Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Ákos86 válasza hugi0 (#3849) üzenetére


Ákos86
tag

"HOME hifi"????Nálad sulyos problémák vannak ha nem tudsz külömbséget tenni autó erősítő és tv+"HOME hifi" között!
Válaszolok a kérdésedre:nem ugrik a garancia EZEN TERMÉKEK ESETÉBEN
Most te válaszolj az enyémre:Tudsz mutatni olyan autóerősítőt ami két gombnyomásra behozza a tökéletes hangot,mint például tv-n a képet????
Illetve olyan "HOME" hifit amin van Low Pass,High Pass állítási lehetőség és a hozzáadott hangfalakra van hatással????

VÁROM A VÁLASZOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alpine CDA9853R

(#3852) hugi0 válasza Ákos86 (#3851) üzenetére


hugi0
őstag

Nincs tokeletes hang.

Igy nincs is olyan erosito, ami ezt gombnyomasra megtenne.

De aruld el nekem, hogy miert elsz abban a tevhitben, hogy az erosito csinal neked barmilyen hangot ?

A hifi-egyseg (autoban: fejegyseg; erositok; hangszorok; kabelek) probaljak rekonstrualni azt ami az adathordozon talalhato.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3853) hugi0


hugi0
őstag

Elnezest azoktol akiket ez a tema nem erdkelt.
Ugy erzem nemileg szemelyeskedes lett belole.

Igy en lezartnak tekintem a tovabbiakban "ezt" a temat.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3854) Ákos86 válasza hugi0 (#3852) üzenetére


Ákos86
tag

TE JÖTTÉL TV-VEL ÉS HOME HIFIVEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CSAK NEM RÁJÖTTÉL HOGY TELJESEN MÁS KATEGÓRIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
oLYAT MEG ABSZÓLÚT NE AKARJ MEGMAGYARÁZNI HOGY MI AZ A HIFI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fura...nem kaptam választ a kérdésemre!!!
ezennel én is befejeztem
én is szeretnék elnézést kérni ...habár ezt a személyeskedést nem én kezdtem el!

[ Szerkesztve ]

Alpine CDA9853R

(#3855) #72042496 válasza Ákos86 (#3841) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnálom, hogy pórul járt, de ezzel nem válaszoltál a kérdésemre. :)
A későbbiekben említett low / high pass viszont már érdekesebb. Szóval ezeket simán át lehetne állítani, de ha valaki kontár módon nyúl bele, kinyírhatja a hangfalait? Amúgy egy otthoni rendszernél is előfordulhat hasonló, ha valaki túl kis impedanciájú dobozt köt az erősítőre.

orbano:

Oké, hülyeség ellen nem véd, meg ha nagyon akarja az ember, akkor szinte bármit le lehet égetni. De a kérdés nem erre irányult.

[ Szerkesztve ]

(#3856) orbano válasza hugi0 (#3852) üzenetére


orbano
félisten

pontosan. az autóban van fejegyseg, erosito, hangszoro, kapbel, kondi, biztositek, hangszigeteles, beepitesi korulmenyek. ezek mind meghatarozzak az ezbből _esetlegesen_ összeálló HIFI minőségét. ezt otthon készen kapod és egy MÉRNÖK állította neked össze. autóhifinél ez tényleg a user feladata lenne? csak azért mert a fejegységen/erősítőn vannak gombok a beállításra? a motorháztető alatt is van egy csomó csavar, meg bizgentyű, mégsem áll neki senki áthangolni a motorját, hanem bejáratás után elviszi szervizbe, hogy nézzék át. azért azt pedig lássuk be, hogy normálisan beállítani, vagy akár utánahangolni egy hifit, akár autós, akár otthoni sokpontegy, az szakértelmet kívánó feladat. még ha hallja is az egyszeri júzer, hogy nem 100% a hifije, talán még tudja is hogy mi hibádzik, de már nem biztos hogy tudja, hogy melyik fázist, filtert, vagy keresztváltót kell baszkurálni ahhoz, hogy működjön is. arról nem is beszélve, hogy némelyikkel azért tehet kárt a hangszórókban szerencsétlenebb esetben. és mivel nem egy rendszert vett a gyártóktól, hanem külön hangszórót, erősítőt, fejegységet, akármit, így a komplett működésükre senki sem ad garancát, kivéve, ha egy olyan szervizben rakatod össze, ahol adnak rá.
és oké, ez azért extrém eset, de attól függetlenül szerintem normális felállás az, hogy van egy x milliós kocsidban egy x százezres hifid, akkor ahogy a kocsidat a szakszervizre bízod, úgy fogod a hifidet is szakemberre bízni, mert nem értesz hozzá. főleg akkor, hogy ha műszerrel hangolt, komolyabb rendszered van.

szerény véleményemet hallottátok laikusként.

