Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#138001) aldebaran válasza Cs1csó (#137999) üzenetére


aldebaran
őstag

Na, egy linuxot kipróbálok.
Ja, ha csak a biosba lépek, akkor is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#138002) aldebaran válasza atike (#138000) üzenetére


aldebaran
őstag

Az összes hűtő forog, mint állat.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#138003) Retro DJ válasza Cs1csó (#137997) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Lehet, hogy ezt várjuk el, de sajnos a szomorú valóság más. a 0,3mm vastag kijelző nem szeret hajolni.

Retro

(#138004) vlevi válasza aldebaran (#137998) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem írtad milyen még, de nekem nagyon gyanús, hogy a hűtéssel van probléma.
Emiatt előjön az általad is említett jelenség, a thermal throttling, azaz a hőfok miatt korlátozza a processzor sebességét. De, mivel a hűtés gyakorlatilag 0 hatásfokú, ezért még ez sem elég, ezért a proci túlmelegszik, és lekapcsol.

Nnna, látom, közben mások is megírták ugyanezt.
Az, hogy az összes venti pörög, az ilyenkor nem számít.
A processzor hűtéséhez nem kell az összes ventillátor, csak 1db, ami rajta van. A többi, házban lévő ventillátortól még nem szabadna throttlingolnia, még Furmark teszt alatt sem.
A baj az lehet, hogy a proci és a rajta lévő ventillátor közötti hővezető paszta nem látja el a feladatát.
Nem érintkezik, beszáradt, vagy bármi egyéb ok miatt, de nem viszi át a hőt a processorról a hűtőbordára.

Harmadik update :) SZóva, ha vízhűtés, akkor a paszta és a hűtőborda szavakat értsd jól. Esetleg elfolyt a víz, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#138005) aldebaran válasza vlevi (#138004) üzenetére


aldebaran
őstag

Pfff, jól hangzik. Be quiet vízhűtés.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#138006) GIJoe válasza pigmeus (#137987) üzenetére


GIJoe
addikt

én tavaly a cívis klímával szereltettem, mert sok jó értékelésül volt a Google szerint, nem is csalódtam...(eddig) nyilván nem releváns 1 klímás tapasztalat, de ezért is érdemes Google értékelést olvasni... :B

(#138007) belinho válasza aldebaran (#137998) üzenetére


belinho
senior tag

Nem érintkezik jól a hűtő a cpu-val, túlmelegszik, a hővédelem meg lekapcsolja a gépet.
Ha vízhűtés, akkor megy a pumpa?

[ Szerkesztve ]

(#138008) Cs1csó válasza aldebaran (#138001) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy a lényeg, procik nem nagyon szoktak elromlani, tehát sanszosabb, hogy a hűtés vagy az alaplappal van valami gond.

(#138009) aldebaran válasza Cs1csó (#138008) üzenetére


aldebaran
őstag

(#138004) vlevi
(#138007) belinho
Köszi szépen.
Miközben egy winyót próbáltam beleaplikálni a gépbe, megmozgattam azt a csatlakozást, ami a proci hűtőt és az alaplapot köti össze, ezért leállít a hűtés. :(((
Most, hogy visszamozgattam, így már jó.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#138010) bobace válasza GIJoe (#138006) üzenetére


bobace
őstag

a cívis klíma jó, csak az éves karbantartást nem szabad velük csináltatni, mert az horror áron van.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#138011) aldebaran


aldebaran
őstag

Ilyet keresek:

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#138012) vlevi válasza aldebaran (#138009) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a lényeg, hogy hamar meglett.
A gépben matatáskor én is parázok néha.
A házam Micro ATX-es, és a régebbi alaplapom sokkal kisebb volt, mint a mostani. Az új gyakrolatilag kimaxolja a Micro ATX méreteket, ezért amikor HDD-t cserélgetek a próbálkozásokhoz, akkor én is össze vissza szoktam karmolni magam a különböző hűtő bordákkal, egyebekkel :)

(#138013) adorjant válasza aldebaran (#138011) üzenetére


adorjant
senior tag

Lansoftnál mindig van polcon.

