Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#129401) mezis válasza Chesterfield (#129399) üzenetére


mezis
nagyúr

Bő 50 évvel ezelőtt egy katonai gyakorlaton láttam a robbanó gyújtó zsinórt. Égési sebessége talán 100m/sec lehetett. Nem maradt valakinek egy darab ? Mert én azt most megajánlanám kísérletezésre! ;] ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#129402) atike válasza mezis (#129401) üzenetére


atike
nagyúr

100 m/sec...? :F Az durva

(#129403) Zola007


Zola007
veterán

VARRÓNŐt keresek pólók, ingek méretre igazításához

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#129404) kovacs65 válasza atike (#129402) üzenetére


kovacs65
senior tag

Annak idején ezzel vágtunk fát. 3-4-szer körbetekertük vele és kész. A 10-15 cm-es fatörzset simán elvágta.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#129405) Aryes válasza Chesterfield (#129399) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én is erre a megoldásra jutottam, mindegy, hogy hol gyújtjuk meg középen, csak egyszerre 4 helyen égjen. Ha valahol összeér a két láng, a maradék részt valahol a két égő vége közt kell meggyújtani, és ezt ismételni végtelen ciklusban, míg leég az egész. Ha sikerül végtelen gyorsan meggyújtani amikor kell, elméletben kimérhető vele a 15 perc. Csak kicsit macerás. :DDD

(#129406) bul07 válasza Aryes (#129397) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem a Tesla kocsik istenítése nagyon elszált mostanában, kell a pofára esés hogy helyre vágja őket , ha egy gyerekcsoportott gázol halálra a zebrán mert ép olyan kedvevolt pár szenzornak az jobb lesz, hát nem
Mert a balf@sz sofőr az hiszi hogy tényleg önvezető a kocsija, mert hogy így hírdetik hogy önvezető a kocsi, és utána hivatkoznak az apró betűsre hogy de hát mi ott leírtuk

Egyre több hír van róluk és nem ép a "jó" fajta, mondjuk mint a lekopó festék ami miatt most csoprtos per is lesz.

Persze elektromos autó a jövő, de nagyon nem a jelen elektromos autói

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129407) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Eladó cuccok:

TrackR Bravo bluetooth nyomköveto - 3000Ft

Fitbit Flex aktivitásméro, okoskarköto - 7999Ft

Microsoft Sidewinder X6 gamer billentyu 8999Ft

Eladó 3 szintes TV üvegállvány ( átlátszó üveg ). Nem törött / repedt. Középen van kábelrendező része, szép állapotban. PM ben küldök képet, most nem tudtam lefotózni.

Személyes átvételnél minimálisan tudunk egyezkedni.

(#129408) Zsoleszhun válasza mezis (#129401) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Egy 90 kilométeres darabbal pont ki tudnánk mérni a 15 percet ;]

¯\_(ツ)_/¯

(#129409) pomorski válasza Zsoleszhun (#129408) üzenetére


pomorski
őstag

:DD

(#129410) Aryes válasza bul07 (#129406) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jól gondoltam: az irigység szólt belőled...

Hivatalosan sofőr nélküli önvezető autó engedélyezve ma a világon sehol sincs, Amerikában (ha jól emlékszem) két államban kapott engedélyt a fejlesztések miatt, de ott is csak felügyelettel.
A Tesla megérdemelten van istenítve, maradjunk ennyiben. Csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit... Sosem hirdette magát sofőr nélküli önvezető autóként. Az autopilóta mód bétatesztje folyik évek óta, simán belefér egy ilyen hiba, ahhoz képest, hogy tele van a net olyan videókkal, ahol ember által ki nem védhető baleseteket előzött meg. Ha utánanéznél a Tesla önvezető módszerének, tudnád, hogy gépi tanuláson alapul, csak ismert szituációkban avatkozik be, és nem bírálja felül a sofőr döntéseit! Az ilyen esetek legtöbbször visszavezethetők emberi hibára, például a vezető saját maga taposott a gázba, vagy tekerte el a kormányt, mert bamba volt.

[ Szerkesztve ]

(#129411) pomorski válasza Aryes (#129410) üzenetére


pomorski
őstag

+bul07

Ez épp idevág: [link]

(#129412) wwhy


wwhy
veterán

Keresek kifogástalan állapotú HP 1010, 1015, 1018 vagy 1020/1022 lézernyomtatót.

