Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) kokuszka válasza Csupingo (#71099) üzenetére


kokuszka
újonc

Próbáltam már másik kimeneten is!
Eddig approx 500w tápegység volt!
És most lás csodát beraktam kicseréltem codegen 400w-ra és jónak tűnik! :)
Remélem Csak másik tápot kell vennem!

(#71102) Csupingo válasza kokuszka (#71101) üzenetére


Csupingo
veterán

Azokat a tápokat tényleg nem ártana időben cserélni, nehogy valamit tönkretegyenek.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71103) kokuszka válasza kokuszka (#71101) üzenetére


kokuszka
újonc

approx 500w kb 4 hónapos és eddig birta!

(#71104) Csupingo válasza kokuszka (#71103) üzenetére


Csupingo
veterán

Ahogy olvasgattam a melyik tápegységet topikban, annyira nem dicsérik a márkát.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71105) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Játék közben elhalálozott az RX 470-es kártyám, 3 kattanás azóta fekete képernyő. :O Másik gépben kipróbálva szintén halott, gari pár hónapja járt le.. Tud valaki olyan szervizt vagy szervizest, aki foglalkozik komolyabban ilyen dolgokkal? Itt PH-n alig találtam és azok is már évek óta nem léptek be.

Segítségetek előre is köszönöm,
Zoli

(#71106) aAron_ válasza BudaiZoli (#71105) üzenetére


aAron_
őstag

Szia!

Sajnos nem tudok ilyet. Azt viszont meg tudnád mondani, hogy milyen 470 pontosan? Milyen körülmények között volt használva?

What is your ikigai?

(#71107) asd05161 válasza Csupingo (#71097) üzenetére


asd05161
csendes tag

Sp1-es a win7-em és netből is fent van a 4.5-ös, de eyefinity módban kékhalálozik így is, ha a HDMi-re állítom az elsődleges kijelzőt. Most a windowsos képernyò kiterjesztést használom, elég az, de az eyefinitynek jobban örültem volna. :DD

(#71108) urbi73


urbi73
senior tag

Megéri még megvenni egy ilyen kártyát ,ASUS 380X ,,4 GB. és 35 ezer lenne az ára . Doboza mindene megvan . Vagy 1050TI lenne 40000-ért .

-

(#71109) urbi73


urbi73
senior tag

Most látom hogy nem az x . sima R9 -380-as Asus.

-

(#71110) Csupingo válasza urbi73 (#71109) üzenetére


Csupingo
veterán

Teljesítményben elég közel vannak egymáshoz. Én az 1050 ti-t venném inkább, mert: jóval kevesebbet fogyaszt, ha minden igaz a videólejátszós képességei is jobbak, hdmi-n is tud 4k/60 Hz-et, és még kapni több év garanciával is. A 380 ki tudja, mikor megy tönkre.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71111) BudaiZoli válasza aAron_ (#71106) üzenetére


BudaiZoli
tag

Szia!

Zalman Z3 Plus házban volt. Sapphire RX470 Nitro+ 4GB, játék alatt egyszer csak a kép elment, 3 kattanás és azóta nem akar működni. Gyári OC-val ment.

Üdv,
Zoli

(#71112) urbi73 válasza Csupingo (#71110) üzenetére


urbi73
senior tag

4k - még nálam nem lesz egy darabig . Nem olyan régi még azért a 380 . Ha jól tudom 2015 .közepe táján jelent meg . A 1050TI meg 2016 körül . Azért hajlok a 380 felé mert BF5 multira kellene , amihez jól jön a 256bit. Inkább arra lettem volna kíváncsi hogy 35 ezret megér -e? Full doboz , szép állapotban van .
A TI valahogy jóval gyengébbnek érzem .

