Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#129451) Cs1csó válasza bul07 (#129448) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 LuckyL sokkal hatékonyabban lehet egy erőműben energiát termelni és a szennyezést is egy a kéménybe szerelt szűrővel kontrollálni.

[ Szerkesztve ]

(#129452) LuckyL válasza Aryes (#129450) üzenetére


LuckyL
őstag

Azt se felejtsuk el.hogy az alkatreszek szama is sokkal kisebb egy elektromos autoban, kevesebb ember munkaja es kevesebb energia kell az eloallitashoz, (akksit nem szamitva) illetve mivel azok az iszonyat nagy lithium akksik komoly erteket kepviselnek tonkrement allapotban is, nem hinnem hogy gond lenne az ujrahasznositassal, visszagyujtessel majd.

cryptot minden termékemért elfogadom

(#129453) bul07 válasza Aryes (#129450) üzenetére


bul07
nagyúr

Vezetékek előállítása vagy a vagy egyéb segédanyagok előállítása semmilyen környezetszennyező hatással nem járnak, és lehetne még sorolni
Városba kevesebb lesz a nitrogén oxid, de arrébb a gyáraknál vagy erőműveknél meg több

Elég megnézni a videókat amiket linkeltem, de főleg ezt a környezeti hatásokról, számok nem hazudnak
Nézzétek meg a videót és aki ezek után is állítja hogy elektromos autó mekkora egy zöld azzal mit lehet kezdeni????

Dr. Hanula Barna mérnök, a Győri Széchenyi István Egyetem Audi Hungária Járműmérnöki kara dékánja beszél ő csak tudja hogy mi hogy merre
Elmondja azt is hogy brazil vízi erőmű már azzal metánt termel hogy le van lassítva a víz folyása, tehát egy kis gáz szennyezés már az erőműhöz lett tolva hogy legyen áram a kocsiknak
Beszél a német naperőművek lehangoló helyzetéről is

Tudósok mondják hogy túl van tolva ez a környezetbarát duma, csak a lokális hatást érnek el az elektromos autók áttolják máshova a gondot, jelenleg

Ne én vagyok demagóg, nem látjátok be hogy ez nem egy egyszerű képlet, és jelenleg csak lokálisan haszna van az elektromos autóknak, és ha nagyba nézzük jelenleg még szennyezőbb a meglétük

De ez a legyünk zöldek túltolása mindenütt jelen van a mezőgazdaságba is gyümölcstermesztésben is
haragzöldek nagyon tolják
Egy barack nagytermelővel beszélgetés, sok olyan elmond amiről aki nem csinálja nem is tudhatja hogy miket írnak elő a hargzöldek miatt is
[link] , [link], [link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129454) SybenX válasza bul07 (#129453) üzenetére


SybenX
őstag

Nem az elektromos autókkal lesz megmentve a föld ez tény, hisz csak az autók okozta károsanyag kibocsátás nagyon kicsi százalék globálisan nézve. A lényeg, hogy legalább a nagyvárosok levegője tisztább legyen.

[ Szerkesztve ]

(#129455) saril válasza bul07 (#129453) üzenetére


saril
senior tag

Egy kicsit nekem is ilyen ez a szitu, ha a gyártásról előállításról nem beszéltünk, csak a töltésről, az ahhoz tartozó energiát honnan veszi???
- Atomerőművekből!, (a legnagyobb részét) amikor az lesz hogy elektromos autót tisztán csak napenergiával lehet tölteni (napelem) akkor lehet majd arról beszélni hogy hosszú használat esetén igen is környezet kímélőbb de addig nem igazán van erről értelme beszélni sem :))
- a 18650-es cellák utókezelése hogy történik?
- mennyi energiát emészt fel az újrahasznosítása?
- a benne lévő anyagok fokozottan környezet károsítóak tehát ha újra is lehet hasznosítani nagy százalékban, akkor is a folyamat maga is környezet szennyező a nagy energia bevitele miatt! :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#129456) bul07 válasza saril (#129455) üzenetére


bul07
nagyúr

Németországban ha jól tudom nincs atomerőmű
És nem lesz csak naperőmű szélerőmű, legalábbis nem a közeljövőben, mert egyszerűen nincs megoldva a tárolási kapacitás, mert az éjszakákat a felhős nappalokat a telet meg kell oldani, itt nem a sivatag van hogy mindig süt a nap
Fentebb linkelt videóban 50:13-tól van róla szó