Eladó Xerox 3117 lézernyomtató, üres tonerrel, 5-6 oldal után már több oldalt húz be, elakad. (ha vki esetleg meg tudná javítani, az lenne az ideális nekem).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#129413) Cs1csó válasza bul07 (#129406) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre mondaná a Tesla részvényes: ha nem az én gyerekem akkor ennyi áldozat belefér.

(#129414) bul07 válasza Aryes (#129410) üzenetére


bul07
nagyúr

Mégis összes fizetett média úgy reklámozza hogy önvezető kocsi
Még a hozzá nem értő H andrás is olyan videót tesz fel hogy alszik a sofőrülésbe, és nem hívja fel a figyelmet hogy ez az ő hozzálássa én nem a tesla ajánlása,(nem véletlen kapott tartós használatra)

Én azon szerencsétlenekre gondolok akiket majd halálra gázol egy Tesla mert a kocsi sofőrje hitt a média és egyéb más forrásoknak hogy milyen jó a Tesla rendszere

Utána meg a Tesla is széttárja a kezét hogy de mi leírtuk a 200-ik oldalon

Ennek olyannak kellene lenni mint a cigis dobozokon a feliratok meg a képek, és minden sofőrnek egyértelműen a tudomására kellene hozni hogy a kocsi nem önvezető
Google keresés , hány írásban látsz olyat hogy meg lenne említve hogy nem önvezető autó és hogy a tesla semmilyen felelősséget nem vállal semmiért

(Mintha holnaptól közértben vehetnének 10évesek pisztolyt majd a jogalkotó azzal védekezne de hát mi leírtuk hogy veszélyes)

Ha vennék is elektromos autót akkor se Tesla lenne az, fele annyiért is vannak már jó elektromos autók(És nem is érdemes összehasonlítani őket mert ez olyan lenne mint Mercédeszt egy Daciaval, bár a Merci hasnál dacia motorokat)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129415) #65675776 válasza bul07 (#129414) üzenetére


#65675776
törölt tag

A felelősség továbbra is a sofőré, nem az autóé. Nincs az a bíróság, amelyek elfogadná kibúvónak, hogy nem is ő vezetett, hanem az autó.

[ Szerkesztve ]

(#129416) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

5 munka nap alatt megjött a személyi igazolvány :Y
Elég gyors volt szerintem.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#129417) 7Sony7


7Sony7
addikt

KEGEL màrkájú autó üléshuzatokat ismeri valaki? Milyen lehet?

-

(#129418) Aryes válasza bul07 (#129414) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért, talán nem képes magát vezetni? De.
Talán úgy hirdetik, hogy tökéletes, hibátlan? Ezt még soha nem hallottam egy médiából sem...
Hány Tesla van ma forgalomban? Hány okozott ebből balesetet, ami bizonyíthatóan az önvezető módra vezethető vissza? Ugyanennyi hétköznapi autóból ugyanennyi idő alatt hány okoz balesetet emberi vezetővel a volán mögött?

(#129419) mezis válasza Aryes (#129418) üzenetére


mezis
nagyúr

Az egy főre, egy T-ra jutó balesetek száma valamivel pontosabb, de kellene még a megtett km., baleset súlyossága.

mezis

(#129420) bul07 válasza #65675776 (#129415) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze, de akor ne hírdesék önvezetőnek míg nincs felelősége a gyárnak
Mert ha önvezetőnek nevezik reklámozzák akkor a felelőséget is vállalják

Mert megtévesztő reklám az megy
Sőt minden olxan sajtóterméket is felelőségre vonnám ami nem tesz ki egy figyelmeztetést hogy ezek nem önvezetők hanem csak sofőr segéd beredezések

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129421) Xelo


Xelo
addikt

(#129422) wwhy válasza #65675776 (#129415) üzenetére


wwhy
veterán

HU.. Erre ne vegyél mérget...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#129423) headhunter válasza bul07 (#129396) üzenetére


headhunter
addikt

(#129424) mackosajt


mackosajt
addikt

Samsung Galaxy S8 eladó.
Fekete, doboz, töltő megvan.
2 éves, egy apró karc van rajta, ami kb 2 napos korában keletkezett a zsebemben.
Igény esetén egy fekete, kártyatartós mágnes pántos flip tokot adok mellé ajándékba.
Helyileg Debrecen.
Mivel nem árulni, hanem eladni akarom, aki ad érte 70k forintot, annak akár házhoz is viszem városon belül.
60-at a legelső bolt, ahova betevedtem is megad érte látatlanban(nem volt nálam), ezért írtam ki 70-re. Ha péntekig nem kell senkinek, megy a boltba.
Érdeklődni privátban.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#129425) bul07 válasza headhunter (#129423) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen a BMW is egy túlárazott valami, és

