Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#129251) mezis válasza Wajk (#129245) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#129252) 7Sony7


7Sony7
addikt

Gyerekek, egy 650VA/300W-os szünetmentes meddig bír el kb 50 w terhelést? (gyakorlatban)

-

(#129253) Zola007


Zola007
veterán

Tudtok ajánlani maszek portréfotóst?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#129254) Aryes válasza Zola007 (#129253) üzenetére


Aryes
nagyúr

Fejes Marci a Hatvan utcán, itt dolgozik.

(#129255) arpeen2 válasza 7Sony7 (#129252) üzenetére


arpeen2
senior tag

Ehhez tudni kellene a beepitett akkumulator(ok) kapacitasat.

(#129256) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, sok jó matekos van itt, segítsetek mielőtt 2 ember kinyírja egymást :D
Adott 6340 km út, amit a tulajdonos 6,4l/100km átlagfogyival tett meg, ezt írja a Logan BC-je. Ő azt mondja, hogy eszerint kb. 410l benzint fogyasztott.
Másik embör azt mondja, hogy jóval több, 640l feletti fogyasztás.
Hol van az igazság? :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#129257) 7Sony7 válasza arpeen2 (#129255) üzenetére


7Sony7
addikt

Mondjuk a 7 Ah-s.
Amúgy nem értem én ezeket a jelöléseket. Most olvastam egy régebbi tesztet, ahol 800 as es 1000 eseket teszteltek. 6 és 20 perc között volt az áthidalási idő. Hogy van ennyi különbség?

wwhy: 6,4x63,4=405,76liter

[ Szerkesztve ]

-

(#129258) Aryes válasza wwhy (#129256) üzenetére


Aryes
nagyúr

Másik embör nem tud számolni. Hogy jött ki neki 640?! :U
405,76l ahogy előttem írták.

(#129259) Aryes válasza 7Sony7 (#129257) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az akku névleges feszültségét/felépítését is tudni kéne. Li cellás, mint a laptop akksik?
A 800 és az 1000 az micsoda? VA? mAh?

[ Szerkesztve ]

(#129260) Cs1csó válasza 7Sony7 (#129252) üzenetére


Cs1csó
félisten

kb. 20 esetleg 30 perc, de ez nagyon sok mindentől függ:
- az akkuk minősége, életkora
- a hőmérséklet, páratartalom
- egy vagy több eszköz - több eszköz több a veszteség

De egy negyed órát mindenképpen illene. Kb. a max terhelést szokták 3-5 percig - tehát 300W - ennek mondjuk akkor 5-6x-át tudja 50W-al.

aryes

Gondolom UPS azokban jellemzően szivárgásmentes ólomsavas akku van esetleg zselés de az nem gyakori ilyen kis teljesítményen.

[ Szerkesztve ]

(#129261) wwhy válasza Aryes (#129258) üzenetére


wwhy
veterán

Nem tudom, mert mikor ezt felvetettük, egy talánnyal válaszolt - lehet, hogy hülye :)

"Akkor most itt egy feladat. Van egy kettős betétem, amire volt szerencsém kapni 1530 részvényt. Ingyen. Mennyi belőle az enyém 15274 részvény után, és mennyi másvalakié 3108 részvény után ? Tucc-e számolni ?"

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#129262) 7Sony7


7Sony7
addikt

:B Na, akkor konkrétabban: Ip kamerák 3 v 4 db, 1 PoE sw, modem, wifi router.
Ez a Pannon Power 650VA vagy ez a LEGRAND 310184 800VA vajon meddig bírná? És ha már itt tartunk melyik lehet a jobb?

-

(#129263) Zola007 válasza Aryes (#129254) üzenetére


Zola007
veterán

komoly árak
épp ezért keresek maszekot :)

Pár beállított fotóra lenne szükségem LinkedIn profilhoz, de 45 ezret nem szánnék rá :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#129264) Aryes válasza wwhy (#129261) üzenetére


Aryes
nagyúr

:W :DDD

(#129265) Aryes válasza Zola007 (#129263) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért, akit én javasoltam, talán állami cég? Vagy nem tudod, mit jelent a maszek kifejezés? :F
Akkor lefordítom: olcsó amatőrt keresel. Csak téged ismerve ezt nem mertem feltételezni. :B

[ Szerkesztve ]

(#129266) Cs1csó válasza 7Sony7 (#129262) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amire te akarod arra egyik sem. Ahogy olvasom több eszköz van tehát a veszteség is több:
adott UPS 1db 100W-os fogyasztót tovább fog tudni tartani mint 10db 10W-osat.
Itt pedig nem 1db irodai PC-ről van szó vagy 1 NAS-ról, hanem 5-6 eszközről. Tartós áramszünet áthidalására vagy akár teljes kiváltására ezek a UPS-ek nem valók.

