Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#129351) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Sziasztok,

ilyen sör
[link]
hol kapható Debrecenben? Esetleg Romániában kapható e,ha Db-ben nem?

[ Szerkesztve ]

(#129352) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Tud valaki olyan helyet, ahol bádoglemezből párkányt hajlítanak?

(#129353) rambo4ésfél válasza Atomantiii (#129352) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Házgyár területén van egy bádogos, nekem nemrég hajtogattak alumíniumból.

(#129354) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

(#129355) Salex1


Salex1
senior tag

Eladó PC:
Dell optiplex 330
Intel xeon e5430 2.66gHz x2
4GB RAM
DVD-RW
Nvidia quadro nvs 290

120GB SSD-vel 20000Ft
Vagy
250GB HDD-vel 17000Ft
Mindkettővel 22eFt.

(#129356) lappy válasza Atomantiii (#129352) üzenetére


lappy
őstag

A borzan Gáspár utcán is van egy bádogos ott is megkerdezheted

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#129357) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Asus Z170 Pro Gaming alaplap eladó!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#129358) #33253120 válasza erik365 (#129327) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#129359) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Van két kötelünk és egy gyujtónk.
Egy kötél meggyújtva pontosan 1 óra alatt ég le.

A feladat az, hogy megmérjünk a kötél segítségével 15 perces időintervallumot.
Hogyan csináljuk?
A kötelek nem feltétlenül homogének, azaz lehet, hogy nem fél óra alatt égnek le a felükig! Az se biztos, hogy ugyanolyan tempóban égnek! tehát ha a megoldásodban szerepel a “félbehajtom” vagy a “közepén meggyújtom”, akkor gondold át újra, hogy nem használtad-e ki ezt a tulajdonságot!

(#129360) izee válasza Chesterfield (#129359) üzenetére


izee
senior tag

Korábban se jöttem rá, ez azóta is tart :D

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#129361) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

PS4 Detroit Become human lemezes játék eladó: 5k

(#129359) Chesterfield
1. Fogd a két kötelet
2. Hirdesd meg aprón
3. Add el sok pénzért
4. Vegyél egy stoppert

:DDD

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#129362) Aryes válasza Chesterfield (#129359) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kitesszük őket a napra negyed órára: na az pont 15 perc.

(#129363) laccczka válasza sirály69 (#129348) üzenetére


laccczka
tag

Motorok leláncolásához láttam ilyet.
Esetleg a Sámsoni úton a Mollal szemben érdemes érdeklődni. Abus cuccokat láttam náluk, lehet tudnak rendelni ilyet.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#129365) Aryes


Aryes
nagyúr

Eladó!
- Vileda robot porszívó (alig használt)
- 3 kerekű roller (piros, jó állapotú, Postás Pat mintás)
- futóbicikli (kék, jó állapotú)
- 14" gyerekbicikli (piros, jó állapotú, felszerelhető mankókerékkel)

Árak, érdeklődés privátban!

(#129366) pomorski válasza Chesterfield (#129359) üzenetére


pomorski
őstag

Fogod az egyik kötelet és azt meggyújtod mindkét végén, ezzel egyidőben pedig meggyújtod a másik kötelet az egyik végén. Az első kötél mivel mindkét végén ég, ezért ő elég fél óra alatt. Mindeközben a másik kötél, amelyik csak az egyik végén van meggyújtva az is ég ugyebár. Róla "elfogy" fél óra, marad rajta szintén fél óra. Ha ekkor meggyújtod őt a másik végén, akkor így ezzel az eljárással épp ki tudsz mérni 15 percet.

De ha már feladvány, akkor íme egy feladvány, amit szintén kocsmába lehet(ett) hallani:

copass, te is megkaptad ezt, téged is fárasztott vele K.L.?

(#129367) Aryes válasza pomorski (#129366) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én direkt nem írtam ki a megoldást, hogy más is tudjon rajta gondolkodni.
A tiédre két megoldás is lehet. ;)

(#129368) sirály69 válasza laccczka (#129363) üzenetére


sirály69
őstag

:R
Holnap megnézem.

Szerver Hosting Debrecenben

(#129369) pomorski válasza Aryes (#129367) üzenetére


pomorski
őstag

Hát igazándiból a "?" helyére igencsak sok "megoldást" be lehet(ne) írni. Én adtam is a feladat feladójának többet is, és mindegyiket meg is indokoltam (tudományosan alátámasztottam). De csak az egyiket fogadta el, nem mindegyiket.

