Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) föccer válasza Balinov (#3250) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez lehet, bár a Mexikói öbölben lévő tornyokra jóval kisebb pöttyöt rak. Ezek itt simán vetekednek egy nagyváros fényével. Na mindegy, összeségében jó a térkép, csak érdemes fenntartásokkal kezelni.

Nem akarunk kiruccanni Erdélybe fotózkodni? :)) Se tudásom, se felszerelésem. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3252) belovary


belovary
senior tag

Salzburgban lakom, és ez elég nagy város. De mellette vannak hegyek. Ha felmegyek egy 1300 méter magas hegyre, tiszta éjjelen, hiába van lent a város, szabad szemmel látni a tejutat. Viszont fényképen kuka. Alig...
Na most a térkép szerint utaznom kéne vagy 80km-t hogy sötétzöldbe érjek... :D

(#3253) Pulsar


Pulsar
veterán

A városok fenye, elég elég magasra feltör sajnos. Valahol olvastam hogy mekkora "kupolát" szennyez be, de már nem emlékszem :)

(#3254) radi8tor válasza Zotya21 (#3249) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hangulatosak! :C

⭐ Stella

(#3255) grabber


grabber
addikt

Ez a térkép jobb?

Zotya21: Elég látványos lett :))

[ Szerkesztve ]

(#3256) Zotya21 válasza grabber (#3255) üzenetére


Zotya21
senior tag

köszi :D

ezen a térképen nem igazán látni a kisebb fényt vagy jól kell beállítani

itt a városok körül alig van egy kis karika a másikon meg nagy területen

https://500px.com/slayer_art

(#3257) föccer


föccer
nagyúr

Jó estét!

RAW képek utómunkáihoz, stackelésre milyen szoftvert javasoltok? Most kezdenék ismerkedni a témával (eddig csak a nyálcsorgatás ment. :D), így lehetőség szerint freeware és egyszerű programot szeretnék kipróbálni.

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3258) xedos


xedos
addikt

Utálom a távcsövezést!!!!
Amikor ki tudok menni, akkor befelhősődik. Tegnap megjött a T2-es adapter és kaptam kölcsön DSLR gépet. Elsőre a Nappal próbálkoztam, persze jöttek a felhők... ma szintén... este megint megprobálom a Holdat.
Nézek pár képet, amely értékelhető - egy kerek világos korong... felmegyek a Nasa honlapjára, ott sem látszik napfolt. Nincs szerencsém...
Múltkor meg szerettem volna nézni ahogy az IO és árnyéka átvonula Jupiteren, persze addigra befelhősődőtt :-(

(#3259) 4580693 válasza föccer (#3257) üzenetére


4580693
senior tag

DeepSkyStacker?

(#3260) föccer válasza 4580693 (#3259) üzenetére


föccer
nagyúr

Végól is, hogy nem villant az eszembe... :W

:R:R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3261) 4580693 válasza föccer (#3260) üzenetére


4580693
senior tag

A youtube-on van fent Éder Ivántól egy előadás a program konfigurálásáról és használatáról. Érdemes megnézni.
Majd ha lesz annyi pénzem, akkor az itelescope.net-en készítek képeket, amiket szintén a dss-el fogok feldolgozni.

(#3262) gilfoyle válasza 4580693 (#3261) üzenetére


gilfoyle
őstag

ITT van Iván előadásának a DSS-es része kijegyzetelve.

(#3263) föccer válasza gilfoyle (#3262) üzenetére


föccer
nagyúr

Elkezdtem nézni ezt az előadást, de szörnyű, nézhetetlen. :N

Ellenben nagyon szemezek megvenni egy EOS 1200D-t 100k körül adják, APS-C szenzor 18 MPx-el. Ebben is van gyárilag Halfa szűrő, mint a 600D-ben?

