Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) orbano


orbano
félisten

Na akkor jövök én is:

Szintén zenész, csak nekem 1.5ILS 98-as civic sedanom van. szeretnék bele valami alap rendszert, de nem igazán utdom merre induljak el.
Amit szeretnék: jazz, acid jazz, rock szóljon rajta szépen, és nyomja el a menetzajt autópályán :)
-Valahol olvastam, hogy az Alpine CDA szériás fejegységei jók lennének nekem. Ennek legolcsóbb változata cca. 50e forint (Alpine CDA-9852RR/RB), illetve használtan vannak elfogadható árban ilyenek. Ezek valóban jók, esetleg létezik jobb (ne adj' Isten olcsóbb) alternatíva?
-Ha kezdetnek nem akarok valami nagy durranás zajkeltést, akkor előre 13cm komponens (elvileg ez való, de én is furcsállom, mert olyan mint ha beférne a 16-os is), hátulra pedig oválok mennének. Ez elegendő lehet? Vagy elég az elülső szett és hátra majd később vegyek erőlködőt és ládát? No meg egyáltalán mit érdemes?
-illetve az érdekelne még, hogy a rezgéscsillapításban mi az ami fontos, ha fontos-e? Elülső ajtók gondolom mindenképpen. Azon felül?

Igazából tanácstalan vagyok, egy megfizethető árú kezdőszettet szeretnék, de nem igazán találtam eddig megfelelő útmutatást. Nagyon megköszönném a tanácsokat :R

orbano

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#3702) G.Zs. válasza orbano (#3701) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én a helyedben ezt választanám.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#3703) orbano válasza G.Zs. (#3702) üzenetére


orbano
félisten

hogy én az ilyet miért nem veszem észre időben... :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3704) SeQ válasza G.Zs. (#3702) üzenetére


SeQ
csendes tag

Én mondjuk autóhifiben inkább áldozok egy új termékre akár hangszóró akár fejegység terén..
Ha valaki hangszórót vesz és nem elég neki a gyári, akkor tuti nem azért veszi meg a drágább jobb minőségüt, hogy éppen csak szójlon valami. Ezek javítása drága és nem éri meg (szerintem), én véleményem szerint jobb ha dobozosat vásárolunk.
fejegység terén nekem is volt használtam és szerencsére 4 évig nem volt vele semmi gondom! (aztán megállt.. csak úgy.. de anyiért megérte) Ha valaki pénzügyileg megengedheti magának az újat, és nincsenek high-end igényei akkor egy 30k-t össze lehet rakni egy elég kicsi fizuból is, amin van garancia is.

Saját vélemény kevés tapasztalattal...
Egy nagyon jó barátom áldozott már nagyon sok kis pénzt a rendszerére.. kb 200k-nál jár 2 év alatt és még mindig nincs neki igazán jó rendszere..

--> Nincs múltad. A jelenben élni a legjobb út ahhoz, hogy legyen jövőd is.

(#3705) G.Zs. válasza SeQ (#3704) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha nem ismerném a típust, és nem tudnám hogy jól fog járni vele, nem ajánlanám.
Nekem hasonló korú fejegységem van, egy Alpine 9835R, és soha semmi baja nem volt, és nem cserélném el semmire. Ezek megbízható, minőségi, szép hangú típusok.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#3706) whisky75


whisky75
tag

és nem utolsó sorban meg lehet próbálni a Clariont is: DXZ588. Nagyon jó kis készülék.mondjuk nem 30000 forint 4990. Annyit viszont simán megér.Nekem a kistesója van a dxz578, de elég. :C

(#3707) orbano


orbano
félisten

gondolom olyan fejegység nincs a Világon, ami flac-ot vagy ogg-ot játszik le :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3708) hugi0 válasza orbano (#3707) üzenetére


hugi0
őstag

Meg nincs. :))

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3709) orbano válasza hugi0 (#3708) üzenetére


orbano
félisten

állj! nem te vagy az az okos ember, aki segít itten a tanácstalan kezdőknek valami alap hifit összedobni? :U :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#3710) hugi0 válasza orbano (#3709) üzenetére


hugi0
őstag

Sajnos az alap kategoriakat nem ismerem.
- ez tenyleg sajnos, mert jo lenne ismerni az egesz "palettat".

Inkabb csak segitek elindulni az otohifi lejtojen. :)))

Ui.: Okos es ember ? - osszeferhet eme ket dolog ? hmmm...