(#129370) sirály69 válasza laccczka (#129363) üzenetére


sirály69
őstag

:R
Holnap megnézem.

Szerver Hosting Debrecenben

(#129371) Atomantiii válasza rambo4ésfél (#129353) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köüszi, az kb hova esik ott bent?

(#129372) Atomantiii válasza lappy (#129356) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi neked is.

(#129373) balinyo


balinyo
tag

SACD tokot tud valaki esetleg szerezni/rendelni nekem? kb 10 db kellene. Vagy ha nem, valakinek van elfekvőben 10db slim CD-tok (új vagy nagyon jó állapotban lévő)?

Kösz!

(#129374) Chesterfield válasza pomorski (#129366) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Oké, és most ugyanez csak 1 kötéllel?

(#129375) lappy


lappy
őstag

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#129376) zsolti1debre válasza Chesterfield (#129374) üzenetére


zsolti1debre
tag

hát én éppen nem vagyok matematikus,de józan ésszel belegondolva 1 kötéllel két időintervallumot lehet kimérni a korábban olvasott megoldás alapján

vagy kimérünk vele 1 órát (amikor csak az egyik végén gyújtja meg a paraszt)
vagy kimérünk vele 1/2 órát (amikor mindkét végén meggyújtja a paraszt)

ergo más időintervallumot nem vagyunk képesek mérni (és a paraszt sem) ha csak 1 kötél van és semmi más nem áll rendelkezésre a gyufán kívül

(#129377) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

A legkisebb lányom a szemüveg helyett kontaktlencsét szeretne.
Tudtok olyan optikát, ahol valami féle promóciós teszt szettet adnának, hogy ha valamiért nem szokná meg, vagy valamiért irritálja a szemet a lencse, akkor ne kelljen több tízezer forintot kidobni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#129378) diablo1984 válasza HUTCHDB (#129377) üzenetére


diablo1984
veterán

Szerintem nagyjából minden kontaklencse forgalmazónál van ilyen lehetősèg, amolyan próbalencse párezerèrt. Anno èn is próbáltam, de nem tudtam megszokni, veszettül száradt a szemem tőle.

(#129379) arpeen2 válasza zsolti1debre (#129376) üzenetére


arpeen2
senior tag

Es ha a kozepen + az egyik vegen gyujtod meg egyszerre? Mire osszeer a ket lang az mennyi ido?

[ Szerkesztve ]

(#129380) Aryes válasza zsolti1debre (#129376) üzenetére


Aryes
nagyúr

Valójában tetszőleges időintervallumot ki lehet mérni a kötéllel, feltéve, ha süt a nap. Fel kell kötni valahová és napórát csinálni belőle. ;]

(#129381) #65675776 válasza arpeen2 (#129379) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel a leírás szerint nem homogén egyik kötél sem, nem egyenletesen égnek, így semmit sem lehet mérni velük, max saccolni. Az egyetlen fix dolog mérésére alkalmasak, az pedig a teljes kötél leégésének egy órás időtartama. De azt is csak akkor ha egyenes a kötél.

(#129382) mezis válasza arpeen2 (#129379) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha tudhatja, hogy hol a közepe, akkor talán a negyedét is fogja tudni.

mezis

(#129383) Cs1csó válasza diablo1984 (#129378) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is van kontaktlencsém jellemzően alkalomszerűen hordom. De kapható hozzá - direkt kontaktlencsés szemhez - műkönny. Nem olcsó mulatság, de tényleg jó.
+ érdemes több fajtát is kipróbálni mert jellemzően a kontaktlencse anyag sem ugyanaz lehet találsz olyat ami kevésbé szárít + műkönny.

A mai kontaktlencsék gyártásához számos fajta szilikon-hidrogélt használnak, sőt, ezek több generációból származnak. Ezek olyan technikai elnevezésekkel rendelkeznek, mint a galyfilcon, a senofilcon, a comfilcon és az enfilcon.


Tehát van belőle többféle még most is.

HUTCHDB

A legfontosabb - ha beválik - hogy a higiéniára oda kell figyelni: nálam úgy volt, hogy előkészültem majd folyékony szappannal alaposan kezet mostam - ilyenkor nem gond ha valami dettol vagy hasonló megoldást használ - majd papírtörlővel megtöröltem a kezem vagy valami teljesen tiszta törölközővel (a csap elzárásra is figyelni kell tehát ne legyen visszafertőzés) a tok is legyen ekkor már kinyitva és ekkor teszed be a lencsét.
+ ha megoldható mindig legyen az embernél a tokja és valami kézfertőtlenítő ha ki kell venni valami miatt akkor azt meg lehessen oldani.

