Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Régebben kijegyzeteltem Éder Iván DSS-es videójának elejét, ide is bemasolom, nekem sokat segített az elindulásban.
Nem formaztam, mobilról írok, bocsánat, de talán el lehet igazodni rajta.

https://www.youtube.com/watch?v=XgYtSPkPTww

Deep Sky Stacker

Különböző képek különböző mappákban.

Képbetöltés után - Check All

Beállítások:

Options -> Raw/FITS

Auto white balance OFF ( ne használjunk fehéregyensúly beállítást)

Colors Adjustment mindenhol  1

Javasolt a Bilinear Interpolation, de lehet kísérletezni, ha sok vagy éles kép van

Set the black pont to 0  - bepipálni, jól beállítja a feketét

 

Register checked pictures

Automatikus hot pixel detektálás

Advanced fülön  a képek élességétől függően kb. 10% star detection threshold ( a hallgatóság javaslata, hogy feljebb is lehet venni, Iván szerint 10%-on is jól működik )

Stacking Parameter menü:

Result fül:

Standard mód

Alul Align RGB Channels… - kipipálni - ez a szétcsúszott RGB csatornákat illeszti. (a szétcsúszás lehet színező távcső miatt, vagy alacsony horizont feletti magasság miatt)

Nem egészen pontos, de azért javít a kép minőségén.

Light fül

Median átlagolás - a legjobb módja a zavarok ( repülő, kisbolygó, műhold, kozmikus beütés, stb kiszűrésének)

Alul a Per Channel Background Calibration helyett RGB Channels Background Calibration kiválasztása - ha együtt kalibráljuk a három színcsatornát, akkor lesz a legjobb a WB érték.

Dark fül

Average stacking mód

Dark Optimization kikapcsolva (ha azonos hőmérsékleten és expo idővel készültek, mint a lightok) - ellenkező esetben rontja az optimalizálást.

Flat fül

Median mód

Offset/Bias

Average

Alignment

Automatikus illesztés

Intermediate Files

TIFF képek ( az elején szó volt arról, hogy a TIFF formátum ronthat a minőségen, mert színeket tartalmazó formátum, a profi programok ImagesPlus, stb nyers formátumot használnak)

Cosmetic 

A maradó hot pixelek, stb detektálására szolgál, de a median átlagolás ezeket is kiejti. Úgyhogy ezekkel nem kell foglalkozni.

Output fül

Nem kell piszkálni, hova és milyen fájlokat mentsen, ezt lehet beállítani.

Aztán indulhat a stacking…

 

A végeredmény egy TIFF lesz.  Kimenteni 16 bites TIFF-be, ne hagyjuk, hogy a program az automatikus beállításait használja, csak egy nyers TIFF-et mentsen. ( Embed adjustment… opciót kiválasztani ) A görbézést később kell PS-ben elkészíteni.

Hát ennyi.

•••

[ Módosította: radi8tor ]

(#3052) L4mie válasza gilfoyle (#3051) üzenetére


L4mie
veterán

Köszi, teljesen más (máshogy jó) eredményt kaptam ezzel a beállítással :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3053) gilfoyle válasza L4mie (#3052) üzenetére


gilfoyle
őstag

Miben különbözik?

radi8tor Köszi a linkesítést!

(#3054) Valzor válasza L4mie (#3046) üzenetére


Valzor
aktív tag

Ha jól értem, akkor összesen 12 képet készítettél (8 light és 4 dark). A 12 kép készítése közben változtattál a fényképezőgép pozícióján vagy beállítottad fixen és sorban lőtted a képeket?
Bocsi mindenkitől, ha kicsit amatőr a kérdésem, de mostanában ismerkedek a témával :DDD

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#3055) kovisoft válasza Valzor (#3054) üzenetére


kovisoft
őstag

A stack-elő programok képesek arra, hogy egymásra illesszék a képeket akkor is, ha a felvételek készítése közben elmozdult és/vagy elfordult az égbolt. Ezt úgy csinálják, hogy keresnek a képeken fényesebb csillagokat, és azokat megfeleltetik egymásnak. A lényeg, hogy kellően nagy égterület átfedésben legyen minden képen.

