Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) gejala válasza gainwardgs (#2850) üzenetére


gejala
őstag

2080 Ti se olcsó és még RT nélkül se bírja 4K-t maxon. Ahhoz képest ez óriási előrelépés lesz. Kompromisszum nélküli 4K jelenleg nem is elérhető semmilyen kártyával, a 3080 Ti lesz az első, ami ezt elhozhatja. Aki olcsóbbat akar, annak ott az 1440p, oda 3070 is elég lesz maxhoz.

(#2854) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Látom, hogy itt most a grafikai beállítások és videokártyák a téma és szeretném megkérdezni, hogy a gépigényt még mindig nem jelentették be ugye? (Ami szerintem gáz pár hónappal a megjelenés előtt s tekintve, hogy milyen sokan rendelték elő).

(#2855) gejala válasza soundsonic (#2854) üzenetére


gejala
őstag

Optimalizálás csak az utolsó hetekben kerül be. Jelenleg ők se tudják, hogy fog ez pontosan futni novemberben. RT-hez is csak nyár folyamán kaphatnak majd Ampere-t (NV támogatott játék lévén gondolom küldenek nekik).

[ Szerkesztve ]

(#2856) Carlos Padre válasza gainwardgs (#2850) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Attól függ mit tud mutatni a nextgen konzolok ellenében.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2859) Hublot


Hublot
senior tag

Én nagyon várom fantasztikus hangulat gyönyörűen kidolgozott környezet szóval brutál jó az egész. :K

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#2860) Cifu válasza soundsonic (#2854) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nem jelentették be, de nagy általánosságban amúgy is a megjelenés előtt rövid idővel szokták kirakni, cirka egy, max. 2 hónappal.

Szóval ha a szeptemberi megjelenés lett volna, akkor se várhattuk volna előbb szerintem július közepénél. Így, hogy novemberre csúszott, én szeptember előtt nem várnám az erre vonatkozó bejelentést, sőt, inkább csak október végére, november elejére tippelnék...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2861) Cifu válasza gejala (#2855) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Az RT már a tavaly őszi videókban is benne volt, és támogatva lesznek az RTX 2x00 kártyák is ilyen téren (max. nem 4K-ban fogjuk bekapcsolni max.-ra az RT effekteket).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2862) gejala válasza Cifu (#2861) üzenetére


gejala
őstag

Persze, támogatva lesz. De biztos, hogy Ampere-hez lesz valami extra optimalizálás. Mondjuk egy extra minőség szint.

(#2863) Plazmacucci válasza gejala (#2862) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Miért biztos? nVidia partner játék?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2864) Hublot válasza Plazmacucci (#2863) üzenetére


Hublot
senior tag

Gondolom van valami megállapodás ha már kiadtak egy ilyet.
[link]

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#2865) Shing válasza Plazmacucci (#2863) üzenetére


Shing
őstag

For Cyberpunk 2077, we’ve partnered with CD PROJEKT RED as an official technology partner to bring real-time ray tracing to the game.

Mondjuk sztem ez az a játék ahol az nvidia és AMD is besegít, mint pl. GTA5-nél. Lehet látunk majd 3 fajta RT implementációt. Egy "Turingost", egy frissebb szabványra írt verziót és egy AMD-st. :DDD

De sztem hagyjuk ezt az RT-t. Bár a jobb tükröződések illenének ehhez a játékhoz, nem feltétlenül éri meg. Inkább a többi preset legyen Ultrán, később pedig jöhetnek modok. A Witcher 3 is elég szépen felhúzható látványban, ettől féljetek a legkevésbé.

(#2867) Vesa válasza Shing (#2865) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Grafika miatt én sem aggódom és a futás miatt sem. W3 is elkérte a hardvert anno, de később már az újabb kártyákkal a középkategóriában is elfutott Ultrán (nyilván FHD-ben).
Ha a tartalom hozza amit kell, változatos, érdekes küldetésekkel, akkor nálam már nyert a játék.

A tudomány a valóság költészete!

