Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) tvamos válasza Pulsar (#3450) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azért a holdhoz majd kell egy nagyobb! ;]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3452) Pulsar válasza tvamos (#3451) üzenetére


Pulsar
veterán

Kihozom a yuongnout, az hatha elég :D

(#3453) föccer válasza radi8tor (#3449) üzenetére


föccer
nagyúr

:DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3454) Pulsar


Pulsar
veterán

hát a ma esti ég sok mindenre alkalmas, de fotózásra nem.
Ezt még stackelni sem érdemes szerintem.

https://media.giphy.com/media/26gR0J8cx1X0S8gTe/giphy.gif

(#3455) 4580693 válasza Pulsar (#3454) üzenetére


4580693
senior tag

Sajnos valóban nem. :( A felhőben maradnak a részletek.

(#3456) Pulsar válasza 4580693 (#3455) üzenetére


Pulsar
veterán

Igen, egyszer már próbáltam, és nem nagyon sikerült.
Viszont a párásodás ellen ugy néz ki segitett a cucc :)

(#3457) TKL


TKL
tag

Sziasztok!

Hétvégéről egy kép:

Legközelebb panorámát csinálok, hogy jobb legyen a minőség és kevesebb a zaj.

Van még hová fejlődni az utómunkával is. Az ég nem stackelt, akárhogy is próbálom rosszabb lesz a minősége mint egy sima exponak (biztos az én hülyeségem), így viszont látszik a zaj. Legalább a színeket sikerült helyel közel elkapnom, azt hiszem, de az egész kép valahogy olyan masszának tűnik, sehol sincs a tűéles képekhez képest (gondolom objektív függő).

Várom már a 16mm-es Samyangot, érezni, hogy mi a vége ennek a 18-55-ös kit obinak, pedig még nem sokat használtam tejútra.

[ Szerkesztve ]

(#3458) Zotya21 válasza TKL (#3457) üzenetére


Zotya21
senior tag

egész szép :DD
tetszenek a természetes színek is bent :D

de lehet kicsit a fókusz nem pontos ;)

https://500px.com/slayer_art

(#3459) TKL válasza Zotya21 (#3458) üzenetére


TKL
tag

Érdekes dolog egyébként, mert a fókusz elvileg jó, és amíg nem nyúlok hozzá semmi utómunkával, addig élesebbnek is tűnik a kép. De amint elkezdek mókolni vele ilyen "masszás" lesz. Valószínűleg túl sok munka kell hozzá a gyenge obi miatt, és ezért is romlik a minősége. Bár lehet, hogy így is túl van tolva, még nem érzem pontosan hogy hol a határ.

Ez jön ki a kamerából egyébként, szerintem élesebb mint a végleges kép:

(#3460) Pulsar válasza TKL (#3457) üzenetére


Pulsar
veterán

Szep kép, grat.
Igen, itt jön elő a kit obi hátránya, hogy f5-nél lesz szép éles, de f5el meg követés nélkül nem lesz csillaghúzás mentes képed.

Részlezeket lehet tudni? Hely? Gép? Paraméterek? :)

[ Szerkesztve ]

(#3461) TKL válasza Pulsar (#3460) üzenetére


TKL
tag

Köszönöm, próbálkozok :)

Nikon D5500 / 18-55 AF-P / 18mm / F3.5 / ISO 6400 (sajnos...) / 20mp-es expo.

A kép Boldogkő váránál készült vasárnap hajnalban olyan 1 óra körül, nem volt teljesen tiszta az ég sajnos szerintem, illetve jobb lent ott az a fránya lámpa is.

(#3462) tvamos válasza TKL (#3461) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szuper kép! Szerintem az utómunka miatt sem kell szabadkoznod!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3463) TKL válasza tvamos (#3462) üzenetére


TKL
tag

Köszönöm! Igaz, szabadkozás helyett inkább gyakorlás kell :)

(#3464) menin válasza nextman (#3445) üzenetére


menin
tag

Marcius elejen voltam Tromso, Norvegiaban. Csak ajanlani tudom gyonyoru egy hely es a klimaja miatt nincs tul hideg ahhoz kepest hogy mennyire eszakra van. Altalaban oktober es marcius a legidealisabb idoszak de biztosra menni nem lehet. En 5 napot voltam es 2x mentem turara es mindketszer lathato volt de csak az egyik volt tokeletes felhotlen eggel szoval min. 4-5 napot mindenkepp erdemes tervezni hogy nagyobb legyen az eselyed.
Itt megtalalod a fotokat.

[link]

(#3465) radi8tor válasza menin (#3464) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon jó a videó. (a képeket azért nem értékelem olyan nagyra mert abból már sokat láttam - de videón látni ezt a csodát :C )

Miért március/október az ideális? Időjárás miatt vagy...?

⭐ Stella

(#3466) menin válasza radi8tor (#3465) üzenetére


menin
tag

Ja igen kozben elkeszult a video is :D
Igen az idojaras miatt ilyenkor varhatoan tobb a felhozet nelkuli ejszaka de persze ez sem garancia.

