Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64951) sgery válasza York (#64950) üzenetére


sgery
őstag

én már 5 éve használom ezeket és semmi bajuk, pedig van amit napi szinten használok :)
A bükk számomra élettelen unalmas anyag :(

amúgy gondolom a kőris lenne a nyerő, az kültéren is bírja

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#64952) York válasza sgery (#64951) üzenetére


York
tag

Ettol meg a diofanak van csersav tartalma ami kioldodik a hasznalat soran es az nem tul egeszseges, de mindenki azt csinal amit akar...

(#64953) pacman_123 válasza kavalkád (#64946) üzenetére


pacman_123
tag

@York:
A tölgyfának is (vagy annak a csersava más mint a dióé? télleg nemtom) van csersav tartalma, de már 100 éve is dolgozott a hentes tölgyfa tőkén. Nem lehet hogy túl van ez lihegve? A zindexes fórumon is "örök" vitatéma ez.

@kavalkád: én csak vágódeszka ügyben tudok nyilatkozni, az van tölgy-akác, bükk, tölgy-akác-juhar-valaminemesfa kombóból:

https://drive.google.com/drive/folders/0BxqfhowG4BNbVWlMT3lQcnJoSWc?resourcekey=0-nw89_nnKxHSX8s-0zuiStQ&usp=drive_link

Amiről tudok, hogy napi használatban vágnak rajta felvágottat, zöldséget, húst, az a nagy tölgy-akác kombós bütüs deszka. Nincs sem a deszkára, sem a rajta vágott alapanyagok ízére panasz, az utóbbi 3.5 évben.

Vagy érdemes pl régi mesterségek után keresni, pl: teknővájók. Vannak videók, cikkek:

https://faipar.hu/hirek/fatermek/3049/teknovajok-kalanosok

"nyárfából készült, elsősorban kenyérdagasztáshoz használt teknők, valamint nagyon egyszerű formájú fakanalak gyártásával. Ezek között találunk étkezéshez és ételkészítéshez használt kisebb, de lekvárfőzéshez használt tisztességes méretű kanalakat is. Az alapanyagot, a nyárfát a környéken vásárolják, vagy mezőgazdasági alkalmi munkával ellentételezik."

Ez amennyire tudom nem épp 1-2-20 éves népi tapasztalat, hanem évszázados.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#64954) York válasza pacman_123 (#64953) üzenetére


York
tag

Bukkfa token vagtak legalabbis en igy tudom :), multkor hulledeztunk is ezek aran.
De mostanaban mindenki mindent csinal, multkor fenyobol csinaltak vagodeszkat es bizonygatta a srac, hogy mennyire jo is erre...
En inkabb elfogadom azt ami ismeretet mar osszeszedtek a fakrol...
Multkor pont az egzotakrol beszeltunk, hogy bolog boldogtalan hasznalja vagodeszkakhoz, de egeszsegugyi hatasait nem ismerik, csak jol nez ki...

(#64955) erhas01 válasza pacman_123 (#64953) üzenetére


erhas01
tag

A tölgyfát vágódeszkának az élelmiszerbiztonsági hivatal bevizsgálta a laboratóriumban - műanyag , vagy fa - . A csersav megfelelő gombaölő hatású, egy ajánlás van:
- hús
- zöldség
- egyéb
külön - külön vágódeszkát használjunk. :R

(#64956) York válasza erhas01 (#64955) üzenetére


York
tag

Tudsz errol linket kuldeni?

(#64957) pacman_123 válasza erhas01 (#64955) üzenetére


pacman_123
tag

Akkor nekünk annyi, mint sósnak ... 😆

Vaaagy ... ha még menthető a család, csinálok gyorsan külön vágódeszkát, és belelézerezem a sarkukba, hogy: "hús", "zöldség", "egyéb" (egyéb = pl parizer? vagy az már hús? Vagy ezen akkor csak gyümölcs mehet? mi az az egyéb? :D )
Ómájgád. Nem akarom tudni mit vétettem eddig :Y

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#64958) tfe válasza York (#64954) üzenetére


tfe
tag

Hat basszus, szerencsetlen bukkfa. En biztos nem orulnek, ha a tokomon vagnanak barmit ;)

(#64959) kavalkád válasza pacman_123 (#64953) üzenetére


kavalkád
aktív tag

a fem eszkoz nem valo teflonhoz, mert karcolhatja, a muanyag cuccok meg megolvadnak (a Tefal sajat eszkozei amit adtak az edenyhez) ezert gondolam gyartok fabol, de mar el is engedtem, egyszerubb, olcsobb ha majd veszek valahol egy falusi vasarban.
mindenkinek koszi azert.

