Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) szecsgeri


szecsgeri
tag

Sziasztok!

Elfér egy kis (tavalyi) asztrotájkép? :)

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3602) Valzor válasza szecsgeri (#3601) üzenetére


Valzor
aktív tag

Bizony elfér! Nagyon szép kép! Pont a héten figyeltem meg, hogy már rengeteg a szép napraforgós táj :DDD

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#3603) föccer válasza Valzor (#3602) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyetéretek, jöhet minden. :K a kép az én szememmel jó, nagyon tetszetes, imádom az asztro tájat. Ellenben jó volna, ha némi technikai adattal is ki lenne egészítve itt a topikban.

Szerintem nagyobb poén lenne, ha a napraforgók is ugyan arra néznének, mint amerre a kamera néz, mintha ők is a tejutat néznék. Na az brutál ütős lenne. :N

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3604) szecsgeri válasza föccer (#3603) üzenetére


szecsgeri
tag

Köszönöm! :R

Nos technikai adat:

Benro A-268 M8 állvány B-1-es gömbfejjel, Nikon D7000 + Nikkor 18-105mm. ISO 4000-en 30mp-el a Tejút 3db képből lett összefűzve, alá a napraforgók pedig ISO 800-on kb. 160-180sec záridővel lettek fényképezve (nem emlékszem már pontosan). Majd ezt PS-ban összefűztem, majd Lightroomban bűvészkedtem és tádá. :)

Ha ugyan arra néznének, mint a kamera lehet nem lenne ennyire látványos a kép, mert hátulról nem túl izgalmasak, de lehet az idén kipróbálom, ha eljutok a Hortobágy fele. :C

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3605) Bensid válasza föccer (#3603) üzenetére


Bensid
tag

De akkor már nem napraforgók lennének, hanem tejútraforgók. Na jó ez gyenge poén volt.. :)

De egyébként tényleg gyönyörű kép, le a kalappal! :)

(#3606) Pulsar


Pulsar
veterán

Van egy több oldalas Blog bejegyzés a tejút fotózásról. Érdekes iromány, szerintem érdemes átolvasni. Bár lehet itt ajánlotta valaki és már mindenki látta :D

(#3607) TKL


TKL
tag

Visszatérve a stackeléshez. Múltkor beszélgettem pár emberkével utómunkáról egy külföldi fórumon, és azt mondták, hogy tejúthoz inkább a követés lenne hasznos mintsem a stackelés. Ennek a kipróbálása még várat magára kicsit.

(#3608) kovisoft válasza TKL (#3607) üzenetére


kovisoft
őstag

Ez annyiban mindenképpen igaz, hogy stackeléssel nem lineárisan összegződik az expozíciós idő, hanem a képek számának csak a négyzetgyőkével nő a jel/zaj viszony. Tehát pl. 16 képet kell stackelni ahhoz, hogy az megfeleljen 4-szeres expozíciós időnek.

(#3609) Valzor


Valzor
aktív tag

Újabb magyar kép az APOD! :C

[LINK]

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#3610) Balinov válasza Valzor (#3609) üzenetére


Balinov
félisten

Wow, 204db 5 perces expo, majd' 3 honapot lefogva. Nagyon szuper!

Pulsar: koszi a linket, ezt meg nem olvastam, hasznos cikksorozatnak tunik :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3611) Pulsar válasza Balinov (#3610) üzenetére


Pulsar
veterán

A cikkben említett könyv (e-book) is megvan, ha kell valakinek. Angol, de erdekes olvasmány, szép képekkel ilusztrálva. :)

(#3612) TKL


TKL
tag

Ha már képek, második próbálkozásom, még májusból:

Ez már volt de most újragondoltam kicsit a színeket. Most sem lett sajnos teljesen természetes egyik sem, talán a hidegebbik közelebb áll a valósághoz az űrt tekintve, de a tejút színe a másikon valósabb, bár a sárgás-barnás színeket nem tudtam még kihozni belőle.

