Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Cifu válasza Vesa (#2050) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ez már korábban is téma volt, egyfelől van benne ráció, másik oldalról viszont a fejlesztőkkel sem közölték előre a csúszást, tehát ők úgy jártak be dolgozni, hogy 3 hónap múlva ha törik, ha szakad, akkor is megjelenés lesz....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2052) cyberkind válasza oriic (#2047) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem a sima Xbox a fő probléma, az a gép el lett számolva rendesen, most meg a genváltás küszöbén mindenre kiadni a játékot értelmesen, még egy R*-nak se lenne könnyű.

Paranormal Cocktivity

(#2053) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A Mateusz Megnempróbálombetűzniavezetéknevétevics egy csomó kérdésre úgy válaszolt E3 alatt a Yong-nak, hogy "this is something we haven't decided on", "haven't settled on", stb. Ez már önmagában gyanús volt.

(#2054) Rony949


Rony949
őstag

Bármennyire is megbízható csapat a CD Projekt RED, nem való nekik ez a megjelenési dátum bejelentés. Következő játékuknál simán csak az kéne, hogy a VALÓS megjelenési dátumot bejelentik 1 hónappal korábban, addig meg teljes kuss van. Mert hiába írkálják hogy "When it's ready" mikor meg szembeköpik magukat ezzel a fél éves csúsztatással + a Witcher 3 pár hónapos halasztásával.

Na de mindegy, kár ezen sírni. Más jó cég is van a CDPR-on kívül, rengeteg jó játék jön még szeptemberig, nem panaszkodhat az ember, hogy nem lesz mivel játszani.

(#2055) m0h0senator válasza Rony949 (#2054) üzenetére


m0h0senator
őstag

csak ne ültem volna fel ennyire a vonatra :B

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#2056) tomazin válasza m0h0senator (#2055) üzenetére


tomazin
veterán

Hat igen, sajnos ez a felhuzzuk a nepet a robogo vonatra, majd kozoljuk,h ez bizony par honapig uncsi utazas lesz...mindegy, ennel rosszabb ne tortenjen senkivel.

[ Szerkesztve ]

(#2057) k-adi


k-adi
nagyúr

ki kell kerülnie a cyberpunk dvd-knek irán légterét, azért késik a megjelenés.. egyértelmű

(#2058) zkxdn válasza k-adi (#2057) üzenetére


zkxdn
őstag

Én elmegyek érte Varsóba ha kell csak adják ide Áprilisban :))

(#2059) Vesa


Vesa
Topikgazda

Utoljára ehhez fogható Hype a No Man's Sky esetén volt, és meg is szívták nagyon, hogy kiadták idő előtt. Azóta irdatlan tartalmat pakoltak bele, a játékosok egy részét sikerült is visszaszerezniük, de 2 éven át sátánnak tartotta őket a fél világ (még halálos fenyegetést is kapott a HG vezetője). Nagyon veszélyes lehet a túlzott Hype, és átcsaphat hamar gyűlölködésbe (amit én sose értettem, ezek csak játékok, nem értem hogyan képes valakiből ilyen indulatokat kiváltani). Nem tartom kizártnak azt sem, hogy ezt akarják elkerülni mert még mindig nem olyan a game amilyennek szerették volna. Persze ezek csak találgatások, idővel majd kiderül mi volt a valódi ok..

A tudomány a valóság költészete!

(#2060) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként szerintetek várható E3 előtt bármi gameplay?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2061) m0h0senator válasza oriic (#2060) üzenetére


m0h0senator
őstag

Szerintem nem. Remélem a Lore mesélését elkezdik majd most annak ellenére, hogy csúszik a megjelenés.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#2062) Cifu válasza oriic (#2060) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Előtte gameplay? Biztos, hogy nem.
Ígértek háttérsztorikat, Lore-al kapcsolatos bemutatókat - ezekre számítanék.

De abban biztos vagyok, hogy az E3-on lesz akkor még egy látványos bemutató. Gondolom kihasználják a lehetőséget, hogy újra felgyorsítsák a hypetraint.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2063) zkxdn válasza oriic (#2060) üzenetére


zkxdn
őstag

Áh. Kizárt. Max Április 16-án csöppentenek valamit de gameplayt nem várok semmiképp.

(#2064) Rony949


Rony949
őstag

Remélem ezt [link] még nem tolják el későbbre, ugyanis én előrendeltem ezt is. Legalább lenne valami belelátásom, hogy milyen világban is fog ez játszódni.

(#2065) zkxdn válasza Rony949 (#2064) üzenetére


zkxdn
őstag

Elég spoileres lehet a játékra szóval lehet el lesz tolva, ha nem lehet én is beszerzem. Bár nekem a Witcher 3mas Dark Horse könyv megvan és nem annyira vészes.