-

(#71113) Csupingo válasza urbi73 (#71112) üzenetére


Csupingo
veterán

Jól tudod, majdnem 1,5 év van a két kártya között. Ez csak annyiban érdekes, hogy a fiatalabb kártya újabb dolgokat is támogat, valamint több év garanciával is találni még és jó eséllyel később megy tönkre. Az igaz, hogy kicsit erősebb lehet a 380, de ha nincs rá garancia, akkor én már 10000 Ft-on is elgondolkoznék. Akkor már keresnék aprón rx 470-et (40-től), vagy gtx 1060-at (47-től), amik jóval erősebb kártyák. Az alapján, hogy hány bites a memóriabusz, nem sok értelme van eltérő kártyákat összehasonlítani, mert ritkán tükrözi a valós erőviszonyokat. Én csak jót akarok neked, azért mondom, hogy inkább normális garanciával rendelkező kártyákat keress.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71114) Oxydavid


Oxydavid
csendes tag

Reagálva a kolléga elhalt videokártyájára..hátha másnak is bejön az én tapasztalatom az évek alatt.

Lekopogom eddig nekem még nem fordult elő, hogy vga meghalt volna a gépemben. A hosszú évek alatt sokat kipróbáltam már: riva tnt2, geforce 3 t200, geforce 4ti 4200, voodoo3, ati 9700 pro, gtx 9600, gtx 7800, gtx 950, 960, 960m, r9 280, hd7770, hd 7850, r9, 270 és x, hd, 4890, hd 5850, gtx 760, 770, 750ti, 980, rx 480, rx470, 1060 3gb, 1060 6gb... és szerintem kihagytam párat a múltból.

Egyszer vettem hibás vga-t jófogáson, megtanultam a leckét, ment a rendőrségre a feljelentés bizonyítékaként és a bírósági ügy lezártával úthenger alá került...

Lehet segített ebben, hogy mindig jól szellőző házat használtam, ritkán volt min. 80+ bronz márkás tápnál rosszabb alatt konfigom (kivéve a régmúltat amikor csak codgen táp volt még a piacon p3, p4 időkben) és mert sosem tuningoltam még vga-t. Naponta játszok 1-2 órát a géppel, azt sem mondhatnám, hogy nincs használva.

Haverom nagy bányász neki rengeteg rigje van, ami folyamatosan fut, de nála sem volt még vga halál. Ő mindent alulfeszelte, bisomodolta, EVGA paltinum tápok és rendesen hűtötte őket. A bányászat nem olyan káros ha okosan csinálják.

Nekem is volt már bányász kari és semmi baj nem volt vele még a venti sem volt széthajtva...

Az én javaslatom ha valaki hosszú életű konfigot és vga-t akar: hűtés, jó táp, no tuning!

Remélem segít másoknak is! :)

[ Szerkesztve ]

(#71115) #37254912 válasza Oxydavid (#71114) üzenetére


#37254912
törölt tag

Jó tanácsok,köszönjük....Tápon sok múlik hisz ha sok védelemmel ellátva 1normális táp,ha gond van lekapcsol.illetve Vga-t se érdemes húzni nyilván tovább is bírja.
Nekem +80as gold táp van igaz nem annyira ismert,de minőség:EVOLVEO G650
Ha több éves tapasztalatod van,hasznos is.Én szeretem ezeket fórumokat sokat tanulok Tőletek!

(#71116) Oxydavid válasza #37254912 (#71115) üzenetére


Oxydavid
csendes tag

Köszi, ja és azt elfelejtettem mondani, hogy a riva tnt2 és egy rx480 vga kivételével az összes eddigi vga-m használt volt. Számomra jobban megéri használtan venni jó áron mint újat boltból.

(#71117) #37254912 válasza Oxydavid (#71116) üzenetére


#37254912
törölt tag

Ebben is egyetértek hisz jóval olcsóbb.....Nemrég Én is használtam vettem 1ASUS RX 570 4GB GDDR5 Vga-t jóval olcsóbban mint boltban s 2021ig garanciás.Ahoz is vettem a normálisabb táp-ot ami tuti elbírja s szintén minőség.

(#71118) geza12


geza12
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Nvidia Tesla M2070 6GB.
Voltaképp semmi információm nincs ezekről a tesla kártyákról.
GTX680 mellé szeretném betenni de nem tudom volna e értelme?
Elvileg ezek gyorsító kártyák, de nem játékra, viszont elvileg a játékokat is gyorsítja.
Gondolom ilyen bányászatra stb volna az igazi.

