Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65251) macilaci78 válasza Winner_hun (#65250) üzenetére


macilaci78
nagyúr

10 db pótlásnak, de elfér a 30 db is.
Felhívom őket, ha ez az egyetlen lehetőség. Apám egyéni vállalkozó, ha mindegy, milyen adószám kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#65252) York válasza macilaci78 (#65251) üzenetére


York
tag

Mindegy en is reggeltem az EV-vel es IT a tevekenysegi korom :). Siman megjott minden amit rendeltem toluk.

(#65253) macilaci78 válasza York (#65252) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Felhívtam őket, ebéd után kigurulok hozzájuk is. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#65254) kavalkád


kavalkád
aktív tag

Szalagcsiszolót kellene vennem, ki mit tudna ajánlani amivel tapasztalata is van? Max 40 EFt-ig. A fordszám szabályzó kihasználható feature?

(#65255) User_2 válasza kavalkád (#65254) üzenetére


User_2
tag

olyat vegyél, amihez van a neten robbantott ábra,
a műanyag fogaskerekeit zsírozni kell, mert a gyári zsírzása megkeményszik,
és a műanyag széteszi magát. akár garanciaidőn belül is, ha relatíve sokat használod.
mondjuk úgy 15-20 szalag elkoptatása után. ez kevésnek hangzik, de valójában szerintem hosszú idő.

igen, használható, ez annyit jelent, hogy hátára fordítva lassú sebességnél nem süvölt annyira.
persze alapvetően minden használatkor kell a fülvédő és a porszűrő maszk, a gyári porzsák szart se ér. ezekre is tegyél félre pénzt.
pótszalagokat ávekkel ezelőtt vettem az obi-ból a lux, és a lidl-s is használható.

[ Szerkesztve ]

(#65256) T J válasza kavalkád (#65254) üzenetére


T J
tag

"A fordszám szabályzó kihasználható feature?"

Ennél nem. Minél nagyobb a szalag sebessége, annál jobb.
Egy bizonyos sebesség alatt egyre nehezebb lenne megtartani.
Olcsó kategóriánál amúgy se az lesz a baj hogy gyors ... ez amúgy drágánál se szokott baj lenni.

(#65257) kavalkád válasza T J (#65256) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Kösz, akkor el is engedtem ezt a részét.

User_2: köszi neked is a tanácsot.

(#65258) Soká válasza kavalkád (#65254) üzenetére


Soká
senior tag

Ez nem ajánlat akar lenni, csak ha én lennék a helyedben, talán megpróbálnék kideríteni róla valami hasznos infót:
BORMANN Pro szalagcsiszoló
Külsőre egyértelmű koppintása a makita 9403J gépnek.
Én egyébként egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy a szalagsebesség-állítás nem fontos. Az kétségtelen, hogy én sem állítgatom túl sűrűn, de azt is tudom, hogy szinte soha nem megy nálam maxon. Egyrészt, mert akkor már nagyon hangos a gép, és könnyebben belekap az anyagba.
A Makita koppintás nekem azért szimpatikus, mert az eredeti gép nagyon jól dolgozik és gyakorlatilag pormentes a saját zsákjával, ami azért nagyon jó. Már csak arra leszek kíváncsi, hogy idővel is megőrzi-e ezt a jó tulajdonságát? A 100mm széles szalag sokkal jobb mint a 75mm.

szerk. a magas szalagsebesség azért sem jó, mert még inkább felmelegszik a gép. Akkor pedig hamarabb elenged a szalag ragasztása. de a Bormann gép is fix sebességű.

[ Szerkesztve ]

(#65259) kavalkád válasza Soká (#65258) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Köszi, megnéztem, elég komolytalan cégnek tűnik, a weboldaluk viccnek is rossz, se cégadatok, se elérhetőség, hazai szervízt szintén nem találtam.
Visszaolvasva láttam más is javasolta ezt, de ezt én elég nehéznek találom a maga 6 kilójávan.

