Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#115001) Zola007 válasza sto1911 (#114989) üzenetére


Zola007
veterán

Megtennéd, hogy elárulod azt a 4 módot?
Én szívesen tanulok

Én ezeket látom, mikor be akarok lépni:

Mivel csak 1 telefonon van beállítva, ha azt ellopják (a kártyával együtt), akkor az
- bal oldali kiesik
- jobb oldali első kiesik
- második kiesik
- backup kód nem biztos, hogy van mentve (nekem van, de ha ellopják, akkor beengedi a fiókba és kérhet újat, ezzel az előző letöltött backup kódok inaktiválódnak -> legalább is én így csinálnám, ha androidos telefont lopnék)
- utolsó megoldás 3-5 nap, de még nem próbáltam

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115002) Aryes válasza bul07 (#115000) üzenetére


Aryes
nagyúr

A 7. részből kimaradt összes poént a 8. részben próbálták visszamenőleg pótolni, ezért a 8. rész alatt végig azt éreztem, mintha a saját paródiáját nézném.

(#115003) Aryes válasza Zola007 (#115001) üzenetére


Aryes
nagyúr

5. módszer: ki kell kapcsolni a két lépcsős azonosítást.

(#115004) Zola007 válasza atike (#114990) üzenetére


Zola007
veterán

Éppen ezen akadtunk fent.
Ha kétfaktoros azonosítás be van kapcsolva, akkor ahhoz kell a dedikált eszköz, hogy be tudj lépni bármilyen más eszközön.
Az a kérdésünk éppen, hogy ha nincs más eszközön aktív belépésed, mikor elromlik/ellopják, akkor hogyan tudsz belépni?

Hálásak lennénk, ha már úgyis tudjátok a választ, akkor megírnátok :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115005) Zola007 válasza Aryes (#115003) üzenetére


Zola007
veterán

Igen, én is erre jutottam, inkább egy erős jelszó.
Nekem Yahoo fiókkal volt gondom, február végén 3 napig nem kaptam meg a kódot a céges Yahoo fiókra se SMS, se voicecallban, addig nem tudtam belépni desktopról.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115006) bul07 válasza Aryes (#115002) üzenetére


bul07
nagyúr

7-el olyan sok problémám volt hogy felsorolni se lehetne, 8-as már jobb volt de egy ordas nagy hibája van

Spoiler ha valaki még nem látta volna
Mi az már hogy napokig üldözik azt a hajót, Első rendnek csomó hajója van nem tudtak még hívni hogy ugorjanak eléjük és két tű közé fogják őket

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#115007) Aryes válasza bul07 (#115006) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tényleg... Így már a film többi részét sem hiszem el. :DDD

(#115008) sto1911 válasza Zola007 (#115001) üzenetére


sto1911
veterán

A bal oldali meg a jobb első az ugyanaz.
SIM kártyát csináltatok percek alatt, de ha mégsem, akkor még mindig van két lehetőség. Ha valakinek nincs backup kódja, akkor az nem a technológia hibája.
Az utolsó az gondolom emberi ellenőrzés, de sosem kellett használnom.

És itt jön a csavar: nem csak a saját számodat/emailedet lehet megadni, hanem többet is, így azért rendesen meg lehet nehezíteni, hogy kizárd magad. Ha nincs másik ember, az szintén nem a technológia hibája :)

Még annyit, hogy a kétlépcsős azonosítást emiatt kikapcsolni balgaság.

[ Szerkesztve ]

(#115009) JohnyBlue válasza nagyfejü (#114993) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Tádááám :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#115010) Zola007 válasza sto1911 (#115008) üzenetére


Zola007
veterán

Látod mennyivel informatívabb mintha csak odaírsz annyit, hogy [link] :)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
(1) Tudom, hogy a bal jobb ugyanaz, ezért nem opció, ha ellopták. Feltüntetni se kellene, csak úgy tűnik mintha lenne +4 opció, holott csak +3

(2) Backup kódod addig él, míg a telefonodról be nem lép a tolvaj és generáltat újat. A lementett kódjaid ekkor érvényüket vesztik.