(#64960) ViktorSz


ViktorSz
tag

Tölgyfát biztos nem használnék vágódeszkának,már csak azért sem,mert a gyalulása után ha fémhez ér az ember keze,akkor befeketedik a csersavnak köszönhetően.
Valamikor régen egyik volt munkahelyemen gyertyánból csináltunk 2db tőkét egy hentesnek,ő azt mondta,hogy ez a "hivatalos tőkefa".

(#64961) Amadeus214 válasza erhas01 (#64955) üzenetére


Amadeus214
csendes tag

sziasztok, a zindex hobbiasztalos fórumon szoktam néha hozzászólni, bocs, hogy itt is beleugatok:
a vágódeszkák (és a teljes élelmiszer-előkészítési folyamatok) élelmiszer alapanyag szerinti elkülönítése és szín- (vagy más) kódolása a vendéglátóiparban követelmény , otthon nem :), illetve csak az ésszerűség határain belül javallott. Éttermekben ezért pl. különböző színű vágódeszkákat (bocs: vágólapokat) használnak hal, hús, zöldség, stb feldolgozáshoz.
Lehet fa vágódeszkát használni éttermi konyhában is, fertőtleníteni kell használat után, illetve a következő használatig besózni.
A csersav (tannin) nem mérgező, nagy bajban lennének a vörösbor kedvelők, ha az lenne :)

(#64962) pali923 válasza Amadeus214 (#64961) üzenetére


pali923
tag

A csersav (tannin) nem mérgező, nagy bajban lennének a vörösbor kedvelők, ha az lenne

Hú, most jó nagy kövek potyogtak itt sokunknál! Meg a viszki- és konyak-hívőknél is! :D Pedig ott még jó erős alkohollal oldják is a csersavat a fából.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#64963) IT user


IT user
tag

Erre valakinek ötlet?

(#64964) pali923 válasza IT user (#64963) üzenetére


pali923
tag

A legegyszerűbb a zongorapánt.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#64965) kavalkád válasza IT user (#64963) üzenetére


kavalkád
aktív tag

sima csuklópánt.
jó a zongorapánt is, bár vizsgaremekhez elég egyszerű, amit belinkeltem annak ki kell alakítani a helyét, az előny ha ilyet csinálsz, tekintve hogy maga a szekrény elkészítéséhaz (ha valóban olyan lesz mint a rajzon) minimális asztalos tudás sem kell.
legalább valami munkát igénylő fakötés lenne benne, mert pár levágott lap összeragasztása elég sovány vizsgára. nem kritika, jótanács.

(#64966) Amadeus214 válasza IT user (#64963) üzenetére


Amadeus214
csendes tag

tudom, nem ezt kérdezted, de 2 szempont meggondolásra (már, ha ez egy végleges terv és nemcsak vázlat)
- az ajtók keretszerkezete kissé esetleges lett, hagyományosan a függőlegesek mennek teljes hosszban és közéjük kerülnek a vízszintes elemek (vagy gérben vannak illesztve, akkor nem látszik a bütü)
- a fillung , a lap is tömör fa? vagy valami lemez? Első esetben nem szerencsés körben teliberagasztani (nem is szép), mert a különböző irányaiban különböző mértékben mozgó tömör fa szétvetheti a szerkezetet. Második esetben pedig nem lesz szép a lemez látható széle.
Bocs, csak ötlet, ha már vizsgamunka...

(#64967) Viperator


Viperator
őstag

Ha valakit érdekli: link

(ma kaptam emailben)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64968) IT user


IT user
tag

Köszönöm a válaszokat és javaslatokat!
Én is hasonló pántra gondoltam.

A rajz csak egy látványterv, kiemelve a kérdéshez kapcsolódó lényeget. A korpusz fecskefarok kötéssel lesz összeállítva, illetve lesznek benne polcok és fiókok.
Minden alkatrész 18-as tömörfa, az előlap és a hátlap gérben vágva lamellóval lesznek illesztve.
Az ajtó kialakítása pedig azért ilyen, mert a teljes korpuszt összeállítom és körfűrésszel lesznek az ajtók levágva, hogy biztosan megfelelőek legyenek a méretek.