Itt arról volt szó hogy azt sugallják mindenütt hogy önvezető autó, és kisbetűsbe leírják hogy hát az nem is úgy van, majd széttárják a kezüket ha baj van
És a sok balga beveszi a reklámokból médiából jövő bullshit szöveget, és jobb esetben csak magát töri össze rosszabba meg kiírt egy családot

Amúgy is a Tesla is azt játssza mint a apple, frissítéssel csökkentette a régebbi kocsik hatótávját, de jó is az mikkor távolról piszkálják a kocsit

Na de mindegy az idő úgyis eldönti, ha a nagy gyártók ráfekszenek a dologra akkor a Tesla nagy egyedisége is a múlté lesz, mert látható hogy a nagy tőke még csak most fog belelendülni

Hyundai KONA Electric, a valós 400Km hatótávjával kevesebb mint fele áron mint egy Tesla, és még csak most fekszenek rá a dologra
Szerintem két három év múlva minden nagyobb gyártónak lesz olyan kocsija ami tudni fogja min a 5-600Km hatótávot 10m Ft alatt

Persze ez egy használt autót vásárlóhoz majd kb 8-10-év múlva fog elérni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129426) SOAD19


SOAD19
addikt

Azt tudtam, hogy furcsa ízléssel vannak megáldva a japánok, de ez a pénisz fesztivál, most azért meglepett: [link] Főleg az, hogy férfi emberek önszántukból fogyasztják a fallosz nyalókát, bájos. :U Meg, hogy gyereket is elvisznek egy ilyen helyre, és még fotózzák is egy szobrocskával. De, lehet, hogy csak maradi vagyok. De, el nem tudnám képzelni, hogy egy ilyen nyalókát szopogassak. Persze tudom, hogy egy "jó" képért bármit megtesznek manapság az emberek.

(#129427) Aryes válasza bul07 (#129425) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt most hallottam először. De mivel én a másik irányban vagyok elfogult, inkább hiszek abban, hogy ez egy valódi biztonsági frissítés volt, és az említett modellek tulajdonosait sokkal rosszabbul érintette volna, ha az egész autójuk leég...
És komolyan, 8 éves akkumulátoroktól tényleg azt várják, hogy az újkori teljesítményüket hozzák?

(#129428) bul07 válasza Aryes (#129427) üzenetére


bul07
nagyúr

Az a gond ezzel hogy azok a modellek lehetnek 6évesek is, és a Tesla 8év garanciát válal az akukkra tehát simán benne van hogy azért csinálta nehogy tudjanak élni a garanviális dologgal

De akkor se szép csak úgy titkosan csökkenteni a ahtótávott, mert ez nem jó prcedenst teremt
Kényük kedvük szerint csökkentik

Majd meglépik hogy kezdetben mondjuk 500Km hatótávot leviszik 400Km ilyen olyan indokkal, és még örüljön is a tulaj

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129429) Aryes válasza bul07 (#129428) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha ilyet tettek, annak egészen biztos, hogy komoly oka volt, emlékezz csak a kigyulladó Samsung note 7 akkuk esetére, ahol a visszahívás előtt az első reakció az volt, hogy küldtek egy ugyanilyen frissítést a telefonokra.

(#129430) laccczka válasza mezis (#129401) üzenetére


laccczka
tag

Szerintem az 1000 m/s lenne.
Ha a pirosról van szó.
A fehér ha jól emlékszem kb. 1 cm/s "gyors" volt.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#129431) zeon.hu válasza headhunter (#129423) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Headhunter!

Írtam privátot munka miatt, sürgős!

#?*@&!

(#129432) Davetim válasza zeon.hu (#129431) üzenetére


Davetim
tag

sziasztok!

Van egy rakás régi tápegységem, már nem tudom melyik jó még. Lehet valahol biztonságos módon teszteltetni őket? Inkább nem kockáztatnék egy alaplapot emiatt.

