Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72801) Csupingo válasza JHC (#72800) üzenetére


Csupingo
veterán

Én hirtelen ennyit találtam a gépigényről. Sokkal okosabb nem lettem. :) Esetleg ide is kérdezz be, vagy valami aktívabb cad topikba. Itt inkább játékokhoz való kártyákról szoktak értekezni, adott tervezőprogramhoz már nem biztos, hogy tudnak vga-t ajánlani, mert kevesen ismerik ezeket a programokat.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72802) JHC válasza Csupingo (#72801) üzenetére


JHC
tag

Köszönöm.

(#72803) Istuge válasza fagy53 (#72798) üzenetére


Istuge
csendes tag

Köszönöm!

(#72804) Istuge válasza Cirkaloo (#72797) üzenetére


Istuge
csendes tag

Értem, és köszi a választ.

(#72805) Istuge válasza fagy53 (#72798) üzenetére


Istuge
csendes tag

Köszi a választ.

(#72806) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Tervezek venni egy használt notit leginkább twitch nézésre, az a kérdésem, hogy a "Intel HD Graphics 520" FHD-en visszi simán a stream-eket? Nem lenne ebből problémám?

Köszi szépen előre is! :R

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#72807) csumpa93


csumpa93
tag

Sziasztok!

Van egy gyönyörűséges MSI GTX 1070 Quick silver OC edition-öm, ami mind szép és jó, de kipróbáltam, hogy kicsit húzva mit is tud valójában.

A képen látható értékeket tudtam produkálni. Kicsit kezdő vagyok ebben a tuning témában, de ezezk az értékek mennyire számítanak jónak?

Metro Exodus alatt produkált 2000 MHz-et stabilan 70 fokon, nyitott házba.

Előre köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#72808) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Asus ROG Strix RX470 O4G Gaming kártyával kapcsolatban az a problémám, hogy játék közben egyszer csak fogja magát és leáll a gép. Olyat is csinált, hogy lefagyott, elsötétült a képernyő.

Driver tisztán telepítve a legfrissebb. A táp lenne kevés hozzá? Egyik hozzáértő fórumtárs azt mondta, bőven elégnek kéne lennie a tápomnak ehhez..

Konfigomat itt találjátok.

Itt egy kép a "Megbízhatóságfigyelő" ablakról..

Köszönök szépen előre is minden tanácsot!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#72809) pandras83 válasza csumpa93 (#72807) üzenetére


pandras83
senior tag

Ugyanez a kártyám van. Nálam 2076 Mhz volt még stabil, +600mhz ment a memóriára. Fix 60%-os ventivel 66fok 5db házventivel. Ryzen 5 2600 @3850Mhz mellett ez kb 8-10 fps plusz átlag, bár a metro exodus így is a sarokba zavarta 40 alá zuhanó fps értékekkel

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#72810) bil válasza bil (#72776) üzenetére


bil
tag

Sziasztokk!
Erre valaki?
Leegyszerűsíthetjük a kérdést arra, hogy van-e valami szaki, aki meg tudja nézni/megmondani, hogy érdemes-e egyáltalán foglalkozni vele?
TX!
b

This is extremely dangerous to our democracy!

(#72811) Karima


Karima
őstag

Sziasztok! a következő a problémám. Egészen tegnapig tökéletesen működött a videókártyám (gtx 780ti) egy olyan gépben, amin nincs net, tehát semmilyen windows- vagy szoftverfrissítés nem volt, programot sem telepítettem. Tegnap óta azonban olyan, mintha nem ismerné fel a videókártyát. Már vagy 4-5 (régebbi) drivert kipróbáltam, azt is, amivel eddig hónapokig jól ment, a legújabbat is, de mindig ugyanez az eredmény. És a teljesítményen is látszik, h olyan, mintha egy alapszintű videókártya lenne benne. Egy sima fhd film lejátszása is iszonyatosan akadozik, a Photoshop rinyál, h min 256mb gpu-ram-nak kellene lennie (pedig a videókártyában 3 giga van), stb. Van ötletetek, h mitől lehet ez?

