Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#155001) diablo1984 válasza Aryes (#155000) üzenetére


diablo1984
veterán

Bármi alatt, de legalább a polikarbonát fényt ereszt át, ez által nem lesz sötét ott az ablakokon át, esztétikus is, egy cserepes lemez, vagy bramac nehéz mint a bűn, árnyékol, ugyanúgy tolja a meleget maga alá, de cserébe ilyen kis lejtésnél jönne a víz minden felé IS.
Amúgy a polikarbonát hőkamrás, nincs alatta tűző nap(mondom úgy, hogy 2x 20m2-es polikarbonát tetőm is van).
Tehát miért ne?

(#155002) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Most reggel van még akciós piros dobozos tej a Mikepércsi úti Aldiban ha valakit érdekel.

(#155003) Salex1 válasza Aryes (#155000) üzenetére


Salex1
senior tag

Köszönöm mindenkinek!
Semmiképen nem akarom lesötétíteni a nappalit, így inkább a melegebb, de fedett megoldást választottuk. Még gondolkozok rajta, hogy 16-os, több cellás és esetleg bronz polikarbonátot rakjunk, hogy ne legyen olyan meleg. Vagy ha sima, akkor elhúzható árnyékolóval lenne megoldva.

(#155004) mezis válasza Salex1 (#155003) üzenetére


mezis
nagyúr

"...nem akarom lesötétíteni a nappalit..."
Mé'? Mit csinász a nappaliba? TV-t níze', telózó'. Világítak azok, nem kell ahho' sok fíny. :DDD ;]

mezis

(#155005) Shokkolo válasza Salex1 (#155003) üzenetére


Shokkolo
addikt

Én szinezett polikarbonátot javasolnék alapból.
Egy idő után elkerülhetetlen egy kis kosz / sár / moha azon is.
A natúr "víztiszta" szinte azonnal kiadja, míg egy bronzos / füstös árnyalat sokáig ápol és eltakar, illetve talán egy picit kevésbé is melegszik (illetve esztétikusabb is).

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#155006) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
BONTATLAN Romoss Sense 8+ powerbank 30000mAh eladó!
[link]
Új Asus Zenbook 14 OLED UX3402ZA-KM134W Menta zöld eladó!
[link]
Bernafon Neo 112 BTE hallókészülék eladó!
[link]
Ha valaki új telefont akar venni, van számára egy olyan telefonom, aminek az IMEI számát elfogadták a telefon csere programban.
A többit privátban!

(#155007) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Van itt a topikban olyan lakó aki ért az xboxokhoz? 🤗

(#155008) pjoey


pjoey
tag

Sziasztok

Keresek megvételre egy Playstation 4 Pro-t. 1 v 2 kontrollerrel, esetleg pár játékkal. Ha valaki esetleg eladná, vagy ismerőse akkor kérem jellezze felém. Csak Pro érdekel. Köszi

Mostanában annyit dolgozok, hogy kezd az ivás rovására menni!

(#155009) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Lenne egy kerdesem...
Adott egy desktop gep win 11-el. Illetve egy Tecknet vezetek nelkuli egerke (ebayes topikajanlas volt, 1-2 evig dobozban allt, nemreg bontottam ki), finom gombnyomas, halk, allithato dpi.
Kb 4-6 naponta cserelgetem benne az IKEA (feher)/GP Recyco Pro (fekete) eleg komoly akksikat...
Mi a jo eg baja van?
Olyanokat olvastam eddig, hogy ezek az egerek meg ugy altalaban a vezetek nelkuli egerek 1 evet elmennek 1 elemmel/akksival...

(#155010) Cs1csó válasza zolikaDB (#155009) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tipp: GAGYI az egér. Persze mielőtt újat vetetnék veled tesztelhetnéd egy másik gépen is, ha ott is merül akkor venni kell egy új egeret.
Előtte esetleg még megnézheted az energiagazdálkodási profilját is bár ezek az egerek úgymond "készenléti" állapotba mennek amikor nem használod (ha hosszú idő után mozdítod meg először akkor fáziskéséssel fog megindulni a kurzor mert addig készenléti állapotban volt az egér. Ezt az állapotot a te egered is tartja? Mert ha nem akkor lehet emiatt merül gyorsabban.

