Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#146001) KROK640 válasza bul07 (#146000) üzenetére


KROK640
veterán

Zenegépekhez nekem is volt szerencsém, többet is javítottam, modernizáltam 2003 és a 2010-es évek eleje között. Aztán nem tudom, hogy mi történt, de olyan helyeken ahová én járok, ezek egyszerűen kikoptak.
És igen, egyszerű PC volt bennük, meg jó nagy hangfalak, aminek mágnesei, és a folyamatos pörgetés miatt a winyók szerettek hullani belőlük, amik ráadásul amúgyis gyakran cserések voltak, mert mindig több és több zene kellett a gépre. (bár már 20-30-40GB-osokra szerencsére eléggé sok elfért).

A kedvenc kocsmámban két zenegép is volt (a két végében) ma már egy sincs. Igaz félkarúrabló/gyümölcspóker/slotmaschine is volt egy időben, és az sincs ...

(most, hogy így mondod, már évek óta nem is láttam klasszikus zenegépet)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#146002) bul07 válasza KROK640 (#146001) üzenetére


bul07
nagyúr

Annál a fajtánál amit én karbantartottam a HDD elég messze voltak a hangszórótól, bírták, nagy doboza volt és piszok nehéz. Farostlemezből volt az egész, valami kis céges gyártás volt csak a szoftver volt speciális zenegépprogram.

Én a zenét másoltam a HDD-re, ott ültem a gép előtt és rámásoltam majd leszinkronizáltam, na meg így tudtam a helyiek kéréseit teljesíteni, sőt olyan volt hogy a fiatalok(na jó akkor én is ilyen huszonéves voltam) hozták a saját HDD és arról másoltam fel a zenéket.

A gond ott kezdődött mikkor az zenei jogvédők elkezdtek razziázni.
Volt fizetve 2-300 zene után, és volt amelyikre 7-800-at is felmásoltam, egyszerűen nem töröltem a régieket így csak gyűlt.
Ja hát nekem nem szóltak hogy ezt nem így kellene csinálni, én meg azt hogy mit hogy fizetnek a jogvédőknek nem tudtam.
Még bírósági ügy is volt belőle, tanúként voltam beidézve. De én aztán semmiről semmit nem tudtam. :DDD

Nyerőgépeknek akkor áldozott le mikkor az adót nagyon megemelték.
Kisebb helyeken egyszerűen a 150e Ft-os nullköltséget (adó, gép árának része, üzemeltetés, vizsgadíj) nem termelte ki, ugye a kocsmárosoknak is le kellet adni a bedobott 30-40%-ot, de volt hogy át kellet állni a mínusz költség utána 50-50%-ra ahol nem volt meg minden hónapban a kellő bevétel
Amikkor betiltották már nagyon haldoklott a nyerőgépes vállalkozások.

Én voltam roulette terembe is teremfelügyelő vagy 7hónapot, csak nem ment így be kellet zárni.
Ma már nem bírnám azt csinálni, 3napoztunk délelőtt 11-től éjfélig voltunk nyitva.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#146003) diablo1984 válasza KROK640 (#145999) üzenetére


diablo1984
veterán

Ezek tucattermékek voltak egykor, volt még a gumigatyás winyó is amin valami szilikon cucc volt(hangtompító, rezgéscsillapítónak talán)

(#146004) hentes555 válasza zeon.hu (#145997) üzenetére


hentes555
senior tag

Fogalmam sincs sajnos, nem jártam másik Tescoban.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#146005) Pyttawrx válasza bul07 (#146000) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Zenegépet javítottam én is. :)

