Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Oibacsi válasza orbano (#3900) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ovált csak kalaptartóba, ajtóban megfullad.

(#3902) orbano válasza Oibacsi (#3901) üzenetére


orbano
félisten

:DDD természetesen a kalaptartóba gondoltam, a "csak az lesz" = a első komponens szetten kívül.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#3903) fero02 válasza Ákos86 (#3891) üzenetére


fero02
veterán

Feltettem a kárpitot. Nem tudok több helyet kicsikarni... :(

(#3904) Oibacsi válasza orbano (#3902) üzenetére


Oibacsi
őstag

egyelőre költs egy jó első szettre, majd aztán meglátod hogy nem kell neked ovál:)

(#3905) Ákos86 válasza orbano (#3900) üzenetére


Ákos86
tag

Ha minden igaz 13cm-es fog belemenni!Amit linkeltél szettet, arról sok jót hallotam(nekem tapasztalatom nincs velük), de való igaz hogy az ilyen hangváltókkal szerelt hangszórók elég gyengén tudnak muzsikálni!
Az ovál az tud dobni a hangzáson, ha nem akarsz erősítőt+ládát!
Ez láda amit írtál...hát nem tudom...láttam már ilyesmi próbálkozásokat, és azoktól nem voltam elájulva!Ha ezt tényleg precízen akarnád akkor valószínüleg sokkal több anyagi ráfordítást igényel(és türelmet+kézügyességet)mintha vennél egy zárt ládát,amit ki is tudsz próbálni hogy jó-e,ha nem akkor kérsz egy másikat!
De ha megcsinálod ezt a ládát,akkor már túl sok lehetőséget nincs pl ha túlméretezted a dobozocskát!Szóval szerintem sok macera lenne!

Alpine CDA9853R

(#3906) Ákos86 válasza fero02 (#3903) üzenetére


Ákos86
tag

Akkor gondolom egy másik fajta kiemelő sem férne be....hát sz így szop@s!
végülis van egy olyan lehetőséged hogy csinálsz egy kiemelőt kárpiton kivülre!

Alpine CDA9853R

(#3907) orbano válasza Ákos86 (#3905) üzenetére


orbano
félisten

13-as szettel lehet normális hangzást elérni? ha otthoni hifiből indulok ki akkor azt mondanám igen, de ahogy enézem autóhifiben minden kicsit másképp van :)
A ládával meg az a bajom, hogy így sincs túl sok helyem a csomagtartóban, egy oválnál meg azért csak össze lehetne dobni valami jobbat ilyen felosztásban. Nyilván nem a saját fejem után menve raknék össze valami ládát, hanem rendesen, tisztességesen megtervezve. persze tudom, így sem garantált az eredmény. de valahogy inkább a tesztreszabott megoldások híve vagyok, meg szeretek kicsit barkácsolni :) odáig megoldott a dolog, hogy a láda kivitelezése és beszerelése szakmailag 100%osan tökéletes, úgyhogy csak a megfelelő mélysugárzón, és a megfelelő méreten múlhat a dolog. itt meg kérdés, lehet-e olyan embert találni, akinek ehhez van megfelelő szakértelme és tapasztalata. de ha nincs konkrét indok, ami miatt ez a konstrukció halálra ítélt, akkor lehet majd inkább ebbe vágnék bele.

A vér nem válik VAZZE!™

(#3908) Ákos86 válasza orbano (#3907) üzenetére


Ákos86
tag

Természetesen csinálnak nagyon jó 13-as hangszórókat!
Találhatsz embert aki ért hozzá,de azt nem állítom hogy könnyű dolgod lesz!
Én nem ítélem halálra, de a hibalehetőség sokkal több ebben a formában!