[ Szerkesztve ]

(#65260) varsam


varsam
őstag

Használtok falfúráshoz porelszívó adaptert? Pár hete youtube-on jött velem szembe a Festool cucca (Festool Elszívófej fúráshoz D 27-BSD), múlt héten rendeltem egyet, tegnap pedig élesben teszteltem konyhaszerelésnél. Röviden, szuper cucc. Olyan erős vákumot képez, hogy meg sem moccan a falon és semmi pormaradvány nem marad utána. Eddig mindig egy kézzel a porszívó csövét fogtam a fúrószár alá vagy valamikor egy lapátot. Itt mindkét kéz szabadon marad, ami nem baj ha egy létrán kell a 240-en lévő felső szekrények rögzítő helyeit furogatni.
9500Ft volt, szerintem megéri.
YT videó róla

(#65261) Viperator válasza varsam (#65260) üzenetére


Viperator
őstag

Hol vetted ennyiért?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#65262) varsam válasza Viperator (#65261) üzenetére


varsam
őstag

Szombathelyen a Rációnál, de máshol is van ennyiért: [link] [link]

(#65263) Viperator válasza varsam (#65262) üzenetére


Viperator
őstag

Köszönöm!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#65264) pali923 válasza kavalkád (#65259) üzenetére


pali923
tag

Megvehető itthon is.
Én nem ismerem ezt a gépet, de Soká nem véletlenül javasolja. Szerintem kétféle szalagcsiszoló-szükséglet van (ha létezik ilyen szó): a nagy felületek vízszintesen csiszolása és a mindenféle más. Az elsőhöz az ilyen nagy gépek ideálisak, nem kell nyomni, nagy felületen tud dolgozni. A többi feladathoz viszont jobbak a kisebb gépek - szerintem. Nekem huszonéve mindig kisebb gépeim voltak, most éppen a legkisebb Makita. Igaz, hogy azért is, mert az elődjétől örökölt egy nagy halom ilyen méretű szalagot, de egyelőre meg vagyok vele elégedve. Az ilyen gépeknek megvan az az előnye is a Bormannhoz képest, hogy a tetejére lehet állítani, és felülről csiszolni. Néha az is jól jön.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#65265) pali923 válasza varsam (#65260) üzenetére


pali923
tag

Van ehhez hasonló adapterem, talán a Lidl-ből, de ennél sokkal egyszerűbb konstrukció, sokkal olcsóbb is volt. Viszont amikor fúrok vele, nagyon jól szívja a port, rátapad a falra, és gyakorlatilag pormentesen fúrok. Mégsem használom, mert ahol odatapad, a téglapor úgy beleivódik a falfestékbe, hogy utána nagyon nehéz letakarítani, ha nem lehetetlen.
Ezzel nincs ilyen probléma?

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#65266) varsam válasza pali923 (#65265) üzenetére


varsam
őstag

Nem tapasztaltam ilyet, pedig fehér falon fúrtam, téglába. Tényleg, csak egy lyuk volt a falon, max pár mm kis kosszal körülötte.

(#65267) pali923 válasza varsam (#65266) üzenetére


pali923
tag

Köszi, akkor megtapogatom én is a boltban, no meg a pénztárcám vastagságát is ellenőriznem kell ekkora beruházáshoz. :D

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#65268) kavalkád válasza pali923 (#65264) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Ezzel a Makival szemezek én is. Függőleges felületekhez kell, azért sem akarok valami böhöm gépet. Kösz.

(#65269) kavalkád válasza kavalkád (#65268) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Végül vettem egy Hyundai 76MA-t, Praktikerben le volt akciózva, az anyagot jól viszi, a szalag kissé vándorol rajta, de lehet csak normálisabban kellene beállítanom, majd kialakul. Kösz mindenkinek.