Ebben az árkategóriában van valami ami még jó lehet? Első időkben főként tejút, androméda és hold fotózásról lehet szó. Leginkább tanulni, tesztelni, ismerkedni a témával. kitobi mellé vennék 1, vagy 2 másikat, hogy lehessen "játszani" Távcsőre, EQ állványra egyenlőre nem fogja futni, szóval marad az 5-10 sec-es expók, nagy látószöggel. MEglátjuk. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3264) tvamos válasza föccer (#3263) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az 1200D-ben harmat gyenge a szenzor!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3265) föccer válasza tvamos (#3264) üzenetére


föccer
nagyúr

Valami helyette ebben az árkategóriában?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3266) Balinov válasza föccer (#3265) üzenetére


Balinov
félisten

Nikon D3300?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3267) föccer válasza Balinov (#3266) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nem robbantok ki hitvitát, akkor érdemi különbség mondjuk egy 600D-vel szemben? Valamikor olvastam egy olyat, hogy asztrohoz inkább ajánlanak canonokat. , eleddig nem is nézegettem mást. Ellenben nem értek hozzá. :N

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3268) 4580693 válasza föccer (#3267) üzenetére


4580693
senior tag

Talán még mindig így van, a canon ajánlottabb. Ha jól tudom, a nikon még mindig alkalmaz rgy zajszűrő algorotmust, így a nyers képei nem igazi nyersek és az aaztrofotókon eltünteti a finom részleteket.

(#3269) Balinov válasza föccer (#3267) üzenetére


Balinov
félisten

Rosszul fogalmaztam, inkább azt kellett volna mondani hogy c1#00d vonalat ne a gyengusz szenzor miatt, xx0D vonal frissebb tagjai valszeg körberöhögik szenzorban, meg váz funkcionalitás terén. De vannak itt srácok akik nálam jobban képben vannak asztróra kihegyezve

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3270) föccer válasza Balinov (#3269) üzenetére


föccer
nagyúr

Tök jó, köszi. :R Most már legalább 2 hétig csak EOS reklámokot fogok olvani fb-n, meg adsense-n. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3271) Pulsar válasza 4580693 (#3268) üzenetére


Pulsar
veterán

Tudomasom azerint nincs, es az uj nikonokban (Dx300) azt mondjak hogy utol erte ha nem lehagyta a Nikont. Dehát halandoként mi ezt sosem tudjuk meg igazán :D

(#3272) kovisoft válasza Pulsar (#3271) üzenetére


kovisoft
őstag

Egészen határozottan állíthatom, hogy a Nikon sohasem fogja lehagyni a Nikont! ;]

(#3273) föccer válasza kovisoft (#3272) üzenetére


föccer
nagyúr

Harcosok klubja?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3274) Pulsar válasza kovisoft (#3272) üzenetére


Pulsar
veterán

Mai világba sosem tudhatni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3275) tvamos válasza föccer (#3265) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha úgyis kivennéd belőle a filtert, akkor másra már nem nagyon jó. Csak asztro fotóra meg inkább egy direkt astrofotós kamerát vennék. Ezeknek mostanában nem jártam utána, lévén nem futja rá. (Ami nekem tetszik pl. az a Celestron NexImage 10 Color. Kicsit ez húzósabb, 330 EUR + szállítás.)
Mondjuk az én kamerámban nincs aa filter...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3276) Fotonhámozó válasza föccer (#3263) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

A Canon "hírhedt" 18 megapixeles APS-C szenzorát akkor célszerű választanod tejútfotózáshoz, ha szeretsz szopórollert hajtva gyötrelmesen küzdeni PS-ban / Lr-ban a zajszűréssel! :DDD Az a szenzor nem ajánlott Tejút / asztrotájképekhez (sem). ISO-1600-ig csak-csak elfogadható, ISO-3200 már küzdelmes, ISO-6400 csak mazochistáknak való.Fényerős UWA obi nélkül rá lennél utalva az ISO-3200-re.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#3277) 4580693 válasza Fotonhámozó (#3276) üzenetére


4580693
senior tag

Meg kell hűteni. :)

(#3278) kovisoft válasza Fotonhámozó (#3276) üzenetére


kovisoft
őstag

Ezért érdemes minél több képet stackelni. Ez jelentősen csökkenti a zajt, így nem akkora gond, ha egekbe tolt ISO mellett az egyes képek zajosak.

