Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108001) Peti78 válasza Chesterfield (#108000) üzenetére


Peti78
őstag

Az enyém meg pont azt mondta, hogy nem kell. Sőt... Kinek van kedve bármilyen elektromos hibát előszedni? :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#108002) #65675776 válasza Chesterfield (#108000) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert szegénynek így koszos lett a keze.

(#108003) Zola007 válasza dewil666 (#107997) üzenetére


Zola007
veterán

Kompresszorral is csak óvatosan!
Ha tartályos, akkor az a 10-12 bar már mert meg tudja b.szarintani a kisebb tömítéseket és elektromos csatlakozókat vagy éppen pont befújja oda a koszt és vizet, ahová egyébként esélye nem lenne befolyni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#108004) Zola007 válasza Chesterfield (#108000) üzenetére


Zola007
veterán

Én vittem autót már vagy 10 szerelőhöz és szervizbe, de sehol senki nem panaszkodott.
Akivel pedig beszéltem a témáról azt mondta - és józan parasztésszel is belátható - hogy ha egy motor jól meg van csinálva, akkor oda a kosz nem juthat be.
Arra vannak a tömítések és a szűrők, kívül meg mindegy, hogy csak kicsit poros vagy centi vastagon sáros, nem számít.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#108005) Wajk


Wajk
addikt

kellene nekem Krómtisztitó paszta, de nemrég költöztünk Debrecenbe és nem tudom hol lehetne kapni.
A Bárdi Autó-t néztem ki, de ha a Nagyerdő környékén Józsa fele lenne valami autós vagy valami vegyszer bolt, ahol lehet, akkor tippet szívesen vennék...

köszönöm

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#108006) Zoja™ válasza Wajk (#108005) üzenetére


Zoja™
őstag

Józsán a Gönczy Pál utcán az Adu marketben, vagy a Függetlenség utcán Sütő boltjába érdemes lehet benézni.
Vagy ha jársz az Auchan felé, ott elég korrekt autó ápolási felhozatal van.
Autós bolt, mint olyan az általad említett Bárdi van, Unix, AD Total, esetleg a Pláza mellett egy kis autós bolt a Darabos utcán, vagy a Bethlen utcán a Modemmel átellenben.

(#108007) erik365


erik365
aktív tag

Kompresszorral 4-5 bar körül, simán lefújok bármilyen koszt a motortérből, ha valami így sem menne kap egy kis féktisztítót, az meg semminek sem árt.(Láncfűrészt is így tisztítok a mai napig, 7 éves Husky olyan mint az új) ;]

[ Szerkesztve ]

Magyarország katonái, Tudtok-e még talpra állni?"

(#108008) Wajk válasza Zoja™ (#108006) üzenetére


Wajk
addikt

köszönet!

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#108009) mamusz11 válasza dewil666 (#107993) üzenetére


mamusz11
tag

Nemrég csinaltuk. lehet venni blokk mosó folyadekot +egy sterimo kell csak
Telibe mostuk mindket autó motorját nem hagytunk ki semmit !!
Thalia 1,5 dci ,, 206 2000Hdi
Poccre indult mindketto

Learning never exhausts the mind!

(#108011) zsolti1debre válasza dewil666 (#107993) üzenetére


zsolti1debre
tag

Ne mosasd le,nem tesz neki jot tudomasom szerint!

(#108012) dewil666


dewil666
őstag

Köszönöm mindenkinek a motor mosós hozzászólást!
Lefújom a nagy részét persze nem mint az állat azután áttörölgetem.
Skoda Fabia II 1.2 kombiról van szó.

Az itteni vélemények alapján szívó benzines és nem turbó disel lett.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#108013) Marci79 válasza Aryes (#107984) üzenetére


Marci79
aktív tag

Évekig dolgoztam annyiért. Igen. Annál többet szakmunkáért kap az ember. Nem segédmunkáért.

(#108014) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok,

Légyszi ajánljatok egy korrekt, jó, normális áron dolgozó autópolírozó emberkét a városban.

Nemrég megcsináltattam a kocsimat, de nem lett az igazi... Hologramos az egész (azt olvastam több helyen, hogy a túl gyorsan csinált polírozás okoz ilyet), illetve egy csomó helyen kis körkarcokat is látok (amiket a polírozó gép csinált volna?).
Szóval ha valaki tud embert, aki megcsinálná nekem tényleg hibátlanra (nem összecsapva), akkor azt megköszönném!

