Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) LK válasza Cifu (#2645) üzenetére


LK
addikt

Egyetértek. Van az a pénz amiért lenyelik a szidalmakat. De akkor megfontoltabban kéne kommunikálni a rajongókkal, nem hülyíteni őket. Remélem fájdalomdíjként 1-2 ingyenes DLC, tartalom leesik :U , mert nem az Ncore-ról fogom letölteni, az biztos. Szörnyű, hogy sok nálam sokkal jobban kereső kollégám már most mondja, hogy le fogja tölteni :(((

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#2652) eL Geri


eL Geri
őstag

Na, csak igaz lett, amit mindannyian sejtettünk: mármint hogy az új konzolokra rögtön lesz grafikai upgrade :)

Ezzel el is dőlt: nálam kb. plusz fél / háromnegyed évet csúszik a játék, amíg meg nem jönnek az első akciók az új gépekre és addigra már kb. a játékra is lesz akció.

(#2653) #21123072 válasza oriic (#2641) üzenetére


#21123072
törölt tag

De ezt nyilván viccből írták, nem? Máj 27...

(#2654) oriic válasza #21123072 (#2653) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezert ironia. :D Launch stuff akkor az elhalasztott kilovesre vonatkozott, de ezt a kifejezest hasznaljak a jatek megjelenesre is. Itt pedig most halasztas tortent, ezert az ironia a reszukrol es ezert vettek elo az akkor hozzaszolasukat. Ejj ez igy nem poen h ezt magyarazni kell. ;]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2655) syIex válasza sittes79 (#2626) üzenetére


syIex
veterán

Nálam is-is a terv, de nyilván nem e miatt. PS5 csak az új Pókember miatt érdekel, amúgy a main úgyis a PC (szomámora)! :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2656) syIex válasza LK (#2651) üzenetére


syIex
veterán

Én meg akartam venni előrendeléssel, de pont e miatt az állandó halasztás miatt csalódtam bennük valamint mondtam le és egyre jobban kezd hasonlítani a többi stúdióhoz ezért a kollegáid általi megoldás lesz számomra is valószínűleg.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2657) Executioner válasza syIex (#2656) üzenetére


Executioner
tag

Jah, a "többi stúdió" már akkor is piacra dobta volna ha játszhatatlan a játék. Mi több megvehetted volna 3-4 részletben 60 euróért plusz 40 euró/ DLC áron.
Teljesen igazad van. Rohadjanak meg, mert nem akarnak szemetet kiadni a kezük közül. :W

Ez legyen a legnagyobb bajod az életben...

Exec

(#2658) LK válasza syIex (#2656) üzenetére


LK
addikt

Ők meggyőződésből teszik, nem azért mert csalódtak volna a kiadási időpont miatt,vagy előrendelték volna. Új kocsi az mehet, 4 emberre 3 kocsi a családban, de hogy megvegyen egy játékot, azt már nem. Nem értem.
Egyébként sokan fognak a torrenthez nyúlni csalódottságukban ez tény, de aki előrendelte őket teljesen megértem. Pénzükért nem kapnak semmit.

Executioner : igazad van, de ott van az a szó, hogy felelősség, és nem tudni biztosan, hogy milyen szálak húzódnak meg a háttérben, addig ne harangozzák be a játékot, amíg nincsen rendben... ne hülyítsék a népet

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#2659) syIex válasza Executioner (#2657) üzenetére


syIex
veterán

Igen ezzel tökéletesen lehet "védeni" őket, hogy "jaj nem adjuk ki rosszul inkább toljunk rajta". Nincs ezzel gond, mert eddig valóban így volt, amíg nem lettek ekkora cég.
Viszont ez (lehet összeesküvés), de szerintem tudatosan tolták el a nextgen miatt.
Ez számomra bosszantó és szemét dolog a vásárlókkal szemben.
Amint írtam továbbra is várom a játékot, de ezzel a folyamatos tényleges indok nélküli tolással ezt váltották ki.
Egyszerűen nem hiszem, hogy 2 hónap alatt annyi mindent lehetne "javítani" rajta, hogy azt 8 év alatt nem tudták megcsinálni.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2660) syIex válasza LK (#2658) üzenetére


syIex
veterán

Én pontosan így vagyok vele. Amikor lehetett elő is rendeltem, de azóta már háromszor toltak rajta (multival együtt) és emaitt kapják be a kisujjamat.. :DDD
Ha tetszik úgyis meg fogom venni, de mostmár nem instantget számomra. :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2661) Executioner válasza syIex (#2659) üzenetére


