Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72301) Cs1csó válasza syberia (#72300) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről megint elfelejtkeztem: HASZNÁLTPIAC +1

(#72302) cinikus


cinikus
csendes tag

Sziasztok megint. Szétkaptam a vgat, hogy megnézzem miujság. Ugye tápegységem is szar szóval az mindenképp cserés nekem.

Energon eps650w

Lényeg, hogy szétkaptam a kártyát amit vettem és ezt láttam.
Nem látok se szetdurrant kondit se semmi olyat amitől rossznak kéne lennie szerintem.
Ez lehet probléma?
[link]

[link]

Az még hagyján, hogy a paszta meg van rajta keményedve.
Másfél év használattól megkeményedhet?

(#72303) sanderx


sanderx
csendes tag

Sziasztok, szeretném kikérni a véleményeteket erről a videókártyáról, Gigabyte GTX 970 G1 Gaming,
a kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne e ebbe a konfigba bele tennem, ki tudná még hajtani, vagy már elavult hozzá.

Ház/Alaplap: Dell Precision WorkStation T3500
Processzor: Intel(R) Xeon(R) CPU W3565 @ 3.20GHz, 4magos
Memória: Micron 12gb(6x2gb)ddr3 1333Mhz szervermemória
Tápegység : Gyári 525W táp.

Válaszokat köszönöm.

(#72304) powergoku válasza Cs1csó (#72288) üzenetére


powergoku
tag

Win 10 van fent , az a legújabb frissítéssel,de gondoltam rakok fel egy 7 et is és avval is kipróbálom,de azzal sem jó.Most ujra raktam a 10 et ugyanaz a helyzet.

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#72305) nullpoint válasza sanderx (#72303) üzenetére


nullpoint
senior tag

Abszolút érdemes.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#72306) Cs1csó válasza powergoku (#72304) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tehát Tiszta telepítéssel Windows 10 és Windows 7 esetén sem jó a legfrissebb driver? Akkor a driver-t nem szereti a VGA, használd a legutóbbival amit még szeret a VGA.
Ha jön egy még újabb driver majd azt is próbáld ki lehet az tetszeni fog neki.

sanderx

+1 nullpoint

(#72307) Showhai


Showhai
tag

Nagy hülyeséget kérdeztem? :B

Duoble Chekc Everytihng

(#72308) syberia válasza Showhai (#72307) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem nincs baja a gépednek, mármint hardveresen. Esetleg a tápegységet lenne érdemes fejleszteni Gold hatásfokúra, az iArena nem egy acélos darab.

https://howbad.info/

(#72309) Cs1csó válasza Showhai (#72307) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha jól értem csak a Fallout 4 az amivel probléma van? Futtattál teszteket és ott is átment a gép?

Ezek szerint a játékkal van a gond a kérdés milyen formában telepíted, melyik verziót, honnan?
pl. Steam-en keresztül telepíted, vagy feltört játék? Ha előbbi akkor próbáld meg máshogy telepíteni, ha megoldható ha utóbbi akkor szedj le egy másik verziót hátha azzal menni fog.

+ ezekkel hogy állsz:
- töröld az visual c++ progikat mindent majd telepítsd újra ezzel
- MultiPack Visual C++ Installer
- futtasd le a direcx-et - offline vagy online installer-t DirectX
- töröld az audio driver-t és tegyél fel egy frissebbet vagy hagyd a gyári winfos-on.
- szigorúan Windws 10 legfrissebb build-et tedd fel - home vagy pro -

(#72310) Morris


Morris
veterán

Üdv!

Létezik olyan vga ventilátor vezérló progi ami hajlandó rendesen működni?
A GPUTweak-kel küzdök, de egyszerűen xar!

(#72311) Cs1csó válasza Morris (#72310) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az nem jó, helyette: MSI Afterburner 4.6.0 Beta 11

Görgesd le és az alul lévő legfrissebb 11-es beta-t szedd le és telepítésnél a RivaTuner Statistic Server-t is telepítsd.