(#64969) Boldizsár5


Boldizsár5
friss újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Adott egy régi tölgy szalagparketta amit felcsiszoltam és valószínűleg pácolnék, hogy egységesebb sötét színe legyen. Milyen lakkot ajánlanátok ami nem csilliárdos kategória, de bírná a strapát (előszoba, nappali)? Leginkább mattot keresek.
Előre is köszi.

(#64970) sgery


sgery
őstag

Ha valakinek érdekes lehet, legutóbbi pár napos szórakozásom végterméke.
Kellett egy új, kisebb éjjeliszekrény, erre esett a választás.
Ez volt az ötletalap, picit átmódosítottam itt ott és ez lett a végeredmény:

[kép] [kép]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#64971) ViktorSz válasza sgery (#64970) üzenetére


ViktorSz
tag

Nekem nagyon tetszik,de... :))
Miért van az ,hogy a belső fiók "rátehénkedik" a külső fiók oldalának a tetejére?
Az miért nem csúszóléces,mint a főfiók?

(#64972) ViktorSz válasza Boldizsár5 (#64969) üzenetére


ViktorSz
tag

Az olcsó sz.r,sajnos nincs mit tenni,meg kell venni a csilliárdos parkettalakkot,ez van.
Fényesség szempontjából neked(minél kisebb,annál mattabb) az a lényeg,hogy kisebb legyen a "gloss-szám",de ezt feltűntetik ilyen neveken is,hogy:matt/selyemfényű/magasfényű .

(#64973) sgery válasza ViktorSz (#64971) üzenetére


sgery
őstag

Az csak egy egyszerű fiókrátét, nem külön fiók.
Egyébként blum vasalattal szoktam fiókot csinálni, egyszerűbb is, praktikusabb is (jóval drágább is), de ez legalább könnyen kivehető így és megvan a bája :D

Egyébként ez volt előtte a korábbi szekrény, csak sajnos már nem fér el az új ágytól.
Ez pedig a másik szekrény, itt blum vasalat van a belső rejtett fiókhoz is - meg hát ez azért 4cm tömör amerikai dió keretes, van is súlya :D

Boldizsár5
Én legutóbb a műhely galéria fenyő hajópadlót pácoltam, egy igazi györtelem volt. Iszonyatosan nehéz szépen egyeneletesen pácolni. Tölgynél talán jobb, mert az nem szippantja be a festéket úgy, mint a fenyő. De kell hozzá idegrendszer és kézügyesség, hogy szép legyen, arra érdemes felkészülni.
Ilyen borzasztó lett az első eredmény - és itt max épp hogy megálltam a hengerrel, rögtön beleégett.
Aztán átcsiszoltam és irtó precizitással, elejétől végéig fel nem engedve a hengert azonos nyomással csináltam újra, így már egész jó lett de így se tökéletes.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#64974) Boldizsár5 válasza ViktorSz (#64972) üzenetére


Boldizsár5
friss újonc

Tudsz valami konkrétat ajánlani?
Mindenképp akkor kétkomponensű?

[ Szerkesztve ]

(#64975) varsam válasza sgery (#64973) üzenetére


varsam
őstag

Nagyon szépek azok a szekrények, igényes munka!

A műhelyed falainak zöld festéke milyen típus/szín pontosan, tudnál segíteni? Pont ilyet keresek a kerti bútorokhoz.

(#64976) sgery válasza varsam (#64975) üzenetére


sgery
őstag

Köszi!

Ha minden igaz ez az a festék és szín. Azért érdemes előtte kevertetni egy mintadarabot. Kültéren kell egy alapozó gombaölő is alá.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#64977) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
most érek el oda 1-2 héten belül, hogy panellakásban felső konyhaszekrényt kell felfúrnom. A fal 4,5cm-es panel beton, amit, ha fúrókalapáccsal fúrok, lerobbantja a túloldalt, így a tipli jó, ha 2cm-t fogna, ami kevés.
Kaptam már olyan tippet (meg itt is olvastam), hogy 2cm-ig ütve fúrjak, onnantól meg csak simán. melós, de így elvileg nem robban le a túloldal (ott strang van, nem férek hozzá sehogy). Esetleg más tipp, vagy speciális tipli, amit használjak?