(#146006) bobace válasza bul07 (#146000) üzenetére


bobace
őstag

Én 400MB-os vinyóval kezdtem :DDD 200MB körül foglalt a Win98 és még választhattam hogy a Heroes 3-mal vagy az Age2-vel játsszak, mert kb mindkettő 2-2száz Megát foglalt, állandóan ment az újratelepítés. Aztán a következő már 4.3GB volt, azt se tudtam mit tegyek rá :D
Mi a 90-es években általános iskolában már Windows 3.1-en tanultunk 386-os gépeken, hogy szerettük a Paintet :D
Emlékszem később 2002 tájékán volt a Telekomnak (matáv) valami felezős csomagja, aminek a felét le lehetett perc alapon netezni, húú csak úgy hasított az 56k. Meg talán a freewebnek volt valami jó perc alapúja. Nem is értem a mai sebességekkel, hogyan bírtuk kivárni, hogy valami betöltsön, meg mikor 3 percenként leszakadt, utána volt az 1 hónapos ingyen ADSL akció, azt kétszer is kihasználtam, gyűlt otthon a modem :D Utána meg lett valakinek 2005 körül wifije egy másik háztömbben, évekig ment, rosszabb időben leszakadt, de egész jó volt, 1Mb körül tudott. Mai fejjel ezek már nagyon gázak, de akkor...

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#146007) dobolan válasza bobace (#146006) üzenetére


dobolan
senior tag

A legjobb volt a betárcsázós korszak 22 óra után max 120Ft-ig ment a számlázás utána ingyen volt, amíg élt a vonal. :D

(#146008) D@niel


D@niel
addikt

Sziasztok,
a topshopnál dolgozom, és a fizum kiegészítéseként kaptam egy Delimano Deluxe Noir elektromos grillsütő és palacsintasütő-t.
Napokon belül felrakom facebook-ra 28-ért, itt azonban -házon belül - jobb áron adom. Nyugodtan írjatok, kitalálunk egy szimpatikus árat.
Házhozszállítás megoldható.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#146009) DrBubo77 válasza bobace (#146006) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én 100MB-os vinyóval kezdtem, meg Win 3.1-gyel. :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#146010) Pyttawrx válasza bobace (#146006) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D

(#146011) bul07 válasza bobace (#146006) üzenetére


bul07
nagyúr

Na itt is meglátszik város az város, itt falun jó ha 97-98után lettek számítógépek az iskolában

Aki normálisan gyereket akar nevelni az most se költözi falura mert annyira korlátozottak a lehetőségei a gyerekeknek városi társaikhoz képest, vagy van pénze és ideje hogy napi sok sok kilométert autóztassa

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#146012) Pyttawrx válasza bul07 (#146011) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Picit azért eltúlzod. Mindkét helyen megvan ez a réteg akiket írsz. De már rengeteg hsz-ben kitérsz erre. Minek? Ha nem jó valami változtass, tegyél érte. :D

[ Szerkesztve ]

(#146013) wwhy válasza bul07 (#146011) üzenetére


wwhy
veterán

Aki normálisan gyereket akar nevelni az most se költözi falura
nettó marhaság ...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#146014) Pyttawrx válasza wwhy (#146013) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K bruttóban is az. :)

[ Szerkesztve ]

(#146015) bobace válasza bul07 (#146011) üzenetére


bobace
őstag

én sem értek egyet ezzel a többiekhez hasonlóan. nyilván falu és falu között is van eltérés. egy 500 fős faluban, ahol még iskola sincs esetleg, ott valóban rossz, de egy nagyobb faluban, mint pl Földes is, már egész jó az iskola. ahogy látom a gyerekek is sokkal "normálisabbak" még, mint a városi suhancok, de biztos összeér ez is lassan. rengeteg különfoglalkozás van ott is, tök jó, hogy el mered engedni a gyereket iskolába magában, stb.
Alapvetően bejárni onnan Debrecenbe minden nap az szenvedés lenne (mind pénzben, mint időben (legalábbis nekem sok fél óra kocsival akár télen csúszós, ködös úton meló után sötétben stb, busszal meg egy óra minimum)), bevásárolni is át kell járni Bújfaluba vagy Ladányba, szóval megvan a hátránya, de közel sem rossz.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#146016) Salex1 válasza DrBubo77 (#146009) üzenetére


Salex1
senior tag

Én 170MB-ossal kezdtem, emlékszem amikor mentünk CD-t íratni, akkor két haverral tudtam összeszedni és elvinni annyi adatot ami egy CD-re fért.

