Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#135001) Sanki válasza Aryes (#134997) üzenetére


Sanki
addikt

Ha normálisan van kezelve nekem oké.
Viszont sok ember csak bevágja a zsebébe, táskába vagy a kocsiba valahová.

(#135002) dewil666 válasza bul07 (#134993) üzenetére


dewil666
őstag

Szia kolléga!
Ha kell tudok meg kötös orvosi maszkot adni 2-3 darabot ;)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#135003) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tudja valaki, hogy Debrecenben most van nyitva Intersport? A Kishatár úton elvileg bezárt.

(#135004) bul07 válasza dewil666 (#135002) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszi, de Debrecen nekem 65Km így nem élnék az ajánlattal
Mostanában nem tervezek menni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#135005) dewil666 válasza bul07 (#135004) üzenetére


dewil666
őstag

Esetleg Földesen is meg fordulok elég sűrűn.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#135006) Dan-szan válasza rayoliviero (#135003) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nekem azt írták lehet menni vásárolni, de be kell tartani az előírásokat.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#135007) rayoliviero válasza Dan-szan (#135006) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben, köszönöm szépen.

(#135008) szotyika77 válasza rayoliviero (#135007) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Én egy építőanyag kereskedésben dolgozok, és nálunk a 3 bejáratra mindegyikre ki van írva nagy betűkkel hogy maszk viselése kötelező! Mi így szeretnénk védei az idős nagyszüleinket, és a rokonokat, akik között többen is terhesek. És hiába van kiírva, az emberek többsége látja, elolvassa, és nem veszi fel a maszkot, vagy azt mondja: Ha a zsebembem van a maszk az elég?... Ilyen mentalitással mit várunk?
Van kirakva kézfertőtlenítő is március óta, és az is ki van plakátolva, hogy mielőtt belépsz töröld meg a kezed, elolvassa, és törlés nélkül jön befele. Oké, én gumikesztyűben dolgozok, napi 3x fertőtlenítem a kilincseket + nyitáskor és záráskor, és folyamatos szellőztetés is van. De ha az emberek többsége szarik bele akkor mit várunk? Vagy pl hordja a maszkot de az a homlokán/nyakán lóg... hihetetlenek az emberek néha...

Hopp véletlen neked válaszoltam :D

[ Szerkesztve ]

(#135009) Shokkolo válasza Shokkolo (#134874) üzenetére


Shokkolo
addikt

Sziasztok,

a VGA és az mSata SSD még gazdát keres :)

- MSI GT-1030 Aero 2GB VGA - 17e
- Samsung 256 GB mSata SSD - 17e (100/100, 10,08 TB írással)

A Samsung SSD pontos tipusa MZ-MLN256D, ez a 860 Pro OEM változata, amit olyan gyártók használnak mint pl. a HP/Dell. Az eltérés, a Pro és az OEM között, hogy ezzel nem megy általában a Samsung toolja, és nem lehet a Samsung firmware-t rátenni. Használat szempontjából 0 eltérés...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#135010) bul07 válasza dewil666 (#135005) üzenetére


bul07
nagyúr

Az is messzi van tőlem olyan 40Km, tényleg köszönöm a felajánlást

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#135011) aldebaran válasza szotyika77 (#135008) üzenetére


aldebaran
őstag

Én azt nem értem, hogy ha az emberek sz.rnak bele de ettől függetlenül Hajdú-Bihar megyében az esetszám nem nőtt hetek óta, akkor most milyen járvány is van? Ha 500.000 emberből 23 fertőzött. Hol a járvány? Egy megfázásos időszakban is 100x-os a beteg ember. Influenza járvány így néz ki.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#135012) bul07 válasza aldebaran (#135011) üzenetére


bul07
nagyúr

Vár ki a most folyó teszteléses (kutatás) eredményét(18e embert tesztelnek országosan, az egyetemek csinálják)
Na majd az megmondja hogy milyen a fertőzöttségi arány, meg hogy menyien estek már át rajta (csak nem hamisítják meg)

Mert amit az állam közzétesz hát, ez elég kétséges
Egyszerűen nem tesztelnek és így nincs is fertőzött, akkor persze hogy kicsi a szám

Pár hete és is meg a szüleim is megvoltunk fázva köhögtünk is kicsit ki tudja hogy nem e az volt
Akinek enyhék a tünetei simán hiheti sima megfázásnak

Amúgy én mondtam nekik hogyha őket is leakarnák szűrni mondjanak rá nemet, mert ha véletlen valamit találnak akkor karantén, na akkor nincs munka nincs fizetés
Mert minket aztán nem fizetnek ki ha nem dolgozunk hiába van munkaszerződés
Elvileg szabadságom is van, de én 8éve nem voltam rendes szabadságon(tehát nem dolgozok és mégis fizetnek)

Amúgy ezt a videót nézzétek meg , milyen is a tesztelés meg a gyógyultnak nyilvánítás

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#135013) Shokkolo válasza aldebaran (#135011) üzenetére


Shokkolo
addikt

Addig örülj, amíg "csak" annyi fertőzöttről tudsz, mert gyakorlatileg csak ilyen kis számú fertőzöttnél jelentkeztek erős tünetek.
az influenzával hasonlítani pedig nettó baromság, kb annyi közös van bennük hogy mindkettő vírus. Az, hogy tüneti hasonlóságot mutatnak enyhe esetben, attól még összehasonlíthatatlan.

