Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) Spet válasza Rivaul (#29045) üzenetére


Spet
addikt

Anno dacuma egy 7600 GS passzív agp-s kártyám csinálta ugyanezt (csendben beadta a kulcsot, de semmi nem látszódott rajta este kikapcs másnap semmi).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#29052) Rivaul válasza Spet (#29051) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem is azt mondtam hogy nincs igazad. Csak ez a számítástechnika pont nem az a terület aminél 2 ugyan úgy kinéző dolog valóban ugyan az is. Amit lehet meg kell próbálni s utána mérlegelni hogy mi is éri meg az illetőnek. Mindenkinél más a prioritás. Van aki újat vesz de van aki szervizeltet. Csak akkor szeretek lemondani valamiről ha tényleg nem látok más lehetőséget. S még akkor se mindig volt igazam :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29053) pisti1991


pisti1991
csendes tag

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem , hogy milyen videó kártyát érdemes vennem ebbe a gépbe ?

Néhány adat :
Alaplap: Asus p5pl2e i945pl lga775, dual ddr1066 , 1xPCX16 , 2x PCX1 , 3xPCi
Processzor: Intel Dual Core 1800/800 Mhz LGA775 Mb E2160 Box
Memória: Kingmax 1Gb/667 DDR 2 Mars
Tápegység: Azt hiszem 450 wattos
Videó kártya:Jelenlegi asus x1650 512 mb

Elnézés ha valahol rosszul írtam le ezt a pár adatot .
Előre is köszi a segítséget .
Sziasztok :)

(#29054) Spet válasza Rivaul (#29052) üzenetére


Spet
addikt

Hát én főleg nem induló gépeknél szoktam sokat pepecselni mire kiderül a gond. De itt 2 lehetősége van: kártya halt meg vagy a slot halt meg a lapon, de remélhetőleg megosztja velünk, hogy melyik volt a ludas. :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#29055) petiwr válasza pisti1991 (#29053) üzenetére


petiwr
senior tag

Mihez kezdenél a gépel?Játék, tervezés, munka?

(#29056) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok

Mióta szétszedtem a 7850 CF-em csak PCIE 1.1-ben hajlandó menni a VGA (legalábbis a GPU Z szerint).
Ezt mi okozhatja? :F

És ezeket is mindig kiírja, mikor indítani akarom a GPU Z-t:

Próbáltam a kártyát másik PCIE Slotban, driver uninstall, cserélgetés, minden volt, de nem akar megjavulni :(

(#29057) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Valahol meg tudnám győzni a gépet hogy a frissítést 45 KHz-re állíthassam a jelenlegi 48 helyett? A beállításokba ezt nem tudom megtenni pedig a kártya képes rá mert driver betöltés előtt+biosba ezt használja. Olyankor "öribarik" a led monitorral de ahogy a win 8 betölti a drivert egyből elkezd vibrálni. semmi más nem változik csak ez. Nincs valami reg amibe átírhatom? Win8 32-bit, gma 4500mhd laptop vga.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29058) FID


FID
őstag

Azt szeretném megtudni, hogy melyik a legerősebb tápdugó nélküli vga?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#29059) Rivaul válasza FID (#29058) üzenetére


Rivaul
addikt

Ati-nál sztem 6670 aminél még van olyan amire nem kell, ha amiatt kérdeznéd mert nem akarsz tápot cserélni csak egy átalakító kábelt kell venned a táp egyik ágára. Ha nem emiatt kérdezted akkor sry.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29060) FID válasza Rivaul (#29059) üzenetére


FID
őstag

Kicsi acer gépbe kellene.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#29061) Citroware


Citroware
addikt

Van egy Sapphire HD5850 Xtreme kártyám, aminek hatékony és halk hűtése van ahhoz képest, hogy gyári. Nem nagyon értek a tuningoláshoz, de arra gondoltam, hogy mivel 1-2 játéknál már kompromisszumot kell kötni, hogy egy kicsit felhúznám. Mennyire húzható ez a kártya, kb hány MHz-re lehet felhúzni és ez mennyire látszódna meg játékok közben?
Mivel 1920x1080-ban tolom, talán az 1GB-s VRAM lehet kicsit kevés.

[ Szerkesztve ]

(#29062) Anaren91 válasza Citroware (#29061) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ez kb olyan mint a prociknál.. kártyánként változik van akinek többet enged, van akiknek kevesebbet. Ezt neked kell kitapasztalnod.
Szerk.: és igen a mai játékoknál már elő ferdülhet h az 1 Gb vram már keves.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#29063) Buci21 válasza FID (#29058) üzenetére


Buci21
addikt

HD 7750 jó lesz :D

(#29061) Citroghost: emelgesd 20 mhz-enként, majd h hibázik, lefagy, csíkoz, nem válaszol, akkor kezdd el 10-esével csökkenteni, és ahol stabil, ott hagyd.

