Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72601) dugo_ válasza droti25 (#72600) üzenetére


dugo_
veterán

A P változat rendelkezik vele, tudtommal a PB ennek az OEM kiszerelése egy az egyben (nem járt hozzá doboz és 230V tápkábel).

http://www.chieftec.eu/en/marketing/archive/ctg-500-80p-detail.html

De ha a táp elbírja amúgy (2x20A-es ágaknak elégnek kell lenniük), akkor a molexet is lehet átalakítózni és úgy elosztani a terhelést.

(#72602) droti25 válasza dugo_ (#72601) üzenetére


droti25
őstag

Köszi a segítséget!

(#72603) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Hello Mindenkinek.

Lenne egy gyors kérdésem,hátha valaki tud rá valami tanácsot/választ adni.

Volt egy msi gtx 1080 gaming x videokártyám. Eladásra került. Viszont a kolléga,aki megvette,annak valami oknál fogva egyáltalán nem akar működést produkálni. Azt mondja a kolléga,hogy szétesik a kép és lefagy a gép. 3napja nálam még tökéletesen működött. Gépből egyenesen a dobozába került. Előtte egy gtx 970-ese volt a kollégának. Ha viszont ezt a kártyát teszi be,akkor nem működik. Ha visszateszi az Ő kártyáját,akkor az működik rendesen. A tápja egy corsair 800wattos táp. Nekem COOLERMASTER G750M RS750-AMAAB1 (750W) tápom van. Valakinek van valami ötlete?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#72604) zoli978 válasza zoli978 (#72581) üzenetére


zoli978
tag

Meg volt a tápegység csere is de a kártya ugyanúgy viselkedik. Esetleg egy kiszerelés és beszerelés alatt megadta volna magát? Elötte hibátlanul ment

(#72605) nullpoint válasza redband (#72587) üzenetére


nullpoint
senior tag

Gyengék vagyunk :D Lehet szarul pasztázták a gyárban. Visszavinném hogy nézzék meg.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#72606) varmi2 válasza droti25 (#72600) üzenetére


varmi2
nagyúr

A 2+2 az a cpunak kell, azt ne hogy rákötsd. A vganak való tápkábelek kétfélék lehetnek, 6pines és 6+2pines, semmi más.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72607) Caldera


Caldera
aktív tag

A Gigabyte R9 380 G1 kártyám félpasszív hűtés van. Marha idegesítő, hogy percenként hallom, hogy felpörgeti néhány mp-re a ventiket. Lehet vele vmit csinálni, inkább menne folyamatosan alacsony fordulaton. Vezérlő szoftverben beállított manual mód nem opció, mert Linux alatt is használom.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#72608) soo277


soo277
őstag

sziasztok
videokártyát szeretnékcserélni a gépembe,mit ajánlotok?
(65-70k a keretem)
jelenlegi procim AMD FX8320 3,5
alaplap Gigabyte GA 990x gaming sli

köszi a helpet :R :R :R

BT: wersoo#21211

(#72609) dugo_ válasza soo277 (#72608) üzenetére


dugo_
veterán

Topikja:
https://logout.hu/tema/milyen_videokartyat_3/friss.html

Ennél azért majd több kérdésre kéne válaszolni ott:
1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
4. Mennyi pénzt szánsz rá?
5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?

(#72610) dugo_ válasza Caldera (#72607) üzenetére


dugo_
veterán

Mennyi az idle hőmérséklet, ahol kapcsolgatja?
Át kéne nézni a ház szellőzését, hogy rendben van-e, illetve újrapasztázni a gpu-t. Az évek során romolhatott annyit a teljesítménye, hogy a hőmérséklet szép lassan felfele kúszva pont eléri a félpasszív határt.

Linux-hoz vagy vbios-t kéne módosítani, vagy keresni az alatt is futó szoftvert.

(#72611) Vpeter74


Vpeter74
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy problémára.
A gépem:
ASRock A320M-HDV alaplap
AMD Ryzen 7 1700 proci
Chieftec 500W táp..
2x8Gb RAM 2400Mhz (Kingston CL17)
Most vettem bele egy
MSI Gaming X 1080Ti VGA kártyát.
Tudom ,h ehhez a kártyához nem egy combos az alaplap+proci de egyenlőre ez van.

TV-n használom. 1080p felbontáson.