A szerencsés többség megússza konkrétan 0, vagy nagyon enyhe tünettel amit maximum megfázásnak titulál. Hozzávetőlegesen a lakosság 50%-a kb át is esett már rajta.
Én legnnék a legnyugodtabb ha tudnám, hogy túl vagyok rajta.

Azt pedig, hogy "az emberek sz.rnak bele" hálásan köszönöm, 3 hete volt szerencsém eltemetni a nagyapám.

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#135014) #33253120 válasza aldebaran (#135011) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mert amit látunk, hogy egyesek szarnak bele, az csak azt mutatja, hogy akik a szabályt követik már elegek a járvány valamilyen szintű kordában tartásához. A kevesebb napi érintkezés, és a maszk azt az átlagos influenzát is vissza tudná fogni, nagy mértékben.

Ez olyan mint amikor azt mondják, hogy kezdj el takarékoskodni, mert nincs pénzed, és a negyedik hónap után ránézel a számládra, majd kijelented, hogy minek kell takarékoskodni, hàt ottan van a mennyi sok pénz....

(#135015) Shokkolo válasza #33253120 (#135014) üzenetére


Shokkolo
addikt

+1 :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#135016) aldebaran válasza Shokkolo (#135015) üzenetére


aldebaran
őstag

Ugye nem értitek, amit írtam?
Hetek óta nem változott a szám = Még legyünk begubózva hónapokig? Jövőre legkésőbb újra itt van ugyanez a vírus = Megint 3-4 hónapra zárkózzon be a világ? Vagy örökre?
Szerintetek most már örökké szájmaszkban, kesztyűben járjanak az emberek? Meddig ne mozduljanak a számok, hogy azt mondjátok, nem kell szájmaszk? Vagy milyen számokra akartok támaszkodni?
Tiszta diliház már ez. :DDD

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#135017) #33253120 válasza aldebaran (#135016) üzenetére


#33253120
törölt tag

De, értem. Ezért volt a takarékoskodós példám.

(#135018) Cs1csó válasza Sanki (#134996) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szinte mindenütt csak látszat van. Cseppfertőzés ellen főleg egy ilyen minden felülten is tartósan életben maradó kórokozó ellen 3 üzembiztos védekezés van:
1. teljes távolmaradás mindenkitől (karantén)
2. szkafander - mint a Vírus c. filmben
3. vakcina vagy valami gyógyszer

A többi csak maszatolás.

Vegyük az érettségit: egy teremben van összezárva 10 fiatal 3-4 órán keresztül, + közös WC, mosdó használat, kivédhetetlen.

(#135019) Shokkolo válasza aldebaran (#135016) üzenetére


Shokkolo
addikt

nagyon is értjük a mondandódat, te viszont a válaszokat nem...
Próbáld értelmi T-Chris- és az én hsz-m.
Ha nem megy, akkor a szék és a monitor között van a hiba

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#135020) copass válasza aldebaran (#135016) üzenetére


copass
veterán

azok a számok semmit nem jelentenek, mivel nincs tömeges tesztelés. most kezdődik valami random tesztelés amivel már talán lehet majd pontosabb eredményeket kapni.
extrovertáltak szenvednek a legjobban, introvertáltak meg nyaralnak! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#135021) #33253120 válasza Cs1csó (#135018) üzenetére


#33253120
törölt tag

Van benne igazság, de nem kell túltolni. Az érettségin nagyobb távolságtartás van, mint megszokott kisboltodban.
A HO, a maszk, a távolságtartàs nem azért kell, hogy TE ne legyél beteg, hanem azért kell, hogy TE ha esetleg hordozó vagy, akkor nem tudsz róla, és ne fertőzz akkorát másokon..