DE érdemes a PH egeres topikjába is bekérdeni, hogy milyen olcsó wireless egeret ajánlnak. Azután úgy megvásárolni, hogy élni tudj a 14 napos elállási joggal. Ha minden okés akkor maradhat az egér. (és tényleg a másik egér volt hibás) De ha ezzel a kvázi új egérrel is gond lenne akkor már lehet a rendszer vagy annak a beállításaival van gond.

Még egy apró "tipp" : az egér USB-s vevőkészülékét dugd egy másik USB port-ba gép restart-al egybekötve.

(#155011) SOAD19


SOAD19
addikt

Komoly kis gépecske és kezelő: [link]
Nem nagyon kell megszakadni a kollégáinak mellette, vélhetően szeretnek vele dolgozni. :D Jól jönne egy ilyen a Rakovszkyn is... :D

[ Szerkesztve ]

(#155012) Pyttawrx válasza zolikaDB (#155009) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

4-6 nap? Az durva. Nem lehet, hogy tölthető elem kell bele? Linket dobsz az egérről?

(#155013) Cs1csó válasza Pyttawrx (#155012) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkuval használj (új akkukkal, aka "tölthető elem")

[link] bazári átlagos kínai egér. 15-20 dollár közötti áron.

(#155014) Mikulásbá válasza Cs1csó (#155010) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egy ajánlás : a LIDL-féle Silvercrest vezeték nélküli egere 3 vagy 4 ezresért nagyon jó, én is és a párom is évek óta használjuk, néma kattintás, DPI váltás, 6 perc tétlenség után kikapcsol, pontos, 2 db AA elem vagy akku évekig jó.
Amikor volt legutóbb, betáraztam belőle 4 db-ot. :B

(#155015) Pyttawrx válasza Cs1csó (#155013) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Valóban elolvastam. Köszi

(#155016) Pyttawrx válasza Mikulásbá (#155014) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Most lett egy apple magic mouse 3 egerem. Eddig nagyon bejött. Genius, ligitech, és rapoo egerek jöttek be még nekem. Az ilyen olcsókat én kerülöm. Pontatlanok.

(#155017) Mikulásbá válasza Pyttawrx (#155016) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Böngészgetni tökéletes, én sem hittem. Persze játékra én is cserélek.
Ja, és jobb gombok is vannak rajta-nálam ez is lényeges, használom. Ár-érték arányban nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#155018) Pyttawrx válasza Mikulásbá (#155017) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem játékról beszélek. Nem játszom. :)

(#155019) RandomName válasza szotyika77 (#155007) üzenetére


RandomName
aktív tag

Milyen formában?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#155020) RandomName válasza zolikaDB (#155009) üzenetére


RandomName
aktív tag

Nekem is van aliexpresses BT egerem, ami 1-2 napig bírta a 2dbAAA elemmel...
Ez ilyen... Vannak jobb, és rosszabb darabok.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#155021) mezis válasza zolikaDB (#155009) üzenetére


mezis
nagyúr

A BT-s (WiFi-s) egér használatától erősen függ az áramigénye. Ha reggeltől estig keményen tolod, akkor hamar lemerül az eleme.

mezis

(#155022) szotyika77 válasza RandomName (#155019) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Szia!