Másik kérdés: 2db ilyen szekrényt kellene egymás mellé fúrni. Hogyan rakjam fel, hogy vonalban is legyen? Fontos, hogy rá kell engedni az alsó és felső szekrény közti csempe sorra, ami kb. 1cm+1cm a ragasztó, tehát ~2cm-t kiemelkedik. Olvasok mostanában itt ilyen "sín"-ről, ilyet találtam az Ikeában is, de szerintem ezt hiába veszem meg a szekrényhez, nem tudom ráakasztani, mert hogy a szerelés utasítás szerint ilyen füleket adnak a szekrényhez:

Gondolom, a Method sorozathoz való a sín, mert ott a felső szekrényekhez adnak hozzávaló akasztót, ha jól láttam.
Köszönöm :R

(#64978) sgery válasza st6969 (#64977) üzenetére


sgery
őstag

Én is az elejét ütve fúrnám a maradék mehet simával. És előtte megnézném van-e ott vas, mert azt jó sokáig lehet ám fúrni :D
Ha biztosra akarsz menni, akkor fischer folyékony dűbellel teszed fel. Az ha megköt akkor a jóisten se szedki már ki :D

Az a fali rögzítő pedig ami a képen van állítható - minél inkább egy vonalba kell felfúrni, de elég sokat tudsz állítani rajta ha nem lett tökéletes.
A pici darabja ugye a nagy L vasnak a barázdáiba kap bele és fog rá.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#64979) st6969 válasza sgery (#64978) üzenetére


st6969
őstag

OK, tehát akkor nekem nem kell az a sín...
De azt hogy szokták megoldani, hogy a felső szekrény alja felfekszik a csempére, de a tetejénél, ahol fúrok, ott ugye nincs csempe...Szóval így nem lesz függő. Valami távtartó kell a dübeleknél?

(#64980) kavalkád válasza st6969 (#64977) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Én már próbáltam többféle megoldás annak a vékony folyosó felőli falnak a fúrására, hogy ne pattanjon le, de egyszerűen nem éri meg ezzel bajlódni. Ha kiüti a túloldalt hát üsse, az a 2-3 cm nem kevés, bőséggel elég felfogatni a bútort. Pár hónapja cseréltem én is konyhabútort, tapasztalatból mondom. A tipli a fontos, Fischer DuoPower-el tettem fel, 1-2 centivel hosszabbat mint a falvastagság, teljesen jól tartja. Nem kell kétségbe esni, hogy csak 2-3 cm a fal vastagság, a csavarra ható erők javarésze függőleges nyírás, aminek tök mindegy, hogy 1 vagy 10 cm hosszan van a falba, a kifelé húzás sokkal kisebb erő, és az ellen meg véd a tipli azzal, hogy a túloldalon szétnyílik/felgyűrődik. Minőségi tipli kell, ez a titka. Ha nagyon nem bízol ebben a megoldásban akkor pedig használj átmenő csavart anyával és nagy alátétekkel, de az szvsz overkill ide.

Nálam is rálóg a csempére, mondjuk én eleve úgy terveztem/gyártottam le, de ha van elég hely az IKEA-s bútornál a csavarok mellett akkor akár ki is vághatod belőle a felesleges részt. Ha nincs rá lehetőség akkor használhatsz ilyen bútorfüggesztőt (kevésbé esztétikus ha látszó helyre kerül) ez enged annyit elfelé a faltól ami neked kell. A másik verzió amit a ismerősnél is csináltam, hogy a bútorfüggesztők és a fal közé keményfából tettem egy -egy kockát ami olyan vastag mint a csempe eltartása a faltól és a tiplit/csavar azon keresztül rögzítettem. A fal és a bútor háta közti résbe meg vágatsz bútorlapból egy színazonos csíkot amit beapplikálsz oda (ha az vizuálisan indokolt).

(#64981) Soká válasza st6969 (#64977) üzenetére


Soká
senior tag

A válasz részemről laikus, de nem lehetne, hogy gyémántos "csőfúróval" (nem tudom a rendes nevét) fúrod ki a lyukakat? Nagyon sűrűn kellene csöpögtetni bele a hűtővizet, de szerintem megérné.

És én biztosan átmenő menetes kötést választanék. Valahogy nyugodtabban aludnék...

