Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Majd ketto hettel a Fusso felvitele utan lemostam az autot. Nem volt nagyon koszos, sokkal jobban mukodik a Fusso, mint a Reload ezen a teren is, es szerintem a vizet is jobban dobja. Eleg durva, borzasztoan konnyu lemosni az autot, a 4 felni tovabb tartott. Probaltam mar par Waxot, dragabbakat is, mint az Autoglym HD Wax, Swissvax Concorso, Wolf’s Chemicals Hard Body NANO, es kulonbozo Carnauba waxokat is. Ez mindent visz... Lehet nem fenylik ugy az auto, mint az emlitett termekektol, de hetkoznapokra nem is az lenne az elsodleges.
Nagyon elegedett vagyok, el is gondolkoztam, hogy biztos kell e nekem a keramia... Itt ha valami tortenik a wax -al, akkor fogom, es fel nap alatt ujrahuzom, foleg, hogy mar lesz garazsom is, ahol nyugodtan dolgozhatok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33552) Peti78 válasza MPowerPH (#33551) üzenetére


Peti78
őstag

A felniket két réteg fusso-val kezeltem, felnitisztító sem kell.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#33553) MPowerPH válasza Peti78 (#33552) üzenetére


MPowerPH
félisten

En arra vettem kulon felni waxot, Chemical Guys Wheel Guard -ot, szinten ket retegben kezeltem oket meg leszerelt allapotban. A fekpor ami rajtuk volt, az siman le is jott magasnyomasuval, igy felnitisztitot en sem hasznaltam. Ellenben volt rajtuk egy vekony kosz reteg, amihez kellett a szivacs. Persze ez sem tartana sokaig, ha nem millio kullos felnit valasztottam volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33554) Formaster válasza MPowerPH (#33551) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Jobban dobja és a koszt is. Sokkal tartósabb, de a gyári 12 hónapot ez is csak vitrinben tudja. A reload is kb 2-3-at ha tud a gyári 6 hónap ígérettel szemben. Viszont 6 hónapig tartja magát, körülményektől függetlenül, nyilván normális lakkon értve.

(#33555) Peti78 válasza MPowerPH (#33553) üzenetére


Peti78
őstag

Az enyém se ritkás példány. :) Átérzem a fájdalmadat.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#33556) BigBlackDog válasza Peti78 (#33555) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szép példány, jó a szín, tetszenek a felnik és jól áll a sötétítés is! :K Mondjuk a felni mosás valóban nem lehet egyszerű. ;]

(#33557) Peti78 válasza BigBlackDog (#33556) üzenetére


Peti78
őstag

A felnimosás (köszönhetően a két réteg fusso-nak) úgy néz ki, hogy a lándzsás mosóban alapnyomáson lejön a 98%-a. Mivel úgyis áttörlöm a végén, a maradék is lejön. :) A felnik waxolása leszedett állapotban 3 óra volt, de megérte.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#33558) ReFleXx válasza FeRRaR1 (#33539) üzenetére


ReFleXx
addikt

gyogyszertar IPA-ra nem nagyon jatszik erre fele, egyreszt nem arulnak kulon, masreszt ha van ismeros es megoldja rohadt draga (3e+ / liter)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#33559) BigBlackDog válasza ReFleXx (#33558) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Elektronikai és némely számtech boltban is lehet szerezni, talán ezres volt literenként, ahol én vettem.

(#33560) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
A bal fényszórón találtam egy kb 7cm -es keresztirányú repedést. Mosásnál, ha minimális mértékben is, de bejut a víz a lámpa belsejébe. Van esetleg ötlet, hogy mivel lehetne esztétikusan tömíteni? Olyasmi megoldás lenne jó, mint a szélvédő javító folyadék, ami folyékonyan bejutott a hajszálrepedéselbe, kívülről letörölhető a felesleg, megszilárdulás után pedig az üveg (műanyag) fénytörési mutatójához hasonló lesz, így a repedést is eltünteti.

(#33561) MunezXBK válasza Acheron (#33560) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Műgyanta?

(#33562) Formaster válasza Acheron (#33560) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ha nem találsz otthon műgyantát, akkor tudok neked küldeni egy spéci 2k anyagot milar fóliával. Pont erre a célra vettem, igaz még nem tudtam használni. Viszont szét kellene kapni hozzá az egész fényszórót, anélkül nem fog menni, az meg nem kis meló, ha ragasztott.

