Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) TKL válasza Pulsar (#3200) üzenetére


TKL
tag

Köszönöm! Sajnos az valódi halvány sárgás színét nem tudtam előcsalni, a nyers képen is erősen barnás volt.

(#3202) radi8tor válasza TKL (#3199) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hangulatos. Legközelebb nyomhatsz villantást a várra vakuval. :K
F3.5-ös alapobjektívtől nem lehet csodákat várni csillagász felvételeknél. Már az is valami ha nem torzít a kép szélén.

⭐ Stella

(#3203) TKL válasza radi8tor (#3202) üzenetére


TKL
tag

Azt hiszem a következő lépés a 16mm-es Samyang F2 lesz :)

(#3204) Matska válasza TKL (#3199) üzenetére


Matska
senior tag

Grat, szép lett :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#3205) TKL válasza Matska (#3204) üzenetére


TKL
tag

Köszönöm!

(#3206) Pulsar válasza TKL (#3203) üzenetére


Pulsar
veterán

Nikonra tudom ajánlani a 500mm f1.8at. Ha csak csillagfotozasra használod arra jo a manuális regi fémházas is, amit már megkapsz 20 körül.

Bar asztro tájképhez az már eleg szűk.

[ Szerkesztve ]

(#3207) TKL válasza Pulsar (#3206) üzenetére


TKL
tag

A későbbiekben mindenképp szeretnék majd távcsövet, de addig is gondolkoztam ilyen hosszú objektívben. Csak ehhez már kell egy Star Adventurer (ha mobil is akarok lenni). Sőt 500mm-en talán már autoguider is kell ha jól tudom. Vagy az 50-esre gondoltál? 500-asból 1.8 létezik egyáltalán? :)

Egyébként Nikkor 35mm F1.8 és Samyang 16mm F2 amikben gondolkozok egy 300-500mm-es obit leszámítva (mondjuk holdhoz, vagy ha van követés mélyég objektumokhoz kezdésnek).

[ Szerkesztve ]

(#3208) Pulsar válasza TKL (#3207) üzenetére


Pulsar
veterán

Hopp, elirtam, 50 akart lenni :)
Star adventure-öm nekem is van, jo cucc, praktikus, es pontos. :)

(#3209) TKL válasza Pulsar (#3208) üzenetére


TKL
tag

Az 50-es nekem APS-C-n sajnos 85, az már nagyon szűk. De a 35-ös az elgondolkodtató :)

(#3210) Pulsar válasza TKL (#3209) üzenetére


Pulsar
veterán

Nekem is aps-c-m van, de olyat nem próbaltam, csak 50es volt a közelbe. ez pedig a kittobival (18-105) 105mm-el keszült star adventure-el, ha jól emlékszem 3 perces expoval.

(#3211) tvamos válasza Pulsar (#3210) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, és hogy áll az objektív fűtés?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3212) Pulsar válasza tvamos (#3211) üzenetére


Pulsar
veterán

Kész van :) már csak szabadidőre volna szükségem :) 6án megyek csillagdába végre, de addigra már igen csak nagy lesz a hold :( és végre a Bahtinov-maszkot is ki tudom próbalni :)

(#3213) TKL válasza Pulsar (#3210) üzenetére


TKL
tag

Szép fotó, nekem is izgatja a fantáziámat a Star Adventurer, még akár 14-24mm között is, biztos több részletet lehetne begyűjteni vele.

(#3214) Pulsar válasza TKL (#3213) üzenetére


Pulsar
veterán

Hat igen, en 50mm-en (sajnos nem az f.18assal) csinaltam stackelt képet vele. ez lett a végeredmeny. nyilvan dijat nem fogok nyerni vele, de meglepő mennyi extra reszlet jön elő.
Loránd forumtarsnak vannak lelegzetelállitó képei, köztük star adventurerrel keszültek :)

(#3215) TKL válasza Pulsar (#3214) üzenetére


TKL
tag

Azért durva hogy kijönnek rajta részletek, meg a színek. Lóránd képeit ismerem, elképesztőek mindig :) Remélem idővel én is eljutok a távcsöves fotózásig.