(#3056) Valzor válasza kovisoft (#3055) üzenetére


Valzor
aktív tag

Köszi a választ! :R

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#3057) L4mie válasza gilfoyle (#3053) üzenetére


L4mie
veterán

Bocsi srácok, újra úton vagyunk, kisvárosi mekikből tudok gépezni :) Első nap után eldurrant a hűtőrácsunk, most Taupo-ban vesztegelünk :(
Főleg színbeli eltérés van, de ez adódhat az utómunkából is, más utómunkát adtam a kettőnek, de az biztos, hogy az első metódus szerint nem tudtam kihozni a csillagok eltérő színét.
Bocsánat az amatőr munkáért tanulóképek, remélem idővel jobbat tudok majd mutatni.
1:
[link]
2:
[link]

nekem a második a favorit a sokkal élénkebb színek miatt, de az épület sokkal rosszabb, elmosódottabb az utómunka miatt, persze kis ps-el vagy gimppel meg lehetne oldani, de azt meg kéne még tanulni :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3058) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

SZUPERNÓVA-MARADVÁNY AZ IKREKBEN

Az Ikrek csillagkép medúza alakú, szupernóva robbanást követő alakzata a hidrogén és az oxigén sugárzó tartományában gyönyörű formában tölti ki a csillagközi teret. A IC 443 (Sharpless 248) durván 5 000 fényévre található a földünktől. Ez már nem kis távolság, nem csupán térben, hanem időben is. A fény utazási sebessége miatt nem nehéz kiszámolni, hogy az objektum ebben a formában Trója alapkövének letételekor, az Alsó-Egyiptomi és Felső-Egyiptomi királyságok kialakulásakor nézett ki így. Persze azóta sem változott valószínűleg olyan sokat, de a fotó valójában mindenképp a Kr.e. 3000 körüli állapotokat tükrözi. További információ és a kép a fenti linken.

[ Szerkesztve ]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#3059) föccer válasza f.lorand (#3058) üzenetére


föccer
nagyúr

Wow :R

Ennek a kép készítésének az elejét láttam én is ha jól emlékszem. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3060) f.lorand válasza föccer (#3059) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Bizony, ezt veled együtt kezdtem. :)

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#3061) Pulsar válasza f.lorand (#3058) üzenetére


Pulsar
veterán

Ez gyönyörű :R

Es külön gratulalok azért, hogy ebben az időjárasi viszonyokban el-el tudtad kapni. :R Rendes eget nem láttam szerintem ősz óta, vagy ha kicsit igen, akkor épp dolgoztam. :)

(#3062) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Egyébként én pont mást tapasztaltam. Voltak ugyan hosszabb ködös időszakok, de azért voltak kifejezetten jó, tiszta egek is, ráadásul ideális időben, mikor nem volt Hold. Szerintem ez egy jóval jobb tél volt, mint pl a tavalyi.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#3063) 4580693 válasza f.lorand (#3062) üzenetére


4580693
senior tag

Így igaz! Nagyon jó derültek voltak decemberben és januárban is. Igazi téli hangulatom volt egész télen, olyan, amilyen nagyon rég volt.
Gratula a fantasztikus fotódnak. Irigykedem. :)

(#3064) Valzor válasza f.lorand (#3058) üzenetére


Valzor
aktív tag

Elképesztő belegondolni, hogy mekkora távolságok is vannak... Régóta követem a topikot, magam is próbálkozom landscape astro képek készítésével és szerintem egy ilyen kép mutatja azt meg, hogy milyen különleges a mi világunk :DDD

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#3065) radi8tor válasza Valzor (#3064) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És az emberek többsége fel sem néz az égboltra.

