Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#142001) Calogero


Calogero
addikt

Nekem a telekom ezt ajánlja most Debrecen tócóskert, új belépőként (NET+Telfon)
[kép]

(#142002) Atomantiii válasza Calogero (#142001) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ugyanez vidéken, ahol nincs más alternatíva. [kép]

Ja és ugye az is annyit fizet érte, akinél mondjuk nem optika van. Szóval nem is rabló banda ez sem, dehát ezt tudják ők is, hogy úgy sem tud mást választani a jónép.

[ Szerkesztve ]

(#142003) bobace


bobace
őstag

Gondolom ugyanaz megy Telekomnál is mint UPCnél ment. A netes ár, még ha nagyon akciósnak is írják csak egy vicc. Személyesen lehet a jó dealeket csinálni, tipikusan szerződés hosszabbításkor.
Anyámnál is Telekomnál, de személyesen nálam UPCnél mindig több lett a havidíjam kb 100 Ft-tal, de előbb telefont raktak hozzá a net duplázáshoz, máskor kaptam hozzá pl HBO Go-t.
Illetve a tipikus, hogy amikor bejelented, hogy elmész másik szolgáltatóhoz, akkor ki szokott nyílni a zsebük és fűt-fát ajánlanak. Mikor lemondtam az előfizetést, és közeledett a kikötés napja, még akkor is keményen próbálkoztak, de már addigra bent volt a digi, így nem kértem, pedig elég jó ajánlat volt. Egyszerűen a szolgáltatás minőségét nem lehet összehasonlítani.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#142005) paatrick válasza #05304832 (#142004) üzenetére


paatrick
senior tag

Ez mennyiben befolyásolja az életedet amúgy?

Kb most adtak ingyen 1-2-3 milliót minden felújítós vállalkozó zsebébe. Asztalos is fizethető belőle.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#142006) Aryes válasza Atomantiii (#142002) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mocskos tróger banda, csak ott adják kényszerből olcsóbban a szolgáltatást, ahol egyébként lenne még 2 másik szolgáltató, jellemzően a társasházas területeken.
Ebben is a digi volt egyedül tisztességes, azok sehol se drágítottak árat, nélkülük a T meg a UPC ma is 20.000Ft-ért adná az 50mbit-es netet. ;]

(#142007) Aryes válasza paatrick (#142005) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ebbe az utcába ne sétálj be, hadd tiltassa ki csak magát egyedül, ha ennyire akarja. ;]

(#142009) Zsoleszhun válasza Zsoleszhun (#141972) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

¯\_(ツ)_/¯

(#142010) Aryes válasza Zsoleszhun (#142009) üzenetére


Aryes
nagyúr

alt="" title=""

Tudsz már valamit?

[ Szerkesztve ]

(#142011) betyarr válasza Aryes (#142010) üzenetére


betyarr
veterán

jó a poén,csak sajna egy kicsit ironikus.amúgy egy kis kapcsolódó gondolatindító: [link]

(#142012) diablo1984 válasza #05304832 (#142008) üzenetére


diablo1984
veterán

Amúgy a családtámogatással mi a gond? Ha egyénilwg kellene támogatni mindenkit, az 2x annyi lenne, itt meg családhoz, munkához van kötve, igaz ez bőven bele van mindenbe számolva, így megdrádult annyival minden.
De magával a támogatással nincs gond ebben a formában.
Keress egy csajt! ;]

(#142013) iscsu válasza diablo1984 (#142012) üzenetére


iscsu
tag

"családhoz, munkához van kötve"

Nem. Gyerekhez. És azt a "megdrágult annyival minden"t fizethetjük ki mi is, családdal, munkával.

(#142014) SOAD19 válasza diablo1984 (#142012) üzenetére


SOAD19
addikt

Mert nem kicsit felverte a lakás, ház árakat, és a többit. Illetve szerintem jobban, igazságosabban is fel lehetne használni az erre a támogatásra szánt összeget. Ismerőssel melóztunk egy emberkénél(kerítést csináltunk neki), aki nem rég építetett egy legalább100 nm alapterületű házikót, és mesélte, hogy tervezi majd igénybe venni, ezt a támogatást, hogy letérköveztesse a ház előtti részt, kocsibeállót. Nem hiszem, hogy aki egy ekkora házat fel tud huzatni, az annyira rászorul, erre a támogatásra. Természetesen nem vetem meg miatta, még szép, hogy kihasznál az ember minden támogatást, amit csak lehet.
Például felhúzathatnának egy csomó bérlakást, hogy a fiatalok pár évig tudjanak gyűjtögetni önerőre egy későbbi saját otthon megvásárlásához.