Hiba.
Rise of the tomb raider ben a benchmark tesztben ahogy próbálgattam a beállításokat volt hogy végig ment a teszt ,de utána elment a kép ..a VGA ventilátor max fordulaton kezdett pörögni kb 2-percig..utána a gép újra indult.
Ugyan ezt tapasztaltam a 3DMark ban is...fire strike benchmark egyszer sem ment végig. A kép elment..ventilátor maxon.
Más játékoknál (Ghost Recon Wildlands, For Honor, Shadow of war..Assassin's creed origins..semmi gond nincs. Tudok játszani bár mennyit..vagy akár a Benchmark teszt is mehet bármennyiszer.
Fel tettem az msi afterburner+rivatuner kombót ,h lássam közben hőfokot és az értékeket..de semmi különöset nem tapasztaltam.. 58-60fok körül volt a kártya miközben elment a kép és felpörgött.
Van esetleg ötlete valakinek ,h mi lehet ez?
Köszi

(#72612) dugo_ válasza Vpeter74 (#72611) üzenetére


dugo_
veterán

Ez a probléma már 1-2 hónapja meg lett beszélve valamelyik topikban, nem?

A cpu-t kéne terhelni igazából, mert sokkal valószínűbb, hogy a hűtetlen vrm elmelegszik a csirke lapon és amiatt kapcsol le a gép. Azt is megnézheted, hogy a jól futó játékokban milyen a cpu használat. Valószínűleg azokat gpu limites beállításokkal játszod, így a cpu közel sincs 100% terhelésen. Ez ugye egy 3DMark teszten nem mondható el.

Aida64 vagy Prime95 stressztesztet futtass.

(#72613) Caldera válasza dugo_ (#72610) üzenetére


Caldera
aktív tag

Lehet, akkor pasztázás lesz. A gyári érték 53°C, a szellőzés szerintem rendbe van, van felszerelve házhűtő venti is.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#72614) zoli978 válasza zoli978 (#72604) üzenetére


zoli978
tag

Valaki valami ötlet?

(#72615) dugo_ válasza zoli978 (#72614) üzenetére


dugo_
veterán

Bios frissítés, esetleg ki kell próbálni másik gépben is.
A haldokló korban vannak, lehet a csere során adta fel amúgy.

(#72616) zoli978 válasza dugo_ (#72615) üzenetére


zoli978
tag

Vissza lett hozva a kártya az én gépembe. A szituáció ugyanaz. Ha ezt tudom inkább le se cseréltem volna videókártyámat :D

(#72617) Selynelar válasza Selynelar (#72603) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Válasz a saját kérdésemre. (lásd (#72603) hsz-t). Driver probléma volt,mint kiderült. A legutolsó nvidia driverrel furcsán viselkedett a gép. Lefagyott, kockásodott a kép,játékok volt,hogy el sem indultak,ha igen kifagytak. A probléma megoldódott egy régebbi driver visszatelepítésével. 417.35-ös verzió tökéletesen működik.

Gondoltam leírom a megoldásom,ha netalán valaki is szenvedne majd hasonló gondok miatt.
:C

(#72618) Csupingo válasza Vpeter74 (#72611) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem nem elég izmos tápegység. Első körben arra gyanakodnék. Esetleg másik driverekkel is lehet próbálkozni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72619) tocsek18


tocsek18
senior tag

Sziasztok.
Van egy 5 éves configom:
i5 4570
ddr3 2x4gb 1600 hyperx blu
gigabyte b85m-d3h
sapphire r9 270x 2gb gd5 oc (11217-01-20g)
chieftec 500w gps-500-a8

Fent volt egy 2éves win10, videókártya tökéletesen működött ha jól emlékszem 16.x.x nemtudom pontosan melyik driverrel.
2 hete újraraktam win10et egy újabbal ami tartalmazza 2018as öszi frissítéseket, ugyan azt a 16.x.x dirvert majd jött a random fekete képernyő, ami ahogy olvastam nem egyedi dolog ennél a kártyánál
A monitorral DVI kábellel használom.

Annyit csináltam hogy felraktam a legújabb 19.2.1 drivert de ugyan úgy jön a fekete képernyős dolog random.

Ötletek, mit tudok tenni? Haldoklik a kártya? HDMI kábellel esetleg?

(#72620) Csupingo válasza tocsek18 (#72619) üzenetére


Csupingo
veterán

Próbáld ki ezzel is, azt mondják, hogy egész jó: 18.12.1.1

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72621) tocsek18 válasza Csupingo (#72620) üzenetére


tocsek18
senior tag

Köszi a gyors választ, kipróbálom.