Executioner
tag

Nem védem őket. Ezt most elb@szták. Várhattak volna egy évet a bejelentéssel. (szerintem azért tették elfogyott a pénzük)

Azért nem olyan nagy cég ez mint mondjuk az EA akinek belefér egy 100 millió dolláros bukta is. Itt azért sanszos hogyha most CP2077 bukta lesz akkor lehet, hogy egy olyan gödörbe kerülnek amiből nem biztos, hogy ki tudnak mászni...

Exec

(#2662) zkxdn


zkxdn
őstag

Na de egy kis "pozitívum"/információ a jövőheti Night City Wire és Média HandsOn-okkal kapcsolatban :))

(#2663) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Ezt a hülye áprilisi bejelentést nem kellett volna anno megtenniük, előtte majdnem 8-10 hónappal....

An odyssey through the realm of consciousness.

(#2664) cyberkind


cyberkind
félisten

Nem tudom melyik Reddit topicból szedte az Ign az infókat, de ha most még a 20fps sincs meg sok helyen a játékban egy PS4-en, akkor az a 2 hónap plusz vajon mire lehet elég, és még a szinkronról nem is beszélve. :D

Paranormal Cocktivity

(#2665) oriic válasza cyberkind (#2664) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ign?

Live-Die-Respawn

(#2666) CptAdamica válasza oriic (#2665) üzenetére


CptAdamica
veterán

Aha, pont most olvastam ott, hogy a kisebb probléma az, hogy a PS4/Xbox helyenként még a 20 fps-t sem képes hozni, de valami csávó azt állítja, hogy a szinkronokat is újra kell venni sok helyen és nehéz egyeztetni például Keanu Reeves-el. :D

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#2667) oriic válasza CptAdamica (#2666) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja igen, ezt linkeltem en is masik topikba. :R

Live-Die-Respawn

(#2668) syIex válasza CptAdamica (#2666) üzenetére


syIex
veterán

Azért azt is tegyük hozzá, hogy ez egy szokásos "Reddit belsős ember" szerint van így. :D
Egyébként [itt] a cikk amiben erről írnak! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2669) Vesa válasza syIex (#2659) üzenetére


Vesa
Topikgazda

"Viszont ez (lehet összeesküvés), de szerintem tudatosan tolták el a nextgen miatt. Ez számomra bosszantó és szemét dolog a vásárlókkal szemben."

Tehát előbb egyértelművé teszed, hogy csak "szerinted" van így, vagyis generálsz magadnak egy bizonyítatlan, légből kapott elképzelést, majd erre a fikcióra tényként reagálsz -szintén magadnak- és kijelented, hogy márpedig kicsesztek a vásárlókkal! :C

Remélem érzed, mi itt a probléma?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#2670) jonnyjoker01 válasza Executioner (#2661) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Tudom hogy a tőzsde és a pénztartalék teljesen különböző dolog, de kétlem hogy Európa legnagyobb játékfejlesztő cége több mint 9 milliárd dolláros market share-el csak úgy random elfogyjon a pénzből (arra való tekintettel is, hogy hiteleket simán kaphatnak és a lengyel állam is támogatja őket és a preorderek is elég jól mennek).

