Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) sittes79 válasza 3L1T3 (#2099) üzenetére


sittes79
addikt

Uh mit szivtal adjál nekem is :R

(#2102) Sinu válasza 3L1T3 (#2099) üzenetére


Sinu
senior tag

Szerencsés vagy, ha ez a legnagyobb problémád ...:)

No Future

(#2103) Cifu


Cifu
Topikgazda

[A CP2077 fotóverseny eredményhírdetése]

Meg egy apróság, még mindig nincs hivatalos gépigény (rákérdeztek, és még január 17-én még mindig túl korainak tartották erre válaszolni).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2104) duvi válasza Cifu (#2103) üzenetére


duvi
nagyúr

Valószínűleg még optimalizálnak (reméljük nem a jelenlegi konzolokhoz!). Amíg ezzel nem végeznek, addig nem is fogunk látni config ajánlást :(

(#2105) zkxdn


zkxdn
őstag

[link] - Egy kis gameplay ma estére :))

(#2106) oriic válasza zkxdn (#2105) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt már láttuk nem?

Live-Die-Respawn

(#2107) zkxdn válasza oriic (#2106) üzenetére


zkxdn
őstag

Én már láttam rosszabb minőségben, pár percel rövidebben. De gondoltam belinkelem ide, ha valaki még nem látta volna :)

(#2108) Vesa válasza Cifu (#2103) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Őőő, a második kép az gyanúsan Photoshop szagú...Azt lehetett használni?

A tudomány a valóság költészete!

(#2109) Cifu válasza Vesa (#2108) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Komolyan nem, max kontraszt, színegyensúly, stb. Pont ezért s RAW filet is bekérték.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2110) Ger0p válasza Cifu (#2103) üzenetére


Ger0p
újonc

Külön öröm látni a magyar nyertest :C

(#2112) Vesa válasza duvi (#2111) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ennek csak örülni lehet! Remélem érdekfeszítőek lesznek ezek a küldetések is, nekem az egyik kedvenc műfajom a "felfedezés"...

"A Cyberpunk 2077-et ugyan elhalasztották..."

Egy ekkora lapnál nem tudnak írni? Talán inkább a _megjelenést_ halasztották el!
Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#2113) Rony949 válasza duvi (#2111) üzenetére


Rony949
őstag

Aztán megjelenéskor jön a hidegzuhany, hogy itt dupla annyi kérdőjel van, mint a Witcher 3-ban. :D (csak poén)

(#2114) RudY


RudY
addikt

Ez egy kicsit gyanús, nem kértem refund-ot. Még többet késik vagy ki se merik adni "régi" konzolra :DDD :F

We’ve refunded you for Cyberpunk 2077
We have refunded the order you placed on 19 July 2019. You should see SG$81.90 credited to your account soon. Looking for something else? Microsoft Store is always open.
Cyberpunk 2077
( CD PROJEKT RED )
Quantity 1
Available: 16 September 2020

[ Szerkesztve ]

(#2115) oriic válasza RudY (#2114) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lol ez WTF? Nezd mar meg h SG store-ban van adatlapja a cuccnak? Lehet levettek valamiert a szingapuri store-bol a jatekot.

Support felkeresese meger egy probat.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2116) oriic válasza RudY (#2114) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ugy tunik nem csak nalad.

[link]

Live-Die-Respawn

(#2117) RudY válasza oriic (#2115) üzenetére


RudY
addikt

Pedig ott van változatlanul [link]
Cyberpunk 2077 SG$81.90
Available on 16 September 2020, 6:00 pm

...
ahhaaa látom, valami készül. :U
Megvárom míg visszaküldik az egyenlegre és nyomom újra a pre-order-t. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2118) Cifu válasza duvi (#2111) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A linkelt [interjúban] jóval több is van, csak röviden:

-A The Witcher 3 fejlesztése közben már volt egy fejlesztőcsapat a CP2077-re, ez nagyjából 75 fősre bővült menet közben. Ez új nekem, mert korábban azt mondták, hogy csak egy kisebb, főleg desing-al foglalkozó csapat volt...

-A The Witcher 3 esetében mindössze 3 ember foglalkozott az un. Open-World elemekkel, vagyis a kvázi civilekkel, hétköznapi teendőiket intéző NPC-kkel, stb. A CP2077 esetében 15 ember dolgozik ezen.