A Device manager ezt írja

Már jópárszor leszedtem DDU-val az éppen fent lévő drivert, és felraktam pár korábbit is, a legfrissebbet is, de semmi :(

Még plusz info, hogy ha ez a kártya van bent a gépben, akkor tegnap óta ilyen kis pontok/pixelek jelennek meg a bootképernyőn (főleg az AM3+ logónál és a 108db feliratnál látszik jól, de van mindenhol). A másik, Asus EAH2600 Pro kártyánál nem csinálja ezt.

(#72812) Viktor77 válasza Karima (#72811) üzenetére


Viktor77
titán

Szerintem haldoklik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72813) Źşë' válasza default. (#72808) üzenetére


Źşë'
addikt

pedig első ránézésre mintha azért dobná el a gép magát mert kevés a kraft - vgat kipróbálnám egy másik gépben is ha van rá mód, ha ott is produkálja akkor vga a ludas, ha nem akk elég esélyes h táp - ezek is tönkremehetnek, még akkor is ha névlegesen elég a cuccnak a teljesítménye

vagy még az is lehet h valami túlmelegszik és azért áll le a pc, nézd meg a hőfokokat, lehet valamid túlmelegszik

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#72814) default. válasza Źşë' (#72813) üzenetére


default.
őstag

Értem, köszi. A hibajelenség alapján én is tápra gyanakodnék, de elvileg bőven elég neki, és ez egy jó minőségű táp, valóban tudja a 400 W-ot.

Hőfokokat mivel lehet nyomon követni?
Köszönöm!

(#72815) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok.

Nemrég vettem egy SAPPHIRE RX 570 - PULSE ITX kártyát.
Olyat csinált hogy játékok alatt se indította el a ventilátort ezért túlmelegedett és újraindította a számítógépet.
Vettem egy jobb tápegysége (CHIEFTEC GPE-500S ECO) ezzel már elindul a ventilátor is.
Az aida64-ben is lefut a teszt, de játékok alatt ugyanazt produkálja.

Ma megnézem másik gépben is.
Visszaolvasva másnak is volt hasonló,cserés valószínűleg?

[ Szerkesztve ]

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#72816) misa025


misa025
csendes tag

Sziasztok segítsèget szeretnèk kèrni azon gondolkodom hogy a gigabyte 1060-as kártyám mellè èrdemes lenne e vennem egy másikat növekedne e a teljesítmènyem annyit hogy megèrje?Olvastam róla hogy nem ajánlott mert nemsokat tudna többet fpsben meg ilyesmi.Válaszokat előre is köszönöm

(#72817) misa025 válasza misa025 (#72816) üzenetére


misa025
csendes tag

3gb-os verziórol van szó

(#72818) turbokappa válasza misa025 (#72817) üzenetére


turbokappa
senior tag

Nem, mert akkor is csak 3Gb lesz a vram.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#72819) VGNGR válasza misa025 (#72816) üzenetére


VGNGR
senior tag

A 1060 nem SLI képes. A kettő 1060 árából vegyél egy 1660Ti-t.

(#72820) misa025


misa025
csendes tag

Sziasztok segítsèget szeretnèk kèrni azon gondolkodom hogy a gigabyte 1060-as kártyám mellè èrdemes lenne e vennem egy másikat növekedne e a teljesítmènyem annyit hogy megèrje?Olvastam róla hogy nem ajánlott mert nemsokat tudna többet fpsben meg ilyesmi.Válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#72821) misa025 válasza VGNGR (#72819) üzenetére


misa025
csendes tag

Ezt olvastam ènis köszi a segitsèget

(#72822) kisfer válasza misa025 (#72820) üzenetére


kisfer
aktív tag

Szia, elötted îrták le a választ.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#72823) Blazin


Blazin
csendes tag

Sziasztok!

Néhány hete cseréltem le az ASUS Strix 960-asomat egy ASUS DUAL 1060-asra és érdekes jelenségre lettem figyelmes. Ha újra kell indítanom a rendszert egy frissítés miatt, akkor az újraindítás pillanatától (pittyenés) az "Üdvözli önt a Windows" képernyő megjelenéséig a kártya ventilátora úgy felpörög, mint amikor egy PS4 kinyomja magából a meleg levegőt.

