Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72501) havri1


havri1
félisten

Helló!

Vettem egy rx570 vga-t.
Látom, hogy 3 DisplayPort, egy HDMI, és egy dvi van rajta.
Monitor HDMI és dp is van. Melyikkel kössem össze, van bármi jelentősége?
Freesync miatt, látom, hogy lehet van jelentősége, csak azt nem tudom, a monitor tudja e.. Típust fejből nem tudok.

Köszi

[ Szerkesztve ]

havri

(#72502) havri1 válasza havri1 (#72501) üzenetére


havri1
félisten

(#72503) Csupingo válasza havri1 (#72502) üzenetére


Csupingo
veterán

Én nem látom, hogy dvi csatlakozó lenne a monitoron, valamint a freesync-et se látom említve sehol. A PH tesztelte is ezt a kijelzőt. Fhd 60 Hz esetén mindegy, hogy hdmi vagy dp kábelt használsz.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72504) havri1 válasza Csupingo (#72503) üzenetére


havri1
félisten

A VGA-n van DVI port.
Okés, köszi, akkor nem keresem a DP kábelt, mert amúgy sem találom :DDD
Viszont a HTC VR-hez lehet fog kellenei, bár annak mintha lenne sajátja.

[ Szerkesztve ]

havri

(#72505) Csupingo válasza havri1 (#72504) üzenetére


Csupingo
veterán

Tényleg azt írtad. Bocsi, még félálomban olvastam.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72506) havri1 válasza Csupingo (#72505) üzenetére


havri1
félisten

Semmi gond, köszönöm az infót!
Érdemes nagyobb hz monitort venni emiatt?
Ha jól olvastam, a vsync helyett lenne ez, a mozgások simítására.
Jelenleg pár játékban látom, hogy fps 120-140, de a frissítés miatt akadozgat. Ekkor a vsync-et bepipalom, ekkor fix 60 (hz miatt gyanítom), és folyamatos a kép.

havri

(#72507) Csupingo válasza havri1 (#72506) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha a freesync-re gondolsz, azt nagyon szokták dicsérni, ha épp jól működik. Persze az se tökéletes, van olyan játék amiben nem az igazi és vannak driver változatok is amikkel gond van. Ha minden klappon, akkor viszont szépen kisimítja a képet. Ha gondolkodtál monitor cserén, akkor érdemes lehet olyanra cserélni, mert nem sokkal drágább és tényleg jó dolog. Ha nagyon odafigyelsz a monitor választásnál, akkor találhatsz olyat is, aminél nvidia kártyával is működik, ha esetleg a jövőben arra cserélnél. Így mindkét gyártó kártyáival élvezheted az előnyeit.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72508) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Van valakinek ötlete hogy a VGA nyák hátuljában lévő elnyírt fejű csavarokat hogy tudnám kiszedni? :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#72509) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Bnőnek van egy kis monitorja 17"
1280x1024

Ezen a felbontáson elég szépen megy a GTA5 a HD6850 kártyával (50-60fps)

Viszont egy 1920x1200-as monitoron ez mennyire csökkenne le vajon? Vagy mondjuk egy fullhd monitorral

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#72510) Viktor77 válasza enginev3.0 (#72509) üzenetére


Viktor77
titán

Bár a procit nem ismerem, elég játszható maradna, ha nem valami őskövület. [link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72511) enginev3.0 válasza Viktor77 (#72510) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ryzen 3 1200

Akkor lehet megy rá a licit :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#72512) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Budapesten ismer valaki jó BGA-s üzletet/személyt? (GPU-ról lenne szó)

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#72513) Viktor77 válasza enginev3.0 (#72511) üzenetére


Viktor77
titán

Ó, az bőven jobb mint ami a videóban van. Simán menni fog élvezhetően.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72514) Phobion válasza Phobion (#72512) üzenetére