(#72622) danikhely


danikhely
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy 144hz-es Acer KG241 típusú monitort. Összekötöttem a laptopommal, egy Lenovo Y700-al Nvidia Geforce 960M videókártya van benne, HDMI kábellal és csak 120hz-et tudok beállítani rajta. Nem engedi a 144hz-et. A laptop videókártyája csak ennyit tud? Vagy be tudom valahol mégis állítani?

(#72623) nrg_52 válasza danikhely (#72622) üzenetére


nrg_52
addikt

Hdmi, ha jol tudom max 120hz-et tamogat.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#72624) danikhely válasza nrg_52 (#72623) üzenetére


danikhely
csendes tag

Köszönöm szépen ez segített. Így rákerestem és énis ezt találtam.

(#72625) Selynelar válasza danikhely (#72622) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Hdmi nem támogatja a 144hz-et. Csak displayport és dvi kábel támogatja 144hz-et. Szerintem örülj,hogy egyáltalán kihozza a 120hz-et mert ezek szerint hdmi 2.0 van a laptopban. Ami meg jó. Így is érezni fogod a különbséget,hidd el nekem. Maximum lehet próbálkozni átalakítókkal,de nem hiszem,hogy úgy sikerülne kihozni a maximumot a monitorodból.

Üdv.

(#72626) spike32


spike32
csendes tag

Én is a 6870-ra szavazok.

"I'm very much down to earth. Just not this earth."

(#72627) danikhely válasza Selynelar (#72625) üzenetére


danikhely
csendes tag

Köszönöm a következő lépés egy épített pc lesz. :) De ígyis látni a különbséget és fps javulást játéknál.

(#72628) bolygo85


bolygo85
tag

Sziasztok

Szeretnék megvenni egy MSI Radeon RX 580 8GB GDDR5 256bit videókártyát 2020.6 hó-ig garanciális.

Ha jól tudom bányász kártya volt.

Kérdésem az lenne érdemes lehet megvenni ennek tudatában is vagy hagyjam ki inkább?

Válaszokat előre is köszönöm.

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#72629) VGNGR válasza bolygo85 (#72628) üzenetére


VGNGR
senior tag

Akkor kb. másfél évet bányászott. Milyen gari van rá, számlán hány kártya szerepel? Mennyi az ára? Sok oldalról körül kell ezt járni.

(#72630) bolygo85 válasza VGNGR (#72629) üzenetére


bolygo85
tag

Garancia 2020.06.30 - Rufusz

68 e ft.

Garancia levelet még nem láttam.

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#72631) VGNGR válasza bolygo85 (#72630) üzenetére


VGNGR
senior tag

Hát nem tudom, melyik verzió? Az armor van újonnan 75-ért 3 év gari, 0 km-es.[link]

(#72632) bolygo85 válasza VGNGR (#72631) üzenetére


bolygo85
tag

Igen ezt én is néztem.

Mondtam is az eladónak, elmondása szerint az MSI Armor kiadás a legrosszabb.

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#72633) herczeg145


herczeg145
tag

Sziasztok!
Cooler Master MCA-U000R-KFVK00 grafikus kártya tartó
Ezzel a termékkel van valakinek tapasztalata?

(#72634) dargelot


dargelot
senior tag

Hali, a következő lenne a kérdésem.
Milyen olyan program van amivel le lehet tesztelni, hogy a FreeSync működik, azaz a videokártya csinálja a dolgát? Nem találtam Freesync topikot, gondoltam ez a hely lehet a legmegfelelőbb a kérdéshez.
A windmill demo 0.9.1 már több mint 2 éve lett frissítve s Reddit-en azt írták, hogy már elavult s nem működik mindig jól, az újabb verziója meg nem publikus.
Nvidia pendulum demot felraktam, de nem látok semmi különbséget amikor a Catalystban on-off kapcsolgatom.
Olyan progit keresnék, amivel konkrétan a FreeSync-et lehet tesztelni.

Előre is köszönöm!

(#72635) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Hello mindenkinek.
[link]
Mi lehet a linkelt videón a hibajelenségnek okozója. Ez egy msi gtx 1080 ti előtte msi gtx 1080 volt. Szóval videókártya hardveres hibát kizárnám. Miután áttettem egy másik gépbe az 1080-at és ott semmi ilyesmi nem jelentkezik. Drivereket végigpróbáltam már vagy 10-et. Ugyanez a jelenség. Minden játéknál ilyen szinte,kivéve az alacsonyabb gépigényűeknél pl CSGO,Diablo 3.