Alpine CDA9853R

(#3909) Joe fiú válasza orbano (#3907) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Az alábbi[link] hangszórók vannak az én kocsimban és meglehetősen szépen szólnak,13-as hangszóró létére még a mélyei is szépek,mondjuk ez attól is függ milyen fajta zenét szeretnél hallgatni vele,és mivel hajtanád meg. :))

[ Szerkesztve ]

(#3910) fero02 válasza Ákos86 (#3906) üzenetére


fero02
veterán

Nem tudom. Lehet, h beférne, de a mélységem akkor is ez maradna. Vagy éppen lehet, h nem ugyanazon a ponton érne bele a mágneskörbe az üveg...azzal meg megintcsak nem vagyok előrébb... :(

Ha meg más lenne a szöge, akkor lehet a kosár nem férne el...
:U

A kárpithoz semmiféleképpen nem nyúlok. :N Küllemre igyekszem a gyári állapotot fenntartani, vagy ha ez nem lehetséges, akkor olyan hatást keltsen, mint ha gyári lenne. :K Ez jelen esetben nem kivitelezhető - túl feltűnő. :B

[ Szerkesztve ]

(#3911) orbano válasza Joe fiú (#3909) üzenetére


orbano
félisten

jól néz ki, menne a műszerfalvilágításhoz, de koax szettet nem szeretnék :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#3912) fero02 válasza orbano (#3911) üzenetére


fero02
veterán

Nem csak koaxban létezik.

Van külön csak hangszóró és szettben is.

(#3913) Ákos86 válasza fero02 (#3910) üzenetére


Ákos86
tag

Én azért a helyedben bepróbálkoznék egy döntött kerettel!
http://metroman.unas.hu/shop_ordered/1313/shop_pic/M000M572141.jpg

Alpine CDA9853R

(#3914) orbano válasza fero02 (#3912) üzenetére


orbano
félisten

és erről mi a többiek véleménye? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3915) fero02 válasza orbano (#3914) üzenetére


fero02
veterán

Szóhoz sem jutnak! :DDD

(#3916) hugi0 válasza Oibacsi (#3901) üzenetére


hugi0
őstag

Ezzel en nem ertek egyett.
Nekem eddig a legjobban egy oval szolt.

Es ujra az fog szolni.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3917) Oibacsi válasza hugi0 (#3916) üzenetére


Oibacsi
őstag

Kicsi vagy nagy ovál?
Milyen kocsiban? Milyen típus?

(#3918) hugi0 válasza Oibacsi (#3917) üzenetére


hugi0
őstag

Infinity Kappa CS1B

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3919) hugi0 válasza hugi0 (#3918) üzenetére


hugi0
őstag

Katalogus 1
Katalogus 2
Katalogus 3
Katalogus 4
Katalogus 5
Katalogus 6

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3920) hugi0 válasza hugi0 (#3918) üzenetére


hugi0
őstag

Beepitve.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3921) orbano válasza hugi0 (#3920) üzenetére


orbano
félisten

jók ezek az infinity cuccok? ez pl. paraméterei alapján elég szimpatikus: [link]

az, hogy 2ohmos az mit tesz? támaszt valami extra követelményt a meghajtással kapcsolatban?

A vér nem válik VAZZE!™

(#3922) hugi0 válasza orbano (#3921) üzenetére


hugi0
őstag

Ha netan Infinity mellet dontesz akkor csak Kappa szeriat vegyel (szerintem).

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3923) hugi0 válasza orbano (#3921) üzenetére


hugi0
őstag

Egyebkent a Home Hi-Fi-ben is letettek a nevjegyuket.
- a linken latsz egy ket erdekesseget. ;))

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3924) orbano válasza hugi0 (#3923) üzenetére


orbano
félisten

igen, otthoniban hallottam már felőlük, azért is gondoltam, hogy autóhifiben is tudhatnak egyet s mást. de tipikus az ilyen cégeknél, hogy alsó- és középkategóriában tudnak kritikán alulit alkotni, ha a kereskedelmi osztály úgy parancsol...

a kappa széria jól sejtem, hogy b*zi drága? amit néztem első szett az volt vagy 70-80e alaphangon :U ennyire rosszak ezek a REF-esek, vagy csak Te vagy nagyon maximalista? :) (egyelőre valami középkategóriás cuccot szeretnék, első kocsi, utcán áll, nem akarom telipakolni. majd ha kertesházam lesz, garázzsal, ahol nem rohad nyáron 120 fokban a hifim, akkor veszek jó cuccot)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3925) hugi0 válasza orbano (#3924) üzenetére


hugi0
őstag

Erdemesebb a "dragab" jobbat (hasznaltan) megvenni.