(#2868) jonnyjoker01 válasza Hublot (#2859) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Személy szerint én annyira szeretem a Cyberpunk műfaj világát, hogy akkor is megérné nekem a 60 dollárt ez a játék, ha csak egy techdemo lenne a várossal, NPC-kkel és egy autóval amivel utazhatnánk, a világgal való interakció nélkül :D

Üdv. Johnny

(#2869) malystryx válasza jonnyjoker01 (#2868) üzenetére


malystryx
senior tag

Én is ugyanígy vagyok vele, egy üres város is el tudna varázsolni hetekre, én mégis attól félek hogy a gépem nem lesz neki elég (i5 + 970GTX), akkor majd várok egy kicsit és PS5-re veszem majd meg. Mindenképpen kell nekem én is megőrülök ezért a műfajért. :R

(#2870) gyantaszuz


gyantaszuz
tag

Egy rakat ujsagiroi tapasztalat, ha lehet hinni a reddit poszt cimenek.
List of observations by journalists
Vannak benne spoilerek (pl kezdohelyek, missziok, lore, stb), de annyira nem veszes.

[ Szerkesztve ]

(#2871) Cifu válasza gyantaszuz (#2870) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A fontosabbakat akkor áthozom ide, spoilermentesen:

• Nincs sehol töltőképernyő
• Lehet civileket ölni.
• Viszont ha túl látványosan csináljuk, akkor a helyi rendőrség vagy banda előbb-utóbb megelégeli a dolgot, és határozott választ fognak adni.
• Nem olyan, mint a GTA, ez egy RPG.
• Az egyik küldetésnek 7 különböző végkifejlete lehetett.
• Van mód az idő gyorsítására.
• A játékbéli idő (pl. napszakok váltásánál) aránya 1 valós óra = 8 játékbéli óra
• A játék ugyan simán futott (nesze neked...), de akadtak azért bugok.
• Egyáltalán nincs olyan érzése a játékosnak, hogy körülötte forog a világ.
• Meglepő módon a társak valóban hasznosak a harcokban.
• A karakterektől egy újrafelhasznált szöveget nem hallottak a demó alatt.
• A HUD kinézetét alapvetően az életút (Life Path) és a kiberverjeid határozzák meg.
• Tele volt a demo szerethető karakterekkel, még a mellékszereplők is kidolgozottnak, érdekesnek tűntek.
• Mivel az NPC-k is válthatnak oldalt, érdemes gyanakvással kezelni minden NPC-t...
• Az XBD, vagyis illegális BraindDrance a Black Market-en elérhető.
• Rengeteg fókusz van a függőleges téren.
• Többek között van sérülés, ha magasról esel le.
• Vannak gyerekek a játékban. Őket nem lehet megölni.
• Corpo életút esetén az Arasaka Toronyban kezdünk.
• Nomad életút esetén a Badlands-on.
• Street Kid életút esetén pedig egy Night City béli bárban.
• A Trauma Team sokkolóval lebénit, ha nem követed az utasításaikat.
• Nagyon jók a dialógusok, párbeszédek.
• Mindenkivel tudsz beszélni. Sőt, mellékküldetéseket is kaphatsz tőlük.
• Lehet találkozni CyberPsycho-kkal, akiket a rendőrség próbál is levadászni.
• A közelharcnál van támadó, félreugró és hárító gomb.
• Annyi választási lehetőség adódik a játékos előtt, hogy el kell fogadni, hogy itt bizony csak úszol az árral, és elfogadod a döntéseit következményeit. A döntéseknek komoly következményei lehetnek.
• Az eddig látott részek szinte kizárólag a prológból, bevezetőből vannak.
• Nagyon látványos időjárási effektek vannak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2872) duvi válasza Cifu (#2871) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi az összefoglalót :R

(#2873) LK válasza Cifu (#2871) üzenetére


LK
addikt

Köszönjük! :R
Ez brutálisan jól hangzik. mindent megtesznek a hangulatért. Alsó hangon 3 végigjátszás. Jöjjön csak Novemberben, és csiszolgassák csak. Elteszek néhány nap szabit arra az esetre, hogy tudjak nyugodtan játszani. ;]
A kétféle micsoda méretet és a választható fanszőrzetet nem írtad ;)

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#2874) m0h0senator válasza Cifu (#2871) üzenetére


m0h0senator
őstag

Köszi a kommentet. :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#2875) jonnyjoker01 válasza Cifu (#2871) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

[Van egy másik megathread is kicsit több információval]

A furcsa kard animációkhoz (és egyébként is tök érdekes szerintem):

A karaktered animációi tükrözni fogják a fegyvereid képességeit és azokkal együtt fejlődik. (Az egyedüli felvétel, amin közelharc/kardos küzdelem volt, egy alacsony szintű V-nél volt)

Üdv. Johnny

(#2876) Carlos Padre válasza Cifu (#2871) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Gyakorlatilag egy masszív spoiler az egész hozzászólás :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2877) Cifu


Cifu
Topikgazda

Új RTX screenshotok (a jelenlegi ismeretek szerint a CP2077 lenne az első játék, amely a DX12 Ultimate lehetőségeit bemutatja):

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2878) cyberkind válasza Cifu (#2877) üzenetére


cyberkind
félisten

Szép-szép ez a RT dolog, de nem ez fogja ezt se eladni.