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#2671) Vesa válasza jonnyjoker01 (#2670) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A market share és a konkrét mobilizálható tőke nem ugyanaz... Elég nagy lett a team, többszáz embert fizetni eleve komoly költség (ráadásul zömében jelentős bérigényű munkavállalókról beszélünk), hatalmas rezsiköltség, marketing, különböző jogi kiadások és még lehetne sorolni. Minderre van jelenleg egyetlen, már kifutott játékuk és 1-2 kisebb cím, ami sok pénzt valószínűleg nem hoz. Ott van még a GOG, de tudtommal az csak a cégcsoport része, a bevétel nem feltétlen áramlik a Red-hez. Nagyon hamar el tud fogyni a pénz, ha ilyen intenzitással folyik el költségekre.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#2672) Fitzgerald válasza Cifu (#2646) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Egy részletesebb karakteralkotás érdekelne, de spoiler mentesen mehetne azért egy kis free roam különféle járművekkel, a sztorihoz, mellékszálakhoz sem kapcsolódó random akcióval-interakcióval, csak hogy lássuk, mennyire élő a világ.

(#2673) Executioner válasza jonnyjoker01 (#2670) üzenetére


Executioner
tag

Na igen. A tőzsde lufi amit most az egyetlen általuk fejlesztett játék 'hájpja és a beléjük vetett bizalom fújt fel ekkorára. Biztos nem kezdene zuhanni a részvények ára egy ordas nagy buktát követve.

Mellesleg ha van egy kis időd akkor olvass utána a Lehman Brothers-nek.

Exec

(#2674) Vesa válasza Fitzgerald (#2672) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Mondjuk hatalmas lesz a világ, tehát kicsit bele lehetne nézni, de nekem mindig az a bajom ezzel, hogy rengeteg dolgot megmutat és elveszi a felfedezés örömét. Ha a sztorit nem is spoilerezi le, de sok mást igen. Nehéz itt megtalálni az egyensúlyt nekik is. Mindenesetre, hosszú gameplay videóra én nem számítok.

A tudomány a valóság költészete!

(#2675) Carlos Padre válasza m0h0senator (#2663) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Kellett a Microsoftnak a show. Nagyon.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2676) m0h0senator válasza Carlos Padre (#2675) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nincs is ezzel baj. Csak azt a rohadt dátumot hagyták volna ki. Írtak volna egy 2020-at és el van intézve... de mindegy szabimat áttettem legalább a kora őszi estékbe nem zavar be majd a sötét nyirkos novemberi estékre pont jó lesz. /remélem/

An odyssey through the realm of consciousness.

(#2677) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Most olvastam, hogy pont annyival tolták el a megjelenést, hogy már ne lehessen nevezni a game of the year szavazásra, mert nem rúgnának labdába a TLoU2 ellenében, jövőre viszont garantált a győzelem, hacsak nem jön valami meglepetés játék.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2678) BoneDragon válasza Carlos Padre (#2677) üzenetére


BoneDragon
veterán

Amilyen rinya megy a jatekkal kapcsolatban, eselytelen a cimre. Ilyeneket olvasok pl itt a topikjaban hogy az elso resznek jobb a grafikaja, karaktereket baltaval faragtak stbstb... lol. Nekem szemely szerint az elso resz nem tetszett, szamomra unalmas volt az egesz jatekmenet, nem is akarom vedeni a jatekot mert nem fogok jatszani a 2. resszel, de ahogy nezem a videokat meg twitchen a vegigjatszast, nyilvanvalo hogy merfoldkovekkel szebb, szerintem az egyik legszebb ps4 cim. Komolyan agyfaszt kapok az emberektol.

(#2679) Cifu válasza CptAdamica (#2666) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A "helyenként még a 20FPS sem képes hozni" témakör azért mókás, mert konzolokon a 30FPS a megszokott. Szóval időnként beesik mondjuk 20FPS-re, az nem annyira a világ vége. A Control sima PS4-en az induláskor 10 FPS-re is beesett, ott ki voltak akadva a játékosok. Az 1.03-as változatnál sem volt ritka a 30 alatti FPS, olykor 20FPS, nagyon sok robbanásnál akár 12FPS-re még PS4Pro-n is; XBox One S-en is lehet akár 22FPS-es droppokat látni. A játékosok jó része ezt mégis már elfogadta.

