Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#144001) szotyika77 válasza ProdyG (#144000) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Szia! Írok privát üzit! :)

(#144002) Peti78 válasza ProdyG (#144000) üzenetére


Peti78
őstag

Szeptemberben próbáld újra :DD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#144003) dewil666 válasza bul07 (#143992) üzenetére


dewil666
őstag

Szóval az egészséges ember maradjon otthon.... Aha értem én :U

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#144004) bul07 válasza dewil666 (#144003) üzenetére


bul07
nagyúr

Nagyobb eséllyel hordozó mint egy beoltott, van aki észre se veszi hogy már elkapta

És igen is ha annyira nem képes hogy beoltassa magát, maga és mások épsége miatt akkor igen maradjon a seggén otthon, ne akarjon tömegbe menni(rendezvényre, olyan helyre ahol sokan vannak)

Én jó kezdeményezésnek tartom a francia módszert [link], remélem elterjed

Jól is teszik hogy kötelezővé teszik az oltást egyes munkahelyeken

.....................................

Eladó INTEL Core i5-6600K 3.50GHz LGA-1151 BOX processzor, 30.000 Ft

Jövő héten hétfőn Debrecenbe leszek így személyesen is át tudom adni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#144005) dewil666 válasza bul07 (#144004) üzenetére


dewil666
őstag

Csak annyi a különbség, hogy regen fizettek a gyogyszerkísérletért (önkentes) most meg "köteleznének" rá.
Nekem 2 ismerősöm is oltas után 1-2 nappal meghalt (egyik rokon) masik egy 33 éves egészseges (alap betegségektől mentes) erőteljes srac volt.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#144006) Zsoleszhun válasza bul07 (#144004) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Mert ott az égészséges ember elkapna valamit a beoltottaktól? ;]

Nem nézel egy kicsit több m1-et a kelleténél?

¯\_(ツ)_/¯

(#144007) dewil666 válasza Zsoleszhun (#144006) üzenetére


dewil666
őstag

Na igen.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#144008) SOAD19 válasza dewil666 (#144005) üzenetére


SOAD19
addikt

Gondolom volt boncolás, főleg a 33 éves srác esetén. Mit állapítottak meg?
Nekem meg ismerősöm mesélte, hogy volt osztálytársa halt meg nem rég, aki 40 év körül volt. Annyit mesélt ismerős, hogy hobbi szinten focizott is, úgyhogy gondolom, nem egy túlzottan elhozott emberről volt szó. Nem akart elmenni a tünetei, ezért bement a kórházba, és nem is engedték ki. Pár nap múlva már csak a felesége írt a férje fb oldalára, hogy ne írjanak a férjének messengeren, stb., mert nem tud válaszolni, mivel rárakták azt a nagy műanyag lélegeztető búrát, amit lehetett látni az olasz kórházi felvételeken. Pár nap múlva lélegeztetőre került, és pár nap múlva fel is adta a szervezete a küzdelmet, sajnos. Én még mindig inkább oltás párti vagyok, egyelőre nincs semmi bajom a pfizertől, remélhetőleg így is marad.

[ Szerkesztve ]

(#144009) bul07 válasza dewil666 (#144005) üzenetére


bul07
nagyúr

Gyógyszer kísérlet, talán a két három új fajtánál de a többi sok sok évtizedes technológiánál(kínai, orosz, és azt hiszem a astrazeneca is régen használt megoldás)

Lehet jönni hogy túl gyorsan fejlesztették ki, de fejlődik minden, az orvos tudomány miért ne tenné, főleg ha nagy profitot remél
Ha van pénz egy házat is fel lehet húzni negyed annyi idő alatt is

Persze és az oltástól tuti, nem attól hogy későn kapta meg
És lehet már eleve fertőzött volt mikkor az oltást kapta(jó persze akkor még nem lehetett hamarabb megkapni akkor nem lehet azt mondani hogy de az oltás, mert ha nincs akkor nincs oltás)
1-2hétig semmit nem csinál az oltás én úgy tudom

Nem volt szerencséjük pont elkapták
És az hogy ki mibe hall bele

Sokszor van olyan hogy a kis csenevész simán túlél egy betegséget, a nagy izomjancsi szeget is reggelire meg belepusztul

(#144006) Zsoleszhun

Pont fordítva
Mert attól hogy valaki be van oltva még elkaphatja olyantól aki hordozó csak kisebb eséllyel és utána valószínűleg ő nem fertőző annyira
De egy nem beoltott sokkal nagyobb eséllyel lehet fertőző forrás

Tehát nem mindegy hogy egy tömegben ki a az aki ép elkapta, mert egy beoltott kisebb eséllyel adja tovább mint egy nem beoltott

