Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Nyári kavalkád: NGC 6914

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#3902) föccer válasza f.lorand (#3901) üzenetére


föccer
nagyúr

No, merre költöztök? Remélem valami kellően sötöt helyre, hogy továbbra is megörvendeztethess minket ilyen és ehhez hasonlóan csodás képekkel. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3903) Pulsar válasza f.lorand (#3901) üzenetére


Pulsar
veterán

Ez gyönyörű mint mindig :R

Remélem hasonloan jó sötet helyre kötltöztök :)

(#3904) föccer


föccer
nagyúr

A részleges Holdfogyatkozást fotózza valaki?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3905) tvamos válasza föccer (#3904) üzenetére


tvamos
nagyúr

Eleg felhosnek tunik nekem az eg. (Raadasul az alvanygyuru nagy lett, amit rendeltem. Pont lotyog benne az objektiv. Pedig jo lenne mar kiprobalni, kezbol eleg gyalazatos.)
Meg lusta is vagyok.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3906) föccer


föccer
nagyúr

Aprón van most 32 pénzért egy Sigma 70-300mm f4-5.6 APO DG makró teleobjektív. Nem olvasok róla túl jókat, de játszani megérheti megvenni?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3907) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Tizenéves projekt: Balatonra. Jó hely lesz fotózás szempontjából is.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#3908) Pulsar válasza f.lorand (#3907) üzenetére


Pulsar
veterán

hoho. jó hely. Sokáig laktam sóstón énis :) :R

(#3909) Valzor válasza föccer (#3904) üzenetére


Valzor
aktív tag

Kicuccoltam, de esélytelen volt a felhőzet miatt. Majd legközelebb :DDD

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#3910) radi8tor válasza f.lorand (#3907) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gratula! :C

⭐ Stella

(#3911) TKL


TKL
tag

Na, az előbb leesett az állam, nem számítottam rá, hogy ilyen történhet. Szoktam posztolgatni az astronomyforum.net -re, és kaptam egy üzenetet az egyik moderátortól, amelyben leírták, hogy egy ideje figyelemmel kísérik a fejlődésemet mint újonc, és ebben a hónapban nekem ítélték az újoncok közül az ajándék StarTools licensz-t :DD Amilyen szőrszálhasogató vagyok az első gondolatom az volt, hogy stackelni nem tud :D Na de ettől függetlenül sok hasznos funkció van benne, kíváncsi leszek rá.

(#3912) Matska válasza TKL (#3911) üzenetére


Matska
senior tag

Gratulálok :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#3913) Pulsar válasza TKL (#3911) üzenetére


Pulsar
veterán

Gratulálok :R

(#3914) TKL


TKL
tag

Köszönöm, de lehet, hogy valamit elnéztek, mert mégcsak egy képet sem tudok vele rendesen megnyitni :DD Viccet félretéve érdekes, hogy bármit nyitok meg, lekicsinyíti kb 250 pixel szélesre... Ettől függetelnül elég komoly cucccnak tűnik ahogy bele nézegettem, van tapasztalatotok vele?

(#3915) tvamos válasza TKL (#3911) üzenetére


tvamos
nagyúr

Gratulálok a szerencséhez!
Klafa a progi. Jó dolgok vannak a modulok között. Tud hdr-t, meg pervasive "Tracking"-et, (bármit is jelentsen ez,) meg még egy csomó mindent.
Remélem, írsz majd róla ide egy jó kis bemutatót!
Lehet, hogy fel kéne venni a csillagászati szoftverek listájára.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3916) ccH2SO4


ccH2SO4
tag

Üdv!

Első próbálkozásom csillagfotózás téren, csak a tájat szerettem volna megörökíteni a csillagokkal.
A kép 21:45 körül készült, bal oldalon már jön majd fel a hold, ez tudom nem jó.
Legközelebb esetleg lehetett volna picit később fotózni, akkor több csillag látszik? Csak korom sötétben meg talán a tó meg a hegy nem látszott volna annyira.
A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy legközelebb mit csináljak másképp, minden építő jellegű kritikát elfogadok.
(jól lebutította a képet,de a lényeg látszik)

[ Szerkesztve ]

(#3917) TKL válasza ccH2SO4 (#3916) üzenetére


TKL
tag

Sokkal később fotózz, teljes sötétségben, és ne legyen hold egyáltalán se a horizont fölött se a közelében. Ahhoz, hogy minden látszódjon külön képet (vagy többet és egybe gyúrják) szoktak csinálni a csillagokról, és külön képet (vagy többet és egybe gyúrják) az előtérről, aztán ezt a kettőt össze dolgozzák.

Milyen géppel készítenél képet?

