Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#134001) Papaj x


Papaj x
tag

FPS Raider RA 750 - 750W - PPA7501402


ÁR: 11.900 HUF

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#134002) aldebaran


aldebaran
őstag

Én két videót ajánlok a szájmaszk és az otthonmaradáshoz:

1. Miért maradj otthon:
[link]

2. Mi ez a vírus, min és meddig él meg ... stb. A csávónak van 3 videója, mindegyik szakmailag hiteles!
1. [link]
2. [link]
3. [link]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#134003) gazso75


gazso75
aktív tag

Hidrofor tartályhoz pumpaszelepet, szerintetek hol kaphatnék ?
A Nyíl utcai szivattyúboltban nincs :(

(#134004) Papaj x válasza Papaj x (#134001) üzenetére


Papaj x
tag

Hopp, ez lemaradt.

BitFenix Phenom Micro-ATX fehér - BFC-PHM-300-WWXKK-RP - Dobozával

ÁR: 11.900 HUF

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#134005) kugli válasza Cs1csó (#133997) üzenetére


kugli
aktív tag

Köszönöm az SSD témában a tanácsot! Pár éve egy kingston v300-at használtam,nem volt gond sem sebességgel sem az élettartammal,bár akkor benne voltam a témában,próbáltam jól beállítani a rendszert. Jelenleg mennyire kell komolyan venni az élettartam,írás olvasási limitet? Érdemes inkább pl a samsung evo sorozatból választani?

(#134006) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, itthoni suli miatt (is) használt pc-t vennék garanciával. Van ajánlott bolt?

-

(#134007) Calogero válasza 7Sony7 (#134006) üzenetére


Calogero
addikt

Én ezt tudom ajánlani: [link]

(#134008) LattilaX válasza 7Sony7 (#134006) üzenetére


LattilaX
tag

Ezek egész jók: [link] [link]

(#134009) 7Sony7


7Sony7
addikt

Calogero és LattilaX: Köszönöm. Megnézem őket.

-

(#134010) mezis válasza gazso75 (#134003) üzenetére


mezis
nagyúr

Amit én eddig láttam, az azonos volt az autóknál használttal.
Próbálkozz gumisoknál.

mezis

(#134011) #33253120 válasza Fricu (#133995) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem kizárólag a betegnek kell, hanem mert a lappangási időszakban mindenki lehet potenciális hordozó. És ők ne fertőzzenek. Nem, ott az egyetemen nem mindenki idióta, hanem mivel ott jelentősebb a fertőzésveszély, csökkenteni kell a továbbadás lehetőségét. Aki meg beteg, vagy annak érzi magát, az ne sebészeti maszkot viseljen, hanem telefonáljon a háziorvosának a további teendőért.
És kb ennyi.
Nekem is FFP2 van itthon, én egyszerűen kivettem a szerszámosból. Melóban szoktam használni porterhelt helyen, emiatt mindig van itthon jó pár darab. De, bár ezen a héten az FFP2 a király, a múlt héten még mindenhol az volt kommunikálva, hogy az nem nyújt megfelelő védelmet, mert arra az FFP3 a jó. És annak ellenére, hogy szemen keresztül is felveheted a bajt, szinte sehol nem rakják ki ajánlásba, hogy azt is védeni lenne szükséges.
Ha rádliheg valaki, akkor sebészeti szájmaszkon keresztül simán elkapod, de elkapod akár az FFP3-on keresztül is, ha nincs rajtad egy 200Ft-os kertészeti védőszemüveg.
Nem kell túlgondolni, mert tényleg nem bonyolult. De az FFP1/2, a csősál, a sebészeti vagy a papírtörlőből/wc papírból/nedves kendőből/melltartóból készült maszk az nem téged véd, hanem tőled a környezetet mert senkiről nem lehet tudni, hogy potenciálisan mekkora veszélyt jelent a lappangási időszakban.

(#134012) hdanesz válasza Fricu (#133984) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Tavaly 30 napot töltöttem kórházban. 4műtétem volt, örülük, hogy élek. Láttam orvost és nővért eleget. A műtőn kivül egyetlen emberen volt maszk, egy ápolónőn aki köhögött. Ez ugye bőven a korona előtt volt. Akkor miért nem az összes betegre és a többi ápolóra meg dokira tettek maszkot? Én sosem mondtam, hogy ne hordjanak az emberek maszkot, mindenki azt csinál amit akar. Csak felesleges abba a hitbe ringatni magát, hogy ezzel semmi de semmi baja nem lehet ha a maszk fent van. Akár helyesen, akár helytelenül használva. De igazad van, a holdon élek. (Kicsit visszavehetnél a stílusból...)