(#33563) Acheron válasza MunezXBK (#33561) üzenetére


Acheron
őstag

Utánanézek a helyi lehetőségeknek, köszönöm a tippet! Valami ügyes megoldás kell, hogy bent se folyjon meg.
(#33562) Formaster: Jelzem majd, mire jutottam műgyantaügyileg, köszönöm neked is!
A műanyag részt is szét lehet szedni valahogy roncsolás nélkül? Ez azért érdekes, mert ahol a víz befolyt, egyértelműen látszik, hogy belül is van egy vékony fehéres porréteg (amit a vízfolyás lemosott. Ez a réteg a másik oldali lámpában is látszik belül. Ezt valahogy ki kell takarítanom belőle, addig políroztatni sincs értelme :(

(#33564) animoo válasza Peti78 (#33557) üzenetére


animoo
senior tag

Mekkora felnijeid vannak? 😁 de egyebkent ez nekem is bevalt, csak nem tartott eddig őket atwaxolni :)

Szerk. mar latom, jo jatek lehetett ennyi kullovel👌🏼

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#33565) Formaster válasza Acheron (#33563) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Mindent szét lehet szedni, azért nem mindegy, hogy gyárilag milyen. Létezik pattintós és létezik pattintós+ragasztott kivitel. A ragasztottat is meg lehet mókolni, csak be kell dobni a sütőbe 130 fokra 7 percre ;] Egyébként az egész akkora macera, hogy érdemes elgondolkodni egy bontott fényszórón.

szerk: egyébként milyen autóról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#33566) MPowerPH válasza Formaster (#33554) üzenetére


MPowerPH
félisten

Reload nalam 1 honap.... Persze mindenfele elokeszites nelkul, mosas utan felrakva.

Don't Tread On Me

(#33567) MPowerPH válasza Peti78 (#33555) üzenetére


MPowerPH
félisten

Maig az egyik kedvencem ez az S60. Mindig egy R verziot akartam, azzal a jellegzetes fako zold szinnel, amivel a legtobb R verzio fut. Aztan soha nem jott ossze....

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33568) Iki77


Iki77
csendes tag

-Molecule Scratch Remover
Erről a termékről, van valami infó,vagy csak" kábítás"az egész?
Esetleg próbálta már valaki?
https://yourofferpro.com/36/moleculescratchremover-gps/

(#33569) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Bedobom ide is, milyen csodákat láttam ma. Próbamunkán voltam és ilyenek vettek körbe. :B

(#33570) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Első, illetve hátsó lámpabúrákon, egyéb fényezetlen műanyagelemeken gyárilag van valami lakk? Adott esetben, ha kézzel, mikroszálassal és finom pasztával átmegy rajtuk az ember, akkor ezt a lakkot mennyire tudja lekapni pl. hátsó lámpabúra esetén?

(#33571) MunezXBK válasza BigBlackDog (#33570) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nincs lakk, én géppel át szoktam polírozni mindig.

(#33572) BigBlackDog válasza MunezXBK (#33571) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Akkor nyugodtan "nekiesek". Amit észrevettem, hogy egy tenyérnyi területen, 15-30 másodperc finom mikroszálassal (+ Menzerna 3800) való kézi polírozás után a hajszál karcok nagy rész el is tűnt.

(#33573) Czimby válasza MunezXBK (#33571) üzenetére


Czimby
addikt

Első lámpákon pedig elég gyakori a lakkréteg gyárilag.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#33574) MunezXBK válasza Czimby (#33573) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Valami van, de nem kimondott lakk.

(#33575) Formaster válasza Czimby (#33573) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ez egy UV védőbevonat, amivel gyárilag befújják, majd rásütik.

(#33576) Czimby válasza Formaster (#33575) üzenetére


Czimby
addikt

Igen és vigyázni kell, mert ha megsérül elkezd szépen leperegni mögötte a műanyag meg bemattulni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#33577) weres78 válasza MunezXBK (#33569) üzenetére


weres78
senior tag

Az üvegtisztításra figyeltél? ;]

(#33578) MunezXBK válasza weres78 (#33577) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt nem foglalkoztak ilyen szarokkal. :D

Egy srácnál voltam próbamunkán, aki a Porscheval van kapcsolatban, oda keresnek embert. A minőséget teljesítettem, jövő héten jön Stuttgartba a leendő főnököm, tárgyalni.