(#3467) Pulsar válasza menin (#3464) üzenetére


Pulsar
veterán

:R nem jutok szóhoz :C :R
Gyönyőrűek :R

Gondolom a video az timelaps?

(#3468) radi8tor válasza Pulsar (#3467) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak egy picit. Amúgy elég gyorsan váltogatja az alakját.

⭐ Stella

(#3469) Pulsar válasza radi8tor (#3468) üzenetére


Pulsar
veterán

Aham, pont ez lett volna a kérdés, hogy mennyire gyorsan mozog :) :R

[ Szerkesztve ]

(#3470) menin válasza Pulsar (#3469) üzenetére


menin
tag

Valtozo valamikor nagyon gyors de altalaban lassan mozog "lüktet". A hosszabb video vegen azok real time videok amit a turavezetok keszitettek. A sajat GoPro 4 Black-nek mar tul sotet volt.

(#3471) Zotya21 válasza TKL (#3459) üzenetére


Zotya21
senior tag

jah mert a luminance homályosít is sajnos nem csak zajt csökkent :))

https://500px.com/slayer_art

(#3472) Pulsar válasza menin (#3470) üzenetére


Pulsar
veterán

Fuj de.. fuj, nagyon sárga vagyok az irigysegtől :R
Nagysagrendileg lehet tudni mennyit kell sporolnom egy ilyenre?

[ Szerkesztve ]

(#3473) menin válasza Pulsar (#3472) üzenetére


menin
tag

Repjegy Tromso-be sok mindentol fugg de legyen kb. 300 EUR Oslon keresztul
Szallas: 70-80 EUR/ejszaka
Eszaki-feny tura: 100 EUR

(#3474) Pulsar válasza menin (#3473) üzenetére


Pulsar
veterán

Ez nem is olyan vészes, köszi :) :R

(#3475) radi8tor válasza Pulsar (#3474) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor fizess be engem is. Köszi :D

⭐ Stella

(#3476) föccer válasza radi8tor (#3475) üzenetére


föccer
nagyúr

Engemet is, köszi:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3477) grabber válasza radi8tor (#3475) üzenetére


grabber
addikt

Neki a repülésért nem is kell fizetnie :D

Engem is fizess be,mert ha többen megyünk még olcsóbb ;]

(#3478) tvamos


tvamos
nagyúr

Vegul tegnap vasaroltam egy Skywatcer AZ3-mat. Egesz stabil. De a labak vegen a gumi eleg puha, es ahogy latom, remeg miatta az allvany. Nem tudtok erre valami jo barkacs megoldast?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3479) tvamos válasza tvamos (#3478) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jol nez ki rajta a fenykepezogepem:

:)
Villaskulcs kell hozza, mert eleg kokany a fej.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3480) BITBOYS válasza radi8tor (#3475) üzenetére


BITBOYS
addikt

Még időben érkeztem...én is kérnék egy befizetést :D

(#3477) grabber :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3481) Pulsar


Pulsar
veterán

Persze, mindenkit meghívok egy sarki fény túrara :D (csak nyerjem meg a lottót :D )

[ Szerkesztve ]

(#3482) nextman


nextman
aktív tag

Ha van kedve valakinek szervezkedni, osszefoghatunk tobben is egy ilyen sarki feny turara.
En most Abiskot nezegettem, lehet jo lenne odamenni.

(#3483) tvamos válasza nextman (#3482) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is tervezem 5 eve, hogy elmegyek oda. [link] (Csak egymagam nem tudom ravenni magam.) Pedig a vonat kijonne 2 ezerbol, es lehet rajta aludni...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3484) föccer válasza nextman (#3482) üzenetére


föccer
nagyúr

Erősen megfontolandó, fent van bakancslistán.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3485) BITBOYS válasza nextman (#3482) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jó lenne, csak nekem időm nincs rá sajnos :(
A7 is itthon parkol használatlanul, pedig bevásároltam hozzá obit meg mindent ami kell egy ilyen megfigyeléshez.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3486) zoomon válasza menin (#3473) üzenetére


zoomon
tag

Hekkeltem egy ilyet, ezzel végre kényelmesen fel tudom szerelni és beállítani a fényképezőt:

Menin kint milyen bevált megfigyelő helyeid vannak? Most nézelődtünk pár pass tetejéről de még az is kérdéses, hogy van-e rálátás a sark csillagra, furka mellett van a starthely.

(#3487) nextman


nextman
aktív tag

Szerintem csinaljuk meg, en adom hozza a lelkesedest:)
Mert a szervezeshez nem nagyon ertek, meg a fotozashoz sem, de eletem egyik alma a sarki feny bamulasa.