[ Szerkesztve ]

(#134013) izee válasza hdanesz (#134012) üzenetére


izee
senior tag

úszó szemüveg és seggkúp nélkül "semmit" nem ér a maszk :DDD

Néha elcsábulok és poénkodok.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#134014) diablo1984 válasza hdanesz (#134012) üzenetére


diablo1984
veterán

Amúgy valahogy a mostani helyzetben a maszk megnyugtatja az embereket, igaz sz@rt sem ér, de megnyugtatja azt aki hordja és azt is aki látja hogy rajtad van(gondolván, hogy nem kap el tőled semmit). Most olyan hisztéria van, hogy aki külföldre jár, úgy néznek rá, mintha ebolások közül jött volna, pedig itthon is térdig ér a ganyé, de ezt valahogy az emberek nem fogják fel.
De most hiszti van, józan ésszel úgysem képesek az emberek gondolkozni.

(#134015) rayoliviero


rayoliviero
veterán

2x10 kg-os súlyzó eladó 10 000 Ft-ért.

(#134016) Fricu válasza Cs1csó (#133997) üzenetére


Fricu
tag

Nem egészen.
A szelepes maszkok, FFP2-3-as egyéni védőfelszerelések.
Kifelé 0 a szűrésük, csak befelé szűrnek, igaz, azt jobban mint a műtős.
Viszont a műtős mindkét irányban szűr valamelyest.
És bárki bármit süketel is, a maszknak mindegy melyik oldalán vagy. Szűr amennyit tud.
Persze az arca sem fekszik olyan jól fel, mint a profibbak. De talán ez menti meg az életed. Tedd fel, ha kimész.
Az angol áldozat akit most vesztettünk el, egy 36 éves fiatalember. Teljesen egészséges volt, az Angol Nagykövetség egyik vezető diplomatája...

Fricu

(#134017) HUTCHDB válasza rayoliviero (#134015) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

5.000-et adok érte!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#134018) hcs57 válasza rayoliviero (#134015) üzenetére


hcs57
őstag

5500 Ft

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#134019) rayoliviero válasza Fricu (#134016) üzenetére


rayoliviero
veterán

Leragasztva elég jó a sebészi maszk, a klinikán szájseben is úgy hordták.

(#134020) rayoliviero válasza HUTCHDB (#134017) üzenetére


rayoliviero
veterán

Okes, viheted.

(#134022) Atomantiii válasza hcs57 (#134018) üzenetére


Atomantiii
őstag

Két raklap wc papír??? :D

(#134023) tahepa válasza Atomantiii (#134022) üzenetére


tahepa
senior tag

Két raklap ?!
Az sovány ajánlat :)

(#134024) SOAD19 válasza rayoliviero (#134020) üzenetére


SOAD19
addikt

Veled aztán lehet alkudni. :D Ha ezt korábban tudom... :D Ha jól rémlik, pár évvel ezelőtt vettem több egy hdd-t.

[ Szerkesztve ]

(#134025) Fricu válasza diablo1984 (#134014) üzenetére


Fricu
tag

Hiszti?
https://hvg.hu/elet/20200309_Bergamoi_orvos_Fogalmatok_nincs_mi_megy_idebent_Maradjatok_otthon

Mi kell hozzá, hogy felébredjetek? Itt is 6-700 halott naponta, mint szegény olaszoknál? Jártál te egy olasz vagy belga, vagy német eü intézményben? És itt az SZTK-ban, kórházban? Hány napig fog kitartani a mi rendszerünk egy olyan nyomás, betegszám alatt?
Ébresztő!

Fricu

(#134026) rayoliviero válasza SOAD19 (#134024) üzenetére


rayoliviero
veterán

Csak neki adom ennyiért, mert ő is engedett már nekem sokszor nem keveset. :D

(#134027) Fricu válasza hdanesz (#134012) üzenetére


Fricu
tag

Senki nem mondta, hogy csodaszer.
A helyzet viszont olyan, hogy minden esélyt meg kell ragadni.
Felelőtlenség maszk nélkül kóricálni. Maszkkal is csak annak akinek muszáj. És ebbe nem értem bele, hogy a 70 éves bácsika lesétál a lottózóba, mert 50 éve odajár, és hátha most megüti a főnyereményt.
És ne csinálja most mindenki amit csak akar, ahogy írod. Vegyen vissza, és azt tegye a mi jó mindenkinek. Üljön otthon a seggén, ha megteheti, ha meg nem, és mennie kell, legalább kerülje amit lehet.