(#65270) Soká válasza kavalkád (#65269) üzenetére


Soká
senior tag

Reméljük, beválik!
Amikor azt a makita klón javasoltam, nem gondoltam, hogy függőlegesen használnád.
Vízszintesen pedig jól jön a súly mert nem neked kell nyomnod.

(#65271) Soká válasza pali923 (#65264) üzenetére


Soká
senior tag

Én az "örökölt" szalagokkal kicsit befürödtem. Egyszer egy munkához rendeltem elég nagy tételben szalagokat 60-tól 400-as finomságig. Aztán rám maradt és 6-8 év után azt vettem észre, hogy a végtelenítésnél kezdtek elengedni a szalagok. 5 perc munka után után szakadás. Azóta is töröm a fejem, hogy mivel ragasszam vagy kivel ragasztassam, megéri-e foglalkozni vele? PU ragasztóval próbálkoztam, majdnem jó, de valószínűleg a meleg hatására elenged.

(#65272) MDMA


MDMA
tag

Sziasztok!

Ez egy hosszú bejegyzés lesz, sok-sok kérdéssel, úgyhogy csak elkötelezett, segítő szándékú embereknek javaslom az olvasását. Nyugodtan görgess tovább, ha Te is csak keresel itt valamit, nincs harag. :B

Szóval szeretném lecserélni a [jelenlegi] salgó rendszert a spájzban, beépített fa polcokkal. Kb. [erre] a módszerre gondoltam, hogy ne kelljen bele tartó oszlop. Falhoz csavaroznék "létrákat", arra pedig vagy farost lemezt vagy inkább vékonyabb réteglelt lemezt tennék, súly és ár függvényében. Ezen kívül ledsort is raknék a polcok aljába, de ezzel kapcsolatban még bizonytalan vagyok, mert olvastam ilyen trafókról, meg mindenféle körmönfont hőelvezetési problémákról, ami kicsit megrémít. :Y

A kérdéseim a következőek lennének.
Anyagválasztás.
Attól tartok, hogy ha most veszek bármilyen fatelepen sima fenyő léceket, akkor az tuti vetemedni fog. Mifelénk (Esztergom) eleve nem árulnak egyenes anyagot még nyáron se. Egy tetőhöz még csak elmegy, de beltérre használhatatlan. Meg a fenyő eleve is elég gyenge, pedig itt lesz egy kis fesztáv. Ezért arra gondoltam, hogy valami ragasztott léc kellene mondjuk 50x30-as méretben. Létezik ilyen anyag? Merre keressek?
Kötések.
A legtöbb ilyen videóban pocket hole-lal csinálják, de én egyfelől nem bízom ebben a megoldásban, másrészről nincs is ilyen jig-em, uh ez kizárt. Szeretném a külső oldaláról, két csavarral megfogatni, természetesen előfúrást követően. Kicsit lassítja a szerelést, de nem bánom. Milyen méretű csavarra lenne itt szükség. A polcok 30-33cm mélyek lennének és a legnagyobb szélesség 161cm.
Mennyi súlyt bírna el ez így? És milyen sűrűn kell tenni a "létra" fokait, azaz a kereszt tartó léceket?
Ha volna igény esetleg fiók beszerelésére pl. fűszertartó céljából, akkor azt hogyan tudnám megoldani ebben a struktúrában? Valamilyen függesztett fiók vasalat kellene hozzá, de nem tudom, hogy hogyan tudnám ezt esztétikusan megoldani.
Egyéb jó tanácsot, építő jellegű kritikát, ötletet szívesen fogadok! :R :R

Bocsköszi

(#65273) User_2 válasza MDMA (#65272) üzenetére


User_2
tag

nálam sima fenyőből van az egész, nem görbe
5x5 az oszlopok vagy bramac léc a falhoz tiplizve nehogy eldőljön,
5x5-öt nehezebb falhoz ziplizni, hilti szalagot tekertem a faoszlop köré, azt tipliztem a falhoz.
oszlopok között pedig tetőléc, amire polcnak pedig enyhén leszögelve sima fenyődeszka, vagy nyárfadeszka a raklapgyárból. csak az oszlopok vannak gyalulva kézigyaluval,
némelyik vékonyan lenolajjal vagy gyantás páccal mert még maradt korábbról.