A delta variánst már a himlőhöz hasonlítják hogy annyira tud ragályos lenni

Na de most már tuti megint büntetést kapok hogy válaszolok, így részemről zárom :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#144010) SOAD19 válasza bul07 (#144009) üzenetére


SOAD19
addikt

"És lehet már eleve fertőzött volt mikkor az oltást kapta(jó persze akkor még nem lehetett hamarabb megkapni akkor nem lehet azt mondani hogy de az oltás, mert ha nincs akkor nincs oltás)
1-2hétig semmit nem csinál az oltás én úgy tudom"

Nálunk pont ez volt. Muterom élettársa valószínűleg tőlem, tőlünk kapta el, és jó pár hétig otthon volt, mert tünetei voltak, illetve több hét után is még pozitív lett a tesztje (csak negatív teszt után engedte vissza a főnöke melózni) És a tünetei előtt pár nappal kapta az első oltást. Először ő is azt hitte, hogy az oltás miatt van, de a teszt kimutatta, hogy covid pozitív. Ami várható volt, hisz ekkor már nálunk is voltak tünetek. Nálam (kis csenevész vagyok a te szavaddal élve, a 62 kilómmal), csak nagyon enyhe tünetek voltak, muterom jobban megszenvedte. Nem beszélve ismerősről, akivel együtt dolgoztam, és valószínűleg tőle kaptam el, és adtam tovább a családban. Ő egy negyven éves életerős, erős masszív testfelépítésű ember 110 kiló környékén. Egy hónapig volt karanténban, az első kb. két hétben elég szarul volt, mesélte, hogy nem bírt felállni, annyira köhögött, hogy kijött belőle a kaja. Mondjuk azt nem értem, hogy ezek után miért nem oltotta be magát, hát ő tudja... Bár, mivel ilyen súlyos volt nála a lefolyás, biztos magas ellenanyag szint termelődött a szervezetében, egy darabig védett. Vagy ki tudja. ON.

[ Szerkesztve ]

(#144011) dewil666 válasza bul07 (#144009) üzenetére


dewil666
őstag

Szerintem hagyjuk. Az R.G-nel dolgozok...

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#144012) Cs1csó válasza dewil666 (#144005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazi végletes antivaxxer szöveg. Egy gyógyszerkísérletnél jellemzően olyan tesztalanyokat keresnek akik vagy egészségesek (a mellékhatásokat lehet látni) vagy épp az adott betegségben szenvednek. Az első csoportnak fizetnek méghozzá elég jó, a második csoport pedig jellemzően - főleg olyan betegség esetén amire nem nagyon van még hatékony gyógymód - szívesen vállalja egy új sokszor biztató korábbi kísérleti eredményekkel bír pl. állatkísérletekben működött stb.

DE a mostani esetben itt egy vírus és annak számos mutációja amiről kb. annyit lehet tudni biztosan hogy cseppfertőzéssel terjed ezen kívül egy csomó bizonytalanság van.

Beadattam május-június környékén a két Pfizer-t és még élek. De továbbra is jön a végső igazság amin igazán senki sem tud fogást találni:
Az oltást beadatni kockázatos - bármelyik vakcinából is - a vírust elkapni kockázatos - bármelyik variánsáról is legyen szó - kockázatos, a te döntésed, vagy ha olyan a politikai-jogi környezet akkor bizonyos esetekben kötelezővé tehetik pl. adott munkakör (persze itt is van kibúvó el lehet menni másik munkát keresni)

(#144013) sto1911


sto1911
veterán

(#144014) SOAD19 válasza sto1911 (#144013) üzenetére


SOAD19
addikt

Ez már művészet! :D

(#144015) sto1911 válasza SOAD19 (#144014) üzenetére


sto1911
veterán

Nem tudom mit szed, de nem kérek belőle :D

(#144016) hentes555 válasza sto1911 (#144013) üzenetére


hentes555
senior tag

Megint akciós volt a csavarlazító?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#144017) SOAD19


SOAD19
addikt

Tudnátok ajánlani egy közjegyzőt? Részletfizetési szerződésről lenne szó. Nagyjából milyen díjjal számoljak? Sose voltam még közjegyzőnél.