Egyébként általában passzív hűtéssel használom, a ventik csak intenzív játék esetén pörögnek, de akkor is annyira halkan, hogy nem is hallani. Ennél az újraindításnál viszont intenzívebbnek érződik a hangja, mint játékoknál. A 960-as sosem csinált ilyet, így viszont nem tudom, hogy ez az 1060-asnál bug vagy feature? Vajon azért pörög fel a venti, mert érzékeli a kártya, hogy jóval magasabb a hőmérséklet a szokásos indulóértéknél vagy valami nagyon megdolgoztatja a kártyát ilyenkor (de mi lehet az egy sötét képernyőn)?

Netezésnél általában 38-45 fokon üzemel a kártya, attól függően, hogy csak böngészek vagy nagy felbontású videót is nézek, és azt is megfigyeltem, hogy minél magasabb a hőmérséklet az újraindításnál, annál nagyobb a hangja a Windows képernyő megjelenéséig.

Szóval tényleg olyasminek tűnik, hogy a kártya automatikusan hűti magát indulásnál, de ott van a kisördög, hogy mi van, ha valami nyúzza ilyenkor. Ha újraindítás helyett kikapcsolom, és csak órák múlva kapcsolom be újra a gépet, akkor nincs ilyen jelenség. Ugyanakkor sehol nem találtam olyan beszámolót, hogy van az 1060-nak (vagy a GPU Tweak-nek) ilyen önhűtő feature-e.

1060 tulajdonosok, tapasztaltatok hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#72824) Csupingo válasza Blazin (#72823) üzenetére


Csupingo
veterán

Van akinek tápegység miatt csinált ilyet. Komolyabbra váltás után már nem voltak ilyen furcsaságok. Létezik pár kártya, ami direkt csinál ilyen felpörgést, akár ellentétes irányba is, de a dual szerintem nem ilyen. Van itt pár tulaj, majd leírják a tapasztalataikat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72825) hiuuz


hiuuz
csendes tag

Sziasztok!

Van valami különbség az nVidia és a videókártya gyártói drivere között?

Jelenleg nVidia oldalán ez a legfrissebb:
Version: 419.35 WHQL
Release Date: 2019.3.5

ASUS oldalán a kártyámnál ez szerepel:
Verzió 417.71
2019/01/30

Ez simán a korábbi gyári nVidia driver vagy az ASUS változtat valamit rajta és érdemesebb esetleg azt használni?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#72826) dugo_ válasza hiuuz (#72825) üzenetére


dugo_
veterán

Nincs, az Asus-é régi, mindig közvetlenül az nVidia oldaláról érdemes feltenni a legfrissebbet.

(#72827) morgonc83


morgonc83
tag

Szaisztok.
Adott egy sappire dual-x R9 280-as videókártya.
Vezeték nélküli kijelzőnek akartam a tv-t használni. Rá is csatlakozott de csak 1980x1080as felbontással. Na én ezt feljebb akartam állítani és a legnagyobb opcio a 2560x1440es volt. Ezt beállitottam és azota nem tudom összekapcsolni a tv-t vezeték nélkül a pc-vel.
Mint kiderítettem külföldi oldalakon a tv-m nem támogatja az 1440p-t. Most ezt hogy állitsam vissza mert amig nem csatlakozik addig nem is tudom ezt változtatni.
Már töröltem az illesztőt a drivert a szoftvert. Ujra raktam mindent de semmi nem változott. Nem tudok a tv-hez csatlakozni. A prociban lévő grafikus megjelenítővel sikerül de szintén csak 1980x1080. Ban ezt már nem is mertem nagyobra állítani.
De a videókártyával továbbra sem sikerűl.
Valakinek valami ötlet??

Ui.. Tv 40nu 7122. Samsung 4k

(#72828) hiuuz válasza dugo_ (#72826) üzenetére


hiuuz
csendes tag

Köszönöm!