[ Szerkesztve ]

(#3216) Zotya21 válasza TKL (#3203) üzenetére


Zotya21
senior tag

a 10 milisen nem gondolkoztál ? nekem mindig az izgatja a fantáziámat :D

igaz az f2.8 as de a rövidebb obival hosszabban lehet exponálni

eddig én is csak 17mm f2.8 at tudtam kipróbálni a sigma 17-50 el

de a látószög lehetne nagyobb :D

35mm f1.8 az van majd kipróbálom egy szép napon vagyis éjszakán :DDD

https://500px.com/slayer_art

(#3217) TKL válasza Zotya21 (#3216) üzenetére


TKL
tag

A 35-ös 1.8-as az jó panorámához szerintem, amikor azzal készült képeket látok azok mindig jó élesek és sok szín van bennük. Részemről lehetne 10mm-es is de igazság szerint 14 alatt nem nézelődtem még, nem is tudom mibe kerülhet egy jó gyors 10mm-es. A 16mm-es Samyangot kifejezetten ajánlották (a 14mm-es F2.8 helyett), éles még F2-2.8-on is, és elég jól korrigálja a kómát.

Közben megnéztem míg írtam, árban ott körül van a 10mm-es Samyang mint a 16-os. Nézek majd róla teszteket.

(#3218) menin válasza tvamos (#3192) üzenetére


menin
tag

Eloszor is nem asztrofotozas volt a cel hanem egy 3000km-es turat tettunk 2 het alatt foleg vad fotozas celjabol de azert sikerult par ejszakat is atfotoznom :)

Nagyjabol igy neznek ki a koltsegek:

- repjegy 800-1200 EUR de ez eleg sok dologtol fugg. En nagyjabol 900-bol kihoztam.
- uzemanyag, turavezeto, szallasok, etkezes, stb... - kb. 2000 EUR

Szerintem ha valaki csak asztrofotozni megy tehat egy szallason tolti az egesz idot joval olcsobban kihozhato.
Kb. 2000 EUR-bol sztem megoldhato egy ilyen tura de errol lehet Lorandot kene inkabb megkerdezni.

Ha erdekel titeket itt vannak a fotok a turarol van koztuk egy Milky Way foto is.

(#3219) tvamos válasza menin (#3218) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon szep kepek, gratulalok! Kosz, hogy megosztottad!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3220) TKL válasza menin (#3218) üzenetére


TKL
tag

Wow...

(#3221) Zotya21 válasza TKL (#3217) üzenetére


Zotya21
senior tag

ebayen már 100 körül is van csak ugye nincs gari rá de végül is egy manuál obin mi romolhat el
vagy szarul küldik vagy jó

ha leejted az meg ugyse gari

menin

nah ide én is elmennék :D csak nemtudnék iylen fasza képeket lőni :DDD

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#3222) tvamos válasza Zotya21 (#3221) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jahh... csak ha elotted mar leejtik.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3223) Zotya21 válasza tvamos (#3222) üzenetére


Zotya21
senior tag

az is meglehet :))

https://500px.com/slayer_art

(#3224) tvamos


tvamos
nagyúr

Ilyenek lettek a mai kepek: [link]
Persze, kezbol, mert megint otthon maradt az allvany, meg minden. Szoval... no offense, tudom, hogy nem jok, inkabb azert teszem be, hogy ilyen olcso e-bay-es szettel nem lehet jobb kepeket csinalni. Meg kapkodtam is, mert kuldom vissza a szuroket. Koszos, karcosan kuldte az ember.
(Remelem, a szenzoromnak nem artottam sokat!)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3225) föccer válasza menin (#3218) üzenetére


föccer
nagyúr

Utállak. Csak, hogy tudd. :DDD (miért nincs "irigy kutya" és "nyálcsorgatós húbazz" emotion?)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3226) Pulsar válasza föccer (#3225) üzenetére