-A világ végül is több rétegre bontható, passzív réteg például az eladók (vagy ripperdoc-ok, amit láttunk a 2018-as gameplay videóban), e felett vannak az STS (STreet Stories, utcai történetek), ezekből van ugye kb. 75, és még vannak kisebb események is. Az STS-ek nem minősülnek "valódi" küldetésnek, nincsenek például komolyan kivitelezett átvezető animációk.

-Minden ilyesmi gondosan kidolgozott, nincs véletlenszerűen generált küldetés (megj.: a Mechwarrior 5-öt elnézve (ahol a küldik oroszlánrésze ilyen) ezt cseppet sem bánom... - Cifu).

-Még nincs tisztázva, hogy a Game Over után lehet-e tovább játszani.

-A CyberSpace-ről még nem beszélhet (gondolom előbb-utóbb lesz egy kifejezetten erről szóló trailer - Cifu).

-A multiplayer teljesen különálló dolog, nem vegyítik a kettőt, és megerősítette, hogy még évekre van a Multiplayer.

-A The Witcher 3 féle DLC megoldást fogják követni, az nagyon bevált nekik. (Ez azt jelenti, hogy fél-egy év közzel egy vagy több kiegészítő jöhet, amely komplex küldetéssorozatot, új területeket jelenthet - Cifu).

-A VR szemüvegek támogatását kipróbálták, de elvetették. Kvázi nem éri meg a befektetni szükséges energiát, mert nem térül meg, amit sajnál, de a VR még mindig kísérleti, kezdetleges.

-Minden AAA játékfejlesztő cégnek van Xbox Series X Dev Kitje, de ők a jelenleg generációra fejlesztenek továbbra is.

-A vezető fejlesztők nagyon emlegetik a globális megvilágítási rendszert (global illumination system), ami az RTX-hez kapcsolódik, és a fényforrások valós lemodellezését követi, de még ők sem látták a teljesen kész implementációt, állítólag még lélegzetelállítóbb lesz, mint bárki is várta (ha valakit érdekel, [erre van egy jó videó arról, mire számíthatunk majd] - Cifu).

-Az audiorendszer is igen összetett lesz, beépített hangsugár-követéssel, tehát a hang terjedésénél figyelembe veszik a hang megtörését, ahogy különböző felületekhez ér, és leköveti a környezet geometriáját. Megjegyzi, hogy akinek telik rá, szerezzen be egy Dolby Atmos rendszert, nagyon komoly hangzása lesz ugyanis a játéknak.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2119) Carlos Padre válasza Cifu (#2118) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Eddig ezt is csak lemezesen érdemes megvenni.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2120) Vesa válasza Cifu (#2118) üzenetére


Vesa
Topikgazda

"nagyon emlegetik a globális megvilágítási rendszert"

Sokkal szebb ez tény, de egy bajom van vele. Már így is sokszor olyan sötét a kép, hogy rendesen idegesítő, nem látni semmit bizonyos játékok, bizonyos részein. Ez a tech. pedig ezt a jelenséget csak tovább erősíti. Élethűbb, szebb, valóságosabb képet ad, de a játszhatóság szempontjából néha idegesítően sötét tud lenni.

A tudomány a valóság költészete!

(#2121) FoxiestFox válasza Vesa (#2120) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez graf design kérdése, nem a tech okozza.
Lehet egy eljárást rosszul, és jól használni. Legjobb konfigurálhatóvá tenni amúgy, remélhetőleg úgy is lesz.

(#2122) Vesa válasza FoxiestFox (#2121) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ez is igaz...Zárt részeken azért vannak fenntartásaim ezzel, de reméljük jó lesz. RTX-es kártyám van, szóval várom a feature-t. De az eddigi tapasztalataimból nekem ez jött le (egyébként a Cifu által linkelt videón is látszik a probléma, néhol komplett objektumok tűnnek el a sötétben a non RTX verzióhoz képest).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#2123) alratar válasza Cifu (#2118) üzenetére


alratar
addikt

Az audiorendszer is igen összetett lesz, beépített hangsugár-követéssel

Ez nekem nagyon marketing bullshit szövegnek tűnik.
Jó, értem én, hogy így generálódik a hype, de na...

