Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) hugi0 válasza Oibacsi (#3600) üzenetére


hugi0
őstag

Ne azt nezd, hogy a kabelhez milyen biztit ajanlanak.
- hanem azt, hogy X hosszon Y almperhez milyen Z vastagsagu kabelre van szukseged.

10-es kabel 2 kilometer hosszon 60 amperrel biztositva siman leeghet.
- foleg ha kabeldobra tekered. ;))

Tessek:
http://87.229.73.98/~hummahu/download/EMMA_versenyzesi_kezikonyv_2009_2010.pdf

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3602) hugi0 válasza hugi0 (#3601) üzenetére


hugi0
őstag

Opsz.

Ugylatom ebben nincs szo, a hossz es aremeroseg osszefuggeserol.

Sry !

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3603) hugi0 válasza hugi0 (#3602) üzenetére


hugi0
őstag

(#3604) Oibacsi válasza hugi0 (#3603) üzenetére


Oibacsi
őstag

Köszii, ezek alapján kevés lesz a 10mm2. Végülis még egy db hpb-602 lesz, nem sikerült beszámíttatni a mostani erősítőt. Már csak az a kérdés, hogy húzzak 20mm2-es kábelt és osszam ketté, vagy behúzzak párhuzamosan még egy 10mm2-t...

(#3605) hugi0 válasza Oibacsi (#3604) üzenetére


hugi0
őstag

Szerintem jelenleg koltsegkimelobb a +10-es kabel.
- es konyebb az elvezetese is.

Megsem koltseg kimelobb mert + biztositekolni kell.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3606) (jan) válasza Oibacsi (#3604) üzenetére


(jan)
őstag

nekem 16 os kábel megy a kétszer 30 amperig biztositott erősítőhöz ;)

[ Szerkesztve ]

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#3607) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Végülis újravezetékeltük, 20mm2 vezekék, összesen kb 3,5 méter, 80A biztosítással az akksinál. 4 csatis erősítő lett belőle, mnc hurricane s800, a/b osztályos, persze meghallgatás után vettem, garival. Eszméletlen mekkorát szól a carpower-hez képest...na meg hogy nem a fejegységről megy a szett, hát azon is nagyon hallani...

[ Szerkesztve ]

(#3608) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Hello hello mindenkinek

Kérdéssel jöttem, értek a dolgokhoz nem vagyok kezdő csávó az autóhifi terén, csak olyan kérdésem lenne amiben még nem nagyon vagyok olvasott :D szóval még nem néztem nagyon utána, milyen fejegységet tudtok ajánlani mondjuk alpine pioneer kenwood clarion jvc sony ára annyira nem fontos csak mégis alpineból melyik a most nagyon menő számozású? azokkal azért vagyok bajban kicsit :D mert ugye más más szériák vannak kint és a nagyobb számozású nem biztos hogy jobb mint az előző modellév kissebb számú csúcsa pl. de bármelyik másik márkából is mondhatjátok hogy melyik jó az ára nem nagyon számít most egyenlőre csak érdeklődés szinten nézelődök, egy két dines is lehet az nem gond hely van a kettő dinre is :D köszi előre is :D sziasztok sziasztok

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#3609) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Szerintetek mennyire számít jó minőségűnek az alpine 9880r?
Most hallgattam meg haver kocsijában egy audio system radion fl165 szettel párosítva, állítgattuk, de valahogy mégsem az igazi...

mod: Ja és mennyire számít jónak a kicx nd-25s magasa? Ilyet készülök venni, hátha jobban bírja a strapát mint a mostani.

[ Szerkesztve ]

(#3610) Oibacsi válasza Oibacsi (#3609) üzenetére


Oibacsi
őstag

Még valami: hallott már valaki személyesen sal dtp-25s típusú magasat?

(#3611) fero02 válasza Oibacsi (#3610) üzenetére


fero02
veterán

Jelenleg is ilyen szolgáltatja a magasat a tükörháromszögemben. :R

(#3612) Oibacsi válasza fero02 (#3611) üzenetére


Oibacsi
őstag

Köszi, mennyire bírja a terhelést? Nekem erősítőn menne...
Előtte milyenek voltak?

(#3613) fero02 válasza Oibacsi (#3612) üzenetére


fero02
veterán

Előtte gyáriak.

Bírja. Tudom, h Neked nem arra kell, de aki azt akarja, h fél utcával hamarabb is hallani lehessen a cisszegést, akkor azoknak nem javasolt.