(#3279) tvamos válasza kovisoft (#3278) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezert erdemes forumot olvasni, utana meg letolteni Lorant fenykepeit, es azt nezegetni ahelyett, hogy kint fagyoskodik az ember. :DDD ;] :P

(#3277) 4580693 válasza Fotonhámozó (#3276) üzenetére
Oke, de 100 ezret nem er az a kamera. (Szerintem semmire sem er annyit a Canon D1200.)
Ha csak asztrofotora kell, erdemesebb mar megvenni a celeszkozt es nem kell p..cs..lni az eszkabalassal. Ugysem lesz sose olyan. Persze, az emberek elkezdtek a barkacsolast tizen eve, mert nem volt alternativa emberi aron.
Ha meg masra is kell a kamera, pl. tajkep fotozas, meg ilyesmi, akkor meg olyat kell nezni, amin gyarilag nincs AA filter, mert szar lesz a feheregyensuly, ha leveszi a filtert.
Ha meg eszkabalni akar, akkor 100 ezer korul sokkal jobb hasznalt gepet lehet venni, pl. Nikon D7000, es akkor mehet az AA filtertelenites... NEm mondom, hogy az nem jo szorakozas...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3280) föccer válasza Fotonhámozó (#3276) üzenetére


föccer
nagyúr

Esetleg tudnal konkret javaslatot tenni? Korabban pont lorand irta nekem hogy a 600D egy eleg jo gep.

Az obira feltekert szurovel nem helyettesitheto a gyari?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3281) Balinov válasza tvamos (#3279) üzenetére


Balinov
félisten

na, ezt az AA filtert kar volt emlitened. Amugy is benne van a bugi, hogy fogomaz EM5MK1-et, a G3-at kitobistol, Nikon D90 vazat es elbarterezem egy OMD EM1MK1-re (abban sincs AA szuro, nekem tajkepezesnel szerintem jol jonne, nomeg extra featurok, mint livetime/bulb/wifi,stb..)

Most megint ezen fogok morfondirozni vagy 2 hetig... :W :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3282) tvamos


tvamos
nagyúr

Véletlen most rátaláltam a kívánatos szettre, szeretném tőletek megkerdezni, hogy ez az ár mennyire jó:
Celestron C90 + EQ3 Synscan Goto
130 ezer Ft. (átszámítva)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3283) xedos válasza tvamos (#3282) üzenetére


xedos
addikt

Én most vettem Skywatcher virtuosot hasonló paraméterekkel 70.000Ft-ért.
Az EQ3-as Syncscan mondjuk jobb, de a távcső kb 45.000Ft újonnan. Lehet normális ár...

(#3284) tvamos válasza xedos (#3283) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hol látod 45-ert újonnan? Én 260 EUR-egy látom.
Olyan tubust akarok, ami befér a hátizsákomba.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3285) TKL válasza 4580693 (#3268) üzenetére


TKL
tag

Régen egyes Nikon gépek csinálták ezt. Az, hogy ették a csillagokat annak volt köszönhető ahogy a gépek a zajt, de első sorban inkább a hot pixeleket próbálták kezelni.

Ez egy már a gépben zajcsökkentett raw-ból mentett jpg. Nem nagyon tudnám azt mondani hogy hiányzik valami annak ellenére hogy egy F3.5-ös kit obival készült :)

Én majdnem egy évet kutakodtam mielőtt megvettem a DSLR-em, és Nikon-t (D5500) vettem, kifejezetten asztrofotózásra. Egyszerűen jobb a kép minősége amit kitol magából, és nagyon jó a teljesítménye sötétben.

A Canon-t szoftverezettség szempontjából szokták jobban ajánlani, de az a része a dolognak akkor kezdődik csak el mikor távcsőre rakod, mert milyen faszagányos, hogy van BackyardEOS. Ja, igaz is. Van BackyardNikon is :) Nem is beszélve egy rakat másik 3rd party szoftverről. Szerintem ma már nem érvényes kifogás a különbség a rendelkezésre álló szoftverekben.