⭐ Stella

(#3066) taranis válasza radi8tor (#3065) üzenetére


taranis
addikt

Minek, ha egyszer le lehet tölteni a netről sokkal látványosabb verzióban? :D

colorizer.net

(#3067) föccer válasza radi8tor (#3065) üzenetére


föccer
nagyúr

Az emberek többsége azzal van elfoglalva, hogy esétre hazaérjen a barátok köztöt megnézni, mert az a csúcs. Az emberek nagy része szentül megvan győződve a csillagképek életükre gyakorolt hatására.

:(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3068) kovisoft válasza radi8tor (#3065) üzenetére


kovisoft
őstag

Az a baj, hogy a városi ember lassan már hiába is néz fel az égre, a fényszennyezés miatt nem sok mindent lát. Egy földrengést követő áramszünet alatt a Los Angeles-i lakosok közül többen hívták a 911-et, hogy furcsa ezüstös felhőt látnak az égen, aztán kiderült, hogy csak a Tejút az, amit most láttak életükben először. :W

(#3069) radi8tor válasza kovisoft (#3068) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Juj :Y

⭐ Stella

(#3070) föccer válasza kovisoft (#3068) üzenetére


föccer
nagyúr

A tejút még hagyján, de már Budapesten is alig látszódik néhány csillag. :( Kinl Lórántnál alig igazodtam ki az égen, annyi minden megvolt. :D

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3071) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nagy bejelentésre készül a NASA - felfedeztek valamit az űrben Elvileg holnap lesz a nagy nap :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3072) föccer válasza BITBOYS (#3071) üzenetére


föccer
nagyúr

Tippre bejelentik a Marsra szállást. Már jó ideje rebesgetik, hogy az utóbbi ~1 év felvételi eljárásában az emberi Mars expedíció résztvevőit keresik.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3073) föccer válasza föccer (#3072) üzenetére


föccer
nagyúr

Ahogy nézem 2018 augusztus körül van Mars indítási ablak, de kötve hinném, hogy addigra bármit is össze raknának. Bő 2 éves periódusban mehetnek a küldetések.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3074) ati3x válasza föccer (#3073) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Ahogy nézem vmi exobolygós bejelentés lesz. Saccra hozzàadnak még 1-200 felfedezést a jelenlegi adatbàzishoz. Nagyon kis eséllyel bejelentik, hogy biza nagy valószínüség szerint idegen civilizàció az oka a wtf csillag különös fényvàltozàsànak. ( mondjuk erre kisebb esélyt adok mint a lotto 5-ös)

(#3075) BITBOYS válasza föccer (#3073) üzenetére


BITBOYS
addikt

Végül is exobolygóról van szó, ez lehet a Mars is :) De valami más lehet a bejelentés mögött.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3076) Viper26 válasza f.lorand (#3058) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ilyenkor gondol bele az ember, hogy ehhez képest milyen porszemek vagyunk...vagy még azok se. :)

Pixel 7 | FR955

(#3077) radi8tor válasza BITBOYS (#3075) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Teslát küldenek a Holdra? ;]

Amúgy olyan durva hogy már a nagy bejelentéseknek is csinálnak "trailert". Régen csak úgy bejelentették a dolgokat, most meg külön fel kell hívni az emberek figyelmét rá.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3078) #65388800 válasza radi8tor (#3077) üzenetére


#65388800
törölt tag

nem.

Találtak kőolajat a holdon és kell nekik.