a kialakítás szépsége nem szempont,
mivel,
mindenképpen le kell takarni papírral, hogy az egérszart ki tudd szedni a befőttesüveg alól relatíve higiénikus módon.
polctakarónak ideális a vízespalack köztes papírja, wc papír köztes papírja a lidl-ből vagy az 1kg-os cukor papír-gyüjtőcsömagolása is ideális.

egér a spejzban mindenképpen lesz, ne számíts arra, hogy majd pont nálad nem jelenik meg.

kihúzható polc helyett rendeződobozként kartondobozt használok a lidl-ből vagy a metroból, mindenféle alakban és méretben elérhetőek ingyen.
mivel ezek könnyen cserélhetőek, ha elkoszolódnának, bármikor átvariálható szerszám és hulladék nélkül.

pincében, garázsban ugyanez van 1m vagy 1,20-as oszlopközzel.
tele van pakolva befőttel, szerszámmal, alkatrésszel, bírja.

az oszlopra ne úgy tekints mint szükséges rosszra, mert ha van lehet rá akasztani dolgokat, pl serpenyőket, nyújtófát, söprűt, káposztaszeletelőt, biciklivillogót, kulcsokat, ilyesmit.
ha így nézed lehet, h jobb a 80centis oszlopköz mint a 160-as.
ha az oszlop középen van azaz mindkét oldalán van polc, akkor mindkét oldalára szögeltem az oszlopokra keresztbe lécet, arra fektettem a polcnak szánt vízszintes deszkákat. asszem 3 szöget használtam egy csomóponthoz, úgy hogy a szögek ne essenek egy vonalba, a fát ne akarják szétrepeszteni.

falhoz csavarozáshoz tiplinek 120 vagy 150mm hosszú csavarkat használtam, azért, hogy a téglában vagy vályogban a tipli elég mélyen be tudjon ülni. véletlen se forduljon elő, hogy nem a falhoz, hanem csak a vakolathoz sikerült csavarozni.

(#65274) MDMA válasza User_2 (#65273) üzenetére


MDMA
tag

Köszi @user_2 a gyors választ, de ez most egy másik koncepció.
Ez a spájz a konyhánk mellett van, ott ahol élünk és ahol az étkező is van. Itt qrva nagy baj lenne, ha egerek rohangálnának. Ha belekattintottál a videóba, akkor láttad, hogy mit szeretnék elérni. Nem kell oszlop, hogy folyton útban legyen mikor be akarsz nyúlni valamiért és biztos, hogy nem akarunk itt látni 80-as évek beli zsírpapíros polctakarót, meg lidliből hazahozott göngyöleget.
Szeretném ezt igényesen megcsinálni, asztalos minőségben, nem garázsbeli tároló polcként.

[ Szerkesztve ]

Bocsköszi

(#65275) SeatZola válasza SeatZola (#65241) üzenetére


SeatZola
őstag

Na újabb élménybeszámolóval jelentkezem:

Ma megjött a Makita LS1018LN gérvágóm. Ki is próbáltam. A gyári beállításokkal már jobb volt, mint a tegnap eladott Metabo KGS 216M. De ezzel nem elégedtem meg és rászántam magam és nekiállt beállítani mindent rajta. A végeredmény olyan lett, hogy örömömben majd elsírtam magam. Most ha a deszkára húzok szögvonalzóval egy derékszöget és a lézert arra állítom, akkor a vágás ott lesz ahol lennie kell. Tudom, vannak ennél sokkal jobb és drágább gépek, de beállítás után a 90 és a 45 fok is annyi amennyinek lennie kell, mind gérvágásnál, mind ferde vágásnál. A gép amúgy meglepően csendes. Tetszik a sok kis apró részlet, amik mind-mind jobban, mint a Metabo-m volt. Kezdve az anyagminőség/anyagvastagság, a szögállító sokkal finomabban jár, sokkal kisebb a "bebólintása" a gépnek, sokkal jobban leolvasható a szög skála, mindkét oldara dönthető, nem csak balra. Holnap reggel már állok is neki tömör fenyő kisszekrényt csinálni vele. Imádom a gépet! Húztam a fogam az ára miatt, de már nem bánom! Sőt!