(#3614) Oibacsi válasza fero02 (#3613) üzenetére


Oibacsi
őstag

Gondolom azért egy 900ft-os mnc-től mégiscsak sokkal jobb lenne, bár ez a kicx is csábít

(#3615) fero02 válasza Oibacsi (#3614) üzenetére


fero02
veterán

Bár nem hallottam, de biztos.

(#3616) AMD Power


AMD Power
titán

Kell vennem előre 2db 10cm hangszórót a kocsiba.. a gyárik már régiek és a bal oldali még recseg is. Van most nálunk egy Magnat 10cm-s. 3K az ára.. én még olcsóbban elhozom. Elég lesz az.

Megvan ez az...

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3617) zsolt19900 válasza AMD Power (#3616) üzenetére


zsolt19900
őstag

Hello

Én is ilyent néztem nálatok :) de az egyik kollega felvilágosított hogy ez papírmembrános, vagy az a magnat 101-ese volt ebből? és ez által el is határolódtam tőle vettem inkább egy [link] ilyen pioneer hangfalpárt és nagyon szépen szól, nem tudom ha keverem bocsánat csak szóltam, mert én sem láttam a dobozon hogy az papiroembranos lett volna.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#3618) AMD Power válasza zsolt19900 (#3617) üzenetére


AMD Power
titán

Mind1 jó lesz az nekem... Főleg úgy ,hogy max 2500Ft lesz a két db. Feltéve ha szét tudom szedni a műszerfalat..:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3619) fero02 válasza zsolt19900 (#3617) üzenetére


fero02
veterán

És akkor mi van, ha papír membrános? Mi azzal a gond? :U

(#3620) zsolt19900 válasza fero02 (#3619) üzenetére


zsolt19900
őstag

ha sokat süt rá a nap akkor kevesebb ideig bírja mint a pe membrános hangszórók nekem a tartósság is szempont volt amikor vettem.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#3621) fero02 válasza zsolt19900 (#3620) üzenetére


fero02
veterán

Részben igaz, de a nap és a meleg mindennel kibaxik idővel. :(

Amúgy az sehova nem volt írva, h nem pl ajtóba lesz... :U

(#3622) hugi0 válasza zsolt19900 (#3620) üzenetére


hugi0
őstag

Az impregnalt papir birja.
A gumiperem (habszivacs pedig nagyon hamar) keszul ki elobb.
- ha a napfeny miatt aggodsz.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3623) zsolt19900


zsolt19900
őstag

fero02: jó ha kicsit tartósabb nekem ez is szempont volt, Ignis ablak alatt van a hangszóró helye szóval azért nem szeretnék papírt, meg mert a gyári papír ami blaupunkt és mac audio volt, szóval már cserélni kellett, nem bírta sokáig, de ezekkel a pioneerokkal semmi bajom nincs még és remélem nem is lesz :) de az is igaz, hogy nem mondta hova lesz ha ajtóba akkor persze hogy ok.

hugi0: most már nem aggódok mert már egyjó ideje benntvan és használom is ahogy írtam remélem még jó is lesz egy darabig, ha pedig elkezdem bele építeni a dolgokat akkor ugyis ajtó átalakítás lesz és ott lesz az első szett helye, ahogyan sok Ignises ismegcsinálta :)

Más:

Alpine Pioneer Jvc Sony Kenwood Blaupunkt Panasonic Clarion fejegységekből melyik az ajánlott darab? 1-2 dines is lehet az nem probléma, hely van hozzá, a lényeg hogy tudom a mostani rendszeren nem javít olyan sokat, de ez a mostani komponens amit kiszeretnék cserélni valami olyanra ami jó leszmajd a rendes rendszerem alapjának, azért kérdezlek meg titeket melyiket ajánlotok nekem.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#3624) AMD Power válasza zsolt19900 (#3617) üzenetére


AMD Power
titán

Benne van a gépben.... Ennyi pénzért bőven jó ez a 102-s... sokat dob benne az új hangszóró... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3625) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Hali!
Szeretnék egy komolyabb hifit a kocsimba... Nemtudom milyen márka legyen, de mindenképpen komoly cucc kellene, nem a wattok bűvülete és a basszus bűvülete hat meg, hanem tiszta hangzás. ( de persze szükség lesz ehez mélyre is ) De azért legyen nagy teljesítménye is. Egy Clarion fejegységem van, pontosan nemtudom milyen de drága volt :DDD
4 hangszoró + 1 erősítő + 1 mélyláda kellene....