Egy inverter kellene és hozzá egy pár jó nagy akku, pl ezekben jellemzően 1db 7 vagy 9Ah-ás akku van, 9 ezer forintért már lehet venni 1db 18Ah-ásat, vagy 14 ezerért 1db 28Ah-ásat.

Nézzük ezzel 12V 2x28Ah =56Ah 28 ezer forintért, egy inverter (kvázi akku nélküli UPS) 23-30k tehát kb. 55-60k-ból úszod meg de akkor akár egy napig nincs áram mindent tud tartani.

Legolcsóbb megoldás:
- SPS SOHO 300 22,5k + szállítás
- 2x18Ah-ás akku 18k

szállítással együtt mondjuk 40-42k-ból már 36Ah-ás védelmed van ami 5x erősebb mint egy 7Ah-ás UPS, de + 10k-ért akár 56Ah-át is vehetsz.

Vagy veheted a 600VA-es inverter-t és arra - 480W tartásra képes - mást is rákötketsz olyat ami jellemzően akkor üzemel amikor otthon vagy.

[ Szerkesztve ]

(#129267) Sanki válasza Zola007 (#129263) üzenetére


Sanki
addikt

Nagyállóval szembe van egy fotós bolt, képeket lehet ott nyomtatni, plusz csinál igazolvány képeket, rólam illetve az ismerőseimről mindig normális képeket csinált. Esetleg ott lehetne megpróbálni.

Ahogy van a buszmegálló a börtönnél, ott azon az üzletsoron (ahol van az írószer bolt is).

(#129268) Zola007 válasza Aryes (#129265) üzenetére


Zola007
veterán

nem állami, csak sokkal profibbnak tűnik mint amire szerintem nekem szükségem van
de lehet megér egy kérdést, majd felhívom

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#129269) 7Sony7 válasza Cs1csó (#129266) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszönöm a választ, erősen át kell gondolnom ezt a témát, de jónak tűnik...
Még egy: ez az sps cucc véd a túlfeszültségtől?

-

(#129270) Aryes válasza Zola007 (#129268) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha kérdezi, ki javasolta, hivatkozz a Sokszínvirág együttesre. :)

(#129271) Cs1csó válasza 7Sony7 (#129269) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, sőt úgy általában a feszültségingadozásoktól is, ez az AVR funkció Automatic Voltage Regulator, feszültség szabályozás.

Nézz be ide ha több kérdésed van tanyáznak ott még páran: Szünetmentes tápegységek (UPS)

(#129272) 7Sony7 válasza Cs1csó (#129271) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszönöm. Egyenlőre emésztem a dolgot. Lehet, hogy az inverteres lesz...

-

(#129273) Cs1csó válasza 7Sony7 (#129272) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit néztél azok jó kis UPS-ek de tartós áramszünetet nem fogsz velük áthidalni inkább a pillanatnyi áramszünetek és a feszültségingadozások ellen védenek.

(#129274) 7Sony7 válasza Cs1csó (#129273) üzenetére


7Sony7
addikt

Értem, köszönöm. Komolyan elgondolkoztam ezen a cuccon. Mondjuk az fura, hogy a leíráaban 220V szerepel. Itthol a névleges feszültség tudtommal 231V.

[ Szerkesztve ]

-

(#129275) #65675776 válasza Aryes (#129238) üzenetére


#65675776
törölt tag

A MS-ot anno az Explorer Win-be integrálásáért úgy megfarkalták, hogy még most is fáj nekik (ezen légyottnak köszönhetően tűnt el az Active Desktop is). Lehet ideje lenne a Google-t is elővenni ilyen célból. Sokkal gusztustalanabbul nyomják, mint anno a MS.

Nyelvvizsga: ez nem újdonság. Anno (1998) Miskolci Egyetemen amikor a Gépész Karon elosztották a nyelvi csoportokat, páran ott maradtunk, mert elfelejtettek beosztani minket. Az egyik lány mikor kérdezték a nevét, azt a választ kapta, hogy adott be pontokért nyelvvizsgabizonyítványt, szóval csak ne akarjon állami pénzen másik nyelvet tanulni. Majd a nyelv"tanár" odaadta neki a névjegyét.

Debreceni Egyetem, Y2k: az angoltanár első órán összeírta a csoport névsorát, aztán közölte, hogy a biztosított óraszám nem elegendő a közőpfokú nyelvvizsgához, szóval nem is fogja fárasztani magát tanítással, majd leosztályoz mindenkit a középiskolai jegyek alapján. Egyébként is van állása tolmácskánt, amiből sokkal jobb pénzt kap, szóval nem is érdekli az egész.