Ezt 1978-ban terveztek autoba, meg mai is eleg jol megalja a helyet, ha ugyesen illeszted a muszerfalon.

Lehet fejen talaltad a szoget.
- mar mas is mondta, hogy maximalista vagyok. ;))

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3926) hugi0 válasza hugi0 (#3925) üzenetére


hugi0
őstag

Nekem itthon is a Kappa szol.
- a magasai (EMIT).

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3927) orbano válasza hugi0 (#3925) üzenetére


orbano
félisten

autóhifiben félek használtat venni megmondom őszintén: kipróbálni nem tudom mit veszek, gari ritkán van, sok a lopott cucc. otthon minden cuccom használt, de egy hangfalat bárhol meg tudsz hallgatni, ahogy egy erősítő sem tud meglepetéseket okozni.
egyébként néha azért nézegetem itt-ott ha hirdetéseket, de mivel továbbra sem értek annyira a hifihez, hogy vakon össze tudjak válogatni egy rendszertm így marad az, hogy bemegyek egy boltba, meghallgatom az előzetesen szimpatikusnak vélt komponenseket és megveszem, amire pénzem telik. így a maximalizmusomat inkább abban élem ki, hogy egy adott árkategóriában megpróbálom kihozni a lehető legjobbat.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#3928) Ákos86 válasza orbano (#3927) üzenetére


Ákos86
tag

Szerintem használt hangszórót nem is szabad venni...talán akkor ha tudod(ismered) kitől veszed!ellneben a fejet én is használtan vettem(habár nagyon jól ismerem a személytés már többször is üzleteltünk ilyen téren), na meg az ajánlat sem hétköznapi volt:karcmentes tökéletes állapotban a bolt ár harmadáért :DD

Alpine CDA9853R

(#3929) orbano válasza Ákos86 (#3928) üzenetére


orbano
félisten

igen, én is sasolom néha a fejegységeket használtan, de ritkán látni bizalomgerjesztőt, és az is általában vagy rossz színű, vagy már elkelt :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3930) fero02


fero02
veterán

Nah, úgy néz ki a héten meg fog jönni a Sal hangszóróm...már nagyon várom... ;] :DDD

(#3931) dawoka válasza orbano (#3907) üzenetére


dawoka
csendes tag

No nekem ugy alakult az autohifim, hogy kezdtem egy széphangú, kedvező árú clarion fejegységgel. Meghallgattam sony-t is ugyanannyiért, elég komoly különbség volt. Szal tavalyi szériás 20kért. Ehhez vettem egy Mcaudio koax rendszert előre. Azt elég hamar lecseréltem egy 13as clarionra, majd rá egy hónapra hátra becsücsült egy pár közepes ovál.
Ez egész jól szólt csak sehogyse tudtam ideálisan beállitani, mert az ovál jóval több RMS-t bir mint az első szett. Akkor jött a megváltás, mikor beraktam hátra egy kétcsatornás erőlködőt :) Ezáltal a szettről lejjebb vettem a mélyeket, azt hátraküldtem és igy mélyláda nélkül olyat tol hogy ihaj :D
Szóval én azt ajánlanám, ha beruházol, jót vegyél, nem muszály egyszerre az egész kocsit felszerelni, havonta kéthavonta fejleszted, májusra lesz egy baró hifid és lets go to the beach :C

(#3932) orbano válasza dawoka (#3931) üzenetére


orbano
félisten

köszönöm a tanácsokat, nagyjából ez lesz, szerzek használtan valami kultúrált Alpine CDA fejegységet, ha beledöglök is, illetve egy tisztességes 13-as (vagy ha befér a gyári burkolat alá akkor 16os) komponens szettet, majd leszigetelem az autót. Ha ezek megvannak és minden pöpec, jöhet egy 4 csatis, vagy 2db 2 csatia erőlködő és a spéci szubláda projekt. vagy ha úgy alakul, akkor ez is két lépésben, előbb a szub, aztán az elülső szett aktív hajtása.
bár még hátra van egy komplett kipufogócsere katalizátortól lefele, egy teljes alváz és üregvédelem, hátsó sárvédőív csere és hátsó futómű felújítás. sokba lesz ez :)

fero02: várjuk az élménybeszámolót :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#3933) fero02 válasza orbano (#3932) üzenetére


fero02
veterán

És mivel sikerült egy olyan dolgot eladnom ma, amiben régóta állt a pénzem, így veszek erősítőt is. Jelenleg ennek a kistesója hajtja a szub-omat.