Rappi

(#65276) MDMA válasza SeatZola (#65275) üzenetére


MDMA
tag

Mivel itt nincs like gomb, írom, hogy köszönöm. Mivel nekem még nincs gérvágó gépem, egy távoli jövőben ez egy hasznos információ lesz.

Bocsköszi

(#65277) T J válasza MDMA (#65272) üzenetére


T J
tag

Felülnézetből milyen alakú a polc: U vagy L?
Mi a többi méret?

# Soká
PVAc faragasztóval próbálnám. Az élét valami egyeneshez kell ütköztetni ragasztáskor (préseléskor).

[ Szerkesztve ]

(#65278) MDMA válasza T J (#65277) üzenetére


MDMA
tag

Ez a helyiség rajz, ahol a kitöltendő terület a 88,5x162x70cm, U alakban. A rajz alja a bejárat, a jobb oldali leválasztott rész pedig egy cső miatt nem játszik.

Bocsköszi

(#65279) tfe válasza SeatZola (#65275) üzenetére


tfe
tag

Akkor ezek szerint valamit variáltak a lézerrel. Nekem még a régebbi LS1018L gépem volt, azon ember nem tudta beállítani a lézert, az hétszentség.

(aztán kiderült, hogy a lapot elég fentről megvilágítani, és a lap árnyéka tökéletes vezetőt csinál, szóval ez az egész lézeres bohóckodás teljesen felesleges :) )

(#65280) st6969 válasza ViktorSz (#65248) üzenetére


st6969
őstag

Kipróbáltam, vágtam 5-öt, figyelve, hogy teljes fordulaton tartsam, amíg fel nem engedem alap pozícióba. Az eredmény: 5-ből 5 x@r :(
Mind ilyen: Erről ennyit :( :((

(#65281) T J válasza MDMA (#65278) üzenetére


T J
tag

Ha a két rövid oldal elején engeded végig a merevítőt, akkor szemközt az áthidalandó távolság már csak 1m.
Valami olcsóbb keményfa esetleg, pl akác vagy bükk, bár ha fenyőt se találsz...
Ezeket egymáshoz 1-1db 6x120 csavar + ragasztó.
A végeiket a fali párnafákhoz fém papucsba, vagy 2db 5-ös csavarral srégen föl. Esetleg átmenővel azokat is 1db 6-os + ragasztó, de akkor minden darabot egyedi méretre, pontosra kell vágni, és beforgatni 1-1 szint összerakott ákombákomját.

[ Szerkesztve ]

(#65282) MDMA válasza T J (#65281) üzenetére


MDMA
tag

Fuckyeah, jó 5let. És milyen közönként kéne merevítőt raknom?

Bocsköszi

(#65283) SeatZola válasza tfe (#65279) üzenetére


SeatZola
őstag

Lehet variáltak vele, mert én 10 perc alatt be tudtam a lézert állítani tökéletesre. 3 db ibmusz csavar fogja azt a kis konzolt, amin a lézer dióda van, ezeket fellazítva 3 irányban lehet állítani.

Rappi

(#65284) T J válasza MDMA (#65282) üzenetére


T J
tag

Nem bajlódnék polcra merőleges merevítőkkel. Olyan vastag rtg lemezt tennék, ami át tud hidalni 30cm-t behajlás nélkül. 1cm már jó lehet, de csekkold le.
Lécek:
- falra: 4x2 léc körbe,
- elejére: 5x4 (tetején 2x1 falc a rtg lemeznek)
- rtg lemez: 1cm, vagy amennyit gondolsz.