(#72312) Morris válasza Cs1csó (#72311) üzenetére


Morris
veterán

A vga-ra rá van kötve két külső venti is. Ezzel azokat is tudom szabályozni?

(#72313) shapphire


shapphire
tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni.

HW: GTX 1060 3GB
FPS: kb. 60 Uplay által mérve

A Far Cry 5 néha néha kifagy, de ez még nem is lenne zavaró, mert nem sűrűn csinálja. Azonban most ha felhozom a mapot, akkor a térképen való pásztázás (viszonylag gyors jobbra-balra egér húzásnál) alatt ilyen (példa) jelenséget mutat vertikálisan több szinten.
[link]

Ez mitől lehet? Remélhetőleg nem a hardver.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#72314) Showhai válasza syberia (#72308) üzenetére


Showhai
tag

Köszönöm a válaszokat, én is gyanítottam, hogy egészséges a gép, csak az F4 hulladékul van megírva. Nem para, már oda-vissza játszottam amíg nVidiám volt. Nem t*szakodnék a szoftveres megoldásokkal, lényeg, hogy nincs baj.

A tápegységem tényleg nem valami high-end, de szerintem elmegy ezzel a konfiggal, talán nem egy ipari hulladék annyira, mint a Codegen régebben, vagy most az Akyga és társai. Az már csak az új konfiggal jön újabb, ha lesz kedvem és pénzem fejleszteni.

Mégegyszer köszi a replyket, respect! :R

Duoble Chekc Everytihng

(#72315) Cs1csó válasza Morris (#72312) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha ugyanarra a vezérlőre vannak kötve mint a VGA többi ventilátora akkor igen, ha eddig is a VGA saját ventilátoraival szinkronban pörögtek azok is akkor a VGA ventik leszabályozásakor azokkal is ugyanaz fog történni.

shapphire

Ez így kevés infó, ez tipikus hiba amit a Vsync vagy hasonló dolog bekapcsolása - meg szokott oldani.
Milyen CPU-d van mennyi RAM-od? SSD-n van az oprendszer és a játék, oprendszer Windows 10?

[ Szerkesztve ]

(#72316) spuros válasza Cs1csó (#72283) üzenetére


spuros
őstag

Köszi szépen és a többieknek is. Akkor egyenlőre nem ugrálok. :) Veszek ramot.

(#72317) Formaster


Formaster
addikt

Üdv, biztos elhangzott már a kérdés, de profik véleményét várnám, hogy mennyire rizikós a bányász vga? Elvileg a bga forrasztásnak a hirtelen le/felmelegedés jelenti a kockázatot, szóval a folyamatos járat talán nem is annyira nagy probléma. De kíváncsi vagyok véleményekre, tapasztalatokra. Mi kerülendő egyébként? A founders edition-ök hűtése nem a legjobb jól tudom?

(#72318) varmi2 válasza Formaster (#72317) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jól gondolod. Rosszabb egy két évig játékra használt vga, mint 1-1.5 évig hajtott bányász, sztem. Egy a lényeg, legyen rá legalább 1 év gari.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72319) Morris válasza Cs1csó (#72315) üzenetére


Morris
veterán

A gputweak-be tudtam külön szabályozni. :U

(#72320) Formaster válasza varmi2 (#72318) üzenetére


Formaster
addikt

Viszont azt nem tudhatom biztosra, hogy melyik volt bányász, melyik nem. Ref hűtő mennyire nem ajánlott?

(#72321) varmi2 válasza Formaster (#72320) üzenetére


varmi2
nagyúr

A ref nem ajánlott egyik vga-ból sem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72322) ricsi99 válasza Formaster (#72320) üzenetére


ricsi99
addikt

Pls definiáld "bányász"...
Ha nem tudod ,lejjebb kiveséztük...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#72323) Cs1csó válasza Formaster (#72320) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért a REFERENCIA hűtést sem kell bántani annak is van létjogosultsága:
- SLI építésére optimálisabb mivel a két egymás mellett lévő VGA nem zavarja egymást mert hátrafelé tolják ki a forró levegőt
- a hátrafelé kifújt levegő miatt gyengén szellőző házban is hatékonyabban hűt

DE egy custom hűtés csendesebb és hatékonyabb is - erősebb -

Persze aki alapban kukázni akarja a gyári hűtést annak is jobb a referencia mert olcsóbb.