Pulsar
veterán

Osztom a véleményed :DDD

(#3227) Valzor


Valzor
aktív tag

[link]

Május elsején (májusfa állítás után :DDD) hajnali 1 és 3 óra között kitisztult az égbolt, úgyhogy lőttem pár képet Tiszalökön, a vízerőműnél és a Tisza partján. Ez a kép egy Nikon D5300 géppel készült a 18-55mm-es kit obival. 20 sec expo, f3.5, ISO 3200

Lenne mit csiszolnom még képfeldolgozás terén :DDD

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#3228) tvamos válasza Valzor (#3227) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugyes! Tetszik ez a kep! Van tobb is?

(#3225) föccer válasza menin (#3218) üzenetére
En nem irigylem tole! :B Szeretem masok kepeit nezegetni!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3229) Valzor válasza tvamos (#3228) üzenetére


Valzor
aktív tag

Köszi! Van még itt két kép ugyan arról a fotózásról: [link] és [link]

Amúgy legtöbbször Instagramra posztolok, ott több fotóm is fent van

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#3230) föccer válasza tvamos (#3228) üzenetére


föccer
nagyúr

Remelem azert a cimzett ertette. ;)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3231) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, nyaralaskor kozelebe kerulok egy alig feny vagy szinte teljesen fenyszennyezes mentes helynek ugy 1000+ meter magassagban. Ekkor jott a felismeres, de hat akar meg is probalhatnek egy Tejutas fotot, talan sikerul 1-2 ertekelheto fotot alkotni.

Nade, mivel nyaralas, szukos borond, nulla Ft fordithato extra felszereltsegre abbol kell foznom, ami van.

Az pediglen.

EM5MK1
O12-50
O45-150R (mindnketto a "sotet" kitobi)
Sigma 19/F2.8ART
Sigma 30/F2.8ART
Lenne meg egy Nikkor 50/1.8 AF-D, m43 adapterrel
Gorillapod SLR Zoom ,gyari gombfejjel.
Vezetekes tavkioldo.
En a 19/2.8ra gondotam, mert a Nikkor, bar 1.8-rol indul m43 crop faktor miatt 100mm, az meg nagyon szuk

Ami biztos es eddig leszurtem a topik olvasgatasa folytan:

ISO 1600-3200 kozott, legtagabb rekesz, allvany, tobb tiz sec zarido, tavkioldoval vagy idozitovel inditva expot, Remlik, ajanlott minel szelesebb latozszoggel kombinalni a tag rekeszt.Mindenkepp raw-ba lonek.

Lightpollutionmap szerint talan legtobb sanszom a hegyseget DNY-EK iranyban atszelo uton, ut melletti kocsiparkolobol kicsit beljebb setalva van probalkozni.

Nade, milyen tajolast celozzak meg? Tejut milyen iranybol jelenik meg? Ki milyen (android) appot hasznal erre? Milyen egyeb szempontok alapjan valasztanatok ki a helyszint? Gondolom minel nagyobb a tengerszint feletti magassag, annal jobb (sanszos, felhotakaro is lesz ,ami tompitja az esetleges lakott teruletek fenyszennyezeset).

Valszeg fejlampa is kene, van valami ajanlott ali-s, GB/BG-s bevallt modell, ami nem tul draga?

Milyen kezdoexpozicios idot javasoltok egy homaly kezdonek? Fotozas kozephalado szinten megy, de ez a tema, bar nagyon erdekel, nekem teljesen uj.

Utomunkara valami tipped tudtok adni? Esetleg angol/magyar leirast linkelni a temaban? Milyen extra sw kellhet? Van MS ICE, PS/LR CC friss.