A vér nem válik VAZZE!™

(#3857) Ákos86 válasza #72042496 (#3855) üzenetére


Ákos86
tag

Van olyan beállítás amelyel elindítod azt a folyamatot ami a hangszóroid leégéséhez vezet!
Rosszabb esetben ha teljesen rossz a konfiguráció akár az erősítő is oda!
Hogy milyen beállítás kell neki hogy ez megtörténjen???....ez függ az egész rendszertől!
Gond nélkül belehet úgy állítani hogy elinditsd azt az említett folyamatot!
Egy valamit azért értsünk már meg:Autóhifire szakszervizek specializálódtak, házimozira, otthoni hifire NEM!!!!
Vajon miért????
Menjetek be a boltba, és egyre több erősítőn látjátok azt hogy a beállítási "panel" valamilyen módon le van zárva!!!Ezt pont azért tették meg a gyártók, hogy a hozzá nem értők ne piszkálják!láttam olyat aminek rendes zárja volt kulcsal!!!
A gyártók is megunták már a sok leéget hangszórót és erősítőt!
Ezzel az egészel csak egy probléma van , ha kulcsal van lezárva akkor azt azt a kulcsot sajnos odaadják a tulajnak! :(

[ Szerkesztve ]

Alpine CDA9853R

(#3858) fero02 válasza Ákos86 (#3857) üzenetére


fero02
veterán

Az utolsó mondatod a lényeg. Amíg vki vmiért fizet, addig teljes joggal kapjon meg mindent. Még azt a 2-3 lemezdarabkát is, amit kulcsnak nevezünk jelen esetben.
Aki ezt megszegi, számoljon a következményekkel - szintén teljesen jogosan -.

Továbbá. Tévedésben vagy, ugyanis bőven léteznek olyan cégek, akik otthoni hi-fi és/vagy házimozi dolgokra specializálódtak. Többek között a konfiguráció összeállítástól kezdve a végső behangolásig. Ugyanúgy, mint az autó hi-fi -nél. Nem véletlen csökken ezen boltok száma, de ez ugyanígy elmondható az autós boltok esetében is.

Engedd meg, h mondjak egy példát (nem tv-s lesz :DDD ).

Bemész a kedvenc számtech boltodba és veszel egy komplett gépet jó sok pénzért. A ház lehetővé teszi, h bezárják és ne tudj belenyúlni. Kifizeted, de a kulcsot nem kapod meg. Ezt gondolom én felháborodva megreklamálnád, mondván Te kifizeted érte az x összeget, így téged ne akarjon senki korlátozni, h mit tegyél vele. Meg amúgy is ne adj Isten értesz is hozzá, esetleg szakmád. Legyen minden alaktrészre külön-külön gari, de az egészre (egyben) ne. Ebben a gépben hogy cserélnél ki mondjuk egy vga-t 2 hónap múlva? Két lehetőség van: vagy leszarod a garit (a komplett gépre vonatkozót) és ugrik, vagy beviszed és fizetsz azért, amit Te is meg tudsz csinálni. Érdekes szitu.
Azonban ha midnen részegységre van külön gari (ami ugye jár, legrosszabb esetben is 12 hónap) és magad csinálod meg a dolgot, vagy magad állítod be, akkor szintén két lehetőség van: vagy faxa minden és használod még jó sokáig erőben, egészségben; vagy ha vmi olyannyira félresikerül, h elromlik a készülék, akkor visszaviszed a boltba és érvényesíted a garanciát (itt a garanciális feltételek között meghatározott dolgokba ne menjünk bele), majd megkapod az új, vagy a javított cuccot és vagy ismét magad csinálod több odafigyeléssel, utánajárással, vagy fordulhatsz szakemberhez.