Igen sok tényezős dolog ez, akik csak azt látják hogy juj a város levegője kicsit jobb azok nem látnak messzebb az orruknál

Jobb a levegő a városban de annyi más tényező van hogy közben az üvegházhatás miatt nyáron odasül a panelba mert 3-4 fokot emelkedik a középhőmérséklet

Jobb levegő kell a városban, ki kell tiltani a kocsikat, de elég lenne minden második párhuzamos utcából kitiltani a kocsikat

Amúgy én a Plug-in hybrid kocsikban hiszek
Egy nem nagy benzines motor ami városon kívül elég ahhoz hogy autópályázni is lehessen vele, meg annyi aksi hogy tudjon vagy 50-70Km elektromosan és azt meg használná a városban

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129457) GIJoe válasza saril (#129455) üzenetére


GIJoe
addikt

Csakhogy az elektromos autó, és az általa felhasznált energiához köthető károk expozíciók, kis és
nagy erőművekben állítják elő, ahol lehetősége van szabályozni, szűrni, mérni csillapítani
leválasztani, kezelni..stb. Addig amíg kiállsz a garázsból az induláskor, az a 49 féle igazoltan rákkeltő anyag és a ki tudja még mi másodperceként nemcsak hogy szennyez, de brutál mennyiségű oxigént fogyaszt el előled is ráadásul fosszilis véges üzemanyagól! Az egészséged az kincs, elég nyelni a sok műanyagot is nem hogy még a sok meg se tudod mondani mit beszívni...
Az elektromos autóknál kevesebb kopó, alkatrész-miatt szintén jelentősen, kisebb a terhelés.

Más aspektus: Nagyon sok gyártó le van maradva a versenyben, Németek nagyon szerintem még a Toyota is annak ellenére hogy úttörő a hybridben. (Nem látom a Toyo Konáját...) Ugye ilyenkor lehet tanulmányokat fizetni, és propagandát nyomni hogy áh, tévút amiben le vagyunk maradva...

Véleményem szerinte ez a jövő, csak ez életképes és mint minden fiatalnak szerintem ezt kéne tolni, a 90 éves mama is a lovaskocsit éltette anno tudom, meg voltak géprombolók a történelemben, de erre ne legyünk már büszkék meg hogy milyen okosak vagyunk...

(#129458) wwhy válasza Aryes (#129450) üzenetére


wwhy
veterán

... nem marad örökké lítium alapú az akksi, ez egy átmeneti megoldás, míg jobbat nem találnak ...
ezt mondták anno a szénhidrogén alapú üzemanyagokról is :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#129459) #65675776 válasza saril (#129455) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jelenleg a legtisztább, és legterülethatékonyabb és legolcsóbb villamosenergiatermelési módszer, ami az emberiség rendelkezésére áll, az a nukleáris energia. Még a sugárzó hulladékokat is beleszámítva. És akkor ez az uránalapú technológiára értendő. Amennyiben átállnánk a tóriumra, ezek a mutatók tovább javulnának. Egyetlen megújuló energiaforrás sem képes versenyezni vele.

A megújulóakkal kapcsolatban mindenki elfelejti, hogy nem szabályozhatóak (a vízerőműveket leszámítva). Nem lehet bízni bennük stabilitás szempontjából.

bul07? Jelenleg is üzemel még hét atomerőmű Németországban. De legalább mióta bezárták a többit, legalább 50%-kal emelkedett az eletromos energia ára náluk. A franciák, akik >80%-ban atomerőművekből nyerik a villamos energiát, nagyjából fele annyit fizetnek egy kWh-ért.

[ Szerkesztve ]

(#129460) bul07 válasza #65675776 (#129459) üzenetére


bul07
nagyúr

Mintha valamelyik videóban hallottam de lehet azt mondta hogy bezártak atomerőműveket és én gondoltam hozzá hogy mindet
Tévedtem elnézést (én be tudom ismerni ha tévedek)

Az a baj hogy a fizetett média meg, meg a hozzá nem értők is nagyon elektromos autó mantrába kezdtek, hogy az megold minden meg milyen tiszta
Csak az igazság kicsit más

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129461) Aryes válasza bul07 (#129453) üzenetére


Aryes
nagyúr

"Az a baj hogy a fizetett média meg, meg a hozzá nem értők is nagyon elektromos autó mantrába kezdtek"
vs.
"Dr. Hanula Barna mérnök, a Győri Széchenyi István Egyetem Audi Hungária Járműmérnöki kara dékánja"