[ Szerkesztve ]

(#142015) paatrick válasza #05304832 (#142008) üzenetére


paatrick
senior tag

Ja és nyilván nem az történik hogy a tavalyi egységnyi munkáért idén 1,3-1,5x pénzt kérnek el :P
Mondjuk tavaly csináltál egy konyhát nettó 1 milláért. Idén azt mondod nettó 1,3 milla. Az ÁFÁval 1,6. Megrendelő visszaigényli a felét a felújítási támogatással. Ő kapott egy konyhát 800e-ért, ami tavaly 1 millió lett volna minimum. Te meg kerestél +300e-et a semmire, mert többlet munkád nem lett belőle csak annyi hogy más számot írtál a számlára. Tehát az állam adott neked 300e Ft-ot a semmire. 1db 2 hetes munkáért.
Ez még igazságtalanabb mint a CSOK. Ott legalább le kell babázni érte.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#142016) Aryes


Aryes
nagyúr

Ne már, komolyan nem tanultok semmiből? :(

(#142017) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Ha már net a téma. Diginél most, miert csak egy mobilnet csomag érhető el? Január elsejével 3 indult. Most van 1.

(#142021) diablo1984 válasza #05304832 (#142019) üzenetére


diablo1984
veterán

Én sem ezt írta, hanem, hogy családhoz kötik, nem egyénekhez. A 10 millát meg 3 gyerekhez, ami azért gyilkos, nekem 2 gyerekem van, 1 fiú és egy lány, de aki azért vállal 3 gyereket úgy, hogy még gyereke sincs, de a mámogásért kell, hát az adott esetben csúnyán besz0phatja, mert nem minden gyerek szótfogadó és ha a családban divat a munka is, akkor a gyerekekre idő kevésbé marad, türelem szintén, ideg még több...
Szóval 10 milláért egérfogót csattintani a golyón nem nagy üzlet, de nagy szopacs tud lenni, amit csak az tud átélni aki belecsöppen(és még a gyerekeket tisztességben felnevelni, taníttatni, ruházni, stb nem is említettem)
Nekünk is van baráti körben olyan aki 3 gyereket tervezett, de az első után azt mondta, hogy többet ne....
Nem egyszerű, 10 millióért meg semmit nem adnak, talán telket...

(#142023) diablo1984 válasza #05304832 (#142022) üzenetére


diablo1984
veterán

Nem értem miről beszélsz, így a kontrasztot sem értem. Nem is karatézok, mert akkor legalább értenem kellene, hogy miről beszélsz, ha vitázni szeretnék.
Én csak leírtam, hogy hogy néz ki a 10+3 milla, nincs ebben karate vagy vita.
Béke!

(#142025) aldebaran


aldebaran
őstag

Szerintetek? Parkolás level20000.

Pedig ennyi hely volt még:

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#142026) Zsoleszhun válasza Aryes (#142010) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

pm.

¯\_(ツ)_/¯

(#142027) Cs1csó válasza #05304832 (#141980) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, de ne erre figyelj, hanem AHOL LAKSZ ott:
- milyen technológiával (a legjobb úgy tudom az FTTH tehát amikor a "szobádig" megy az optika, ennél "rosszabb" az FTTB amikor csak a háztömbig jön az optika és így tovább)
- milyen áron
- MIT adnak

Plusz érdeklődj a szomszédoknál és utána dönts. Nekünk idáig rézdrótos Trékom volt majd a SZIP program-ban (az a "gonosz" EU kipengette a teljes új FTTH hálózatot) és amelyik cég kapta ennek az üzemeltetését ahhoz mentünk át. )

Azt is megteheted, hogy itt megosztod, hogy nálad mi érhető el és akkor biztos kapsz rá tippet melyiket is válaszd.
pl. ha van - nem hiszem - mondjuk 2-3 FTTH-t adó cég akkor közülük lehet szemezgetni. :D

(#142028) belinho válasza diablo1984 (#142023) üzenetére


belinho
senior tag

Nem akarok belefolyni ebbe, az én meglátásom szerint amire local1 gondol az-az, hogy vannak akik kapnak támogatást, és vannak, akik semmit, nem egységes ez az egész, és ezáltal valahol igazságtalan. Ahol van gyermek nyilván kapjanak többet, de ahol nincs ott
senki nem kap semmit vagy nem jogosult semmire, azért az szerintem is igazságtalan.