Ki mit ajánl, minél jobbat, 150 alat? :) :R :R :R

UI: Itt kisvároskámban az M.N.C. Sunset családot vélték a legjobbnak, ami kapható, de foggalmam sincs róla, hogy mit tud. Erről esetleg vélemény? :R

[ Szerkesztve ]

(#3626) Oibacsi válasza DroneZ^ (#3625) üzenetére


Oibacsi
őstag

Azért azt leírhatnád, milyen zenére kellene...
Mert ha nem csak és kizárólag elektronikus zene, akkor a 4 hangszórós felállást felejtsd el és csak előre tegyél. Ha azokat is erősítről hajtod, ég és föld a különbség. Nekem is az olcsó pana fejjel is sokkal szebben szól mint haver drága szettje a drága alpine fejjel, pedig az övé is be van állítva...

(#3627) DroneZ^ válasza Oibacsi (#3626) üzenetére


DroneZ^
őstag

hát elektronikusra, de hangszeres zenére is. rap rock dnb electro... sztem kb minden fog szólni rajta... úgyhogy ha nemis 4 hangszoróval, de mindenképpp jó hancucc kellene, jó hangminőséggel és teljesítménnyel. Elöl 16 centis helyek vannak.. Valami tipp? márka/tipus? :R

[ Szerkesztve ]

(#3628) Oibacsi válasza DroneZ^ (#3627) üzenetére


Oibacsi
őstag

[link]-ez egy fasza kis gyűjtőoldal, itt szoktam szétnézni sokat
Hangszórót leginkább meghallgatás után érdemes választani, mélynymót különösen. Pesten van néhány hely ahol megteheted, haverom is egy bizonyos kereskedésbe szokott járni.

Tehát akkor a koncepció:

első szett (a beépítési mélységre nagyon figyelj)~40K
hertz, jbl, rainbow szettekkel nemigen nyúlnál mellé

4 csatornás erősítő~60K
kicx, carpower, jbl, rockford típusokat preferálnám innen

mélyláda (csak próba után, mert nagyon szét tud esni a hangzás ha látatlanba veszed)~30K
én a zártat pártolom, de egy jól hangolt reflex a te esetedben is tökéletes, mivel főleg elektronikus zenére lesz, a dld szerintem ár/értékben nagyon jó, egy kereskedő ismerősöm is azt mondta

kábelek~20K (ezekre főleg ne sajnáld a pénzt) 2 pár rca, tápkábelek, saruk, biztosíték+foglalat

(#3629) DroneZ^ válasza Oibacsi (#3628) üzenetére


DroneZ^
őstag

Vélemény? [link]?

JBL-ben bízom csak 2-t találtam az autohifibolt.hu-n. ez a másik: [link]

Nem csak electro lesz. Rap/hip-hop-ot is hallgatni fogok.... :))

[ Szerkesztve ]

(#3630) Oibacsi válasza DroneZ^ (#3629) üzenetére


Oibacsi
őstag

Én szettet írtam, a koaxokat felejtsd el. Értsd:
-1 pár mélyközép
-1 pár rendes, kétutas váltó
-1 pár magashangszóró

(#3631) DroneZ^ válasza Oibacsi (#3630) üzenetére


DroneZ^
őstag

hol lehet kapni JBL szettet? :))

találtam egy 16-os JBL szettet 90ezerért :W irdatlan drága :((( és akkor még egy 50ezer forintos mélynyomó is kell :(((

[ Szerkesztve ]

(#3632) Oibacsi válasza DroneZ^ (#3631) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ott a linken tudsz válogatni, bár haveromnak elektronikus zenére nem tetszett, azt mondta: "Olyan semmilyen"...a gto-t vizslatta

(#3633) DroneZ^ válasza Oibacsi (#3632) üzenetére


DroneZ^
őstag

hát akkor mi az ami jó mindenre? ami nagyon jó az mindenre jó kéne legyen :DDD viszont lehet nemtudnám amugy se ezt a JBL-t beépiteni mert max 6,6centi mélységig tudok szerintem beépiteni :)) ha full JBL rendszert rakok az 150e lenne, az nagyon sok, szerintem megkéne felezni az árat, most mondták szüleim h nincs keret ilyenekre :(((

[ Szerkesztve ]

(#3634) Oibacsi válasza DroneZ^ (#3633) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ki mondta h ugyanaz a márka legyen mindenhol? Akkor sokkal drágább az egész.
Ha olcsót:
hertz dsk szett, dld st300 láda, meg carpower hpb-604 vagy solid audio ms4 erősítő

(#3635) DroneZ^ válasza Oibacsi (#3634) üzenetére


DroneZ^
őstag

Clarion 4x53Wattos fejegységem van, elég lesz? :))

(#3636) Oibacsi válasza DroneZ^ (#3635) üzenetére


Oibacsi
őstag

ha minsőgéi zenét akarsz, akkor mindenképp külön erősítő. és sose ad le annyit egy fejegység

(#3637) hugi0 válasza DroneZ^ (#3633) üzenetére


hugi0
őstag

Ami mindenre jo ?