(#138014) csapee válasza tm5 (#137988) üzenetére


csapee
senior tag

Örülj ha nem pénzért veszik át, nem vicc. Annyi hulladék papír gyűlik össze hogy "túltermelés" van belőle (EU előírásoknak megfelelően mindenkinek kötelező). Nálunk hetente gyűlik össze egy kisteherautó mennyiségű papír csomagolás, de ki kell vinni a Vértes útra hogy egyáltalán átvegyék.

Csapee

(#138015) aldebaran válasza adorjant (#138013) üzenetére


aldebaran
őstag

Sok helyen van, de hátha lenne ócsóbban valakinél. ;]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#138016) bul07 válasza sto1911 (#137994) üzenetére


bul07
nagyúr

Matrac kérdés nagyon bonyolult és egyén függő
Ami jó az egyiknek az nem jó a másiknak

Számít a súly, alvási szokás, oldalt háton, mennyire bírja a meleget. Szivacsot rugósat ezekből is milyen fajtát, zsák rugós, Bonell rugós

És matracot ha igazán jót akar az ember magának csak kipróbálás után veszünk

Debrecenben a Matracdepóval van tapasztalatom, igaz vagy 7éves mert akkor vettem tőlük utoljára zsák rugós matracot
Most írhatnám hogy milyet de ugye én nagy darab vagyok így keményet vettem, ami mondjuk egy 70-80Kg nem jó

De én a zsák rugós matracokat ajánlom

Menj el a Matracdepóba, JYSK-be, Kika(vagyis nemsoká XXXLutz), és még olyan helyekre ahol matracot árulnak és próbálni próbálni, hogy legalább azt belőni hogy milyen keménység és hogy milyen fajta

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#138017) szabonagyur válasza bul07 (#138016) üzenetére


szabonagyur
félisten

így keményet vettem, ami mondjuk egy 70-80Kg nem jó

Még ez a része is egyén függő, én pl nem vagyok nagy darab, mégis keményet veszek mivel utálom, hogy elsüllyedek, fáj a derekam, hátam tőle :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#138018) bul07 válasza szabonagyur (#138017) üzenetére


bul07
nagyúr

De az se mindegy hogy háton hason vagy oldalt fekszel

Aki oldalán fekszik és túl keményt vesz előfordulhat hogy pont ettől fog fájni mindene, mert nem fogja egyenletesen alátámasztani, hanem a váll meg a csípő kitámaszt és a gerinc meg feszül nem egyenes vonalba lesz

Amúgy tipp a oldalt alvóknak akinek van pocakja (mint nekem)
A felső térd alá kell tenni egy párnát, sokkal jobb lesz az alvás
Mint a terhespárnák :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#138019) Cs1csó válasza bul07 (#138018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Én pl. sokat alszom hason.

(#138020) Papaj x


Papaj x
tag

Tovább nem tartogatom. Jólét fogalmán azért elgondolkodnék.. :)
Holnapig átvehető, avagy megy a vasba.



E6400-as processzor, 2x2.13GHz, 4 DDR2 memória slot, Intel integrált vga. Memória, merevlemez nincs! Mind a 3 hibátlanul üzemel.Létavértes.Érdeklődni csak: 30/57638hatvan.

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#138021) bul07 válasza Cs1csó (#138019) üzenetére


bul07
nagyúr

Én meg is fulladnék

Alig bírom ki a 45percet a masszíroznál hason fekve :DDD

Ha tv nézés közben alszok el akkor hát, de az esetek 99%-ba oldalt fekszek
Én nagyon szeretek aludni, bár mostanában nem megy

4-5óra alvás után elég egy lépés az utcán és nyílik a szemem, régen még 10óra alvás meg se kottyant és egy atombomba se ébresztett volna fel

Volt olyan hogy annyira ki voltam fáradva hogy reggel 10kor lefeküdtem aludni, este felkeltem ettem és már mentem is vissza az ágyba, és másnap délig aludtam

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#138022) Sanki válasza bul07 (#138016) üzenetére


Sanki
addikt

+1 a próbára mindenképp.
Jysk-ben mi is ott próbálgattuk az ágyakat.
Nekünk pl a rugós azonnal ki is lett zárva, ráfeküdtem és 'kényelmetlen' érzés volt (mintha valami vízen feküdtem volna)..