Én pl ismerek olyan a 30-as éveiben járó egyéni vállalkozót, akinek novemberben be kellett záratnia az üzletét. Ketten vannak a feleségével, aki szintén dolgozik. A sok munka miatt a gyereket még nem vállalták be, dolgoznak, hogy előrébb jussanak.
Jelenleg a feleség keresetéből élnek ketten, a családtámogatást nem tudják igénybe venni, mivel nincs még gyerkőc, a srác pedig semmilyen bértámogatásban nem részesülhet egyéni vállalkozóként,önhibáján kívül nem tud dolgozni.

(#142030) diablo1984 válasza belinho (#142028) üzenetére


diablo1984
veterán

Nincs olyan, hogy 10 millió embernek minden jó legyen egységesen, de továbbra is azt mondom, hogy családtámogatásnak hívják ezt a támogatást, beszédes a megnevezése.
De mi 2 gyerekkel ugyanúgy kb semmire sem vagyunk jogosultak, de nem is tartjuk a kezünket, hogy ide nekünk is 10 millát. Feltételeknek kell megfelelni ennek ez a feltétele, másnak más, a népességet akarják növelni, nem az egyének zsebét tömni(annak nem is lenne semmi értelme, max inflációt növelni), a csok, a babaváró hitel, stb mind az építőipart erősíti és behitelezi a családokat.
Mindennek van értelme, de az örökzöld mindig, hogy pénz pénzt terem, most sem elég csak a támogatás, lóvé is kell mellé, anélkül nem megy.
A vállalkozások most más cipőben vannak, vannak sz0pó ágon lévők(pl:vendéglátás), de most az említett példádon nem segítene a családtámogatás, most ott nagyobb lehet a gond, mint hogy azon törjék a fejüket, hogy 1 fizuból építsenek házat.... :U

(#142031) bul07 válasza diablo1984 (#142030) üzenetére


bul07
nagyúr

Csak egy gondolat

Mi lenne ha úgy támogatnák a családosokat hogy a többieket ne szívassák meg
Én nem étek hozzá de biztos meg lehetne oldani

Támogassák őket, de közben mindenki mást ne szívassanak

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#142032) RandomName válasza Atomantiii (#141999) üzenetére


RandomName
aktív tag

Az a tippem, hogy számít az is hogy hanyadjára hosszabítod meg a hűséget.
Legalábbis a Telekom mobil része hűségről-hűségre egyre nagyobb* kedvezményeket adott a készülékre ha 22 hónap után újraindítottad a hűséget. Mivel a net/tv szolgáltatás esetében aránylag ritka a készülékvásárlás a mobilhoz képest, el tudom azt képzelni, hogy a ő amellett, hogy vélhetően jó helyen is lakik még kedvezményt is kapott.

*Pár éve egy frissen megjelent S9+ 289e volt új előfizetéssel amikor a Samsung bolt 299e forintért adta. A hűség lejárati nap másnapján felmentem a webshopba, mire összekattingattam a díjcsomagot kb 195e forint körül állt meg, és a haviďíjamra is adott plusz kedvezményt. Szóval én tökre elhiszem, hogy annyit fizet.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#142033) Cs1csó válasza diablo1984 (#142030) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 ezekkel csak a bankok és az építőipari cégek járnak jó.

Ami szerintem ténylegesen segítene:
- az egyedülállóknak
- az egyedülállónak kisgyerekkel
- pároknak
- több gyerekes szülőnek, szülőknek - tehát a klasszikus család -
- az építőipart is pörgetné - talán csak a bankok maradnának ki belőle

Az a BÉRLAKÁSÉPÍTÉSI PROGRAM

Aminek szintén sok előnye van:
- rugalmasság: mint a szobák száma - egy egyedülállónak elég egy 1-1,5 szobás lakás de ha már van 2-3 gyerek akkor akár egy 4-5 szobás is kellhet, ha kirepülnek a gyereke megint elég lehet 2-3 szoba.
- mobilitás: ha egy másik városban akad jobb munka könnyebb költözni
- az állami bérlakások nagy száma és alacsony lakbére miatt erősen letörné a befektetési céllal történő lakásvásárlásokat, és a magánlakások lakbérét is tehát olcsóbban lehetne lakást venni és bérelni is.