Hogy falcolod-e az első léceket, vagy inkább a rtg élét nézegeted-e azon lehet agyalni. Ha falcolsz, az értelemszerűen olyan mély mint a rtg vastagsága. Ha nem falcolsz, akkor az első és hátsó lécek magassága megegyezik.

Feljebb szerkesztettem.
... a 6-os csavar lehet 8-as is.

[ Szerkesztve ]

(#65285) MDMA válasza T J (#65284) üzenetére


MDMA
tag

Igen láttam, hogy frissítetted.
Köszi a jó tanácsokat, :R megemésztem és majd még jövök, ha valami nem világos.
A szálka kerülje az ujjadat! :DD

Bocsköszi

(#65286) Amadeus214 válasza st6969 (#65280) üzenetére


Amadeus214
csendes tag

Ez csúszómechanikás, ugye? Azt nézném meg, hogy a lap párhuzamos-e a csúszósínnel, illetve, hogy egyenletesen terheled- e oldalirányban amikor tolod.
Aztán volt nekem olyan sz@r gyári lapom, hogy csak a csere segített ( mondjuk az csak Parkside volt).

[ Szerkesztve ]

(#65287) pali923 válasza Soká (#65271) üzenetére


pali923
tag

Már én is jártam így, nem is tudom, milyen szalagokkal. Az sem mindegy, mint tudjuk.
A hobbiasztalos oldalon van erről videó, és itt van ajánlás is ragasztóra. Nem próbáltam, de hátha működik.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#65288) kavalkád válasza st6969 (#65280) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ez érdekes jelenség. ha csak végighúzod a lenyomot korongot (nem bekapcsolt állapotban) akkor is "üt" azon a ponton a bal oldalra?

(#65289) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Láttam már pár helyen olyat, hogy az elvetemedett ajtó szigetelését úgy oldják meg, hogy az ajtófélfára csavaroznak belül körbe lécet, ami már illeszkedik az ajtóhoz, és raknak bele gumit.

Van ennek valami neve, esetleg lehet kapni készen?

Köszi

A vér nem válik VAZZE!™

(#65290) kavalkád válasza orbano (#65289) üzenetére


kavalkád
aktív tag

"tesa profil"-ként keress rá, van E/P/D, alakjában van különbség.

(#65291) Soká válasza pali923 (#65287) üzenetére


Soká
senior tag

Köszi!!!
Találkoztam már korábban ezzel az ARALDIT2011 névvel. Jól hangzik, de ha belegondolok, hogy a /liter ára 300.000Ft, akkor illik neki mindent is jól megragasztania...
15.000Ft a legkisebb kiszerelés. Nem biztos, hogy ennyiért nekiállok kísérletezni...

A TJ által javasolt PVAc ragasztóról olyat írnak, hogy elég alacsony a hőállósága. 80C-nál már folyik...

Bár nekem nem túl szimpatikus, de sok szalag végtelenítésénél nem átlapoló ragasztást alkalmaznak, hanem hátulról öntapadó(?) kék ragasztószalagot használnak. Hogy ez kereskedelemben kapható-e, azt nem tudom.

És itt van ez is:
https://youtu.be/FkPICYjC4YM?si=p68kIag_2K6_qMhQ

[ Szerkesztve ]

(#65292) st6969 válasza kavalkád (#65288) üzenetére


st6969
őstag

Ha csak simán tologatom, nem érzek a pályában semmilyen kattanást. Bár nem is vajsimán megy a szán, hanem mintha szárazak lennének a görgők benne :F

#65286 Amadeus214
Lapcserén én is gondolkodtam, bár ez a második lap benne. Igaz, ugyanolyan Metabo lapot vettem, mint ami gyárilag benne volt.