(#146017) DrBubo77 válasza bul07 (#146011) üzenetére


DrBubo77
addikt

92-ben Komádiban már volt 3 PC a suliban, a többi gép még Commodore Plus 4 volt.
És akkor még nem volt város. :DDD

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#146018) KROK640 válasza bul07 (#146002) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem több fajtához volt szerencsém, megvan az amit te is mondtál meg ahhoz hasonlók (Piramis Juke box, az is szép nagy és nehéz volt), de ami igazán rémálom volt (és nem a súlya miatt bár az is volt neki) az egy egyedi tervezésű elektromos gitár alakú volt. A húrok helyén volt egy LCD kijelző (a nagy böhöm dobozokba sokszor CRT monitor volt), és a többi a gitár testén belül elhelyezve. Na most egy elektromos gitárnyi területre, úgy hogy a kijelző elveszi a terület több mint felét) elhelyezni a maradék dolgokat biztos nem lehetett egyszerű, és hogy arra nem gondolt a tervező, hogy egyszer bármiért is szerelni kell majd, az is biztos...

Ez a hoznak zenét CD-n/Pendriveon abszolút ismerős, jogi oldalával nem foglalkoztam, jóhiszeműen azt gondoltam a megrendelő intézi.

Aztán kihaltak ezek (legalábbis ahol én megfordulok mindegyik helyen eltűnt), lett helyette zenei rádió / youtube mindenhová elhelyezett hangfalakon keresztül. Ezutóbbi egyébként a legkényelmesebb megoldás üzemeltető szempontból, az más, hogy így már nincs is mit karbantartsak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#146019) bul07 válasza wwhy (#146013) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát
Ahol vagyok 900fős falu, iskola még van
De
De nincs semifajta szakkör iskola utáni tanfolyam, zenei oktatás, sport, uszoda, szó szerint semmi és a környező falvakba se.
Ja de van a szomszédos faluba 12km lovaglási lehetősség, de ez is nemrég míg ell nem visszi a lovakat a gazdája mert ő se abban a faluban él.

Ha nincs sok pénze szülőnek hogy valami fizetős szakkörre behordja 25km-re Berettyóujfaluba akkor kimarad lemarad. De ez is olyan nagy teher gyereknek felnőtnek, mert idő minden.

Én rendes faluról beszélek nem nagytelepülésről. Bár ha jó tudom a szomszédos kétezer valamenyi fős faluba sincs semmi.

Én a gyerektől megvont lehetőségek miatt valom ezt, tehát hogy szándékosan kiköltözni falura hogy ott járjon iskolába.

(#146017) DrBubo77

Ó hát ott volt emeletes iskola

Én szamunkás első kihelyeuett évét a fűrdővel szembe lévő telepen (olajosok) egyik épületébe jártam
Másodikat már feljebb hozták a valami kisegítő iskola helyére(1995-ben)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#146020) KROK640 válasza diablo1984 (#146003) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, igen, emlékszem ezekre.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#146021) pyxystyx válasza bul07 (#146019) üzenetére


pyxystyx
tag

Veled értek egyet.
Én 6000 fős településen élek, de itt sincs normális iskola. Már 30 éve is a saját bőrömön tapasztaltam, hogy mekkora tudásbeli hátránnyal indultam a középiskolában a városiakkal szemben. Pedig akkor még normálisnak mondható oktatás volt és nem volt tele az összes osztály C type egyedekkel, akik miatt a tanórák nagy része jelenleg fegyelmezéssel telik.
Manapság minden, a gyerekei jövőjét fontosnak tartó szülő már elhordja innen a gyerekeit Debrecenbe.
Annyiban igaza van a többieknek, hogy a gyerkőcöknek tényleg jobb nyugodt falusi környezetben egy kertes házban felnőni panel helyett, de ennek ára van.