Kiemeltem a lényeges részt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#129462) bobace válasza SybenX (#129454) üzenetére


bobace
őstag

És itt a pont! Mennyi mikroszennyezés kerül az emberek tüdejébe hála az új mindent kiszűrő részecskés dízeleknek és most már benzineseknek is. Ki tudja hányan lesznek betegek emiatt az elkövetkező években..
Szóval az elektromos autók erre igenis jelentenek megoldást, mivel az emberek nagy része városi környezetben él, és nem baj, ha legalább ebből kevesebbet kapna az arcába.
Az hogy Mari néni önti a szemetet a kazánba, büdös és rossz a környezetnek is, de nem annyi mikrorészecskével van tele, ami lerakódik a tüdőben.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#129463) bul07 válasza Aryes (#129461) üzenetére


bul07
nagyúr

Miért szerinted az audi nem fog elektromos autókat gyártani és árulni
Pont ezért is lát bele és ezért is lehet adni a véleményére

Én szívesen olvasok nézek bármit a témába, persze amit szakemberek írtak, nem reklám írás, vagy végzettség nélküli valakik
Meg hogy nem csak egy szeltét tárgyalják az egész képnek

Véleményem
Jelen
Még az elektromos autók szennyezőbbek mint mondjuk egy benzines(nem lokálisan nézve)

Jövő
Elektromos hajtás fejlesztése (így vagy úgy esetleg kombinálva)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129464) GIJoe


GIJoe
addikt

Nincs sok időm nekem se, de ez különösen, tetszik (ne támadásnak vedd, csak vélemény)

"De mivel jobb az hogy mondjuk az erőműből származó mérges gázokat szívja be az ember"

Egyik oldal: autót beindít kiállsz a garázsból: azonnal letüdőzöl 49 féle karcinogén + egyéb anyagokatt, ami bekerül a levegővétellel a véráramodba, azonnal.

Másik oldal: Megnyomod a gombot, és az autó elindul. (valahol messzi lakott területtő távol , engedélyekkel, szabványokkal, mérésekkel (024es) agyonszabályozott erőművel előállítják az ehhez szükséges energiát)
Ami lehet atomerőmű, nem is tudom mit bocsájthat ki, klíma befolyásoló C02ből semmit...
vagy modern gázturbinás erőmű EON gönyűi erőmű (58%), gáz égetéskor se keletkezik megszámlálhatattlan anyag.
vagy a legrosszabb eset vmi szén erőmű, amit agyon szűrnek, leválasztó, ilyen ciklon olyan füstgáz tisztító (ezeket nem sorolom, egyetemen több tantárgyat leköt/fog) Erőműből kezeletlen mérges gáz, nem jöhet ki nem kap működésit, meg használatba vételit sem.
vagy alternatív energiák....

Ha neked a fentebb leírta egy és ugyan az, akkor nekem nincs több karakterem erre, értelmetlen...

#129463: Igen pont ezzel az írással ismered be, hogy egy lemaradott brutál szennyező AUDInak adsz igazat, a szennyező halagató propagandnak ülsz fel tehát sk véleményed sincs. Ez így... Ha a koreaiak tudnak összedobni egy Konát, az AUDI is tudna csak nem akar, aham persze :D

[ Szerkesztve ]

(#129465) #65675776 válasza bul07 (#129460) üzenetére


#65675776
törölt tag

"elektromos autó mantrába kezdtek, hogy az megold minden meg milyen tiszta"

Ami egyébként igaz is. Nem magával a végeszközzel van a probléma, hanem az azt kiszolgáló backenddel. Szóval ha innen érdemben előre akarunk lépni, akkor az erőművi részt kell igen komoyl fejlesztéseknek alávetni. A fosszilis energiahordozókat pl kb teljesen el kellene felejteni, mint primer energiaforrások. Csak és kizárólag készenléti erőműként lenne szabad használni őket, mert erre a célra egyértelműen egy rekuperációs gázturbinás erőmű a jelenlegi legjobb.