(#135022) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Korona témában....
Akármennyi embert is tesztelnek..sosem lesz valós a tényleges fertőzöttek száma. Max. ha mindenkit vagy majd' mindenkit (mondjuk úgy 98-99%-át a lakosságnak) tesztelnének. De ez sehol sem kivitelezhető gondolom, nem csak nálunk. Mennyire lenne reprezentatív ha 500 ezer embert tesztelnének? Az is a lakosság 5%-a csak.... A másik meg az, hogy ha van tegyük fel 10ezer fertőzött akiknél semmiféle tünet nincs és szabadon mászkálnak...akkor ők fertőzhetnek meg potenciálisan embereket jelenleg is. Ha pedig valaki ezáltal megfertőződik és komoly tünetek jelentkeznek nála, valahogy eljut a tesztelésig...és pozitív lesz, akkor megjelenik a hivatalos adatok közt mint fertőzött.

Aki pedig úgy kapja el a fent említett 'képzelt' 10ezer 'hivatalosannemlátható' fertőzöttől a vírust, hogy szintén semmi tünete nem lesz...akkor ő nem jelenik meg továbbra sem a hivatalos adatok közt...mert nem érzékel semmit vagy betudja megfázásnak.

Az idős ill. a krónikus betegekre kellene nagyon odafigyelni, az ő érdekükben megtenni mindent amit lehet hogy kevésbé fertőzzön a tünetmentes ember is. Véleményem szerint ezért amit tehetünk:

- gyakori, alapos kézmosás, kézfertőtlenítés
- ha boltba/bankba...bármilyen üzletbe mész, vegyél fel maszkot...ki lehet bírni. Mások érdekében. Oké, az idősek papíron szeparálva vannak bevásárlásnál az idősáv miatt...de tudtommal pl. egy bankba besétálhat bármikor ha olyan ügyet kell intéznie.
- tényleg csak akkor menni bárhova - még most is - ha elkerülhetetlen
- ha pedig megyünk, akkor azt a mocsok 1.5-2 méter távolságot betartani

Biztos én vagyok rosszul összerakva, de nekem mindegy hogy mekkora számokat mutogatnak a tv-ben/gov.hu-n naponta. Pontosan a fent említett indokok miatt...mert aki sajnos annyira megbetegszik hogy súlyosabb/érzékelhető tünetei vannak...ők most is benne vannak az adatokban...aki meg nem produkál ilyesmit hanem átesik rajta úgy hogy észre sem veszi...az meg nem tök mindegy hogy benne van-e vagy nincs?

Az viszont nem tök mindegy hogy tovább fertőz-e másokat vagy nem. Ezért lenne jó ha mindenki megpróbálna figyelni a távolságtartásra, a minimális mozgolódásra (még ha tegnap óta lazább is a helyzet), és a higiéniára.

[ Szerkesztve ]

(#135023) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Orosz Péter +36203372101

Fizetőképes, a vásárlásban motivált ügyfelemnek keresek három lakószobás lakást Debrecenben.
Kikötések:
- téglaépítésű társasház,
- három különnyíló szoba,
- jó állapot.
Az emelet tekintetében rugalmasak, nem zártak ki semmit.
A fenti számon várom azon lakástulajdonosok megkeresését, akik úgy gondolják, hogy az ingatlanuk megfelel a fenti leírásnak.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#135024) tsyl


tsyl
aktív tag

Sziasztok!

Valaki nem vásárolt a héten a Lidl-ben kapható elektromos kapálógépből?
Főleg a gyakorlati használhatóságára lennék kíváncsi, mert túl könnyűnek találtam a szerkezetet a boltban nézegetve.

17 éve a PH-n....

(#135025) belinho


belinho
senior tag

Üdv!
Presszóba, kávézóba, étterembe, sörözőbe ilyen kiülős részre lehet menni 11körül 65év alattiaknak?
Vagy ez a korlátozás rájuk már nem vonatkozik?
Élelmiszerbolt, drogéria stb azt tudom hogy nem, de a fentiek?

[ Szerkesztve ]

(#135026) patex1983 válasza belinho (#135025) üzenetére


patex1983
őstag

Szerintem ilyen helyekre bármikor mehet bármilyen korosztály, már csak abból is gondolom, mert pl. az Euronics üzletekben sincs korlátozás.
Ha ott nincs, akkor kocsmában miért lenne, ha az Euronics még ráadásul zárt tér is...

[ Szerkesztve ]

X

(#135027) bul07


bul07
nagyúr

Volt valaki tegnap a Müllerbe?
Teljesen lerabolták a csoki készletet vagy volt még valami?

[link]

ID
Mülleres tippet köszi aki kirakta,vettem egy nagy szatyor édességet párszáz ft-ért
[link]

Nem sajnálom senkitől csak érdekel hogy érdemes e telefonálni az öcsémnek hogy nem e jár arra

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#135028) bul07 válasza bul07 (#135027) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet már mindegy [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#135029) Dan-szan válasza belinho (#135025) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Igen lehet menni, csak amiket soroltál +gyógyszertár ahol érvényes a 9-12.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#135030) belinho válasza Dan-szan (#135029) üzenetére


belinho
senior tag

OK!
Köszönöm patex 1983, Dan-szan!