[ Szerkesztve ]

(#64982) st6969 válasza kavalkád (#64980) üzenetére


st6969
őstag

Sajnos, hátulról nem férek hozzá, így átmenő nem lehet, ott a strang van a wc felől.
De akkor beszerzek ilyen tipliket, mondjuk 8x50-eset (vagy inkább 10x60-as?), köszönöm :R

#64981 Soká Köszi, de sajnos ilyen fúróim nincsenek. 2 furat esik ilyen helyre, emiatt nem is szeretnék ilyenbe beruházni.

Még egy kérdés konyhaszekrény telepítéssel kapcsolatban, ha még megférne itt :R : az alsó szekrényt, ahogy a falhoz (csempéhez) nyomom, húzzam ki vastagon szilóval? Még odatolás előtt a munkalap élét is kenjem be, vagy miután odatoltam, elég a munkalap és a csempe találkozásának a vonalát kihúzni? Rakok persze vízvetőt is, de az úgyse fekszik fel tökéletesen a falra (csempe fugáknál pl.), de szerintem a munkalap felől sem teljesen vízzáró.
Az alsó konyhabútor L alakú, vagy egy 180cm-es elem, és egy 120cm-es elem, mindkettő saját munkalappal szerelt, így élzárva van. Jól gondolom, hogy ezeket csak simán összetolom, amennyire szorosan csak lehet (csavarral össze is húzatom a bútorokat, ha tudom, bár a fal derékszögtől eltérése kérdés, hogy mennyire engedi). Van értelme itt is szilózni vagy munkalap toldó fém "T" elemet felcsavarozni?

(#64983) mdk01 válasza st6969 (#64977) üzenetére


mdk01
addikt

Mielőtt szétégeted a fúrót elmondom, hogy nem fogod tudni ütvefúrás nélkül kifúrni a betont hagyományos vídiás fúróval.
Az L alakú függesztővel pedig csak két irányba fogod tudni állítani a bútort.
A sínes megoldás működhet, ha fel lehet csavarozni az oldallapra az akasztót, de ehhez látni kellene az egész bútor kialakítását és az elemeket.
Egy lappal és léccel ki lehet a másik oldalon támasztani a falat, hogy 4cm-ig be tudjál fúrni, de ha nincs ott csempe akkor fúrd át és rakd fal kapupánt csavarral(ahol nem férsz hozzá ott meg sima tiplivel) a sínt(ha ez lesz). Azért jó a sín, mert azt sok helyen fel lehet rögzíteni így a betonvas sem probléma.
A sínes megoldással megoldódna a csempe vastagságból adódó probléma is.

(#64984) st6969 válasza mdk01 (#64983) üzenetére


st6969
őstag

Mondta a cimborám is, hogy készüljek 1-2 tartalék fúróval, mert szét fog égni, szóval erre számítok :K Meg hogy melós lesz...
A sínes megoldást szerettem volna, de ahogy említettem, nincs a szekrényhez akasztó, így hiába veszek sínt, pénzkidobás lenne, mit fúrjak a szekrényre, amivel fel tudom akasztani? Ikeánál ilyet nem lehet külön kapni, ők arra pedig vigyáznak, hogy máshonnan véve ne legyen kompatibilis. Method szekrényekhez bezzeg adnak a sínhez való akasztót, de én nem azt az árkategóriát veszem most.
Így laikusként továbbra sem látok más megoldást, mint a hozzáadott L függesztőkkel felfúrni :(

(#64985) pali923 válasza st6969 (#64984) üzenetére


pali923
tag

Valami hasonló fúrófejet keress, akkor mehet a vas és a beton fúrása is. Van belőle vékonyabb is, szerencsére.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#64986) st6969 válasza pali923 (#64985) üzenetére


st6969
őstag

Makita Nemesis ill. Bosch 4 élű (lehet, hogy nem expert?) fúrószáraim vannak.
Köszönöm :R

(#64987) mdk01 válasza st6969 (#64984) üzenetére


mdk01
addikt

Vehetsz 10db fúrót, akkor sem fogod tudni ütvefúrás nélkül kifúrni.
Akasztó

[ Szerkesztve ]

(#64988) T J


T J
tag

Ha valakit érdekel, van egy használt makita VC2511 ipari porszívóm eladó, igen jó állapotú motorral, 45-ért.

