Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) 4580693 válasza ati3x (#3800) üzenetére


4580693
senior tag

Hehe. Egyszer tökre bebénáztam (na jó, sokkal többször, de azt fedje a jótékony homály :D ).
Összecsomagoltam az asztrofotós felszerelésem, aztán kimentem a haverral Ürbőpusztára. A mechanika keresőjébe szépen pólusra álltam, majd elkezdtem fotózni. Az összes fotóm csíkhúzós volt. Nem tudtam hova tenni a dolgot, hiszen ugyanezzel a felszereléssel (tmb apo + fornax 51) vezetés nélkül 5 perceket lőttem. Hmm. Aztán rájöttem a turpisságra. Egyszerűen annyira tiszta volt az ég, hogy annyira sok csillag látszott a pólus kereső távcsőben, hogy eltévedtem az égen. :))

(#3802) Pulsar válasza 4580693 (#3801) üzenetére


Pulsar
veterán

ismerős. :D Mikor először láttam sötét eget (Pesti gyerek vagy) a sarkcsillagot sem találtam meg hirtelen. :)
Egyébként vicces, hogy akár a kertbe otthon is, amikor kinézem a pólust, szemel beállítom hozzá a trackert, és bele nézek a pólustávcsőbe mennyi csillagot látok, amit szabad szemmel nem :D

(#3803) Zotya21


Zotya21
senior tag

hát jah sajnos nem olyan elhagyott területeken lakunk mint a grand canyon, vagy a sós tó vagy egyiptom

de legalább nem kell órákat utazni a melóba :DDD

van egy másik is előtte nap készült de ez is hasonlóan szánalmas :DD

ez is szamnyang 10mm

van ott a bokroknál jobbra egy fény amit érdekes módon szabad szemmel egyáltalán nem látni de a képen persze rajtavan

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#3804) tvamos válasza 4580693 (#3797) üzenetére


tvamos
nagyúr

127m az még jó, én 27m-en vagyok, és most is esik.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3805) TKL válasza Zotya21 (#3803) üzenetére


TKL
tag

Szerintem ez teljesen jó, csak én másképp bánnék a színekkel.

(#3806) föccer


föccer
nagyúr

Szereztem egy f4.0 200 mm-es obit a canonra. Remélem hét végén ki tudom próbálni. MEgpróbálom meglőni az Andromédát.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3807) tvamos válasza föccer (#3806) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem is uton van egy Meyer Optik Görlitz Telemegor 400mm f/5.5 M42-es, ez lesz a csillagaszkodos tavcsovem. Remelem, sikerul valahogy raaplikalni egy Dual-Speed 2-Inch Crayfordot, majd, ha lesz olcson az ebay-en. :)

Meg mindig keresnem a megfelelo szipi-szupi h-alfa szurot. Nincs valami jo otletetek?
Itt írnak róla: [link]
Csak ez a 750 USA $ egy kicsit sok. Mondjuk a 750 Sved korona meg beleferhet...
(Meg mindig Nikon 1 J5-om van, AA filter nelkul persze.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3808) ati3x válasza tvamos (#3807) üzenetére


ati3x
Topikgazda

H-alfa szűrőt nem fogsz olcsóbban..

Teleobival fotózás okés, de azért nem kell elfelejteni, hogy egy kisebb apo is köröket ver még a drága obikra is. Egyszer láttam, hogy összehasonlítottak valami pro, talál Canon L-es obit egy lencsés távcsővel. éd igencsak elverte a kistávcső (tán 60mm-es?) és nem csak pixelkukolva. Én is próbáltam 135-öst de iszonyat felfújta a fényesebb csillagokat. Meg akkora kromatikus abberációt csinált mint egy ház. Másrészt ugye a telékben van minimum 8-10+ objektív, ennyi határfelülettel. Ami szintén nem tesz túl jót a fényáteresztésnek sem. Tehát egy ha vettál volna egy ilyen távcsövet lehet előrébb lennél. Igen, tudom drágább, de mire megoldod a fókuszálást azaz veszel egy dual crayfordodt akkor már közel ugyanott leszel.

(#3809) tvamos válasza ati3x (#3808) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, de ez az objektív még svéd koronában sem került annyiba, mint az az apo ojróban.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3810) ati3x válasza tvamos (#3809) üzenetére


ati3x
Topikgazda

mért jössz nekem mindig svéd koronával? :D

Más, mint említettem, kaptam egy eos500D-t. Letöltöttem ezt a progit Backyard EOS. Itt a tutorial hozzá. ÉS tök jól működik. LEhet ma kipróbálom. Ha az ég is úgy akarja. (meglövöm megint az M13-at

(#3811) tvamos válasza ati3x (#3810) üzenetére


tvamos
nagyúr

Te miért küldesz EUR-os linkeket?
Én azért, mert abban fizettem azért az objektívért.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3812) ati3x válasza tvamos (#3811) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Svédben vagy? Te is?