(#129433) lappy válasza Davetim (#129432) üzenetére


lappy
őstag

van tesztelő ami megmutatja hogy van-e feszültség a megfelelő kimeneten mást nem.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#129434) #33253120 válasza Aryes (#129427) üzenetére


#33253120
törölt tag

A model 3 esetében arról volt kb szó, hogy az előrendelők kb az előrendelésért kaptak x időre mindent.
Amikor letelt az idő, akkor ezt a mindent kikapcsolták, és pénzért bármikor vissza lehet kapcsolni.
Hasonlóan működik mint pl az IBM, ami heroináron letesz hozzád egy szervert, és amikor szólsz, hogy kellene még 3 mag, meg még fél tera RAM, akkor nem a szervizes megy ki, hanem az ott van a gépben, csak be kell kapcsolni.... De elöször fizess.

Azaz a Tesla esetében nem az autót vásárolod meg, hanem egy közlekedési szolgáltatást egyeztetett paraméterekkel, aminél kb ugyanúgy megvan a lehetőséged felfelé váltani, mint mondjuk egy mobiltelefon előfizetésnél. Maga az autó kb csak a szolgáltatás igénybevételéhez szükséges fizikális megtestesülés.... :) Vásárolsz ilyen-olyan csomagot, és tudsz gyorsabban menni, lesz ködlámpa, stb....

Így már kezded érteni a piaci modelljüket?

[ Szerkesztve ]

(#129435) #65675776 válasza #33253120 (#129434) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy időben az intel is próbálkozott ilyesmivel. Méghozzá asztali és mobil fronton.

aryes: "olyan területeket kezdett felfedezni, amihez előtte senki sem mert hozzányúlni."

Nem-e? General Motors EV1

[ Szerkesztve ]

(#129436) Aryes válasza #33253120 (#129434) üzenetére


Aryes
nagyúr

1. Miért gondolod, hogy eddig nem értettem?
2. Hogy jön ez az akkumulátor biztonsági problémájához?

Én leveszem a kalapom a cég előtt, mert olyan területeket kezdett felfedezni, amihez előtte senki sem mert hozzányúlni. Rengeteg időt és pénzt áldoztak a fejlesztésre, amit joguk van úgy visszatermelni, ahogy a piac ezt megengedi nekik. Jelenleg 1-2 éves előrendelési lista van náluk (mint régen a Merkur-nál), mert nem bírnak olyan mennyiséget termelni, amennyi ne tudnának eladni, tehát a piac eddig őket igazolja...
A gyógyszergyárak ugyanilyen pofátlan módon termelik vissza a R&D költségeket a szabadalmuk lejárta előtt, pedig ott többnyire emberéletekkel játszanak, míg az autó egy élvezeti cikk.
Azt meg valahogy egyikőtök sem rója fel nekik, hogy mekkora mocskok, mert a 6-8 éves modellek ugyanazokat a fejlesztéseket megkapják a frissítésekkel, amit az újabb modellek. Ha mobiltelefon lenne, 8 év alatt már kb. 4 készüléket kellett volna venni ehhez.
;]

(#129437) #33253120 válasza Aryes (#129436) üzenetére


#33253120
törölt tag

A hatótávot tudtommal nem azért csökkentik, mert bármilyen szempontból aggályos lenne, hanem azért mert az a nagyobb csomag része.

[ Szerkesztve ]

(#129438) Aryes válasza #33253120 (#129437) üzenetére


Aryes
nagyúr

Link?

(#129439) #33253120 válasza Aryes (#129438) üzenetére


#33253120
törölt tag

(#129440) bul07 válasza #33253120 (#129437) üzenetére


bul07
nagyúr

Én úgy olvastam hogy talán a egyre sűrűsödő autótüzek miatt volt ez a frissítés, de semmi fajta információt nem ad a Tesla, csak hogy biztonsági és élettartami okokból

[link], [link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129441) #33253120 válasza bul07 (#129440) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mivel te mai cikket linkelsz, én meg régebbit, lehet két külön dologról próbálunk eszmét cserélni. :)