(#129384) kymera válasza lappy (#129375) üzenetére


kymera
senior tag

:D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#129385) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Debrecenben hol lehet legkedvezőbb áron arany- és/vagy ezüstékszert vásárolni? Jelenleg úgy áll, hogy nyakláncról lenne szó.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#129386) Aryes válasza DrBubo77 (#129385) üzenetére


Aryes
nagyúr

A zsibin meg a régiségvásárban. :DDD

(#129387) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Sziasztok!
Van pár cuccom, hátha érdekel valakit itt!
Sony Cybershot DSC-WX350 digitális fényképezőgép garanciával - 30 000 ft
Samsung EVO 64 GB microSD (garanciával) - 7000 ft
HP 22400 mAh notebook és telefon külső akkumulátor (új) - 9900 ft
Samsung ML-1675 hibás nyomtató (kb. 70%-os gyári tonerrel) - 3000 ft

USB-C kábelek, adapterek

Honor AP55S USB-C és microUSB adatkábel (új) - 2000 ft
Baseus Rapid USB-C - Lightning adatkábel (új) - 1300 ft
Baseus Rapid 3-az-1-ben USB-C kábel (új) - 1500 ft
Baseus Rapid USB-C kábel (új) - 1500 ft
Baseus Rapid 25 cm USB-C kábel (új) - 1500 ft
Baseus Nimble USB-C kábel (új) - 1500 ft
Baseus tekercselt USB-C kábel (új) - 1200 ft
10 cm USB-C kábel (új) - 1000 ft

Telefon tokok
Huawei P30 Pro piros szilikon tok (új) - 1200 ft
Huawei P30 gyári szilikon tok (új) - 1200 ft
Huawei Mate 20 Pro kazetta mintás szilikon tok (új) - 1200 ft
Huawei Mate 20 Pro iPhone belső mintás szilikon tok (új) - 1200 ft
MOFI Huawei Mate 10 Pro szilikon tok (új) - 1000 ft
Vízálló tok okostelefonokhoz (új) - 1500 ft
Baseus Air Case Huawei Mate 9 Pro szilikon tok (1 hétig használt) - 100 ft

Üvegfóliák

Panzer Glass Huawei Mate 20 Pro edzett üvegfólia (új) - 5000 ft
Panzer Glass Huawei Mate 20 Lite edzett üvegfólia (új) - 5000 ft
Panzer Glass Huawei Mate 20 edzett üvegfólia (új) - 5000 ft
Nillkin Huawei Mate 10 üvegfólia (új) - 300 ft
XPRO Ultra Clear Huawei Y3 II védőfólia (új) - 300 ft
Honor 5X XPRO üvegfólia - 500 ft

Egyéb

MicroSIM vágó (használt) - 300 ft
Xiaomi toll (új)- 500 ft
Baseus asztali kábelrendező (új) - 500 ft

Ha valakit érdekel valami közülük, jelezze! Vidd el egyben az összeset és FÉLÁRON adom!

Jelige: Nászútra gyűjtök! :R

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#129388) Aryes válasza z0d1AK (#129387) üzenetére


Aryes
nagyúr

Type C OTG kábeled vagy átalakítód nem volna? :D

(#129389) bobace


bobace
őstag

Találtam itthon egy pár eladó dolgot, amiket már nem használok. Még nem hirdettem meg őket, ha valakinek érdekes lehet, írjon üzenetet:
Nikon L820 digitális fényképezőgép. 16 mpx, 30x optikai zoom, full hd videó, stb. Az elmúlt két évben szinte teljesen csak pihent. Táskával, tartozékaival, igény szerint 8GB memóriakártyával, bordó színben. ~25e
Samsung DEX Station. Dobozával, tartozékaival, kétszer használt állapotban. A töltője sajnos elromlott, de sima type-c-vel megy. ~12e

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#129390) z0d1AK válasza Aryes (#129388) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sajnos ilyen nincs, a listában lévő dolgokkal szolgálhatok.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#129391) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mi ez a förtelem a városban ?
Egy órával ezelőtt a levegőből irtottak bennünket és aki mégis túlélte, azt a földről autóból terítik le valami iszonyúan büdös gázzal ?
Kinéztem, nem láttam az utca túloldalát (15méter). Az egész utca emeletnyi magasságban tejfelszerű köd, mint legsűrűbb köd ősszel.