Koszi szepen :R
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3232) tvamos válasza föccer (#3230) üzenetére


tvamos
nagyúr

:))

Jut is eszembe... Megy valaki napfogyatkozást nézni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3233) kovisoft válasza Balinov (#3231) üzenetére


kovisoft
őstag

Szerintem a lényeget le is írtad: minél szélesebb látószög (=minél rövidebb gyújtótávolság), legtágabb rekesz, a leghosszabb expozíciós idő, amivel még nem mozdulnak be a csillagok (nagylátónál ez több tíz mp. lehet, ahogy írtad), ISO feltolva. Hogy meddig érdemes tolni az ISO-t, az a géptől, hőmérséklettől, stb. függ, de az ISO növelésével nyilván megnő a zaj is. Azt is csinálhatod, hogy az egekbe tolod az ISO-t, és több felvételt készítesz, majd ezeket összegzed (stackeled) pl. a DeepSkyStacker vagy hasonló szoftverrel. Így el lehet tüntetni a zajt. Ha asztrotájképet akarsz stackelni, ahol nem csak az égbolt van, akkor érdemes kimaszkolni és külön összegezni az égboltrészeket, és végül erre rámaszkolni a tájat.

Az, hogy éppen hogyan áll a Tejút, folyamatosan változik (napon és éven belül is). Most hirtelen nem jut eszembe olyan online térkép, ami ezt is mutatja, de egy remek és nagyon realisztikus planetárium program a Stellarium, ebben ki tudod választani az időpontot, és meg tudod nézni, hogy hogyan áll akkor a Tejút.

(#3234) Matska válasza Balinov (#3231) üzenetére


Matska
senior tag

Én a 12-50-el próbálkoznék 20 másodperces expoval, legtágabb rekeszen. Ha 20-nál csíkot húznak akkor 15sec.

500-as szabálynak nézz utána.

Én max iso 3200-at használnék. A kijelző fényerejét vedd minimumra. Nappal mérd fel a területet ahol fotózni akarsz, nézd meg milyen tereptárgyakat akarsz belekomponálni. Azokat meg lehet villantani vakuval vagy fejlámpával, különben csak a sziluettjük fog látszódni. Én csak ki és bepakoláskor fejlámpázok, a kettő között nem baj ha szokja a szemed a sötétet - ahhoz kell egy 20 perc, addig is sör, cigi, nasi, amit akarsz. A tejutat alapvetően dél felé keresd. Ha nem látod legalább nagyon kicsit szabad szemmel, akkor kb veszett ügy.

Utómunkára vannak remek tutorialok youtube-on, de először legyen mit utómunkázni :)

Arra készülj, hogy nem csak kimész, meglövöd, hazajössz. Pár órát érdemes kinn tölteni, minél több képet csinálni, kísérletezni.

Más téma. Samyang 21mm 1.4-el vagy 24mm 1.4-el van valakinek tapasztalata?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#3235) 4580693


4580693
senior tag

Srácok, használ/t valaki innen itelescope-ot?

(#3236) Fotonhámozó válasza Balinov (#3231) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Az első néhány tejutas fotózás a problémás, utána már rutinból fogod nyomni. Telóra tedd fel a már említett Stellariumot, azzal a helyszínen gyerekjáték belőni a Tejút helyét. Erősen ajánlott előzőleg megnézni az adott hely koordinátáit, majd azt megadni a Stellariumnak, így előre fel lehet készülni, hogy mikor, merre lesz látható a helyszínen (helyszínen majd válts át GPS-es helymeghatározásra). Holdfázisra is, holdkeltére, holdnyugtára is figyelj (LunaSolCal app). Fejlámpa legyen nálad, jó ha tud vörösen világítani. Fényképező kijelzőjének fényerejét vedd minimumra, exponálás után a hisztogramot ellenőrizd, ne a kijelzett képet. Expóidőhöz a 400-as szabályt ajánlom (400 / ekv. gyutáv = záridő másodpercben), 500-assal előfordulhat, hogy mégis bemozdul. Nem árt, ha vakon tudod kezelni a gépet. Fókuszt ajánlott előzőleg végtelenre belőni (ez nem azt jelenti, hogy csutkáig a végtelenre tekered a fókuszgyűrűt), vagy még világosban távolra fókuszálsz vele, utána átkapcsolsz MF-re, vagy a helyszínen távoli fényforrásra manuálisan élesítesz. Ha nincs semmi világos a közelben és a csillagok sem látszódnak rendesen a kijelzőn, akkor a bekapcsolt fejlámpát tedd le messzebb magadtól. Arra fókuszálj, aztán válts át MF-re (vagy eleve manuálban élesíts). Az sem gáz, ha back button focust használsz, így elkerülöd, hogy fókuszálni kezdjen a gép, ha valamiért mégsem váltasz MF-re. Többiek már leírták az előzetes terepfelmérést, látószöget stb. Ha utólag stackeléssel szeretnél zajt szűrni, de kicsit felhős az égbolt, akkor ezt inkább felejtsd el, sajnos nem fogják tudni rendesen összerakni az ilyen képeket a programok. Felhőtlen égboltnál viszont jól használható módszer.