Fricu

(#134028) mezis válasza tahepa (#134023) üzenetére


mezis
nagyúr

Szép nagy raktárad van! :DDD

mezis

(#134029) hdanesz válasza Fricu (#134027) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Azt hiszem feladom. A maszkviselésre írtam, hogy csináljon amit akar. Ha szeretné viselje, ha nem...akkor nem. Ennyi. Úgy érzem ha csak egy névelőt írnék is belekötnél. :D Részemről téma off. Már így is túl sokáig tartott...

(#134030) #33253120 válasza Fricu (#134016) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezt mint érvet elfogadom, de ha a szemedbe megy, akkor tökmindegy mi van rajtad.
Értem mit írsz, de szemüveg nélkül, csak önmagad megnyugtatására elég bármilyen maszk. Védelemre nem. Amit belélegzel, az a szemedbe is bekerül.

(#134031) bul07 válasza Fricu (#134027) üzenetére


bul07
nagyúr

Viszont úgy se szabad beállítani a maszk hordást mintha az meg egy pajzs lenne és megvéd

Egyszerűen aki beteg az hordja, aki meg nem az eldönti hogy hordja vagy nem

Ártani nem árt a maszk de nem is világmegváltó csodaszer

Amúgy a kötelezőtétele is érdekes egyes országokba, mert bármivel akár egy sállal is elég eltakarni az orrot meg a szájat, na az meg aztán nagy védelmet nyújt
Placebo hatás ha más nem :)

Egyszer meg kell halni, ha ettől a vírustól akkor ettől
Ha elkapnám lehet nekem még használna is ledobnék pár kilót :DDD , csak a szüleimet féltem mert édesapám most múlt 70-en és cukros is, na meg a munkámat
Mert egy helyen vagyok édesapámmal egymást váltva és ha mi kiesnénk hirtelen nem lenne ki helyettünk legyen, és még kitalálják hegy nem is kell a mi munkakörünk és mehetünk a p*csába
Amúgy úgy tudom irigyelni akinek van szabadsága és ilyenkor ki tudja venni, én vagyonőrként dolgozok már 9éve de még egy nap szabadságom nem volt, ha el is mentünk valahova akkor is csak úgy hogy helyettem dolgozott valaki és akkor én kevesebb fizetést kaptam

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#134032) SOAD19 válasza rayoliviero (#134026) üzenetére


SOAD19
addikt

Késő bánat, már kiderült a gyengeséged. Amúgy is, azt mondják jobb adni, mint kapni. ;]

Maszk témához:
Úgyse tudjátok meggyőzni egymást. Még a szakembereknek sincs egyöntetű véleménye a maszk viselésről. Dr. Szlávik maszk párti, Cecília asszony szerint meg felesleges viselni az egészségeseknek.

[ Szerkesztve ]

(#134034) wwhy válasza kugli (#134005) üzenetére


wwhy
veterán

Kingstont hanyagold... Most döglött be a kb. fél éves cucc, de úgy, hogy se kép, se hang.
Én SanDisket, Toshibat használnok, néha Crucialt vsgy Corsairt, ha jó árban van.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#134035) bul07 válasza #05304832 (#134033) üzenetére


bul07
nagyúr

Húú majdnem poént írtam de inkább nem :)

Nem volt szerencséje pont ő volt a aki kikapta, ennyi
Mindig vannak kivételek

De mint írtam régebben, engem nem hatna meg ha elvinne :DDD

Pár éve elkaptam valami nyavalyát két napig feküdtem 40fokos lázzal, majd harmad nap lejjebb ment kicsit de mivel dolgozni kellett, mentem dolgozni, mondjuk arról a pár napról nem sok emlékem van :DDD

Régen ugye volt tüdőszűrés általános iskolásoknak, hetedikes voltam mikkor jött a busz
Megvolt a felvétel
Erre rá egy hétre jött a behívó a kórház tüdőgondozójába, volt is rémület, bementünk
Kiderült hogy volt egy folt a felvételen de addigra eltűnt, valószínűleg lábon hordtam ki egy tüdőgyulladást, észre se vettem, ilyen is van

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#134036) Cs1csó válasza #05304832 (#134033) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van két rizikótényező egy általános és egy speciális:
1. Általános: öregkor (általánosan gyengébb immunrendszer)
2. Speciális: krónikus betegség (anyagcsere problémák, szív- és keringési rendszeri problémák, daganatos betegségek, légzőszervi stb.)

Ez van, pechje volt.

Sokszor az 1. és a 2. összefügg.

(#134038) Cs1csó válasza #05304832 (#134037) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem - lekopogom - csak augusztus közepétől kb. szeptember végéig október elejéig rossz a parlagfűszezon miatt annak is az eleje a legrosszabb de 1-2 hét alatt megszokom, hogy dugul az orrom, nehezebben veszem a levegőt az orromon át és átszokok arra, hogy szájon is vegyem a levegőt már nem vészes.