(#65293) kavalkád válasza st6969 (#65292) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nézd meg, hogy ha odateszel egy egyenes faanyagot ami mindenhol máshol pontosan hozzér a fogakhoz akkor eltolja-e azon a ponton, gondolom kicsi, 2-3 tized itt a bemarás, azt pl. én nem érezném kézzel.
amúgy ez a végállásban történik vagy innen még lehet hátrébb is tolni?

(#65294) pacman_123 válasza st6969 (#65280) üzenetére


pacman_123
tag

Csak elmélkedek, de a látvány alapján arra tippelnék, hogy üt a lap. Pontosabban: valószínűleg nem maga a lap a bűnös, ha kettőből kettő ezt produkálja. Amíg tolod, ez az ütés el van simítva, de ahogy a végállásnál megállsz (ahogy kavalkád is kérdi, én is: ez végállásnál van?), és egy helyben "kalimpál", szerintem ez csinálja ezt a helyes kis "nútot". Nem tudom .. van mérőórád hogy kimérd? Esztergályos a környéken, akinek tuti van?

Nézegess videókat:
Miter saw blade wobble

Bár azt imádom, hgy egyik se tenne fel egy **va vágásképet ... hogy össze lehetne hasonlítani a tiéddel.

Van aki csak a belső gyűrűt cserélte, gondolom ügyes esztergályos a hátsó gyűrűt is meg tudná mérni, de az is lehet nem az "üt", hanem a tengellyel/csapágyazással van valami.
Van aki szétszedett mindent is. Van aki a fogaskerék-csapágyazást mókolta meg. Van aki a forgáspont lötyögését fixálta. Ez azért egy zsírújnak látszó DeWalttól nagyon durva. Nem is értem miaf..t akartak itt megspórolni ...
https://youtu.be/6A6CdgF1p5g?t=118

Esetleg csinálhatnál egy videót úgy, hogy a védőburkot felhajtod, "felragasztod", és felső állásban bekapcsolgatva, pont szemből véve a lapot, ha lehet vmi fix állványon tartva a kamerát/telót.. De ha nem is veszed fel, nézz rá szemből, és amikor leáll akkor lehet látni leginkább hogy van-e benne kalimpálás. A tuti azért a mérőóra lenne.

Az a bajom hogy írtad korábban, hogy akkor nincs baj ha a jobb oldalt fogatod le az anyagot éás a bal oldal a leeső. Ez érdekes és ez megdöntené a kóválygó lap teóriát - mert gondolom nincs olyan hogy vmi csak bal oldalra kóvályog.

Mit mutat akkor ha mindkét oldalt lefogatod? Tudom, csak egy gyári szorító van, de vhogy próbáld mindkét oldalt fixre rögzíteni. Akkor is csak a bal oldalra mar bele?

Ill még valami: mi van akkor ha több menetben vágod át? Mondjuk azt a rétegeltet hogy először csak ~5mm-t, kb ugyanolyan mélyen tarva a fejet visszahúzod, még lejjebb, megint vissza, még lejjebb tartva vágod át. A végén akkor is ott van a bemarás?

Merre laksz? Ha Miskolc nem esik neked a térkép szélére, elhozhatnád, rálesnék én is, több szem többet lát alapon. Meg nekem van mérőórám, ha mást nem kimérnénk a lapot. Privátban írj rám ha el tudnád hozni.

Én a Metabo előtt birtokoltam egy Makita LS0815FN gépet. 2 napig. Kicsomagoláskor már kézi forgatásra is úgy kóválygott a lap, (bekapcsoláskor meg érződött a rezonancia is, leálláskor is látványos volt a kalipma) hogy gyorsan levideóztam, elküldtem a webshopnak a videót, visszacsomagoltam, és visszaküldtem. Volt más baja is: a szállítás üzemmódban van ugye egy stift, ami rögzíti a fejet alsó állásban. Ha kihúzod, a fej felbukik normál állásba. Na, ez nem történt meg, csak félig, félúton felakadt valamiben. Nem vitatkoztak egy percig sem, visszautalták a pénzt. Tudom nem a Makira mint márkára kellett volna dühösnek lenni, de aztán mérgemben vettem meg a KGS 254-et. Nincs vele különösebb bajom, 45/90 rendben van (miután beállítottam), mikor lejárt a gari (2019) tettem bele lágyindítót ... múkod.