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3711) orbano válasza hugi0 (#3710) üzenetére


orbano
félisten

akkor kérlek segíts :) mi az a legolcsóbb összeállítás, amit ismersz? alapvetően igényes vagyok a hangkeltésre, de próbálnám egyelőre a kocsiba minél kisebb költségvetésből megúszni, mert nem igazán vagyok tisztában az igényeimmel. sőt, igazából az árakkal sem vagyok tisztában. egy fejegység még oké, de egy hangfal, ami tűrhetően szól, plusz egy normális zárt mély, és mindezekhez egy erősítő mettől meddig terjed. árlistákat hiába nézek, fingom nincs mi a különbség a 15 és az 50 ezres kompozit szett között :)
na de most már teeee :) adj nekem észt légszi, mert nem szeretek nem érteni dolgokhoz :B
köszi

A vér nem válik VAZZE!™

(#3712) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Üdv én is idepofátlankodnék az előző kérdéshez csatlakozva hogy melyik komponens szett az ami valóban megéri az árát? pl én ezt nézegettem hogy szimpi, de ér-e annyit,mint amennyibe kerül? (26ezer környéke) valamint a Sony MEX-BT3700 bluetooth-os fejegységgel van-e valami pozitívum negatívum? Ez a beépített kihangosítója mozgat igazándiból.

(#3713) hugi0 válasza orbano (#3711) üzenetére


hugi0
őstag

Az ido (sok olvasas - tapasztalatszerzes) "vas foga" megmutatja amit tudnod kell.

Altalaban az ar tukrozi a tudast.

Nincs legolcsobb osszeallitas.

Ha majd tudod, hogy mit akarsz, akkor azt is tudni fogod, hogy mire van szukseged.
- kerdes a penztarcad mennyit enged belole.

Egy kis segitseget megis adok neked.
- bar utalom a "hi-end" kifejezest megis ezt fogom hasznalni, mert mindenki ezzel a bejegzovel illeti.

Vegyel egy 5-7-10-es Hi-End fejet, 2 csatis erositot hasznaltan 40-50 korul.
D Class felejtos, Mos-Fet felejtos (bar az ujak kozt van mar jo is, horror aron).
Szoval ami szobajohet A-B osztalyu, lehetoleg egy par vegfok tranyoval.
(Jobban szeretem a japan tranyokat.)
En 3 utas szettel probalkozom (lada nelkul).
Biztonsagos kabelezes, a mar elkoltott ertek 10%-bol kijon.
- es cirka 10% "jobbfajta" audio kabelekre is kell.

Ez asszem megfelel ezen kriteriumoknak:
"... alapvetően igényes vagyok a hangkeltésre, de próbálnám egyelőre a kocsiba minél kisebb költségvetésből megúszni, ..."

15 es 50 kozott a kulonbseg !?
Amit 15-ert kapsz cirka 1500Ft bol keszitik.
Amit 50-ert, abban van fejlesztesi munka is (altalaban).

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3714) hugi0


hugi0
őstag

RokfordFosgate fanatikusoknak !

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3715) McBJani


McBJani
tag

Sziasztok!
Ti melyiket választanátok 2x20W-os erősítőhöz?
(Robogóba kellene...)
1-es jelölt
2-es jelölt
3-as jelölt
Köszi a válszt előre is!
Üdv.

(#3716) fero02 válasza McBJani (#3715) üzenetére


fero02
veterán

Még mindig nem tettél le erről a hülyeségről? :U :F

(#3717) McBJani válasza fero02 (#3716) üzenetére


McBJani
tag

Még nem :N
Már az erősítő megvan, csak a két hangszóró kell :DD
Majd linkelek videót, ha kész lesz, remélhetőleg 1 hónap múlva ;)

(#3718) footy


footy
addikt

A bluetooth-os fejegyégekről tud valaki nyilatkozni? Az A2DP hangminősége érdekelne rosszabbul szól mint egy 192K-s MP3? Nokia 5800ról szeretném streamelni a zenéimet, jelenleg jack-jack kábellel van összekötve a fejegységgel, de szeretnék cserélni a fejegységet
Ezeket néztem ki:
Sony MEX-BT2500
LG LAC-7900RN

(#3719) 4d


4d
aktív tag

Sziasztok! Nagy ovál ügyben kérném a segítségeteket: elszállt az ősrégi mac audio ovál hangszóróm egyik fele, és most eléggé tanácstalan vagyok. Tudnátok ajánlani valami jót max15k-ig? Lehet sokkal olcsóbb is ha jó ár/érték arányú. A topikban 7k körül ajánlott valaki SAL-t erről mi a vélemény? Láttam h sokan dicsérik a JBL-t és a Hertz-et.

Ja és fejről fogom hajtani, főleg elektromos zene, szeretem a szép mély hangokat (mondjuk ki nem), és csak az oválok lennének.

Köszi!

(#3720) fero02 válasza 4d (#3719) üzenetére


fero02
veterán

Mi "szállt el" benne? :U

(#3721) 4d válasza fero02 (#3720) üzenetére


4d
aktív tag

A mély hangok. Ha nyomogatom a membránt akkor hallatszik valamiféle recsegés aminek a basszusnak kéne lenni..