(#129442) Aryes válasza #33253120 (#129439) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát én qrvára nem értem, hogy mi itt a probléma. :F Tévedésből fizetős feature-öket adtak ingyen, és visszaveszik: mert megtehetik. Te mit tennél a helyükben, amikor a többi Tesla 3 tulaj megkérdezi, hogy "én miért fizettem a ködlámpáért, ha ő ingyen kapta?" Azt, hogy "így jártál b+"?
Windows esetén rendben van, hogy távolról letiltották a kalóz példányokat? Itt a tulaj dönthet:
- letiltja a netet az autóban, ezzel megtartja az extrákat, cserébe elesik minden jótól, amit ezután kapna
- fizet
- nyel egy nagyot, és 20 mérfölddel kisebb kirándulásokat tervez

(#129443) bul07 válasza #33253120 (#129441) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez mostani ügy a sok közül
Van ugye a rozsda dolog is

Keresek Penny plüssokos 2 matricát [link]

2db lenne szükség és posta játszik, természetesen PayPal-on átküldöm a levél árát
Esetleg még 20-án este a tűzijáték előtt a egyetem előtti körforgalomnál személyesen, ha olyan lesz az idő és megyünk

2db hiányzik hogy meglegyen a 30db és az ingyenes figura

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129444) SybenX válasza bul07 (#129443) üzenetére


SybenX
őstag

A teslahoz kapcsolódóan: Rozsdásodnak a Tesla Model 3-asok?

(#129445) bul07 válasza SybenX (#129444) üzenetére


bul07
nagyúr

H andrás szavára semmit nem adok, semmihez nem ért egy életművész meglovagolja az ép aktuális felkapott brandet, és addig csinálja míg nagy haszon van belőle
Apple cuccokat is addig tolta míg nagy haszonnal sózta el, majd mikkor már leáldozóba volt a boltocskája eladta és kiszállt

Semmi szakmai képzettsége, vagy bármilyen műszak tanulmánya nincs, de ossza az észt
(videókat meg vágja rendesen hogy jó legyen neki, volt hogy dicsérte valamelyikben a sávtartót, persze hogy kivágta a videóból mikkor egy lehajtónál bele kellet nyúljon mert lehajtott volna jobbra, aztán csak magyarázkodott hogy de hát nem is úgy volt)

Ebben a videóban is úgy csűri csavarja hogy neki az jöjjön ki amit ő akar
100€ küszöb fényezés kint, ezt mondja a sok balga meg el is hiszi, még idehaza is 25-30e Ft egy elem fényezés nem hogy mondjuk Hollandiába/Németországba
Persze arról egy szót se említ hogy bevizsgáltatták a festést és hogy sokkal gyengébb minőségbe mint bármely más autógyártóé, ó hát erről hallgatunk mert még igazolja hogy lejön a festék és elkezd rozsdásodni

Nem véletlen védi a Teslát kapott tőlük egyet tartós használtra, megvették kilóra
Meg a többi gyártó is, dehogy kapna semmit ingyen ha az igazat írná le, meg bújtatott reklám hegyek

Meg egy nem régi videójában azt fejtegette hogy jelenleg nem környezetszennyezőbb az elektromos autó mint mondjuk egy kicsi benzines, meg hogy már jaj itt a váltás ideje

Közben meg sokkal jobban hozzáértők ezt még jó 5-7-10 évvel eldobják későbbre

Inkább hiszek szakembernek pl Gajdán Miklós-nak
Érdemes megnézni [link], [link]

Vagy totalcaros előadás ott is szakember levezetésével [link], nagyon érdemes megnézni
Csak egy belőle, pl én az se tudtam hogy a hajózás felelős a legtöbb nitrogén oxid kibocsátásért mert nincs szabályozva (videó 9:07-tól)

Ilyen szakemberekkel H andrás nem merne beszélgetni mert a hülyeségeit se perc alatt lesöpörnék

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129446) Aryes válasza bul07 (#129445) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azt az embert én se nagyon bírom. Kimondottan tenyérbe mászó alak. Csak nemrég láttam tőle pár Tesla témájú videót, nem ismerem a korábbi "munkásságát".