Nikon D5500 / AF-P 18-55 @ 18mm / ISO 6400 / 8x20sec Sequator-ban stackelve + PS + LR

(#3613) föccer válasza TKL (#3612) üzenetére


föccer
nagyúr

Jók ezek. :K

Milyen állványt használsz?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3614) Balinov válasza Pulsar (#3611) üzenetére


Balinov
félisten

Én beallnek a sorba azért az ebookert. Koszi előre is :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3615) Matska válasza TKL (#3612) üzenetére


Matska
senior tag

A második színvilága jobban tetszik. Irigyellek, idén még nem láttam a tejutat, és a szezon közepén vagyunk :(

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#3616) szecsgeri


szecsgeri
tag

Ez már idei kép, a múlt havi újhold előtt. :)) Úgy nézzétek, hogy Debrecen alatt lakom 10km-el és itt készült a kép! :R ...bár pára akadt így is dögivel... :O

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3617) TKL válasza föccer (#3613) üzenetére


TKL
tag

Vanguard Espod CX 203AP az állvány. És ha már hozzávalók, JYC TC-N3 a távkioldó.

(#3618) TKL válasza Matska (#3615) üzenetére


TKL
tag

Én sokszor kimentem fotózni, de olyan 'aztaku*va típusú képet sosem sikerült még csinálnom, szerintem nem mentem még igazán sötét helyre :(

(#3619) Matska válasza szecsgeri (#3616) üzenetére


Matska
senior tag

Ment a csillag, meg a villámosra is :)

A legutóbb szentivánéji fotózást terveztem de bealudtam, mert másnap korán kellett kelni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#3620) TKL válasza szecsgeri (#3616) üzenetére


TKL
tag

Ahhoz képest, hogy mennyi fény lehetett ott szép részletes :)

(#3621) szecsgeri válasza Matska (#3619) üzenetére


szecsgeri
tag

:R :R

A villámosnál pont f*ssá áztam :DD :DD .

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3622) föccer válasza TKL (#3617) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezzel az állvánnyal hogy a pékbe bírsz 20 másodperces expókat készíteni? elfordulás nélkül? Még nekem sincs óragépes mechanikám, de még ha az éjszaki irányba kattintok, akkor is nagyon maximum 5 másodperc. Déli irányba 2. Ha e fölé megyek, akkor már az elfordulás mértéke bőven látszódnak a képen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3623) Matska válasza szecsgeri (#3621) üzenetére


Matska
senior tag

Gépet mivel véded az esőtől? Vettem Nd szűrőt villámozáshoz, de az első ilyen jellegű képem egyszerű szerencse volt. Pont villámlott exponáláskor :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#3624) szecsgeri válasza Matska (#3623) üzenetére


szecsgeri
tag

A kép már sötétedésnél készült, szóval nem volt gond a hosszabb záridőkkel.
Egyébként a gép egy Lowepro Flipside 400AW-ben volt benne :D Még csak az esőhuzatot se húztam rá (mert annyira száguldottam hazafele biciklivel) de simán csak lesepertem róla a vizet. Ja, és eBay-ről vettem 14k-ért. :D

@föccer: Nem tudom, hogy neked 5 másodperctől miért húz csíkot? Nem lehet, hogy nagy gyújtótávolságon akarsz fényképezni?

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3625) dzz válasza Pulsar (#3611) üzenetére


dzz
aktív tag

Én is kérném szépen ha maradt még belőle ;)

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#3626) TKL válasza föccer (#3622) üzenetére


TKL
tag

Csinálhatsz vele bármilyen hosszú expokat :DD Viccet félre téve 16-18 mm-en a 20mp-es exponálás már épp kezd csíkot húzni de nem annyira szembeötlően. Kb 30-35 másodperc lenne igazán jó, de azt vagy fullf frame-el lehet csak vagy követéssel. Tervezek egy star adventurer-t, addig meg marad a stackelés. Ha teljesen sötét helyre tudnék menni lehet próbálkoznék 18mp körüli exponálással + stackeléssel is.

(#3627) föccer válasza szecsgeri (#3624) üzenetére


föccer
nagyúr

Mondjuk 50 mm körül szoktam lövöldözni, próbálkozni. Teljesen jogos az észrevétel, hogy e végett húznak a csillagok. Legközelebb kipróbálom kisebb fókusszal.

Köszi, mindig tanulok. :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3628) Balinov


Balinov
félisten

Mennyire számít a páratartalom? Mi az ideális %?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3629) föccer válasza Balinov (#3628) üzenetére


föccer
nagyúr

Minél kevesebb. Egyrészt szórja a fényt, másrészt kitakar. (haramdrészt elnyeli a kintről érkező rádióhullámok egy részét, de ez a látható tartományon kívül van, így nem zavaró).