(#135031) Aryes válasza bul07 (#135028) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem a Müller, de én 3 hete vásárolgatok az Aldiban finomabbnál finomabb likőrös húsvéti csokikat táblás csoki árban. Narancslikőrös trüffel, tojáslikőrös étcsoki tojás... Be is tett a diétámnak, de majd behozom.

(#135032) rayoliviero


rayoliviero
veterán

[link] Samsung Galaxy Watch 46 mm okosóra eladó

(#135033) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Mi a teendő ha még nem kaptam meg a gépjármű adós csekket?
Márciusban hívtam őket és mondta a hölgy, hogy más besorolásba kerülök és hamarosan meg kapom. De nem jött meg idáig.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#135034) Shokkolo válasza dewil666 (#135033) üzenetére


Shokkolo
addikt

telefonálj be újra (mert személyesen esélytelen jelenleg),
jártam hasonlóan, cserébe amiért jeleztem kiküldték 2 napon belül a csekket,
és eltörölték a késedelmi büntit (amit kiróttak volna ha nem jelzem).

PS:
határozatot úgy ugyan nem kaptam csak 1 sima sárga csekket...
de legalább letudtam.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#135035) pomorski válasza dewil666 (#135033) üzenetére


pomorski
őstag

Elképzelhetőnek tartom, hogy ha majd megkapod előbb-utóbb a csekket és azt befizeted, utána majd még kérnek tőled egy kis késedelmi kamatot is... Velem legalábbis ezt tették. Telefonáltam neki, hogy hol van? miért nincs nálam? mikor lesz nálam? stb. Mondtam nekik azt is, hogy utalom inkább, csak adják már ide...! Egyszercsak megérkezett a csekk. Aznap el is utaltam. Pár nap múlva hívtam a hivatalt, hogy rendben vagyunk-e?! Mondták, hogy nem, mert egy másik számlára kell még utalni egy kis késedelmi kamatot. Mondom: miért? nem az én hibámból kaptam meg a csekket soká, vagy tévednék?! Erre a nő: Dehát ő arról nem tehet, csak azt tudja mondani, amit a központi rendszerben lát, úgyhogy azt javasolja, hogy fizessem ki a késedelmi díjat...

(#135036) Sanki válasza dewil666 (#135033) üzenetére


Sanki
addikt

Pár hete beszéltük itt, hogy online elérhető.

(#135038) dewil666


dewil666
őstag

Köszönöm szépen a gépjármű adós infókat!
Felhívtam, utaltam, nincs gond.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#135039) paatrick


paatrick
senior tag

Sziasztok,

Seagate 500 GB laptop HDD eladó. 3000 Ft.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#135040) paatrick válasza paatrick (#135039) üzenetére


paatrick
senior tag

Elvileg el is kelt :C

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#135041) lappy


lappy
őstag

Keresek garanciális általános használatra notebook 15,6 kijelző mérettel akinek van ilyen gépe jelezze.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#135042) csizs


csizs
aktív tag

p20 lite eladó sorban.

1x éve a prohardveren!

(#135043) Ptech


Ptech
őstag

Sziasztok!

Komplett (brand) PC-t keresek ~30k-ig Debrecen környékén HDMI kimenettel. HA-n nincs sok találat sajnos. Ha valaki tud ilyet, ne tartsa magában :)

(#135044) Calogero válasza Ptech (#135043) üzenetére


Calogero
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#135045) Big_Leslie


Big_Leslie
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nincs valaki aki ért az ASP alapú weboldalakhoz? Ha igen megköszönném :C Privátban üzenhetne.
Előre is köszönöm :))

(#135046) Cs1csó válasza paatrick (#135039) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennyit simán megér, 2,5"-os 500GB. 100-300GB-osért már nem adnék pénzt.

(#135047) ViragL


ViragL
tag

Józsán, az Elek utcában szeretnék majd UPC szolgáltatást igénybe venni. Kétlakásos sorház hátsó lakásában. Még épül, van lehetőség bármit előkészíteni. Tud valaki segíteni benne, hogy mi a bekötési gyakorlat ilyen esetben?

[ Szerkesztve ]

(#135048) Ptech válasza Calogero (#135044) üzenetére


Ptech
őstag

Köszi!

(#135049) mezis válasza ViragL (#135047) üzenetére


mezis
nagyúr

Csövezni a szolgáltató végberendezésig.

mezis

(#135050) Zola007


Zola007
veterán

Tudtok ajánlani jó minőségű felfújható vendégágyat?
Nem ezekre a 3e forintos egypálcás Tesco matracokra gondolok, hanem amin valóban lehet pihenni egy felnőttnek akár több éjszakán át is.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.