(#3813) tvamos válasza ati3x (#3812) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, itt lakom. (Solna)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3814) ati3x válasza tvamos (#3813) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Mullsjö, Jönköping mellett.. :D

(#3815) tvamos válasza ati3x (#3814) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hú, az jó messze van.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3816) tvamos válasza ati3x (#3808) üzenetére


tvamos
nagyúr

A kérdéses objektív 4 lencse, 2 csoportban.
És amúgy kb. 2 hónapja, a nyár elején, pont itt a csoportban ajánlották azt, hogy bolygó fotóra inkább objektívet vegyek, mint amit akkor akartam. (Nem tudom, akkor mi volt az ötletem.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3817) Pulsar


Pulsar
veterán

Már vártam hogy kiderüljön hogy szomszédok vagytok :D

ati3x Ezt jól látom, hogy 50mm?
Árban kb ott van mint egy ART obi, amit Lorand is használt.
a linkelt képed obi-val készült? Mekkorával?

[ Szerkesztve ]

(#3818) ati3x válasza Pulsar (#3817) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Nem, valami régi 135-ös obival. Talàn 135/2.5 takumar? A helyi secondhandben vettem màr egy csomó régi objektívet. 30-40 koronàért darabjukat. Sikerült vennem egy 300/5.6-ot is. Van egy màsik kép is, amit egy olympus 45/1.8-al csinàltam. El kell hogy mondjam, hogy a modern objektívek legtöbbször köröket vernek a régiekre...

(#3819) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Lóránd, nagyon tetszenek az ismertetőid :) Egyszerűen élvezet hallgatni, látni

Fényes Lóránd
PILISCSÉVI BESZÉLGETÉS

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3820) 4580693 válasza BITBOYS (#3819) üzenetére


4580693
senior tag

Nem rég osztottam meg a facén. Nagyon klassz! :)

(#3821) Zotya21 válasza TKL (#3805) üzenetére


Zotya21
senior tag

jah igaz elég kék lett
már rég csináltam ilyet de a youtube segít mindenben :))

https://500px.com/slayer_art

(#3822) BITBOYS válasza 4580693 (#3820) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen sőt, a könyvet is előrendeltem :)

A DIGITÁLIS ASZTROFOTÓZÁS ABC-JE most 20% előrendelési kedvezménnyel.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3823) Pulsar válasza ati3x (#3818) üzenetére


Pulsar
veterán

Ja, én a kis apo-ra gondoltam hogy 50mm?

Van egy régi, még filmes gepre valo 70-300am. Nappali képei sem tetszenek nagyon, de az csillagos képei borzalmasak. A kép közepén van kis körben értékelhető képreszlet, de a kép széle felé haladva mindrn csillag U alakú kezd lenni, es még kómás is.

(#3824) tvamos válasza Pulsar (#3823) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nalam ez nem gond, ugysem latom, csak a kozepet. :)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3825) Pulsar válasza tvamos (#3824) üzenetére


Pulsar
veterán

Na, majd keresek egy teszt kepet, ha nem töröltem le. Ilyesztegetni jó lesz :D

Zotya21: tetsik a képed, szep lett, jo hangulata van :R

[ Szerkesztve ]

(#3826) tvamos


tvamos
nagyúr

De jo lenne megkaparintani egy ilyen szetet... legalabb kolcsonbe.

Nincs meg valakinek ez a konyv: How to Observe the Sun Safely?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3827) Zotya21 válasza Pulsar (#3825) üzenetére


Zotya21
senior tag

köszi :))

amúgy ezzel a 10mm es szamnyangal se könnyű

stackeléskor igen nagy eltérések vannak két kép között sajnos, ez már nem egészséges hordósodás :D
a 17 essel könnyebb volt de hát az meg nem lát annyit

majd a 35 milissel kellene panorámázni de ahoz állvány kellene

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#3828) TKL válasza Zotya21 (#3827) üzenetére


TKL
tag

Stackelés előtt pakolj be mindent Lightroomba, és küldd rá az objektív korrekciót. Utána ki tudod exportálni nyersbe szerintem, és mehet a stackelés.

[ Szerkesztve ]

(#3829) Pulsar válasza Zotya21 (#3827) üzenetére


Pulsar
veterán

Milyen gépet hasznalsz?