Az is igaz hogy a gyakori hőingadozás öli meg a kártyákat inkább de azért a folyamatos 100%-os terhelés is kemény dolog, egy újrapasztázás mindenképp de akár garancia idő lejárta után egy hűtés csere is beleférhet.

+1 ricsi99

A vicc hogy van "bányász" VGA amin már videócsatik sincsenek hiszen alapban RIG-be építésre tervezték.

[ Szerkesztve ]

(#72324) powergoku


powergoku
tag

Okés.Köszi. :R

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#72325) ricsi99 válasza Cs1csó (#72323) üzenetére


ricsi99
addikt

Azt én tudom hogy mi a bányász vga... csak sok kollégának halvány lila gőze sincs erről csak hallott valamit.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#72326) Formaster válasza ricsi99 (#72325) üzenetére


Formaster
addikt

Tudom, hogy vannak cél hardverek, de nem tudom a kérdésen mi nem volt egyértelmű. Az a kártya amit 24/7-ben bányászatra járattak 100%-on, szerintem nevezhető bányásznak nem?

(#72327) FControl


FControl
tag

Sziasztok!

Milyen (olcsó, max: 25k) kártyát ajánlanátok az alábbi konfig mellé, ami előrelépést jelentene és a proci is kihajtaná, ill. táp is bírja:

Asus P5G41T-M LX3
Xeon E5450 @3.00 GHz
2x8GB DDR3 1333
Gainward GTX 750 1GB GDDR5
FSP Hexa+ 400

Én egy GTX 950/960 2GB vagy RX 460 4GB-ra gondoltam...

Köszi!

Megbízhatóság. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=FControl

(#72328) ricsi99 válasza Formaster (#72326) üzenetére


ricsi99
addikt

Jah.. ha én meg wifi jelszót török gpu gyorsitással akkor hacker vga-m van.
Már hülyét kapok ettől a bányász mánián...de nekem mind1
Lejjebb kitaglaltuk miről lehet felismerni :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#72329) Edem05


Edem05
őstag

Srácok.

Lehet rossz helyen teszem fel a kérdésem, de hátha.
Meg tudja nekem mondani valaki, hogy az EVGA oldalán beregisztrált széria számot át tudom e adni másik felhasználónak, ha én leveszem a regisztrációt a saját profilomból? Ez a garanciaidő miatt lenne lényeges. Amit ír az oldal nekem nem egyértelmű, azt mondja, hogy ha leveszem a regisztrációt már nem regisztrálhatom vissza. Jó, nyilván a sajátomba nem, de más fiókba igen?

(#72330) ricsi99 válasza Edem05 (#72329) üzenetére


ricsi99
addikt

Tudomásom szerint a garancia a széria számra érvényes... nem arra ,hogy kinek a nevén van.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#72331) Edem05 válasza ricsi99 (#72330) üzenetére


Edem05
őstag

Rendben, teszünk egy próbát. Köszönöm

(#72332) Formaster válasza ricsi99 (#72328) üzenetére


Formaster
addikt

Másik kérdésem akkor, mennyire használható GPU-n Liquid Metal hővezető paszta (folyékony fém) :F Az lenne a cél, hogy ha már szétszedem, minél tovább húzza és ha jól tudom ez nem szárad be. Viszont vezeti az áramot, szóval okosan kell vele bánni, nem fröccsenhet szét. Van aki használ ilyet vga-hoz? Igazából ez a proci kupakok alá lett kitalálva.