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#3237) Balinov


Balinov
félisten

Huh, sracok, nagyon szepen koszonom mindenkinek a tippeket, javaslatot, PM-et :R Azt eddig is gondoltam, fel kell keszulnom elore, de igy megjobban lejon, hogy nagyon alapos felkeszules es tervezes is szuksegeltetik, ha nem egy homalyos fekete expot akarok vilagito pottyokkel. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3238) grabber


grabber
addikt

Én is már nagyon tervezem az első fotózást. Stellariummal kigyűjtöttem a pár pontos dátumot,amikor hétvégére esik és a HOLD sincs fent az égen vagy újhold van ;)
Most még helyszíneket keresek,ahol nincs fényszennyezettség. Ami legjobb helyet találtam az HGM 7.2 volt talán. Majd otthon megnézem. Nem tudom ez mennyire,jó,mert nekem nem jelent semmit ez az érték,csak keresem a legjobbat.
Ilyenhez hasonló fotót is szeretnék készíteni: [link]
Van aki a legtágabb rekeszt használja. Van aki egy kicsit visszább vesz a rekeszből,hogy élesebb legyen a fotó. Nekem ez tűnt még fel különbségnek.

Én is köszönöm,mert nekem is jól jöttek ezek az infok.

(#3239) Matska válasza Fotonhámozó (#3236) üzenetére


Matska
senior tag

Én úgy szoktam élességet állítani (alapvetően AF-es obin) hogy élőképen ránagyítok egy fényesebb csillagra, és azon állítom élesre.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#3240) Fotonhámozó válasza Matska (#3239) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ez is egy lehetőség. Azért írtam hogyha valami miatt mégsem látszódnának rendesen a csillagok a kijelzőn, akkor is van több más módszer. Részben gép/obifüggő is, hogyan tudsz (legkönnyebben) fókuszálni. Én például, hogy a leírtakkal ne kelljen vacakolnom minden egyes alkalommal, beállítottam úgy a Tokinámat, hogy amikor ütközésig tekerem a fókuszt "végtelenbe", akkor lesznek ténylegesen élesek a csillagok (is). De ezt nem minden obival lehet megtenni, alapesetben a fókuszgyűrű ütközésig való tekerése homályos képet ad (végtelenben is).

Balinov, még egy tanács: a páralecsapódásra figyelj, vigyél magaddal törlőkendőt, mert a frontlencse hajlamos a párásodásra!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#3241) TKL válasza grabber (#3238) üzenetére


TKL
tag

Ha ez segít, ez alapján a térkép alapján a sötét zöld zónában már szabad szemmel látható a tejút.

http://darksitefinder.com/maps/world.html

(#3242) grabber válasza TKL (#3241) üzenetére


grabber
addikt

Köszi,ezt nem ismertem. Ezen sokkal jobban átlátni a fényszennyezettséget.

(#3243) belovary válasza TKL (#3241) üzenetére


belovary
senior tag

Ez mennyire lehet reális??? Mert akkor eddig ahol próbálkoztam, ezek szerint esélytelen volt.
Igaz, eddig nem sikerült olyat készíteni amivel elégedett lennék, de szabad szemmel is láttam a tejútat.
Pedig a térkép alapján azokon a területeken nem látható.