(#2066) zkxdn


zkxdn
őstag

Ha bárki azt gondolta volna hogy a Cyberpunk kimarad a Funko Pop "lázból":
-Megjelenés 2020 május
De legalább a Funko által láthatunk egy új karaktert a játékból: Takemura

[ Szerkesztve ]

(#2067) KaitouP válasza zkxdn (#2066) üzenetére


KaitouP
veterán

A csaj V jópofa. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#2068) Prosector


Prosector
addikt

Dying Light 2 is csuszik, hasonlo okokbol.

[ Szerkesztve ]

(#2070) Cifu válasza oriic (#2069) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ebben azért lehet valami, mert a The Witcher 3 (ami dettó első sorban konzolokra lett készítve) komoly problémákkal és bugokkal indított mind PS4-en, de főleg XBone-on...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2071) LK válasza Cifu (#2070) üzenetére


LK
addikt

Nekem 1.5 napi Witcher hármazás nyírta ki a kettővel ezelőtti kártyámat. Nem tudtam eléggé visszabutítani a grafikáját. Inkább képregény volt, aztán a memóriája halt meg.
Simán igaz lehet a pletyka, ez esetben még jobb játékot kapunk ősszel.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#2072) eL Geri válasza oriic (#2069) üzenetére


eL Geri
őstag

Hát ez sajnos eléggé downgrade szagú :(

(#2073) duvi válasza oriic (#2069) üzenetére


duvi
nagyúr

A késés nem különösebben érdekel, csak ne az legyen mint ami a Div 1-nél is történt a konzolok miatt!

[ Szerkesztve ]

(#2074) eL Geri válasza duvi (#2073) üzenetére


eL Geri
őstag

Ősszintén szólva én sose gondoltam, hogy a sima One-on jól fog futni a játék. 700-900p és 25 fps-t jósoltam. A jobbhoz ott a One X. De a sima One-os előrendelőket mindig is sajnáltam, mert nem azt fogják kapni, amit szeretnének :( Annak aki ráér, arra majd ott lesznek a YouTube videók... és majd eldöntik, hogy van-e értelme sima One-ra.
(Ez szigorúan csak saját vélemény, és nem mostani, hanem eddig is ezt gondoltam.)

(#2075) aAron_ válasza eL Geri (#2072) üzenetére


aAron_
őstag

Nem baj ha van downgrade, amíg a max beállításokat nem veszik vissza. Viszont ugye Witcher 3-mal nem így volt... :(

What is your ikigai?

(#2076) Vesa válasza aAron_ (#2075) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Miért nem lehet azt megoldani, hogy a full max verziót is benne hagyják, hogy a PC-ken ahol ehhez van szufla, gyönyörködhessünk benne, a gyenge konzoloknál pedig csak szimplán kivenni ezeket, vagy letiltani a menüben és akkor még véletlenül sem fogja pistike diavetítésbe navigálni a játékot a konzolján?

Most attól tartok, hogy PC-re is egy butított verzió jön a konzolok miatt, és megint mi fogunk szívni. Ha valóban ez az oka egyáltalán a késésnek, akkor elég szomorú, hogy a PC-seknek is emiatt kell várnia újabb fél évet.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#2077) Carlos Padre válasza Vesa (#2076) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem, hogy örülnél, hogy nem kell rá várnod évekig. Eszem faszom megáll tényleg.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2078) Vesa válasza Carlos Padre (#2077) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Mi van??

A tudomány a valóság költészete!

(#2079) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én ugyan PS-re várom a játékot. De most nagyon átérzem a PC-sek "hangulatát". Azért szívnak majd mert alap Xbox-on alig akar elindulni a játék?? Az ciki.. Mert simán benne van, hogy ezért lesz downgrade-elve az összes verzió. Holott alap Xbox-on egy (2-3 éves) Madden se tud stabil 30fps-t tartani, ami láttán ez nem is meglepő, hogy a CP2077 alatt meg meghal a konzol.
Mondjuk én a CDPR azon döntését sem értem, hogy miért nem számolnak a next gen konzolokkal. Ez a gen már elég kevés egy olyan játékhoz, amit ők ígértek..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2080) zkxdn válasza .LnB (#2079) üzenetére


zkxdn
őstag

A hatalmas playerbase ami a jelen-gen konzolok mellett szólnak. Több mint 100 milla PS4es potenciális közönséget nem akarja csak úgy eldobni a CDPR. (Az Xbox nem tudom mennyi)
Plusz a játék teljes mértékben a jelenlévő generációban lett fejlesztve.
A next gen-el meg szerintem foglalkoznak csak nem mondanak semmi konkrétat a Sony/Micro miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2081) .LnB válasza zkxdn (#2080) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

30milla felett van kicsivel a box.