(#138023) Cs1csó válasza bul07 (#138021) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg próbálj ki füldugót, a sima pl. 3M-es klasszikus megoldást, amit melóhelyeken adnak.

(#138024) bul07 válasza Sanki (#138022) üzenetére


bul07
nagyúr

Én egy hideg hab matracot 23hónap alatt gödrösre feküdtem, akkor döntöttem hogy soha többet
Fémet tartósabbak gondolom mint a műanyagot :)

(#138023) csicso82

Próbáltam zavar

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#138025) Dan-szan válasza Sanki (#138022) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nálunk a zsákrugós vált be, téli nyári oldal vagy csak simán. A próba nem egyszerű dolog, néha mikor már fáradt vagy a sok keresgéléstől jól esik leülni, lefeküdni szinte mindegy mire.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#138026) GIJoe válasza bobace (#138010) üzenetére


GIJoe
addikt

Nem szabad? és csinálhatja más hogy maradjon a pana garancia, ha már ők telepítették? + mit takar a horror ár, és mi az elfogadható..? :R

(#138027) zolko74 válasza tm5 (#137988) üzenetére


zolko74
tag

A Gizella utcán még fizetnek érte. A Diószegi úti körforgalomnál van.

(#138028) tm5 válasza zolko74 (#138027) üzenetére


tm5
tag

Köszi, megnézem őket.

(#138029) pigmeus válasza GIJoe (#138006) üzenetére


pigmeus
tag

(#138006) GIJoe
(#138010) bobace
Köszönöm a tippet, rengeteg klímás van, szóval nehéz kibogarászni, meg ugye nem mindenki írja ki a tapasztalatot.. Egy próbát teszek velük. Köszi!

(#138030) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Eladó egy abszolút csúcs androidos telefon :
Xiaomi Mi10 Twilight Grey 8/256 5G dual sim

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#138031) wwhy


wwhy
veterán

Eladó 2 db vadiúj La Crosse Technology időjárás-állomás:
WS-9150
WS-9621

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#138032) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Ha valakit érdekelne, eladó lett egy pár dolog: Hangszórók, iPhone 5/5S, 7/8, Samsung S3 és S4 tokok:
[link]

Köszönöm ha megtekinted! ;)

Üdv!

(#138033) csizs válasza Papaj x (#138020) üzenetére


csizs
aktív tag

Meg van még?

1x éve a prohardveren!

(#138034) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Van egy angol nyelvű használati útmutatóm, PDF.
Hogy tudnám lefordítani magyarra.

(#138035) zsolti1debre válasza gyulazsolti (#138034) üzenetére


zsolti1debre
tag

google fordító, vagy ha tudsz angolul, akkor lefordítod saját magadnak.

(#138036) bobace válasza GIJoe (#138026) üzenetére


bobace
őstag

Nekem egy magánszaki csinálta, aki az éves karbantartást is végzi. 8+fa/gépért, a Cívis klima 15+fa -> majdnem dupla ár.
Szerintem mindegy ki csinálja az éves karbantartást, csak be legyen pecsételve, vagy meglegyen a számla, hogy volt.
Ha visszakeresel itt a topikban, Zola gyűjtötte össze egyszer a karbantartási árakat.
Privátban tudok adni két kontaktot is korrekt árrakkal.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#138037) gyulazsolti válasza zsolti1debre (#138035) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szuper. Idáig én is eljutottam.
A google fordító nem valami fényes. [kép]
Ha tudnék angolul akkor meg nem írtam volna ide.