Most már majd csak hátra kell kitalálnom vmit. Gyárilag a csomagtérajtóban (F Astra Caravan) van még egy pár 13-as széles sávú hangszóró, de sztem az nem túl előnyös...

(#3934) Ákos86 válasza dawoka (#3931) üzenetére


Ákos86
tag

Hova rangsorolnád a clarin hangszórót...minőségre???
Csak azért kérdem, mert a multkor összefutottam egy nagyon pofás kis zárt ládával!Külsőre tetszett, de nem volt szerencsém belehallgatózni :N ?
Esetleg ládájukat hallotad-e már duruzsolni valamilyen formában?

Alpine CDA9853R

(#3935) dawoka válasza Ákos86 (#3934) üzenetére


dawoka
csendes tag

Hát sajna nem tudom mihez hasonlitani, más kocsijában még nem hallgattam sok zenét :D Egy haver full JBL-es suzukiját leszámitva, de mivel füle mint a bot, csak tuctuccot tol rajta...
A clarion nekem bejött. Opeth, Jackson, Christina/Wagner, Bach szól belőle a legtöbbször, mélyládájukat nem ismerem, alapvetően nem is vágyom rá, szerintem egy láda túl massziv basszust tol. Én ennyi pénzért maximálisan meg vagyok vele elégedve, ha lesz rá zseton, majd lassacskán fejlesztem, az első 13as szettet kéne valami dögösebbre cserélni abban akad némi kivetnivaló ;] A gépet ujrakábeleztem, a szigetelés szerencsére jó szóval csak cserélgetni kell a komponenseket :K

Kipuffogó javitás jó ötlet, szeptemberben nekem is volt katalizátor-flexicső csere, fél literrel kevesebbet eszik :DDD

(#3936) orbano válasza dawoka (#3935) üzenetére


orbano
félisten

"szerintem egy láda túl massziv basszust tol"

akkor még nem hallottál igazán jót szvsz. nem csak hülyeazértnemvagyokos akciós 1000000 wattos bass reflex ládák léteznek a világon :)

egyébként nincs PHs autóhifis tali, ahol meghallgatjátok egymás "cuccát", tapasztalatokat cseréltek?

A vér nem válik VAZZE!™

(#3937) fero02


fero02
veterán

Megyek az erősítőért. :D Remélem a hangszórók is megérkeztek már, bár arra nem adok sok esélyt...

(#3938) G.Zs. válasza orbano (#3936) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szervezzünk egyet! ;]

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#3939) orbano válasza G.Zs. (#3938) üzenetére


orbano
félisten

oké, legyen bármelyik pénteken 9től a lurdynál, hátul a Hondásoknál :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3940) G.Zs. válasza orbano (#3939) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nekem ok, úgyis sokszor kint vagyok Lurdy-ban pénteken. :K
Bár szerintem akkor annyira sokan vannak, hogy szinte lehetetlen lesz egy külön PH-s csapatnak helyet találni. :(

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#3941) orbano válasza G.Zs. (#3940) üzenetére


orbano
félisten

nem szokott mindig olyan vészes lenni, 8-9 körül meg pláne, innen PHról rendszeresen kimegyünk páran megnézni egymás új kipufogóját :) persze jól el szoktunk néha keveredni a többi hondás között. de így is van egy b*zi nagy kieső része a parkolónak, ahova nem nagyon megy senki.
no majd a többiek megaszondják, hajlandóak-e ilyen eszmecserés megmutatós, meghallgatós izére.

A vér nem válik VAZZE!™

(#3942) G.Zs. válasza orbano (#3941) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ok. Részemről benne vagyok, a héten pénteken biztosan kint leszek.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#3943) fero02


fero02
veterán

Erősítő megvan (megkaptam 21-ért), hangszóró nincs.

(#3944) Ákos86


Ákos86
tag

Nem ideillő témával jövök, de máshol nem válaszolnak...sorry
Aki jártas windows(7) telepítésben sata winchesterre az legyen szives egy pü-t küldeni nékem!!!