[ Szerkesztve ]

(#129276) kugli válasza #65675776 (#129275) üzenetére


kugli
aktív tag

Nagyon egyet értek! Piszok gusztustalan amit csinálnak. Meghagyta látszólag a felhasználói döntést,de ezt abszolúlt nem veszi figyelembe a rendszer,max egy napig.Telepíti a szaros chrome-t magától,és úgy jelzi,hogy én kapcsoltam át a rendszetben. Ezek után mi lesz? Csak és kizárólag chtome-t lehet majd használni? :(((

(#129277) Cs1csó válasza #65675776 (#129275) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tisztelet a Gépésznek!

Hasonló tapasztalataim voltak... egy nagy nulla áthúzva a nyelvoktatás, de nem csak ott.

(#129278) zeon.hu válasza kugli (#129276) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mint írtam, lehet tiltani, root se kell hozzá!
Nálam chrome, gyári youtube, stb van tiltva.

Az persze más kérdés, hogy gusztustalanul erőszakosak...

#?*@&!

(#129279) Aryes válasza kugli (#129276) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet mást is használni, most is és ezután is. Szerintem fordítva ülsz a lovon! Az Android lehetőséget ad applikációk létrehozására HTML5+js alapon. Ehhez lennie kell a rendszerbe integrálva egy megjelenítő motornak. Eddig ezt webview-nak hívták, és volt mellé egy AOSP browser, ami ezt a motort használta weboldalak megjelenítésére. Emellett volt kismillió 3rd party browser, wrapper, mifene, ami szintén ezt használta. Emellett volt a Chrome böngésző. Miután utóbbi elért egy bizonyos fejlettséget, nincs értelme mindkettőt fejleszteni, ezért a webview-t kukázták és cserélték az amúgy is aktívan fejlesztett és nagyobb tudású Chrome motorra.
A Chrome böngésző pedig csak egy wrapper, ami a Chrome motort használja, de tudtommal a Samsung böngésző is ugyanúgy a Chrome motort használja, tovább megyek, már talán az Opera is azt használja... Lehet használni helyette Firefox-ot, az a saját motorját használja. Cserébe lassú, és jobban merül tőle a telefon... Asztali gépen Firefox-ot használok, de telefonon Chrome-ot, mert egyszerűen jobban van optimalizálva.

(#129280) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv.

Valakinek lenne eladó rendelésből, stb megmaradt pendrive 16 vagy 32 GB 3.0 ?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#129281) zolikaDB válasza Aryes (#129279) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az Opera is a chromium motort használja :K

(#129282) kugli válasza Aryes (#129279) üzenetére


kugli
aktív tag

Értem amit mondasz. Csak azt nem,vagyis nem világos,ha a webview-t kukázták,akkor miért van fent playon,és miért frissül naponta? Mondtam hogy egyébként nem zavar a chrome,max nem használom. De ha egyszer beállítom,hogy tiltva legyen,jogosan kérdezem hogy mi a retekért aktiválja magát mindig😃 Iletve ha már csak a chome működik weboldalakhoz segédprogiként,miért tudok netezni egy egész nap nélküle amíg tiltva van. És zeon fórumtárs is azt mondja,hogy lehet teljesen tiltani. Szóval ez nekem így egy nagy katyvasz…

(#129283) sirály69


sirály69
őstag

Van itt valakinek Xiaomi MI 9T telefonja?

Szerver Hosting Debrecenben

(#129285) drogery


drogery
tag

sziasztok,

furesz arut hol lehet legjobb aron venni a varosban? csak kis mennyiseget vennek es max 2m hosszu leceket, parnafakat.

(#129286) astorre19 válasza drogery (#129285) üzenetére


astorre19
aktív tag

Ez engem is érdekel.

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#129287) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

PS4 Detroit Become human lemezes játék eladó: 6k

Resistencia eterna

(#129288) hframe.hu


hframe.hu
újonc

Sziasztok,

Megnyílt Debrecen legújabb számítástechnikai üzlete:High Frame Computer

(#129289) Sanki válasza Dan-szan (#129280) üzenetére


Sanki
addikt

Nekem lehet van, írj rám és később megnézem.

(#129290) zsolti1debre válasza hframe.hu (#129288) üzenetére


zsolti1debre
tag

jó bót az? miben jobb/rosszabb, mint pl. a tower vagy a többi?