Azért jön, hogy nekem ne kelljen mennem 70km-t. :B

(#33579) szőröscica


szőröscica
addikt

Na, megvolt a 3 órás, 2 vödrös itthoni szeánsz.

Először lecsapattam slaggal, aztán wolf samponnal lemostam, felnitisztítóztam, szárazoltam. Utána jött a quickie, majd a műanyag és gumiápoló az abroncsokra, illetve a matt fekete műanyagokra. A beltérben csak portörlés, porszívózás és W5 matt kendős műanyagápolás volt.

A múltkor citromos vízzel átmostam a műanyagokat, illetve akkor volt bőrmosás és ápolás, így most elég volt csak a fenti műveletsor.

Ez a Wolf's Quickie mennyi ideig marad fent? Minden mosás után kell alkalmazni? Mert ha igen, akkor hamar elfogy majd, lassan megrendelem a következő adagot. ;] És ugye nem lesz most eső? :D Legalább 1 napig ne. Sajnos nincs garázsom (a romos ház nem a mienk, megvette valaki 3 éve, hogy felújítja, majd azóta felé sem nézett).

Hátulról
Elölről
Belső

(#33580) MPowerPH válasza szőröscica (#33579) üzenetére


MPowerPH
félisten

De fura latni, hogy Amperarol tolsz be kepet ugy, hogy nem reg meg benzinzabalo szornnyel kozlekedtel. :) En nem merem meglepni, hianyozna az autozas, mint hobbi. Pedig rohadtul tetszik a verda, es tulajdonkeppen a havi uzemanyagkoltsegem nullara csokkenne, mar ami a munkabajarast es bevasarlast erinti. Biztositasrol, road tax -rol nem is beszelve, es akkor pl. a gumik arat meg le sem irtam. Osszeszoritott fogakkal, sirva, de egyszer en is bealdozom ezt a hobbimat. Legalabbis megprobalom... :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33581) weres78 válasza szőröscica (#33579) üzenetére


weres78
senior tag

Quickie kitart egy mosást, ha közben nem esik. Ha esik, akkor addig.

(#33582) Formaster válasza MPowerPH (#33580) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ugyan nem a topik témája, de én várom a pillanatot, hogy villany autóm lehessen. Az a csendes, folyamatos lóerő/nyomaték eszméletlen lehet. Emellett költség hatékony és azon kívül, hogy nem brummog, rengeteg előnye van, a robbanóval szemben. Nyugodtan fekhetsz le aludni, hogy holnap nem lesz egy több ezer eurós váratlan javítás a nyakadban.

(#33583) h1mpi válasza Formaster (#33582) üzenetére


h1mpi
nagyúr

De lehet más akár 10K Eurós problémád ha nem garis már...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#33584) rasotamas


rasotamas
veterán

Pár hét különbséggel leesett a mosóban a "6" majd a "mazda" felirat az autómról. Ami nem nagy tragédia, de akár rendesen "debadge"-elni szeretném, akár újra fölragasztani, le kéne szedni a régi ragasztót.
Van erre valami bevett csodaszer, praktika?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#33585) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Spot fényezővel van valakinek tapasztalata? Meg tudják úgy csinálni valóban a fényezést, hogy nem fog elütni? Vagy csak kábítás és akkor lesz szép, ha telibe fújják az elemet?

[ Szerkesztve ]

(#33586) MPowerPH válasza Formaster (#33582) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak megjegyeztem, mert tenyleg futurisztikus az Ampera. :) De a magam reszerol, es azok reszerol akik nem nem csak muszalybol ulnek volan moge, es nem csak siman egy amolyan raeroltetett mindennapi rutin, nem varom/varjuk ezt az idot. Nekem egybol a hobbim is, es ha elektromos auto, akkor ne a Teslabol induljunk ki. Ha nem kell dugozni, akkor elvezem minden percet, mert van benne bugi, kis adrenalin. Ma direktbe elmentem egy messzi kutra megtankolni melo utan, hogy aztan hazafele kerulovel kicsit szorakozhassak. Ertsd, a fordulatszam tobbet volt 5000 korul, mint 3000 alatt, es dieselrol beszelunk. ;] Vegre a PS4 -eket is bekoptathattam, 24 fok volt itt is.(cserebe tiszta fekpor lett a tegnap pucolt felnim :DDD ) Egyenlore meg nem vagyok eleg oreg, a szintetikus autozas meg varhat.

Don't Tread On Me

(#33587) MunezXBK válasza JHONNY 79 (#33585) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem szokták telibe, csak lakkozni. Kivéve a metálfényt.