Remélem érted a hasonlatot és az abban található összefügéseket párhuzamot vonva a Te véleményeddel. ;)

Sztem hugi_0 is vágja miről van szó, csak elbeszéltetek egymás mellett. :K

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#3859) orbano válasza fero02 (#3858) üzenetére


orbano
félisten

de pontosan erről van szó:

egyben veszel egy rendszert, a rendszerre szóló garival, vagy alkatrészeket veszel? ha az előbbit, akkor a rendszerbe bele nem nyúlhatsz, mert elszáll a gari, ugyanúgy, ha alkatrészt veszel, elszáll a gari, ha leveszed a VGAról a hűtést, vagy felbontod a HDD-t.
a számítógépre sem véletlenül raknak matricát hogy ne bonthasd fel: így ha BÁRMI elromlik, ők javítják. ha te utólag beleraktál még három bővítőkártyát és kicserélted a VGAt, akkor már nem "fair" bevinni az egész gépet, és rájuk bízni a hibakeresést a saját költségükön. ahogy kocsit sem viszel vissza a garanciális márkaszervizbe, ha időközben kicserélted a vezérműtengelyedet és tönkrementek a szelepek, vagy mittomén.
miért lenne ez autóhifinél pont másképp? ha alkatrészeket veszel és az egyik elrontja a másikat, a Te bajod. ha rendszert veszel, amit beállítanak, akkor pedig ne piszkálj bele olyanba, amitől baja lehet. plána ha a hangminőségre is van "garancia". ha rátenyerelsz a fázisállító menüben az egyik gombra, akkor milyen alapon reklamálsz ingyenes szervizelésért hogy állítsák vissza, mert szar a hangja a hifidnek,

A vér nem válik VAZZE!™

(#3860) rb26dett


rb26dett
aktív tag

sziasztok. azt szeretném megkérdezni hogy a 4 csatornás erősítőket lehet úgy használni, hogy 2 hangszóró, plusz sub? tehát ergó 2 menne sztereóba 2 hidalva. Csak azért kérdem, mert olvastam itt, hogy nem ajánljátok hogy a fejegységről menjenek a hangszórók, illetve hogy erősítőről hajtva jobb. Valamint az nem gáz a fejegységnek hogy nem lenne rajta terhelés?

(#3861) #72042496 válasza Ákos86 (#3857) üzenetére


#72042496
törölt tag

Így már teljesen érthető. Köszönöm a választ!

(#3862) Ákos86 válasza #72042496 (#3861) üzenetére


Ákos86
tag

Nem én válszolatam, de jobban én sem tudtam volna leírni! :)
Köszönöm Orbano!

Alpine CDA9853R

(#3863) Ákos86 válasza rb26dett (#3860) üzenetére


Ákos86
tag

Természetesen tudod így használni a 4csatis erőt!
A fejnek nem lessz baja ha nem terheled a végfokját

Alpine CDA9853R

(#3864) Ákos86 válasza fero02 (#3858) üzenetére


Ákos86
tag

Amúgy ez a számítógépes példa ez tetszett! :DD

[ Szerkesztve ]

Alpine CDA9853R

(#3865) rb26dett válasza Ákos86 (#3863) üzenetére


rb26dett
aktív tag

köszi, akkor azthiszem így lesz majd megvalósítva:)

(#3866) fero02 válasza Ákos86 (#3864) üzenetére


fero02
veterán

De nincs igazam? :U

(#3867) #72042496 válasza Ákos86 (#3862) üzenetére


#72042496
törölt tag

A korábbiak alapján teljesen más jellegű beállításra gondoltam, ezért is csodálkoztam el. De így már érthető. Kösz mindenkinek. :)

(#3868) Ákos86 válasza fero02 (#3866) üzenetére


Ákos86
tag

Na most egy pillanatra megkeveredtem, higy ki mit is írt :))

Alpine CDA9853R

(#3869) fero02 válasza Ákos86 (#3868) üzenetére


fero02
veterán

Pedig egyedül csak rajtam van zöld póló... :DDD

(#3870) Ákos86 válasza fero02 (#3858) üzenetére


Ákos86
tag

Egy picit összekevertem az üeneteket, bocsi!

"Ezzel az egészel csak egy probléma van , ha kulcsal van lezárva akkor azt azt a kulcsot sajnos odaadják a tulajnak! :("
Kérlek ne értsd félre:nem az a baj hogy meg kapod a kulcst TE vagy más,hanem az hogy olyan is megkapja aki hozzá nem értése ellenére belekontárkodik, majd utána visszajön "hogy há a gari"!