[ Szerkesztve ]

(#29064) lowzor


lowzor
veterán

Valaki tudna segíteni, hogy miért megy a PCIE 1.1-en terhelés alatt is? :F

[ Szerkesztve ]

(#29065) deadmember


deadmember
csendes tag

Üdv!

Az lenne az egyszerű kérdésem, hogy az normális dolog-e-hogy bekapcsoláskor a kártyán felvillan kétszer egy vörös színű led? Csak felvillanás, utána 3 zöld világít folyamatosan.

A kártya egy Sapphire Radeon HD4870 Silent Efficiency

(#29066) Vakegérke válasza lowzor (#29064) üzenetére


Vakegérke
veterán

A 16 a rendszerbusz sebessége, az 1.1 a verziója. Legalábbis szerintem. Vidd a kurzort az adat fölé, ezt írja ki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29067) lowzor válasza Vakegérke (#29066) üzenetére


lowzor
veterán

Tudom. Csak korábban 3.0-át szokott odaírni 1.1 helyett terhelés alatt.

(#29068) Atomreaktor


Atomreaktor
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Geforce GT 530-as kártyám, 1 db HDMI és 1 db DVI kimenettel.

Van két VGA monitorom, az egyik tökéletesen szuperál a DVI-n keresztül a géphez kapott DVI->VGA átalakítóval.

Kérdésem a következő lenne: a másik monitoromat hogyan tudnám rákötni a HDMI kimenetre? Ha veszek egy HDMI-DVI kábelt és arra ráteszek egy DVI->VGA átalakítót az úgy működni fog? Vagy egy ilyen drágább kütyübe kell beruháznom?

Előre is köszi ;)

(#29069) Citroware válasza Anaren91 (#29062) üzenetére


Citroware
addikt

Tegyük fel hogy elég jól lehet húzni. Ha felhúzom, ez mennyire lenne észlelhető játékok közben? Ha valami 25FPS-sel megy, akkor az húzás után kb mennyivel menni? Alig 1-2 plusz FPS-t sikerül csak kinyerni, vagy felmenne 30 fölé is?

(#29070) Rivaul válasza Atomreaktor (#29068) üzenetére


Rivaul
addikt

Hdmi-ről nem fogsz tudni vga-ra jelet adni sajnos. Marad az 1 monitor.


Citroghost

Meg kell nézned neked meddig megy a kártya. Nagyon sok függ tőle. Ezért is nem lehet sztem értékelhető számadatokat nézve. A játék fajtájától is függ. Amihez nagyon kevés volt ahhoz az is marad ha csak nem égeted xarrá. Csodát nem kell várni de okosabb leszel ha szépen nekiállsz fokozatosan húzni ahogy írták.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29071) Atomreaktor válasza Rivaul (#29070) üzenetére


Atomreaktor
csendes tag

A kis átalakító kütyüvel sem?

(#29072) Rivaul válasza Atomreaktor (#29071) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem a kábel a lényeg. A hdmi digitális jelet ad s a d-sub pedig analógot vesz. Aktív átalakítós kábel kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29073) |DavidWoody|


|DavidWoody|
tag

Sziasztok !

Nem nagyon találtam keresővel sem olyan topikot ami megkönnyítené a dolgom , ezért ide írok. Az lenne a gondom , hogy van egy Asrock E350-M1 alaplapra épített gépem , amin Back Track 5 R3 linuxot szeretnék használni. A probléma ott kezdődik , hogy mint ahogy ubuntuban volt egy szoftverközpont , csak beírtam mit keresek és letöltöttem , sőt mi több , a program maga ajánlotta fel például a VGA drivert. Back Tracknél viszont semmi ilyesmi és több óra guglizás után sem találtam megoldást a problémámra. Tudna valaki aki épp ráér adni egy kis gyorstalpalót , hogy ezen a rendszeren hogy telepítsem fel a vga drivert ? Privátban ha lehet :)

Dávid

-woody-

(#29074) Buci21 válasza |DavidWoody| (#29073) üzenetére


Buci21
addikt

Hi
itt egy leírás, hogy hogyan tedd fel a szoftverboltot. Ugyan nem Kubuntud van, de a rendszered Debian/Ubuntu alapú, azaz működnie kell mindennek a leírás szerint. [link]

(#29075) Rivaul válasza |DavidWoody| (#29073) üzenetére


Rivaul
addikt

A Back Track nem egy átlag felhasználásra szánt linux. Ezt inkább hackelésre készítették. Nem biztos hogy mindent megtalálsz hozzá amit szeretnél.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29076) Buci21 válasza Rivaul (#29075) üzenetére


Buci21
addikt

de ha valaki segítene neki a szabvány driverekkel (én sem találtam semmi hivatalosat linuxra a brazoshoz), akkor annak fel kell mennie, linux végsősoron ez is.