(#3722) (jan) válasza 4d (#3719) üzenetére


(jan)
őstag

Hertz DCX 690.1

ez nagyon jó cucc.. egy trabiba pakoltunk ilyet... és én nem hittem a fülemnek pedig csak egy olcsó jvc fejről ment :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#3723) 4d válasza (jan) (#3722) üzenetére


4d
aktív tag

Köszi! Ezek szerint azért lehet különbség a drágább cuccok hangzásában... A SAL egyébként nagyon gagyi?

(#3724) hugi0 válasza 4d (#3721) üzenetére


hugi0
őstag

Szia !

Valoszinuleg, sikerult "megporkolni" a hangszorot.

Ha megvetted az ujat a regivel mi a szandekod ?
En a sajat ovaljaimhoz keresek "javito alanyt", a gumiperemre lenne szuksegem.
Ezert aldoznek is ra nehany forintott.

Ha eladod a regit ide irj legyszives egy osszeget: hugi00@gmail.com

Koszonom, varom leveled.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3725) orbano válasza 4d (#3719) üzenetére


orbano
félisten

én pl. nem szeretem a mély hangokat :) zenét hallgatni szeretek. ha mély hangokat hallasz zenehallgatás közben, akkor valami nem jó a rendszerben (erre akkor jöttem rá, amikor otthon az MNC-s mélysugárzós hibrid tákolt 3 utas hangfalamat lecseréltem egy minőségi belépőszintű 2 utasra) :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#3726) orbano válasza hugi0 (#3724) üzenetére


orbano
félisten

ha azt sikerult megporkolnie, az ujat nem fogja?

A vér nem válik VAZZE!™

(#3727) 4d válasza hugi0 (#3724) üzenetére


4d
aktív tag

háát sajna ez nem kimondottan gumi peremes, inkább ilyen habszivacs, biztos tudod melyik. Ha így is érdekel a dolog akkor jelezd lécci.

orbano: van néhány zenei stílus ami viszont basszus nélkül semmit nem ér... és nem feltétlenül agyatlan tuctuc

egyelőre fogalmam sincs hogy mi lett vele. ellopták a kocsimat de a hangszórókat benne hagyták (később lett meg az autó) utána meg a pincében porosodott elég mostoha körülmények között..

[ Szerkesztve ]

(#3728) (jan) válasza 4d (#3727) üzenetére


(jan)
őstag

úgy bizony... van jó néhány zenei stílus ami semmit se ér mély nélkül

mint pl a Drum and Bass aminek a nevében is ott van ...na de ízlések és pofonok

valaki édesen eszi a bundás-kenyeret valaki sósan.... én édesen :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#3729) hugi0 válasza 4d (#3727) üzenetére


hugi0
őstag

Szeva !

Sajnos azt nem tudom, szepen lefejteni es masikra ujraragasztani. :((
De egy probat megerhet.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3730) 4d


4d
aktív tag

Nna vettem egy Hertz DCX 690 ovált. (Jan köszi a tippet ;) )

Egyerűen brutális. Egy 4x30-as ócska pioneer magnóról hajtom, hihetetlen h mit ki lehet hozni egy ilyen rendszerből. A mélyek nálam nagyon szépek, talán a többi frekit el is nyomja, de lehet h csak beállítás kérdése. Mindenkinek ajánlom.

(#3731) (jan) válasza 4d (#3730) üzenetére


(jan)
őstag

ugye hogy ugye ... :) :DD

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#3732) hugi0 válasza (jan) (#3731) üzenetére


hugi0
őstag

;))

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3733) smiti


smiti
addikt

Sziasztok !

Kinéztem én is a nejem autójába ezt a Hertz DCX 690.1 hangfalat. egy ötajtós Suzuki Swiftbe menne ( nem az újba ), milyen fejegységet ajánlanátok hozzá? Én a Sony, Kenwood olcsóbb kategóriájában gondolkodok :U

Kenwood KDC-W3044G vagy Sony GT23 ?

[ Szerkesztve ]

(#3734) hugi0 válasza smiti (#3733) üzenetére


hugi0
őstag

Tulajdon keppen sok kulonbseg nincs emellet a kietetel mellet:
"olcsóbb kategóriájában gondolkodok".

Vedd meg azt amelyik jobban tetszik tobb szolgaltatast tud, illetve tobb a garancia.
- ezen utolso feltetelnel, erdemes elotte erdeklodni, hogy valoban lehet-e ervenyesiteni.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3735) (jan) válasza smiti (#3733) üzenetére


(jan)
őstag

én jvc-t ajánlok nekem és cimborámnak nagyon bejott... az usb nagy hatalom rajta ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#3736) smiti válasza (jan) (#3735) üzenetére


smiti
addikt

Volt nekem is pár JVC de nekem annyira nem jött be :( Esetleg egy pontosabb típust mondanál ? Úgy lkönnyebb lenne rákeresni ;)

(#3737) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Üdv mindenkinek! Egy 3-as golf-ba szeretnék egy kis zenét vinni de nem tudom hogyan tegyem azt. A keret nagyon kevés tehát a legolcsóbb megoldást szeretném választani ami létezik. Nézegettem a Sal mélyládáit, és szubcsöveit és nagyon megtetszettek. Véleményeket tudtok róla mondani?