(3) Másodlagos telefonszám dolog pedig nem logikus
Ha megadsz egy új másodlagost a Security lapon, akkor a Personalban arra írja át a jelenlegit és innentől az lesz az elsődleges telefonszámod.
Működik az előző is, érkezik rá az SMS, de nem tudod szerkeszteni, se elsődlegessé tenni. Ha pedig újra megadod ezt a korábbi számot, akkor kitörli az újabbat. :)
Tehát ahhoz, hogy a fiókodban az általad közvetlen használt telefonszám legyen az elsődleges, de legyen egy tartalék is, először a tartalék telefonszámot kell megadni és utána a sajátodat.

Szerintem ez így hülyén van megcsinálva. Yahooban egyszerre látod, kontroll SMS kíséretében pedig bármikor módosíthatod.

► A lényeg az egészben, hogy ellopott telefon esetén úgy tűnhet, mintha 4db lehetőséged lenne a fiókod visszaszerzésére, de valójában csupán 1db van: a másodlagos recovery telefonszám.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115011) Zola007 válasza Zola007 (#115010) üzenetére


Zola007
veterán

kiegészíteném magamat: kipróbáltam azzal az accountommal is, amit már itthonról csináltam és magyar a felület, azon hozzá lehet adni a Kétlépcsős menüben bármennyi recovery telefonszámot.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115012) sto1911 válasza Zola007 (#115010) üzenetére


sto1911
veterán

Mindig a sajátom van megadva először, utána a másodlagos, sose volt vele bajom. Ezt közben látom kipróbáltad. :)

Ha tud generálni új backup kódot, akkor már benn van a fiókodban, úgyhogy akkor már tökmindegy.

De az eredeti kérdés arról szólt, hogyan tudsz a saját fiókba lépni, ha nincs telefon. Arra mindig van megoldás, ha nem balekoskodja el a user.

https://support.google.com/accounts/topic/7189145?hl=hu

Sőt, van valami alkalmazás jelszó is, sok éve talán próbáltam, de most passzolom.

Ill. van még authenticator is, szóval csak a useren múlik.

[ Szerkesztve ]

(#115013) laccczka


laccczka
tag

Samsung EVO 32 vagy 64 GB microSDHC kártyát keresek.
(pénz adnék érte)

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#115014) Zola007 válasza sto1911 (#115012) üzenetére


Zola007
veterán

Két helyen lehet megadni, amit másodjára írtam az az újabb módi.
Utoljára decemberben néztem, akkor még nem ez fogadott.

Alkalmazás jelszó a társított alkalmazásokhoz való, amik nem támogatják a kétlépcsős azonosítást.
Pl. Thunderbird, K-9 mail, stb. Ez a fiókba nem jogosít közvetlen belépésre, csak az adott alkalmazás tud vele bejelentkezni és semmilyen változtatási joga nincs. Te sem tudod vele visszaszerezni a fiókod, tehát zsákutca.

Ha megvan a telefon, azon jellemzően van Email-alkalmazás és az emberek 90%-ának olyan fiók van megadva recovery emailnek, ami szintén elérhető a telefonról. Így a kért belépési azonosítót meg is kapja és bent van a fiókodban. Értelmes tolvaj esetén zsákutca.

A legbiztosabb, ha van külön recovery email cím, ami sehol nincs megadva és semmi másra nem használod.
Nyilván mindig a User a hibás, de nem olyan sima a szituáció, ha intelligens tolvajjal állunk szemben, mint azt leírtad.

Én is mindössze arra utaltam, hogy úgy tűnhet hogy van 4-féle recovery módod, pedig valójában csak egyetlen, a második telefon.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115016) Popes válasza Zola007 (#115014) üzenetére


Popes
őstag

Nem vágom a droidot, de pl ios-en ott a jelkód,(vagy az ujjlenyomat olvasó) ha ellopja akkor sem tud belépni.
Nem hiszem hogy nincs valami ilyesmi amivel meg tudod akadályozni hogy hozzáférjenek a telefonod adataihoz.

Deus ex machina

(#115017) zeon.hu válasza #05304832 (#115015) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A droiddal semmi gond, de a google... :DDD

#?*@&!

(#115018) Zola007 válasza Popes (#115016) üzenetére


Zola007
veterán

Ez sajnos ilyen.
Alig van droidos telefon, amin van ujjlenyomat leolvasó. Van persze kód, mintázat, stb, de ezek simán kileshetők. :) Ha nincs jobb dolgom, szórakozásból szoktam memorizálni a DKV-n, Lidl-ben, Tesco pénztárnál mellettem álló emberek pin-kódjait, feloldómintázatait. Nem túl nagy kihívás.