Ami nagyon túl van hype-olva, az a megújuló energiaforrások. Nos, azok valóban nem fognak megoldani semmit. De pl a szélerőművek eszetlen telepítésével éves szinten milliószámra lehet irtani a madarakat. A naperőmű telepek meg mondjuk elég jól elősegítik a környezetük elsivatagosodását. Ráadásul mind a két erőműfajta rettenetes területeket vesz el. Ha a britek ki akarnák váltani az atomerőműveiket szél vagy naperőművekkel, akkor a brit szigetek negyedét kellene csak beborítani velük. Tök jó, hogy a két széthype-olt erőműfajtával megtaláltuk a környezet pusztításának leghatékonyabb formáit. Nagyon jó egyébként, hogy mindenki az atomerőműveket akarná kiváltani velük. Pont azt, amelyik jelenleg mindenben (biztonságban is) a legjobb. A fosszilis erőműveket meg mindenki hagyná.

Szóval a legjobb az egészben, hogy pont azt pusztítjuk a megújó energiával, amit elméletileg meg akarnánk menteni vele. Eléggé öngól szaga van a dolognak.

Az elektromos autó megoldás egy jelenlegi problémára, a megújuló energiaforrások viszont nem. Az energiaproblémákra a tóriumciklus és a fúziós energia adhat választ a jelenlegi tudományos színvonalon.

(#129466) bul07 válasza #65675776 (#129465) üzenetére


bul07
nagyúr

Amíg az elektromos autó előállítása is nagyon szennyező addig igen sok mindennek kell fejlődni

De ahogy írtam is ez a jövő, de tényleg a jövő , mert most még szennyezőbbek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129467) GIJoe válasza bul07 (#129466) üzenetére


GIJoe
addikt

"nagyon szennyező"
" mert most még szennyezőbbek"

Tényként kezelsz valamit, ami nem megalapozott (fizetett sok esetben), a sima autó előállítása is legalább olyan környezeti teher, nem releváns amit az AUDI állít...

(#129468) kugli


kugli
aktív tag

A fenti vitához szólva… lehet itt vitatkozni mi a jobb roszabb,amíg a profit irányítja az emberiséget addig nem változik meg semmi.

(#129469) GIJoe válasza kugli (#129468) üzenetére


GIJoe
addikt

nem rózsás a helyzet, de a piaci kereslet szerintem ha lassan is de befolyásolja a dolgokat lásd Nissan autógyár: Jelenlegi kínálatuk 8 csigadízel +1 benzines motor (itthon) > eredmény...

[ Szerkesztve ]

(#129470) bul07 válasza GIJoe (#129467) üzenetére


bul07
nagyúr

Hagyjuk már mert ott tanít egyből nem jó szakember és hazudik csak úgy mert olyan kedve van
Neki aztán mindegy hogy benzines kocsikat fejleszti vagy az elektromosokat
Mondjuk ha másba nem lehet belekötni akkor ez is jó

Pár év múlva biztos hogy a VAG konszern fogja eladni a legtöbb elektromos autót, ha felpörgeti magát

Jó akkor mondjuk úgy hogy az elektromos autóval való közlekedés van olyan szennyező mint bármely más autóval való közlekedés(és simán van olyan benzines modell ami nem szennyez annyira), csak ép nem lokálisan szennyez hanem globálisan

(#129468) kugli

Én ezt nem vitának tekintem hanem beszélgetésnek :DDD
Vita az anyázásnál kezdődik ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129471) headhunter válasza LuckyL (#129447) üzenetére


headhunter
addikt

+1

"Handras fóbia"

(#129472) Davetim válasza lappy (#129433) üzenetére


Davetim
tag

Oké, de csak azért nem fogok venni egy tápegység tesztelőt. Van olyan szerviz, ahol megnézik nekem? Vagy kölcsönbe valakinek?

(#129473) lappy válasza Davetim (#129472) üzenetére


lappy
őstag

nekem van egy ilyen kölcsönbe

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#129474) Calogero válasza bul07 (#129463) üzenetére


Calogero
addikt

Miért szerinted az audi nem fog elektromos autókat gyártani és árulni

Már gyárt csak sajnos zsebbenyúlós: [link]

(#129475) Davetim válasza lappy (#129473) üzenetére


Davetim
tag

PÜ!