(#146022) KROK640 válasza bobace (#146006) üzenetére


KROK640
veterán

jajj nekem ezt a kis HDD dolgot nem kell bemutasd ...
Egyrészt Árpi haveromnál a 250MB-os HDDn láttam mit le szenvedett, másrészt nekem is relative kicsi volt az első HDD 3,2GB-os.

Akkoriban ez nem is volt csoda, hiszen 2-3GB-os össz HDD kapacitás mellett folyamatosan súlyos helyproblémákkal küzdöttem, (pláne, hogy fater munkás cuccai több száz MB-ot elfoglaltak még pluszban), emellett a megváltó CD íratás nem volt egy egyszerű menet :
Miután összeállt a CD (amiből érdemes volt egyszerre kettőt összerakni, nem is egyet), akkor ki kellett szerelni a HDD-t a gépből. Elkellett vinni Gyulabához, innen párszáz méterre a "pécébe" (olyasmi hely ahová be lehetett ülni és játszani egymás ellen elavult gépeken, pénzért. Amolyan netcafé, csak sokáig nem volt netje). Lepengetni CD-nként 1200ft-ot (előre! Ami ha nem volt meg, vagy még nem állt készen a CD akkor azt eredményezte, hogy akár hetekig is lehetett 1300-1400MBot kerülgetni a gépen. Később egyébként divatba jöttek a 700MBos CD-k, és az írás ára is mérséklődött idővel 1000ft-ra, majd 800-ra. ). Aztán ő hazavitte, ha szerencsém volt, elkészült másnapra a dolog, ha nem akkor előfordult, hogy csak 2 nap múlva hozta, és hát addig otthon nem volt gép, mert egyetlen HDD volt. És egyetlen PC ... Szóval hamar megfogalmazódott bennem, hogy kéne egy másik winyó is.
2001 júniusára aztán lett 2db 20GB-os HDD-m, ami talán már nem is járt Gyulabánál, mert előbb kölcsön jutottam rendszeresen CD íróhoz, aztán meg év végefelé meg lett is.

Matáv felezős csomagja nekem is megvan, az sem volt mindenhol elérhető. 1999-2000 decemberéig 56K-s modemmel szenvedtem, majd 2003 májusáig semmilyen netem sem volt otthon, aztán megint 56K, utána ISDN, és csak 2004 dec 28-tól lett ADSL.
Nekem nem is a net sebességével volt bajom, (jó örülni nem örültem, de elfogadtam), hanem hogy mindez percdíjon történik...
Pl sokszor úgy fórumoztam, hogy betöltöttem az érdekes témákat, go offline, majd megírtam jegyzettömbe a válaszokat, és go online, postolás, offline megint. Csak akkor nem volt így, ha mellette tölteni próbáltam valamit...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#146023) KROK640 válasza dobolan (#146007) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ez tényleg jó volt, de sajnos nekem elég gyakran dobálta el a vonalat ahhoz, hogy alig profitáljak ebből :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#146024) bobace válasza KROK640 (#146022) üzenetére


bobace
őstag

Jajj, hát a CD írás, pfuuj. Én nagyon hamar beszereztem egy 1x-es CD írót olcsón (más már 16xosan írt), megváltás volt. Addig meg ahogy mondod, súlyos ezrek mentek el rá. Aztán jött majd a DVD írás a maga kínai minőségi lemezeivel, régi "szép" idők :D