(#144018) paatrick


paatrick
senior tag

Van Debrecenben olyan bolt ahol tudnak és segítenek is futócipőt választani? Csak ilyen napi 15 percre gondolok reggelente, aszfalt, beton stb. Hervisben felpróbáltam párat de fogalmam sincs mit kéne nézni rajta :DDD Annyit olvastam ki az internetbő' hogy ilyen kemény talajra egyenes talpú nagy csillapítású ajánlott. Tehát aminek jó nagy szivacs van az alján?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#144019) saril válasza paatrick (#144018) üzenetére


saril
senior tag

Spuri Futóbolt – Debrecen
4025 Debrecen, Piac u. 49-51.
Mobil: 06 20 405 44 75

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#144020) aldebaran válasza paatrick (#144018) üzenetére


aldebaran
őstag

Itt van lábvizsgálat is és úgy ajánlanak cipőt. Felveszed a cipőt, megnézik, hogy mégy benne, hogy futsz... Nem olcsó, de van vizsgálat és tapasztalat. Nem vettem innen cipőt, de láttam, hogyan ajánlják, hogyan működnek...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#144021) saril válasza aldebaran (#144020) üzenetére


saril
senior tag

;]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#144022) aldebaran válasza saril (#144021) üzenetére


aldebaran
őstag

Ja, megelőztél, amíg kerestem a linket. :P

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#144023) RandomName válasza SOAD19 (#144017) üzenetére


RandomName
aktív tag

Idegennel lesz?
Nálunk cégen belül most úgy működik, hogy írunk egy két tanús szerződést három példányban, cég, könyvelő, én 1-1-1 példányt kap, és a havi fizut ennek a figyelembevételével állapítják meg.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#144024) SOAD19


SOAD19
addikt

Valakinek egy jófajta töltőkábelt a munkahelyre?! [link] :D

RandomName: ment privát

(#144025) Aryes válasza SOAD19 (#144024) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#144026) szotyika77 válasza SOAD19 (#144024) üzenetére


szotyika77
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#144027) Cs1csó válasza szotyika77 (#144026) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

(#144028) wwhy


wwhy
veterán

Panasonic LX 15 fényképező (is) eladó

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#144029) bul07


bul07
nagyúr

Eladó INTEL Core i5-6600K 3.50GHz LGA-1151 BOX processzor, 30.000 Ft

Hétfőn Debrecenbe leszek így személyesen is át tudom adni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#144030) tahepa


tahepa
senior tag

Debrecenben hol érdemes most forintért eurót váltani ? 60-70 ezer forintot váltanék a legköltséghatékonyabb módon. :)
..tudom van a "SZIAURAM" verzió ..de inkább elkerülném ....

(#144031) Cs1csó válasza tahepa (#144030) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legbiztosabb - gondolom én - ha beütöd a gugliba hogy "pénzváltó debrecen" és egyenként végigtelefonálod és megkérdezed őket.
Amúgy tudom, hogy van pl. a Kálvin téren az önkormányzat felőli részen, és van - ha jól emlékszem - a Kishegyesi úti Tesco-ban is.

Amúgy ha telefonba annyit nem tudnak mondani, hogy mennyi forintért adnak 1 eurót akkor az a hely annyit is ér.

Kapásból azt mondom, hogy tuti követik ezek egymás árait tehát amelyik a legközelebb van hozzád.

[ Szerkesztve ]

(#144032) lappy válasza tahepa (#144030) üzenetére


lappy
őstag

http://valutavaltok.hu/ ha kp kell
Ha virtuális is ok akkor revolut és társai.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#144033) z0d1AK válasza tahepa (#144030) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én is azt mondanám, hogy Revolut, vagy curve és kint kivenni ATM-ből, ha kell ennyi.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#144034) tahepa válasza z0d1AK (#144033) üzenetére


tahepa
senior tag

Revolut és Curve kártyám van így elgondolkodtató a javaslat. Mostanában szokták indokulatlanul zárolni a Revolut számlát ,

(#144035) z0d1AK válasza tahepa (#144034) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem mostanában, hanem ez régóta így van, de nem indokolatlanul, mindig van indok, max nem közlik, illetve a tulaj azért nem tud róla, mert nem olvasta el a felhasználói szerződést.

Eddig kb. 2 olyan esetet hallottam, ahol valóban nem volt visszavezethető semmire az, hogy miért zárolták. Ellenben a többinél előbb utóbb kiderült, hogy azért, mert valamilyen ügyeskedés, trükközés ment a felhasználónál, a rendszer meg nem engedte (pl. valuta váltogatás árfolyam nyereség elérésére, nem saját bankkártyával való feltöltés, stb. ).