Ők nyilatkozták, hogy nem foglalkoznak jelenleg a next gen-nel. Ami persze nem igaz, biztos foglalkoznak vele, de valami 2022-re mondják azokat a verziókat. :(((

Én értem, hogy mi miért van, hogy a konzol az mekkora piac. De szerinted egy PC-st, aki beleölt a gépébe pár csilliárd forintot, azt mennyire érdekli ez? Pár éve még én is PC-s volta, ha még az lennék, most nagyon habzana a szám a dühtől.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2082) zkxdn válasza .LnB (#2081) üzenetére


zkxdn
őstag

PCs és PS4es tulajdonosként engem is "megérintett" (fogalmazzunk ilyen szépen) a csúsztatás.
Engem inkább az új időpont, szeptember 17 cseszett fel mivel az áprilisi megjelenés után ott lett volna a nyár hogy 100%osan kiélvezzem a játékot. De ez sajnos egyéni probléma. :DD
Ha ezért a játék grafikája vissza fog esni csak mert ne legyen már sokkal szebb mint a jelen-gen konzol na akkor fog habzani a szám. :W

PCre rendeltem elő a játékot mivel borzasztó vagyok kontrollerrel az FPS játékokban és na azért szeretném Night Cityt teljes pompájában látni.

Csak 30 milla az Xbox??? Jesus nem is tudtam hogy ilyen szarul állnak a Micronál.

(#2083) .LnB válasza zkxdn (#2082) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Engem is nagyon felcseszett a csúsztatás. Nagyon vártam/várom ezt a játékot.

~70 millió eladott konzol a lemaradásuk a PS4-hez képest, szóval 30 fölött vannak kicsivel kb.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2084) #20411392 válasza .LnB (#2083) üzenetére


#20411392
törölt tag

Én inkább találok 45 millió eladott unitos becsléseket. Hivatalos adat ugye nincs.

(#2085) .LnB válasza #20411392 (#2084) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tegnap a checkpoint podcastben mondtak 70 millás lemaradást. Onnan szedtem, de akkor az se atom biztos "becslés". 45 milla oké, ugyan az a helyzet...

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2086) Cifu válasza zkxdn (#2082) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nem hinném, hogy a PC-s grafika vagy a világ vissza lenne butítva a konzol miatt. Inkább az a probléma, hogy nem szeretnének úgy járni, mint a Control konzolon. Vagy anno a The Witcher 3...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2087) oriic válasza Cifu (#2086) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Witchernél is tartott egy évig kb. míg rendbehozták.

Live-Die-Respawn

(#2088) zkxdn válasza Cifu (#2086) üzenetére


zkxdn
őstag

Nem játszottam a Witcher 3mal PS4en megjelenéskor. Mi volt vele a baj? :F

(#2089) Cifu válasza zkxdn (#2088) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Én sem játszottam vele konzolon. De olyanokat olvastam, hogy főleg az első időkben voltak fagyások, irgalmatlan hosszú töltési idők (olvasd: 10-15 perc), de még a patchek után is ha sok tárgyad volt, akkor a ládába rakáskor-kivételkor 10-15 másodpercig dolgozott a játék, amíg azt feldolgozta, FPS problémák voltak harc közben, sőt, átvezető animációknál, stb...

Hozzáteszem én PC-n kétszer játszottam végig, és szintet lépett a játék az 1.3-as patch ill. a DLC-k után ott is.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2090) keIdor válasza Vesa (#2076) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem nem fogja érinteni a PC verziót. Megmondom miért... játékmechanikában eleve korlátok közé vannak szorítva a régi Jaguar CPU miatt, ugyanaz van a PS4 Pro meg Xbox One X-ben is, az a kis OC nem fogja megváltani a világot. Ez a CPU 2013-ban gyengének számított. 5 hónap alatt ahhoz már nem fognak nyúlni.

Azért van késés, mert egyszerre kell kiadni az összes konzol verziót. Biztos kapni fog egy nagyon agresszív dynamic resolution scalert a két alap konzolkiadás, erre kell nekik idő. Nyugodtan menjen sub 720p alá az OG Xbox One-on a játék, meg 720p-re a PS4, legalább hamarabb váltanak az emberek aztán végre elengedhetjük ezt a generációt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2091) FoxiestFox válasza keIdor (#2090) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ebből a szempontból kicsit nyomi időben jön a CP, nem bántam volna még várni, ha a korlátaitól megszabadítva kapjuk meg, és a régi konzolokat kihagyjuk. Akinek van olyan, úgyis váltani fog, mikor jön az új.