Phobion
őstag

közben megtaláltam a ph-s topikot, sry az offért

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#72515) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Az normális, hogy az egyik monitoron GTA onlineozok, a másikon 1080p filmet szeretnék nézni és mindkettő beszaggat? Gyári win lejátszóval nagyon, vlc-vel kevésbé de még mindig nézhetetlen-játszhatatlan mértékben. Azt hiszem nemHD tartalomnál nem csinálja.
I7-2600k @ 4x4GHz
2x8gb ddr3
Rx460 2gb {ez lehet a szűk keresztmetszet? A játék 2000 mega körül kalkulál)
Z77 chipset
Win és gta ssd-n, film hdd-n
Win10

https://tinyurl.com/rasoapro

(#72516) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Nem tudom hogy mi okozza a jelenséget, de a monitorom jobb alsó sarkában időnként (eddig csak a windows asztalon vettem észre) fehéren villódzik a képernyő. Fehér háromszög szerű alakzatok jelennek meg szabálytalan időközönként. Mi lehet az oka? Monitor, vga, esetleg vmi szoftver issue?

konfig az adatlapomon, rendszer win7

Nem minden vándorút céltalan...

(#72517) enginev3.0 válasza rasotamas (#72515) üzenetére


enginev3.0
félisten

Rx 460nal mennyi fpsed van?
Ha nem nézel közben semmit csak a játék megy :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#72518) rasotamas válasza enginev3.0 (#72517) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát ez nyilván beállítás kérdése. Én úgy állítottam be hogy ha nagyon bezuhan is legyen 55 fölött, így a 80-90 fps sem ritka. Van egy leírás róla, az alapján ami nem sokat hoz látványban de sok erőforrást zabál azt lejjebb vettem, amimeg sokat dob és nem használ sokat azt fölvettem, mondjuk medium.
Sajnos az online elég sokat laggol az optimalizáció hiánya miatt, és mindenki panaszkodik nem csak akinek gyenge procija van, még a 6 magosak is.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#72519) Szaki Bácsi


Szaki Bácsi
tag

Sziasztok! Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel:[link]. Egy R9 280-as csinálta ezt. Előtte az RX580-al semmi gond nem volt, még 4 monitor esetén sem. 580 driver törölve lett, és 4 különböző 280 driverrel próbáltam, mindet AMD-ről szedtem. Szóval valaki, HELP!

Segítséget előre is köszönöm. :R

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#72520) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Mi lehet a gond ilyenkor? Találkoztatok már ilyennel?

OP: WIN 10 64
Alaplap: GIGABYTE B450 AORUS ELITE REV 1.
VGA: SAPPHIRE HD 6990
CPU: AMD Ryzen 7 1700
RAM: 2xkitben Kingston HyperX KHX3200c16D4/4GX

Ilyen hülye csíkok vannak a képernyőn. Hol több, hol kevesebb.
Teljesen az agyamra megy, már próbáltam minden drivert.
Üdv, és köszi

[ Szerkesztve ]

(#72521) varmi2 válasza gepesz13 (#72520) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez vga memória hibára utal, hardveres a hiba, így a driver csere nem oldja meg. Még rosszabb lesz a helyzet, majd a kártya elromlik. A 6. széria már nagyon régi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72522) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!
Egy kollégám mesélte, hogy van egy kis gond a pc-jével. Én vidkarira gyanakodok, mármint hardveres hibára.

1. Néha amikor több ablak is meg van nyitva, feketére vált a képernyőképe. Nem teljesen fekete, árnyakként látja amit csinált, de az egér mutatóját már nem. Ha újra indítja a gépét, akkor egy darabig megint jó. :Y

2. Amiket elmondott az alapján lehet, hogy van valami vírus is a gépen. Valószínűleg zsaroló. De szerintem az nem csinál ilyet. :F

Valaki tapasztalt már ilyen hibát? :R

(#72523) RootRulez válasza ritkaság (#72522) üzenetére


RootRulez
félisten

Amit leírtál az alapján, nem lehet, hogy a monitor háttérvilágítása megy el olyankor?

Illetve, hogy "látja amit csinált", azaz lefagyott és annyi vagy a gép reagál pl. a billentyű lenyomásra, az egértől függetlenül?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#72524) ritkaság válasza RootRulez (#72523) üzenetére


ritkaság
tag

Én úgy értem, hogy lefagy a gép. Ha a háttér világítás megy el, akkor feketére vált a kép vagy sötétre, de színes?