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#146025) xuldar válasza DrBubo77 (#146009) üzenetére


xuldar
őstag

80MB HDD, MS-DOS, 486 :) A régi szép idők, amikor megjelent a 8MB RAM igényű Warcraft 2, de a gépben csak 4MB volt. Ugyan ment win3.1 alatt a virtuális memóriával, de hát a winyók akkoriban nem a sebességükről voltak híresek. Egy vagyont fizettem egy 8MB-os modulért :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#146026) mezis válasza xuldar (#146025) üzenetére


mezis
nagyúr

A WinNT is olyan volt, hogy az installáláshoz kellett a 8MB RAM, utána már működött a felével.

mezis

(#146027) KROK640 válasza bobace (#146024) üzenetére


KROK640
veterán

Hát nekem kicsi winyó, kicsi pénz kombóval sokáig nem volt más lehetőségem.
Aztán amint tudtam kölcsön szerezni CD írót, nyilván én sem szerelgettem ki a HDD-t. Mindig lehetett aggódni, na most hány napig nem lesz gép? De minimum egy te mindenképp kiesett, de előfordult a kettő, sőt talán még mintha egyszer 3 nap is lett volna...

A DVD írás nekem már teljesen más éra volt, egyrészt eleve sokkal nagyobb winyóim voltak, így ritkábban és átgondoltabban kellett írni, plusz a lemez mérete sokkal nagyobb szabadságot biztosított (nem kellett nézni annyira, hogy mi mekkora), másrészt tárolni is könnyebb volt magukat a lemezeket hiszenm egy lemezre a korábbi minőségben 3-7 film is felfért, tehát fizikailag is kevesebb helyet foglaltak el.
A lemezeket elrontani is sokkal nehezebb volt (nem is nagyon sikerült); mert eleve egy sokkal stabilabb, erősebb és minőségibb gépem volt már eddigre (Celeron 466, olcsó Via chipset, 192MB RAM, 2×20GB HDD VS Athlon XP1700+ @ 2700+, NForce 2 Ultra, 1GB RAM, 2×80GB 7200-as HDD) na meg volt burnproof, ami a buffer underrun ellen védett.

Arita és Ridisc kötelezően megvolt, de nem volt velük bajom, ennek ellenére eléggé sokszor vettem inkább minőségi lemezt. Nme mintha 10 év után nem mind elkezdene leválni... bár épp a minap néztem, hogy meglepően sok lemezem tűnik még hibátlannak (nem mindegy, hogyan tárolod), és a gépben is van DVD író, mai napig használom, ha úgy hozza a sors, szóval jó ha van. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#146028) kovacs65 válasza xuldar (#146025) üzenetére


kovacs65
senior tag

Ha már nosztalgia:
1989: 10MB, 286, Dos, autoexec.bat, highmemory, Sokoban és Tetris
Később win 3.1 (10 db floppyról telepítve), novell hálózat, külön hangkártya,
Informatikus hallgatókat kivittem a megyei Tüzép központjába megnézni a megye akkori legnagyobb winchesterét (2 GB, kb 1994-ben)
😭

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#146029) pomorski


pomorski
őstag

Ha már mindenkit így elkapott a „retrófíling”, akkor íme egy kis érdekesség:
kép1
kép2
kép3
kép4
kép5

(A témavezetőm anno ilyenen tanulta a Fortrant.)

(#146030) Csöves válasza bul07 (#146000) üzenetére


Csöves
senior tag

Nekem 420MB-os Conner wincsi volt az első pc-ben.
Akkoriban ez volt a legnagyobb.

Aquila non captat muscas.