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#144036) bul07


bul07
nagyúr

Eladó INTEL Core i5-6600K 3.50GHz LGA-1151 BOX processzor, 30.000 Ft

Délben indulok Debrecenbe így személyesen is át tudom adni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#144037) Pyttawrx válasza bul07 (#144036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

26-a óta tudjuk, hogy ma itt leszel. :D

(#144038) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Tudtok nekem ajánlani céget vagy egyént, aki egyedi méretre szabna nekem egy 124cm széles, 34,5cm magas és 7cm mély bútorlapot? Úgymond egy U alak lenne, tv alá kábel eltakaráshoz. Sonoma tölgy mintájú lenne. Köszönöm szépen.

(#144039) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Minden eladó:
AMD Ryzen 7 3700X (2023. januárig garis)
EVGA GTX 1070 Ti FTW Ultra Silent Gaming ACX 3.0
Western Digital Red 2 TB WD20EFRX (2021.08.29-ig garis)
Dell P2419H (2023.05.14-ig garis)
Fractal Design Define C
Skechers Flex férfi utcai cipő 44-es

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#144040) bobace


bobace
őstag

Járt ma valaki esetleg Böszörményben a Lidlben ma? Ott van még esetleg a hétvégétöl akciós véső és fúró gépből? Debrecenben sehol semmi..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#144041) Salex1 válasza bobace (#144040) üzenetére


Salex1
senior tag

Elméletileg ha felhívod a központot meg lehet kérdezni, hogy van-e adott boltban készleten.

(#144042) dbius válasza bobace (#144040) üzenetére


dbius
veterán

Ha hamarabb írtad volna. Tegnap jártam arra, de csak a szükséges dolgokat vettem, nem néztem szét.

(#144043) zolikaDB válasza paatrick (#144018) üzenetére


zolikaDB
veterán

Csak a Spuri, vagy ha megvan még, akkor a Nagyerdőn a Keszol.
Ott megmondják, h a lábad normális, vagy szupinál, netán pronál.

(#144044) z0d1AK válasza paatrick (#144018) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Piac utcán a Spuri futóboltban szokott lenni láb elemzés pár havonta, ott kamerával felveszik a futópadon a pár perces futást és szoftver elemzi, ez alapján megmondják van-e valamilyen olyan ok, ami esetleg speciálisabb cipőt igényel.

Egyébként, ha eddig nem futottál, most kezdenéd és abszolút kezdő szinten tennéd ezt 10-20 percekkel naponta, arra nem kell kiemelkedően nagy tartósságú modell. Érdemes először megnézni, hogy ahol laksz, ott milyen lehetőségek vannak futni. Az aszfalton, betonon a nagyobb csillapítású cipők esetén is előfordulhat, hogy fáj majd a térded, a bokád, egyrészt a kemény talaj miatt, másrészt mert nincs hozzászokva az ilyen jellegű terheléshez.
Ha van lehetőség, érdemes út mellett, a füves részen futni, vagy parkban, esetleg a városban itt-ott megtalálható szabad hozzáférésű rekortán pályákon (DEAC pálya, Oláh Gábor utcai atlétikai pálya, Nagyerdei Stadion futókör, stb.). De egy sima füves rész is tökéletes lehet kezdetben. Ezeknél sokkal kisebb a terhelés, kevésbé terheli az izületeket. Az ilyen vad füves parkok esetén (amellett hogy természetesen érdemes figyelni az esetleges lyukakra) a boka és láb izomzatát is jobban fejleszti, mint egy sima egyenes betonpálya.

A kezdetben egyébként napi 10-20 percre szerintem nem kell feltétlenül drága cipő, egy korrektebb 10-15 ezer forintos Adidas, Nike, Decathlon saját márkás bőven jó szolgálatot tesz sokáig. Ha idővel növeled majd a távot, vagy időt, akkor lehet érdemesebb nézni akár spécibb cipőt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#144045) iscsu


iscsu
tag

Sziasztok,

nincs valakinek véletlenül a környéken Sony Z5 Compact, vagy XZ1 Compact eladó? Független/Voda érdekelne.

Kösz előre is.

(#144046) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Nincs valakinek felesleges bútorlapja? Egy olyan 2m * 1m kellene. Köszönöm

(#144048) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok! A garázsban porosodik egy hifim, amit szeretnék beüzemelni, de nincs hozzá antenna amivel a rádióadókat fognám. Milyen antennát vegyek hozzá? Ilyen a hátulja:
[kép]

(#144049) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Ilyesmit de tudsz csinálni házilag is :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#144050) patex1983 válasza szotyika77 (#144048) üzenetére


patex1983
őstag

Próbáld ki, hogy beledugsz egy sima hangszóró kábelt, vagy bármilyen vezetéket. Én már sokszor használtam ezzel a technikával rádiókat :K
Nem veszíthetsz vele, max. nem fog be egy adót sem, de egy próbát megér szerintem.

X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.