Ha jól tudom pl. Berlinben van lakbér stop de Bécsben is moderáltak az árak, ott úgy olvastam pár hónapja, hogy a lakbér kb. annyi mint Budapesten csak ugye a fizetések 3x-osak.

Szokták azt mondani, hogy a magyar ember beidegződésből saját lakást akar, de erre ráerősít a bérlakáshelyzet.
Ha egy kis lakás bérleti díja nem havi 100-150k lenne, hanem mondjuk csak 40k akkor szívesebben laknának az emberek bérleményben.

(#142034) Cs1csó válasza bul07 (#142031) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre lenne az előbb említett bérlakásépítési program, hogy egyedülállók vagy gyermektelen párok is lakáshoz juthassanak.
Megjegyezem egy egyedülálló fiatal is könnyebben találhat párt, ha van egy saját külön bejáratú kis lakása és ez akár segítheti a családalapítást is mint ha a szüleinél vagy 2-3-4 egyetemistával lakik egy bérlakásban.

A jelenlegi rendszer a tehetőseknek kedvez, hogy legyen nekik még 3-4-ik lakásuk is. Amit persze - szintén a bérlakás építési program hiánya miatt - magas áron tudnak kiadni. Plusz aki így él az nem fog tudni soha a b.dös életben félretenni egy saját lakásra és benn ragad a magas bérleti díjas bérlakásban, és tovább hizlalja annak kiadóját aki pedig idővel megveheti az 5-6-ik lakását is.

(#142035) RandomName válasza Cs1csó (#142033) üzenetére


RandomName
aktív tag

És újra lehetne Lakásfenntartó Szövetkezet, és együttmenetelhetnénk a dicső Szocia...
Ja, nem. :D
Van igazság abban amit írsz, de ehhez generációs szemléletváltás kell először. Még jobban, mint ami most folyamatban van.
Berögződött társadalmi elvárás jelenleg, hogy legyen saját autód, házad, párod, gyereked. Ha nincs valamelyik, akkor semmit sem értél el az életben. Ha ez a nézet megváltozik, akkor lesz értelme a bérlakásoknak, de ez még pár évbe bele fog telni.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#142036) mongo válasza Cs1csó (#142034) üzenetére


mongo
csendes tag

Sajnos nem vagytok tisztában azzal amiről írtok, nem kell bérlakás építési program, jelenleg is több ezer kiadatlan önkormányzati lakás van a városban......

(#142037) Cs1csó válasza RandomName (#142035) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre utaltam, ez az elvárás. De pont ezért érdemes tekinteni a "hanyatló" nyugatra, hogy ott hogy oldják meg a dolgot.
Megjegyzem a Termelő Szövetkezetek is jól működnek Dániában. Rájöttek, hogy nem éri meg egy kis területhez egy bazi nagy és drága fenntartású traktort venni, de a helyi traktorost felbérelni is költséges mulatság. Helyette magának a szövetkezetnek van traktora meg ugye minden egyéb eszköze.
Az sem mindegy, hogy kistermelőként kell csekély mennyiségű terméket eladni, és az értékesítésnél mindig a gyengébb helyzetében lenni kiszolgáltatva a felvásárlóknak hanem egy nagy és erős szövetkezet tagjaként már komoly alkupozícióban tárgyalni.