(#72829) solfilo válasza morgonc83 (#72827) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!
a választ nem tudom, de annyi kérdésem lenne, hogy hogyan van összekötve a tv a pc-vel? Az értem, hogy vezeték nélkül, de úgy hogy? Mit használsz?

solfilo

(#72830) Steve Howdy válasza Steve Howdy (#72729) üzenetére


Steve Howdy
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget, hozzászólást, sok szöszölés és matekolás után kiderült hogy sem a gépemnek, sem a kártyámnak nincs baja, szoftveres fennakadás volt csupán. Valamiért összeférhetetlen lett a Gigabyte appcenterrel (smartfan, rgb fusion stb.) a kártya, így a rendszer. Fura mert előtte is használtam még a 1070es kártyámmal gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#72831) Csupingo válasza Steve Howdy (#72830) üzenetére


Csupingo
veterán

Reméljük jó is marad. Erre nem tippeltem volna, persze az egy bevált módszer, hogy hibakeresésnél minden vga piszkáló progit töröl az ember és kezdetben csak a drivert telepítve tesztel.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72832) Blazin válasza Csupingo (#72824) üzenetére


Blazin
csendes tag

Köszönöm a választ!

Érdekes, mert a STRIX 960 elvileg ugyanannyit fogyaszt, mint a DUAL 1060, mindkét kártya 6 tűs csatlakozót használ, mindkettőhöz minimum 400 W-os tápot ajánlanak, nekem Chieftec Be Smart 650 W-os van.

A kérdés, hogy lehet -e ebből bármi probléma hosszútávon vagy csupán megszokás kérdése?

(#72833) Csupingo válasza Blazin (#72832) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem gtx 960 van és úgy rémlik, egy fsp 350-es táppal csinált hasonló felpörgést induláskor, viszont a mostani 500-as chieftec-kel nem. Akkoriban nagy jelentőséget nem tulajdonítottam neki, mert azt hittem úgy normális, inkább a furcsa az volt, hogy tápcsere után már máshogy viselkedtek a ventilátorok és nem csinált ilyet, azért is tűnt fel a változás.
Kiváncsiságból ha van rá mód, kipróbálhatnád másik táppal is. Szerintem azért gondot nem okoz az se, ha így használod.

Ha a másik 6-os csatlakozót kötöd rá, akkor is ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72834) P41N


P41N
senior tag

Sziasztok. Adott egy régi ASUS HD 5770-es videókártya. Nem gyári hűtés van rajta hanem amit én csináltam rá. Venti csatlakozó teljesen le van törve, nincs meg se a műanyag borítás, se a kis tüskék. Tegnap még minden rendben volt vele, viszont ma valahogy nem ad képet. Cseréltem ramot, CMOS reset, tisztítás meg minden de akkor sem ad képet. A gép nem sípol meg semmi. Próbáltam másik gépen is, ott is ez a jelenség. Ha teljesen leveszem a hűtőbordát akkor meg csak pirosan világít rajta egy led. Meglehet valahogy csinálni, vagy kuka az egész kártya ?

(#72835) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Az létezik hogy ez nem kártya hiba?

Displayporton jelentkezik, HDMI-n nem. Korábban más kártyával jó volt a kábel.

GTX 1660 Ti Ventus XS OC a kártya

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#72836) Tomjack


Tomjack
tag

Sziasztok egy kis segítség kellene.

Adott egy Xeon proci, nincs alaplapi vga. Eg GTX1050 TI van benne. (kb 3 hónapos, nem lett húzva)

Gép működött de a táp tönkrement. (nem kapcsolt be)

Most vettem egy Chieftec 700W tápot beleraktam elindul de nincs kép.

CMOS resetet próbáltam. Minden elindul monitor nem ad képet de nem is írja ki hogy nincs csatlakoztatva.

Segítene valaki ebben a probléma megoldásában. (így még a biosba sem tudok belépni, nem látom)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#72837) Smiley válasza Tomjack (#72836) üzenetére


Smiley
őstag

Ha gagyi volt az elozo tap, siman kinyirhatott mast is magan kivul...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#72838) Tomjack válasza Smiley (#72837) üzenetére


Tomjack
tag

Örülnék ha nem ez lenne a gond. Egyébként egy FSP Raider 550W táp volt benne.