Föccer: Én azt javaslom hogy nézz megy jó rakás tesztet és hasonló irományokat, érdeklődj külföldi fórumokon is (dpreview, astronomyforum). Abban az árkategóriában asztro-ra szerintem felejtsd el a Canon-t. Inkább a D3300/3400 vagy használtan egy D5xxx. Vagy ha Canon akkor 750/760d vagy valami D60 és hasonlók használtan, persze itt már megszalad az ár egy picit. Ha nem bánod hogy használt, akkor jobbat vegyél inkább de használtat ugyanabban az árban. Gyakorolni jó.

Egy hátránya van a Nikonnak, hogy az obik drágábbak hozzá általában.

(#3286) 4580693 válasza TKL (#3285) üzenetére


4580693
senior tag

Igen, a dslr-ekben volt ez a zajszűrés vagy mi. Én a canon mellett döntöttem anno. Az indok rém egyszerű volt, ha Éder Ivánnak vagy Fényes Lóránd-nak megfelelő a canon, akkor nekem is.

De most így vissza gondolva, ma már inkább valami céleszközt választanék. Manapság még inkább. Pl. a lucky imaging nagyon igéretes technológia. Ráadásul, mindennel együtt (kamera, szűrők, szűrőváltó), nem sokkal drágább, mint egy dslr+átalakítás+hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#3287) 4580693 válasza föccer (#3280) üzenetére


4580693
senior tag

Ahhoz, hogy a canon eos 600 d hatékony legyen, ki kell szedni a gyári szűrőt, a helyére pedig a baader szűrőjét kell beletenni. Sajnos, ha újonnan veszed, akkor a gari ugrik. Mondjuk, azt nem tudom,, hogy 600D-t hol lehetne még újonnan beszerezni.

(#3288) xedos válasza tvamos (#3284) üzenetére


xedos
addikt

Rosszul emlékeztem. 57.000Ft...[link] csak a tubus. De nem sokkal nagyobb a 102-es78.000Ft.

(#3289) tvamos válasza xedos (#3288) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szuper! Akkor már csak az a kérdés, hogy az EQ3 Synscan Goto megér-e mondjuk 100 ezret használtan.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3290) Fotonhámozó válasza föccer (#3280) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

A 600D (650D) gépről tudok tapasztalatból nyilatkozni. Sokáig 650D-t nyúztam mindenesként, illetve időnként még használok most is, komoly gondot jelent(ett) mindig a zajszűrés ISO-1600 fölött. A színfakulásról nem is beszélve. A szenzora olyan, hogy nappal, jó fényviszonyok között ISO-800-nál is már zajos képet készít... Ezért írom azt, hogy ha elsősorban tejútfotózásra /asztrotájképezésre használnád a 600D-t (vagy a vele rokon 18 Mpixeles Canon gépeket), akkor eléggé kitolnál magaddal. Emiatt nem vennék sem újonnan, sem használtan ilyen szenzorral szerelt Canont ilyen feladatra. Mély űr / távcsöves / AA szűrő nélküli fotózással nincs tapasztalatom, ha a profik ajánlják ilyen célra a 600D-t, akkor biztos jó, ezen a területen a követelmények is eltérnek. Canonos vagyok, nem ismerem a Nikon gépeit, de általában azzal a véleménnyel szoktam találkozni, hogy az olcsóbb szegmensben "egyszerű" tejútfotózásra inkább a Nikon az ajánlottabb a jobb szenzora miatt. Ha ragaszkodsz a Canonhoz és a gépet általános dolgokra is használnád, akkor elgondolkoznék akár egy 5D Mk1-en is. Még ha régi is a szenzora, de a full frame, az full frame, sok mindenben veri az APS-C szenzort, főleg az említett 18 Mpixelest. 100k HUF alatt már hozzájutni. Lenne egy kissé oldskool vázad (általános felhasználás esetén szép háttérmosással), az 1200D-nél jobb magas ISO-s képminőséggel (Igaz, csak ISO-3200 a maximuma). Fényerős, "olcsó" UWA-ként például manuális Samyang 14 /f2.8-at vagy Tokinát 11-16-ot tudnál hozzá használni. A Tokina 11-16 f/2.8 AT-X Pro DX bár APS-C lencse, de ~15 mm felett kirajzolja a teljes képkockát. Így egy kis szerencsével a gépet és obit együtt használtan kb. ~200 k HUF-ból meg tudnád venni. A vázat később a vételár környékén tovább tudod adni, a jelenlegi ártól már nem sokkal fog lejjebb menni az értéke. De az obik is elég jól tartják a használt árukat.