(#3738) Oibacsi válasza birozoli7800 (#3737) üzenetére


Oibacsi
őstag

Mégis pontosan mid van eddig, mit szeretnél és pontosan mekkora az összeg?

(#3739) birozoli7800 válasza Oibacsi (#3738) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Hát eddig semmi. Most fogok vásárolni mindent. A lehető legolcsóbb megoldást szeretném. (Hátulra viszont szeretnék vagy mélyládát vagy szubcsövet). Nagyon zöldfülü vagyok ilyen téren ezért várom segítségeteket.

Szerk: Gyári hangszórók vannak az ajtóban. (2 db) Azt hiszem philips.

[ Szerkesztve ]

(#3740) Oibacsi válasza birozoli7800 (#3739) üzenetére


Oibacsi
őstag

De mégis mennyit szánsz rá?
Mert egy olcsó de elfogadható első szett+fejegység kombó is 40 ezer...

(#3741) birozoli7800 válasza Oibacsi (#3740) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Hát max 50 K-ra gondoltam. ( De ha később bővíthető a rendszer az jó lenne.)

(#3742) Oibacsi válasza birozoli7800 (#3741) üzenetére


Oibacsi
őstag

Akkor inkább először vegyél egy fejegység-elsőszett kombót...majd bővítheted később

(#3743) birozoli7800 válasza Oibacsi (#3742) üzenetére


birozoli7800
senior tag

De mégis valamilyen ajánlást kérhetnék? Valakinek vélemény a somogyi ládáiról?

(#3744) Oibacsi válasza birozoli7800 (#3743) üzenetére


Oibacsi
őstag

fejegységből ebben a kategóriában én a kenwood környékén néznék szét
szett meg ízlés szerint lehetőleg meghallgatás után, de egy kicker ds 650.2 vagy mondjuk egy hertz dsk valószínűleg tetszene
persze ha befér a 16-os szett és persze a mélységet is meg kell nézned, hogy mekkora fér oda
én egyszer kötöttem rá somogyi ládát a rendszeremre, majd szét hullott pedig oda se csavartam neki rendesen, egyik sem tudja azt amit ráírnak

(#3745) hugi0 válasza Oibacsi (#3744) üzenetére


hugi0
őstag

Ha talalsz SAL PRO szeriabol 25-os vagy 30-as sugarzot, az joaron megveheted.
Eros es jo felepitese van.
- ugy velem az "olcso" kategoriaban a legjobb.

Ma mar csak az utodjat forgalmazzak SAL XPRO, ilyet meg nem szedtem szet, de ranezesre jobb az elodnel.
- igaz az ara is. :)

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3746) orbano válasza 4d (#3727) üzenetére


orbano
félisten

hol írtam én azt hogy nem kell basszus? azt írtam, hogy ha egy rendszeren a basszust hallod, és nem a zenédet (amiben lehet basszus) úgy, ahogy kell, akkor el van b*xva vmi. csak egy megjegyzés volt... ez olyan mint ha a bundáskenyérben nem a bundáskenyér ízét éreznéd, hanem mondjuk a lisztét, a tojásét és a cukorét/sóét külön... :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#3747) 4d válasza orbano (#3746) üzenetére


4d
aktív tag

persze ebben egyetértünk, a hifinek pont ez a szépsége, hogy minden konfig máshogy szól egy kicsit

(#3748) Kyller


Kyller
senior tag

Szevasztok! Új fejegység vásárlása előtt állok, de nem akarok sokat költeni, viszont jó lenne, ha lenne benne: CD-RW lejátszás, USB csatlakozó, esetleg Bluetooth. Ezt néztem ki magamnak:
[LG-LAC-7900RN]

Ki ismeri? Valakinek tapasztalat ezen termékkel? Köszi.

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#3749) Oibacsi válasza Kyller (#3748) üzenetére


Oibacsi
őstag

ennyi pénzért már normális márkát is vehetsz...
25 körül egész jó kenwoodokat láttam és hallottam a múltkor

(#3750) orbano válasza Oibacsi (#3749) üzenetére


orbano
félisten

esetleg Alpine? Én nagyon gondolkodom rajtuk most az anyagi csődöm után :) pl ilyesmin [link]

Az LGnél tuti jobb, azok maradjanak a légkondinál meg a mosógépnél :D

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.