Nyilván az a cél, hogy azért minél közelebb maradjanak a 30FPS-hez, de a lényeg, hogy ha pletyka arról szólna, hogy 10FPS van az akció részeknél, akkor lehet(ne) kongatni a harangokat, hogy a játék durva optimalizációra szorul. De a "helyenként 20FPS sem képes hozni" ilyen szinten nem vállalhatatlan, a második megjelenésig is lenne még 3 hónap, így, a csúsztatás után 5 hónap van még az optimalizációra.

És most vissza lehet egyébként keresni a Control FPS problémái kapcsán született cikkekre, bejegyzésekre, hozzászólásokra. Nyilván a CDPR nem azzal szeretne a közösségi és gamer oldalák címlapjára kerülni, hogy a felhype-olt játékuk közel játszhatattlan alap PS4-en vagy XBox One-on...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2680) Cifu válasza jonnyjoker01 (#2670) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ha el nem is fogyott a pénz szerintem sem, de az elővásárlások összege nyilván jól jön a fejlesztőnek, márpedig ahhoz kell egy céldátum. Még tavaly én is azt mondogattam, hogy rohadt furcsa, hogy ennyire előre jelenti be a megjelenési dátumot és egyben kezdik el a preordereket. Azért az esetek nagy részében erre inkább 3-4 hónappal korábban kerül sor, nem 7 hónappal...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2681) jonnyjoker01 válasza BoneDragon (#2678) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Az embereknek főként a sztorival vannak gondjaik. Egyszerűen undorító amit műveltek Joel-al, mindezt úgy hogy a trailer félrevezetően volt megcsinálva és ugyanaz a jelenet a játékban ki van cserélve egy másik karakterre. Ebből nem lesz GOTY, mert hatalmas visszhangot kapna az átvert közösségtől.

Egyébként ezekettől az összeesküvés elméletektől nekem már herótom van. A TLOU2 megjelenése régóta tudva levő volt, úgyhogy egyszerűen nonszezikus ez az összeesküvés is, hogy amiatt a játék miatt csúsztat CDPR.

A másik népszerű összeesküvés elmélet ami egyszerűen hülyeség az a next gen konzol megjelenés miatti pénzéhesség amit itt is láttam említve. Komolyan azt gondolják jópáran, hogy egy játtékkészítő cég nem tudja megtippelni mikor jön a next gen konzol úgy, hogy PS3/Xbox360 óta novemberben jönnek ki mindig? Ha ez lett volna a szándékuk akkor már az első két dátumot se tették volna közzé. Nem beszélve arról is, hogy nem kell megvenni két különböző konzolra a játékot valószínűleg egy eset kivételével (PS4 disc -> Ps5 digital edition még tisztázatlan).

De az lehetetlen és elképzelhetetlen, hogy amit Twitteren írtak, igaz, hogy elég bugos /optimalizálatlan a játék vagy találták valami hatalmas hibát a közelmúltban és több idő kell nekik a finomításhoz.:U

Bocsi a RANT-ért ezt ki kellett magamból írnom magamból:DDD

[ Módosította: radi8tor ]

Üdv. Johnny

(#2682) BoneDragon


BoneDragon
veterán

:DDD

(#2683) Chalez válasza jonnyjoker01 (#2681) üzenetére


Chalez
őstag

Kissé spoileres vagy, ezt nem így kellene... Még jó, hogy én már túlléptem az adott szakaszon, enyhén lennék ideges :(((

(#2684) jonnyjoker01 válasza Chalez (#2683) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Bocsánat, keresek modot a szerkesztéshez.