Szerk: Az exif-ed alapján Nikon D7200. A 20mp-es exponálási idő jó, az 1600-as ISO jó lehet de több mindentől függ, viszont F5.6 az kevés követés nélkül.

Milyen az objektív amit használsz (azt látom hogy max F2.8-as, az már jónak számít)?

[ Szerkesztve ]

(#3918) ccH2SO4 válasza TKL (#3917) üzenetére


ccH2SO4
tag

D7200 + Tokina 11-20mm f2.8

Egy képen egyáltalán nem lesz jó? Az még sajnos nem igazán megy, hogy 2-3 képet összedolgozzak.
Ha később fotózok akkor is látszik majd ennyire a táj?
Igaz ez a kép ISO 1600-on készült 5.6-os rekeszen, tehát még tudok állítgatni 2.8-ig.

[ Szerkesztve ]

(#3919) TKL válasza ccH2SO4 (#3918) üzenetére


TKL
tag

Jó gép, jó objektív, simán csinálhatsz ezekkel nagyon szép képeket.

De, lehet egy képen is jó minden, de ahhoz általában az előteret meg kell ,hogy világítsd. Nem olyan nagy dolog összerakni egy eget meg egy előteret. Ha kipróbálnád külön exponálj az égre 20mp-ig, aztán külön az előtérre fókuszálva

(#3920) Pulsar válasza ccH2SO4 (#3918) üzenetére


Pulsar
veterán

Meg kell nezni de az f2.8-on lehet olyan furi lesz a kep, kicsit feljebb veheted, ugy 3.5-re. A többit már a többiek leirtak :)

(#3921) ccH2SO4


ccH2SO4
tag

Köszönöm mindenkinek, majd sokat gyakorlok.
Inkább az van tervbe véve, hogy valamilyen épület lefotózni éjszaka, hogy az égen látszódjon "pár" csillag.

(#3922) TKL válasza ccH2SO4 (#3921) üzenetére


TKL
tag

http://darksitefinder.com/maps/world.html

Itt tudsz jó sötét helyeket keresni. Minél sötétebb annál jobb.

(#3923) Pulsar


Pulsar
veterán

Valaki volt olyan helyen hogy tudott perseidákat fotózni? Itt jó felhős minden éjszaka pár napja :(

(#3924) föccer válasza Pulsar (#3923) üzenetére


föccer
nagyúr

Eselytelen volt itthonrol. Meg ugy europarol.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3925) TKL


TKL
tag

Én meg sem próbáltam. De a jövő hétvége jó lesz hold szempontból.

(#3926) föccer válasza TKL (#3925) üzenetére


föccer
nagyúr

Én péntek este még kimentem, de már addigra befelhősödött minden.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3927) föccer


föccer
nagyúr

Szlovákoknál azért volt látványosság.

APOD

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3928) Balinov válasza föccer (#3927) üzenetére


Balinov
félisten

Tavaly...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3929) föccer válasza Balinov (#3928) üzenetére


föccer
nagyúr

Ohh, ezt de benéztem. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3930) tvamos


tvamos
nagyúr

Esetleg jart mar valaki szerencsevel, es talalt valami jo panorama osszefuzo progit, ami atfedessel keszult asztro tajkepeket automataban osszefuzi? (Nincs lightroomom, nem is nagyon lesz. Talan, ha kiadnak portable verziot.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3931) TKL válasza tvamos (#3930) üzenetére


TKL
tag

Én eddig egyszer fűztem panorámát, azt Lightroom-al. Egyébként a Microsoft ICE-t (ingyenes) szokták ajánlani, a legprofibbnak pedig a PTGUI-t mondják. Ha pedig parancssor mókus vagy Hugin.

(#3932) faki_ válasza TKL (#3931) üzenetére


faki_
senior tag

A (linuxos) Huginnak van grafikus felülete és automata összefűzést is tud, ezt 8 képből rakta össze: [link].

(#3933) tvamos válasza TKL (#3931) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kösz! Microsoft termékkel majdcsak nem lesz baja a cégnek, ha feltelepítem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3934) szecsgeri


szecsgeri
tag

Sziasztok!

Próbálkoztam az M31 fotózásával. Ez összesen 205 kép eredménye, ebből 8 dark, 8 dark flat. Egyenként 4mp záridővel 105mm-en, ISO 8000-en. Kérdésem, hogy ebből lehet-e előcsalni színeket, vagy felejtsem el? :F Ez már egy "utómunkán" átesett kép, ha valaki késztetést érez, átküldöm a nyers fájlt is. :R

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3935) TKL válasza szecsgeri (#3934) üzenetére


TKL
tag

Szerintem lehetne színes is ha nagyon akarnád, de inkább az a gond, hogy azokból a 4mp-es expokból akárhány is van, maga a 4mp kevés. (Szerintem, mindenféle mélyég fotózás tapasztalat nélkül). Illetve a színekre visszatérve azt megfigyeltem, hogy a hosszú objektívek általában kifehérítik az egész képet, és mintha ezt itt is látnám, de ez lehet csak az én agyszüleményem.