(#33588) Acheron válasza Formaster (#33565) üzenetére


Acheron
őstag

Ez elég komoly műveletnek tűnik, és egypár szerszám sincs meg a repertoárban. Per pillanat nem érzek komoly késztetést, hogy imígyen szétszedjem a saját fényszóróm, no meg lehet, be sem férne a sütőbe... :N :D
Bontott ebből nem sok lesz, 2010 Outback.

(#33589) JHONNY 79 válasza MunezXBK (#33587) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Okos előző tulaj összecseszte a tetőt valami utángyártott tetőcsomagtartóval. Behorpadt a teteje, illetve még a lakkot is megmarta a tetőcsomagtartó talpa. Horpadásjavításkor sajnos a lakk itt le is jött, kb. 20 Ft -os nagyságú helyen. Ott ki kell javítani, de van az ajtón és a sárvédőn mélyebb karc, amit fújni kéne. Ezért kérdeztem meg lehet e szépen csinálni foltban, vagy csak ha telibe is fújják-lakkozzák. Gyári a fényezés, nagyon nem akarnám fújatni, csak ha foltban szépen meg tudnák csinálni.

(#33590) Formaster válasza h1mpi (#33583) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nem tudom mennyire vagy műszaki beállítottságú, de egy villanyautóban nagyságrendekkel, kb 100-adával annyi létfontosságu alkatrésszel van kevesebb, mint egy robbanóban. Nem akarok listát írni, vagy tudod, vagy nem, csak kiemelnék néhány horror költségű cserét/javítást, mint turbó, befecskendezés, kettőstömegű, kuplung/automata, lánc, de sorolhatnám a kis biszbaszokat is, amihez meg kell bontani a teljes motort.

Ehhez kepest egy villanyautó áll két létfontosságú fő egységből, villanymotor és akku. Előbbiek elnyűhetetlenek és a végtelenségig egyszerűek egy robbanóhoz képest, utóbbiak szintén megbízhatók, valamint mérésekkel diagnosztizálhatók.

A villanyautózás most valahol ott tart, mint mikor bejöttek az első színes/kamerás telefonok és ha valaki azt mondta volna, hogy egyszer jön majd a smartphone meg az iphone akkor kinevettük volna, hogy miaz, hogy nem lesz rajta gomb, meg egy kijelző lesz az egész. Na valahol a tesla tart most ott, mint mikor az iphone kirobbant, azota eltelt bő 12 év és a csapból is ez folyik. Az autógyártók nagy része kijelentette, hogy 2025-2030 között leállnak a robbanóval, ők már tudják/látják mi lesz a jövő.

BMW001: pedig a teslábol kell kiindulni, mert anno sem volt mindenkinek okostelefonja, ma meg a nyugdíjasoknak is ott figyel a zsebében. Elon Musk utat mutatott és ha beindul a Model 3 gyártása, akkor a többi autógyártónak is lesz hova felzárkózni. 15 év és eljutunk oda, hogy le lesz nézve aki pöfögő autóval jár. Remélem 15 év múlva még meglesz ez a hsz ;]

(#33591) ReFleXx válasza Formaster (#33590) üzenetére


ReFleXx
addikt

varom a villanykocsikat, de ha a most elterjedt lithium akksikkal akarjak majd a jovoben is megoldani az energia tarolasat akkor bajok lesznek. mar rohadt draga pl a lithium , illetve egy tucat egyeb ritka alkotoelem szukseges az akksihoz meg a motorhoz, amihez nincs meg megfelelo kitermelési kapacitás, annak növelése meg nem megy egyik napról a másikra.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#33592) Attix70 válasza Formaster (#33590) üzenetére