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3630) szecsgeri válasza föccer (#3627) üzenetére


szecsgeri
tag

Így már érthető. :) Én 11mm-en el merem engedni 25mp-ig is, de 30mp is belefér. Sőt, amíg nem volt nagylátóm addig 18mm-en lőttem 30mp-eseket. Ha nem pixelkukkolva nézem, teljesen jó eredményt ad. :)

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3631) föccer válasza szecsgeri (#3630) üzenetére


föccer
nagyúr

Jajam.

Ma beugrottam az europarkban lévő MM-be. A szemeteskosárban (outlet) megláttam egy Sigma 18-35 f1.8 obit canonhoz. Nem merték ráírni az árat, rákérdeztem. 220-ra tartják, de 200-ig le lehet menni, az eladó szerint annyiért még oda adják. Annyiért jó vételnek tűnik 3 év garival, de nekem ingerküszöb felett volt. Persze nem volt realitás, hogy 100-ért (vagy alatt) odaadják, de egy kérdsét megért. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3632) TKL válasza szecsgeri (#3630) üzenetére


TKL
tag

Az én szememnek 16mm-en 20mp már kezd zavaróan húzni. Igazából nem is az a baj h húz hanem megnő a csillagok mérete és olyan érzés mintha nem lenne fókuszban a kép, az megy nekem csúnya.

(#3633) TKL


TKL
tag

Egy 500 mpixeles kép a tejútról:

https://www.reddit.com/r/space/comments/6m74iz/this_is_a_124_shot_500mp_image_i_took_recently_of/

http://imgur.com/PoeDHGD

50mm - 124 x 6 seconds - ISO 3200 - f/2.0

Itt a fullos felbontású kép:

https://c1.staticflickr.com/5/4282/35548026236_191186ac37_o.jpg

Nem semmi.

[ Szerkesztve ]

(#3634) föccer


föccer
nagyúr

Kunadacs es Kerekegyhaza kozott talaltam egy tok jo eszlelo helyet. Remelem jo ido lesz este es tudok loni par kepet.

Felho nincs, a szel elcsendesedett. 20 fok korul van. Az legkor elegge koszos igy a tejutbol nem hinnem hogy latok majd barmit is de megprobalom.

Jol emlekszem holdkelte olyan 22:15 korul lesz ma?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3635) 4580693 válasza föccer (#3634) üzenetére


4580693
senior tag

21:58.
Sajnos alacsony a tengerszint feletti magasság. Ezért sok a pára és a por a levegőben.

(#3636) Pulsar válasza föccer (#3634) üzenetére


Pulsar
veterán

En is kitelepültem a kertbe, auto sajnos behalt, de legalabb hozott a dpd egy 50mm f1.8-at :)

(#3637) föccer válasza Pulsar (#3636) üzenetére


föccer
nagyúr

#irigykutyavagyok.

Ellenben rajottem hogy hogyan lehet rekeszt allitani a gepen. Asszem nemileg jobb lesz a helyzet 3.5-on mint 5.6-on... :)

A fokusz allitassal meg mindig szenvedek. Kuzdottem vele vagy negyed orat de nem vagyok benne biztos hogy jo lesz..

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3638) Pulsar válasza föccer (#3637) üzenetére


Pulsar
veterán

Ne légyél, hajtokar rörésem van :D

Egyebként kivancsi leszek, eddig ha régebbi obit használtam mindegyiken nagyon durva króma hiba látszodott. Ez is egy regebbi manialis obi. Napfenynél szép képe van, remélem a csillagoknál is szépen teljesit :)

Most láttam egy meteort, északi iranyba. Gyors es fenyes volt. :)

(#3639) föccer válasza Pulsar (#3638) üzenetére


föccer
nagyúr

Azt en is lattam. Az elobb par perce is volt egy, a zenit korul lattam meg es a Szaturnusz fele suhant.

Kar hogy holnap koran kell kelnem, igy lassan pakolok. Pedig most kezd jo lenni az eg. Szerencsre megnyugodott a legkor, egesz kellemes.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3640) Pulsar válasza föccer (#3639) üzenetére


Pulsar
veterán

Na arrol lemaradtam mert közben keszül a rantotthús :D
Holnap megcsinálom a stackelest, kivancsi leszek ra :)
Ha kesz lesz a kocsi, elmehetnénk együtt fotozni.