Volt nalam egy 35mm f1.8 kölcsön. Kicsit visszább kellett rekeszelni, hogy szép képe legyen, es nagyon kellett játszani a záridővel, hogy elég fényes legyen, de ne húzzon még csíkot.

Lasaan kint lehet felejteni egész ejszakára a fenyképezőket, mert kezdenek szaporodni a meteorok :) sajnos a Perseidák maximumakor jo sok hold lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3830) ati3x válasza tvamos (#3826) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Van egy érzésem, hogy ezeket a szüröket napra szerenéd hasznàlni. De ezek mélyég szürök inkàbb...

(#3831) Zotya21 válasza Pulsar (#3829) üzenetére


Zotya21
senior tag

nikon d5500

hát igen van egy kalkulátor Ittttt

megmutatja hogy 35mm nél aps-c vel csak 10 sec lehet a max záridő mert utána már csíkoz

ugye minél hosszabb az obi annál hamarabb csíkoz

van 35 ösöm de még nem próbáltam élesbe csak udvarba tesztelgettem

TKL állítottam be profilt mind a 9 képre de vagy rosszat vagy ez sem segített
nem tudom milyen obi profilt kellene rátenni ami kilapítaná teljesen

meg igazából gyakorolni kellene és nem egy ébve 6 szor kimenni aztán lőni párat :DDD

https://500px.com/slayer_art

(#3832) szecsgeri


szecsgeri
tag

Sziasztok.

Tegnap a kertből kaptam el az Andromedát. Falu szélén lakom, viszont Debrecen tőlünk északi irányban van 10km-re. Ma, illetve holnap még gyűjtök hozzá jó pár fotót a falun kívül is, hogy legyen mit stack-elni. :)

Eddigi eredmény 47×8mp-ből, 105mm-en f/5.6-os rekesszel:

A kép alján látszik a fényszennyezés, illetve tudom, nem a legjobb de én már ennek is örülök.

Jövőre veszek egy komolyabb távcsövet GoTo mechanikával, mert érdekel az asztrofotózás/megfigyelés. :)

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3833) TKL válasza Zotya21 (#3831) üzenetére


TKL
tag

A LR tudja a 10mm-es Samyangot korrigálni, ez tuti, nekem mindig azt dobja be alapból, nem azt ami az enyémhez való :)

Amúgy mivel stackelsz? Nem lehet, hogy az előtér zavar be?

Egyébként kézzel is tudod korrigálni ha kell (akár stackelés után is): "Distortion +/-10 or +/-20 max. Aspect +15 and sometimes vertical + or - 20."

[ Szerkesztve ]

(#3834) Zotya21 válasza TKL (#3833) üzenetére


Zotya21
senior tag

LR ben volt a 10mm es szamnyangra állítva

lightroomból képek megnyitása rétegenként photoshoppal csinálom

az automata igazítás nem lesz jó ahogy észrevettem (előtte lemaszkolom az előteret)

kézzel próbálkozok amennyire lehet szabad alakítással meg azon belül nyujtás erre arra

általában a kép közepe még oké de a szélei a tejút fordulása és mozgása miatt furán torzul

a distortionnal még nem próbálkoztam ezen belül de kipróbálom

https://500px.com/slayer_art

(#3835) TKL válasza Zotya21 (#3834) üzenetére


TKL
tag

Jaaa, hát PS-ban nekem sem sikerült soha normálisan stackelnem, egyszerűen nem tudja összeigazítani. Ott max kézzel tudod összerakni. Próbáld ki a Sequatort, nekem nagyon bevált.

https://sites.google.com/site/sequatorglobal/download

Ha kellenek tippek a beállításhoz szólj.

(#3836) Zotya21 válasza TKL (#3835) üzenetére


Zotya21
senior tag

uram atyám :D ezzel mennyi időmet megspórolhattam volna :D

complex distortionnal egyből helyre tesz minden csillagot, és mennyivel több részlet lesz rajt :DD

a színeket sajnos kiölte belőle de sokkal élesebb sokkal több a csillag de a zaj is :D

majd jutubon nézek róla videót :R :R

gyorsan aláraktam az előző előteret és 5 perc alatt megvan a 2-3 óra helyett
persze lenne mint szerkeszteni rajt de ez csak egy teszt, durva mennyivel egyszerűbb lett volna így
köszi szépen a tippet :R

https://500px.com/slayer_art

(#3837) Pulsar válasza szecsgeri (#3832) üzenetére


Pulsar
veterán

f5.6-al 8mp expoval ilyen világos a képed? :Y
Nekem f3.5-en mar 30-40mp-es expok kellenek, hogy ne csak 1-2 csillag vilagitson rajta.
Egyébként jó kép :R
Fenyképezőn hogy talalod meg ilyen jol a témát? Nekem az mindig szenvedés. Már gondoltam hogy rárakok egy kereső távcsövet a fényképezőre. :)

Zotya21 újabb grat, nagyon tetszik :R

[ Szerkesztve ]

(#3838) TKL válasza Zotya21 (#3836) üzenetére


TKL
tag

Szívesen! Legközelebb lőjj mellé 5-10 darkot, és azt is pakold hozzá stackelésnél. A light pollution reduction-el pedig csak óvatosan, elég természetellenessé tudja tenni a képet bizonyos esetekben.