Persze hébe-hóba már áprilistól is vannak tüneteim de ahhoz nagyon komoly koncentráció kell.

Van olyan augusztus közepe, hogy kicsin múlik, hogy ne adassak be magamnak egy szteroid injekciót.

(#134039) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Eladó cuccok:

EREDETI Gyönyörű, karcmentes Emporio Armani AR2448 férfi acél karóra - 37000-> 36000Ft

Eladó mindenféle dolgok

ÚJ Aftershokz Trekz Titanium Red Vezeték nélküli fülhallgató - Bone Conduction - 17500 -> 17000Ft!!

ÚJ Xiaomi Youth Sport (LYXQEJ02JY) vezeték nélküli bluetooth fülhallgató - 7500 -> 7000Ft!!

Fitbit Flex aktivitásmérő, okoskarkötő - 7000Ft

Német egyhengeres pumpa - 7Bar max. - 1500Ft

Újszerű TCM taposógép / lépcsőzőgép - 7500Ft

Könyvek

Eladó új, szép állapotú könyvek, könyv borítós árának 50%-ában
Lista:

Naomi Wood - Mrs. Hemingway ( fóliás )
Khaled Hosseini - Papírsárkányok
Philippa Gregory - A sötétség rendje
Jojo Moyes - Álmok nyomában
Catherine Anderson - Indián varázs
Marozsák Szabolcs - A női önbizalom titkos tükre
Günter Grass - A bádogdob
Howard Jacobson - Shylock a nevem
J.R.R Tolkien - Kullervo története
Vivien Moss - A szabad akarat játéka
Nina Laurin - Megsebzett lelkek
Erdész Róbert - Colossus

(#134040) Morgal


Morgal
tag

(#134041) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Home Office ÉS játék! Nincs kompromisszum!

[link]

Esetleg hozzá egy spéci hardver? :U
[link]

(#134042) Fricu válasza bul07 (#134031) üzenetére


Fricu
tag

Nem is állítottam, hogy csodaszer. A semminél több. Ennyi.
Ha ezt megteheted, tedd meg.

Az háborított fel, hogy NINCS, NEM tudnak adni senki halandónak - ezért azt nyomatják, hogy nem is kell - és van aki csont nélkül beveszi...

Miközben leírják, hogy a tünetmentes is fertőz - tehát rá még szerintük is kell. De tesztet se végeznek, szóval honnan is kellene tudni, hogy én egy tünetmentes fertőző vagyok - vagy csak egy hippi, akik szeret menőzni a műtéti maszkjában?
Akinek kettőnél több agysejtje maradt még, az átlátja az ellentmondást.
De a többiek is vegyenek fel - az édesapád, az én mamám és mások érdekében. Szarok rá mit gondolnak közben! :(((

Fricu

(#134043) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, rj 45 -öt kellene krimpelnem, mert nem fér át, ha megveszem a gyári, végelt kábelt. Viszont fogóm az nincs. Kivitlezhető nélküle, vagy mindenképpen vennem kell egyet?

-

(#134044) mezis válasza 7Sony7 (#134043) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem csavarhúzóval 50%-os volt a siker.
Nincs a közelben valakinek célszerszáma ?
14-es lyukon már átfér a csatlakozó, ha nincs rajta törésgátló.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#134045) Atomantiii válasza 7Sony7 (#134043) üzenetére


Atomantiii
őstag

Merre laksz?

(#134046) 7Sony7 válasza mezis (#134044) üzenetére


7Sony7
addikt

50% az nem lenne rossz, ha lenne pluszban dugóm. Végül is... Szóval akkor hogy is kell? :D

Szétnézek még a haverok között, de kicsi az esély, hogy lesz fogó.

Minél kisebb furatot szeretnék, ha lehet, ezért végelném magamnak.

-

(#134047) 7Sony7 válasza Atomantiii (#134045) üzenetére


7Sony7
addikt

Bagos city. (sáránd, hosszúpályi, )

-

(#134048) depe95


depe95
tag

Sziasztok van 2x8GB Kingston 99u5471-039 típusú ramom: [kép]

Van olyan hely ahol ezt debrecenben becserélnék nekem sima ddr3-as ramra?

(#134049) 7Sony7 válasza 7Sony7 (#134046) üzenetére


7Sony7
addikt

Megoldódni látszik a dolog. Találtam leírást, kipróbálom.

-

(#134050) Papaj x


Papaj x
tag

Asus Xonar DGX (asm) vihető



ÁR: 6.900. HUF

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.