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#2124) Cifu válasza alratar (#2123) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Igen és nem. Nyilván nem valami hatalmas világmegváltó újdonságról van szó. Hovatovább hajdan az Operation Flashpoint (2001) játékban is volt már használva hasonló.

De a játékok döntő többségében ma sincs normális hangkövetés, sokszor még csak a hang terjedési sebessége sincs figyelembe véve (ha mondjuk 300 méterre felrobban valami, akkor látod a robbanást, de majd csak egy másodperc múlva kellene hallanod a hangját). A hangsugár követés pedig az, amikor a hang terjedésekor figyelembe veszi a környező terepakadályok geometriáját, illetve ideális esetben még az anyagát is. Tehát ha egy ajtón keresztül hallod a hangot, akkor tompább, ha egy függönyön keresztül, akkor másképpen tompább, stb.

[Itt egy demonstrációs videó ennek hatásáról]

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2125) zkxdn


zkxdn
őstag

[link] - Limitált Cyberpunk 2077 Xbox Kontroller
(Sajnos kép nincs :( )

(#2126) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#2127) KaitouP válasza oriic (#2126) üzenetére


KaitouP
veterán

De megjátszott az a CP2077 & Nvidia Twitter page párbeszéd. :DDD Biztos jó lesz majd. A gazdagoknak.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#2128) zkxdn válasza oriic (#2126) üzenetére


zkxdn
őstag

Ha RTX 2077nek fogják hívni lehet eladom a videókártyám és cserélek :DDD

(#2129) oriic válasza zkxdn (#2128) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+1

De gondolom egy 2080 lesz majd.

Live-Die-Respawn

(#2130) zkxdn válasza oriic (#2129) üzenetére


zkxdn
őstag

Sajnos az lesz és gondolom méregdrága is. :F

(#2131) Cifu


Cifu
Topikgazda

A CP2077 hivatalos tweetje üzent az nVidia-nak, hogy nem szeretnének-e egy Cyberpunk 2077 témájú GeForce kártyát kidobni a piacra? Az nVidia először egy elgondolkodós smiley-val válaszolt, mire a CP2077 tweet válasza tovább húzza, hogy ugyan már, ne mondják, hogy sose gondolkodtak el rajta. Válaszul az nVidia egy erősen elmosott képet rakott be, amin egy referencia RTX kártya látható fekete-ezüst-sárga színben.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2132) oriic válasza Cifu (#2131) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Cifu... :DDD Előző hsz-ek?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2133) Cifu válasza oriic (#2132) üzenetére


Cifu
Topikgazda

:Y

Bakker, ezt benéztem...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2134) oriic válasza Cifu (#2133) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondjuk ezzel megint előjönnek majd azok a vádak, hogy egy új VGA érkezése miatt halasztották a játékot. ;] (A kurrens gen konzolok gyengesége miatti pletyka mellett volt egy ilyen szóbeszéd is, hogy a fejlesztők bevárják az újgenerációs videokártyák érkezését)

Live-Die-Respawn

(#2135) xEon1337 válasza Cifu (#2131) üzenetére


xEon1337
őstag

Mondjuk mire megjelenik a játék, addigra már a 3000-es széria lesz Nvidiáéknál a piacon.

"Less but better" - Dieter Rams

(#2136) Cifu válasza xEon1337 (#2135) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ezt írja Oriic, meg írtam korábban én is. Az első konzumer piacra szánt nVidia Ampere várhatóan nyáron jön, szóval egyfelől a késés miatt az nVidia egy újabb kártyát hoz ki, ami a CDPR-nek lehetőséget nyújt arra, hogy új effekteket hozzon be, amivel az új RTX kártyák domboríthatnak majd.

Szóval valószínűleg nem a jelenlegi szériával fogják promózni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2137) FoxiestFox válasza Cifu (#2136) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pont erre ven szükség, befeküdni az nv alá és exkluzív effekteket kínálni :(
Nem ártott eleget a piacnak már az nv a hasonló nyomiságokkal az elmúlt 10 évben?
Ha ez így történik, nem gondolnám, hogy eszembe jut megvenni a játékot. Esetleg több éves korában 75% offban.