(#142038) diablo1984 válasza bul07 (#142031) üzenetére


diablo1984
veterán

Nem a többieket szivatják, hanem a piac, az építőipari cégek beáraznak és mivel hiány van ebben a szektorban(13 éve munkájuk sem nagyon volt) megtehetik. 10 éve volt egy 2 szobás 3. emeleti lakásom Hajdúböszörményben, 7 millát ért, most ugyanolyan állapotban kb 20 milliót.. Nem reális, de a piac könnyen beszippantotta a csok-ot, társasház építési lázban IS ég mindenki, előbb-utóbb túlkínálat lesz, ami majd kissé lejjebb nyomja az árakat, de amíg 1,5-2 szeres áron el lehet adni valamit, addig nem csökkentenek az árakon, minek.
Ez ok-okozat, ha valami könnyű, akkor valahol megvan a hátulütője, egyszerűen ilyen az emberi gyarlóság, a soktól a mégtöbb az több és most az építőiparban mindent megtehetnek!
Szív a szingli? Legyen családja, vagy nem és akkor nem tud a családtámogatással élni, mert nincs meg a feltétele. De mint írtam egyéneket drágább támogatni, csak azért mert dgyenlőség, ingyen della meg hasonlók, mert ugyanígy minden drágulna, egy családban több egyén is van, így a támogatottak köre is több lenne, ingyen pénz hozná magával az inflációt, ha infláció, akkor minden drágább..... de az egyénnek persze az önös érdek fontosabb, a következmény nem.
Minden ami pályázható, támogatott az drágul, most a lakáskorszerűsítési támokatás miatt a klímák is drágulnak hirtelen(meg természetesen a teljes építőipari szektor).
Ha nem lenne semmi támogatás senkinek semmire, nem szórnák a bankok a hiteleket, akkor is lenne 10 év mire értelmes szintre menne visdza az ingatlanok ára, de akkor a szingli egyén sem biztos, hogy tudna bármit venni, mert hitelt sem kapna fizetése vagy munkája sem biztos hogy lenne...
Ezt mindenkinek aki a csodát várja így kellene átgondolni, csodák nincsenek, csak esetek amiknek megvan a következményük, most akinek munkája van az örüljön, hogy nincs korlátozva.
De ez a mindenki legyen szivárvány dolog az ugyanúgy hülyeség, mert akkor nagyanyám is kaphatna 10 millát lakásra, mert ő is egyedül van, nehogy kirekesszék, meg az építési vállalkozó összes ismerőse egyenként, biztos attól nyugodnának meg az emberek, igaz a lakásárak ugyanúgy benyelnék(plusszban természetesen), de mindenki egyformán szívna ezért is.
Jah, a bérlakás megolfás lehet sok mindenre, de arra nem, hogy "én csak bérlem, a szomszéd Giziék meg 10 millát kapnak és ők meg 15 év alatt kifizetik(ha kifizetik) és a sajátjuk lesz" hozzáállásra, itt mindenki birtokolni akar...

[ Szerkesztve ]

(#142039) bul07 válasza diablo1984 (#142038) üzenetére


bul07
nagyúr

Mint írtam támogassák de közben az emberek 50-70% ne szívassák meg
Miért nem lehet pénzt adni a családosoknak és majd ők eldöntik mire költik miért kell célzottan hogy torzítsák a piacot.

Nem mellesleg a családosok esetén is a "gazdagoknak" jó ez is, csóri családos aki megél de tartaléka nincs hogy tudná az önrészt megteremteni, hajszoljuk bele hitelbe, azt aztán jó tanács

Ezzel amúgy a családosokat is szívatják csak eltolva, mert lehet most jól jár azzal a 3millióval mondjuk de az árakat felverik és ha mondjuk 5-7év múlva egyetemre megy a csemete a felvert albérlet árak miatt sokkal többet kell nekik is fizetni, és veheti fel a diákhitet adóssággal indítva az élettét.
Arról nem is beszélve ha támogatáson kívül akar bármit is csináltatni, most jól jár, de mondjuk 2év múlva mikkor akar mondjuk egy garázst többet fizet 20-30% mert az árak elszálltak, vagy bármiért ami most nem fért bele vagy nem várható.
És mindjárt megvan a böjtje, de lehet homokba dugva a fejünket örülni az ingyen pénznek, ami amúgy sose volt a családosoké mert nem szabadon felhasználható.

Mert ezek hosszútávú hatások álomvillába ringatja magát az aki jelentős csökkenést vár, max ha jön egy újabb koronavírus és megint le kell zárni mindent
Ha majd most vége lesz ennek a vírusnak csak pislogás lesz olyan lakás ár emelkedés meg albérlet ár emelkedés lesz, támogatás miatt is.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#142040) csapee válasza mongo (#142036) üzenetére


csapee
senior tag

Lol

Csapee

(#142041) Aryes válasza mongo (#142036) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jó reggelt!
A fiam leejtette a telóját. :W :O
(18+)!
Hol foglalkoznak Debrecenben Meizu javítással?