(#146031) tsyl


tsyl
aktív tag

Nekem is meg van még a 90-es évekből ez a vinyó. Beüzemelni már nem tudom (valami külön vezérlőkártya volt hozzá ..mfm talán :F ) de ha emlékezetem nem csal még rajta van a Win3.11 is.🙂...de régen is volt....
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#146032) KROK640 válasza pomorski (#146029) üzenetére


KROK640
veterán

Ahogy látom francia gép (legalábbis a második) az írásvédelemnek külön kapcsoló :D
A billentyűzet is kész időutazás volt.
Ellenben az az egér valami tragikusan kényelmetlen lehet

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#146033) KROK640 válasza tsyl (#146031) üzenetére


KROK640
veterán

Bigfoot... igen, ez MFM lesz

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#146034) lamiki


lamiki
senior tag

Úgyszintén egy DX2 66 Mhz-es processzor és 4 MB talán EDO ram társaságában, a DOOM 2 miatti +4 MB ram bővítés akkoriba ha jól emlékszem 20500 Ft-ba fájt, ez kb. 3/4 havi fizu volt. Majd amikor kicsi lett a 420 MB, jött mellé egy 850 MB-os WD, később ebből lett a CD-írós HDD, egy mobil rackben hurcolászva a PC boltba íratni.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#146035) kovacs65


kovacs65
senior tag

Emlékszem egy PcWorld címlapra: "Már egymillió forint alatt is lehet CD írót kapni"

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#146036) Aryes válasza kovacs65 (#146035) üzenetére


Aryes
nagyúr

:DDD

(#146037) elfelejtette válasza kovacs65 (#146035) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én végzős éveim környékéről ('95-'96) egy nettó 438.800Ft-os árra emlékszem... :B

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#146038) Csöves válasza elfelejtette (#146037) üzenetére


Csöves
senior tag

Kb annyi volt a külső, 1x cd író ára
Én 50 ezerért vettem 1x-es SCSI írót, amihez még kártyát is kellett venni.

Aquila non captat muscas.

(#146039) pomorski válasza KROK640 (#146032) üzenetére


pomorski
őstag

Minden kép ugyanarról a PDP gépről készült. (Ez a gép az enyém, bár az én Fortran kódjaim már nem fordulnak le rajta.)

Emlékszik még valaki az Elektor kalandor c. műsorra?

(#146040) PofaJenö válasza pomorski (#146039) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Dévényi Tibor bácsi [link] jó régi műsor :F

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#146041) gps76 válasza kovacs65 (#146035) üzenetére


gps76
őstag

Ebben is vannak érdekes dolgok...

(#146042) mezis válasza pomorski (#146039) üzenetére


mezis
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe a fiókban kihasználatlanul heverő digital Ethernet hálózati kártyámat.
Dobozában! Ezzel biztosan fordulnának a Fortran programjaid! :DDD ;]

mezis

(#146043) pomorski válasza mezis (#146042) üzenetére


pomorski
őstag

Az tuti. : ) Pláne az openmp-sek.

(#146044) Thermaltake


Thermaltake
tag

1998. december
A commodore +4 utáni első PC-met természetesen szüleimtől kaptam. ( az-az kaptuk nővéremmel együtt, de "szerencsére" őt sosem érdekelte igazán ) :))
Ráhangolódás, és gyakorlásként ( hetekkel karácsony előtt ) a tv távirányítójával próbáltam az egerezést gyakorolni.
Eljött a NAGY nap.
A kemény, barna kartondobozokba csomagolt, hungarocellel kibélelt belsőből előkerülő hófehér dögnehéz 14"-es monitor látványa próbálta tudtomra hozni, hogy az álom valósággá vált. Megérkezett a teljes gép.
A 4. emeleti család barát Imre bácsi és fia jöttek segíteni összeszerelni, mivel mi full segghülyék voltunk hozzá. :K
Nekik már ~1-2 évvel korábban is volt SZ Á M Í T Ó G É P Ü K.