Pl. Intersparban/Tescoban az idősebb nők már előveszik a kártyát sorban állás közben, van aki kirakja a pultra míg pakol.
16 számot, egy dátumot és egy 3 számjegyű CVC kódot simán tudok memorizálni, ha könnyű.
Kipróbáltam többször, le tudom írni pár perccel később, mehetnék vásárolni vele interneten úgy, hogy az életben nem jön rá. :N Természetesen nem élek vissza vele, de ha én képes vagyok rá, akkor egy "hivatásos" tolvaj simán!

Az emberek 90%-ának a saját telefonjával feltörhető a Google accountja, ha az a SIM-kártya van a telefonban, ami a Google-fiókhoz van társítva és a recovery email címe be van állítva az Email-kliensben.
Próbáld ki az asszony/anyuci/testvér, stb telefonján.

1) irány a gmail.com
2) beírod az email címet, ezt akár a Beállítások - Fiókok menüből vagy a Play áruházba belépve azonnal látni
3) beírsz bármilyen jelszót
4) kiírja, hogy "Hibás jelszó. Próbálja újra vagy kattintson az Elfelejtett jelszó linkre a jelszó visszaállításához"
5) "Adja meg a jelen Google-fiókhoz használt legutolsó olyan jelszót, amire emlékszik" ► Ide megint beírsz bármit
6) irány a PRÓBÁLOZÁS MÁSHOGY gomb
7) ha sokszor rontottál jelszót, akkor TOVÁBBI LEHETŐSÉGEKgomb
8) Ellenőrző kód kérése, mivel a fiókodban jó eséllyel az a szám van megadva, ami a telefonban van, belépsz a Beállítások - SIM kártya menübe és megvan a szám, ha dualsim, akkor pedig segít hogy kiírja az utolsó 2 számjegyet. Beírod a számot, majd KÜLDÉSgomb
9) Pár másodpercen belül kap a telefonra SMS-ben egy kódot. Ezt beírod a megjelenő lapon. KÖVETKEZŐ gomb.
10) Hoppá, simán elküldték a kódot a lopott telefonra, de még emailben is akar küldeni."A google ellenőrző kódot küld a következő címre.". Mivel a recovery email cím az emberek 90%-nál egy olyan cím, ami egyébként is használ ->> KÜLDÉSgomb
11) Belépsz az Email-kliensben és megnézed az új emaileket. Ott a kód.
12) A következő lapon beírod a kódot, majd KÖVETKEZŐ gomb
13) Feljön a Jelszó módosítása lap és itt már megadhatsz új jelszót a fiókhoz.

Ennyi volt az egész, szóljatok ha valamit kihagytam.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115020) sto1911 válasza Zola007 (#115018) üzenetére


sto1911
veterán

És az előzőre is: pl. nálam nincs még lehetőség sem, hogy a SIM számát beírd, ahogy te leírtad...

Az intelligens tolvajnak először át kell tudni menni a képernyőzáron, utána majd "törheti" a többit.

Ha valaki olyan balfasz, hogy látják a kódjait, akkor meg is érdemli, az emberi hülyeség ellen nem véd semmi.

Másrészt meg csomó telefon van ujjlenyomat olvasóval, olyat kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#115021) Aryes válasza Zola007 (#115018) üzenetére


Aryes
nagyúr

A BlackBerry-n már van olyan képernyőzár, amit nem lehet kilesni, hiába nézi valaki, miközben feloldod, csak most nem találom a cikket róla.

(#115022) nagyfejü válasza JohnyBlue (#115009) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm!

(#115023) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok.

Eladó Lg 500 wattos házimozi. [link]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#115024) bul07 válasza sto1911 (#115020) üzenetére


bul07
nagyúr

Ujjlenyomat olvasó az jó de nem mindegy hogy milyen

Nekem van a A5 2016 telefonon csak nem jó fajta, értve ez alatt hogy nem elég csak úgy rátenni az újat hanem meg is kell nyomni egy gombot hogy elkezdjen érzékelni, és ez már sok, ezért én nem is használom
Az a jó fajta amire elég csak rátenni és már old és éled is a telefon

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#115025) bobace válasza Zola007 (#115018) üzenetére


bobace
őstag

Na villámgyorsan megváltoztattam a recovery email címeket :R Kösz a tippet.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#115026) Zola007 válasza sto1911 (#115020) üzenetére


Zola007
veterán

Érzek némi túlzott magabiztosságot a hozzászólásaidban az adatvédelmi képességeidet és körültekintést illetően.