(#2138) Cifu válasza FoxiestFox (#2137) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Tavaly már bejelentették, hogy lesz RTX támogatás a CP2077-ben, szóval ez már megtörtént...

Hozzáteszem, a CDPR és az nVidia jó ideje összedolgoznak, nVidia Hairworks, FXAA, stb. támogat pl. a The Witcher 3-ban, és így tovább.

Mondjuk especiel a Ray-Tracing effektek olyan dolgok, ami kutya jól néznek ki és illik a Cybepunk (folyton sötét, esős, neonfényes) hangulatához.

Ettől még persze ez üzlet. Az nVidiának támogatás kell a játékokban ahhoz, hogy alátámassza az RTX kártyák létjogosultságát. A CDPR feltehetően zsebre rak némi támogatást (akár hardware, akár pénzbeli) ezért cserébe...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2139) zkxdn


zkxdn
őstag

Egyébként a tweet alá az NZXT is írt szóval nem csak videókártya hanem gépház is lesz :))
Na az hátha "elérhető" árban lesz

(#2140) Cifu


Cifu
Topikgazda

És mi a vicc az egészben?

Az AUSgamer 2019 július 26-án pont ezt sütötte el...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2141) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Kiváncsi vagyok hányan fognak refound-olni mert nem fog futni a pc-jén a játék. Én ezért sem mertem előrendelni :(

(#2142) oriic válasza soundsonic (#2141) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Miért ne futna? Nem kell egyből 4K-60FPS-re gondolni, ha valaki PC-n játszana. Nem véletlen, hogy nem kaptunk még gépigény.

Nyilván aki a maximumot akarja kihozni a játékból, annak muszáj, hogy olyan hardvere is legyen hozzá, de gyengébb gépeken is fut majd ez szerintem. Max levesszük a grafikát Ultráróll, high-ra vagy médiumra, vagy lemegyünk 4K-ról 1440p-rev vagy fullHD-re.

Live-Die-Respawn

(#2143) Cifu válasza soundsonic (#2141) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Eleve az jelenlegi konzol generációra fejlesztették és azt is előre mondták, hogy reális PC hardwareigényre terveznek. Szóval nem hinném, hogy félni kellene a túlzottan erős hardware igénytől. Az, hogy lesz benne RTX támogatás például, csak egy extra.

Nyilván itt is fennáll a Crysis meg Red Dead Redemption 2 veszély, hogy mindenki felhúzza max.-ra a játék beállításait, majd pislog, hogy nincs meg 4K-ban a 144 FPS. De ez user error és nem a játék hibája...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2144) soundsonic válasza Cifu (#2143) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Én beérem egy minimummal is. Most vettem egy rx 5500 xt-t a new world mmo miatt és remélem ezen elfut majd valahogy a cyberpunk is. Elnézést ,ha borzoltam az idegeitek csak én nem voltam olyan bátor, hogy előrendeljem.

(#2145) oriic válasza soundsonic (#2144) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Elnézést ,ha borzoltam az idegeitek"

Semmi ilyesmiről nincs szó, beszélgetünk a játékról, erre való a topik. Az 5500XT egyébként szerintem bőven elég lesz fullHD-re. :R

(Az én GTX1080Ti-m 1440p-re már nem biztos, szóval valszeg én kompromisszumot kötök majd. :DDD )

Live-Die-Respawn

(#2146) oriic válasza oriic (#2126) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition lett végül.

[link]

Live-Die-Respawn

(#2147) sittes79 válasza oriic (#2146) üzenetére


sittes79
addikt

Elorendelve 3600 kihajtsa e?

(#2148) zkxdn válasza oriic (#2146) üzenetére


zkxdn
őstag

És nem eladó. Érdekes. Remélem az NZXT ház eladó lesz mert azon komolyan elgondolkoznék :))

(#2149) Cifu válasza oriic (#2146) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Betageltelek, hátha... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2150) Cifu válasza zkxdn (#2148) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Várható volt, hogy ajándékpromó lesz és nem bolti. Mondjuk így visszagondolva "szokásos" marketing-gerillaakció. Nyilván még a megjelenés csúszása előtt kezdték el szervezni, és így adta ki...

Szvsz az NZXT csak szemfüles volt, és odakommentált, mert a hype-traint az ő marketingesei is meg akarják lovagolni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.