Alpine CDA9853R

(#3945) hugi0 válasza orbano (#3936) üzenetére


hugi0
őstag

"egyébként nincs PHs autóhifis tali, ahol meghallgatjátok egymás "cuccát", tapasztalatokat cseréltek?"

Minden penteken 19:00-tol autohifi talalkozo van a Lurdynal.
- a lurdyval szemben levo fedet gyalogut vegen balra.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3946) dawoka


dawoka
csendes tag

Hu ha én lecsorgok oda az én ezeréves kétszinű szakadt megane-ommal háromszor körberöhögnek :DD Igy is zacskót huzok a fejemre ha ki kell guruljak vele a kertből, mindenki azt hiszi a bontóból loptam :W

(#3947) orbano


orbano
félisten

Ha esetleg valakit érdekel a hangszigetelés témakör:

Konzultáltam szigetelésekkel foglalkozó ismerősömmel, és van a dynalinerhez nagyon hasonlító hőszigetelő anyag Armaflex néven fut, iparban alkalmazzák. Kapok elvileg a héten mintát, és össze fogjuk vetni a dynalinerrel, de eddig nagyon úgy néz ki hogy teljesen hasonló anyagokról van szó, csak az Armafelxből van egy olyan, ami hasonló hőtűrésű, mint a dyna, illetve egy másik ami majdnem 200 fokig kalibrált. Van belőlük enyvvel ragasztható (kapható spéci felületkezelő és ragasztó hozzá) és öntapadós is.
A normálból 6,9,13...35 miliméter vastag, 1m széles tekercsek vannak, a hightemp verzióból meg 10,13,19, 25) mm vastagok.
Én használtam ilyenből aszem 30mm körülit a két szobám elválasztására, nagyon jó volt. könnyen lehet vele manőverezni, beszani kicsi szűk helyekre, szívós, de nagyon jól összenyomható, viszont könyen kirúgja magát, így jól bennmarad a kis hézagokban is.

Az ára pedig a simának 2-3 ezertől asszem kb 11k-ig megy a normál, 4-12k-ig az öntapadós, a vastagság függvényében, a hightemp verzió pedig csak ragasztandó van, 7.5k-tól 18.5k-ig.

Égési, hőtűrési szempontból az olcsóbbik ekvivalens a dynalinerrel,5-10 fokkal talán jobban is bírja (egyébként nehezén ég és önkioltó, szóval biztonságos). a 6-9-13 miliméteres szerintem kiváló lehet kocsiba, 2.5k, 3.5k,4.5k körüli négyzetméter árakon.

A vér nem válik VAZZE!™

(#3948) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Szükségem lenne egy fejegységre egy 2003as Yarishoz amiben egy gyári magnó van meg 2db hangszoró.

Alap, hogy MP3at le tudjon játszani és, hogy müködjön bluetoothos kihangosítóként is.
Nem akarok semmi drágát elvégre 2db ~max 30Wos hangszorót kell meghajtania.

Első körben pl ezt néztem ki. [link]

Van vmi ami kb ebben a kategóriában (max 32K) van de jobban megérné, vagy van ami ennél olcsobb de tudja amit kell és nem gagyi?

beszerelést kik/mennyiért szokták csinálni? Ha MMba... veszem ott ingyenes vagy ottis fizetni kell érte?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3949) orbano válasza Dare2Live (#3948) üzenetére


orbano
félisten

ha ingyenes, akkor ne ott szereltesd be :) szerintem olyan nagyot nem lőhetsz mellé a JVCvel. nézz meg egyet valahol, esetleg olyan helyen vedd meg, ahol visszaviheted ha nem tetszik.

A vér nem válik VAZZE!™

(#3950) dawoka válasza Dare2Live (#3948) üzenetére


dawoka
csendes tag

nincs rajta RCA kimenet. Nem biztos hogy szükséges, de ha elkap az autohifi-láz és nincs rca-d akkor nem tudsz bőviteni. Mindenesetre ennél olcsóbban bluetoothos fejegységet nemhiszem hogy találsz. Egy fejegység beszerelése, meg nem egy nagy meló, ha négyezernél többet kérnek és nem adnak garanciát akkor tuti lehúzás.(2k is sok érte)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.