(#108015) Aryes válasza ProdyG (#108014) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vidd vissza és csináltasd meg garanciában... A kezét eltörném az ilyennek, ha így adná vissza az autómat.

(#108016) Zola007


Zola007
veterán

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#108017) Laraxior


Laraxior
titán

Eladó a kölök gépe. Tovább nem bővíthető, de azért el lehet játszogatni vele.
CPU-hoz nem vettem másik coolert, ezért tuningolva sem volt. (Nagy hiba ;] )

alaplap: ASUS M2N68-AM SE2
processzor: AMD Phenom X4 9650, gyári cooler.
ram: 2x2GB DDR2
winchester: Seagate 500GB sata
videokártya: Asus GTX750Ti 2GB (HDMi-DVi)(Dobozos, garanciás)
táp: Chieftec GPS-450AA-101 A (450W)

Rosseb tudja mennyit ér. Nem akarom ideírni, hogy mennyit akarnak érte kapni. ;]
Debrecenben, 'böszörményben elvihető, átvehető.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#108018) Aryes válasza Marci79 (#108013) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem kevés, és ezek szerint nem csak szerintem, hanem a célközönség szerint is...

(#108019) Kickass válasza ProdyG (#108014) üzenetére


Kickass
őstag

Megoszthatnád a cég nevét, hogy más legalább ne járjon igy.

(#108020) Peti78 válasza Kickass (#108019) üzenetére


Peti78
őstag

Én is kíváncsi vagyok a cégre aki ilyen munkát ad ki a kezéből.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#108021) zsolti1debre válasza Aryes (#108015) üzenetére


zsolti1debre
tag

Megnyugodhatsz,nem az volt aki direkt neked lett kiajanlva.

(#108022) bul07


bul07
nagyúr

Kis humor(érdemes feliratkozni)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#108023) #65675776 válasza Aryes (#108018) üzenetére


#65675776
törölt tag

A szakmunkás minimálbér nettója ennél kevesebb. Az iparban dolgozók többsége 110-120k körül keres pótlékokkal. A 7k/nap kézbe az nettó 140k 20 nap munkával. Nehogy már szimpla napszámért akkor többet kérjen valaki. Aki ezt kevésnek tartja az nem realista.

(#108025) lorcsi válasza #65675776 (#108023) üzenetére


lorcsi
veterán

Az iparban dolgozók többsége 110-120k körül keres pótlékokkal

miközben minden nap elhangzik a királyi híradóban, h munkaerőhiány van :U

ha ezt a fix 7/nap összeget leszurkolnák minimum..rég nem lenne hiány a munkaerőben :K

(#108026) Laraxior válasza lorcsi (#108025) üzenetére


Laraxior
titán

Én annyit kerestem otthon... Aztán a végén már többet, de mégis eljöttem.
Azért nem olyan fasza ám éveken keresztül heti 6 napot dolgozni. Mert ha csak 5 napot dolgozol, akkor az lfsz :(
Nehogy azt hidd, hogy olyan sok a 7k. Főleg azért nem, mert mellette minimálbérbe vagy bejelentve, hogy ugye jó legyen a munkáltatónak. Aztán ha beüt az okosság, akkor meg nézegethetsz a havi 55k-s kis betegpénzzel. Mint amikor volt a kis balesetem. Ki is tömtek volna ennyivel (8,5 éve dolgoztam ott akkor már), ha véletlenül nem ír az orvos rossz kódot a betegpapírra ;]
Azonfelül, hogy vágytam volna új, vagy legalább újabb autóra, motorra, hogy ne kelljen éveket várni rá, mondjuk egy kis hitellel megtoldottam volna a kasszámat. Úgy elhajtottak mint a szart mindenhonnan. Pedig a hitelkonstrukciók sem olyan hűdejók...