(#29077) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Sziasztok!

Asus P5QC lapon lévő E6300 mellé egy 9800GT 512MB-os csodát szeretnék vásárolni. Lájtos kis költséghatékony másodlagos gépről van szó, szeretnék azért néha játszani rajta. Megfelelő lenne ez a párosítás?

Előre is köszönöm! :R

encapsulation dot1q

(#29078) Rivaul válasza TommyNagz (#29077) üzenetére


Rivaul
addikt

A 9800 nagyon megkímélt kell hogy legyen mert elég sűrűn halnak sajnos. Jelenleg ph kb 20db-van ilyen... Egy hűtőcsere kellhet rá ha még élvezni is akarod egy darabig.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29079) |DavidWoody| válasza Buci21 (#29076) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Buci21
Rivaul

köszönöm!

-woody-

(#29080) TommyNagz válasza Rivaul (#29078) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ha jól láttam egy AC venti van rajta :) Csak írna már vissza a srác :)

Amúgy az említett konfigon azért egy GTA4 futna?

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#29081) Buci21 válasza TommyNagz (#29077) üzenetére


Buci21
addikt

A 9800GT-k hullanak, mint a légy, szal nem egy életbiztosítás. Egy HD 4850/70-el előrébb lennél :D erősebb, kevésbé hullanak. Egy HD 6670 GDDR5, használtan 15K körül van, ő tuti nem fog egyhamar elhalálozni.

(#29082) Rivaul válasza TommyNagz (#29080) üzenetére


Rivaul
addikt

Buci21-nek igaza van a kártyákat illetően. Hagyd azt a 9800-ast.
A gta4 nem fog élvezhetően menni de az nem a gép hibája hanem a játék egy optimalizálatlan xar. 2x erősebb gépen is hulladék sajna...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29083) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!
Egy büszke 9800GT tulajdonos vagyok már jó pár éve!
Picit meg szeretném tuningolni a drágaságot, de mivel ref kártya nem merem!
A mostani maximum hő foka dirt2-be 60 fok.
Ezt szeretném picit meg kurtitani egy Artic Twin turbó menyire lenne jó választás?
Vagy tudtok max 5000 ért jó hűtést a 9800-Asomra?
Sose volt sütve stb, rendszeresen karban tartom.

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#29084) TommyNagz válasza Rivaul (#29082) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Köszönöm a tippeket uraim :R

4870 van az elsődleges gépemben, lehet, hogy inkább abba veszek egy újat, az említett szörnyeteget meg megkapja a C2D-s masina :) Jut szembe, i3 2100, H61-es chipkészletű alaplap, 8GB DDR3 memória. PCI-E 2.0 szabványú a slot, milyen kártya lenne szerintetek a 4870 méltó utódja?

Köszönöm a válaszokat! :R:R:R

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#29085) Buci21 válasza TommyNagz (#29084) üzenetére


Buci21
addikt

ha beerősítesz egy i5-re, akkor egy HD 7850/70, ha marad az i3 és költséghatékonyan akarod megúszni, akkor GTX 650Ti vagy HD 7790. Én eladnám 25-30K között az i3-at, bedobbantanék egy i5-öt kb 10-12K ráfizetéssel, és egy HD 7850-t tennék. Ezt lehet 2 lépcsőben is: most 7850, utána i5 ha van rá keret.

(#29086) Rivaul válasza TommyNagz (#29084) üzenetére


Rivaul
addikt

7770 vagy attól felfele már megéri cserélni.


Adoka120

Az a hűtő nagyjából elég. A következő fokozat a 3 ventis szintén abból a családból de az már jóval drágább. Csak akkor állj neki ha nem fogod bánni ha elhalálozik. Ezek a kártyák ahogy pont most említettük sűrűn halnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29087) TommyNagz válasza Rivaul (#29086) üzenetére


TommyNagz
senior tag

És ha nVidia-ban gondolkozom? :) Kb. 30-at szeretnék költeni rá, GTX560-asokkal szemezgettem.

encapsulation dot1q

(#29088) Adoka120 válasza Rivaul (#29086) üzenetére


Adoka120
tag

Igen már régóta szeretném de csak most lett rá pénzem.
Ha a hűtést le cserélem róla lehet hogy tovább bírja majd?

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#29089) Rivaul válasza TommyNagz (#29087) üzenetére


Rivaul
addikt

Azokkal nem vagyok naprakész sajna. Egyszerűen mert ár/érték arányban sokkal jobb teljesítményt kapsz egy ati-tól. Biztos lesz aki megcáfol de én maradnék a 7000-es szériától fölfele résznél.