16-os szettek:
JBL GTI608
OZ Audio Matrix 180CS

Ezeket hallotam is.
- utobbibol van egy szettem. :))

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3638) Oibacsi válasza hugi0 (#3637) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nem tudsz esetleg valami általános szabályt arra, hogy a fázisok eltolásával hogyan lehetne szélesíteni a színpadot? Mostmár végre megvan a mélysége így csipogócsere után, megjött egy csomó új részlet, de valahogy olyan mintha csak 2-3 méter széles lenne.

(#3639) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

sziasztok!

tudnatok valami olcso fejegyseget??? a lenyeg, hogy kezelje az usb pendriveomat(8giga)... jatszosomba kellene, hogy valami zorogjon :)

volt egy haver tok makja volt szervalt egy jvc fejegyseget 15 penzben zsir patent allapotban(nem lopott, meg volt mindene amugy boltban 23 volt) azota nincs szerencsem :)

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#3640) hugi0 válasza Oibacsi (#3638) üzenetére


hugi0
őstag

Nem.
Viszont en azt vettem eszre ahol "jo" a szinpad ott nemi "hang" hianyvan.
- igy en nem is torekszem arra a szinpadra.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3641) Oibacsi válasza hugi0 (#3640) üzenetére


Oibacsi
őstag

Akkor azt mondod ne is foglalkozzak vele? Mert ezt leszámítva végre elégedett vagyok, bár el kellett venni egyelőre 10kHz-en 2dB-t, de gondolom bejáratás után változni fog a dolog.

(#3642) Pörp


Pörp
senior tag

Üdv!

Van két oválom hátul. Elöl meg gyári (Sony) 15cm-es (sajnos ez az elb***ott méret, így cserélni csak 13-asra tudom, 16,5-ösre bővíteni valeszeg nagy költség lenne) Szóval ezek fejegységről mennek. Érdemes lenne hozzá egy huszonezres négycsatornás erősítőt venni? Megér annyit? Jobb lenne a hangzás, mint fejegységről?
Ja, az ovál az JBL GT5.
THX!

[ Szerkesztve ]

(#3643) Oibacsi válasza Pörp (#3642) üzenetére


Oibacsi
őstag

Abszolút más világ külön erősítőről hajtani...meg :K

(#3644) Pörp válasza Oibacsi (#3643) üzenetére


Pörp
senior tag

Az a helyzet hogy nem igen tudok drága erősítőre költeni, mondjuk egy 25.000HUF lenne a felsőhatár. Ez szerinted milyen lehet?

(#3645) Oibacsi válasza Pörp (#3644) üzenetére


Oibacsi
őstag

ha olcsón akarsz jót, akkor solid audio ms4 biztos beválna, nekem is mondták többen

(#3646) hugi0 válasza Pörp (#3644) üzenetére


hugi0
őstag

Nekem is van elado :))
RockfordFosgate 400a4

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3647) Pörp válasza hugi0 (#3646) üzenetére


Pörp
senior tag

Hogyé? :)

(#3648) hugi0 válasza Pörp (#3647) üzenetére


hugi0
őstag

Meg nem tudom, de 20-23 korul lesz.
Mielott megvalnek tole atnezem.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3649) (jan)


(jan)
őstag

A minap bedobtam egy szuzukiba egy egyszerű kis kétcsatornás erősítőt ami két ovált hajt... ez idáig rendben is van szól frankón. de ahogy beindítom a motort és megyek vele akkor a hangszórókból a fordulatszámnak megfelelő ciripelés/sípolás jön...

ez miért lehet? és hogyan lehet orvosolni ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#3650) Oibacsi válasza (jan) (#3649) üzenetére


Oibacsi
őstag

Vagy szarok a kábeleid...de fogadjunk hogy egy oldalon vezetted el a tápkábelt és az rca-t....

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.