(#3488) ati3x válasza nextman (#3487) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Azért azt nem árt tudni, hogy a sarki fény tevékenység igencsak függ a naptevékenységtől. Hasonlítsátok össze a múlt hónapot egy 3 évvel ezelőttivel. Ráadásul, most egyre inkább megyünk a napfoltminimum felé. Az előző ciklus minimu időszakában pedig nagyon kicsi volt a naptevékenység.. Ergo, a sarki fény lehetőségek száma... Mondjuk én már meglőttem!:D ;]

[ Szerkesztve ]

(#3489) nextman válasza ati3x (#3488) üzenetére


nextman
aktív tag

Allitolag 4 napot kell eltolteni ezen a helyen, es akkor garantalt a siker. Nyilvan a napfoltminimum fele nem erdemes haladni, mielobb menni kene:) Vagy varhatunk 2022-ig. :(

(#3490) föccer


föccer
nagyúr

Mosomagyaróvár mellett valami elfogadható észlelőhely? Hajnalba kellene indulnom arra, de úgy döntöttem inkább még lemegyek este és ha már ott vagyok, nem leszek teljesen tételn. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3491) Balinov válasza föccer (#3490) üzenetére


Balinov
félisten

Talán a Hanság, esetleg Fehértó, azon a részen inkább kis falvak vannak. Igaz, meg az elmúlt évezredben voltam ott utoljára

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3492) föccer válasza Balinov (#3491) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tűnik rossznak, de egy picit sűrűn lakottnak látom. Közben keresgettem én is és asszem megpróbálkozom ezzel a hellyel. Térkép alapján jónak tűnik. Teljesen semmibe vezető lerobbant aszfaltút. Még a villany póznáról is le van szakadva a vezeték.

Nem fűzök hozzá túl sok reményt, de hátha. :) 4-5 km távolságban 1 üzem épület van mindössze, de ha jól látom, akkor az pont a Hold irányába lesz, no meg remélem ott nincs is világítás.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3493) Valzor


Valzor
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült a Göncölt és az ISS-t egyszerre megörökíteni! :DDD

A kép Tiszalök mellett készült 2017.05.26.-án egy Nikon D5300 géppel és 18-55mm-es kit obival 18mm-en, f3.5, 20 sec, ISO800.

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#3494) menin válasza zoomon (#3486) üzenetére


menin
tag

Nem tudom arra meg nem probalkoztam de igen altalaban a hegyek takarasa a legnagyobb kerdes. Nekem inkabb a Luzerni to es kornyeken van helyismeretem ilyen szempontbol. Legtobbszor Sörenbergbol fotozom mivel ott laktam 5 evig mar sotetben is tudom mi merre :D

(#3495) föccer válasza föccer (#3492) üzenetére


föccer
nagyúr

Voltam tegnap előtt este a linkelt helyen. A hely kiváló, direkt mesterséges fény nem éri. a megközelítése parádés, a kilátás szintén. Van néhány fa, de elég nagy szabad tér van köszönhetően annak a 4 útnak ami majd minden irányba elvezet, gyakorlatilag lehet úgy mozogni, hogy bármilyen irányba ellássunk. Egy kicsit zavaró, hogy egy működő kavicsbánya mellett van a hely, ezért szúnyogok vannak, de ez télen nem gond. Közúti forgalom 0, tényleg ideális.

A fényviszonyokat a telehold miatt nem tudtam megítélni. A nyugodtság jó volt a tippre 6-ra mondanám, de ebben nincs rutinom. A csillagok nem pislákoltak, ez nálam már jót jelent. A telehold mellett 3,5 magnitúdó körül volt a határfényesség, a Cassiopeia minden csillagát még éppen lehetett látni.

Ide télen mindenképpen vissza fogok jönni, ha jó a fényszennyezettség, akkor megmarad tarsolyba.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3496) föccer válasza föccer (#3495) üzenetére


föccer
nagyúr

Két dologra jöttem ma rá.

1: teleholdnál tök jól lehet asztrotájakat lőni: [kép]

2: ha letörlöm a monitoromat, akkor sokkal jobbak az elkészített képek. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3497) BITBOYS válasza föccer (#3496) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ezt hívják manuális kontrasztjavításnak :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3498) föccer válasza BITBOYS (#3497) üzenetére


föccer
nagyúr

:DDD

Fókuszra is ki kellene találni valamit. Hihetetlen mennyire nem látom a fókuszt. Arra már rájöttem, hogy nem jó a szemem. Eddig azt hittem, hogy nincs vele bajom, de kezdem érezni, hogy szemmel nem fogom tudni pontosan beállítani a fókuszt. Szemmel a lehető legpontszerűbbre állítom a kiválasztott csillagot, a monitoron meg tiszta homályos folt az egész. :( Erre valami jól bevált módszer? Szemüveg? Bahtinov maszk működhet egy sima fényképezőgépnél? Filléres tétel.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3499) Pulsar válasza föccer (#3498) üzenetére


Pulsar
veterán

Bajtinov maszkot kaptam tvamos forumtárstól, de még nem.volt alkalmam kiprobálni, de mostanság jön ez al ideje.
Én eddig ugy allitottam fokuszt, hogy magas iso és löttem egy képet. Az elkészült képen belenagyitva látszik hogy pontszerű vagy sem. Ha nem akkor állitok rajta.

(#3500) föccer válasza Pulsar (#3499) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez nem rossz otlet, kiprobalom. :R

Renelem jovore ossze tudok kalapalni egy kozepszintu felszerelest. Szepen aprankent megtanulni hogy mit kell csinalni. Nem cel eder ivan vagy fenyes lorand, de azert dzeretnek nehany ertekelheto felvetelt kirakni a falra. :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.