[ Szerkesztve ]

Alpine CDA9853R

(#3871) Ákos86 válasza fero02 (#3869) üzenetére


Ákos86
tag

Vegyük a számítógépes példát..jó mint mondottam mert én is magam raktam össze alkatrészenkét!
alapból én úgy rakattam össze hogy kértem segítséget!sokat informálódtam stb!
Minden egyes alkatrészre meg van a gari....de ha én belenyúlok a bioszba és egy kicsit megtépázom a teljesítményt,akkor tudni fogom érvényesíteni a garit, mert szerintem nem!

[ Szerkesztve ]

Alpine CDA9853R

(#3872) hugi0 válasza Ákos86 (#3871) üzenetére


hugi0
őstag

A "mert szerintem nem!", ilyet barki allithat.
Van gari.

Ugyanis az alaplaphoz tartozik a bios es a benne levo allitasi lehetosegek.
- igy erre az egeszre szol a garancia.

Ugyan ugy mint egy auto-erositonel, ha eltekered a gaint, azzal nem kovetsz el garanciavesztest.

Remelem erted, es a tovabbiakban masokat nem terelsz tevutra.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3873) fero02 válasza Ákos86 (#3871) üzenetére


fero02
veterán

Sztem meg igen. Arról nem is beszélve - hogy a példánál maradjunk - ha a procit húzod és vmi balul sül el, akkor annak a proci fogja kárát látni, tehát a lap ép marad.

Ez az eredeti témát figyelembe véve azt jelentené, h egy szarrá tekergetett erősítő kicsinálna egyhangszórót. De ez ugye a valóságban nem ilyen egyszerűen menne.

Régebben egy pc boltban dolgoztam és időnként hoztak vissza olyan gépeket, amik olyan hibákat generáltak, aminek az okára nem tudtunk rájönni. Részegységenként minden hibátlan volt, de együtt meg nem. Az ilyen gépek alaplapjait kiszedtük, felerőszakoltuk rá egy másik lap bios-át és visszaküldtük gariba. Egy ilyen lapnál sem kötöszködtek, h mitől ment az tönkre. Ők csak azt látták, h se kép se hang, teljesítették a garanciás dolgokat és mindenki ment tovább a saját útján.

(#3874) Ákos86 válasza hugi0 (#3872) üzenetére


Ákos86
tag

Oké!Legyen igazad!
Akkor ha Te boltos vagy, én meg vásárló bemegyek hozzád vesszek két hangszórót, hazaviszem, egy héten belül visszamegyek azzal a problémával hogy leéget...te kicseréled, mert van gari!Erre én az új hangszórókkal megint visszaállítok egy hét múlva ugyanazzal a problémával gondolom Te épp oly készséggel ki fogod cserélni azokat a hanszórókat!
Majd megint...megint...Meddig játszhatom, amíg le nem jár a gari??? :C

Alpine CDA9853R

(#3875) Ákos86 válasza Ákos86 (#3874) üzenetére


Ákos86
tag

Aztán szerintem hagyuk ezt a témát mert nem erről szól ez a fórum!
A garanciával kapcsolatban szerintem meg mindenki menjen be a boltba és kérdezze meg hogy milyen esetben lehet azt érvényesíteni, illetve milyen esetekben áll el tőle a cég!

[ Szerkesztve ]

Alpine CDA9853R

(#3876) fero02 válasza Ákos86 (#3874) üzenetére


fero02
veterán

Ha humánus a boltos (ne adj Isten ért is a dolgokhoz), akkor biztosan mondaná, h vmi nem oké. :K

Ha nem, akkor meg elzavar. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3877) (jan)


(jan)
őstag

Rég jártam erre...

látom megy a szájkarate, nem értem miért szívjátok egymás vérét.

Szerintem gyerekes...

"A vélemény olyan mint a seglyuk, mindenkinek van, de senkit se érdekel a másiké." :)

najo.. ezt csak viccből írtam, szerintem mindenkinek igaza van.

tehát tessék elásni a csatacsúzlit és békésen megbeszélni a dolgokat.