Használ valaki ilyen tesla kártyát?
Játékra volna valami értelme?

(#71119) ralfhutter87 válasza akos_ur (#71094) üzenetére


ralfhutter87
csendes tag

Valszeg az Asus oldaláról letöltött driver lehet rossz, kikapcsoltam a freesyncet és már nem csinálja. Halk coil whine előfordul, de nem zavaró. Köszi szépen! Egyébként display porton megy.

(#71120) J97


J97
tag

Úgy látszik nincs szerencsém ezekkel a GTX 460 kártyákkal. A régi helyére beszereztem egy másikat innen az apróról, ár/érték arány + linux támogatottság. Ő egy Palit GTX 460 SE 768 MB, nekem elég. Lenne! Vinnie kéne a címeket amikkel játszom. A helyzet az, hogy amint kap egy nagyobb terhelést vagy random kiakad. Pl. az Alien Isolationt az előző GTX 460 nagyon szépen vitte 1920*1200 ULTRA. Nos ezzel 1366x*768-ra butítva low-ra is kiakad egy perc után. A Diablo3-al van mikor órákat el lehet játszani van mikor többször egymás után kiakad a játék. Mirrors Edge első részében ha a physx be van kapcsolva a csatornában vízesés résznél mindig kiakad. Physx nélkül nem. Origin felülete már elből eldobja a kártyát belépés után vagy 2x egymás után, utána fut. Origines játékok pl. Mirrors Edge Catalyst van, hogy egy óráig is bírja van, hogy hamar kiakad.

Win 8.1 az OS, több nv drivert kipróbáltam, tiszta telepítéssel is. Jelenleg a win által felrakott van. Linux alatt szintén két verziót próbáltam driverekből a hiba ott is ugyanez.

Tipp?

[ Szerkesztve ]

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#71121) Csupingo válasza J97 (#71120) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen tápegységed van? Nem melegszik túl a kártya? Ezt a régi drivert még kipróbálhatnád, nekem az öreg kártyámhoz tökéletes volt: 314.22

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71122) J97 válasza Csupingo (#71121) üzenetére


J97
tag

Köszi! Már javult a helyzet. Legalább nem akad ki az Alien Isloation alatt szinte azonnal. Kb. 10 percig játszottam vele utána kiléptem, mert grafikai hibák viszont vannak. Próbáltam játszani a fény árnyék beállításokkal de nem segített. Esetleg másik driver? Ez az első driver amivel eddig nem akadt ki ez a játék egy percen belül.

Táp egy FSP 350HHN. Előzőleg egy Akyga 450W volt, szépen elbírta az előző GTX 460-at is. Visszatettem tesztre az Akygat de a jelenség maradt. 15A 12V ágon a 350-es FSP-nek. Pentium G860 a CPU (TDP 65W), van még egy HDD és egy SSD kb. ennyi. Szerintem nem terheli ki ez a konfig így a tápot.

A képen látható foltok villództak a képernyőn random módon.

[ Szerkesztve ]

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#71123) Csupingo válasza J97 (#71122) üzenetére


Csupingo
veterán

Még a 344.65 volt jó nekem. Ha szinte minden játékban produkál ilyen hibákat, akkor lehet, hogy rossz a vga. Hőfokokat is nézhetnél közben, esetleg a gpu és a memória órajelekből is lehetne visszavenni kicsit.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71124) J97 válasza Csupingo (#71123) üzenetére


J97
tag

Diablo3 itt is szépen futott, graf hiba mentesen. Viszont az Origin elindítása után a szokásos kiakadás nvidia hibaüzi mint az első képen majd megspékelte még mindezt egy kékhalállal is.

Hőmérsékletet már néztem 70 fok körül mozog játék közben.

Kipróbálom még a 344.65-öst is.