(#3079) föccer


föccer
nagyúr

Hát ebből nem Mars expedíció lett. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3080) radi8tor válasza föccer (#3079) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Konkrétabban? (NASA oldala jelenleg behalt)

Szerk: Index is lehozta

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3081) BITBOYS válasza föccer (#3079) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem, de már kalapálhatják is össze azt a szondát ami majd feltérképezi :)

Itt a NASA nagy bejelentése: hét Föld-szerű bolygó kering a közelünkben

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3082) föccer válasza BITBOYS (#3081) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, az sem most lesz, hogy odaér. :D Nem hinném, hogy közeli szondát küldenének. Mennyi idő alatt érne oda? 1-2 évszázad? Inkább James Webb-et odatekerik pár hónapra, meg pár földi infra kamerát hálózatba kötve, oszt jóccakát. Kémiai, fizikai összetevőkre jobbak, mint a látható fény.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3083) BITBOYS válasza föccer (#3082) üzenetére


BITBOYS
addikt

Elvileg a Marsra 6 perc alatt odaérnénk fénysebességgel.. :D
120.000.000 km-es távolsággal számítva..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3084) föccer válasza BITBOYS (#3083) üzenetére


föccer
nagyúr

Aham, és mekkora sebességet tudunk elérni? 40 év alatt meddig jutott a Voayer1? Ja, még a Naprendszert is alig hagyta el? :D

38 fényóra távolsgában van. [link] Ha jól értettem, akkor 36 fényévre van a rendszer. Mikorra érnénk oda? :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3085) #65388800 válasza föccer (#3084) üzenetére


#65388800
törölt tag

20.000 év :D

(#3086) justaview válasza radi8tor (#3077) üzenetére


justaview
őstag

Új kormány van az USA-ban. A NASA-nak meg pénz kell a projektjeihez. Valami olyat kellett bejelenteni, ami érdekes, látványos, és nagyot szól. :)

[ Szerkesztve ]

(#3087) föccer


föccer
nagyúr

Tegnap hajnalban vidéken voltam, gyönyörű volt a Szaturnusz. Eléggé lent volt, de szép volt. A vastag légkőr vörösre festette, elsőre azt hittem a Mars az, aztán gyanus volt , hogy az nem lehet.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3088) Pulsar válasza föccer (#3087) üzenetére


Pulsar
veterán

Reggel mikor felkeltem, és ittam a kávém, nekem is szemet szórt, hogy igen csak világított :)

(#3089) radi8tor válasza föccer (#3087) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Napnyugtánál meg Vénusz süti ki a szemet. :)

⭐ Stella

(#3090) föccer válasza radi8tor (#3089) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaj meg pestrol is latszik most is hiaba ilyen paras kodos az ido. Mutattam is a lanyomnak. :K

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3091) radi8tor válasza föccer (#3090) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tegnap gyönyörű idő volt délután. Most nem néztem milyen.

⭐ Stella

(#3092) taranis válasza Pulsar (#3088) üzenetére


taranis
addikt

Ne igyál világítós kávét :P

colorizer.net

(#3093) 7s26c válasza taranis (#3092) üzenetére


7s26c
senior tag

:DD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3094) ati3x


ati3x
Topikgazda

Tegnap végre fotós idö volt. Kristàlytiszta. Erre a csajok sàtrat építettek az eq5-ös àllvànyból... Ma meg esik a hó...

(#3095) Pulsar válasza taranis (#3092) üzenetére


Pulsar
veterán

Oh... tényleg, köszi :D

ati3x rendeltetés szerű használat? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3096) tvamos válasza ati3x (#3094) üzenetére


tvamos
nagyúr

Itt csak paras az ido... ho most nincs.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3097) tvamos válasza ati3x (#3094) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, már itt is esik. Ti hol kémlelitek az eget?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3098) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Tegnap de én is kipakoltam, hogy végre fotózok. Aztán délután meg bepakoltam, miután a meteoblue radar felhő átvonulást jósolt. Este 7 körül már beborult és utána már nem is néztem ki.
Mostantól meg folyamatos felhőket jósolnak. :(

Dunakeszi

[ Szerkesztve ]

(#3099) föccer válasza gilfoyle (#3098) üzenetére


föccer
nagyúr

Nincs nagyon kozel bp?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3100) Pulsar válasza gilfoyle (#3098) üzenetére


Pulsar
veterán

Itt pest alatt nem volt felhő, de valahogy nem is volt szép az ég, mintha rosszul lett volna fókuszálva :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.