Intel Pentium Cyrix mmx 233MHz, S3 Trio Savage 1MB társkártya, 16 MB RAM, 1,54 GB HDD, floppy, CD-ROM, Altrix kiszélesedő space-es billentyűzet, stereo hangfal pár, golyós egér =112.116 Ft.
Pláza, ~Január. (talán) PC GURU Freespace II ajándék teljes játék.
Brü-hü-hü. :O Nem indult el.
Apa vett 32MB + RAM-ot így 48MB-al sikerült elindítani. 20 perc után rájöttem, hogy az űrszimulátor nem az én világom. Később elcseréltem a Tolnai Világlexikonára. ( sose használtam azt se ) :B
Nyilván előtte és közben Red Alert 1, GTA 1, valami szuper tankos játék, Carmageddon 1, ( a 2 iszonyat szaggatott ) Interstate 76', + sok-sok demo...
Árpád téren anno 1.000-ért írták a 650Mb-os Philips CD-re a listából választható játékokat. Caesar 3, + Roller Coaster Tycoon 1. Mai napig imádom őket. ( és meg vannak a lemezek most is )
Ez amúgy, hogy lehetett 'legális' anno?

Extra élmény:
Hideg van, kint fúj a téli szél. A fákat vastag zúzmara, a játszóteret hó borítja. No nem mintha nem akartam volna lemenni a panelből és iszonyat hófallal körbevont téli bunkert építeni a barátaimmal de...
A meleg takaró alól, szinte direktbe nyílnak fel szemeim. Szándékosan kelek fel korábban. Pedig hétvége van. Nehogy felkeltsem a szöszmötölésemmel a családot, fürdőszobát mellőzve, azonnal a géphez lépek, és a csipát a szememből kitörölve, beröccentem a gépet.
Megvárom míg betölt a win98, hangfalat csak rendszerfelállás után kapcsolok.
Indulhat a reggeli Caesar 3, építem a farmokat, aratom a búzát, és értetlenkedek miért ég le állandóan a teljes falu.

Köszönöm ha elolvastad, talán benned is felelevenedett a fiatalkori PC élményeid egyike.

(#146045) Cs1csó válasza Thermaltake (#146044) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

(#146046) tm5


tm5
tag

1983: ZX81 1k RAM!
1989: Enterprise 128k még TV-vel
1990 Október: 286-os 1MB RAM és egy 5 1/4-es Floppy (na ezzel így élmény volt programozni) + fehér Hercules monitor. Ez így 80k HUF volt, 1 év múlva kezdőként kerestem 10k bruttót.
1990 Karácsony: meglett a 40MB-os ISA vinyó (a SATA elődje) 20k-ért, innenttől blue hawaii.

pomorski: 93-tól olyan 96-98-ig microVAX-okon dolgoztam C-ben embedded SQL-lel (Digital RDB), azok voltan a szép idők és a stabil gépek. Szóval elég sokat ültem olyan terminál mellett.

(#146047) Ayg0 válasza sirály69 (#145995) üzenetére


Ayg0
senior tag

Néztem idle, átlag, és full load fogyasztási adatokat is mielőtt megvettem. Ezért is mertem belevágni.
Meg egy ASUS 1070 Ti, hogy ment ugyanezzel a táppal, meg mindennel? Akkor tényleg nem értem...

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#146048) kovacs65 válasza tm5 (#146046) üzenetére


kovacs65
senior tag

Eddig azt hittem én vagyok itt a legvénebb (57), de nekem egy évvel később lett meg a ZX Spectrum

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#146049) Salex1 válasza Csöves (#146038) üzenetére


Salex1
senior tag

Arra emlékszik valaki, hogy a Csapó utca mögött a garázs számítógép boltban volt egy PC amin lehetett egymás között másolgatni programokat? Ha jól emlékszem Linux-volt rajta és sorra vettem a floppykat, hogy hazavigyem a hőn áhított programokat.

Egyébként én C64 után a PC-t 92-ben keztem 386 DX40, 4MB RAM, 170MBHDD, 1,25 FDD + S3TRIO-val. Emlékszem a C64-et 20000Ft-ért adtuk el és a PC-t 92000Ft-ért vettük.

(#146050) xuldar válasza pomorski (#146029) üzenetére


xuldar
őstag

Az az egér mennyire ergonomikus már! :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.