(#72525) RootRulez válasza ritkaság (#72524) üzenetére


RootRulez
félisten

Persze színes marad csak alig látszik. De ha le is fagy, akkor nem a monitor a ludas. :N

Lehet nem jól értelmezem ezt a "több ablak van megnyitva" kifejezést, de ha sok programot futtat egyszerre és több böngésző fül van és akkor jelentkezik, akkor én a RAM-ra tippelnék, csak arra meg nem jellemző a sötétedés, hanem kékhalál vagy simán lefagy és annyi. Egy memóriatesztet midenképp javasolnák. És persze a hőfokokat is meglesném, nem melegszik-e valami. :K

═════════════════════════════════════════

(#72526) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Egy ASUS GTX 780 DC2OC-3GD5 kártyához ez a hűtő használható?

Az oldal írja a 780 Ti-t, de akkor a standard 780-hoz is jó? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#72527) Vityaa


Vityaa
tag

Sziasztok,

pár napja vettem egy Asus gtx 1080 Ti oc kártyát. (használtan) Játék közben random kidobál uplay összeomlott illetve Visual C++ hiba üzenetekkel. Pl ha át állítom a felbontást 4k-ról FHD-ra vagy fordítva akkor is minden alkalommal kidob. Több játékkal is kipróbáltam már. Mindegyikkel ugyan ez van. Van hogy el sem indul a játék csak töltés közben kidob. Játék közben, már ha megy akkor fut normálisan, úgy értem nincs csikózódás vagy nincs elmosódás vagy ilyenek. Forza Horizon 3. 4k-ban is fix 60fps-el fut. Ez lehet videokártya hiba? Vagy valamilyen program nem tetszik neki. Eddig egy 970 et használtam azzal sosem volt ilyen gondom. A gép i5 7600/16Gb DDR4/Asus H270 F alaplap/Corsair 650W táp.

Pls. segítsetek

Köszi

(#72528) varmi2 válasza Vityaa (#72527) üzenetére


varmi2
nagyúr

Próbálj meg egy driver full lepuculást, és a legújabbat feltenni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72529) Vityaa válasza varmi2 (#72528) üzenetére


Vityaa
tag

Legfrissebb driver van fent. Hogy tudom teljesen lepucolni a mostanit? Próbáljam meg újra rakni az egész rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#72530) varmi2 válasza Vityaa (#72529) üzenetére


varmi2
nagyúr

ddu

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72531) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy a Msi hd 7850 2G twin frozr oc régi kártyámat ráfogom e tudni kötni erre az új tápra, FSP Hexa550W 85+?
6 pines a csatija ennek a kiszemelt tápnak meg 6+2.

Előre is köszönöm!

Üdv: Gábor

(#72532) Viktor77 válasza menyoronc (#72531) üzenetére


Viktor77
titán

Igen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72533) varmi2 válasza menyoronc (#72531) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mi a kérdés? Egy 6 pines csatit miért ne tudnál rákötni egy 6+2 csatira?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72534) t420s


t420s
aktív tag

Használt VGA-n ránézésre mit lehet ellenőrizni?

Egy csóka használt VGA-át vett tőlem (drágát Radeon Vega) és próba nem volt lévén asztali gépem nincs, de a csóka vagy 5 percig nézte a kártyát összehúzott szemmel. Majd kijelentette Hibátlan! és vitte...

mi a tökömet nézett egy használt látszólag teljesen új kártyán? Hogy a hűtőnél volt 2 porszem ( vagy annyi se...)? Vagy mit?