Amúgy ez a "száraz" lineáris csapágy feeling nekem is megvan, így majd' 8 év után. Lehet egyszer szétszedem, kifújom a csapágyakat és kap egy kis zsírt. Ezen a Makin elég brutálisan néz ki a csapágyház, hát csoda hogy itt görgött aminek görögnie kellene:
https://youtu.be/Bv7yW8IHtuE?t=48

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#65295) Amadeus214 válasza st6969 (#65292) üzenetére


Amadeus214
csendes tag

Mielőtt új lapot veszel vagy szétdöntöd a kihajtást nézz azért rá a lap/sín párhuzamosságra ( vagy a sín deformáltságára) ahogy Kavalkád írja. Tegyél a kikapcsolt, lenyomott fűrésztárcsa mellé kihúzott sínnél nagyon pontosan érintőre egy vonalzót, rögzítsd le és told be mellette a lapot. Majd a másik oldalán ugyanígy. Sanszos, hogy a bal oldalon mellé tett vonalzónak neki fog szorulni.

(#65296) orbano válasza kavalkád (#65290) üzenetére


orbano
félisten

Nem ez kell, hanem léc az ajtófélfára, mert a tesa profil nem elég nem illeszkedik az ajtó az ajtófélfához. Ilyenkor láttam olyat, hogy négyszöglécet horonnyal felraknak, és abba teszik a horonyba rakható szigetelő profilt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#65297) ViktorSz válasza pacman_123 (#65294) üzenetére


ViktorSz
tag

Az én gépemen is ugyanazok hibák jönnek elő,mint #st6969-nél.
Ha bal oldalról szorítom le,akkor nyomot hagy a lap,ha jobbról,akkor viszont nem :)
Ezt a részét most én sem értem.
Nekem ez eddig fel sem tűnt,mert kb max fordulaton húzom vissza a gépet.
Egyébként egyértelműen a lap libegése a hibás,aztán most a yt-videók alapján két szerencsés eset van:alátét-/ékszíjcsere
Feltettem kisebb lapot is,305 helyett egy vastagabb 216-osat)akkor már nem jelentkezett semmilyen libegés,vagy legalábbis olyan minimális,hogy lényegtelen.
A bosch-nak talán van is erre a gebaszra valami lapfixálója,most lusta vagyok kiguglizni,de ez egy általános probléma a nagy és vékony lapoknál .

(#65298) mdk01 válasza orbano (#65296) üzenetére


mdk01
addikt

Nincs neki neve sztem.
Ennek az olcsóbbik és közel ugyanolyan hatásfokú megfelelője ha a szigetelést nézzük, hogyha egy kb. 40*4-5mm vastag léc van neki nyomva a becsukott ajtónak és felszögelve a tokra. Ez ugyanúgy, vagy jobban felveszi az ajtólap alakját és vékonyabb/finomabb megoldás, mint egy 12mm vastag léc.
Mindkét megoldás jó.

(#65299) mdk01 válasza st6969 (#65280) üzenetére


mdk01
addikt

A gyári lapok az ilyen fűrészekben általában keresztvágásra valók a képeden meg szálirányba fűrészeltél, ez is lehet probléma, de próbáld végig amit a többiek írtak.
A lap milyen gyártmányú és típusú?

(#65300) mdk01 válasza MDMA (#65272) üzenetére


mdk01
addikt

Duplasoros falisín?
Variálható polc magasságok, olcsóbb anyagköltség, kevesebb munka, olcsón+gyorsan cserélhető polcok a ha meghalnak, fémből van így 20év múlva átköltöztethető mert bírja stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.