Van egy Xbox One S gépem és az alábbi problémám van vele: Fifa 19-el játszok rajta és a tegnapi napig simán ment minden. Viszont a mai nap azt produkálta, hogy amint beléptem a játékba a Fifa offical blabla felirtatú képernyőn nem léptetett tovább. Vártam egy negyed órát ezzel a képernyővel de még mindig semmi. Na akkor restart az xboxot, újrapróbálkoztam, ugyanígy megállt. CD ki be, ugyanígy megállt. Gép ki be, ugyanígy megállt.
Letöröltem, majd installáltam és most a legelső fifa képernyő után kidob az xbox kezdőképernyőjébe. Másik játékkal nem próbáltam. Internet kapcsolat van.
Mi lehet a hiba és hogyan tudnám helyrehozni?
Előre is köszönöm a segítséget! 🤗

Update: Kipróbáltam másik játékkal is, F1 2019, és itt se jut tovább a játék kezdőképernyőjén. :(
Már irtam az itteni xbox forumba is, de nem kaptam még választ.

(#155023) zolikaDB válasza Pyttawrx (#155012) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszi a tippeket!
Win11 beallitasokhoz nem nyultam. Amikor lekapcsol a kepernyo, utana utok egy entert es az egeret is "meggörgetem", h felkeljen.
Mondom, toltheto Ladda/GP Pro akksik vannak benne.
Pontosan ez az: [link]
5.3$ volt 2020 nyaran.
Lidl egerem volt a meloban, szerettem, de annak is lett vmi kínja :)
Ez az eger amugy mintha annak a testvere lenne...
No, meglatom, beviszem meloba, vagy vevő masik portba...

(#155024) mezis válasza zolikaDB (#155023) üzenetére


mezis
nagyúr

Az akkuk kapacitását megmérted?

mezis

(#155025) zolikaDB válasza mezis (#155024) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem mertem, hetfon megteszem (meloban van multimeter, annyit tudok, h hany volt van benne...).
Ezek a toltobol par napja kivett akksik egyebkent.
Illetve arrol "hiresek", h feltoltes utan jo sokaig tartjak a kapacitasukat, es nem elhasznalt cuccok, tehat "erdemleges bevetese" nem volt egyiknek sem eddig. [link]

(#155026) mezis válasza zolikaDB (#155025) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem is vannak Eneloop akkuim. Fényképező gépben sokáig (de nem sokat) használtam.
Még mindig meg vannak, de van amelyiknek a kapacitását csupán 50mAó-nak mutatja a VoltCraft IPC-1L töltőm.
Egy kattintás a fényképező gépben és már cserélhetem is. Vagy el sem jutok a kattintásig...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#155027) belinho válasza zolikaDB (#155025) üzenetére


belinho
senior tag

Próbáld ki sima mezei LR6- os Alkaline tartós elemmel, hogy azzal meddig bírja. Ezek 1.5V-os feszültséggel rendelkeznek, ellentétben az akkukal, amik csak 1.2V-al.
Nálunk pl vezetéknélküli mikrofonba a sima elem jóval tovább tart, mint az akku.

(#155028) sto1911 válasza Pyttawrx (#155016) üzenetére


sto1911
veterán

Instant elkapsz valamit attól az ergonomiátlan formától.

(#155029) RandomName válasza belinho (#155027) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mármint akkunál az ideálisan kisütött fesz van megadva. az 1.2V akku feltöltve 1.44V...
Viszont igaz, hogy kb linárisan merül, míg az elemek kb egy fordított parabolagörbe szerint.....

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#155030) Pyttawrx válasza sto1911 (#155028) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Teljesen bejön nekem. :)

(#155031) sto1911 válasza Pyttawrx (#155030) üzenetére


sto1911
veterán

Jó, hát másnak a cigi meg a pia is, attól a testének még nem lesz jó. :D

(#155032) bul07


bul07
nagyúr

Boldog újévet, nyúl éve
Google oldala, volt ilyen a dec 31-én a Google oldalán, vagy ez új

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#155033) KROK640 válasza bul07 (#155032) üzenetére


KROK640
veterán

Ez tök jó :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#155034) mezis válasza bul07 (#155032) üzenetére


mezis
nagyúr

És még mindig olyan szaporák? [link]

mezis

(#155035) bul07 válasza mezis (#155034) üzenetére


bul07
nagyúr

Kína népessége csökken, most üt vissza az egyke politika, túl sok az öreg
Mint nálunk is ahogy csökken, csak nálunk a pénztelenség miatt nincs az emberek 2+ gyerekük, nem mert törvény tiltja