Pc Spec:
MSI Gtx 1080 TI Gaming X
Intel I7 6700K
ASUS Maximus IX Hero mobo
2x8GB Kingston Hyperx Fury 2666
Cooler Master Hyper 103 CPU Cooler
COOLERMASTER G750M RS750-AMAAB1 (750W)
PSU Samsung 500GB 850 EVO SATA3 2.5" MZ-75E500B/EU
Windows 10 Home 64bit

Holnap viszem át szervizbe a gépet,de mielőtt cserélnék benne bármit is,jó lenne tudni,hogy mit :R
Természetesen,ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#72636) Apollo_21 válasza Selynelar (#72635) üzenetére


Apollo_21
addikt

Lehet a fáradtság de mi a hiba? :) mert nekem nemtunik fel

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#72637) Selynelar válasza Apollo_21 (#72636) üzenetére


Selynelar
aktív tag

A textúra megjelenítés. Nézd meg jobban főleg a fás résznél. Olyan,mintha rácsosan jelenítené meg a környezetet. Bocs,ha nem úgy mondtam,ahogy kell,de nem tudom mi a szakkifejezés erre a jelenségre. :))

Sniper Ghost warriorban is csinál ilyet eléggé sűrűn. S más játékokban is.

[ Szerkesztve ]

(#72638) Viktor77 válasza Apollo_21 (#72636) üzenetére


Viktor77
titán

Vagy figyeld a homokfalat, ahogy fut a karater úgy változik a "textúra".

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72639) Selynelar válasza Viktor77 (#72638) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Igen pontosan erre gondolok.

(#72640) Csupingo válasza Selynelar (#72635) üzenetére


Csupingo
veterán

Topikjában már kérdezted? Talán csak valami játékon belüli beállítástól van. Biztos alapból 3 méterre van téve a látótávolság. :) Esetleg az adott árnyék beállítás nem jó.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72641) Selynelar válasza Csupingo (#72640) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Megpróbálom. Remélhetőleg lesz ott is ötlet. A zavaró dolog,hogy nem csak ebben a játékban jelentkezik ugyanez a probléma. Ezért is gondolok valami másra. Lehetséges,hogy a CPU-m kezdené megadni magát vagy ahhoz nem sok köze van? Miután ezért is kerül a gép holnap szervizbe mert kegyetlenül melegszik.

(#72642) Csupingo válasza Selynelar (#72641) üzenetére


Csupingo
veterán

Az úgy már x-akta, hogy másik kártya is csinálja nálad, másig gépben pedig nem. Az nvidia experience telepítve van? Nem az kever be, hogy beállítgat mindent magától. Az nvidia driverben nem lett elnyomkodva pár dolog: pl. textúraszűrés vagy bármi ilyesmi? Esetleg ddu-val teljesen letörölhetnéd a drivert és experience nélkül tegyél csak fel egy másik változatot.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72643) Selynelar válasza Csupingo (#72642) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Ez a hiba lehetőség is kizárva. Geforce Experience-t nem használok egyáltalán. Anno használtam,de amikor elég sok játékba bekevert azóta nem telepítem. Még egy valami van,amit megpróbálok. Gsync-es monitorom van. Kikapcsolom. Ki tudja? Lehet,hogy azt nem szereti.

(#72644) Selynelar válasza Selynelar (#72643) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Rendben Gsync-nek semmi köze hozzá. Azzal is ugyanez a hiba. :(

(#72645) dargelot válasza dargelot (#72634) üzenetére


dargelot
senior tag

Erre valaki?

Előre is köszönöm!

(#72646) Źşë' válasza Selynelar (#72644) üzenetére


Źşë'
addikt

inkább valami global nvidia paramétert tudnék elképzelni ha minden játékban ilyen, esetleg nézz be az nvidia beállításokba és állíts vissza mindent ahol lehet defaultra - vagy ddu-val uninstall driver, majd clean install tiszta telepítést választva

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#72647) Selynelar válasza Źşë' (#72646) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm. Most pont azt próbálom különféle driverekkel. Most először is a kártyának az oldaláról szedtem le a drivert. Kíváncsi vagyok :D

(#72648) #09634560


#09634560
törölt tag

Gyors kérdés:
Asus kártya, van fent mint az NVidia, mint Asus oldalon driver fent, de különböző méretűek, melyiket érdemes letölteni?

(#72649) varmi2 válasza #09634560 (#72648) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mindig a chip gyártójától. Tehát nvidia ha nvidia, amd-ről ha amd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72650) #09634560 válasza varmi2 (#72649) üzenetére


#09634560
törölt tag

Köszi. :R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.