\o,

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#3878) orbano válasza hugi0 (#3872) üzenetére


orbano
félisten

"Ugyanis az alaplaphoz tartozik a bios es a benne levo allitasi lehetosegek.
- igy erre az egeszre szol a garancia."

Igen, de ha eltekered a BIOSt, nem is az alaplapnak lesz baja általában, hanem a processzornak, vagy a memóriának. A processzoron meg vagy észreveszik majd hogy húzva volt, vagy mákod van és becserélik. Én már jártam mindkétféleképpen.
PErsze ha megúzol egy procit, az leég, és leégeti az alaplapot, megnézem mit mond neked a szervizes, ha ártatlan boci szemekkel közlöd vele, hogy Te csak a BIOSban túrkáltál kicsit...

Ahogy az erősítős példában sem az erősítő a lényeg, hanem a hangszóró, amit szétbarmolhatsz vele.

A vér nem válik VAZZE!™

(#3879) fero02


fero02
veterán

Na az a nagy helyzet a leendő hangszórómmal, h a legnagyobb jóindulattal is 55 mm a maximális beépítési mélységem.
A hab a tortán, h az üvegem az átlagnál ívesebb, így a hagyományos kivitelű mágneskörű hangszóró jó eséllyel az üveg útjában lenne.
2 hangszóró (Kenwood és SAL) közül SAL-ékra esett a választásom az íves mágneskör miatt.

De midnen rosszban van vmi jó, nem kellett egy csomót hallgatózni a próbafal előtt és agyalnom, h melyiket vegyem meg. :DDD

(#3880) Ákos86 válasza fero02 (#3879) üzenetére


Ákos86
tag

Majdnem minden autó típushoz létezik kiemelő keret a hangszórókhoz!
Ha a probléma fenn áll akkor ez még lehet egy kiút...és érdemes is alkalmazni!

Alpine CDA9853R

(#3881) fero02 válasza Ákos86 (#3880) üzenetére


fero02
veterán

Ez sajnos kiemelő gyűrűvel annyi... :( :O

(#3882) Ákos86 válasza fero02 (#3881) üzenetére


Ákos86
tag

Milyen autóról van is szó, ha szabad tudni?

Alpine CDA9853R

(#3883) Ákos86 válasza fero02 (#3881) üzenetére


Ákos86
tag

ha van még hely a kárpit és a hangszóró között akkor csinálj Te egy keretet, vagy haverral

[ Szerkesztve ]

Alpine CDA9853R

(#3884) fero02 válasza Ákos86 (#3883) üzenetére


fero02
veterán

Nekem is ez járt du. a fejembe, csak nem tudtam lemérni...

F Astra-ról van szó...

(#3885) Ákos86 válasza fero02 (#3884) üzenetére


Ákos86
tag

rajzold körbe a kiemelő alját, azt kivágod,arra meg vágsz körgyűrüket...így talán működhet
milyen kiemlőt kaptál döntötett vagy simát?

Alpine CDA9853R

(#3886) fero02 válasza Ákos86 (#3885) üzenetére


fero02
veterán

Simát.

Hnap majd felrakom 4 csavarral a kárpitot és majd megmérem úgy, h leengedett üvegig mennyi hely van...Ha már 1 cm-t nyerek, akkor sokat fog jelenteni. :K

(#3887) Ákos86 válasza fero02 (#3886) üzenetére


Ákos86
tag

azért kérdeztem hogy simát vagy döntöttet, mert akkor lehet meg kellene próbálnod a döntöttet
az jobban kitolná a hangszóró alját és valószínüleg elférne

[ Szerkesztve ]

Alpine CDA9853R

(#3888) fero02 válasza Ákos86 (#3887) üzenetére


fero02
veterán

Létezik ebből döntött? :U

(#3889) Ákos86 válasza fero02 (#3888) üzenetére


Ákos86
tag

jaja

Alpine CDA9853R

(#3890) fero02 válasza Ákos86 (#3889) üzenetére


fero02
veterán

Hát akkor ezt buktam. Nem tudom (nem láttam sehol), h létezik ilyen. :U

Na mindegy végülis, a lényeg holnap fog eldőlni. :K

(#3891) Ákos86 válasza fero02 (#3890) üzenetére


Ákos86
tag

kiemelő keretek autótípusonként vannak, valamelyikhez döntött kell valamelyikhez sima...persze vannak átfedések