Paranormal Cocktivity

(#2879) Cifu válasza cyberkind (#2878) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ellenben az RT számára fontos, hogy az AAA címek támogassák, hiszen azt viszont azzal lehet eladni, hogy a játékokban pluszt nyújt. Ezen képek alapján úgy tűnik, fog is. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2880) Cifu


Cifu
Topikgazda

A négy alapstílus új képen:

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2881) cyberkind válasza Cifu (#2879) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha tényleg olyan lesz, a Tomb Raider-ben ugyan jobbak lettek a fények és társai, de az árnyék viszont rosszabb, ahogy elkezdtem használni az RTX-et, persze az régi játék, meg a kezdetek kezdetén jött. Ami viszont nagyon jó lehet, az a DLSS 2.0, szebb a kép, és jobban is megy a játék.

Paranormal Cocktivity

(#2882) Plazmacucci válasza Cifu (#2880) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Borzasztó :N :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2883) mettek válasza cyberkind (#2881) üzenetére


mettek
addikt

Itt biztos nagyon sokat dob a látványon a sok neon miatt de attól félek hogy itt is kb 30-40%-ot leszed majd fps-ből így 2080ti nélkül esélytelen lesz. Én egy 2080 superrel ugrok majd neki de 1440p-ben úgyhogy gondolatban már lemondtam a RT-ről.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#2884) cyberkind válasza mettek (#2883) üzenetére


cyberkind
félisten

Én a DLSS 2.0-án kívül mindenről lemondtam ami RT, sőt inkább úgy látom, amíg nem jönnek az első, igazi csak nextgen játékok, addig nem is lesz egyáltalán olyan RT amire azt mondaná egyaránt mindenki, hogy ez igen, ezért megérheti váltani hardvert, ezek a címek meg konzolra 23 körül lesznek.

Paranormal Cocktivity

(#2885) BoneDragon válasza Cifu (#2877) üzenetére


BoneDragon
veterán

Elég csini, már előre félek a gépigénytől. :D

Ezt csak úgy a múltkori béna animációk témához.
Azt hozzáteszem, a verekedős része szerintem is elég gagyesz volt. Gondolom azon még erősen csiszolni fognak, de nem kellett volna mutogatniuk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2886) Vesa


Vesa
Topikgazda

Egy "kis" Blade Runner "behatás"

A tudomány a valóság költészete!

(#2887) Carlos Padre válasza Cifu (#2877) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A DX12 Ultimate nagyon szopó lesz a mostani rtx kártyákon.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2888) BoneDragon


BoneDragon
veterán

(#2889) Cifu válasza Carlos Padre (#2887) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A mostani (még nem végleges optimalizálású) demo verzió mostani RTX kártyákon futott. Szóval "nagyon szopó" nem lesz. Ha 4K 60FPS-t szeretnél minden max.-ra húzva, az nem fog menni. De ez irreális elvárás is lenne, az majd talán az RTX 3080 Ti-ken.

Szvsz FHD felbontás közel max.-ra húzva egy RTX 2070 Super / RTX 2080 szinten elfogadhatóan futhat majd.

De csak találgatunk...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2890) Cifu


Cifu
Topikgazda

A párbeszédopció választófelületének változása 2018-2019-2020:

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2891) FoxiestFox válasza cyberkind (#2884) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jap.
Most az első körös lefejés megy, én is skipelni fogom. Kivéve ha AMD oldalon a következő középkategóriás GPU jó ár/teljesítménnyel lehetővé teszi FHD-n az RT játékot. Nem kell maxon, de highon.
Csúcskategóriás vga-t sosem vettem, nem most fogom elkezdeni. Borzasztó drágák.