Amúgy ez milyen hibára szokott utalni? Az előző GTX460 fagyott és tele szemetelte a képet. Az mem hibával halálozott el.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#71125) Kanczy válasza Kanczy (#71096) üzenetére


Kanczy
veterán

Sziasztok!

Vettem nemrégiben egy 1050-es VGA-t, és miután betettem az alaplapba, már az első indításnál jelentkezett a következő probléma, ami azóta a gép bekapcsolásakor majdnem 100%-ban, illetve most először játék közben előfordul. Elmegy / fekete a kép, és azt az üzenetet dobja a monitor, hogy állítsam 1920x1080@60 Hz-re a felbontást, vagy bármi másra, amit a monitor kezelni tud. Ez rendben is lenne, de semmit nem állítottam át, pont a fentebb is említett felbontáson van a beállítás, és 3-4 forced restart (power gomb nyomvatartás, mivel nem látok semmit) után megjavul a dolog. Ez egészen addig nem is zavart, amíg az előbb nem vesztettem el miatta egy meccset, mikor is a hiba játék közben, a semmiből tűnt elő. Tudjátok, hogy mi lehet a hiba oka? A driver friss, úgyhogy szerintem nem az lesz... Hibás lenne maga a VGA?

A válaszokat köszi előre is! :R

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#71126) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!
Megbízható, tapasztalt és ügyes VGA szerelőt keresek. Egy Gigabyte 980 GTX Ti kártyáról van szó. Gariba nem tudták javítani. Aki tud jó szerelőt, segítsen kérem!
Köszönöm előre is!

(#71127) Vakegérke válasza D5 (#71126) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Ha a garanciális javítás nem megy, akkor cseréltesd ki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#71128) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok
Mivel megveszik a mostani kártyámat R9 380 a monitorom Full HD-s így RX580 és RX590 körül nézelődöm.. a kérdés érdemes RX590 venni? 12 nm és a picit magasabb frekvencia,de fogyasztásban magasabb TDP 250 W

A lényeg ha mostani játékoknál Ultra beállításon és Full HD felbontáson képes 50-60FPS-re akkor RX580 vagy RX590 ?

[ Szerkesztve ]

(#71129) D5 válasza Vakegérke (#71127) üzenetére


D5
aktív tag

Nem cserélik ki, de ez most mindegy sajnos...
Szerelőt tudnál javasolni?

(#71130) solfilo válasza Dragon27 (#71128) üzenetére


solfilo
veterán

Alzánál adják hozzájuk a beígért 3 játékot, nem rossz üzlet egy RX 590 így.
Én az újabbat venném, ha már hasonló áron mennek, főleg, hogy mindent ultrán akarsz, akkor minden extra kakaó jól jön.

solfilo

(#71131) mikesum


mikesum
csendes tag

Sziasztok!
Következő kérdésem lenne, egy régebbi konfighoz (Asrock B75 Pro3-M, i5-3450, Kingston HyperX Blu 4x4GB DDR3 1600MHz) cserélnék VGA-t.
Jövőre talán teljes gépcsere is belefér, de egyelőre kizárólag videokártyára lenne szükségem.
Alzán most egész jó áron megy a GTX 1060.
Kérdéseim:
- Kompatibilis-e a konfigommal, vinné-e?
- Jövőbeni gépfejlesztésnél ez milyen korlátokat jelenthet számomra?

(#71132) Dragon27 válasza solfilo (#71130) üzenetére


Dragon27
senior tag

TDP 250 W kicsit zavar // Mikor várható AMD részéről új generációs kártyák?

(#71133) solfilo válasza Dragon27 (#71132) üzenetére


solfilo
veterán

Jövőre valamikor jön majd csak az új gen, én nem várnék rájuk. Ha viszont váltanál majd a Navi-ra, akkor most minél kevesebbet költenék, pl erre az RX 580 4GB-ra, 62k-ért bestbuy. Azt a kevés kompromisszumot, amit kötni kell a 4GB VRAM miatt 1080p-n, bőven kompenzálja az ára. :)

TDP az a max fogyasztás, játék alatt azért valamivel alatta van. Driverben is vissza lehet fogni picit, hogy ne egyen annyit, játékban be lehet kapcsolni a Chill-t, hogy ne számoljon feleslegesen képkockákat, ha nincs akció. Alul is lehet feszelni őket, topikban biztos segítenek.