Mi van azzal, akit az utcán talál ez a "népirtó" ?

mezis

(#129392) bagyulajuve válasza mezis (#129391) üzenetére


bagyulajuve
addikt

akkor ez volt a fura hang, meg hogy kinéztem az ablakon és fura volt a levegő "állaga"

Resistencia eterna

(#129393) mezis válasza bagyulajuve (#129392) üzenetére


mezis
nagyúr

Én azóta sem tudok szellőztetni, valahogy szeretném túlélni ezt az irtóhadjáratot.

mezis

(#129394) Chesterfield válasza #65675776 (#129381) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Na akkor mondom:
Meggyújtjuk a két végét, meg valahol a két vége között egy harmadik helyen. Aztán ha valamelyik oldal elég, akkor a megmaradt részt megint meggyújtjuk középen, és ezt így tovább, amíg marad kötél.

Gondolom most jön, hogy ez nem negyedóra, csak negyedórához tart :D

(#129395) fuwiradis


fuwiradis
tag

na, latom masnal is szemoldokot rancolt ez a ma indulo irtas. egy adag mosott ruha is biztosan kapott az erkelyen, amit otthagytam mara szaradni, fogalmam sem volt hogy matol ez a program.

ami inkabb jobban gondolkodtat, hogy a konyhai paraelszivo kivezetesenel, ahol a kis paneltombok konyhai szellozojehez csatlakozik, elvileg johet be belole, meg zart ablakok mellett is..

tudom-tudom, embert, macskat, kutyat, medvedisznoembert nem bant, de ez engem mind nem erdekel.

butorban, konyvben, fali kepben, meg ami lakasban van, azzal mi van? nyilvan nem Mona Lisa szintu dolgokrol beszelek, de inkabb csak ne furdesse ez a cucc a dolgaimat. ilyen teren tud valaki infot?

(#129396) bul07


bul07
nagyúr

Nesze neked Tesla "önvezető funkciója"

Alig reagálva megy neki(és simán lehet hogy a sofőr taposott bele a fékbe az utolsó pillanatba, de a kormányt már nem tudta megfogni), a mögötte lévő ember vezette kocsi még a teslát is ki tudta kerülni

Amúgy ha feljebb görgettek látható az eredmény is a tesla szép színes pukkanásokkal éget ki :D

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#129397) Aryes válasza bul07 (#129396) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak a kárörömöt nem értem a szavaid mögött... :F

(#129398) #65675776 válasza bul07 (#129396) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ami egyébként nem önvezető funkció, csak vezetést segítő, és hivatalosan emberi felügyeletet igényel. Csak a sok lusta barom ezen aprósággal nem foglalkozik.

Aki autót akar, de nem akar vezetni, az fogadjon fel hivatásos söfőrt.

chester: A feladványban szerepel, hogy nem homogén, szóval a ennyibe-annyiba hajtom módszer nem működik. Akkor viszont az itt-ott meggyújtom sem. A mérés alapja a homogenitás, linearitás, reprodukálhatóság (ezek hiánya miatt nem lehet vízzel töltött hőmérőt készíteni, legalábbis olyat nem, ami érne is valamit). A feladvány pont ezeket zárja ki. Szóval max saccolni lehet. Ha meg elegendő ez a pontosság, akkor nem kell a kötél sem, számolj el 900-ig.

A homogenitás, linearitás hiánya miatt nem ér semmit a középen meggyújtós módszer sem. Mert ha mondjuk az egyik kötél éghetősége egyik végétől a másikig folyamatosan növekszik, a másiké meg a közepéig növekszik, onnan újra csökken, akkor a fenti módszer sem fog semmi érdemi eredményt adni. Az első kötelet meggyújtod középen, az egyik fele leég mondjuk 23 perc alatt, a másik meg 37 alatt. Melyiket fogod referenciának használni a másik kötél égéséhez? Eleve a közepét sem határozhatod meg pontosan, mert a kiírás szerint nem hajthatod ketté. (Mérőeszközeid meg gondolom nincsenek, máskülönben nem is tökölnél ilyen baromsággal.)

(#129399) Chesterfield válasza #65675776 (#129398) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nem is kell hajtogatni, meg pont középen meggyújtani. Azért kell folyton meggyújtani valahol, mert nem tudjuk, hogy hol a közép.
Ha mindig 4 pontban ég a kötél, akkor 4x akkora sebességgel ég el.

[ Szerkesztve ]

(#129400) LeventeV


LeventeV
senior tag

Eladó kerékpár:
https://hardverapro.hu/apro/kreativ_mountain_bike/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.