(#72333) syberia válasza Formaster (#72317) üzenetére


syberia
veterán

A folyamatos járatástól meg más alkatrészek fáradnak el a kártyán, hiába bírja tovább a forrasztás. A ventilátorok szinte biztosan hamarabb bekrepálnak idővel.

https://howbad.info/

(#72334) Kratos2598


Kratos2598
újonc

Sziasztok,
Azt szeretnèm kèrdezni,hogy van egy MSI R9 390 kàrtyàm de a harmadik monitort csak DVI-D to HDMI kàbellel tudom ratenni.Milyen kàbelre lesz szüksègem ès fog ìgy működni?

(#72335) Csupingo válasza Kratos2598 (#72334) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg fhd környékén elég egy sima kábel, aminek az egyik fele dual dvi-d, a másik hdmi.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72336) Kratos2598 válasza Csupingo (#72335) üzenetére


Kratos2598
újonc

Azzal pròbàlom most ,de out of range felirat van! :(

(#72337) Kratos2598 válasza Csupingo (#72335) üzenetére


Kratos2598
újonc

Ez a monitor:https://edigital.hu/monitor/lg-27mp59g-p-27-ips-gamer-monitor-p501649?gclid=CjwKCAiAyrXiBRAjEiwATI95mb4JxiK_54nMy-7QjFzykPQArv_3E7Tep7_I6VZKg9axBkTWvZNXDRoCpjEQAvD_BwE

(#72338) Kratos2598 válasza Csupingo (#72335) üzenetére


Kratos2598
újonc

A lènyeg a dual lenne?

(#72339) Csupingo válasza Kratos2598 (#72338) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt olvastam, hogy a single dvi-nek is tudnia kéne 1920x1200-as felbontást, bár azt nem tudom, hogy milyen frissítés mellett. Talán csak 60 Hz-et tud. Próbáld ki, hogy arra teszed. Érdekes, mert sokan használnak mezei dvi-hdmi kábeleket.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72340) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Adott egy pár napja újonnan PC-be épített Asus M5A78L-M LX3 alaplap, a rajta lévő ATI Radeon 3000 Graphic alaplapi videókártyával. A fiam szeretett volna fortnite játékot indítani rajta, de villog, akadozik. Ki is írta már a játék a legelején, hogy frissíteni kell a videókártya szoftverét. Oké, letöltöttem a legújabb szoftvert, aminek telepítése után, illetve közben ez történik: [link] És erre az oldalra navigál: [link]

Ilyet töltöttem le hozzá, pontosan az oprendszeremnek megfelelőt:

win10-64bit-radeon-software-adrenalin-edition-18.12.1.1-dec5

Egy egyszerű internetes játék is megfekteti a videókártyát, villog, akadozik. Mit kell tegyek, hogyan frissítsem, ha a gyári szoftverrel nem lehet?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#72341) Viktor77 válasza liszi70 (#72340) üzenetére


Viktor77
titán

3000-eshez te biztos nem rakod fel a legújabb Adrenalint. Sokkal korábbi driver kell, ami az AMD szerint Win10-hez az Update-en keresztül érhető el.
Vagy korábbi oprendszerekhez itt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72342) Csupingo válasza liszi70 (#72340) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg így próbáld meg. Régebbi win 10 változatokkal még működött. Ha minden igaz, hivatalosan a win 10 már nem támogatja a 3xxx és 4xxx amd gpu-kat.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72343) Viktor77 válasza Csupingo (#72342) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, amit linkeltem oldalt, ott is azt a drivert írják, amit a srác is működőnek írt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72344) solfilo válasza liszi70 (#72340) üzenetére


solfilo
veterán

Ha tudtok kicsit szánni rá, 5-10k körül érdemes lehet venni valami használt kártyát, az a Radeon 3000 alaplapi IGP akkor is nulla volt, mikor megjelent 10 éve. (pl HD7750/7770)

solfilo

(#72345) liszi70 válasza Viktor77 (#72341) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm nektek!