(#71131) mikesum: a linkelt kártyát neked is ajánlom, kb GTX 1060 6GB szint, 2/3-ad áron, igaz, nagyobb a fogyasztása, de mégis csak 35-k-val olcsóbb. :)
Akármelyiket is veszed, a procid nagyjából kiszolgálja, tápod remélem nem valami noname. Jövőbeni fejlesztést nem fogja korlátozni egyik sem, rakhatsz alájuk gépet, vagy nem értem a kérdést. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#71134) Csupingo válasza mikesum (#71131) üzenetére


Csupingo
veterán

Persze, működnie kéne a gépedben. A jelenlegi processzorod némi tartalékot azért hagyna a vga-ban, de bőven használható. Ha biztosra akarsz menni, akár előre be lehet ütemezni egy alaplapi bios frissítést.

(#71133) solfilo: most látom, hogy az 580-nál is van 7 és 8 GHz-es memóriával szerelt kártya. Már nem bírom követni az amd-t. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71135) solfilo válasza Csupingo (#71134) üzenetére


solfilo
veterán

Már nem nagyon emlékszem, de mintha úgy lett volna, hogy a 8 gigás RX 580-ak mind 8000MHz-esek, a 4GB-os variánsoknál meg 7000Mhz.

Ez alapján a Sapphire-nél pluszban jöttek a gyorsabb VRAM-os variánsok a 4GB-os RX 580-ból, első körben csak 7000Mhz-es volt.

Monjuk mint fő partner, a Sapphire elég sok mindent megtehet úgy fest. :)
Pl egyedül nekik volt R7 250E-jük (HD7750 átnevezés).

(#71136) Dragon27: nincs mit! :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#71136) Dragon27 válasza solfilo (#71133) üzenetére


Dragon27
senior tag

köszi

(#71137) mikesum válasza solfilo (#71133) üzenetére


mikesum
csendes tag

Köszi az ajánlást, ha RX580 mellett döntök, akkor még 13k-t hozzáteszek a 8GB-s változathoz szerintem.
Ja, tápom egyébként: Corsair 500W CMPSU-500CXV2

(#71134) Csupingo: neked is köszönöm a megerősítést.

[ Szerkesztve ]

(#71138) solfilo válasza mikesum (#71137) üzenetére


solfilo
veterán

Fentebb linkelt topikban kérdezd meg, de mintha azt olvastam volna, hogy az az Armor elég hangos, már ha ez szempont nálad. :)
Amúgy igen, jó áron megy a 8 gigás is. Vagy GTX 1060 6GB árban vehetsz annál erősebb RX 590-et is ugye, 3 még meg sem jelent játékot kapsz mellé.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#71139) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

Van egy eladó MSI GTX1070 kártya amit esetleg megvásárolnék, de csak gyártói gari lenne rá. Nálam van a sorozatszáma, de nem tudom hol lehet ez alapján lekérdezni a gari időtartamot. Van ilyen oldala az MSI-nek? Warranty lookup? Mi a módszer arra hogy megtudjam létezik-e, és ha igen akkor meddig garancia? :F

üdv,

Miki

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#71140) looser


looser
addikt

Sziasztok! Egy régi játékkal játszom (NFSMW 2005) és a gép időnként eldobja magát. Nem kék halál, hanem vagy teljesen szürke, vagy szürke függőleges csíkos és közben visít a hang. Ez lehet vga (7870) probléma? És ha igen, mivel lehet/érdemes tesztelni?

Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#71141) Csupingo válasza looser (#71140) üzenetére


Csupingo
veterán

Több játékkal, más driverekkel, vagy másik gépben a kártyát. Talán vga, vagy tápegység gond.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71142) looser válasza Csupingo (#71141) üzenetére


looser
addikt

Másik driver megvolt és másik játék is. Sims 3 és SC felújított, amivel próbáltam, ott is el-elhal időnként :-(
A táp egy kb. 10 éves Corsair VX450.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#71143) mikesum válasza looser (#71140) üzenetére


mikesum
csendes tag

Szia!
Nálam ugyanez a jelenség: a teljesen szürke, vagy szürke függőleges csíkost még megfejeli néha a teljesen fekete kép vagy mintha egyszerűen leakadna a HDMI kábelről a VGA (7850).

(#71144) looser válasza mikesum (#71143) üzenetére


looser
addikt

Hú, hát az nem túl megnyugtató :-(
Megpróbálom, amit javasoltak, hogy vegyem lejjebb az órajeleket, csak nem tudom, azzal nem teszek-e kárt a kártyában.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#71145) kuzma88


kuzma88
tag

Sziasztok, bizonyos játékok esetén nagyon belassul az adott program. Különös hiba jelenség még, hogy a monitor kap egy, egy pixel vastag zöld keretet. Két programnál már jelentkezett és bármit csináltam nem oldódott meg.

VGA: RX580 8GB
Monitor: Asus MG279Q

Találkozott valaki hasonlóval?

(#71146) agentJ


agentJ
tag

Sziasztok.
Olyan problémám van,hogy újra akartuk pasztázni a rég nem használt HD7970-t,de a 4 csavar kiszedése után egyszerűen nem jön le a hűtő,akárhogy is próbáljuk.Időközben eszembe jutott,hogy én már régebben is próbálkoztam vele sikertelenül,pedig akkor elötte direkt meg is járattam Furmark-al.
A kártya egy Gigabyte HD7970 Windforce 3X

Mit lehet ilyenkor tenni? :F

(#71147) Csupingo válasza agentJ (#71146) üzenetére


Csupingo
veterán

Pár videó és kép alapján úgy néz ki, hogy tényleg csak a gpu környékén lévő 4 csavar fogja. Még a memóriákon lévő gap-padok is összetarthatják. Esetleg előbb a venti keretet vegyétek le, az első lemez mögött és elvileg hátul vannak csavarjai, aztán már jobban látjátok, hogy hol lehet határozottabban aláfeszíteni. Akár valami műanyag lappal, vagy csak kézzel.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71148) agentJ válasza Csupingo (#71147) üzenetére


agentJ
tag

Az a baj hogy már így is olyan erővel próbáltam,hogy szerintem előbb fog kiszakadni a GPU a nyákból,mint sem elengedni a paszta :(

(#71149) TechN7ne válasza agentJ (#71146) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kell egy picit melegednie a passztának ,hogy le tudd venni...
Tedd be a gépbe ,terheld félórát ,vedd ki hamar és le fogod tudni venni a hűtést.

Uhh boccsi ,látom már probáltad. :F

[ Szerkesztve ]

(#71150) Kakasfing


Kakasfing
újonc

Sziasztok!

Az én setupom:
- Gigabyte360M DS3H alaplap
-intel core i3 81000 3,6Ghz 3. generácios processzor egy / PURE ROCK 150W TDP be quiet hütővel
-Seasonic s12 bronze 430W táp
-8GB RAM
-1TB HDD és 256 gb SSD
- és a lényeg MSI RAndeon RX 580 Gaming 8Gb

A probléma a következő. Szval alapjáraton minden tökéletesen és csodálatosan fut.
Azonban ha elkezdek PUBG-zni a hütés iszonyatosan elkezd dolgozni de a hőfok még mindig nem vészes.
MSI Afterburnerel mérem ahol a videokártya: 70C maximun a processzor pedig 50-60C között.
És ennek ellenére 1-2 óra PUBG után leáll a gép DE nem kikapcsol csak elsötétül a monitor és olyan mintha alvoállapotba raktam volna. Utána nem reagál semmire csak ha megnyomom a reset gombot.
CSAK PUBG-nél ,gtaV witcher3 semmi baja.

Nagyon bosszant a dolog már töbször is elöfordult vélemények? tippek?
előre köszönöm a válaszokat

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.