(#142042) diablo1984 válasza bul07 (#142039) üzenetére


diablo1984
veterán

Ha csak pézt adnak és költsd amire akarod az még jobban nyitná a bicskát a többi nyebében nem beszélve, hogy fogyna az adidas, a cruser bicaj, a hamburger, de ez nem megoldás. A 3 gyerek, a jovedelemhez kötés is szelektál, mi sem felelünk ennek meg, mert 2 gyerkőcünk van és nek akarunk 3.at, mert húde megérné, sok buckalakó meg azért esik ki, mert még életében nem dolgozott.
A "gazdag" megfelel a kritériumnak, csak ez a jelző is erősen savanyúsággal van átitatva, tehát aki boldogul, az kapja be...
Nem lehet úgy adni, hogy mindenkinek jó legyen, azt tudomásul kell venni, ha adnak valamire támogatást, az drágul és az mindenkit érint, ha nem adnak az is baj.
Igen, rövid távon(az építőipar azonnal benyelte a támogatást, a lakásárak 1-2év alatt beolvastották) és hosszú távon is(drága is marad minden) szívás mindenkinek, vagyis az építőiparban dolgozóknak nem, azok többszörörét keresik mint egy tanár és nem mindenki mérnök vagy talicska tologató, hanem 2 között is van bőven lehetőség, így ezek a családok nagyobb anyagi biztonságban élhetnek(feltételes mód, a pia és cigi is drága, ha él vele) amíg tart ez az őrület(azért ne felejtsük el, hogy a válságtól a csokig akár éhen is halhattak, nem volt szinte építkezés). Plussz a szakmunkás képzés is visszakapja az értelmét, arról nem beszélve, hogy az építőiparban sok képzettséggel nem rendelkező, aluliskolázott dolgozik, adott esetben a dolgozni akaró kisebbség zöme, így azok is ha akarnak, az integrálódás ösvényén el tudnak indulni, mert olyan pénzeket osztogatnak, amiről álmodni sem mert.
Tehát összetett a kép, nem fekete és fehér, így tud egy réteggel(családos, 3 gyerekkel) és az építőiparral irányítani a legalsóbb réteget(ami konkrétan nem direktben támogatás, mert dolgoztatja őket) és akár a magyar bankszektort is(hitelezés-hitelezés hátán), ami majd hordozza annak a lehetőségét, hogy egy esetleges válság 2.0 esetén mikor munkahelyek szűnnek meg tartósan, akkor a hitelfizetésre sem lesz moratórium és akkor bukhatják majd a szép csokos házaikat, a 7 személyes autókkal meg miegymással. Igaz ez nem svájci frank, de ha nincs munka, akkor fizetni sem nagyon lehet, de ez még nem aktuális gond(talán a vendéglátás van most pipán).

(#142043) sto1911 válasza diablo1984 (#142038) üzenetére


sto1911
veterán

Beszéltem bankossal, a babavárót nagyon kevés százalék igénylő veszi fel babavárásra, kocsi, felújítás vagy épp napi megélhetés lesz belőle. Csak arra nem gondolnak, ha nem jön a baba, akkor átmegy személyi hitelbe, magas kamatra és akkor keményen cumi. És 5 éven belül is fizetni kell, csak akkor még kamatmentesen.

(#142044) balinyo


balinyo
tag

Tp-Link router valakinek, Archer C8, akciósan? Itt a fórumon legyen 7e.

[link]

(#142045) Salex1 válasza sto1911 (#142043) üzenetére


Salex1
senior tag

Én azt vettem észre, hogy mindegy milyen támogatást hoznak, az ránk pont nem vonatkozik. Pedig 3 gyerek van (kivétel a családi autó támogatást).
Nem akarunk elköltözni, de kicsi a ház. Amikor vettük, pont nem volt Szocpol. Utólag nem lehetett igénybe venni. Aztán, amikor jött a 2. gyerek építettük hozzá egy szobát, de akkor nem járt bővítésre. Most, hogy 3an vannak, megint bővítenénk, a terasz beépítésével, de nem jár rá a csok, mert szinte az egyetlen kivétel a terasz beépítés. A 3+3, vagy hogy nevezzem megint csak nem jár bővítésre. De miért?