Adoka120

A hűtő csere sokat számíthat. Ezek a kártyák gyakran megfőnek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29090) Buci21 válasza TommyNagz (#29087) üzenetére


Buci21
addikt

GTX 650Ti egy picit több, de megéri a 4K-t pluszban. GTX 650-t vennék újat garisan, vagy méginkább rádobnám egy este sörpénzét egy GTX 650Ti-re. Bár AMD párti vagyok, és a 7770 nagyon jól sikerült, szóval az is jó választás, de ha nVidia, akkor a GTX 650Ti. A sima 650 gyengébb, míg a Ti változat erősebb, mint a 7770.
[link]

A 7770 kb másfélszeres előrelépés lenne, úgy nagyjából nézve.

[ Szerkesztve ]

(#29091) asterix76


asterix76
tag

üdv

bocsi ha rossz helyen vagyok , gondoltam itt a videókarik közt jó

mennyit ér egy EVGA GeForce GTX 570

mint itt a legalsó

(#29092) Rivaul válasza asterix76 (#29091) üzenetére


Rivaul
addikt

Beárazós topic

Amúgy alsó 40 felső 60 ezek a kártyák de a közép 50 amiért vannak itt ph-n.


marcusa

Csak az itteni árakat soroltam. Én 10k-t nem adnék egy nvidiáért ;] Az ármestereket is ezért linkeltem :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29093) marcusa válasza Rivaul (#29092) üzenetére


marcusa
addikt

Kicsit még az 50 is sok, annyiért már majdnem új Gtx660-at kapsz, ami erősebb és újabb...

:-)

(#29094) asterix76 válasza marcusa (#29093) üzenetére


asterix76
tag

köszönöm Rivaul és marcusa

[ Szerkesztve ]

(#29095) TommyNagz válasza Buci21 (#29090) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nagyon köszönöm a tippeket :R :R
7770 support már van OS X 10.8.3 óta, úgyhogy lehet, megint Radeont veszek. Valószínűleg az ár fogja eldönteni :)

Szerk.: Hoppá! PCIE 3.0 a 7770, most nézem. Az én lapom csak 2.0-t tud. Mit jelent ez a gyakorlatban? Nem fog menni maximum teljesítménnyel a kártya? A GTX560Ti csak 2.0-s.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#29096) Buci21 válasza TommyNagz (#29095) üzenetére


Buci21
addikt

Menni fog, a PCI-E 2.0 nem fogja vissza a 7770-est, de még egy 7970-en is csak pár %-ot fogna. A PCI-E 3.0-nak csak pár év múlva lesz jelentősége, akkor is a felső kategóriában, addig is a te 7770-ed PCI-E 2.0 x16 módban fog menni, ami bőven elég neki.

Pl ezt veheted, vagy ezt is, ha nem zavar a zaj.

[ Szerkesztve ]

(#29097) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Jóska-Pista garanciákról ("gari van, ami hozzám szól" etc, aprón lehet ilyet látni) mi a vélemény, egyáltalán hogyan szólhat a garancia egy magánszemélyhez?

Mennyire jó ötlet 50E Ft-os videókártyát ilyen "gari van, ami hozzán szól" garaniával venni?

J.

(#29098) Buci21 válasza joysefke (#29097) üzenetére


Buci21
addikt

ezek ilyen "resellerek", kis magáncéggel behozza, és szürkében elpasszolja őket, így vettem SSD-t nekem a kedves nevével írta alá a kolléga a papírt (jótállási jegy), és a személyi igazolványát is láttam, h ő az. Keress azért bolti garisat ink. Nekem 27-ért nagyon feküdt ez a 240gigás SSD számla nélkül, így megérte :D

(#29099) Satta


Satta
csendes tag

Sziasztok.

Hd 3850 agp-vel van bajom.Becsíkozódik időnként és VPU alaphelyzetbe állítja mert nem válaszol az illesztőprogramara.Még egy dolog, a hátoldalon a kis chip ezer fokos kb..Meghűtöttem egy bordával, de ennek semmi köze a hibához.
12.6 Catalist XP 32 bit.Három deszkában is ezt produkálta.Ha valakinek lenne ötlete kérem írjon.Sokat visszaolvastam de megoldást nem találtam.Előre is köszi.

SONIDO.HU

(#29100) TommyNagz válasza Buci21 (#29096) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Úgy néz ki mégsem annyira ajánlott a 7xxx széria OS X alatt, szóval mégis marad az nVidia.
Ezek játszanak:
GTX560
GTX560Ti
GTX650
GTX650Ti

Dilemmázok :F

encapsulation dot1q

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.