(#3244) föccer válasza belovary (#3243) üzenetére


föccer
nagyúr

Legjobb esetben is satelit mérésekből hozhatták létre az adatbázist. Jó lenne a hitelességéről megbizonyosodni. Minden esetre elég látványos.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3245) Zotya21 válasza grabber (#3238) üzenetére


Zotya21
senior tag

Én s stellariummal kinéztem az időpontokat tavaly is de valahogy akármikor ráértem volna felhős volt az ég :DDD

aztán amikor volt végre 2 nap amikor jó volt, előtte este belőttem az élességet pár tesztképpel aztán szigszalaggal leragasztottam a fókuszgyűrűt :D

mert sigma 17-50 nél sem jó az ütközésig tekerem dolog, de végtelenre tekerve egész jó volt

rekeszelni meg inkább lfelé szerettem volna mert az iso 6400 elég zajos tud lenni aps-c nél nemhogy még több legyen :D

a 20mp meg nekem már kezd csíkot húzni bizonyos irányba sajnos 17mm nél is

https://500px.com/slayer_art

(#3246) grabber válasza belovary (#3243) üzenetére


grabber
addikt

Égkép szerint 7.2 HMG

Égkép 7.44 HMG

Ezek világoskék helyszínek a darksitefinder szerint.

Cece mellett Ez 7.16 és már sötétzöld.

Apró faluk,községek fényét nem veszi figyelembe,de azok eléggé elenyészőek. Úgy sem lakott terülten próbálkozik az ember,ha van rá lehetősége. Véleményem szerint jó támpont a Darksitefinder.

Zotya21: Oké,hogy meg van az időpont,de az időjárást nem lehet tudni előre :DDD Országszerte bárhol kialakulhatnak kisebb nagyobb záporok zivatarok,de helyenként a felhőzet is elszakadozhat és több órás napsütésre is lehet számítani. Kb ennyit ér :U
17 mm-en 20s és 6400 ISO-val már elég jónak kéne lennie. Vagy csinálsz több fotót és összerakod őket,kevesebb zaj lesz. 35mm-en 13s-el fotóztam próbaképpen az első alkalommal.

Ez egy fotó csak az ég felé nézve. Belenagyítva a csillagok már nem szépek,emiatt kéne szerintem lerekeszelni vagy kicsiben nézni csak:

[ Szerkesztve ]

(#3247) föccer válasza grabber (#3246) üzenetére


föccer
nagyúr

Most egy kicit jobban nézegetem ezt a térképet és azért vannak rajta furcsaságok, mint pl UK és Norvégia között, a nyilt tenger tele van forró ponttal. Ugyan ez alaszka eldugott régióiban... szóval azért nagyon sokra nem szabad adni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3248) Tomdriver válasza föccer (#3247) üzenetére


Tomdriver
őstag

+1
Nekem is.
Gondolom a települések bevilágításán túl a geolóiai adatokat veszi figyelembe (hegy+völgy=árnyék), de pl. lefedettséget nem.
Nekem mindég világosabbnak tűnik egy égbolt a nyílt réten, mint egy erdei tisztáson, ahol horizontálisan és viszonylag szűk távolságon belül sötét a háttér, kvázi oldalról sem szűrődik be fény.
Vagy a mikró környezet takarása, ahol fotózni akarok annyira nem számít?

[ Szerkesztve ]

(#3249) Zotya21 válasza grabber (#3246) üzenetére


Zotya21
senior tag

jah hát én is összeraktam vagy 6-9 képet már nemtudom melyiken mennyi mert a repülők is beleszóltak és elég sok csíkot húztak közbe + a felhő foszlányok

az első a világos zöld zónában volt, a második a sötétzöld és a világos határa körül
iso 6400 17mm 15s

julius 29-30

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#3250) Balinov válasza föccer (#3247) üzenetére


Balinov
félisten

Olaj fúró tornyok? Van ott annyi mint a szemét..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.