[ Szerkesztve ]

(#3839) szecsgeri válasza Pulsar (#3837) üzenetére


szecsgeri
tag

Úgy találom meg, nagyjából ráállok a témára (keresőben lehet látni halványan, itt már sokat számít a pentaprizmás kereső) és 1-2 próbaexpó kell, hogy jól beállítsam.

ISO 12800-on voltam, az sokat hozzátesz a fényességhez, de lehet sok lett a 8mp, inkább 6-al próbálkozok majd még ma, mert egy picit húztak a csillagok. :) Egyébként köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#3840) tvamos válasza Zotya21 (#3836) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hangulatos kép! :)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3841) föccer


föccer
nagyúr

Nyálcsöpögős:

Beszéljetek le róla. :DDD

SW 120/900 Black Diamond ED refraktor szett: 300.000,-
EQ6-Pro mechanika: 260.000,- ( soha nem használt ! )
WO UWAN 4, 7, 16mm okulárok: 35.000,-/db
Vixen Deluxe 2x Barlow: 15.000,-
12,5 mm megvilágítható szálkeresztes okulár: 12.000,-
20 mm Silver Plössl: 3000,-
32 mm fotó okulár: 13.000,-
Projekciós toldat: 3000,-
Soligor Canon G7/G9 adapter szett: 2000,-
Vixen ED reducer 0,67x: 30.000,-
T2-Eos adapter: 3000,-
2"-EOS wide adapter: 5000,-
Baader OIII 2" szűrő: 20000,-
WO vezetőgyűrű pár: 8000,-

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3842) ati3x válasza föccer (#3841) üzenetére


ati3x
Topikgazda

NEm tom!

Az EQ6-ot azonnal hozd el.. De arra készülj, hogy nem kis darab. A 120/900 is jó árban van. A szálkeresztes okulár felesleges.. Barlow hacsaknem bolygózás is terv, ha nem akkor felesleges. A többi jöhet. Esetleg ha csak a fotózás a cél a 3 WO felesleges. Azt a 100-ast rápattinthatod mondjuk guidingra...

(#3843) föccer válasza ati3x (#3842) üzenetére


föccer
nagyúr

Bolygózás, észlelés is benne van a pakliban, ezért is akadt meg a szemem az a refraktoron. 120 mm-es apó 300k-ért elég barátinak tűnik, így érzésre 500k körülre lőném be origi árára.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3844) BITBOYS válasza föccer (#3841) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ennyiért ha van rá mani akkor zseniális vétel [link] :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3845) föccer válasza BITBOYS (#3844) üzenetére


föccer
nagyúr

Nincs rá, de szereznék. Ezért beszéljetek le róla. De látom nem megy. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3846) ati3x válasza föccer (#3843) üzenetére


ati3x
Topikgazda

450-480 a fókuszírozótol függ.. Az makszutov galériában levin12 csinált asztrófotókat 120/900-al. Főképp bolygókról.

(#3847) ati3x válasza föccer (#3845) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Az állványt mindenképp vedd meg, ha a csövet, meg a többi cuccot nem is..(távcsövet egyszerűbb találni)

(#3848) föccer válasza ati3x (#3847) üzenetére


föccer
nagyúr

A tubus és az állvány, mechanika már nincs meg, már elment. :( Kár érte. Spóroltam párszázezret. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3850) Balinov válasza Pulsar (#3802) üzenetére


Balinov
félisten

:)

Egyebkent hihetetlen, mennyire rahagyatkozunk a geek cuccokra...Sajat pelda, sikerult ejjel felmennem egy orara a Teidere, kb 2300m tszfm...felreallok kocsival, fejlampa fel, Photopills app beizzit, Night Augmented reality mod bekapcs, hogy belojen merre kellene a Gorillapodot felalitani...Mutatja is szepen a tajolast, erre atnezek a telefon felet. Es baz***g! Ott van teljes valojaban, szabad szemmel is tokeletesen lathato. Kicsit el is szegyelltem magam, hogy ennyire valami geek cuccra hagyatkozom.. :W :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.