úgyhogy csak kicsit akarniuk kéne a jobb minőséget a drága szolgáltatóinknak...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48833) Samott válasza shtirley (#48831) üzenetére


Samott
addikt

Nekem csak upc kabelre es digi kabelre van ralatasom, mindketton ocsmany. Szivesen veszek minta ts-t barmilyen mas szolgaltatasbol osszehasonlitasi alapnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48834) shtirley válasza Samott (#48833) üzenetére


shtirley
tag

Szerintem nemrég linkelt összehasonlítást nfsu17 fórumtárs. De azt gondolom, hogy nem mindegyik szolgáltató kapja, vagy veszi ugyanabból a forrásból a Discovery-t, mert másként nem lenne különbség.
Jelenleg csak Digi előfizetéssel rendelkezem, nem tudok neked TS-t gyűjteni hogy összehasonlítgass.

(#48835) nfsu17 válasza shtirley (#48834) üzenetére


nfsu17
veterán

így van :R

viszont én a digi adását hasonlítottam össze, egy "régi" és az új állapot szerint.
azaz volt ez jó korábban is, most meg olyan, mintha analóg lenne.
sokszor a reklámoknál, ajánlóknál bizonyos színkeverékeknél (pl. sárga-kék..csak mondtam valamit) ilyen zizis az éle a betűnek.
adásnál ez kevésbé feltűnő.
fejfájdítóan homályos, és hulladék a minősége, nem tudom ki cseszte ezt el

(#48836) shtirley


shtirley
tag

Azt gondolom, hogy a csatorna és a szolgáltató közötti megegyezés kérdése, hogy milyen forrásból kerül a szolgáltatóhoz a csatorna képe, jele. A Discovery esetében egyik ismert terjesztési forrás a műholdas adás. Ha jól sejtem kelet 4.9 fokon jön a jel, ráadásul most a PowerVu kódolás elég "sérülékeny", hogy így fogalmazzak. Lehet hogy valaki tud mindkét helyről mintát rögzíteni az összevetés kedvéért.

(#48837) shtirley válasza nfsu17 (#48835) üzenetére


shtirley
tag

Igen-igen, az előbb olvastam pont vissza. :)
Amíg nincs itt valaki bennfentes a Digitől, addig max találgatni tudunk.
Sajnos azt sem tudhatjuk, hogy milyen a "viszony" a szolgáltató és a csatorna között. Mint azt régebben olvasni lehetett, azért nem volt sokáig Discovery, mert sokat kért a csatornáért. Aztán mégis lett.
Az is lehet - bár ez csupán fikció, és semmi bizonyíték nincs rá -, hogy a Digi lenyomta az árat, de azért az árért a Discovery csak alacsony sávszélességű hozzáférést biztosít a csatornához.
Meg más is lehet.

(#48838) nfsu17 válasza shtirley (#48837) üzenetére


nfsu17
veterán

a sávszél 5,1mbit, ami hozza az sd szintet.
de ez csak simán a sávszél.
ebből nem lehet minőséget megállapítani.

(#48839) shtirley válasza nfsu17 (#48838) üzenetére


shtirley
tag

Az ok, a Diginek van sávszéle kábelen, de a Discovery a fentebb említett műholdas terjesztésben adott csatornáinál - amin magyar nyelv is van - csak 1,9 Mbit/s-al ad. Na, az nem túl sok.

(#48840) sinick válasza sinick (#48627) üzenetére


sinick
senior tag

Korábban írtam, hogy szakadozik az M' HD többcsatornás hangja. Tegnap kíváncsiságból a tévén visszakapcsoltam sztereóról többcsatornásra a hangot és úgy hallom, hogy már nem szakad.

(#48841) Flashget válasza shtirley (#48795) üzenetére


Flashget
félisten

Samsung teved van.
norrmalra allitva a jelenseg megszunik. de ez csak abban az esetben, ha a tv hangszoroja uzemel es nem egy kulso pl. soundbar szol.

Realme GT Master Edition

(#48842) mpo válasza Kija (#47277) üzenetére


mpo
veterán

Kitöltöttem a kérdőívet, akár késő, akár nem.
Hogyan lehetne hatni a DIGI-re, hogy csináljon valamit a Sport2 SD adással?
Csak 40"-os tévém van (ma már kicsinek számít), de azon is nézhetetlen a Barcelona is meg a tenisz is.
Mások 55" és 75" UHD tévéket vesznek mostanában, azon hogy nézhet ki.