A linkelt posztban ezt írja a srác : "Nem mindegyik verziójú driver volt jó, egyedül a már említett 8.970.100.9001 (2015. 01. 13) működött"
És nekem ez van fönt. Eszközkezelőben is próbáltam frissíteni, azt írja ki, a legjobb illesztőprogram van a gépen.

Itt bezárul a kör? Nincs több lehetőség, hogy frissítsem a drivert és normálisan, akadásmentesen működjön? Csak alaplap csere, vagy külön videókártya lehet a megoldás?

(Azért az érdekes és elgondolkodtató, hogy egy "ősréginek" mondott, korszerűtlen, frissíthetetlen alaplapot szereltek be nekem 18+3k-ért. :F )

[ Szerkesztve ]

(#72346) solfilo válasza liszi70 (#72345) üzenetére


solfilo
veterán

Leírod a gép paramétereit? A 18+3k nem tudom milyen alkatrészekre vonatkozik, remélem nem újonnan vetted ezt az AM3+ deszkát.

ATI Radeon 3000 IGP
Release date: 2009

Nyilván lehet a lap újabb, de maga a technológia 10 éves idén. 2010 elején jöttek a Clarkdale procik, azóta nem az alaplapon, hanem a prociban van az IGP.

Amúgy igen, egy VGA nem ártana, ha ilyen Fortnite félékkel is játszana a fiad. :K

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#72347) Viktor77 válasza liszi70 (#72345) üzenetére


Viktor77
titán

Itt ha megnézed, már egy GT210 is jóval erősebb, bár nem hiszem, hogy lehet Fortnite-ozni vele élvezhető minőségben (3000-en meg végképp nem, ott nem tudom mi volt az elképzelés).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72348) liszi70 válasza solfilo (#72346) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Leírod a gép paramétereit?"

Alaplap Asus M5A78L-M LX3
Proci AMD Athlon(tm) II X3 445 Processor 3.10 GHz
Memória 4 GB
180GB-os Intel SSD

"A 18+3k nem tudom milyen alkatrészekre vonatkozik"

18k volt az alaplap, 3k meg gondolom a hibafeltárás, és a beszerelés. (Tudniillik az előző alaplapom meghalt, és azt mondták, a meglévő, jól működő procimhoz és memóriához már csak ezt az egy deszkát tudja adni.)

"remélem nem újonnan vetted ezt az AM3+ deszkát"

De bizony, újonnan! :D De hát nekem lövésem sem volt, hogy ez ilyen régi, és ma már szinte használhatatlan..........legalábbis a gyerekeim idióta játékaira. :D
Az a röhej egyébként, hogy van egy legalább 10-12 éves laptopunk (Sony Vaio), azon tökéletesen fut ez a játék. Pont azért akartam ezt a gépet megjavíttatni, mert a két fiam szeretett volna egymással játszani, a laptopon és az asztali gépen. Na, aztán lett bosszankodással vegyült meglepetés tegnap reggel, hogy az "új" gép gyakorlatilag használhatatlan arra, amire kellene. :)

Mi az a minimum videókártya szerintetek, amivel már működne a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#72349) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok! Újabban gépfejlesztés terén nincs szerencsém... Most vettem új alaplapot (ASUS M5A97 Evo), egy RX 460-at hajt. Bekapcsolásnál besípol, hogy nem érzékeli a VGA-t, a vga venti pörög...)
Kb. véletlenszerűen, sokadik indításra jó a VGA, játszok gond nélkül. (Semmi gondja nincs, következő bekapcs.-nál meg imádkozhatom..) ...Displayporttal kapcsolodik VGA. Volt, h.picit gyilkolva lett displayport...Lehet az a ludas?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#72350) Viktor77 válasza liszi70 (#72348) üzenetére


Viktor77
titán

Vennék bele egy FX6-8-as procit, 4 giga ramot, meg egy videókártyát (nem tudom, mennyi a keret), egy darabig el lehet még ezzel lenni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.