Egyik volt info tanárom kezében elég nagy eséllyel megbukna a telefonod, amennyiben Androidos készülék.

Utána mobilszámodhoz elég megcsörgetnie egy másik telefont.

Tudom, te 5 másodpercen belül letiltod a telefont, ds statisztika, hogy a lopások /elvesztések nagy részében legalább 15 perc eltelik egyáltalán az észlelésig.
Legutóbb egy S8-at találtam a konditerembe a futógépen, szóltam a recepción, hogu nálam van, ha keresek, 20p múlva jött a csaj érte, tehát 20 percem lett volna felnyomni, ami szakértő kézben (nem én lennék) nem kevés idő.

Szerintem nálad is bőven akad olyan pillanat, amikor kileshető képernyőzár vagy PIN-kód.

De ha mégsem, akkor örülök neki és jó lenne, ha mindenki ennyire tudatos és képzett felhasználó lenne.

Kb 1-2 éve kezdtek csak terjedni a fingerprintes telefonok az Apple hatására, abban is biztos vagyok, hogy a fórumtársak családjaiban még többnyire nem ilyen készülékek fordulnak elő.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115027) sto1911 válasza Zola007 (#115026) üzenetére


sto1911
veterán

Ahhoz, hogy hívni tudj, fel kell oldani...
Ha fizikailag hozzáférsz, akkor meg mindegy mivel van védve...

Tőlem nem fognak ellesni semmit sem, lévén ujjlenyomatot használok.

Aki van annyira igényes, hogy utánanézzem hogyan tud védekezni a pin kód ellenség ellen, az figyelni fog arra is, hogy más ne lássa vagy vesz ujjlenyomatos telefont, mivel van egy csomó.

A többi megint csak a hülye user esete.

[ Szerkesztve ]

(#115028) Zola007


Zola007
veterán

Egy kis példa, ami alapján egy Android rendszer feltérképezése elindulhat (tárcsázóba kód +hívás gomb)

*#*#4636#*#* Információk a telefonról, az akkumulátorról és a kihasználtságról
*#*#7780#*#* Gyári állapotra állítja a készüléket, törli az alkalmazásokat
*2767*3855# Minden adatot töröl és újratelepíti a firmware-t
*#*#7594#*#* Megváltoztatja a kikapcsológomb működését, azonnal kikapcsoltatja a készüléket
*#*#273283*255*663282*#*#* Biztonsági mentés a média fájlokról
*#*#197328640#*#* Lehetővé teszi a hálózat tesztelését
*#*#232339#*#* vagy
*#*#526#*#* Vezeték nélküli hálózat tesztelése
*#*#232338#*#* Megjeleníti a készülék fizikai címét
*#*#0283#*#* Packet Loopback teszt
*#
*#*#0673#*#* vagy
*#*#2663#*#* Megjeleníti az érintőkijelző verziószámát
*#*#3264#*#* RAM verziószám
*#*#232337#*#* Megjeleníti a készülék Bluetooth címét
*#*#8255#*#* Google Talk szolgáltatás megfigyelése
*#*#4986*2650468#*#* hardveres firmware infó
*#*#1234#*#* firmware infó
*#*#1111#*#* FTA szoftver verziószám
*#*#2222#*#* FTA hardver verziószám
*#06# Megjeleníti az IMEI számot
*#*#8350#*#* Kikapcsolja a hanghívások rögzítését

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115029) Zola007 válasza sto1911 (#115027) üzenetére


Zola007
veterán

Akkor te vagy a kevés kivétel és vedd úgy, hogy amiket írtam, az nem rád vonatkozik, pont.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115030) sto1911 válasza Zola007 (#115028) üzenetére


sto1911
veterán

Jól van, ezeket írd már be lezárt kijelzővel... Gyere el, kapsz egy órát és hozhatsz eszközt is.

Ezektől még nem vagy hacker :D

(#115031) stb123


stb123
tag

Keresek 1151-es pentium vagy i3 processzort, illetve ddr4-es 2*4 GB memóriát. Ajánlatokkal privátban bombázzatok!