Attix70
aktív tag

Én már elindultam az úton :D Nagyobb méretű roller (üléssel, csomagtartóval és már gyereküléssel). Agymotoros már (korábban láncos + motoros) tehát hajtásilag nincs kopó alkatrész. 80 Km+ a hatótáv. Ha csak 15Km-eket kell menni és az időjárás is engedi akkor csak ezzel (autó hetente max 1x). Egy töltés kb. 50 Ft (80Km !). Az autóknál a nagy hatótávolságot nem fogják tudni megoldani tiszta akkumulátoros megoldással.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#33593) jozsi252 válasza Attix70 (#33592) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért a Model 3 400-450km-es hatótávja nem kicsi már. Az egy dolog hogy kb. 1-1.5 évet kell rá várni, de akkor is megcsinálták.
Az emberek nagy részének bőven elég lenne ez a hatótáv, főleg ha valaki csak a városba járkál. Én is naponta 80-90km-t megyek melóhelyre, elég lenne hetente 1x töltenem. Még egy i3-at is elfogadnák mert tudnám itthon tölteni, de az ára a tisztán elektromos autóknak elég magas sajnos. A Yarisom 1.5 111LE motorral 4.8-5.5 között eszik télen nyáron klímával. Attól függetlenül hogy a benzint állja a cég, még így is szívesen vettem volna elektromosat ha lett volna 10+ millám. Mert nagyon jó lehet az a megszakítás nélküli folyamatos nyomaték, halk közlekedés, illetve az alacsony szervizköltségek.

iPhone 13 Pro Max

(#33594) Attix70 válasza jozsi252 (#33593) üzenetére


Attix70
aktív tag

Várjuk meg a tulajdonosok mit mondanak (valós) hatótávra.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#33595) tibbike01


tibbike01
őstag

Tudnátok linkelni (ebay, aliexpress vagy magyar oldalról) fúrógépbe fogható polír tárcsát, vagyis ilyen szivacsot, amivel fel tudom vinni a waxot. Plusz van egy ilyen karceltávolítóm és ehhez is jó lenne valamilyen korongfej. Csak egy mezei akkus fúróm van itthon. Nem akarom megváltani a világot, csak pár karcot a kilincs körül és a lökhárítóról eltávolítani plusz a fussot felvinni.

[ Szerkesztve ]

(#33596) h1mpi válasza Attix70 (#33594) üzenetére


h1mpi
nagyúr

70%-a, mint ami a marketing anyagokban megjelenik. Használom is és ezzel is foglalkozok (új autó eladása)
Pl. új LEAF ~400 km helyett 270-max. 300 városban

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#33597) MPowerPH válasza jozsi252 (#33593) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha igy halad, akkor mar nem sokaig lesz Tesla.

Abba belegondoltatok, hogy honnan a fenebol szervalunk annyi aramot? Neha akkor gond van, amikor nyaron a hosegben mindenki klimazik.
Na meg egyenlore az elektromos autozas ugyan olyan kornyezetszennyezo, csak nem kozvetett modon. A jovo a hybrid, de az meg nem vilagos, hogy melyik.

Don't Tread On Me

(#33598) Formaster válasza h1mpi (#33596) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nincs mire várni, handrás tesztelte. A normális akkupackal szerelt model 3 piros hóban is hozza a 400km-t.

(#33593) jozsi252 azért más autóknál is van várakozási idő. Az X6 számláján ami nálam van eladásra szeptemberi megrendelés szerepel és februárban tudták szállítani, kerek 6 hónap. Aki ilyen autót vesz, az tud előre tervezni.

(#33591) ReFleXx Egyet értek, a líthiumos technológia nagyon drága és abszolút nincs összhangban a kor igényivel, színvonalával. Szerintem a közeli jövőben az lesz a következő mega cég, aki feltalálja a spanyolviaszt ezen a téren.

(#33592) Attix70 Be tudnád linkelni ezt a rollert? Lehet, hogy engem is érdekelne. :)

(#33597) BMW001: Persze, környezetszennyező, mert ósdi technológiával termelik az áramot. Viszont az nem mindegy, hogy a körúton a Margitnéni ablaka alatt pöfög feleslegesen az 550d vagy valahol egy külvárosi, köztes területen égetik a szenet. Muskot nem kell félteni, nem fog becsődölni a Teslával, ez a riogatás csak folyamatos tőzsdei spekuláció, "valahogy" az utolsó pillanatban mindig lángra kap, amikor már a pincében a papírok értéke. Egyébként meg simán elő lehet állítani a kellő mennyiségű áramot. Abba bele gondoltunk már, hogy honnan a fenéből jön ennyi üzemanyag, amit az egész világon elégetünk? ;]

[ Szerkesztve ]

(#33599) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Próbálta már valaki fényezésen zsírtalanításra használni az ecetes zöld Mr Musclet?
Fusso előtt gondoltam áttörlöm vele, mert annyira nem rossz állapotú hogy gyurmázni kelljen, viszont IPA nincs itthon.

(#33600) MunezXBK válasza -cobra- (#33599) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt honnan látod, hogy kell-e gyurmázni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.