(#129476) GIJoe válasza Calogero (#129474) üzenetére


GIJoe
addikt

drága is meg...., nem is megy nekik na... ;)

(#129477) bobace


bobace
őstag

Eladó:

Samsung DEX Station. Dobozával, tartozékaival, kétszer használt állapotban. A töltője sajnos elromlott, de sima type-c-vel megy. 12e.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#129478) Aryes válasza bul07 (#129470) üzenetére


Aryes
nagyúr

"Mondjuk ha másba nem lehet belekötni akkor ez is jó"
Te kötöttél bele a Teslába minden létező aspektusból, kezdve azzal, hogy képes vezetni magát, folytatva azzal, hogy minden elektromos autó a gonosz műve, végül még az is baj, hogy rozsdásodik. :D

(#129479) dbius


dbius
veterán

(#129480) tahepa


tahepa
senior tag

Van erre megfelelő topik

esetleg egy másik

[ Szerkesztve ]

(#129481) Aryes válasza dbius (#129479) üzenetére


Aryes
nagyúr

:DDD

(#129482) #33253120 válasza Aryes (#129461) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szeretjük Dr. Hanula Barnát, mert ért ahhoz amit csinál.
Viszont elfogult a belsőégésü motorokkal szemben, hiszen az az élete.
A TotalCar mesterkurzus egyik részében az elektromos-belsöégésü összehasonlítás volt a téma, ott konkrétan amit beleszámolt az elektromos környezetszennyezésébe, azt a belsőégésübe nem. :)
Ettöl függetlenül mint szakembert kifejezetten tisztelem.

(#129483) Davetim


Davetim
tag

sziasztok! Tudok valaki a városban aki javít pc kormányt? Konkrétan egy Logitech G27-et? Nincs nagy baja. Rosszul volt tárolva, ezért elfáradt az egyik pillangó váltó rugója, és beragadt a mikrokapcsoló. Előre is köszi!

(#129484) #33253120 válasza bul07 (#129460) üzenetére


#33253120
törölt tag

A tisztaság most kezdetben jó pár évig nagyjából nem az energiaellátásról, vagy az energiaelöállításról szól, hanem, hogy a károsanyagkibocsájtás ne azokban a nagyvárosokban koncentrálódjon ahol a szmog jelentös károkat okoz. Ezt mi még max télen érezzük, de a nagyvárosokban, és mondhatni hozzánk képest gigapoliszokban nem ritkán az év jelentös részében gondot okoz.

Azaz elsö körben nem ott állítjuk elö az energiát a jármüvekhez ahol azokat használjuk, és mindezt valamivel környezetbarátabban teszzük. A belsöégésü motoroknál jobb hatásfokú atomerömü mentesíti a szmog egy részétöl a városokat. Így ugyan még mindig van környezetszennyezés, ami ugyan több, az atomerömüveket nézve, mint azon idöszakban amikor nem termeltek többet az elektromos autók miatt, de fajlagosan kevesebb a jobb hatásfok, és a más üzemanyag miatt. Illetve a sokszor ismételt lényeg, a területi elöny, hogy az a kevesebb károsanyag nem a szmoggócokban keletkezik.

Vagy ilyesmi. :)

Anno volt ilyen a szövögépekkel, meg a lovaskocsik után a belsöégésü jármüvekkel, ez valahogy adott pillanatban mindig fáj valakinek, de hosszú távon valahogy mégis tudott müködni a dolog.

(#129485) zsolti1debre válasza lappy (#129473) üzenetére


zsolti1debre
tag

egy ugyanilyen tápteszterrel megteszteltem egyszer egy tápot. minden működni látszott. ezután alaplapra dugtam és szétbaszta.

+Davetim

(#129486) bul07


bul07
nagyúr

Továbbra is keresek Penny plüssokos 2 matricát[link]

2db lenne szükség és posta játszik, természetesen PayPal-on átküldöm a levél árát
Esetleg még 20-án este a tűzijáték előtt a egyetem előtti körforgalomnál személyesen, ha olyan lesz az idő és megyünk

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129487) Aryes válasza #33253120 (#129482) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én csak a forma 1-es közvetítések előtt láttam annak idején, de szimpatikus ember. Még nem volt időm megnézni a videót, amit a kolléga linket, de meg fogom, mert érdekel, amit mond. A tények által úgysem hagyom befolyásolni magam, mert megvan a magam véleménye a témáról. :P :DDD

(#129488) tahepa


tahepa
senior tag

Vegyetek android box-ot
Tudom Kínából olcsóbb de ez itt van a kezemben és jár mellé grátisz is :)

(#129489) dbius


dbius
veterán

Sziasztok,

Meg szeretnék válni az alábbi, feleslegessé vált cuccoktól:

- Coolermaster Stacker ház [link]
- Aten CS1774 KVME Switch [link]
- Targus Atmosphere Notebook táska [link]
- Fuji S5500 fényképezőgép [link]
- Asus Strix Glide Speed egérpad [link]
- Thinkpad notebook táska [link]
- SB Creative Tactic3d Sigma fülhallgató (xbox 360 verzió). A mikfrofonja viseltes, de működik, ill. egyik oldalon a párna rögzítő fül kitört ezért néha kijön a helyéről.
- Genius Maurus GX egér
- Fekete színű Sunbeam Rheobus 4 csatornás 5,25" méretű előlapi ventillátorvezérlő (3 pin!) Csak maga a vezérlő van meg, doboza nincs. Ilyen, itt pedig egy videó
- Fekete színű, alaplapra csatlakoztatható, 5,25" előlapra szerelhető USB 3-as panel, 4 csatlakozóval - ilyen
- Asus DRW-24B1LT Lightscribe sata dvd író
- Arctic Rc Turbo Module PWM - RAM hűtőventillátor
- Samsung SM-T230NU tablet. 1,5 GB RAM, 8GB háttértár, micro sd kártyával bővíthető. Android 4.4, kijelzővédő üveggel, karcmentes mindenütt, kihajtható bőrtokban [link]
- Moulinex Home Bread XXL Baguette (OW500331) kenyérsütőgép
- Moulinex JU650 Juice Extractor XXL
- Philips HD9160 ételpároló

Van még itt egy lcd sérült Benq Zowie xl2411p monitor. Karácsony előtti vásárlás, de mivel az lcd megsérült, nem javítják jótállás keretein belül, kaptam rá szolid 58k-s árajánlatot. Ez csere alkatrésznek valakinek jó lehet.

Van még egy brand core2duo asztali gép, egy Dell Optiplex 760, E8400 procival, 8gb rammal, de vinyó, ssd nélkül. Live linux alatt készített képernyőképek: [link]

Minden annyit ér, amennyit adnak értük alapon ha valakit érdekel valami jelezze az ajánlatával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#129490) havast


havast
aktív tag

Üdv! Valaki meg tudja esetleg mondani, hogy a postának van-e szombati csomag kézbesítése (akár felárral?) Egy notinak kellene ideérnie Debrecenbe, ma adnák fel BP-en.

(#129491) Cs1csó válasza havast (#129490) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom nincs. Sőt egyáltalán szombaton bármelyik cég is csinálna kiszállítást.

[ Szerkesztve ]

(#129492) hentes555 válasza havast (#129490) üzenetére


hentes555
senior tag

Posta.hu díjkalkulátorán a belföldi csomagot választva van szombati kézbesítés opció, de hogy ténylegesen odaérne-e, azt nem tudom, nem volt még tapasztalatom ezzel.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#129494) lappy


lappy
őstag

PocoPhone F1 eladó

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#129495) bul07 válasza bul07 (#129486) üzenetére


bul07
nagyúr

Nincs szükség már pontra, meghosszabbították 21-ig a pont adást

Így ma meg is lett egy plüss

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129496) dewil666


dewil666
őstag

Eladó Farmer expo belépő!
1500ft/ 2db!
Kis gyerekes szülőknek 500ft/ db

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#129497) Aryes


Aryes
nagyúr

Van itt olyan, aki Digi előfizető Debrecenben és naponta ledobja a routert a hálózat, 5-20 percig sikertelenül kapcsolódik, majd utána működik rendesen? 3 hete ugyanez volt, hívtam szerelőt, aki portot cserélt a lépcsőházban, azt mondta rossz volt. Utána 2 hétig jó volt, majd elkezdte újra ezt a leszakadozást. Beszóltam a központba, mondták, hogy küldenek szerelőt, most meg kaptam egy sms-t, hogy a hibát javították. :F

[ Szerkesztve ]

(#129498) lappy válasza Aryes (#129497) üzenetére


lappy
őstag

Ha nem is naponta de van hogy elmegy a net router újraindítas és akkor megint jó mostanában nem csinálta

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#129499) zolikaDB válasza dbius (#129489) üzenetére


zolikaDB
veterán

Samsung tablet mi penz?

(#129500) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho!
Debrecenben van esetleg olyan Elektronikai szaküzlet, ahol kaphatóak okosórák?
Olyan érdekelne ami nincs Nyíregyházán.
Tehát Edigital, Euronics, vagy épp MM-en kívül, van-e valami?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.