A falu ahol lakok 10év múlva szellem falu lesz, ha a románok nem vásárolnák fel a házakat akkor már minden második üres lenne, lakó nélkül
20-30év alatti szinte nincs is a faluba, aki teheti menekül

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#155036) KROK640 válasza bul07 (#155035) üzenetére


KROK640
veterán

Ha belegondolsz kellett az egyke politika, mert az azért nem volt állapot, hogy 1+ Milliárdnyian vannak és családonként 3-10 gyerek van. Egyszerűen csökkenteni kellett a népességet. Most a covid is alaposan letarolta őket

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#155037) Aryes válasza KROK640 (#155036) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mikor elkezdték, még "csak" 1 milliárd kínai volt, most 2. Ha nem kezdték volna el, most 3 milliárdan is lehetnének. :Y

(#155038) KROK640 válasza Aryes (#155037) üzenetére


KROK640
veterán

Pont ezért kellett elkezdeni. Csak hát így ugye más hátrányok jönnek elő, mint pl h rengeteg öreg fog jutni kevesebb fiatalra

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#155039) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

Megbízható, belátható időn belül dolgozó könyvelőt tudtok ajánlani?

(#155040) torcsrent válasza Morgal (#155039) üzenetére


torcsrent
csendes tag

Megy PM.

[ Szerkesztve ]

(#155041) Csöves


Csöves
senior tag

Fékfolyadék tesztelője ha van valakinek, odamennék megmérni.
Kb. 1 perc az egész.

Aquila non captat muscas.

(#155042) RandomName válasza RandomName (#154972) üzenetére


RandomName
aktív tag

Menetrend.app simán azt írja, hogy elment a buszom, a térképen nem látszik.
TransIT meg azt írja, hogy 6 percet késik, és mutatja hol van.
Ehh...

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#155043) torcsrent válasza RandomName (#155042) üzenetére


torcsrent
csendes tag

Két opció: futsz vagy vársz :D

(#155044) hcs57


hcs57
őstag

Van egy ilyen kuponom, de már van ilyen fúróm... érdekel valakit?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#155045) BoscoD55 válasza Aryes (#154446) üzenetére


BoscoD55
tag

Nem biztos, hogy ertem a kerdest. Vagyis azt ugyan ertem, de nem tudom milyen valaszt varsz.

Letezik egykezes sulyzokeszlet, Decaban mindig van raktaron, 20kg-ig jo, cserelheto tarcsas.

Ellenben, ha a fiad sulyemelo, akkor nyilvan kellene neki egy olimpiai sulyemelo rud, ami eleve 20kg-os. De az is lehet, hogy a fiad meg nem is tart ott, hogy azzal edzzen.

Kontextus nelkul nehez akarmit is ajanlani ebben az ugyben.

(#155046) Aryes válasza BoscoD55 (#155045) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönöm, már megoldódott. :R Deca-s lett a végén.

A súlyemelő rúd amúgy tényleg kellene majd, már mondta a gyerek, csak lehet szétveri vele a lakást :))

[ Szerkesztve ]

(#155047) KROK640 válasza RandomName (#155042) üzenetére


KROK640
veterán

Azzal h mutatja h hol van az utóbbi a hitelesebb.
Ahol csak lehet nem használok buszt, mivel utálok várni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#155048) Aryes válasza RandomName (#155042) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pedig az elődje, a régi alkalmazás, amikor még működött benne az online követés, úgy emlékszem mutatta térképen is és mindig megbízható volt. :U

Valószínűleg valamiért nem kapta meg a friss adatot a szerverről, a transit meg igen.

(#155050) func93


func93
senior tag

Sziasztok,

valakinek esetleg eladó gamer/irodai szék? (Home Office - Napi 8-10 óra) :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.