Arrébb jöttem 1200km-el, itt pontosan 2 óra alatt keresek annyit, mint otthon egy nap alatt.... és még rohadtul nem azt csinálom amihez értek, hanem elmentem inkább iskolába.
...és akkor felmerül a kérdés, hogy ugyan miért vándorolnak az emberek, holott a magyar átlagkereset 300.000HUF

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#108027) ballor.hu


ballor.hu
csendes tag

Három utángyártott tintapatron eladó, típus: HP 364XL
Színek: cyan, yellow, magenta

3200 volt darabja, 10k a három. Bontatlan mind!

===

Eladó egy 240x340-es szőnyeg, a hozzá való kicsivel (85x150) méretben: 8k
Egy tisztítás ráfér, egyéb baja nincs.

The following takes place between 06:00 A.M. and 10:00 P.M.

(#108028) lorcsi válasza Laraxior (#108026) üzenetére


lorcsi
veterán

pont ezt mondom én is h nem sok ;)
főleg mutyizva :W

idegesítő az egész, h keleten meg az ország 40-50%-ban megálltak a bérek a bejelenett br. 167-nél
aztán meg megy a hápogás, h ennyiért nem dolgoznak/ nem maradnak itthon..hanem lelépnek 3-4* ennyi fizuért
meg ugye a nyelv tudás is..90-től nem sikerült oylan generációt kiképezni, akik stabilan piaci eladható módon tudnak legalább egy nyelvet :W
most meg mindenféle engedményeket találnak ki a nyelvvizsgához..és méricskélik, hogy miért nem tudják oylan szinten ahogy a piacon kellene :W

(#108029) #65675776 válasza lorcsi (#108025) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs munkaerőhiány, csak a városban a legtöbb cégnek már megvan a hírneve, ezért meg nem is nagyon akar odamenni senki sem dolgozni. Főleg nem minimálbérért.

lara: A bruttó 300k nem olyan sok. Az leadózva 170-180k környéke. Szakmunkás minimálbér (bruttó 926 HUF/óra) műszak és hétvégi pórlékokal ~140k-ra jön ki. A 170-180k-hot ~1000-1100HUF bruttó órabér kell. Szóval a 300k bruttó átlag azt jelenti, hogy a munkavállalók 70-80%-a minimálbéren van foglalkoztatva.

(#108030) Laraxior válasza #65675776 (#108029) üzenetére


Laraxior
titán

Szépek ezek a számok, de hogy én sosem láttam őket az is biztos. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#108031) tsyl


tsyl
aktív tag

Szekrénysor eladó Hajdúbagoson(13.000Ft)
GTX 560 Ti 1GB GDDR5 eladó Debrecenben(17.000Ft)

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#108032) Aryes válasza #65675776 (#108023) üzenetére


Aryes
nagyúr

Erre csak azt tudom mondani, hogy van fix munkahelyem, ott van egy bizonyos órabérem, ami nem nagy. Ezen kívül szoktam vállalni alkalmi munkákat, ahol a fix munkahelyem fix órabérének az ötszöröse alatt a kisujjamat sem mozdítom meg. De inkább a tízszereséért. Nem nagyképűségből, mert ez is aprópénz ahhoz képest, amennyit emberek munka nélkül tudnak keresni bizonyos helyeken... Ez is kb ilyen helyzet. Ott hibás a gondolatmenet, hogy ha egy egész vagy több hónapra kellene "néger", az ember jobban elvállalja ilyen bérért. De 7 ezer forint mondjuk 8-10-12 óra fizikai munkáért? Kb a munkával elégetett energiát sem tudod belőle fedezni. Kinek éri meg?
Aki kapható lenne ennyiért, az vagy fix helyen dolgozik, vagy már rég elment mosogatni Londonba, vagy babysitternek, vagy otthon ül és a segílykét várja.
Ja, még annyit akartam írni, hogy így működik a piacgazdaság. Mindent annyiért lehet eladni, amennyiért van rá vevő. Ha kevés a befogható ember, felmegy az tarifa.

[ Szerkesztve ]

(#108033) Aryes válasza Aryes (#108032) üzenetére


Aryes
nagyúr

Amit írtam, természetesen debreceni árszínvonalra és fizetési viszonyokra írtam. El kell menni a nyírségbe, ott találsz embert 5 ezerért is.