(#115032) Peti78 válasza Aryes (#115021) üzenetére


Peti78
őstag

Ez az. Akit érdekel jobban utána is olvashat. Ezt nem nézi le senki sem. :)
[link]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#115034) Salex1 válasza Zola007 (#115028) üzenetére


Salex1
senior tag

*#*#8350#*#* Kikapcsolja a hanghívások rögzítését

Miért alapból rögzíti?

(#115035) Zola007 válasza sto1911 (#115030) üzenetére


Zola007
veterán

Bárcsak az értő olvasásod lenne olyan erős mint a telefonod védelme :)
Senki nem mondta, hogy hacker lennék.
Sőt, ha elolvastad, akkor több ponton kifejezetten kiemeltem, hogy hozzáértőnek/tolvajnak nem kihívás , aki nem én vagyok.
Továbbra sem főleg neked szóltak az írásaim, ha nem tűnt volna fel.

Veled ellentétben én próbáltam hasznos tanácsokat adni azoknak, akik esetleg kevésbé figyelnek oda ezekre.

Én leírtam értelmesen, amit akartam a témával kapcsolatban, erre több időt nem szánok.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115036) sto1911 válasza Zola007 (#115035) üzenetére


sto1911
veterán

Pedig elég nagy mellénnyel írtad, hogyan lehet bejutni más telójába, alap dolgokról megfeledkezve.
Ha nem nekem írtad, még reagálok rá, mivel akkora faszságokat írsz, mint pl. kétlépcsős azonosítás zsákutca... mert a sok tudatlan még követni kezd.

Nem különösebben érdekel a tanárod mit tud feltörni, mivel ahogy én is írtam, mindent fel lehet.
Arra reagáltam, hogy azok, amiket te írsz, merő hülyeségek és nem működnek és ha már nincs nálad egy okostelefon, amin kipróbálnád amit beírsz, legalább ne terjeszd.

Úgyhogy valóban, ilyenekre többször ne szánj időt, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#115037) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Itt álljatok is le a személyeskedéssel!

⭐ Stella

(#115038) sto1911 válasza radi8tor (#115037) üzenetére


sto1911
veterán

Megmutatnád hol személyeskedtem? Mert ha nem, akkor nyugodtan írj név szerint.
Kimoderálnád a nyilvánvaló hülyeséget is?

(#115039) radi8tor válasza sto1911 (#115038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem moderálunk nyilvánvaló hülyeségeket, csak ami ütközik az alapelveinkkel. :R

⭐ Stella

(#115040) sto1911 válasza radi8tor (#115039) üzenetére


sto1911
veterán

Ennek alapelvnek kellene lenni, főleg ha már valami picsogós feltehetően hívott.

(#115041) #65675776 válasza sto1911 (#115040) üzenetére


#65675776
törölt tag

És gondolom a második tagmondatban sem érzed a személyeskedést.

(#115042) sto1911 válasza #65675776 (#115041) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor te voltál az? Ha ezen valaki megsértődött, akkor az anyám asszony katonája...
A lényeget sikerült megértened, látom. :D de csak a szokásos.

[ Szerkesztve ]

(#115043) Zola007 válasza sto1911 (#115040) üzenetére


Zola007
veterán

Azt hiszed én hívtam rád a moderátort?
:DDD

Semmi olyat nem írtam le, amit ne próbáltam volna ki saját kezűleg.
Most viszont tényleg megkérem a moderátort, hogy az én hozzászólásaim törölje majd, mert nincs szükségem további menstruáló reakciókra senkitől.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115045) Zola007 válasza #45553408 (#115044) üzenetére


Zola007
veterán

Nem
Ellenben kérdezném mindenki mástól (sto1911 kivételével), hogy amiket leírtam az hol hibádzik?
Mint említettem, szívesen tanulok, ezért ha észrevétel van ezzel kapcsolatban szakmai oldalról, azt megköszönném, ha privátban megírnátok. :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#115046) #33253120 válasza sto1911 (#115030) üzenetére


#33253120
törölt tag

Amikor kizártam magam FRP lock miatt, ott úgy indult, hogy pc -> adatkábel-> egy apró kis progi amivel a pc-n írod be amit tárcsázni szeretnél.
Szerintem ezen a vonalon el lehetne indulni ilyen esetben, mivel factory reset után az ujjlenyomat már sokadlagos.

(#115048) SocketA


SocketA
aktív tag

KERESEK kölcsönbe (egy mérés erejéig) vagy megvételre üzemanyag nyomásmérőt! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.