(#2092) Cifu válasza FoxiestFox (#2091) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Potenciális probléma az, hogy mekkora felhasználói bázist tud elérni. A CP2077 valós fejlesztése 2015 végén, 2016 elején kezdődött meg, akkoriban számolhattak mondjuk 3-4 éves fejlesztési idővel. A next-gen konzolok akkor még a kanyarban sem voltak, tehát arra nem célozhattak. Az eladás és ne feledjük, az előrendelés szempontjából csakis a jelen generációra építhettek. A jelen generációra már csak azért is megéri építeni, mert alsó hangon is vagy 100, de inkább 130-150 millió konzolról beszélünk. Ha megvárják a következő generációt, akkor a 2020 végén való debütáláskor mekkora platformra jöhet? Pár millió?

Óriási különbség, és a CDPR nyilván minél nagyobb eladást szeretne, tehát inkább 10, mint 5 milliós preorder illetve induláskori eladást (a The Witcher 3 több, mint 4 millió példányban kelt el kiadásakor illetve elővételben). Egyértelmű, hogy ez a 2020 végén érkező új konzolokra való koncentrálással nem működhet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2093) FoxiestFox válasza Cifu (#2092) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Persze, érthető.

(#2094) Carlos Padre válasza Cifu (#2092) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem az a baj, hanem hogy megjelenés előtt valaki előtúrt egy xboxot, rácsodálkoztak, hogy hát ez meg mi, szóltak nekik hogy fiúk, ezen is mennie kell ám, amitől még nagyobb lett a szemük majd kértek egy kis halasztast. Amatőr hiba.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2095) Cifu válasza Carlos Padre (#2094) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Tippre inkább úgy nézhetett ki, hogy folyamatosan ment a fejlesztés, az XBox S esetében jó ideje ismert lehetett, hogy gondok vannak, de mindig csak tologatták a problémát. 3 hónappal a megjelenés előtt volt egy általános megbeszélés a játék állapotáról, a teszterek pedig közölték, hogy ez így továbbra is vállalhatatlan.

Miután nem tudjuk, pontosan mi miatt gáz az Xbox S-en a játék (kevés memória, gyenge CPU vagy gyenge GPU), így azzal kapcsolatban is csak találgathatunk, hogy mi az, ami miatt 5 hónapra van szükségük a probléma kezelésére.

A saját tippem az, hogy a tesztelő és fejlesztő csapatnak végig kell most néznie a küldetéseket az elejétől a végéig, és a küldetéseket úgy kell módosítani, hogy XBox S-en is játszhatóan fusson. Feltehetően amúgy ez nem érinti a többi platformot, nyilván a fennálló időben oda is jöhetnek optimalizációk, illetve a tartalomgyártók további textúrákat, karaktereket, küldetéseket csinálhatnak, de a fő szál most az, hogy a meglévő küldetéseket, átvezető animációkat megoldják.

Az is lehet, hogy az XBox S-hez módosítani kell a játékmotor töltési logikáját, mert például olyan probléma van, hogy a kevés memória miatt ha autóval mész, akkor folyamatosan akadozik a játék a textúrák betöltése miatt. Az ilyen jellegű problémán például nem segít az, ha a játék belső felbontását tovább butítják, a HDD és a rendelkezésre álló memória lesz a szűk keresztmetszet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2096) Carlos Padre válasza Cifu (#2095) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Kulcsprobléma lehetett, hogy minden platformra egyszerre akarják kihozni és nincs elég erőforrásuk hozzá. A konzolokra kellett volna fókuszálniuk és mikor az kész jöhetett volna a PC port.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2097) zkxdn


zkxdn
őstag

[link] - QLOC SUPPORTS CD PROJEKT RED ON CYBERPUNK 2077 DEVELOPMENT

Hoppá. Nem csak plusz 5 hónapot, hanem egy külső stúdió (QLOC) segítségét is felfogja használni a CDPR a Cyberpunk 2077 csiszolására. :))

[ Szerkesztve ]

(#2098) oriic válasza zkxdn (#2097) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mindeközben a hivatalos fórumon tagadják hogy az Xbox miatt késne a játék: :D

[link]

Live-Die-Respawn

(#2099) 3L1T3 válasza oriic (#2098) üzenetére


3L1T3
addikt

Mai napig szánalmasnak találom, hogy egyesek szerint létezik XBox. Főleg egy fejlesztőtől égek ki ezen! :D Ahogy Playstation sincs csak PlayStation. :U :W

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2100) Fitzgerald válasza 3L1T3 (#2099) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem kurvamindegy? :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.