Alpine CDA9853R

(#3892) orbano


orbano
félisten

Erről mi a véleményetek? Gondoltam veszek valami ilyesmit, meg egy normálisabb fejegységet, némi csillapítást a kocsiba, és egy darabig elzötymörgök vele, később meg majd bővítek valamit.
Zeneileg főképp a hangszeres dolgok fognak meg, esetleg a rock. Gitárhangra érzékeny vagyok :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3893) dawoka válasza orbano (#3892) üzenetére


dawoka
csendes tag

Hát szerintem nem a watt a lényeg, attól nem biztos h jobban szól ha többet bir. Ha nem akarsz zsákbamacskát menj el és hallgass meg pár hangszórót. Én clarionnal raktam ki a kocsim, 60-ból kijött és Wagnert is élvezettel tudok rajta hallgatni :DD

(#3894) orbano válasza dawoka (#3893) üzenetére


orbano
félisten

hol írtam hogy watt a lényeg? megmondom őszintén meg sem néztem ezen információt róla. viszont sokan írták hogy elég jó érzékenysége van ahhoz hogy fejegységről normálisan menjen. csak azt nem tom milyen stílust szeret.
meghallgatni pedig mindenképpen megfogom, de amíg nem gyűlt össze a pénz és az idő, addig kénytelen vagyok neten körbeszaglászni hogy egyáltalán mit érdemes meghallgatnom és megvennem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#3895) Oibacsi válasza orbano (#3892) üzenetére


Oibacsi
őstag

Csak olyan szettet vegyél, amiben rendes kétutas váltó van, ezeket a beforrasztott kondis dolgokat került. Ég és föld a különbség hangban (magam tapasztaltam), ráadásul itt 90 fokos fáziseltolódás is van ha jól tévedek.

mod: A másik dolog meg az, hogy a minőség ott kezdődik, hogy fejegységről nem hajtasz semmit, hanem külön erősítő...

[ Szerkesztve ]

(#3896) orbano válasza Oibacsi (#3895) üzenetére


orbano
félisten

veszel nekem erősítőt? :) jelenleg nincs pénzem rá, és egy ideig sajnos nem is lesz. pénzből tudnék jó vasat építeni, de sajnos annak most híján vagyok, így valami kompromisszumos megoldást szeretnék. ez pedig egy olyan fejegységről hajtható "rendszer", ami vagy elég olcsó ahhoz hogy később ne bukjak rajta sokat és eladhassam, vagy van olyan szintű, hogy fejegységről hajtva elfogadható minőséget produkáljon, és később bővíthető legyen

A vér nem válik VAZZE!™

(#3897) Oibacsi válasza orbano (#3896) üzenetére


Oibacsi
őstag

Akkor nézz olyat, aminek rendes kétutas váltója van, legalább 90-91decibel érzékenységű és bírjon 50W rms-t. Később így erősítőre is kötheted.

(#3898) hugi0 válasza Oibacsi (#3897) üzenetére


hugi0
őstag

91dB 2,83V ?
- az nem keves ?

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3899) Oibacsi válasza hugi0 (#3898) üzenetére


Oibacsi
őstag

Szerintem nem, én elvoltam vele, igaz az én pana fejemben lévő erősítő 22w rms.

(#3900) orbano


orbano
félisten

esetleg márkát, típust tudtok ajánlani a zenei ízlésemnek megfelelően? :B 13 és 16-os egyaránt "játszik", mivel még nem tudom milyen körülmények között szerelhető be hozzám a 16os. Mindenképpen olyan hangszórót akarok, ami a gyári helyen a gyári burkolat alatt elfér ('98 civic sedan).

oválokról amúgy mi a véleményetek? gondolom nem fogok beleborzongani a minőségébe, de nagyon gondolkodom, hogy egyelőre csak ez lesz.

illetve a másik elképzelésem:
a kalaptartón van gyári hely két olválnak, és arra gondoltam, hogy lehetne ide olyan zárt ládát építeni, aminek a membránja az utastér felé van, úgy beépítve, hogy el legyen zárva a csomagtartó légterétől. így kisebb teljesítményű, de érzékenyebb, precízebb mélyládát tudnék produkálni elképzelésem szerint. persze mivel nem vagyok hangmérnök, fingom sincs, van-e ebben valami buktató, vagy egyáltalán helyes-e az elképzelésem.

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.