(#72839) Blazin válasza Csupingo (#72833) üzenetére


Blazin
csendes tag

Nehézkes lenne, mert alig sikerült bepréselni a tápot a házba, örültünk, hogy bent van.

Közben kaptam egy tippet, hogy a szoftveresen szabályozott ventilátorműködés a Windows-ból kilépve az újabb belépésig megváltozhat és a jelenség pont ez idő alatt áll fent. Egy új GPU Tweak-kel használom a kártyát, ebben van egy 0dB fan opció, ami be van kapcsolva. Ha ezt kikapcsolom, akkor aktív hűtésre vált és ugyanúgy felpörögnek a ventik. Ha visszakapcsolom, csend van. Úgy tűnik, hogy újraindításkor ez az opció csak onnantól él, hogy betölt a Windows és vele a GPU Tweak.

(#72840) Csupingo válasza Blazin (#72839) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem is volt már olyan kártyám, ami a win betöltéséig elég vadul tekert, aztán a driver lecsendesítette.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72841) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
Úgy néz ki meghalt a videokártyám (HD7950) így az integráltra szorulok az elkövetkező pár hónapba. Mekkora memória kell egy i5-2400-ba integrált cuccnak, hogy windowson belül akadásmentes legyen? 256Mb elég neki, vagy inkább 512?
Köszi!

(#72842) fisi válasza Blazin (#72839) üzenetére


fisi
senior tag

Ez érekes mert nekem eddig egyik kártyám sem ( 1050 TI, 1060 6gb OC- 1070 TI- 1080 TI- mind Asus volt) csinált ilyet soha... :F

(#72843) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

sziasztok! továbbra sem vagyok elégedett az asus dual gtx 1660 ti hőmérsékletével. valószínűleg rosszul szellőzik a házam (bár nyitott oldallal sem mondanám hűvösnek) és 80 fok fölé is megy a hőmérséklet. mit tudok csinálni a házcserén kívül? tegnap a régi gépemről levettem egy arctic f9-es házventillátort és ráraktam a kártya tetejére ahol a backplatenek kellene lennie (ami ezen a kártyán nincs). tudom hogy elég barbár megoldás, de működött: furmark stressz közben is sikerült 80 fok alá hűteni a kártyát. ez veszélyes? gondolom a vga hűtő csere lehetne még opció, de azzal elveszíteném a 3 éves garanciát...
esetleg használhatom a kártyát melegen, reménykedve hogy meghal a garancia vége előtt és kicserélik... :D

(#72844) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Azt, hogy túlmelegedés miatt fagy-e le a kártyám, milyen progival tudom ellenőrizni?
Van olyan, ami valós időben, játék közben mutatja a hőfokokat?

Köszönöm szépen,
Üdv

(#72845) VGNGR válasza default. (#72844) üzenetére


VGNGR
senior tag

MSI Afterburner pl. ITT van egy leírás hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#72846) default. válasza VGNGR (#72845) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#72847) prabhu válasza Emu (#72841) üzenetére


prabhu
senior tag

Általában elég szokott lenni a 256 is.

(#72848) Laci2277


Laci2277
senior tag

Sziasztok!

Adott egy GTX285-ös vga, amit egyelőre csak tesztelgetek, de gyári órajelen használva unigine valley alatt visszaveszi a sebességet(gpu, mem), vagy valamikor szimplán kidob a programból. Azonban, ha lecsökkentem valamelyiket a kettő közül, akkor gond nélkül végigmegy. Képhibát egyik esetben sem tapasztaltam. Ugyan ebben a konfigban egy GTX590 tökéletesen megy, tehát a táp nem gond.

Van valakinek ötlete? :F

(#72849) Csupingo válasza Laci2277 (#72848) üzenetére


Csupingo
veterán

Mennyire veszi vissza? Minden ventilátor forog rajt? Nem melegszik túl?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72850) Laci2277 válasza Csupingo (#72849) üzenetére


Laci2277
senior tag

Gpu 648-400, mem 1242-300. Természetesen forog a venti rajta, 60-65 fok körül szokott lenni. Ami még furcsa, hogy a furmark bench meg lefut gyári órajelen. :U

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.