(#129447) LuckyL válasza bul07 (#129445) üzenetére


LuckyL
őstag

az a baj, hogy kiragadsz dolgokat abból amit mond és melléraksz nagyon sok rosszindulatot...ez így nem komolyan vehető kritika (szerintem)
tételesen nincs időm mindenre reagálni amit leírtál, de azért pár dolgot megjegyeznék

-azon gondolkozz el hogy a te tüdőd a melletted naponta 20x elpöfögő dízel passattól vagy a 0 kibocsátású teslától lesz majd beteg? (remélem egyiktől sem)
-applenél konkrétan el is mondta hogy annyira rossz már az ár/érték arány hogy nem volt kedve tovább árulni, illetve mással akart foglalkozni
-amilyen cikkeket én olvastam, ott leírják hogy sokkal kevesebb balesetet okoz egységnyi idő/km alatt a béta állapotú önvezetés mint az átlag sofőr (de egyelőre tényleg kicsi még a minta a teljes bizonyossághoz)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#129448) bul07 válasza LuckyL (#129447) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze elektromos autó csak lokálisan váltja ki a környezet szennyezést
De mivel jobb az hogy mondjuk az erőműből származó mérges gázokat szívja be az ember

Németországban nagyon sok fosszilis erőmű van, városokból áthelyezi a káros anyag kibocsájtás az erőművek körzetébe
Tehát az erőmű közelében dögöljenek meg, hogy a városiak jobb levegőt szívhassanak, de az ott lakó meg mondhatná hogy jobb levegő kell akkor tiltsák ki a kocsikat és legyen villamos vagy troli, ááá de akkor megdöccen a városi segge :)

apple
Ezt írtam én is le, amikor már nem hozott elég hasznot kiszállt, nem volt elég becsapható vevő, vagy nem vették már, vagy máshonnan rendelték (apple.com/hu)
(Több olyan ismerősöm is van még mindig hogy neki iphone kell
De mobil netre már nem futja, de hát iphone az státuszt ad szerinte, és csak telefonál általában
Vagy másik neki iphone kell, de kölcsön kér a családjától hogy az adósságait tudja valamennyire rendezni, á nem abból a 300e Ft-ból rendezné az adóssága egy részét, és venne 80-90e Ft-os androidot ami ugyan úgy ki tudja szolgálni, á nem)

Tesla
Az a baj hogy úgy promotálják hogy ezek már önvezető kocsik, és el is hiszik, majd mikkor jön a baj akkor csak mindenki széttárja a kezét
Repülő is biztonságosabb mint kocsi de milyen jó is az amikkor gép hibájából van halál, emberi tényezős baleseteket így van úgy mg lehet érteni, de azt nem hogy hogy engedhették forgalomba egy hibás gépet
Önvezető funkció még hemzseg a hibától de semmilyen korlátozó tényezőt nem használnak és még el is hitetik hogy minden frankó
Majd amikkor már 99.9999%-ig biztos üzemű lesz az önvezetés na akkor majd ne korlátozzák(korlátozás alatt olyat értek hogy sípol a kocsi ha 5másodperc után nem fogja meg a kormányt a sofőr)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129449) LuckyL válasza bul07 (#129448) üzenetére


LuckyL
őstag

Bocs telorol nincs ekezetem. Eromuvi kornyezetben sokkal.hatekonyabb az energia eloallitas mint kozuton egy auto motorjaban. A kibocsatast is sokkal jobban lehet szurni. Egyertelmuen nyer az elektromos auto minden szempontbol.

Az hogy valaki eron felul vesz iphone-t az nem a gyarto hibaja...

Szerk: a nemetek valasztasa hogy BARMI aron bezarjak az atomeromuveket, ennek az ara egyelore a szen sajnos.

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#129450) Aryes válasza bul07 (#129448) üzenetére


Aryes
nagyúr

Borzasztóan demagóg vagy, úgyhogy részemről itt ki is szállok a vitából, de azért még annyit hozzátennék, hogy az elektromos autók környezetszennyezéséhez majdnem semmi köze az erőműveknek, a Tesla turbocharger-ei is mind megújuló forrásból (napelem) állítják elő az áramot. Az erőművek pedig tisztábbak és hatékonyabbak, mint az autók.
Jelenleg az akkumulátor előállítása az, ami súlyosan környezetszennyező. De mindenki érzi, hogy nem marad örökké lítium alapú az akksi, ez egy átmeneti megoldás, míg jobbat nem találnak. A napelemek előállítása sem túl környezetbarát, viszont ott látszik a hatalmas fejlődés és innováció. Reméljük az akkumulátorok előállítása is hasonlóan fejlődni fog.
Részemről egyébként mindig is a hidrogéncellában láttam a jövőt, remélem lassan ott is beindul végre valami...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.