(#142046) bul07 válasza diablo1984 (#142042) üzenetére


bul07
nagyúr

"Gazdag" miért nem igaz
Akinek nincs felesleges pénze az nem fog belevágni

Ott van öcsém, 1 gyerek
Múlt nyáron cserélt pár ablakot meg falbontás falazás is volt, fal glettelés is
Na most
Bontott ablakokat vett, rendes műanyagot amit még most is árulnak(azért lett kibontva mert egy pályázati pénzt el kellet lőni és felújítottak belőle kibontva a nem régi ablakokat is, ő meg megvette a kibontott műanyag ablakokat)
Meg fogadott egy kőművest egy segéddel, család, szomszéd, segítség, így volt 6hét meg 500e Ft
Na most ha ezt mind számlával szakmunkással csináltatta volna 2millió alatt nem ált volna meg

Ha akkor lett volna ez a támogatás akkor se érte volna meg neki, mert nem "gazdag" hogy csak úgy 500e Ft-al többet fizessen ugyan azért

És amúgy őt is szívatta árak rohamos emelkedése az ilyen olyan támogatások miatt, cement tégla árak neki is többe voltak

Tehát akinek van pénze ilyeneket felhasználni az jól jár a többi meg megissza a levét, ne meg persze utána ő is ha pályázaton kívül akar bármit is

Miért ne lehetne minden gyerekesnek adni, aztán döntse el mire költi
Ja hogy szegény is kapna aki megélhetésre költené , meg venne egy biciklit a gyereknek, hát ez ne fájjon már a "gazdagabb" családoknak

Én nem vagyok hozzáértő de biztos lett volna olyan megoldás hogy támogatás adni de azzal ne hajtsa fel az árakat mindenki másnak(mondjuk az adóból leírható építkezési számla, amiről a kivitelezőnek nem is kellene tudni hogy amúgy azt majd visszakapja az államtól, de lehet hogy ez így baromság egy pénzügyi szakértő tuti tudna példát mondani)

Na de mindegy felesleges koptatni úgyse változik meg semmi

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#142047) bobace válasza Salex1 (#142045) üzenetére


bobace
őstag

Sajnos az időbeliség megint kinek így, kinek úgy csapódott le.
Mi pl mindennel jól jártunk. 2014-ben 800e forint önerővel vettem Debrecenben kertes házat, aztán amikor már gyerek is volt, és bővítésre került volna a sor, kimatekoztam, hogy sokkal jobban megéri költözni (2,5x-es szorzóval adtam el a házat 2018-ban, 19-ben a 3x-os is meglett volna, így gyak a hitelünk elinflálódott), így felvettük a CSOK-ot 2. bevállalt gyerekre, de tudtuk, hogy akarunk. Másik évben jött is. Hab a tortán, hogy a Babavárót pl pont bejelentették, és nekünk a terhességre esett, nem is vettem volna igénybe, csak ha már tudom, hogy jön a baba. Most meg itt a felújítási támogatás, bár már nem sok minden maradt sem önerőben, sem felújítani valóban, de hitel részét nem akarom.
Na de amire ki akarok lyukadni, hogy neked pedig költözni kell, mi sem akartunk, de ha ki akartuk használni a lehetőségeket, akkor muszáj volt. Így kapnál CSOKot, felújítási támogatást( ha most költözöl, még jövőre igénybe veheted) is. Ez egy döntés, hogy maradsz, én is nagyon szerettem az előző helyünket, de győzött a racionalitás, 10+3 misiről én nem mondanék le, biztosan lehet találni jó helyen jó ingatlant, azért a 10 misi különbözetért is akár.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#142048) micsiri válasza Salex1 (#142045) üzenetére


micsiri
csendes tag

Én úgy tudom a 3+3 támogatással teraszt építhetsz.

(#142049) PofaJenö válasza Aryes (#142041) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Talán itt? [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#142050) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Sziasztok!
Eladó dolgok, príma árakon!
Samsung Galaxy Buds+ fekete headset (új)
Apple MacBook Pro 13" Retina notebook (magyar)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.