(#72535) nrg_52 válasza t420s (#72534) üzenetére


nrg_52
addikt

Atnezte a forrasztasokat, meg megszamolta a tranzisztorokat.:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#72536) RootRulez válasza t420s (#72534) üzenetére


RootRulez
félisten

Hát max a kondikat nézegethtte, ha látszottak, hogy nincsenek-e felpúposodva, meg esetleg égési elszíneződést kereshetett a NYÁK-on. Ilyesmik... Esetleg meg is szaglászhatta. :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#72537) ritkaság válasza RootRulez (#72525) üzenetére


ritkaság
tag

Kösz. A monitor bevizsgálva, az jó. Majd nézegetjük a többi lehetőséget. :R

(#72538) RootRulez válasza ritkaság (#72537) üzenetére


RootRulez
félisten

Majd oszd meg velünk, mire jutottatok :K

═════════════════════════════════════════

(#72539) Tequila86


Tequila86
tag

Sziasztok!

A következő configon:
i5 8600, B360m lap, 8Gb ram, RTX 2060 Aourus
futtatom az új Resindent Evil-t. Olyanokat belaggol, beszaggat, hogy van hogy másodpercekig 1 képkockát nézek. Nem segít semmi, ha leveszem a garfikát minimumra, akkor is ezt produkálja. Más játéknál nem fordult még elő ilyen. Mi lehet a probléma?

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#72540) Tequila86 válasza Tequila86 (#72539) üzenetére


Tequila86
tag

Megoldódott, bocs a hülyeségért.

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#72541) Csupingo válasza Tequila86 (#72540) üzenetére


Csupingo
veterán

Mi volt a gond?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72542) Tequila86 válasza Csupingo (#72541) üzenetére


Tequila86
tag

Nem eredeti példányom van, kellett egy crackfix :DDD

[ Szerkesztve ]

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#72543) VGNGR válasza Tequila86 (#72542) üzenetére


VGNGR
senior tag

Hosszú távon azért még 8 GB-t dobjál bele, meg fogja hálálni. Legjobb lenne a 2x8 dual modul.

(#72544) Caldera


Caldera
aktív tag

Most került a gépbe egy Gigabyte R9 380 G1 video kártya. Letöltöttem hozzá az AMD oldaláról a legfrissebb driver csomagot (2019 Adrenalin). Azt vettem észre, hogy olyan műveleteknél amit rendszergazdai jogosultsággal kell indítani (pl. telepítés, vagy néhány általam használt program csak így indul) az egyes műveletek között (pl. telepítésnél az engedélyezések) néhány másodpercre elfeketedik a kijelző.
Mi lehet az oka? :F

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#72545) Grave_444 válasza Caldera (#72544) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem a kártya szerintem, hanem a Win.

(#72546) Caldera válasza Grave_444 (#72545) üzenetére


Caldera
aktív tag

Az előző kártyával (MSI R6850 Cyclone) nem csinálta. Csak a hardver változott és Catalyst helyett az Adrenalin lett feltéve.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#72547) 3.Aragorn válasza 3.Aragorn (#72516) üzenetére


3.Aragorn
addikt

senki?

Nem minden vándorút céltalan...

(#72548) Csupingo válasza 3.Aragorn (#72547) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha csak azon az egy helyen mindig, akkor talán valami háttérvilágítással kapcsolatos gondja van a monitornak. Másik kábellel vagy kijelzővel nem tudod kipróbálni?

Vagy a win akar feldobálni értesítőt, de hülyén jelenik meg. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72549) Tequila86


Tequila86
tag

Sziasztok!

Ha a nyákra folyadék ömlik, jelen esetben kv, majd a videokari se kép se hang, akkor az kuka? Gondolom gariban nem fogják cserélni, és a 14 napos elállás sem fog menni. Takarítás közben kilöttyent a kezemből a gépem felett, ami szépen rácsöpögött a karita. Még várok 1 napot, hátha kiszárad. Valami jótanács? :O :F

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#72550) varmi2 válasza Tequila86 (#72549) üzenetére


varmi2
nagyúr

Menet közben ömlött rá, vagy kikapcsolva? ha kikapcsolva, akkor nem valószinü, hogy gondot okozott. Bekapcsolva meg valószínü. Ha kikapvsolva ömlött rá, akkor a megszáradás előtti visszakapcsoláskor lehet a baj. Ha zárlatos lett valamilíik alkatrész, az már nem javul meg a kiszáradás után sem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.