[ Szerkesztve ]

(#108034) sto1911 válasza Aryes (#108032) üzenetére


sto1911
veterán

Tanar nem kap annyit es o is eszik...
Ill. gondolom egy kis enni- es innivalot csak kapott volna. Azert napi 7-bol csak tud enni egy jot, ne rohogtess, ne a Costesbe menjen enni :D

Mi jopar eve egy ciganygyereknek meg az apjanak kinaltunk munkat, penz+ellatas. Fedett helyen, nem hidegben, nem forrosagban. Ezt onnan tudom, hogy en is csinaltam :) Elso nap lemegy, megkaptak a jussukat, masnap megyunk ertuk, az apa meg aludt, bekuldjuk a fiut, hogy azert induljunk mar, erre: nem jon az apja, mert esik kinn az eso :D Ismetlem, fedett helyen kellett volna pakolni, es raadasul hoztuk-vittuk oket.

Masreszt szerintem nem olyanra van szuksege, aki egyebkent nap kozben dolgozik, hanem aki "raer".

(#108035) csapee


csapee
senior tag

Meg lehet nézni mi van most Romániában, ugyanaz lesz itt is csak cifrábban. Sokkal hamarabb kiürült a munkaerőpiac és nagyobb volt a különbség a nyugati és helyi bérek között. Ezelőtt 10 évvel volt olyan hogy komplett műszak mondta a főnöknek egy reggel hogy kuss vagy nem jövünk be. Azt csak félve mondom hogy a nagyvárosokban most jobban keres már az átlag is mint itt (azon a területen ahová rálátok).

Csapee

(#108036) Laraxior válasza csapee (#108035) üzenetére


Laraxior
titán

Itt Nemetorszagban renheteg roman van. Csak az ismerosi koromben tobb mint 10rol tudok, pedig még egy eve se vagyok kint.
Szarnak az egeszbe, kijottek kisgyerekkel egyutt otthagytak mindent. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#108037) lorcsi válasza Aryes (#108032) üzenetére


lorcsi
veterán

Mindent annyiért lehet eladni, amennyiért van rá vevő. Ha kevés a befogható ember, felmegy az tarifa.

ha ez így lenne, már rég megszűnt volna a 100e körüli netto bér -meg az alatti
10 éve is ennyit ajánlgattak..és azóta is ezt etetik be, holott állítólag valahol munkaerő hiány van :U
vagyis elméleted szerint több bért kellene adni..de sehol nem teszik...hanem majd jön más elven..és tényleg jön..de mondjuk 2-3 hónapra

a Balatonon is minden szezon előtt sír mindenki, hogy nem jönnek dolgozni
aztán a szezon elején bekínálják a 100e..meg minimumon bejelentve..és 12-14 óra és csodálkoznak hogy lelépnek :W

még mindig nem értem, hogy lenne kevés a napi 7k netto :B
egész biztos vagyok benne, hogy sok fizikai, gyári és egyéb munkás is örülne, ha ezt valóban bejelentve kézhez kapná

sto1911 +1
én is ilyesmit tapasztalok

bul07:
Itt nap mint nap raknak ki hirdetést hogy Nagyváradra keresnek munkásokat

hol az az itt ?

[ Szerkesztve ]

(#108038) bul07 válasza csapee (#108035) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez pontosan így van
Itt nap mint nap raknak ki hirdetést hogy Nagyváradra keresnek munkásokat

Már buszjárat is van aki viszi a szalag munkásokat

Múltkor olvastam hogy varrónőket keresnek bejelentett és 140 kézbe, és még egyéb juttatások

Lehet hogy idővel majd én is rá fogok szorulni hogy Nagyváradra járjak szalag mellé dolgozni

Már a traktorosok is Romániába mennek dolgozni, méghozzá vasbeton szerelőnek(konkrét példa megtörtént), igaz kintalvós

(#108037) lorcsi

Biharkeresztestől nem messze lévő falu, Nagyvárad nekem kocsival 25-30Km

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#108039) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Debrecenből Nagyváradra melyik útvonalon érdemes menni? Pocsaj vagy Berettyóújfalu?

(#108040) qfm


qfm
senior tag

Penny pontot keresek

Most hogy vége a pontgyűjtésnek, akinek nem jött esetleg össze a szükséges mennyiség, kimaradt pontokat megvennék. 6 darabra lenne szükségem. Jelentkezni privátban lehet, azt gyorsabban észreveszem. Jelölj meg árat, hogy mennyit szeretnél érte, és hány darab van.