(#2892) sittes79 válasza BoneDragon (#2888) üzenetére


sittes79
addikt

Ezert érdemlik meg, hogy meg vegyem tőlük a collectorst, párszor elbizonytalanodtam, de most mire koltsek 250 eur ha nem erre :)

(#2893) sittes79 válasza Cifu (#2889) üzenetére


sittes79
addikt

Én azért bízom egy qhd 2080 közel full grafika és 60 fps rt-vel együtt, max játszunk a dlss 2.0 val.

(#2894) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Én főleg mmo-kkal játszom ,de kevésnek érzem az rx 5500 xt 4G-t, persze pontos specifikációt nem tudunk. A vga-árak az egekben ezért inkább konzolban gondolkodom

(#2895) Cifu válasza sittes79 (#2893) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Szigorúan saját vélemény, de valahol elgondolkodtató, hogy sokakat zavar az, hogy nincs minden csúszka max.-ra húzva, és emiatt aggódik, meg a játékot szapulja. Ez volt anno a Crysis esetén, de nemrég a Red Dead Redemption 2 esetén is és így tovább.

Az, hogy a játékfejlesztők megadják a lehetőséget, hogy akár a jelenlegi csúcshardverek képességein is túlmutató beállításokat is használhassunk, azzal egyfelől szabadabb kezet kapunk, hogy mi a fontos nekünk ( magasabb FPS vagy szebb grafika ), másfelől pedig jövőállóbb lesz a játék.

A The Witcher 3 kijövetelekor is volt bőven felhorkanás, még ha az 1.03-al egy nagy rakás optimalizáció érkezett, de csodák mégse. Anno az 1080p-hez is az akkori kor felső kategóriás kártyái kellettek High vagy Ultra beállításokhoz (R290X vagy GTX980), átlag kártyáknál (R285 vagy GTX960) bizony 1080p Medium esetén volt az átlag FPS 60 körül.
Pedig Mediumon se nézett ki rosszul...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2896) cyberkind válasza Cifu (#2895) üzenetére


cyberkind
félisten

Én ugyan nem toltam megjeléskor a Witchert, de ha a sok update-tel szarták el a lodot és minden ilyet, akkor itt is jogosan lehet ettől tartani, az ugyanis a mai napig szar, még modolva is.

Paranormal Cocktivity

(#2897) mettek válasza Cifu (#2895) üzenetére


mettek
addikt

A Witcherben akkor a hajszáleffekt volt a nagy durranás. Az állatok szőre brutál élethű lett de kb felzabálta a fél vga erőforrást, ugyanaz mint az RTX. Kb használhatatlan volt a funkció emiatt.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#2898) jonnyjoker01 válasza Cifu (#2895) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Húha az elég durván hangzik. Én bőven megjelenés után vettem és 7870-el vegyesen ultra-high-medium beállításokkal játszottam, szóval optimalizáltak rajta sokat.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#2899) [Prolixus] válasza Cifu (#2895) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szvsz sok ilyen future proof featurrel az a baj vagy veszely, hogy annyira rosszul funkcional, hogy nem 1-2 evet kell varni hogy az aktualis GPU vegre ki tudja hasznalni a benne rejlo potencialt, hanem meg tobbet.

Akkor miert is van benne? Hogy olyan screenshotokat tudjanak posztolni amik amugy 5FPS mellett keszultek es soha senkinel nem fog kinezeni ilyen jol a jatek jatszhato allapotban?

Szoval sztem egyesek attol felnek hogu nagy paraszvakitas lesz par dolog, legalabbis a jelenlegi hardwerek mellett. En ertem, hogy pont a CDPR-tol nem varjuk ezt a kamuzast, masreszt meg persze, inkabb legyen benne ilyen feature mint hogy ne legyen benne (mar ha ugy gondolkozom hogy 5 ev mulva is elo fogom venni a jatekot amikor mar birni fogja az akkori felsokategorias GPU-m), de nemi jogalapja akkor is van a szemoldokrancolasnak szvsz.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2900) Fitzgerald válasza Cifu (#2895) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez a Crysis analógia előjött már az RDR2 topikban is anno, én továbbra sem tartom helyénvalónak.
A Crysis nem csak egy egyszerű generációs ugrás volt látványban, hanem évekkel megelőzte a korát.
Ahogy már ott is írtam: az egyik sarokban ott volt a Crysis, a másik sarokban meg minden más, éveken keresztül. Sem a CP2077, sem az RDR2 esetében nincs szó ilyesmiről...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.