(#3278) kovisoft: stackelés sem mindig működik, kis felhősödés is már meg tudja zavarni a programokat.

(#3279) tvamos: ezt írtam én is korábban is, 1200D nem is ér annyit, nem is lenne jó céleszköz ilyen felhasználásra.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#3291) kovisoft válasza Fotonhámozó (#3290) üzenetére


kovisoft
őstag

Sok mindennel egyetértek, amit írsz, viszont szerintem ha olyanok a körülmények, hogy lehetetlenné teszik az automatikus stackelést, sokszor kézzel akkor is lehet illeszteni. Ha meg még ennél is rosszabb a helyzet, akkor általában "egykattintásos" képeket sem lehet jókat lőni. Másrészt ha én azon gondolkoznék, hogy mibe tegyek plusz pénzt, akkor sokkal inkább gondolkodnék egy óragépes mechanikában, mert azzal nagyjából el lehet felejteni az említett ISO problémákat. Pl. egy óragépes EQ3 mennyi lehet használtan, 50k (én ennyiért odaadom az enyémet :DDD )?

(#3292) tvamos válasza tvamos (#3289) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jol latom en azt, hogy ez az EQ3 Synscan Goto ujonnan 180 ezer? [link] Vagy 570 EUR [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3293) xedos válasza tvamos (#3292) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem igen! :-) Szóval 130-ért nem rossz ajánlat az 57+189 helyett... főleg ha van még okulár vagy valami hozzá...

(#3294) tvamos válasza xedos (#3293) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez az EQ3 PRO SYNSCAN a nagy vagyam... persze, kicsit tartok a sulyatol, mert nincs kocsim, de ez olyan "meg epp elfogadhato" kompromisszumnak tunik. 7.5kg, ha jol latom, mindenestul. + a gepem, ami tulajdonkeppen semmi, meg akkor kene a laptopom, meg egy lipo akkupakk. Mennyi lehet ez osszesen? 10-12 kg? Ezt talan lehet menedzselni.
Okular nem nagyon vonz, kamera lesz rajta, meg persze jo lenne egy jo minosegu focal extender. Meg h-alpha szuro... 1-2 aprosag.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3295) ati3x válasza tvamos (#3294) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Az SW sky adventurer nem jàtszik? Mit szeretnél a mechanikàra rakni?

(#3296) tvamos válasza ati3x (#3295) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az még nem alakult ki, hogy mi lesz rajta. Bolygófotók, meg a nap erdekel. (Ha lesz sok pénzem, akkor egyéb közeli objektumok...)
Ez a C90 1250mm, lehet, hogy még is felelne. (Nem tudom, hogy kell-e nekem több.)
Mindenesetre, úgy tapasztaltam, hogy kell ez a goto dolog, nem szeretem kézzel állítgatni. Menjen magától, ha már pénzt adok ki...

Szemeztem az adventurerrel, de ahoz is kell egy 3 láb, meg azt olvastam, hogy annak hamar hosszú lenne a gyújtótáv, amit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3297) kovisoft válasza tvamos (#3296) üzenetére


kovisoft
őstag

Fotózásra szerintem már az 1250 mm-es gyújtótávolság is túl sok az EQ3-nak.

(#3298) tvamos válasza kovisoft (#3297) üzenetére


tvamos
nagyúr

A fej, vagy a háromláb miatt?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3299) 4580693 válasza tvamos (#3298) üzenetére


4580693
senior tag

A mechanikai kidogozás miatt. Akkora periodikus hiba lehet benne, mint ide Nagykáta. :D

(#3300) tvamos válasza 4580693 (#3299) üzenetére


tvamos
nagyúr

No és szerintetek mi az, ami megfelel 1250mm alá?
Csak kíváncsiságból...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.