[ Szerkesztve ]

(#3936) szecsgeri válasza TKL (#3935) üzenetére


szecsgeri
tag

Nagy kár, amíg nem lesz követő mechanikám, addig ez marad. :) A fehéredés lehet az én "hibám", de így látszik a legrészletesebben a galaxis. :R

Illetve kérdés!!!

Valaki foglalkozik itt DSLR átalakítással asztrofotókhoz (akár Canon, akár Nikon)? (Cégeset már találtam 56ezer ft+szűrő költséggel) :R

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3937) Matska válasza szecsgeri (#3936) üzenetére


Matska
senior tag

Érdeklődnék, hogy van-e valami Lightroom tutorial asztrofotozásra. Azt simán elérem, hogy a tejút szinte lemászik az égről, de a színekkel eléggé küzdök.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#3938) TKL válasza Matska (#3937) üzenetére


TKL
tag

Ez engem is érdekelne, nekem sem megy rendesen a színek belövése. Ez a "pipettázunk fehéregyensúlyt egy világos részről 'oszt annyi" dolog marhára nem működik rendesen nekem :) Egyébként a szín sliderekkel lehet belőni rendesen, beleértve a szaturációt és hasonlókat is de hát... :)

(#3939) tvamos válasza Matska (#3937) üzenetére


tvamos
nagyúr

Magyarul kene gondolom...
Ezt valamennyire ertelmesen viszi a google fordito: [link]
(Nem olvastam vegig.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3940) szecsgeri válasza TKL (#3938) üzenetére


szecsgeri
tag

Kellően sötét helyen a Tejút jól elkülönül, illetve színes. Fényszennyezett helyen nehezebb a dolog, érdemes valóban játszani a színcsúszkákkal. Én még a Lr-ban az ''ecsettel'' szoktam a Tejút körül a fényszennyezettséget közömbösíteni, mégpedig a szaturáció csúszkával, illetve színt is lehet adni az ecsetnek (alaphelyzetben a csúszkák alatt egy kis szürke négyzet x-el) azt pedig halvány szürkés-kékre állítva a kívánt eget át lehet festeni, így jobban elkülönül a Tejút. Viszont arra nem árt figyelni, hogy az alap clarity-t ne toljátok túl, mert az vesz a színekből is. Illetve még annyit, hogy külön ecsettel dolgozom még a Tejutat is, kontraszt, csúcsfények, clarity stb. Ajánlom Michael Shainblum videóit a YT-on. :)

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3941) Matska válasza tvamos (#3939) üzenetére


Matska
senior tag

Angol is tökéletes, csak amiket eddig néztem, ott nem kaptam a kívánt eredményt.

Kösz Geri, kipróbálom amit írtál.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#3942) tvamos válasza Matska (#3941) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem nincs Lightroom-om, igy nem erint ez a problema.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3943) Balinov válasza Matska (#3937) üzenetére


Balinov
félisten

Milky way Mike csatornájára keress rá youtubeon

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3944) szecsgeri


szecsgeri
tag

Sziasztok!

Nos, kicsit szórakoztam PS-ban, ez lett belőle. Tudom, nem valami nagy durr, de az asztrofotós tudásomhoz képest (szerintem) nem lett rossz. :DD
Lehetne élesebb is, tudom, de brutális vágással lett ez a méret elérve egy Nikon 18-105-ös kitobiból +D7000 kombóból. :R

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3945) föccer válasza szecsgeri (#3944) üzenetére


föccer
nagyúr

Vennem kell egy nikont. Az én gépemmel esélytelen ilyet kihozni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3946) szecsgeri válasza föccer (#3945) üzenetére


szecsgeri
tag

Milyen géped van? :))

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3947) föccer válasza szecsgeri (#3946) üzenetére


föccer
nagyúr

EOS 1200D. Pocsék szenzorral. :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3948) tvamos válasza föccer (#3947) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha Nikon, akkor D810A!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3949) radi8tor válasza tvamos (#3948) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, az való asztrofotózásra. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3950) föccer válasza tvamos (#3948) üzenetére


föccer
nagyúr

Éppen egy nagyságrenddel drágább, mint amennyit rá tudnék küldeni. :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.