(#138038) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Samsung 970 Evo Plus Nvme 500GB, még 3.5 év garancia!
[link]
Bontatlan dobozos(!)Xiaomi MI In-Ear Headphones Pro HD eladó!
[link]
Bontatlan dobozos(!)Logitech Prodigy G102 gamer egér eladó!
[link]

(#138039) bhonti válasza gyulazsolti (#138037) üzenetére


bhonti
tag

Ingyen ennyi... esetleg ha másik nyelvet tudsz arra próbáld meg. A magyar nehéz neki :)
Szerintem pl. angol<->német jobban megy. Bár nekem az mindegy, értem mindkettőt. ;)

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#138040) hdanesz válasza gyulazsolti (#138037) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Hello,

Mennyire hosszú történet ez?
Ha 1-2oldal, akkor szívesen lefordítom.

üdv,
Dani

(#138042) gyulazsolti válasza hdanesz (#138040) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Ez lenne, 5-13-ig szerintem elég is lenne. 50% kép. Drive G1
Találtam egy ilyet, a nevük nem egyezik a gépeknek, csak a márka, lehet az is jó lenne? MOP Pro

(#138043) tsyl


tsyl
aktív tag

Sziasztok!
Ha valaki esetleg albérletet keresne Debrecen belvárosába (Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság közelébe), akkor most van kiadó.
(téglaépítésű, 3 szintes társasház, 2.emeleti, gázkonvektoros, 2szoba +nagy konyhás, erkélyes lakás, üresen . 85k+rezsi. )

17 éve a PH-n....

(#138044) Papaj x válasza csizs (#138033) üzenetére


Papaj x
tag

:K

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#138045) anathor007


anathor007
újonc

Szia!
Tudnál nekem képeket küldeni a lakásról?
saca.bartha@gmail.com az email címem.

Köszi előre is!
Üdv,
Sanyi

(#138046) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Van aki képben van torrent klienssel, router port nyitással?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#138047) Cs1csó válasza HUTCHDB (#138046) üzenetére


Cs1csó
félisten

Meg tudtam csinálni itt egy leírás is: [link] [link] (ezzel meg tudod nézni, hogy a port nyitva van e, persze az sem árt hogy ne legynél NAT mögött ezzel azt is meg tudod nézni, ha nyitsz egy portot - hozzárendelsz egy port-ot amit a Qbittorrentben is beírsz majd az UPNP-t a torrentben és a router-ben is kapcsold ki)
Ajánlott - Windows 10 oprendszer esetén - Qbittorrent-et használni, van belőle 64 bites, magyar, GUI hajaz a mikrotorrentre, fejlesztik, nincs reklám, nincs kártákony kód stb.

Esetleg a Bittorrent topikba is benézhetnél, ha nem boldogulsz: [link]

(#138048) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok,

ismertek Debrecenben megbízható szakit aki redőny gurtni cserével foglalkozik?
Előre is köszönöm.

(#138049) HUTCHDB válasza Cs1csó (#138047) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszönöm!
Egyébként ez az nco... nyitó oldalán is szerepel.
Ezt megcsináltam, sajnos a csekkolás szerint zárva vagyok.
NAT mögött nem vagyok, mivel néhány napja cseréltem PC-t, előtte minden patentül működött....
A linkelt oldalon már kérdeztem, de nem tudtak segíteni.
A qBittorrentben egyébként a VISSZA potot hogyan lehet beállítani?
A letöltési portot megtaláltam, de nálam a visszatöltéssel van csak gond.
Lefele prímán jön, vissza viszont nem.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#138050) Papaj x


Papaj x
tag

Üdv mindenkinek!

120-240-es SSD-t keresek vagy Létavértesi átvétellel, vagy postázással. A legegyszerűbb elég, csak jó legyen. :)
Illetve.
Alap i-s gépet, 8gb ddr3al, hdmivel. (bármilyen brand gép megfelelő)

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.