(#129291) SOAD19 válasza zsolti1debre (#129290) üzenetére


SOAD19
addikt

A nickneve szerinted, mire enged következtetni?! :D

(#129292) hframe.hu válasza zsolti1debre (#129290) üzenetére


hframe.hu
újonc

Gyere be nézz szét. Nálunk készleten vannak olyan termékek amik a városban máshol nem biztos hogy megtalálsz. Gondolok itt i9-es procikra, x570-es alaplapokra, brutál gamer notikra, fullos monitorokra, bomba árú ssd-kre stb stb. :)

(#129293) #65675776 válasza #65675776 (#128759) üzenetére


#65675776
törölt tag

Visszatérve eme rendelésre: a csomag másik része ugyan megjött időben, de törötten. Alapból igénytelenül volt becsomagolva (simán belehajítva egy zsákba, mindfenféle további kitömés nélkül). Természetszerőleg az óra lencséje be is tört, mert ugye futárék körültekintően kezelik a csomagot. (A csomagban levő könyvet bezzeg betekerték négy rétegben bubis fóliával, mert ugye az a törékeny, nem egy óra.)

írtam az ügyfélszolgálatnak. Természetesen nagyon rendesek voltak, és kivárták az elállási idő lejártát, csak utána kértek egyáltalán további képeket (mert a rendszerük nem képes egynél többet kezelni egyszerr, ez is elég vicc). De ez már csak a kamu része volt a dolognak, mert természetesen a határidőből kicsúszás miatt elutasították a csereigényt.

Szánalmas egy banda az Extrém Digitál úgy ahogy van, a Flex One tökéletes bűntársuk benne. Tőlük sem kell többé venni semmit.

(#129294) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Debrecen-Püspökladány körül tudtok ajánlani olyan szakit aki kéményt épít és megbízhatóan dolgozik?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#129295) copass válasza #65675776 (#129293) üzenetére


copass
veterán

"írtam az ügyfélszolgálatnak. Természetesen nagyon rendesek voltak, és kivárták az elállási idő lejártát, csak utána kértek egyáltalán további képeket"
valami nem kerek.
elállásnál semmit nem kell bizonyítanod, megírod hogy nem tetszik és kész.
de itt sérülés van, ami a futár miatt történt. ha te jelzed hogy sérülten hozta a futár, akkor kötelesek cserélni.
ha te azonnal jelezted, akkor tudod bizonyítani. nem számít hogy ők mikor reagálnak rá.
én gariztattam párszor már, szállításkor a futár rommá törte, kibontás után derült ki, írtam üf, cserélték.
FlexOne a tróger ebben az esetben.
fogyasztóvédelemnek írj.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#129296) Salex1 válasza hframe.hu (#129292) üzenetére


Salex1
senior tag

hframe, nem feltétlen neked szól.
Nem értem, miért szeretnek a boltok beköltözni autóval nehezen megközelíthető, jó drága bérleti díjú irodákba?
Ha kell valami, én le.. a pici árkülönbséget, oda megyek, amit kényelmesen tudok megközelíteni.
A kálvin téren napközben többnyire nincs parkoló. Marad a pláza/fórum és egy nagy séta.

(#129297) Salex1


Salex1
senior tag

Korábban említettem, hogy Informatikust fognak nálunk keresni. Ha valakit érdekelne
Ha jelentkezik valaki szóljon nekem is.

(#129298) Aryes válasza Salex1 (#129296) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát ezt megkérdezhetnéd akár a Váci utca boltosaitól is. :N Amúgy engem is érdekel a válasz.
Az árakból ítélve a bolt célközönsége nem a "bérlettel járok, mert nincs pénzem kocsira", és nem is az "oda nem megyek, mert fizetős a parkolás" réteg, sokkal inkább rokkantkártyás cirkálók tulajdonosai. ;]

(#129299) bobace


bobace
őstag

Jémán. Mik ezek az új rangok?
Megtaláltam..

Hát szomorú vagyok, 15 év után már annyira közeledtem az Addikthoz, erre most "teperhetek" újra az őstagért.

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#129300) elfelejtette válasza bobace (#129299) üzenetére


elfelejtette
veterán

Na erről beszéltem.
Mondtam is nekik, hogy elég szar húzás volt részükről, hogy vannak olyanok, akik már elhagyták az őstag rangot, és addiktok lettek, és most meg még az őstag rang alá lökték őket... :(((
zeon.hu: Én PH! kedvencéből lettem veterán, engem nem zavar, de sok volt addiktot igen, hogy még az őstag ranghoz is rizsálni kell, miközben "törzstag" lett belőlük, mintha egy torzó lenne az avatarjuk.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.