[ Szerkesztve ]

(#64989) prannk


prannk
őstag

Sziasztok. Valaki nem dolgozott ezzel a 2 butorlap anyaggal véletlen és tudná a kódját?
[kép] [kép]

Az elsőt én egger H1250 en mondanám vagy a világos sonoma tölgy?

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#64990) vycman


vycman
tag

Sziasztok!
Egy kerti faház felújításán dolgozom. Szalagcsiszoló, rezgő és kézi csiszolással itt tartok kb. [kép] A festékboltban Remmers vékonylazúrt és fedőlazúrt javasoltak.
Szeretnék szép végeredményt, ha már idáig eljutottam. Kérdésem, hogy a 3 az 1-ben Remmers HK mehetne már ilyen állapotban, egy sötétebb szín, vagy mindenhol tökéletesre kellene fáig lecsiszolnom? Kell alapozni? Köszönöm a segítséget!

Szerk.: egyáltalán erre még lehet vékonylazúrt kenni, vagy azon részek miatt ahol már szürkés, kiszáradt a fa, nem is opció, hanem menjek fedőlazúrral?

[ Szerkesztve ]

(#64991) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
esetleg nincs valakinek már tapasztalata a LIDL-ben nemsokára kapható akkus felsőmaróval?
Csini kis gépnek tűnik... Vagy inkább spóroljon hozzá az ember és vegyen egy nevesebb gépet?

https://www.lidl.hu/p/premium-akkus-multifunkcios-marogep/p10015234?pageId=10030909&tabCode=Current_Sales_Week

[ Szerkesztve ]

(#64992) varsam válasza Haugland (#64991) üzenetére


varsam
őstag

Eddig egy-két videót néztem róla, az alapján nem tűnik rossznak, én tuti megveszem, megnézem mit tud. Makitának ezen gépe 3szor ennyibe kerül, ha ez fele olyan jó, már megéri :)

[ Szerkesztve ]

(#64993) zoli03 válasza Haugland (#64991) üzenetére


zoli03
őstag

Melyikre gondoltál nevesebb gép alatt? Azokhoz nem spórolni kell, hanem megtöbbszörözni a keretet. Itthon most lesz először, eddig maximum kintről tudtál venni, videók alapján elég jól sikerült darab.

(#64994) Haugland


Haugland
aktív tag

Akkor nincs kérdés, csütörtök 7:00kor irány a bejárat ;)

(#64995) thomgrande


thomgrande
tag

Elfogytak a felsőmarók vagy nagyon lehangoló a vélemény?

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#64996) Haugland válasza thomgrande (#64995) üzenetére


Haugland
aktív tag

Én is az elsó fecskék visszajelzéseire várok :)

(#64997) zoli03 válasza Haugland (#64996) üzenetére


zoli03
őstag

Én vettem, de még csak kibontottam, eddig tetszik (a kofferja nem annyira, de úgysem használom). Élesben csak hétvégén fogom kipróbálni.

(#64998) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Neten keresgélve, a neten található adatokra alapozva sikerült összeállítanom egy listát azonos vastagságú faanyagok között.
18 mm anyagok
MDF 14 kg / m2
OSB 10.88 kg
furnér 12.4 kg
bútorlap 11 kg
Natúr forgácslap 11.55 kg

Ez valid lehet? Tényleg az MDF a legnehezebb?

(#64999) tfe válasza Atomgeszi (#64998) üzenetére


tfe
tag

Simán. Az tuti, hogy az MDF nehezebb mint az OSB vagy a laminált, ezeket volt már szerencsém emelni :)

(#65000) kurion válasza thomgrande (#64995) üzenetére


kurion
senior tag

Hát vettem én is egyet, bár kisdobos vagyok így első gépes felhasználóként azt tudom mondani, hülyegyerek módjára bele toltam egy jó nagy anyagba(20mm) hogy akkor nézzük hogy viszi, vitte vitte szépen de aztán a kés amit adtak hozzá elfáradt és megszorult, kicsit meg is ilyedtem hogy akkor ennyi volt a gepnek, de nem :DDD , pöc röff indult újra. Ami feltűnt a kések nehezen jönnek ki belőle hiába lazítod a rögzítő csavart.

És mint minden videóban elmondják a gyári kések nem jók, ezt a mai bohóckodásom is alátámasztotta.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.