Egyébként a Sport tv-ről nincs jó véleményem, ("szakértők", "riporterek", stúdióban időhúzás beszélgetés, ócska reklámok tenisz közben is, hogy lemaradsz a game elejéről.

Pár napja Taróczy Balázs mellett nem Kaplár F.ogadóelőny József volt, hanem egy fociriporter, aki azt mondta, hogy Federer nem nagy adogató. Taróczy finoman elmagyarázta, hogy aki 1 perc alatt semmire hozza az adogatást, az jól adogat.

A DIGISPORT és az EUROSPORT valóban sportcsatorna.

---------------
Az EPG-re azt válaszolta a DIGI, hogy még fejlesztik.
Nem fejleszteni kell, hanem jó helyről venni a műsortervet.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#48843) pjen válasza mpo (#48842) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,ha máshonnan venné többe kerülne,biztos azért dolgoznak rajta mert ebből a díjból nem lehet jobbat venni.

[ Szerkesztve ]

(#48844) mpo válasza pjen (#48843) üzenetére


mpo
veterán

Régóta a port.hu/tv oldalt használtam, az is elérte a digi epg színvonalát és ha nem akarok valamiről lemaradni, akkor a musor.tv oldalt kell néznem, pedig nem olyan kényelmes.
Van a műsorhoz értelmes leírás a semmi vagy a sablonszöveg helyett, ráadásul pontos a műsor.
Az EPG jelenleg használhatatlan arra, amire kitalálták.

Ha érted, akkor már elavult.

(#48845) pjen válasza mpo (#48844) üzenetére


pjen
félisten

Én nem mondom,hogy nincs igazad,csak azt,hogy ennyi pénzből ilyenre telik.Azért én még felvételt is indítok belőle néha.

(#48846) Pityu89 válasza mpo (#48844) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nem csoda, hisz a digi a portról szedi az infót

(#48847) mpo válasza Pityu89 (#48846) üzenetére


mpo
veterán

Mivel a DIGI az e-mailemre azt válaszolta, hogy fejlesztik (mit jelent?) de semmi javulás és ha valóban a port.hu a forrásuk, akkor a port.hu-nál kell elérnünk a javulást.

Nyomozásom eredménye:
port.hu ->TV, mozi és rádió műsor: Port Data Kft. -> https://www.media-press.tv/ -> HU= Port Data Kft.

A port.hu a CEMP tulajdona, de a műsorújság előállítóját (Port Data Kft.) 2017. márciusban eladták a media press Group-nak, de azért együttműködnek vele (megjelenítik a műsort).

Ez csak a pénzről szól és senkit nem érdekel, hogy hülyeség van (pontatlan) a műsorban.

Ennyi erővel a musor.tv-t is megjeleníthetnék, az legalább közelebb áll a valósághoz.

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#48848) pjen válasza mpo (#48847) üzenetére


pjen
félisten

Természetes,hogy a pénzről szól.Ez egy üzleti válalkozás.

(#48849) mpo válasza pjen (#48848) üzenetére


mpo
veterán

Nyilván, de akár a vállalkozás, akár a munkavállaló a pénzért nyújt valamit.
Ha nem elegendőt, akkor annak következményei szoktak lenni.

Ha választhatnál, hogy kéred-e külön pénzért ezt az EPG-t vagy esetleg egy jobbat, akkor mit mondanál?

Erről fölvenni csak akkor szabad, ha megvárod a műsor kezdetét, mert nem biztos, hogy az lesz, amit az EPG mutat.
Tegnap a Vipert akartam megnézni, RX8 volt helyette a szuperautó....-ban utána Porsche helyett Mini.

Megírta-e valaki a DIGI-nek a fórum címét, hogy legyen mit olvasniuk a PR-eseknek?
A FB-ra ezért nem fogok regisztrálni, hogy az oldalukon hozzászóljak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#48850) pjen válasza mpo (#48849) üzenetére


pjen
félisten

Ha megnézel egyéb szolgáltatókat dupla pénzért nyújtanak kicsivel többet,vagy nem is többet, mást.Kiváncsi lennék hányan fizetnének mondjuk havi 1000 Ft ot egy jobb EPG ért.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.