Üdv. Johnny

(#2685) Carlos Padre válasza jonnyjoker01 (#2681) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mi tisztázatlan? Ha bele tudod rakni az olvasó nélküli ps5be a lemezt akkor akkor ugyanúgy játszhatsz vele, mint a lemezes gépen. Csak rajtad múlik.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2686) jonnyjoker01 válasza Carlos Padre (#2685) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:DD :))

Amúgy szerintem biztos disc->disc digital->mindkettő lesz a "kompatibilitás". Csak azért mondom, hogy tisztázatlan mert erre a specifikus esetre nem kommenteltek még. Lehet kitalálnak valamit megoldásnak. Gondolom a Night City Wire-n majd belemennek a konzolokkal kapcsolatos részletekbe.

Üdv. Johnny

(#2688) Cifu


Cifu
Topikgazda

A Dark Horse Comics (a Marvel és a DC mellett a harmadik nagy amerikai képregény kiadó) szeptemberben elindít egy CP2077 képregény sorozatot, a Trauma Team-et.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2689) zkxdn


zkxdn
őstag

"One embargo lifted this morning when journalists were able to share that they have in fact played Cyberpunk 2077 last week. They played it for roughly 4 hours, the PC version with a Xbox One X Joypad. This is the package they got out of it, a sweatshirt that says "played Cyberpunk before launch" and a very cool looking backpack. The second embargo will lift Thursday after the Night City Wire event when they'll be able to share their actual thoughts about the game."

Képek:

(#2690) sittes79


sittes79
addikt

Közben csak most olvasom, hogy állítólag az angol fordítás lett elcseszerintve és nehezen követhető-érthető és ujra kell szinkronizálni jeleneteket?

Mondjuk ez nagyobb gond, mint a polírozás meg optimalizálás.

Jó lesz ez a játék jövő tavasszal is úgy érzem.

(#2691) zkxdn válasza sittes79 (#2690) üzenetére


zkxdn
őstag

Ezt hol olvastad? :))

Újabb kép: (de szép :O :B :Y )

(#2692) velizare válasza sittes79 (#2690) üzenetére


velizare
nagyúr

nem, ez nem "gond" abban az értelemben, hogy nem kell miatta újraírni a fél játékot/motort. bizonyos médiaállományokat kell csak kicserélni benne, és hát igen, az sajnos idő, amíg ezeket újra legyártják.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2693) jonnyjoker01 válasza sittes79 (#2690) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Forrást kérhetünk? :B Vagy ez is csak random spekuláció?

@zkxdn: elég pofásan néz ki. Jó lenne egy ilyen LAN szoba az alagsorban haverokkal :C

Üdv. Johnny

(#2694) eL Geri válasza jonnyjoker01 (#2693) üzenetére


eL Geri
őstag

Ezt én is olvastam, talán az ign hozta le, egy reddit-es írás alapján.
Szóval érdekes, lehetséges, de egyáltalán nem hivatalos.

(#2695) sittes79 válasza zkxdn (#2691) üzenetére


sittes79
addikt

Ign Hungary hozta le, persze simán lehet pletyi.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2696) zkxdn


zkxdn
őstag

Még több kép :))

(#2697) jonnyjoker01 válasza sittes79 (#2695) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Itt a forrásként linkelt törölt komment redditről: [link]

A cikkben nem irják, de ez a reddit felhasználó helyesen leakelte egy bejelentett játék nevét a konkrét bejelentés előtt (It Takes Two). Szóval én arra hajlok, hogy igaz lehet a leak. Persze semmi sem 100% ezek terén.

Érdekes minden esetre, nagyon fontos, hogy az angol forditásokat eltalálják. Akármennyire is várom ezt a játékot, nem fogok megtanulni lengyelül csak azért, hogy a legjobb élményben legyen részem :DDD

@zkxdn: :C Ez helyileg hol van egyébként?

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#2698) zkxdn válasza jonnyjoker01 (#2697) üzenetére


zkxdn
őstag

Lengyelországból/Olaszországból/UKból posztoltak eddig ilyeneket az újságírók

(#2699) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

VR mód jöhet?

Live-Die-Respawn

(#2700) sittes79 válasza oriic (#2699) üzenetére


sittes79
addikt

Lehet öregszek, de mitköll nézni?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.