Köszönöm :R

(#108041) csapee válasza rayoliviero (#108039) üzenetére


csapee
senior tag

Mind1 a Pocsaji szarabb de szinte nulla forgalom, a 47-es szinte tükör de most az autópálya építés meglephet. Reggel 7-9 között és este 4-6-ig Pocsaji amugy a 47-es.

Csapee

(#108042) rayoliviero válasza csapee (#108041) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben, köszi szépen.

(#108043) pomorski válasza rayoliviero (#108039) üzenetére


pomorski
őstag

Én is a 47-est javaslom Újfaluig, onnan pedig tovább a 42-est Biharkeresztes-Ártánd irányába! Párszor már mentem én is a Hosszúpályi-Pocsaj-Esztár útvonalon, de az nagyon döcög, lassabban lehet rajta haladni, mint a 47-esen. Az autópálya építés miatt Tépe és Újfalu között sok 40-es és 60-as tábla van, de megállni nem kell, lehet haladni.

(#108044) Salex1 válasza bul07 (#108038) üzenetére


Salex1
senior tag

Nálunk műszaki területen is nagy gondok vannak: elmegy a cégtől a szakember, aki már néha 10-30 éves gyakorlattal rendelkezik, mert nem hajlandóak kicsit emelni a béreken, és a főnökség annyit mond, hogy lesz helyette más...lesz is, fél év alatt felvesznek egy 1-2 év gyakorlattal rendelkező embert, akinek még több év mire rálát a rendszerekre. Aztán csodálkoznak, hogy állnak a gépek, nincs műszaki támogatás.

(#108045) Aryes válasza lorcsi (#108037) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tulajdonképpen példával alátámasztottad, amit mondtam. Köszi. :)

A gond ott van, hogy van egy egyre mélyülő szakadék a munkavállaló bérigénye és a munkáltató fizetési hajlandósága közt. Hogy utóbbi miért nem nő, zsugoriságból, vagy mert nem tudja kitermelni a bért, az mindegy. Látható, hogy nincs pl. már normális orvos az országban, egész települések vannak háziorvos (!) nélkül, mégse emelik mondjuk német színvonalra a béreket. És ezt nyilván minden szakmáról el lehet mondani, de ez mégiscsak WTF?! Még elmegy félmillió ember Londonba, és majd észbe kapnak. Vagy nem.

"még mindig nem értem, hogy lenne kevés a napi 7k netto"
Akkor én azt nem értem, hogy egy bútorszállító 1 óra munkáért miért kér el fejenként 10000Ft-ot, egy gázszerelő miért kér el 8000Ft-ot csak azért, hogy a lakásajtóig eljön?!
Debrecen drága város, itt a négerek se jönnek el annyiért, mint egy csóri faluban, ahol 90%-os a munkanélküliség.

(#108046) Fricu válasza Laraxior (#108026) üzenetére


Fricu
tag

A matematika szaros dolog. Ahhoz, hogy 1 genyó 2 millát kereshessen, kell 9 melós 110 ezerért.
Ennyi.
Kijön a 300 ezres átlag.

[ Szerkesztve ]

Fricu

(#108047) sto1911 válasza Aryes (#108045) üzenetére


sto1911
veterán

Vagy 2 eve en cipeltettem fel ket szobanyi butort szallitokkal, azok ketten kertek asszem 10-et, es szoptak vele vagy 2 orat, ugyhogy az egyik legjobban elkoltott 10-esem volt :)

(#108048) Zsoleszhun válasza Aryes (#108045) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Itt nem lesz észbe kapás ez tudatos. Az 500ezer ránk nézve hízelgő szám lenne.

¯\_(ツ)_/¯

(#108049) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki normális könyvelőt, akit lehet keresni 4 óra után is? Kis forgalmú egyéni vállalkozásról van szó, tehát nem ezen gazdagodna meg, de néha jól lenne, ha lehetne valakit keresni 1-2 kérdéssel.

(#108050) lorcsi válasza Aryes (#108045) üzenetére


lorcsi
veterán

az ügyvéd miért kér el néhány A4 lapért akár több 100k is?
vagy egy szignóért?
ez miért természetesebb ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.