(#3641) Pulsar


Pulsar
veterán

Csak egy gyors DSS stackelés eredménye. Holnap (vagyis ma megcsinálom rendesen IRIS-el.)

(#3642) Pulsar


Pulsar
veterán

ez lett a végeredmény IRIS-el

(#3643) grabber válasza Pulsar (#3642) üzenetére


grabber
addikt

Hűha :Y Nem kell kommentálni,elég látványos a különbség.

Nagy kérés lenne,hogy kipróbálnád még ezeket a programokat? Itt a forumban ezeket javasolták és ha már van egy összehasonlítás akkor jó lenne ezeket is belevenni. Ha ekkora különbség van a programok között,akkor nagyon nem mindegy ki mivel próbálkozik. Sequator,Grip, Registrax,

Hétvégén fotóztam volna,de olyan párás volt a levegő,hogy a Holdat nem láttam. Értelmes képet nem is lőttem.

[ Szerkesztve ]

(#3644) Pulsar válasza grabber (#3643) üzenetére


Pulsar
veterán

Szerintem kicsit kómás az obi, amit rekeszeléssel szerintem lehetne csökkenteni, de annyira manuális az obi, hogy még nem tudom hogy hogyan fogom :)

De azért atti3x fórumtárs aki szép képeket tudott csinálni DSS-el Nyilván meg vana trükkje, de én annyira nem ismerem.

De persze, szívesen megnézem őket. A Registax-ot ismerem, de én azzal eddig ilyen képeket csináltam.

(#3645) föccer válasza Pulsar (#3644) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem még nem sikerült éppeszű stackelést csinálnom. Mondjuk nem ártana, hogy ha lenne flat boxom, mert még az sincs, de szerintem nem ezen múlik a dolog.

A SDD belövöm megtalál egy csomó csillagot, de a végeredmény egy nagy szürke kép lesz.. :F

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3646) gilfoyle válasza föccer (#3645) üzenetére


gilfoyle
őstag

A DSS-nél (gondolom azt használod, csak elírtad SDD-re) egy szürke valami lesz a kimenet. Egyrészt a hisztogramokkal tudsz állítani rajta, másrészt némi kontraszt, fényesség, szín beállítást valami képszerkesztőben nem ártana csinálni. Pl. Gimp, PS.

Keress rá, az év elején beírtam ide a fórumba néhány ajánlott DSS beállítást, az is tud segíteni a dolgon.

(#3647) föccer válasza gilfoyle (#3646) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, azt néztem annó. Akkor lehet mégiscsak lesz valami belőle. Vettem egy erősebb állványt, távkioldót, így már nem ugrál annyira a gép. Majd cserélek milc-re, hogy a tükör se rángassa a képeket.

Márd pár hét múlva oda érek, akkor majd megpróbálkzom vele megint.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3648) kovisoft válasza föccer (#3645) üzenetére


kovisoft
őstag

Igen, ez nekem sem tetszik a DSS-ben, hogy alapból egy szürke maszlagot jelenít meg stackelés után. Pedig az már egy teljes értékű kép, csak nem színkomponensenként 8-bites, hanem 16/32-bites, amit alapból ilyen bénán jelenít meg a 8-bites monitoron. Ahogy monguz is írta, a csúszkákkal elő lehet hozni a normális képet, vagy pedig elmented TIFF/FITS-ben, és a csúszkázást pl. Photoshopban csinálod meg. De igazán beletehetnék a programba, hogy már alapból is egy viszonylag normális csúszka-beállítást csináljon, hogy ne ez a szürkeség fogadjon, amikor kész a stackelés, és várnád a végeredményt.

(#3649) Valzor válasza kovisoft (#3648) üzenetére


Valzor
aktív tag

Azt hittem, hogy a múltkor én csináltam valamit rosszul, hogy csupa szürke volt a stackelt kép, de így megnyugodtam :DDD

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#3650) kovisoft válasza Valzor (#3649) üzenetére


kovisoft
őstag

Szerintem ez sok felhasználónak elvette már a kedvét a DSS-től, nem is értem, miért nem csinálnak ezzel valamit a fejlesztők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.